Dodaj do ulubionych

PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów.

25.09.19, 10:14
Są nimi kościół i parafie, czyli ci który zgodnie z konstytucją do polityki się nie powinni się mieszać, tak samo jak rządząca partia PiS nie powinna się mieszać do kościoła.
Niestety tajemnicą Poliszynela jest to, ze PiS ma konstytucję i prawo w głębokim poważaniu i dlatego taką nieformalną koalicję zawiązał i nie za darmo, bo płaci za nią grubymi milionami z budżetu państwa:

wyborcza.pl/7,162657,25231118,parafie-pod-wezwaniem-prawa-i-sprawiedliwosci-kosciol-i-pis.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.foto

--
PiSkultura:www.tvp.info/44501126/roztanczony-narodowy-do-pge-narodowym

Koniecznie z dżwiękiem
Obserwuj wątek
    • qinto Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 10:27
      Wałek chodzi w koszuli z napisem OTUA - nic nie pomaga?
      Kościół to jest wspólnota wiernych, a ci są ludźmi, podobnie jak i parafianie.
      Możesz mi wskazać, który artykuł Konstytucji zabrania kościołowi mieszania się do polityki jak napisałeś.
      Żeby było jasne, nie bronię kościoła gdyż nie należę do tej wspólnoty wiernych.
      Nie należę do żadnego kościoła, nie jestem nawet buddystą, choć cenię ich bardzo.

--
      Troll i hejter to po prostu cyber-frustraci, którzy karmią się możliwością uprzykrzenia komuś życia. Są święcie przekonani, że i tak nic im za to nie grozi i nikt ich nie namierzy. Wierzą, że są nieuchwytnymi, anonimowymi bogami w cyfrowej przestrzeni. Ale tak nie jest.
      • maotsetung Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 10:37
        qinto napisał:

> Możesz mi wskazać, który artykuł Konstytucji zabrania kościołowi mieszania się
        > do polityki jak napisałeś.

Nawet biskupi to wiedzą:

www.pch24.pl/przewodniczacy-kep-o-rozdziale-kosciola-i-panstwa--gwarantuje-go-konstytucja-i-konkordat,65430,i.html
        --

Koniecznie z dżwiękiem
        • qinto Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 10:40
          maotsetung napisał:

> qinto napisał:
          >
          > > Możesz mi wskazać, który artykuł Konstytucji zabrania kościołowi mieszani
          > a się
          > > do polityki jak napisałeś.
          >
          > Nawet biskupi to wiedzą:
          >
          > www.pch24.pl/przewodniczacy-kep-o-rozdziale-kosciola-i-panstwa--gwarantuje-go-konstytucja-i-konkordat,65430,i.html

Napisz mi - jaki artykuł w Konstytucji, który mówi o zakazie mieszania się kościoła w politykę.

--
          Troll i hejter to po prostu cyber-frustraci, którzy karmią się możliwością uprzykrzenia komuś życia. Są święcie przekonani, że i tak nic im za to nie grozi i nikt ich nie namierzy. Wierzą, że są nieuchwytnymi, anonimowymi bogami w cyfrowej przestrzeni. Ale tak nie jest.
            • qinto Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 10:55
              maotsetung napisał:

> art 25 pkt3
              >

Art. 25.
              1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.

2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego

Dalej nie widzę tego zakazu, o którym pisałeś.

--
              • maotsetung Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 11:19
                qinto napisał:

> maotsetung napisał:
                >
                > > art 25 pkt3
                > >
                >
                > Art. 25.
                > 1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.
                >
                > 2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w spra
                > wach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swo
                > bodę ich wyrażania w życiu publicznym.
                >
                > 3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi
                > są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależn
                > ości każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i
                > dobra wspólnego

>
                > Dalej nie widzę tego zakazu, o którym pisałeś.
                >

"Autonomii i wzajemnej niezalezności"- czego nie rozumiesz?
                To zupełnie jak z tym że marszałkowi potrzebna była specjalna ustawa interpretyjąca to, co było juz dawniej napisane czarno na białym, że trzeba być uczciwym.

--

Koniecznie z dżwiękiem
                • qinto Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 11:24

"Autonomii i wzajemnej niezalezności"- czego nie rozumiesz?
                  To zupełnie jak z tym że marszałkowi potrzebna była specjalna ustawa interpretyjąca to, co było juz dawniej napisane czarno na białym, że trzeba być uczciwym.

Daj spokój, to ty nic z tego nie rozumiesz. Twoja interpretacja tego zapisu, jest tylko w twojej głowie. Konstytucja nic nie mówi, o tym że "kościół nie może się mieszać do polityki".

--
                  • maotsetung Znaczy jako PiSior uważasz to za zgodne z prawem? 25.09.19, 11:44
                    qinto napisał:
                    > Daj spokój, to ty nic z tego nie rozumiesz. Twoja interpretacja tego zapisu, je
                    > st tylko w twojej głowie. Konstytucja nic nie mówi, o tym że "kościół nie może
                    > się mieszać do polityki".
                    >

I agitacja ambon koscielnych z udziałem polityków PiS jest w porzadku?

--

Koniecznie z dżwiękiem
                    • qinto Re: Znaczy jako PiSior uważasz to za zgodne z pra 25.09.19, 11:45
                      maotsetung napisał:

> qinto napisał:
                      > > Daj spokój, to ty nic z tego nie rozumiesz. Twoja interpretacja tego zapi
                      > su, je
                      > > st tylko w twojej głowie. Konstytucja nic nie mówi, o tym że "kościół nie
                      > może
                      > > się mieszać do polityki".
                      > >
                      >
                      > I agitacja ambon koscielnych z udziałem polityków PiS jest w porzadku?
                      >
                      >

Nie wiem czy agitują z ambon, nie chodzę do kościoła od lat.

--
                      • maotsetung Re: Znaczy jako PiSior uważasz to za zgodne z pra 25.09.19, 17:22
                        qinto napisał:

> maotsetung napisał:
                        >
                        > > qinto napisał:
                        > > > Daj spokój, to ty nic z tego nie rozumiesz. Twoja interpretacja teg
                        > o zapi
                        > > su, je
                        > > > st tylko w twojej głowie. Konstytucja nic nie mówi, o tym że "kości
                        > ół nie
                        > > może
                        > > > się mieszać do polityki".
                        > > >
                        > >
                        > > I agitacja ambon koscielnych z udziałem polityków PiS jest w porzadku?
                        > >
                        > >
                        >
                        > Nie wiem czy agitują z ambon, nie chodzę do kościoła od lat.
                        >
                        >
                        wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Kamieniec-Wroclawski.-Ryszard-Czarnecki-przemawia-z-koscielnej-ambony
                        Ja chodzę tylko na śluby bliskich i znajomych, a wiem bo nie trzeba tam klęczeć by wiedzieć, wystarczy czytać niezależną prasę zamiast GAzety POlskie i goscia niedzielnego. Albo ogladać niezależne telewizje zamiast PiSich gadzinówek Qrwskiego.

--

Koniecznie z dżwiękiem
            • qinto Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 11:08
              pies.na.czarnych napisała:

> > Napisz mi - jaki artykuł w Konstytucji,
              >
              > Przeczytaj sobie Konkordat.
              >

Zapijaczony pisał o Konstytucji, nie o Konkordacie.
              Konkordat mnie nie interesuje, interesuje mnie tylko Konstytucja.

--
              • maotsetung To są rzeczy ze sobą powiazane. 25.09.19, 11:21
                qinto napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
                >
                > > > Napisz mi - jaki artykuł w Konstytucji,
                > >
                > > Przeczytaj sobie Konkordat.
                > >
                >
                > Zapijaczony pisał o Konstytucji, nie o Konkordacie.
                > Konkordat mnie nie interesuje, interesuje mnie tylko Konstytucja.
                >
                >

--

Koniecznie z dżwiękiem
                • qinto Re: To są rzeczy ze sobą powiazane. 25.09.19, 11:26
                  maotsetung napisał:

> qinto napisał:
                  >
                  > > pies.na.czarnych napisała:
                  > >
                  > > > > Napisz mi - jaki artykuł w Konstytucji,
                  > > >
                  > > > Przeczytaj sobie Konkordat.
                  > > >
                  > >
                  > > Zapijaczony pisał o Konstytucji, nie o Konkordacie.
                  > > Konkordat mnie nie interesuje, interesuje mnie tylko Konstytucja.

Czy ty w ogóle rozumiesz jakim aktem jest ustawa Konstytucyjna a jakim jest Konkordat.
                  Nie kompromituj się już bardziej, ty i ten czarny pies.

--
              • pies.na.czarnych Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 11:34
                Przy założeniu, że konkordat został podpisany zgodnie z konstytucją to powinien cię interesować.

BTW znawco języków wszelakich.

> Zapijaczony pisał o Konstytucji, nie o Konkordacie.
                > Konkordat mnie nie interesuje, interesuje mnie tylko Konstytucja.

W tych zdaniach słowa „konstytucja” i „konkordat” pisze się z małej litery.

--
                Uwaga szczur!
                • qinto Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 11:44

> Przy założeniu, że konkordat został podpisany zgodnie z konstytucją to powinien
                  > cię interesować.
                  >
                  > BTW znawco języków wszelakich.
                  >
                  > > Zapijaczony pisał o Konstytucji, nie o Konkordacie.
                  > > Konkordat mnie nie interesuje, interesuje mnie tylko Konstytucja.
                  >
                  > W tych zdaniach słowa „konstytucja” i „konkordat” pisze się z małej litery.
                  >

Po pierwsze prrimo - pisze się nie z małej litery, ale małą literą.
                  Po drugie primo: cytat "Wyraz konstytucja, jako rzeczownik pospolity, który może też nazywać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, piszemy małą literą. Ta forma ortograficzna wyrazu jest podstawowa.

Przepisy pisowni przewidują ponadto możliwość zapisu wielką literą w dwóch wypadkach. Po pierwsze, ze względów uczuciowych, gdy chcemy w szczególnie wyraźny sposób wyrazić szacunek dla konstytucji i państwa (nie można jednak sądzić, że brak wielkiej litery jest wyrazem postawy negatywnej), a po drugie, gdy wcześniej wymienioną pełną nazwę tego aktu skracamy do pierwszego wyrazu.

--
                  • pies.na.czarnych Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 11:59
                    Dużą literą lingwisto te słowa pisze się jedynie w wypadku jeżeli mówimy o książeczkach - wg pisich klasyków.:)

Dodatkowo chciałem ci zwrócić uwagę! Nie przypierdalaj się do innych to nikt nie będzie zwracał ci uwagi na twoje potknięcia. Ty i ludzikow walicie byki jak mało kto. U innych nawet literówki wyśmiewacie.
                    Na pożegnanie użyję cytatu z twojego tekstu „by by” :D

--
                    Uwaga szczur!
                    • qinto Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 14:19

> Dużą literą lingwisto te słowa pisze się jedynie w wypadku jeżeli mówimy o ksią
                      > żeczkach - wg pisich klasyków.:)
                      >
                      > Dodatkowo chciałem ci zwrócić uwagę! Nie przypierdalaj się do innych to nikt ni
                      > e będzie zwracał ci uwagi na twoje potknięcia. Ty i ludzikow walicie byki jak m
                      > ało kto. U innych nawet literówki wyśmiewacie.
                      > Na pożegnanie użyję cytatu z twojego tekstu „by by” :D
                      >

Ależ ja wiem, że również popełniam błędy. Jestem wdzięczny, jeżeli mi ktoś zwróci na to uwagę.
                      Nie przeszkadza mi to, mam do siebie dystans, ale jeżeli widzę, że ktoś robi błędy jeżeli chodzi o pisownię, to zwracam na to uwagę.

--
                      • pies_na_czarnych Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 14:25
                        Nie chce mi sie szukac w jaki sposob zwracasz uwage. Tu jest problem.
                        Ja rowniez przyjmuje uwagi o moich bledach. Nie bylem w Polsce ponad 30 lat poza kilkudniowymi wizytami. Moj jezyk duzo stracil i z tego zdaje sobie sprawe, ale nie pozwole sobie aby ktos darl na mnie ryja z powodu literowki, lub nie zwrocenia uwagi na poprawki mr. samouzupelniacza.

--
                        Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
        • sverir Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 10:51
          Mylisz się. Rozdział państwa od Kościoła związany jest ze sprawowaniem formalnej władzy przez funkcjonariuszy kościelnych (np. jako posłów w sejmie czy ministrów w rządzie) i nie oznacza, że Kościół nie ma prawa zajmować stanowiska w sprawach istotnych dla kraju.

--
          - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
          - Państwo Kuchcińscy.
        • no-popis Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 11:58
          maotsetung napisał:

> qinto napisał:
          >
          > > Możesz mi wskazać, który artykuł Konstytucji zabrania kościołowi mieszani
          > a się
          > > do polityki jak napisałeś.
          twoje interpretaccje kONsTYtusji są na poziomie Komorowskiego.
          > Nawet biskupi to wiedzą:
          >
          > www.pch24.pl/przewodniczacy-kep-o-rozdziale-kosciola-i-panstwa--gwarantuje-go-konstytucja-i-konkordat,65430,i.html

--
          Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
          • qinto Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 12:06
            no-popis napisała:

> maotsetung napisał:
            >
            > > qinto napisał:
            > >
            > > > Możesz mi wskazać, który artykuł Konstytucji zabrania kościołowi mi
            > eszani
            > > a się
            > > > do polityki jak napisałeś.
            > twoje interpretaccje kONsTYtusji są na poziomie Komorowskiego.
            > > Nawet biskupi to wiedzą:
            > >
            > > www.pch24.pl/przewodniczacy-kep-o-rozdziale-kosciola-i-panstwa--gwarantuje-go-konstytucja-i-konkordat,65430,i.html

Moje interpretacje czy zapijaczonego ?

--
            • no-popis Re: PiS ma nowych nieformalnych koalicjantów. 25.09.19, 12:54
              qinto napisał:

> no-popis napisała:
              >
              > > maotsetung napisał:
              > >
              > > > qinto napisał:
              > > >
              > > > > Możesz mi wskazać, który artykuł Konstytucji zabrania kościoł
              > owi mi
              > > eszani
              > > > a się
              > > > > do polityki jak napisałeś.
              > > twoje interpretaccje kONsTYtusji są na poziomie Komorowskiego.
              > > > Nawet biskupi to wiedzą:
              > > >
              > > > www.pch24.pl/przewodniczacy-kep-o-rozdziale-kosciola-i-panstwa--gwarantuje-go-konstytucja-i-konkordat,65430,i.html
              >
              >
              > Moje interpretacje czy zapijaczonego ?
              >
              Oczywiście zapijaczonego :) !

--
              Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
    • no-popis tutaj też jest POPiSowy podział na frakcje 25.09.19, 13:19
      Nie zauważyłeś ?
      np pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Sowa_(duchowny)

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka