Dodaj do ulubionych

Ułaskawiony ma coraz silniejszą władzę w PiS

16.09.19, 09:20
Ziobro i on są teraz najsilniejszymi ludźmi w Polsce po prezesiePanu.
PiS to partia w której posiadanie haków na innych jest wyznacznikiem zajmowanej w nie pozycji.
Takie to państwo pragnie zafundować nam JArosław Kaczyński.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25197560,mariusz-kaminski-z-coraz-silniejsza-wladza-w-pis-newsweek.html#s=BoxOpImg5
--
15 lat na FK pod jednym nickiem zapijaczony_ryj.Od 05-18r pod tyloma,że sam już nie wiem,i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji długo nie pożyje.(patrz jak lideruje na oślej,zazwyczaj zaczyna ode mnie)ps.Jestem teżprenumeratorem tej gazety.Znaczy żyją z takich jak ja,to dlaczego mnie aż tak gnoją?
Edytor zaawansowany
  • qinto 16.09.19, 09:26
    13 października będziesz mógł oddać swój głos - na "swoją" partię.
    Przestań "kwękolić", że zacytuję klasyka.

--
    Troll i hejter to po prostu cyber-frustraci, którzy karmią się możliwością uprzykrzenia komuś życia. Są święcie przekonani, że i tak nic im za to nie grozi i nikt ich nie namierzy. Wierzą, że są nieuchwytnymi, anonimowymi bogami w cyfrowej przestrzeni. Ale tak nie jest.
  • kadziteusz 16.09.19, 09:35
    qinto napisał:

> 13 października będziesz mógł oddać swój głos - na "swoją" partię.
    > Przestań "kwękolić", że zacytuję klasyka.
    >
    >
    A niby w którym miejscu mojego wątku zauważyłeś :kwękolenie"?
    Wy zwolennicy Partii inaczej Sprawnych macie taką dziwną przypadłość, ze jak tylko ktoś coś napisze coś co wam się nie podoba, to zaraz zarzucacie mu płacz, biadolenie, czy nawet kwękolenie.

--
    15 lat na FK pod jednym nickiem zapijaczony_ryj.Od 05-18r pod tyloma,że sam już nie wiem,i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji długo nie pożyje.(patrz jak lideruje na oślej,zazwyczaj zaczyna ode mnie)ps.Jestem teżprenumeratorem tej gazety.Znaczy żyją z takich jak ja,to dlaczego mnie aż tak gnoją?
  • qinto 16.09.19, 09:43
    Wy zwolennicy Partii inaczej Sprawnych macie taką dziwną przypadłość, ze jak tylko ktoś coś napisze coś co wam się nie podoba, to zaraz zarzucacie mu płacz, biadolenie, czy nawet kwękolenie.

Dlaczego zwracasz się do mnie per "wy"?
    Przecież kwękolisz, biadolisz w każdym poście i wątku.
    Co ten twój płacz zmienił czy zmieni w Polsce?

--
    Troll i hejter to po prostu cyber-frustraci, którzy karmią się możliwością uprzykrzenia komuś życia. Są święcie przekonani, że i tak nic im za to nie grozi i nikt ich nie namierzy. Wierzą, że są nieuchwytnymi, anonimowymi bogami w cyfrowej przestrzeni. Ale tak nie jest.
  • kadziteusz 16.09.19, 09:48
    qinto napisał:

> Wy zwolennicy Partii inaczej Sprawnych macie taką dziwną przypadłość, ze jak ty
    > lko ktoś coś napisze coś co wam się nie podoba, to zaraz zarzucacie mu płacz, b
    > iadolenie, czy nawet kwękolenie.
    >
    > Dlaczego zwracasz się do mnie per "wy"?
    > Przecież kwękolisz, biadolisz w każdym poście i wątku.
    > Co ten twój płacz zmienił czy zmieni w Polsce?
    >
    Zwracam się per wy, bo wszyscy tak macie, a co do kwękolenia, tpo zapytam ponownie , wskaż w którym miejscu ...
    Potrafisz?

--
  • qinto 16.09.19, 09:53
    Zwracam się per wy, bo wszyscy tak macie..

Kto wy wszyscy?
    Szkoda mi czasu na ględzenie.

--
  • kadziteusz 16.09.19, 09:59
    qinto napisał:

> Zwracam się per wy, bo wszyscy tak macie..
    >
    > Kto wy wszyscy?
    > Szkoda mi czasu na ględzenie.
    >
    > pytam po ra trzeci- wskaż w którym miejscu kwękolę!!!!
    Pytam po raz ostatni, bo ręce już mi opadają.

--
  • erte2 16.09.19, 13:35
    qinto napisał:
    Kto wy wszyscy?

Już ci tłumaczę.
    Jest was kilka grup:
    1. Wyznawcy kaczyńskiego, religii smoleńskiej, wierzący w każde słowo kurdupla, macierewicza czy ziobry jak w słowo objawione. Ta grupa charakteryzuje się raczej dość niskim IQ i niewysokim wykształceniem (choć są wyjątki).
    Przykład: ewa stankiewicz

2. Cyniczni "przytakiwacze" i "popieracze" którzy mają głęboko w dupie całą ideę "dobrej zmiany", dobro kraju i jego obywateli, ale widząc w takiej a nie innej postawie swój mały prywatny interes będą łasić się do każdej partii będącej u władzy. Tacy oportuniści są zawsze i wszędzie, w każdym czasie i miejscu. Tacy stanowili większość członków PZPR (szczególnie po roku 1970.), tacy byli twórcy "goralenvolk" w roku 1940.
    Przykład: marcin horała
    3. Płatne trolle czyli często anonimowi wypisywacze każdej bzdury, każdego łgarstwa i każdej podłości byle im ktoś zapłacił (nawet niekoniecznie dużo).
    Przykład: troll o ksywie non-popis
    4. Beneficjenci 500+, na ogół raczej nierozumiejący zasad państwa prawa, demokracji, trójpodziału władzy, za to są przepełnieni wdzięcznością dla władzy za pól litra dziennie.
    Przyklad: podstawowy elektorat PiS-u na tzw. "ścianie wschodniej"'
    5.Genetyczni faszyści, antysemici, animalni (że użyję słowa "klasyka") przeciwnicy "obcych", i środowisk LGBT (a często jest to syndromem tzw. wyparcia).
    Przykład: prezes.

Do której grupy ty należysz?
  • qinto 16.09.19, 16:21

Do której grupy ty należysz?

Do żadnej. Kiedyś (niedawno) napisałem jakie były moje preferencje polityczne. Były, bo już niestety nie są z powodu samobójstwa i samozaorania się ugrupowania, które kiedyś popierałem.
    Nigdy nie popierałem PO i PiS.

Teraz możecie mnie pocałować tam gdzie .......

--
  • no-popis 16.09.19, 09:32
    Lepszy ten ułaskawiony niż ten ułaskawiony (cytat poniżej), który rządził liberalną opcją POPiS:
    www.se.pl/wiadomosci/polska/sowik-ujawnia-zapaciem-waesie-za-uaskawienie-aa-b8Qo-fs49-2K4j.html
    www.rp.pl/Historia/304129951-16-rocznica-zamordowania-Jacka-Debskiego.html
    Czy wiesz zapijaczony, że w 2014 roku byliśmy jedebym państwem w UE, które nie posiadało przepisów tzw konfiskaty rozszerzonej czyli pozwalającej zabierać majątek mafiozom i mafii zorganizowanej ?

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • kadziteusz 16.09.19, 09:50
    no-popis napisała:

> Lepszy ten ułaskawiony niż ten ułaskawiony (cytat poniżej), który rządził liber
    > alną opcją POPiS:
    > www.se.pl/wiadomosci/polska/sowik-ujawnia-zapaciem-waesie-za-uaskawienie-aa-b8Qo-fs49-2K4j.html
    > www.rp.pl/Historia/304129951-16-rocznica-zamordowania-Jacka-Debskiego.html
    >

Wierzysz Słowikowi, czy nobliście?

--
  • no-popis 16.09.19, 10:34
    kadziteusz napisał:

> no-popis napisała:
    >
    > > Lepszy ten ułaskawiony niż ten ułaskawiony (cytat poniżej), który rządził
    > liber
    > > alną opcją POPiS:
    > > www.se.pl/wiadomosci/polska/sowik-ujawnia-zapaciem-waesie-za-uaskawienie-aa-b8Qo-fs49-2K4j.html
    > > www.rp.pl/Historia/304129951-16-rocznica-zamordowania-Jacka-Debskiego.html
    > >
    >
    > Wierzysz Słowikowi, czy nobliście?
    Ale wybór:)
    Zważywszy na okoliczności zwolnienia Slowika wyjątkowe, kuriozalne, wierzę Słowikowi.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • eiran 16.09.19, 10:12
    Pewnie nie wie, bo to zwykła nieprawda, a konkretnie pisowska propaganda. Przepis o przeniesieniu ciężaru udowodnienia legalnego pochodzenia mienia na oskarżonego obowiązuje w 13, no - jak dobrze naciągnąć - w 14 państwach UE. Ale ludzikow to patentowany łgarz i oszczerca, tak że dlaczego maiłby nie kłamać akurat tym razem...

--
    Przez 14 lat ayran.
  • no-popis 16.09.19, 13:04
    ...JAcek Dębski był aktywistą od 1993 członkiem zarządu krajowego Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Elita od Tuska i Lewandowskiego.
    W tle mafia, pieniądze , łapówki, haracze , morderstwa czyli KLD.

--
  • kadziteusz 16.09.19, 13:16
    no-popis napisała:

> ...JAcek Dębski był aktywistą od 1993 członkiem zarządu krajowego Kongresu Libe
    > ralno-Demokratycznego. Elita od Tuska i Lewandowskiego.
    > W tle mafia, pieniądze , łapówki, haracze , morderstwa czyli KLD.
    >
    >
    Masz dowody to daj Ziobrowym, oni tylko na to czekają.

--
  • erte2 16.09.19, 17:03
    no-popis
    Płatna, "symetryczna" żabciu, pozwól że ci coś wytłumaczę (choć zapewne sama o ty wiesz, ale przecież nie za to ci płać żebyś pisała prawdę).
    1. Otóż ułaskawiony przez Wałęsę rzeczony Słowik nie był w owym czasie jeszcze TYM Słowikiem, a tylko drobnym rozbójnikiem, skazanym za pospolite przestępstwa; takich ułaskawionych za czasów każdej prezydentury można liczyć w dziesiątki.
    2. Jest raczej mało prawdopodobne żeby ówczesny Słowik, mała i niewiele znacząca płotka w świecie przestępczym, dysponował kwotą 150 tysięcy dolarów na łapówkę; sądzę że jest to czysta konfabulacja.
    3.Słowik został ułaskawiony (niezależnie od racjonalności tegoż postanowienia) całkowicie legalnie, zgodnie z prerogatywami prezydenckimi i konstytucją (która, przypominam, mówi o tym że prezydent może zastosować prawo łaski w stosunku do przestępców skazanych prawomocnym wyrokiem sądu, natomiast słowem nie wspomina o "wyręczaniu w swoisty sposób wymiaru sprawiedliwości"). A to co zrobiła duda jest nie tylko złamaniem tego przepisu konstytucji, ale też zawartej w niej zasadzie trójpodziału władzy.
    4. Bandyta, złoczyńca i złodziej Słowik jest osobnikiem tylko łamiącym prawo, nawet jeśli jego czyny były wyjątkowo drastyczne czy podjęte na szeroką skalę.
    Natomiast mariusz k. stał się oberpolicmajstrem, stojącym ponad prawem i stosującym metody mające na celu niszczenie i prześladowanie legalnej opozycji której swobodę działania, wypowiedzi oraz prawa gwarantuje konstytucja, czyli działa wbrew zasadom państwa prawa i zasad demokracji, stosując w tym celu aparat państwa ze środkami przymusu włącznie. A czyni to w interesie jedynie słusznej siły przewodniej i jej I Sekretarza.

Widzisz żabciu różnicę? Oczywiście że widzisz, ale się nie przyznasz, bo, jak pisałem, nie za to ci płacą.

• no-popis 16.09.19, 18:39
    erte2 napisał:

> no-popis
    > Płatna, "symetryczna" żabciu, pozwól że ci coś wytłumaczę (choć zapewne sama o
    > ty wiesz, ale przecież nie za to ci płać żebyś pisała prawdę).
    > 1. Otóż ułaskawiony przez Wałęsę rzeczony Słowik nie był w owym czasie j
    > eszcze TYM Słowikiem, a tylko drobnym rozbójnikiem, skazanym za pospolite przes
    > tępstwa; takich ułaskawionych za czasów każdej prezydentury można liczyć w dzie
    > siątki.
    Za drobnych rozbójników płaca 100 000 usd :) , w tamtych latach ? no, no to sporo więcej niż tobie płaca za te wybitne, kijankowe banialuki.
    > 2. Jest raczej mało prawdopodobne żeby ówczesny Słowik, mała i niewiele
    > znacząca płotka w świecie przestępczym, dysponował kwotą 150 tysięcy dolarów na
    > łapówkę; sądzę że jest to czysta konfabulacja.
    Tu w zasadzie przestaję rozmawiać bo kijanka ma wiedzę i musk taki jaki ...jaki ma i tu zaprezentowała.

--
  • erte2 16.09.19, 23:56
    no-popis napisała:
    ...Tu w zasadzie przestaję rozmawiać bo...

I nie spodziewałem się niczego innego, bo jak tracisz grunt pod nogami i brakuje ci nawet jakichś quasi argumentów to ostentacyjnie podnosisz obrażone cztery litery i dostojnie udajesz się na "emigrację". To już zresztą nie po raz pierwszy; jesteś przewidywalna jak sraczka po zielonym agreście popitym kwaśnym mlekiem.
  • no-popis 17.09.19, 00:37
    erte2 napisał:

> no-popis napisała:
    > ...Tu w zasadzie przestaję rozmawiać bo...
    >
    > I nie spodziewałem się niczego innego, bo jak tracisz grunt pod nogami i brakuj
    > e ci nawet jakichś quasi argumentów to ostentacyjnie podnosisz obrażone cztery
    > litery i dostojnie udajesz się na "emigrację". To już zresztą nie po raz pierws
    > zy; jesteś przewidywalna jak sraczka po zielonym agreście popitym kwaśnym mleki
    > em.
    Grunt pod nogami :) Kijaneczko ty cały czas próbujesz inkubować w błocie. Trzymaj się tą kijankową płetną czekoś bo grzężniesz wobec oczywistych i powszechnie znanych faktów. oPOwiadasz dyrdymały sprzeczne z rzeczywistością więc jak rozmawiać.
    Proces sądowy Słowika i zwykłe publikacje jednoznacznie wskazują, że Słowik, w okresie kiedy miała miejsce ta łapówka, był odpowiedzialny za przemyt narkotyków z Kolumbii do Polski i współkierował gangiem pruszkowskim...już wtedy. W 1993 roku już był znany z niezwykle wystawnego życia i wielkich pieniędzy.

--
  • pies.na.czarnych 16.09.19, 09:50
    Próba uprzedzenia krytyki, która ma na niego spaść. Czuje goraco pod dupa.
    - Wprawdzie jestem takim banksterem, który zostawił takie ciepłe życie jak w Madrycie, 20 lat nomen omen, dla przepięknej, ale zupełnie innej, służby publicznej. Ale na pewno będę w jakieś szajki międzynarodowych bankowców uwikłany.
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25187567,majatek-morawieckich-klopotem-pis-w-finale-kampanii-premier.html#s=BoxOpImg2

--
    Uwaga szczur!
  • kadziteusz 16.09.19, 09:54
    pies.na.czarnych napisała:

> Próba uprzedzenia krytyki, która ma na niego spaść. Czuje goraco pod dupa.
    > - Wprawdzie jestem takim banksterem, który zostawił takie ciepłe życie jak w Ma
    > drycie, 20 lat nomen omen, dla przepięknej, ale zupełnie innej, służby publiczn
    > ej. Ale na pewno będę w jakieś szajki międzynarodowych bankowców uwikłany.
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25187567,majatek-morawieckich-klopotem
    > -pis-w-finale-kampanii-premier.html#s=BoxOpImg2
    >

Przed objęciem funkcji publicznej-tak uważam.

--
  • kadziteusz 16.09.19, 10:02
    kadziteusz napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
    >
    > > Próba uprzedzenia krytyki, która ma na niego spaść. Czuje goraco pod dupa
    > .
    > > - Wprawdzie jestem takim banksterem, który zostawił takie ciepłe życie ja
    > k w Ma
    > > drycie, 20 lat nomen omen, dla przepięknej, ale zupełnie innej, służby pu
    > bliczn
    > > ej. Ale na pewno będę w jakieś szajki międzynarodowych bankowców uwikłany
    > .
    > > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25187567,majatek-morawieckich-kl
    > opotem
    > > -pis-w-finale-kampanii-premier.html#s=BoxOpImg2
    > >
    >
    > Przed objęciem funkcji publicznej-tak uważam.
    >
    >
    I wołomińskiej, tam też żaden z nich nic nie posiadał, bo wszystko nył…o poprzepisywane, na żony, kochanki, babcie, mamusie, czy ciocie. Tak robią gangsterzy na całyµ świecie!

--
  • no-popis 17.09.19, 00:38
    kadziteusz napisał:
    > I wołomińskiej, tam też żaden z nich nic nie posiadał, bo wszystko nył…o poprze
    > pisywane, na żony, kochanki, babcie, mamusie, czy ciocie. Tak robią gangsterzy
    > na całyµ świecie!
    ....i Adamowicz :)

--
  • pies.na.czarnych 16.09.19, 10:37
    Łącząc mój link z twoim widać, że Matołusz spodziewa się przecieku.

--
    Uwaga szczur!
  • erte2 16.09.19, 13:53
    Może się mylę, ale jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć że człowiek tak łasy na pieniądze jak mateusz morawiecki (przypominam: nie dość że sowicie wynagradzany w banku to jeszcze spekulujący nieruchomościami, a także, gangsterską metodą, przepisujący dużą część majątku na żonę /na wszelki wypadek?/) nagle rezygnuje z milionowych apanaży na rzecz marnych kilkunastu tysięcy państwowej pensji.
    Przypuszczam że jest w tym jakieś drugie dno, jakiś mechanizm który pozwala na wyprowadzenie publicznej kasy (przy której miliony z banku to tylko drobne na tramwaj) gdzieś na Kajmany czy innego Luksemburga.
    A szlaki przetarł niejaki bierecki grzegorz, senator i prominentny pisowiec.
  • pies.na.czarnych 16.09.19, 16:45
    Rowniez uwazam to za bardzo podejrzane. Pisalem o tym juz pierwszych dniach po jego nominacji.

--
    Uwaga szczur!
  • no-popis 16.09.19, 17:23
    erte2 napisał:

> Może się mylę, ale jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć że człowiek tak łasy na
    > pieniądze jak mateusz morawiecki (przypominam: nie dość że sowicie wynagradzan
    > y w banku to jeszcze spekulujący nieruchomościami, a także, gangsterską metodą,
    > przepisujący dużą część majątku na żonę /na wszelki wypadek?/) nagle rezygnuje
    > z milionowych apanaży na rzecz marnych kilkunastu tysięcy państwowej pensji.
    Ludzie bogaci często spełniają się w działalności politycznej.
    > Przypuszczam że jest w tym jakieś drugie dno, jakiś mechanizm który pozwala na
    > wyprowadzenie publicznej kasy (przy której miliony z banku to tylko drobne na t
    > ramwaj) gdzieś na Kajmany czy innego Luksemburga.
    > A szlaki przetarł niejaki bierecki grzegorz, senator i prominentny pisowiec.
    Ja przypuszczam, że Tusk kasował od mafii VATowskiej i zakopał to w Burkseli aby CBA nie mogło tego skonfiskować. Stuknij sie w tą łepetynkę....hejterze.

--
  • erte2 16.09.19, 18:00
    no-popis
    Różnica żabciu pomiedzy Tuskiem a morawieckim jest taka że Tusk zostając premierem nie rezygnował z niebotycznych apanaży; przeciwnie, awans na stanowisko premiera wiązał się co prawda z niewysokim, ale jedna wzrostem wynagrodzenia.
    Donald Tusk nie skupował po cenach "preferencyjnych" nieruchomości, gruntów czy innych dóbr trwałych.
    Donald Tusk "od zawsze" mieszka w swoim dość skromnym mieszkaniu w Sopocie i nie posiada np. wartej miliony willi w Warszawie ani innych posiadłości.
    Donald Tusk nie przepisywał majątku na żonę, bo po pierwsze nie bardzo miał co przepisywać, a po drugie obce mu są gangsterskie obyczaje.
    A poza tym gdyby pisia sfora znalazła jakiś cień podejrzenia, a nawet cień cienia, cokolwiek przy pomocy czego można by było go dopaść, a przynajmniej tego się uczepić to kur..ska telewizja, zwana "publiczną" (tak jak np. "dom"?) trąbiłaby o tym od rana do nocy.
  • no-popis 16.09.19, 18:37
    erte2 napisał:

> no-popis
    > Różnica żabciu pomiedzy Tuskiem a morawieckim jest taka że Tusk zostając premie
    > rem nie rezygnował z niebotycznych apanaży; przeciwnie, awans na stanowisko pre
    > miera wiązał się co prawda z niewysokim, ale jedna wzrostem wynagrodzenia.
    > Donald Tusk nie skupował po cenach "preferencyjnych" nieruchomości, gruntów czy
    > innych dóbr trwałych.
    > Donald Tusk "od zawsze" mieszka w swoim dość skromnym mieszkaniu w Sopocie i ni
    > e posiada np. wartej miliony willi w Warszawie ani innych posiadłości.
    > Donald Tusk nie przepisywał majątku na żonę, bo po pierwsze nie bardzo miał co
    > przepisywać, a po drugie obce mu są gangsterskie obyczaje.
    > A poza tym gdyby pisia sfora znalazła jakiś cień podejrzenia, a nawet cień cien
    > ia, cokolwiek przy pomocy czego można by było go dopaść, a przynajmniej tego si
    > ę uczepić to kur..ska telewizja, zwana "publiczną" (tak jak np. "dom"?) trąbiła
    > by o tym od rana do nocy.
    To był pastisz z twojego durnego i hejterskiego posta. Znowu udowodniłaś, że jesteś kijanką.

--
  • erte2 17.09.19, 00:10
    no-popis napisała:
    To był pastisz z twojego durnego i hejterskiego posta.

żabciu, pastisz może być "czegoś" (np. powieści, wiersza czy przemówienia) a nie "z czegoś".
    Każdy kto choć trochę umie mówić i pisać po polsku doskonale o tym wie.
    Ucz się, ucz, a może kiedyś coś będziesz umiała....
    Żeby nie być gołosłownym: oto przykład
    youtu.be/fPt1kzewBVw
  • no-popis 17.09.19, 00:21
    erte2 napisał:

> no-popis napisała:
    > To był pastisz z twojego durnego i hejterskiego posta.
    >
    > żabciu, pastisz może być "czegoś" (np. powieści, wiersza czy przemówienia) a ni
    > e "z czegoś".
    > Każdy kto choć trochę umie mówić i pisać po polsku doskonale o tym wie.
    > Ucz się, ucz, a może kiedyś coś będziesz umiała....
    > Żeby nie być gołosłownym: oto przykład
    > youtu.be/fPt1kzewBVw
    Ale zrozumiałaś, że nie zrozumiałaś ?

--
  • m.c.hrabia 16.09.19, 14:55
    każdy Hitler musi mieć swego Himmlera.
  • erte2 16.09.19, 18:04
    m.c.hrabia napisał:

każdy Hitler musi mieć swego Himmlera.

...a każdy Stalin swojego Berię.

Memento ku uwadze Maria: obaj skończyli dość podobnie
  • no-popis 16.09.19, 18:40
    m.c.hrabia napisał:

> każdy Hitler musi mieć swego Himmlera.

a każdy przywódca Niemiec jakiegoś POlaka na POsyłki.

--
  • j-k 16.09.19, 15:00
    i na wyniki najblizszych wyborow nie bedzie mialo to ZADNEGO wplywu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka