Dodaj do ulubionych

A to kwintesencja pisiarni

10.09.19, 07:20
P/osłanka Krynicka, tak się poszła do tyłu w edukacji, że cofnęła się do wtórnego analfabetyzmu, o ile to nie jest jej stan wrodzony, może taka się wykluła, ale po kiego toto bierze się za czytanie, przecież widać że to jest jej wrogie, gdybym napisał że to matoł, to ktoś mógłby się obrazić, ktoś z wierchuszki pisiarni, albo wszyscy naraz.

PS. A o co tej upośledzonej chodzi w tym bełkocie, pisiarnia wy jesteście obeznani z wolskim bełkotem, może któryś mi wyjaśni?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25175155,panteneu-generania-i-nieznajomosc-regionu-wpadka-za-wpadka.html#s=BoxOpImg8

--
Niezwłocznie potrzebuję czcionki do sarkazmu.
Edytor zaawansowany
  • nazimno 10.09.19, 07:43
    Wy, czandroff, tez macie zaslugi:
    "tak się poszła do tyłu".
    Czy wasi wschodni zwierzchnicy wiedza o tej
    waszej slabosci?
  • kolor 10.09.19, 07:53
    Zwykły poziom pisowskiej yntelygencji
  • nazimno 10.09.19, 08:08
    Cenie wasza samokrytyke.
    Lubicie robic z siebie ....
  • czandra1 10.09.19, 07:58
    A skąd mam wiedzieć, przecież to są wasi towarzyszu zwierzchnicy, i to was wypchnięto na to forum w celu zdyskredytowania władz polskich, a o regionalizmach słyszał towarzysz?

--
    Są dwie możliwości, albo istnieje życie we wszechświecie, albo nie.
    Obie są przerażające.
    Arthur C. Clark.
  • nazimno 10.09.19, 08:05
    Oczywiscie, czandroff, musicie trzymac ten swoj
    "fason".
    Nic sie nie stalo, potraca wam dzienna stawke
    i dalej bedziecie sobie bredzic.
    Przywykliscie do tej "roboty".
  • qinto 10.09.19, 08:20
    czandra1 napisał:

> A skąd mam wiedzieć, przecież to są wasi towarzyszu zwierzchnicy, i to was wypc
    > hnięto na to forum w celu zdyskredytowania władz polskich, a o regionalizmach s
    > łyszał towarzysz?
    >

A u was biją murzynów....
    Czandra - odnieś się do postu nazimno, który ci napisał, jakie "byki" popełniłeś pisząc ten post.
    On ci je wytknął literalnie.
    Wyszło "śmisznie" bo krytykujesz tę panią (słusznie) ale sam piszesz po "wolsku" czy też po pisiacku. Co ty na to?
    Przyganiał kocioł garnkowi?

--
    Troll i hejter to po prostu cyber-frustraci, którzy karmią się możliwością uprzykrzenia komuś życia. Są święcie przekonani, że i tak nic im za to nie grozi i nikt ich nie namierzy. Wierzą, że są nieuchwytnymi, anonimowymi bogami w cyfrowej przestrzeni. Ale tak nie jest.
  • nazimno 10.09.19, 08:26
    Czandroff jest za tepy, zeby to skumac.
    Post zaraz i tak wyp...a.
  • eiran 10.09.19, 11:49
    To jest, rysiu, taki sam niewybaczalny błąd, jak twoje "ubrać marynarkę". Albo "w cudzysłowiu" jak zwykł był pisać naciemno.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • sverir 10.09.19, 08:29
    Tak z ciekawości zapytam - "tak się poszła" to skąd regionalizm?

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • nazimno 10.09.19, 08:32
    W Petersburgu pidobno tak regionalnie tlumacza na polski.
  • kolor 10.09.19, 08:33
    Pewnie tak Wolodia
  • czandra1 10.09.19, 09:03
    A kaszubski, wśród Kaszubów leśnych można spotkać się vza tym określeniem.

--
    Błogosławieni, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.
  • adria231 10.09.19, 09:11
    Prawdopodobnie ta posłanka właśnie umiała najlepiej czytać , dlatego wybrano ją do czytania.
  • sverir 10.09.19, 09:14
    " A kaszubski, wśród Kaszubów leśnych można spotkać się vza tym określeniem"

I uważa się to po polsku za poprawne?

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • czandra1 10.09.19, 09:21
    Nie, a kto powiedział że to po polsku, a po drugie, w polsce jak wiem język kaszubski jest uznawany za równorzędny z polskim, a to że go nie znacie to Wasz problem, nie mój, mogliście się go uczyć jak ja to czyniłem.

--
  • sverir 10.09.19, 09:27
    "Nie, a kto powiedział że to po polsku"

Ty. Inaczej nie nazwałbyś tego regionalizmem, tylko językiem regionalnym. Ale wtedy całe zdanie byś napisał po kaszubsku, a nie wtrącając jakąś kalkę językową.

"w polsce jak wiem język kaszubski jest uznawany za równorzędny z polskim"

W polsce to może tak, ale w Polsce nie.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • czandra1 10.09.19, 10:31
    A sprawdź ile kaszubski ma odmian regionalnych, i to chyba wyczerpuje dyskurs na temat języka kaszubskiego.
    A i jeszcze nie masz racji co do równorzędności kaszubskiego u nas na Kaszubach

--
  • sverir 10.09.19, 10:42
    "A sprawdź ile kaszubski ma odmian regionalnych, i to chyba wyczerpuje dyskurs na temat języka kaszubskiego"

I jak sprawdzę, to znajdę wśród nich język polski z kalkami z języka kaszubskiego?

" A i jeszcze nie masz racji co do równorzędności kaszubskiego u nas na Kaszubach"

A dopiero co napisałeś, że to w Polsce tak jest.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • czandra1 10.09.19, 12:01
    Kaszuby nie są Polską?

--
  • eiran 10.09.19, 12:34
    Język kaszubski nie jest językiem polskim (czy tez dialektem języka polskiego). Jest normalnym, porządnym językiem słowiańskim, ze swoim własnym, całkiem bogatym słownictwem, regułami gramatycznymi (dość mocno odbiegającymi od reguł języka polskiego) itp. Bojownicy o odrębność języka śląskiego, teoretycznie wielokrotnie liczniejsi od Kaszubów, mają przed sobą mnóstwo pracy, by choć zbliżyć się do Kaszubów, zwłaszcza w zakresie kodyfikacji języka. A więc powtarzam - język kaszubski nie jest językiem polskim, choć Kaszubi to Polacy.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • sverir 10.09.19, 13:25
    " Kaszuby nie są Polską?"

Sformułowanie "w polsce jak wiem język kaszubski jest uznawany za równorzędny z polskim" sugerowałoby raczej, że w całym kraju tak jest, a nie tylko w jakiejś jego części.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • eiran 10.09.19, 13:42
    sverir napisał:

>
    > Sformułowanie "w polsce jak wiem język kaszubski jest uznawany za równorzędny z
    > polskim" sugerowałoby raczej, że w całym kraju tak jest, a nie tylko w jakiejś
    > jego części.

Co najmniej lekka przesada - ze stwierdzenia, ze w Polsce (na terenie Polski) język jest uznawany za równorzędny z polski

To już ciężka przesada - z tekstu wynika jedynie, że na terytorium Polski są miejsca, gdzie kaszubski jest traktowany równorzędnie - napisy na tablicach drogowych i w urzędach, możliwość (choć nie obowiązek) szkolnej nauki itp. Ale tak ogólnie - chodzi o to że są takie miejsca, ale nie o to, jest to w całej Polsce.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • czandra1 10.09.19, 13:59
    Ale macie panowie problem, u mnie na Kaszubach w każdej gminie są dwujęzyczne tablice czy to z nazwami ulic czy też nazwami wsi, gmin, dzielnic, i co z tego.
    A może coś na temat tego matoła pisiego?

--
    Obie są przerażające.
    Arthur C. Clark.
  • eiran 10.09.19, 14:09
    Tu i ówdzie, owa dwójęzyczność jest naciagana:

vadimpacajev.com/gdansk-wdzydze-kiszewskie-gdansk-150-km-na-zakonczenie-sezonu/

Ale na Opolszczyźnie też niektóre rzekomo niemieckie nazwy są mocno na siłę.
    Na temat Berni Krynickiej nie mam nic do powiedzenia, wiadomo że jest głupia, ale też ma całkiem dobre wyniki w biegach długodystansowych.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • czandra1 10.09.19, 14:17
    A tu masz próbkę kaszubskiego, jak można tego nie rozumieć, niepojęte.
    belok.kaszubia.com/author/belok
    --
  • sverir 10.09.19, 14:30
    " A tu masz próbkę kaszubskiego, jak można tego nie rozumieć, niepojęte"

Nie chodzi o zrozumienie czy niezrozumienie, po prostu piszesz w stylu ludzika - mieszając dwa języki. On się przynajmniej nie upiera (tak sądzę), że pisze po polsku.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • eiran 10.09.19, 15:33
    Miało być oczywiście dwójjęzyczność,

--
    Przez 14 lat ayran.
  • eiran 10.09.19, 11:17
    "pójść się" to faktycznie regionalizm, spotykany raczej na Mazowszu i w samej Warszawie, niż na Kaszubach.
    Poprawna forma to "udać się".
    Znaczeniowo to nie to samo, co "pójść się" w połączeniu z bezokolicznikiem, zwykle wulgarnym (np. "pójść się j...ć")

--
    Przez 14 lat ayran.
  • czandra1 10.09.19, 09:12
    A może teraz dla odmiany coś pisiarnia naskrobie na temat, co towarzyszu Nazimnow?
    Z tego zbioru pisiarni wyłączam gtlx, czy jak to się teraz wabi, on nie jest nawet pisiarem

--
  • nazimno 10.09.19, 10:37
    A dlaczego mam brac udzial w waszych porabanych pseudodyskusjach wybrukowanych waszymi urojeniami?
  • czandra1 10.09.19, 10:40
    Czyli to co bełkocze ta idiotka nie przeszkadza towarzyszowi?

--
    Obie są przerażające.
    Arthur C. Clark.
  • nazimno 10.09.19, 10:46
    Nie ma mowy o "przeszkadzaniu".
    Mnie to, czandroff, "lata kolo komina".
    (to byl delikatny eufemizm, zebyscie nie musieli obciazac swojego czerepa mysleniem, bo to wam szkodzi)
    PS
    A wy musicie jej tak uwaznie sluchac?
  • czandra1 10.09.19, 10:56
    A próbowałem i słuchać uważnie i niedbale, i ciągle wychodzą jakieś bzdety, to po pierwsze, a po drugie to, podobno nas reprezentuje, jest "wybrańcem" i to wg mnie świadczy o inteligencji, a właściwie jej braku wśród pisiarni, kurde, napisałem cały tekst nie używając określenia towarzyszu, i mam obawy czy to zrozumiesz, towarzyszu Nazimnow.

--
  • nazimno 10.09.19, 11:22
    Mozecie mi mowic jak chcecie, jesli wam sie od tego wasze EGO podniesie na duchu.

"Mnie to tez lata kolo komina".
  • pies.na.czarnych 10.09.19, 09:14
    Pyskata i wie jak zareagować na krytykę. :) U was Murzynów... i koniec dyskusji.

--
    Uwaga szczur!
  • man_sapiens 10.09.19, 09:19
    Krynicka to idiotka (taki stan chorobowy) i nie powinno się jej za to krytykować. Podobnie jak do karnych i pracowitych trolli pisowskich nie można mięć pretensji o to, co piszą. Te modele tak mają.

--
    Dla Kaczyńskiego jedynym problemem z PZPR jest to, że to nie on był I sekretarzem Sierakowski
  • nazimno 10.09.19, 10:42
    Ty, sapiens, masz tak glowke nafaszerowana stereotypami wetknietymi w gledzaca narracje,
    ze juz gorzej byc nie moze.

• pies.na.czarnych 10.09.19, 11:57
    www.tvn24.pl/poslanka-bernadeta-krynicka-i-jej-wpadki-jezykowe-panteneu-generania,968278,s.html
    --
    Uwaga szczur!
  • asdfg2018 10.09.19, 16:50
    bernatka , ha ha ha

-
    www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,25148112,nie-chrzcic-i-nie-urzadzac-slubow-koscielnych-nie-bywac-na.html?disableRedirects=true

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka