Dodaj do ulubionych

Jako obywatel Unii Europejskiej

25.09.19, 12:56
Jako obywatel Unii Europejskiej nie zgadzam się aby z moich podatków finansowano pisowski reżim. Każde państwo nieprzestrzegające zasad demokracji powinno mieć ograniczoną pomoc finansową Unii. Wszystkie partie zasiadające w Parlamencie Europejskim, które przy zatwierdzaniu budżetu chcą łączyć rozpisanie budżety z przestrzeganiem praworządności w poszczególnych krajach mają pełne moje poparcie.
www.tvn24.pl/jaroslaw-kaczynski-komentuje-slowa-grzegorza-schetyny-o-unijnym-budzecie,972209,s.html
To ja pies.na.czarnych

--
Uwaga szczur!
Obserwuj wątek
    • qinto Re: Jako obywatel Unii Europejskiej 25.09.19, 12:59
      Płacisz podatek w Polsce? - Europejczyku.

--
      Troll i hejter to po prostu cyber-frustraci, którzy karmią się możliwością uprzykrzenia komuś życia. Są święcie przekonani, że i tak nic im za to nie grozi i nikt ich nie namierzy. Wierzą, że są nieuchwytnymi, anonimowymi bogami w cyfrowej przestrzeni. Ale tak nie jest.
      • szwampuch58 Re: Jako obywatel Unii Europejskiej 25.09.19, 14:00
        Dokladnie zimny kartoflu , Macron powiedział: jedzcie także protestować do Polski, żeby pomoc nam ruszyć tych którzy nie potrafią robić postępów w walce przeciw zmianom klimatu...
        Normalnie obraza narodowa Wolakow na miesiąc gadania i pociskania pisowskiego kitu kwitnie,hehehehehe

--
        www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
        • qinto Re: Jako obywatel Unii Europejskiej 25.09.19, 14:04
          szwampuch58 napisał:

> Dokladnie zimny kartoflu , Macron powiedział: jedzcie także protestować do Pols
          > ki, żeby pomoc nam ruszyć tych którzy nie potrafią robić postępów w walce przec
          > iw zmianom klimatu...
          > Normalnie obraza narodowa Wolakow na miesiąc gadania i pociskania pisowski
          > ego kitu kwitnie,hehehehehe
          >

Macron to dureń, karTofel.

--
          Troll i hejter to po prostu cyber-frustraci, którzy karmią się możliwością uprzykrzenia komuś życia. Są święcie przekonani, że i tak nic im za to nie grozi i nikt ich nie namierzy. Wierzą, że są nieuchwytnymi, anonimowymi bogami w cyfrowej przestrzeni. Ale tak nie jest.
          • buldog2 Re: Jako obywatel Unii Europejskiej 25.09.19, 16:11
            Musisz go bardzo bardzo lubić, przecież wy w tym PISie uwielbiacie jak się wam zdaje, że ktoś jeszcze jest do was podobny.
            Ja to wiem.

--
            Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
            Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
            Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
            Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
        • lech1966 Re: Jako obywatel Unii Europejskiej 25.09.19, 22:37
          szwampuch58 napisał:

> Dokladnie zimny kartoflu , Macron powiedział: jedzcie także protestować do Pols
          > ki, żeby pomoc nam ruszyć tych którzy nie potrafią robić postępów w walce przec
          > iw zmianom klimatu...
          > Normalnie obraza narodowa Wolakow na miesiąc gadania i pociskania pisowski
          > ego kitu kwitnie,hehehehehe
          >
          Macrona krytykują nawet leminze mohery z Francji. Jak tego nie widzisz to idź do okulisty Abdul.

www.google.com/amp/s/wiadomosci.wp.pl/emmanuel-macron-zaatakowal-polske-ostra-odpowiedz-francuskich-politykow-i-dziennikarzy-6428374350977153a%3famp=1

--
          Nic nam teraz nie wychodzi
          PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
          Autor KZP
          Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
        • nazimno Re: Jako obywatel Unii Europejskiej 25.09.19, 15:01
          Kombinacjami smieciowymi w Europie steruja doskonale zorganizowane gangi.
          Tak jest we Wloszech, Francji, Niemczech,...

f3magazine.unicri.it/?p=600

www.europol.europa.eu/crime-areas-and-trends/crime-areas/environmental-crime
            • lech1966 Re: Jako obywatel Unii Europejskiej 25.09.19, 22:40
              pies.na.czarnych napisała:

> > Tak jest we Wloszech, Francji, Niemczech,...
              >
              > i w Polsce. Nikt mi nie wmówi, że podpalenia składowisk śmieci są przypadkowe.
              > Dzieje się to pod okiem pisiego rządu, który prawdopodobnie ma kontakty nie tyl
              > ko z mafia sutenerów.

Trzaskowski musi się przecież POzbyc 380 ton odpadów na dobę

A Veolia się na niego wypiela, jak na zwykłego niewykształconego leminga.

--
              Nic nam teraz nie wychodzi
              PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
              Autor KZP
              Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
    • j-k Tesz mi odkrycie Hameryki... 25.09.19, 16:15
      Unia grozi Polsce obnizeniem dotacji juz od dluzszego czasu...

boi sie tego zrobic, bo bylby to precedens i bicz na "nieposlusznych"

ale moim zdaniem od roku budzetowego 2021 - gdy PiSi beda nadal u Wladzy - Unia to uczyni.

• inocom Demokrata się znalazł :) 25.09.19, 23:57

> Jako obywatel Unii Europejskiej nie zgadzam się aby z moich podatków finansowan
      > o pisowski reżim.

Wybrany w demokratycznych wyborach.

--
      "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
      • iza.bella.iza Re: Demokrata się znalazł :) 26.09.19, 00:11
        Hitlerowcy też zostali wybrani w demokratycznych wyborach...

--
        "Pan prezydent po pierwsze nie ma urlopów. To jest służba, jeśli chodzi o prezydenta Rzeczypospolitej, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 12 dni w miesiącu itd."
        • inocom No i co tego, należy znieść demokrację? 26.09.19, 00:14
          iza.bella.iza napisała:

> Hitlerowcy też zostali wybrani w demokratycznych wyborach...

No i co tego, należy znieść demokrację?
          W pisać przywódczą rolę POKOmonów do Konstytucji?

--
          Jak wskazują analitycy PKO Banku Polskiego, w 2017 r. Polska była nie tylko liderem wśród krajów OECD jeśli chodzi o liczbę tymczasowych migrantów zarobkowych, ale także trzecim krajem wspólnoty, po USA i Niemczech, pod względem łącznej liczby migrantów - zarówno tymczasowych, jak i stałych.
          • piotr7777 A ja jako obywatel RP 26.09.19, 11:45
            A ja jako obywatel RP nie życzę sobie, żeby pieniądze z moich podatków finansowane były lewackie pomysły Trzaskowskiego, Dulkiewicz, Jaśkowiaka czy Majchrowskiego. I dlatego uważam, że obecny rząd powinien wstrzymać wszelkie dotacje dla tych samorządów
            Oczywiście przesadzam, ale to ten sam sposób argumentacji.
            Tak jak PiS musiał się pogodzić z tym, że antypisowcy wygrali wybory prezydenckie w swoich miastach tak UE musi się pogodzić, że w Polsce rządzi PiS a na Węgrzech Fidesz i realizują swoje programy wyborcze. Na tym polega demokracja.
            A nawiasem mówiąc- w Katowicach, gdzie mieszkam na placu Lecha i MArii Kaczyńskich wciąż jest nieaktualna tabliczka z nazwiskiem Wilhelma Szewczyka. Mimo, że NSA uznał zarządzenie wojewody za wydane zgodnie z prawem. Czyli władze miasta (a pewnie inne samorządy też) olewają prawomocne orzeczenie sądu. Oczywiście takie, które im nie pasuje, bo jak w Warszawie uchylono zarządzenia zmieniające nazwy ulic stare komunistyczne tabliczki (z degeneratem Świerczewskim i prosowiecką Armią Ludową na czele) wróciły od razu.
            I to mnie wkurza.
            • pies.na.czarnych Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 12:03
              > i realizują swoje programy wyborcze.

Moglys podac chociaz trzy zrealizowane punkty programu PiS. Mieliscie ich podobno cale szuflady i dlatego nie powinienes miec problemu z przedstawieniem tych kilku zrealizowanych.

--
              Uwaga szczur!
              • piotr7777 Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 12:23
                Głosuję na PiS, ale nie należę do tej partii, więc forma "wy" jest niewskazana.
                Co do meritum - zrealizowano 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego, obniżono podatek dochodowy, podniesiono najniższe wynagrodzenie, zakazano handlu w niedziele. Nie udało się zrealizować (na razie) programu Mieszkanie plus, nie udało się opodatkować sieci handlowych (tu przeszkodziła UE) ani rozwiązać problemu kredytów frankowych. No i utrzymano VAT na poziomie 23 %
                PiS w przeciwieństwie do PO jednak traktuje poważnie zobowiązania wyborcze. Taka sytuacja jak z Donaldem Tuskiem, który zarzekał się, że nie podniesie wieku emerytalnego, po czym to zrobił.
                Tak naprawdę jedynym arbitrem tu jest elektorat. Jeśli (mało prawdopodobne, ale możliwe) pogoni PiS w wyborach, będzie znaczyło, że kontrakt wyborczy nie został dotrzymany, jeśli jednak ponownie da PiS władzę, będzie to znaczyło, że docenia realizację programu wyborczego sprzed czterech lat.
                Poza tym program antypisu (a zwłaszcza PO-KO) sprowadza się do dwóch punktów
                1. Żeby było tak jak kiedyś
                2. Żeby już nigdy nie było tak jak teraz.
                Czyli powrót do sytuacji sprzed 2015 r. z wprowadzeniem rozwiązań, które uniemożliwią PiS (czy jakiejkolwiek innej partii negującej rzeczywistość III RP) objęcie władzy w przyszłości.
                Z tym, że tego nie zrealizują. Raz, że co najmniej do 6 sierpnia 2020 będą mieć nieprzychylnego prezydenta, którego nie będą w sanie postawić przed TS (bo na to trzeba większości 2/3 posłów i senatorów a PiS 1/3 parlamentarzystów może być pewny), dwa, że nie będą w stanie zmienić konstytucji (jak wyżej) a trzy - w TK większość maja nominaci PiS. I nawet gdyby antypisowska, hipotetyczna większość stwierdziła (oczywiście uchwała sejmu, bo w ten sposób ominie weto Andrzeja Dudy), że Julia Przyłębska jest nielegalnym prezesem a sędziowie nazywani przez nich "dublerami" nie są sędziami, to skończy się tym, że będą dwa trybunały - jeden pod kierownictwem Przyłębskiej złożony z 10 sędziów (a mandatów siedmiu z nich nikt nie kwestionuje), których kadencja będzie trwać najwcześniej do 2024 r. I drugi, gdzie sędziów będzie maksymalnie 8 (i to przy założeniu, że obecni sędziowie wybrani przez poprzednią większość tam przejdą a to nie jest takie prawdopodobne). Także będzie chaos przy którym kryzys roku 2016 będzie się jawił jako czas spokoju. Zwłaszcza gdy te dwa trybunały będą się wzajemnie szachowały postępowaniami dyscyplinarnymi, nieuznawanymi przez drugą stronę.
                  • piotr7777 Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 12:53
                    > Tusk się zarzekał, że nie podniesie wieku emerytalnego? Gdzie i kiedy tak się z
                    > arzekał, pisiacki łgarzu?
                    A choćby w liście do mundurowych w czasie kampanii prezydenckiej 2010 r.
                    Poza tym znajdź mi jedną wypowiedź sprzed 9 października 2011 r. w której ówczesny premier zapowiedziałby podniesienie wieku emerytalnego. Pierwsza taka wypowiedź była w expose (nawiasem mówiąc autorem pomysłu był Michał Boni, obecnie Trwający Wiernie Znak sprzeciwu przeciw rządom PiS, choć chyba już nie w Brukseli).
                      • piotr7777 Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 13:10
                        > No i co wtym liście i jak sie on ma do emerytow zusowskich, klamczuchu?

O.K., tu się faktycznie premier mógł wykpić, bo pisał do ówczesnych funkcjonariuszy o ich emeryturach (zależnych wyłącznie od stażu a nie od wieku) a reforma 2012 r. wprawdzie przywieleje emerytalne zniosła, ale nie dla tych którzy byli w służbie w momencie jej wprowadzania. Względem ZUS-owskich już tak dobrze nie było, bo jak wiadomo wprowadzono stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego zależnie od daty urodzenia.
                        A wypowiedzi przedstawicieli PO sprzed wyborów 2011 r., że nie biorą podwyższenia wieku emerytalnego pod uwagę było sporo. I to chyba podczas jednej z rozmówi w restauracji Sowy padło stwierdzenie, że "obietnice wyborcze wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą" czy jakoś tak.
                        • eiran Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 13:14
                          Zaraz zaraz. Przecież dopiero co twierdziłeś, że Tusk "się zarzekał". Rozumiesz zwrot, którego użyłeś, czy nie bardzo? Skoro "się zarzekał" i to osobiście, to powinieneś bez trudu podać przykład owego zarzekania. Gdyby nie to, żeś łgarz i oszczerca.

--
                          Przez 14 lat ayran.
                          • piotr7777 Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 13:34
                            > Zaraz zaraz. Przecież dopiero co twierdziłeś, że Tusk "się zarzekał". Rozumiesz
                            > zwrot, którego użyłeś, czy nie bardzo? Skoro "się zarzekał" i to osobiście, to
                            > powinieneś bez trudu podać przykład owego zarzekania. Gdyby nie to, żeś łgarz
                            > i oszczerca.
                            >
                            A czy Jarosław Kaczyński osobiście palił kukłę Lecha Wałęsy?

Może i faktycznie błędem było pisanie o zarzekaniu się i do tego jestem w stanie się przyznać, ale fakty są takie, że PO nigdy nie traktowała programu wyborczego poważnie (nawet jeśli pewne zapowiedzi realizowała) a PiS traktuje. Przynajmniej na razie.
                            Pamiętam jak Aleksander Smolar został zapytany dlaczego w kampanii wyborczej nic nie było na temat podniesienia wieku emerytalnego a on odpowiedział, że ...Jarosław Kaczyński w kampanii 2010 był miły a potem już nie.
                            Pamiętam jak Janusz Lewandowski (wtedy komisarz UE) wystąpił w klipie wyborczym PO i mówił o sporej kasie z Brukseli gdy PO wygra wyboru a potem, że to tylko głupi klip.
                            I na koniec - niejaki Tadeusz 4 (jeśli dobrze pamiętam nick), który pisał, że Katarzyna Łaniewska popierała stan wojenny (a wtedy była zaangażowana w opozycję, do PZPR należała wcześniej) albo inny, który sugerował, że Anna Walentynowicz była w PZPR (była tylko w ZMP i Lidze Kobiet) nie mieli odwagi by to odwołać. Ale ich byś pewnie oszczercami nie nazwał.
                            • eiran Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 13:45
                              Czyli tak zwięźle podsumowując, twoje twierdzenie, że Tusk się zarzekał było niezgodne z prawdą i "jesteś w stanie się przyznać", że dopuściłeś się oszczerstwa, a tłumaczy się twoja opinia, że PO nie traktwała programu wyborczego poważnie? A dodatkowo, usprawiedliwia cię to, co powiedział Aleksander Smolar (bynajmniej nie członek PO); a także jakiś Tadeusz 4, albo inny?

--
                              Przez 14 lat ayran.
                            • sverir Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 15:18
                              "a PiS traktuje. Przynajmniej na razie"

Traktuje, jak traktuje. VAT 23% obowiązuje nadal, choć znalazła się zapowiedź jego zniesienia. Skarbówka nadal gnębi przedsiębiorców, nadal zatrzymuje VAT bez wyroku sądowego, choć i taka polityka znalazła się w programie wyborczym. Wyższa kwota wolna od podatku już została odrzucona, choć przecież pan prezydent uczynił z niej jedną ze sztandarowych obietnic. PiS, panie kolego, traktuje swój program tak samo instrumentalnie jak PO.

--
                              - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
                              - Państwo Kuchcińscy.
                        • pies.na.czarnych Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 14:17
                          > a reforma 2012
                          > A wypowiedzi przedstawicieli PO sprzed wyborów 2011 r

W tych latach nawet w panstwach Starej Europy nie mowilo sie wiele o podnoszenie wieku emerytalnego. Owszem juz duzo wczesniej, chyba pod koniec lat 90 zaczeto glosno mowic o starzeniu sie Europy i juz wowczac niektorzy zaczeli podejmowac srodki aby przejscie powojennego wyzu demograficznego na emerytury odbylo sie jak najmniej bolesnie.

--
                          Uwaga szczur!
                        • sverir Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 15:16
                          "A wypowiedzi przedstawicieli PO sprzed wyborów 2011 r., że nie biorą podwyższenia wieku emerytalnego pod uwagę było sporo"

To w sumie ciekawe, bo możliwość podwyższenia wieku emerytalnego PO zapisała sobie w programie z 2007 roku. Oczywiście nie jest niezwykłym, że politycy danej formacji nie znają programów swoich partii, więc być może faktycznie politycy PO upierali się, że podwyższenie wieku emerytalnego nie jest brane pod uwagę.

--
                          - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
                          - Państwo Kuchcińscy.
                    • eiran Re: A ja jako obywatel RP 26.09.19, 13:18
                      piotr7777 napisał:

> Poza tym znajdź mi jedną wypowiedź sprzed 9 października 2011 r. w której ówcze
                      > sny premier zapowiedziałby podniesienie wieku emerytalnego.

Rozumiem, że jeśli nie znajdę żadnej twojej wypowiedzi, potwierdzającej że ziemia jest okrągła, to spokojnie mogę cię zaliczyć do frakcji płaskoziemców?

--
                      Przez 14 lat ayran.
          • inocom Ale na Oślej :) 26.09.19, 12:22

> forum.gazeta.pl/forum/w,396,168735472,168735472,Hurrra_Opublikowali.html

--
            Głupiec, który wie że jest głupi, przynajmniej w tym jest rozumny. Głupiec, który siebie uważa za mędrca – ten to dopiero jest głupi. Budda Siakjamuni, Dhammapada
              • qinto Re: Ale na Oślej :) 26.09.19, 13:27

> To nie wiesz, ze wczoraj pisi zhakowali forum i tylko dlatego ten watek tam wyl
                > ądował.:)
                >

Ważne, że ty wiesz.
                Białe myszki też widujesz?

--
        • qinto Re: Nie jesteś obywatelem 26.09.19, 13:53

> Juz ci raz pisalem tanjuszka nie podbijaj to moje watki nie beda widocznie. Dla
          > ciebie jednak wazniejsze jest 0,25 groszy od wpisu.
          >

Ty za darmo tak stukasz w klawiaturę od rana do nocy.
          Jeżeli za darmo, to jesteś na pewno idiotą.

--
            • qinto Re: Nie jesteś obywatelem 26.09.19, 14:09

> Ty za darmo pilnujesz od rana do nocy kto stuka w klawiature?
              > Ups, nie doczytalem. Odpowiedz juz dales: "Jeżeli za darmo, to jesteś na pewno
              > idiotą" chyba, ze sam siebie uwazasz za idiote.
              >

To łatwo sprawdzić, ile wątków zakładasz i ile postów piszesz, Średnio 30 wątków i 0k.150 postów dziennie.
              Sprawdź ile wątków ja założyłem za miesiąc i ile postów napisałem.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka