Dodaj do ulubionych

Polska Fundacja Prucia w Kakałko

18.09.19, 10:17
Prof. Chodakiewicz, który niedawno zasłynął wygłoszonym w PIN wykładem o "pruciu w kakałko", a także jego żona i siostra, w ciągu dwóch lata dostali od PFN 250 tys. dolarów, czyli cyrka jebałt milion złotych. Nie od rzeczy będzie dodać, wiceszefem PFN, który podpisał tak korzystny dla rodziny Chodakiewiczów kontrakt, jest wiceszef PFN Maciej Świrski, będący kolegą prof. Chodakiewicza. Bardzo dobrym kolegą, jak się okazuje.
Dopiero teraz widać, że prof. Chodakiewicz zna się na "pruciu w kakałko" o wiele lepiej, niż dotąd się wydawało.

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/opowiesci-o-wydatkach-polskiej-fundacji-narodowej-w-usa-czesc-2-czyli-rodzina-na/nk1hgwe

--
Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
Edytor zaawansowany
  • kolor 18.09.19, 10:21
    PiS złodziejstwo mają w genach
  • szwampuch58 18.09.19, 13:04
    to nie my to oni.....Niemce,rzecze znany w swojej rodzinie idiota
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25205637,piotr-glinski-w-sprawie-heart-of-poland-tezy-onetu-sa-czysto.html#s=BoxOpLink
    --
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • piq 18.09.19, 13:06
    ...w PiSie, tawariszcza Glinskowo:
    wiadomosci.onet.pl/kraj/piotr-glinski-o-publikacjach-onetu-dot-polskiej-fundacji-narodowej-maja-interes-w-tym/1te6t3r
    Tablet to jednak wyjątkowa szuja.
  • eiran 18.09.19, 13:36
    Na mnie większe wrażenie robi zachowanie prowadzącego rozmowę z Glińskim red. Lisickiego. Żadnego niewygodnego pytania, wręcz podpowiedzi - jak też Gliński powinien odpowiedzieć, żeby było dobrze. I taki gnojek miał czelność wyrażać jakiekolwiek pretensje, że został pozbawiony stanowiska przez Hajdarowicza.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • aniechto.only 19.09.19, 05:59
    - Teza jest czysto propagandowa. Nie będę już mówił, kto jest właścicielem tego medium. Ma interes w tym, żeby podważać sensowność działań polskiego państwa – mówił Piotr Gliński w rozmowie z Pawłem Lisickim .

Większościowym właścicielem Axel Springerjest został amerykański funduszu inwestycyjnym, na którego czele stoi konserwatywny biznesmen Henry Kravis.

Kravis to sympatyzujący z republikanami miliarder o konserwatywnych poglądach. To on wsparł Donalda Trumpa przekazując milion dolarów na inaugurację jego prezydentury. O silnej pozycji Kravisa w politycznym otoczeniu Trumpa świadczyć ma także fakt, że Trump widział go wśród potencjalnych kandydatów, którzy mogą stanąć na czele Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych.

natemat.pl/282869,nowy-wlasciciel-axel-springer-czy-amerykanie-wplyna-na-tresci-w-onecie
    Słabo poinformowany ten partyjny minister PiSkultury.
  • eiran 19.09.19, 07:06
    W sumie, to większość wciąż jest w rękach rodziny Springerów

www.axelspringer.com/de/investor-relations/aktie/aktionaersstruktur

Z drugiej strony, właścicielem Onetu nie jest Axel Springer AG, tylko jego joint venture z Ringier Holding AG, biznesem jeszcze bardziej rodzinnym niż ASV, a do tego szwajcarskim, a więc mającym w dużym poważaniu interesy dworu, familii i świty Kaczyńskich.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • aniechto.only 19.09.19, 09:38
    Dane w linku są z listopada 2018 juz nieaktualne. Od paru miesięcy większościowym udziałowcem Axela jest fundusz inwestycyjny Kravisa.
  • eiran 19.09.19, 11:03
    Szczerze mówiąc, nie sądzę:

www.manager-magazin.de/unternehmen/artikel/axel-springer-kohlberg-kravis-roberts-am-ziel-a-1280453.html
    --
    Przez 14 lat ayran.
  • aniechto.only 19.09.19, 13:37
    www.wirtualnemedia.pl/artykul/kkr-przejmuje-43-5-procent-akcji-axel-springer-jest-najwiekszym-udzialowcem-koncernu-dlaczego
  • eiran 19.09.19, 13:45
    Jeszcze raz - jest największym, a nie większościowym, bo wiekszość ma wciąż rodzina Springerów i zatrudniony przez nią wiele lat temu pan Döpfner.
    Dwa - Onet nie jest własnością ASV, tylko jego joint venture z Ringierem, wspólnie z którym mają po połowie udziałów polskiego biznesu. Czyli KKR (mający 43.5% udziałów Axel Springer, ma efektywnie mniej niż ćwierć udziałów w Onecie (mniej niż połowa z połowy w RAS Polska).

--
    Przez 14 lat ayran.
  • aniechto.only 19.09.19, 15:55
    Ok,przyjmuję do wiadomości, masz rację.
  • eiran 19.09.19, 16:26
    To i tak nie miałoby większego znaczenia. Wyobrażenie pisiactwa, że po przejęciu większości udziałów w ASV jakiś Amerykanin zakazałby red. Stankiewiczowi pisać o pisiackich przekrętach, wystawia świadectwo impotencji intelektualnej pisiactwa, z Glińskim na czele.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • kadziteusz 18.09.19, 13:47
    Tam też naród popiera mafię, bo mafia daje ludziom zarobić.

--
    15 lat na FK pod jednym nickiem zapijaczony_ryj.Od 05-18r pod tyloma,że sam już nie wiem,i ten też zapewne dzięki mojemu wielbicielowi na moderacji długo nie pożyje.(patrz jak lideruje na oślej,zazwyczaj zaczyna ode mnie)ps.Jestem teżprenumeratorem tej gazety.Znaczy żyją z takich jak ja,to dlaczego mnie aż tak gnoją?
  • lech1966 18.09.19, 22:46
    kadziteusz napisał:

> Tam też naród popiera mafię, bo mafia daje ludziom zarobić.

Wypisz wymaluj PO-KO

--
    Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
    Autor KZP
    Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
  • aniechto.only 19.09.19, 06:13
    Rodzina Chodakiewiczów w ciągu dwóch lat dostała z kieszeni polskiego podatnika w sumie ponad ćwierć miliona dolarów, czyli ponad milion złotych.
  • no-popis 19.09.19, 06:26
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • eiran 19.09.19, 07:11
    To po prostu straszne. Firma producencka Lisa, za wyprodukowanie ponad 300 programów z oglądalnością powyżej 15%, dostała 20 milionów złotych przez 8 lat (200 tysięcy miesięcznie). Po prostu zatrważające, zwłaszcxza dla takiego potentata rynku mediów międzynarodowych, jak świnoujski emeryt.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • no-popis 19.09.19, 07:16
    no-popis napisała:

> aniechto.only napisała:
    >
    > > Rodzina Chodakiewiczów w ciągu dwóch lat dostała z kieszeni polskiego pod
    > atnika
    > > w sumie ponad ćwierć miliona dolarów, czyli ponad milion złotych.
    > A wiesz ile dostała rodzina Lisów w ciągu dwóch lat z TVPO ? Przypomnieć ?
    Ponieważ unikasz faktów to ci podam.
    Za jeden odcinek (1 raz w tygodniu) Lis i jego firma otrzymywała 112.500zł. Weżmy te 2 lata dla porównania czyli c.a. 104 tygodnie i ...
    ...Lis i jego firma otrzymali przez 2 lata 11.700.000zł czyli przy tamtym kursie dolara prawie 4 miliony dolarów za propagandę dla PO i rządu Tuska.
    Nic dziwnego, że aż tak silne frustracje antypisowskie reprezentuje Lis Tomasz.
    --
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • witek.bis 19.09.19, 08:38
    A więc pójdźmy dalej i dokonajmy małego zestawienia. Firma Lisa w ciągu dwóch lat zrealizowała 104 odcinki cieszącego się dużą oglądalnością programu telewizyjnego za co otrzymała niecałe 12 mln złotych, natomiast siostra p. Chodakiewicza przez dwa lata napisała maila i udzieliła telefonicznego wywiadu katolickiej rozgłośni z Michigan, za co przytuliła niecały milion złotych, nie licząc zwrotu kosztów podróży, hoteli, a nawet jedzenia.

--
    Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
  • eiran 19.09.19, 09:06
    ludzikow nie oglądał, tak że jego zdaniem program miał zerową oglądalność.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • no-popis 19.09.19, 11:09
    witek.bis napisał:

> A więc pójdźmy dalej i dokonajmy małego zestawienia. Firma Lisa w ciągu dwóch l
    > at zrealizowała 104 odcinki cieszącego się dużą oglądalnością programu telewizy
    > jnego za co otrzymała niecałe 12 mln złotych, natomiast siostra p. Chodakiewicz
    > a przez dwa lata napisała maila i udzieliła telefonicznego wywiadu katolickiej
    > rozgłośni z Michigan, za co przytuliła niecały milion złotych, nie licząc zwrot
    > u kosztów podróży, hoteli, a nawet jedzenia.
    ...czyli jak każdy popisowiec będziesz teraz dywagował kto więcej nadużywał czy swołocz twoja czy kaczyńska. Mnie w to nie wciągaj.
    Jedno i drugie nie trzyma standardów, jedno i drugie dowodzi mojej tezy, że nie ma istotnych róznic między frakcją pis i po.

--
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • sverir 19.09.19, 11:15
    "Jedno i drugie nie trzyma standardów, jedno i drugie dowodzi mojej tezy, że nie ma istotnych róznic między frakcją pis i po"

Przy czym dowodem dla ciebie jest to, że jedni dostali 115 tysięcy zł za odcinek, a drudzy milion za telefon i mail. Rzeczywiście, jest to taka sama skala przekrętów.

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • eiran 19.09.19, 11:19
    Zapominasz, że program Lisa miał zerową oglądalność - ludzikow nie oglądał.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • no-popis 19.09.19, 11:23
    sverir napisał:

> "Jedno i drugie nie trzyma standardów, jedno i drugie dowodzi mojej tezy, że ni
    > e ma istotnych róznic między frakcją pis i po"
    >
    > Przy czym dowodem dla ciebie jest to, że jedni dostali 115 tysięcy zł za odcine
    > k, a drudzy milion za telefon i mail. Rzeczywiście, jest to taka sama skala prz
    > ekrętów.
    Nie wciągaj mnie w idiotyczną-licytację dyskusję pt kto więcej kradł lub kradnie. PObaw się z kimś innym.

--
  • sverir 19.09.19, 11:38
    "Nie wciągaj mnie w idiotyczną-licytację dyskusję pt kto więcej kradł lub kradnie. PObaw się z kimś innym"

Starałem się ciebie wciągnąć w idiotyczną dyskusję polegającą na uzasadnieniu swojego stanowiska. Zabawne, bo zawsze się na tym wysypujesz.

--
    - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
    - Państwo Kuchcińscy.
  • eiran 19.09.19, 14:07
    Z tą dużą oglądalnością, to oczywiście przesada. Wprawdzie program Lisa miał ok. 15% oglądalności w czasie swojej emisji, ale z trudem docierał do opiniotwórczej widowni - taki na przykład ludzikow prawie nigdy go nie oglądał. A przecież wiadomo, że nie tylko ilość się liczy, ale i jakość, także jakość odbiorców.

--
    Przez 14 lat ayran.
  • lech1966 20.09.19, 19:12
    Ty wchłaniałes każde słowo Lisa ayranku, zapewne w czasie kiedy Lis się "zapowietrzal" biegałeś do kuchni zrobić sobie kawę. Ja oglądałem programy Lisa ale nie raz dziwiła mnie jego dziwna optyka. Niby zahaczal jakis temat ale zręcznie omijał sedno sprawy. Irytowało mnie też "jąkanie" się Lisa, zastanawiałem się czy to brak słownictwa czy może gra na czas aby za dużo treści nie przekazać. Więc no popis może nie oglądał ale ja byłem w tych 15%. Nie był to hicior, ot zwyczajny wazeliniarski wobec władzy program.

--
    Nic nam teraz nie wychodzi
    PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
    Autor KZP
    Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
  • stasi1 19.09.19, 09:53
    Czepiasz się. Im się to po prostu należało

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka