Dodaj do ulubionych

"W imię zasad"

11.09.19, 19:54
Borys Budka o tym dlaczego chcą odwołania Ziobry.

Zna ktoś coś co bardziej by to uzasadniało, bo ja nie!

--
15 lat na FK pod jednym nickiem zapijaczony_ryj.Od 05-18r pod tyloma,że sam już nie wiem,i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji długo nie pożyje.(patrz jak lideruje na oślej,zazwyczaj zaczyna ode mnie)ps.Jestem teżprenumeratorem tej gazety.Znaczy żyją z takich jak ja,to dlaczego mnie aż tak gnoją?
Edytor zaawansowany
  • lumpior 11.09.19, 20:02
    Zero to zero.Ot co.

--
    www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
  • kadziteusz 11.09.19, 20:07
    lumpior napisał:

> Zero to zero.Ot co.
    >

www.youtube.com/watch?v=JFHanoST-vI

--
    15 lat na FK pod jednym nickiem zapijaczony_ryj.Od 05-18r pod tyloma,że sam już nie wiem,i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji długo nie pożyje.(patrz jak lideruje na oślej,zazwyczaj zaczyna ode mnie)ps.Jestem teżprenumeratorem tej gazety.Znaczy żyją z takich jak ja,to dlaczego mnie aż tak gnoją?
  • horpyna4 11.09.19, 20:25
    Lumpior, też kiedyś tak uważałam, ale po tym co ostatnio nawyczyniał, zmieniłam zdanie. Zero to mniej niż zero, chociaż brzmi to absurdalnie.
  • lumpior 12.09.19, 18:34
    horpyna4 napisała:

> Lumpior, też kiedyś tak uważałam, ale po tym co ostatnio nawyczyniał, zmieniłam
    > zdanie. Zero to mniej niż zero, chociaż brzmi to absurdalnie.
    Idą wybory,ważne co na to wyborcy?

--
    www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
  • j-k 11.09.19, 20:13
    Gdyby Kaczor chcial odwolac Ziobro - toby do tego doprowadzil.

a poniewaz nie chce - to musisz poczekac do wyborow
  • lech1966 11.09.19, 20:33
    Ciekawe czy z tej lekcji wyciągnie ktokolwiek jakieś wnioski. Bo w czasie rządów PO buta władzy była niewyobrażalna. Sejm bronił tak samo stanowisk ministrów i nigdy nie doszlo do dymisji ministra z powodu wotum nieufności. Teraz jest identycznie a winna jest matematyka sejmowa. Mielono głosy obywateli, mówiono wygrajcie sobie wybory to będziecie sobie rządzić. Nie ma w Polsce monarchii lemingów jak w KLD, ale druga władza też powinna oglądać się za siebie. Ale i tak na placu boju zostają te dwie. Na inne musimy poczekać. Jak się PiS nie sprawdzi w drugiej kadencji to sam nie wiem co będzie dalej? Chyba znów wkroczą albo Niemcy albo Rosjanie. Polactwo jak zwykle nie umie się porozumieć. Jak za Targowicy.

--
    Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
    Autor KZP
    Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
  • j-k 11.09.19, 20:38
    jezeli PiS wygra samodzielnie

jezeli bedzie musial dobrac sobie koalicjanta (obrotowego - np. PSL)

- to nastapia niewielkie zmiany.
  • lech1966 11.09.19, 21:16
    Wiem i to mnie i martwi i wkurza jednocześnie. A najbardziej mnie wkurza ta nasza polska skłonność do zazdrości i sąsiedzkiej nienawiści.. Bo czym innym jest walka PO z PiS? To zwyczajna walka o władzę i frukta. Jedni się nachapali ale drugim nie dadzą. I nie chodzi mi o same partie, ale o obywateli stojącymi za nimi. PO inwestowało w zachód RP i miasta, robili dobrze swoim wyborcom. PiS znów stanął po stronie tych biednejszych ale ci bogatsi nie chcą dobrowolnie rezygnować z wyzyskiwania biedoty ( kamienice, AG itp) i stąd ta wojna. POdniosle hasła i głoszone komunały tylko to POtwiedzaja.

--
    Autor KZP
  • sverir 12.09.19, 08:59
    " PiS znów stanął po stronie tych biednejszych ale ci bogatsi nie chcą dobrowolnie rezygnować z wyzyskiwania biedoty ( kamienice, AG itp)"

Lechu, z całym szacunkiem, ale kamienice to głównie Warszawa, która - wbrew obowiązującej u was narracji - nie jest całą Polską. AG - znów wbrew narracji - dotyczy głównie osób z jakimś majątkiem, więc wcale nie znowu takich najbiedniejszych (czy ktoś, kto ma 400 tysięcy oszczędności, a otrzymuje najniższą emeryturę jest biedny, czy nie?).
    Ale generalnie owszem, PiS bardziej przemawia do elektoratu mniej majętnego (niekoniecznie tych biedniejszych, bo ja się bogaty nie czuję, a sukcesywnie mnie PiS pomija), choć tu raczej problemem nie jest kryterium majątkowe, co raczej społeczno-mentalne.

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • lech1966 12.09.19, 11:23
    sverir napisał:

> " PiS znów stanął po stronie tych biednejszych ale ci bogatsi nie chcą dobrowol
    > nie rezygnować z wyzyskiwania biedoty ( kamienice, AG itp)"
    >
    > Lechu, z całym szacunkiem, ale kamienice to głównie Warszawa, która - wbrew obo
    > wiązującej u was narracji - nie jest całą Polską. AG - znów wbrew narracji - do
    > tyczy głównie osób z jakimś majątkiem, więc wcale nie znowu takich najbiedniejs
    > zych (czy ktoś, kto ma 400 tysięcy oszczędności, a otrzymuje najniższą emerytur
    > ę jest biedny, czy nie?).
    > Ale generalnie owszem, PiS bardziej przemawia do elektoratu mniej majętnego (ni
    > ekoniecznie tych biedniejszych, bo ja się bogaty nie czuję, a sukcesywnie mnie
    > PiS pomija), choć tu raczej problemem nie jest kryterium majątkowe, co raczej s
    > połeczno-mentalne.

Nie popadajmy w skrajności. Ani kamienice nie były tylko warszawskie ( tu była największa patologia i chyba największa skala) ani nie wszyscy oszukani w AG wpłacali po 400 tys. I nie to jest ważne. Bo oszustwa będą zawsze, problem w tym że to państwo że słów Sienkiewicza całkowicie zawiodło. A Tusk wszystko miał w zwyczaju brać na klatę. Teraz przyjdzie za to odpowiedzieć.

--
    Autor KZP
  • sverir 12.09.19, 12:28
    "Nie popadajmy w skrajności. Ani kamienice nie były tylko warszawskie ( tu była największa patologia i chyba największa skala)"

Dekret Bieruta dotyczył Warszawy, więc inne miasta specjalnie na tym nie ucierpiały.

"ani nie wszyscy oszukani w AG wpłacali po 400 tys."

Nie wszyscy też wpłacali po 300 złotych oszczędności. Takie łańcuszki tworzy się nie z nastawianiem na skubanie drobnych ciułaczy. One są ukierunkowane na naciąganie kogoś, kto kasę ma.

Jeszcze raz podkreślę, Lechu - daj spokój pisowskiej propagandzie. Reprywatyzacja w Warszawie, AG to są afery, ale dotknęły one relatywnie niewielkiej części osób lub też osób majętnych (co nikogo nie usprawiedliwia, ale raczej przeczy narracji o skubaniu biednych).

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • no-popis 12.09.19, 19:20
    sverir napisał:
    > Jeszcze raz podkreślę, Lechu - daj spokój pisowskiej propagandzie. Reprywatyzac
    > ja w Warszawie, AG to są afery, ale dotknęły one relatywnie niewielkiej części
    > osób lub też osób majętnych (co nikogo nie usprawiedliwia, ale raczej przeczy n
    > arracji o skubaniu biednych).
    Czy wziąłeś pod uwagę proces "czyszczenia kamienic" z lokatorów ?
    Udowodnione kilkadziesiąt milionów łapówek dla urzędników urzędu to też mały problem ?

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • ktos_z_kosmosu 11.09.19, 22:11
    lech1966 napisał:

> Ciekawe czy z tej lekcji wyciągnie ktokolwiek jakieś wnioski. Bo w czasie rządó
    > w PO buta władzy była niewyobrażalna. Sejm bronił tak samo stanowisk ministrów
    > i nigdy nie doszlo do dymisji ministra z powodu wotum nieufności.
    > Teraz jest id
    > entycznie a winna jest matematyka sejmowa.

Nie, to nie matematyka. To nieformalne porozumienie postsolidarnościowców o treści
    "My wam dzisiaj nic, wy nam jutro nic".
    Kolego, oni to jedna rodzina. W sejmie za łby się biorą, a po tym w barze wódeczkę piją.

> Polactwo jak zwykle nie umie się porozumieć. Jak za Targowicy.

Też się mylisz. Polactwo w tym kraju to mniejszość, a większość, a nawet ta mniejszość, nie mogą się porozumieć bo we wspomnianej powyżej nieformalnej zmowie, biorą też udział, oczywiście nie za darmo, sutannowi "krzewiciele dobrej nowiny" i to ta nowina jest tak "dobra", że Polacy, jeszcze trochę i za łby zaczną się brać.
    Jaka rada.
    Trzeba postsolidarnościowców odsunąć od władzy.
    Tylko tym sposobem można zniszczyć wieloletnie już układy pana, wójta i plebana.

• lech1966 11.09.19, 22:41
    Tylko jak to zrobić? Widzisz jakie są antagonizmy po obydwu stronach?

--
    Autor KZP
  • sverir 12.09.19, 08:54
    " Tylko jak to zrobić? Widzisz jakie są antagonizmy po obydwu stronach?"

Antagonizmy, Lechu, to są głównie między wyborcami. I częścią osób z wierchuszki. Politycy drugiego szeregu mówią sobie po imieniu, rozmawiają, podają sobie ręce, nawet jeśli myślą, mówią i głosują inaczej. Można byłoby brać z niektórych przykład, ale tak naprawdę komu na tym zależy?

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • sverir 12.09.19, 08:51
    "Jak się PiS nie sprawdzi w drugiej kadencji to sam nie wiem co będzie dalej? Chyba znów wkroczą albo Niemcy albo Rosjanie"

Wybierze się następną populistyczną partię, która wyjaśni, że to wszystko wina PiS (ewentualnie PO i przystawek, jeśli jeszcze będą istnieć). A wyborcy nowej partii na wyścigi będą obrażali się na PiS, że doprowadził kraj do takiej czy innej sytuacji i na wyścigi będą się upierać, że nigdy tak właściwie tej partii nie popierali.

--
    - Państwo Kuchcińscy.
  • inocom 11.09.19, 21:12
    www.tvp.info/44326265/piec-tysiecy-zlotych-mandatu-za-pchanie-wozka-z-dzieckiem-po-drodze
    Takie odziedziczyliśmy po PO prawo.

--
    ~Dawid
    "Na listach bezpartyjnych są wszyscy Ci, którym nie wyszło w partiach. I tyle w temacie."
  • kadziteusz 11.09.19, 21:14
    forum.gazeta.pl/forum/w,396,168676081,168676081,Dlaczego_telewizja_publiczna_nie_transmituje.html
    --
  • lech1966 11.09.19, 21:26
    Zaraz przyleci psie z Brukseli ale to moment warty odnotowania.

www.tvp.info/44316181/

--
    Autor KZP
  • no-popis 12.09.19, 06:47
    Istotnym jest kto proponuje.
    Budka jest niewiarygodny, no za wyjątkiem tego forum:).
    Cała zabawa w Trybunał Konstytucyjny i konstytucję zaczęła się od Budki , który nie ma zasad , PO i PSL.
    W czerwcu 2015 r. parlament głosami PO i PSL zmienił nocą ustawę o Trybunale Konstytucyjnym.
    Ustawa Budki bez zasad zawierała artykuł 137, który umożliwia Sejmowi wybór wszystkich sędziów, których kadencja rozpoczyna się w 2015 r. – także tych, których urzędowanie rozpocznie się za kadencji Sejmu.czyli teaoretycznie na prawie 4 lata do przodu(!).
    8 października Sejm z większością PO/PSL jeszcze bez koszulek kONzTYtucJA wybiera 5 sędziów TK: trzech, których kadencja rozpocznie się przed wyborami 7 listopada i dwóch, których kadencja rozpocznie się 3 i 9 grudnia po wyborach.
    To Budka ma jakieś zasady ?
    Tak więc jego wiarygodność jest zerowa w tym co mówi.
    Inaczej by to brzmiało i wygądało gdyby tego typu opinie i wnioski składał Ktoś kto nie był zamieszany w łamanie konstytucji i , w przeciwieństwie do Budki, ma zasady.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • snajper55 12.09.19, 15:29
    no-popis napisała:

> 8 października Sejm z większością PO/PSL jeszcze bez koszulek kONzTYtucJA wybie
    > ra 5 sędziów TK: trzech, których kadencja rozpocznie się przed wyborami 7 listo
    > pada i dwóch, których kadencja rozpocznie się 3 i 9 grudnia po wyborach.

No i co z tego, że po wyborach??? W tym roku stary Sejm będzie obradować po wyborach.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • lech1966 12.09.19, 18:20
    snajper55 napisał:

> no-popis napisała:
    >
    > > 8 października Sejm z większością PO/PSL jeszcze bez koszulek kONzTYtucJA
    > wybie
    > > ra 5 sędziów TK: trzech, których kadencja rozpocznie się przed wyborami 7
    > listo
    > > pada i dwóch, których kadencja rozpocznie się 3 i 9 grudnia po wyborach.
    >
    > No i co z tego, że po wyborach??? W tym roku stary Sejm będzie obradować po
    > wyborach
    .

Mieli dobrych nauczycieli.

--
    Autor KZP

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka