Dodaj do ulubionych

Order Orła Białego dla ...

27.09.19, 23:59
... dla ojca premiera.
Nie pytam za co, nie pytam dlaczego.
Wiadomo - kasta !
Przy okazji warto przypomnieć że po wyborze A.Dudy na prezydenta i jego pierwszych uczynkach poprzedni skład Kapituły sam "zrezygnował" więc prezydent odszukał jednego Kawalera Orderu z nadania L.Kaczyńskiego i powołał go na Kanclerza Kapituły, nastepnie nadał 4 Ordery (m.innymi Romaszewskiej i Wildsteinowi i fotografowi papieża (!) ) a w zamian uzupełnił nimi skład kapituły do wymaganej liczby.
A swoją drogą Wildstei i Morawiecki - pasuje ?
Edytor zaawansowany
 • yadaxad 28.09.19, 00:32
  Już nie ma o co pytać, krańcowa dewaluacja wszystkiego jest nową normą.
 • maotsetung 28.09.19, 09:51
  yadaxad napisał(a):

  > Już nie ma o co pytać, krańcowa dewaluacja wszystkiego jest nową normą.
  --
  PiSkultura:www.tvp.info/44501126/roztanczony-narodowy-do-pge-narodowym

  Koniecznie z dżwiękiem
 • yoma 29.09.19, 11:49
  yadaxad napisał(a):

  > Już nie ma o co pytać, krańcowa dewaluacja wszystkiego jest nową normą.

  Takie zadanie - czego się nie da zniszczyć, to zdeprecjonować.

  --
  Riffs for Reproductive Justice
 • ktos_z_kosmosu 28.09.19, 01:08
  hejnalista napisał:

  > A swoją drogą Wildstei i Morawiecki - pasuje ?

  Tego nie wiemy, czy pasuje.
  Wiemy, że Morawiecki to piękne nazwisko i wiemy też, że zarządzając w Polsce pierwszy spis powszechny, car Rosji dał ukaz swoim urzędnikom by przydomki ciemnoty i innych mu podpadniętych, bardzo lekką ręką ci zamieniali na takie piękne polskie nazwiska.
  Jakiś przodek Dudy nie miał szczęścia. Trafił na urzędnika mniej posłusznego carowi, a bardziej lubiącego Polaków.
  Tacy też byli.

 • no-popis 28.09.19, 07:23
  hejnalista napisał:

  > ... dla ojca premiera.
  > Nie pytam za co, nie pytam dlaczego.
  > Wiadomo - kasta !
  Trzeba nie mieć zasad, nie mieć wiedzy aby widzieć tutaj problem.
  Był legendą podziemia !
  pl.wikipedia.org/wiki/Kornel_Morawiecki
  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • piotr7777 28.09.19, 08:18
  1. Są zaślepieni nienawiścią lub też
  2. Są wyznawcami jedynie obowiązującej w III RP wersji historii, zgodnie z którą jedyna prawdziwa opozycja to ta, na której czele stał Lech Wałęsa a która wywodziła się bezpośrednio z KOR. W tej wizji są jeszcze w stanie tolerować KPN (w końcu Moczulski ostatecznie okazał się "swój") ale SW już nie. Co prawda są tu różnice - według Wałęsy opozycja antykomunistyczna to on sam a inni mu tylko pomagali, w wizji Michnika prawdziwa opozycja demokratyczna to ci, którzy później znaleźli się w jego obozie a oponenci albo przeszkadzali albo nie odgrywali znaczącej roli, ale i tu i tu miejsca dla SW nie ma. Tak samo jak nie było dla Walentynowicz, Gwiazdy i Wyszkowskiego.
 • no-popis 28.09.19, 08:31
  piotr7777 napisał:

  > 1. Są zaślepieni nienawiścią lub też
  > 2. Są wyznawcami jedynie obowiązującej w III RP wersji historii, zgodnie z któr
  > ą jedyna prawdziwa opozycja to ta, na której czele stał Lech Wałęsa a która wyw
  > odziła się bezpośrednio z KOR. W tej wizji są jeszcze w stanie tolerować KPN (w
  > końcu Moczulski ostatecznie okazał się "swój") ale SW już nie. Co prawda są t
  > u różnice - według Wałęsy opozycja antykomunistyczna to on sam a inni mu tylko
  > pomagali, w wizji Michnika prawdziwa opozycja demokratyczna to ci, którzy późni
  > ej znaleźli się w jego obozie a oponenci albo przeszkadzali albo nie odgrywali
  > znaczącej roli, ale i tu i tu miejsca dla SW nie ma. Tak samo jak nie było dla
  > Walentynowicz, Gwiazdy i Wyszkowskiego.
  Mimo wszystko, nawet jak są wyznawcami tej nieprawdziwej historii, to nie ma podstaw aby odmawiać seniorowi Morawieckiemu zasług dla niepodległości Polski. To zwykłe i podłe chamstwo.  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • erte2 28.09.19, 11:56
  no-popis napisała:
  Mimo wszystko, nawet jak są wyznawcami tej nieprawdziwej historii, to nie ma podstaw aby odmawiać seniorowi Morawieckiemu zasług dla niepodległości Polski. To zwykłe i podłe chamstwo.

  A jakież to zasługi dla niepodległości Polski ma Morawiecki-senior? Śmierdzące z daleka esbecką prowokacja nawoływanie do zbrojnego oporu przeciw uzbrojonej po zęby, dysponującej oddziałami ZOMO, wojskiem i całym aparatem przemocy i represji komunie, mającej jeszcze w odwodzie tysiące stacjonujących w Polsce sowieckich sołdatów? A do tego nawoływały biuletyny tzw. Solidarności Walczącej.
  W najlepszym wypadku był to przejaw skrajnej nieodpowiedzialności i całkowitym oderwaniu się od rzeczywistości i realiów, a skutek podporządkowania się tym apelom byłby jeden: wzmożenie represji i ich brutalizacja, z zastosowaniem paragrafu o karze śmierci włącznie, bo przecież pretekst byłby.
  Jest znamienne że tak jak dziś marginalizowane jest Polskie Państwo Podziemne i Armia Krajowa, a na piedestał windowani są tzw. żołnierze wyklęci i zdradziecka Brygada Świętokrzyska - tak dziś nie ma w oficjalnej państwowej narracji rzeczywistych twórców polskiej niepodległości podziemnych działaczy z lat '80. - Frasyniuka, Lisa, Janasa, że o opluwanych Wałęsie czy Michniku nie wspomnę, a w to miejsce wstawiany jest w najlepszym wypadku niszowy i nic nieznaczący Morawiecki i jego paru kolegów.
 • sverir 28.09.19, 15:00
  "a w to miejsce wstawiany jest w najlepszym wypadku niszowy i nic nieznaczący Morawiecki i jego paru kolegów"

  Za przeproszeniem - niszowy to może Morawiecki senior był w Gdańsku czy w Warszawie, ale nie we Wrocławiu. Tutaj jego dokonania nie ustępują znacznie dokonaniom Frasyniuka. Zgadzam się z tym, że obecna paskudna polityka historyczna wypycha z głównego nurtu część opozycjonistów, ale nie popadajmy w skrajność w drugą stronę, w naszej historii jest miejsce i na Frasyniuka z Michnikiem, i na Morawieckiego seniora.

  --
  - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
  - Państwo Kuchcińscy.
 • eiran 29.09.19, 07:43
  Mnie kam konspiracyjna działalność Kornela kojarzy się raczej z napisem "PPR walczy" na warszawskim murze, niż z realnym przeciwstawianiem się komunistom w stanie wojennym. Nie przeczę, że jedno i drugie wymagało osobistej odwagi, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. A jeśli chodzi o porównanie z Frasyniukiem, to ten za swoją aktywność otrzymał wieloletni wyrok, a w więzieniu traktowany był raczej brutalnie, natomiast Kornel, po tym jak w końcu został zatrzymany, po kilku tygodniach pobytu w areszcie został deportowany za granicę, skąd wrócił do Polski, gdzie "ukrywał się" do połowy 1990 roku, kiedy z pewnością już nic mu nie groziło.
  Być może jego działalność konspiracyjna miała jakieś znaczenie w kategorii "Ducha nie gaście", zwłaszcza dla wrocławian, ale pożytku żadnego z niej nie było. Nie chciałbym wchodzić w sprawy obyczajowe, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że tak długie ukrywanie się, absolutnie absurdalne w zestawieniu z sytuacją polityczną w kraju po 4 czerwca 1989, wynikało z tego, że oprócz żony miał też kilka kochanek i u każdej z nich "ukrywał się" przed pozostałymi.

  --
  Przez 14 lat ayran.
 • taniarada 29.09.19, 09:11
  eiran napisał:

  > Mnie kam konspiracyjna działalność Kornela kojarzy się raczej z napisem "PPR wa
  > lczy" na warszawskim murze, niż z realnym przeciwstawianiem się komunistom w st
  > anie wojennym. Nie przeczę, że jedno i drugie wymagało osobistej odwagi, ale ni
  > c konkretnego z tego nie wynikało. A jeśli chodzi o porównanie z Frasyniukiem,
  > to ten za swoją aktywność otrzymał wieloletni wyrok, a w więzieniu traktowany b
  > ył raczej brutalnie, natomiast Kornel, po tym jak w końcu został zatrzymany, po
  > kilku tygodniach pobytu w areszcie został deportowany za granicę, skąd wrócił
  > do Polski, gdzie "ukrywał się" do połowy 1990 roku, kiedy z pewnością już nic m
  > u nie groziło.
  Tylko Kornel się w wolnej Polsce się nie zeszmacił .A Frasyniuk swoją tożsamość stracił .Amen.
 • ta 29.09.19, 13:05
  taniarada napisał(a):

  >[...] Tylko Kornel się w wolnej Polsce się nie zeszmacił.

  Ha! Termin " zeszmacić" używany jest wobec kobiet zbyt figlarnego prowadzenia się i w wypadku pana Kornela do niego także idealnie pasuje z przyczyn tych samych.
  "Ukrywał się" ale przed żoną u kochanki obficie wspomagany finansowo przez naiwnych ludzi. Równolegle miał trzy związki, czym chwalił się całkiem niedawno w zbyt szczerych wywiadach.

  O jego działalności jakoby wywrotowej nikt w czasach S. nie słyszał, a jeśli coś tam coś tam docierało to było kwitowane wzruszeniem ramion. Więcej, uważany był za osobę podstawioną tworzącą S.W. celem działalności rozbijającej Solidarność i przeciw Wałęsie. Jego późniejsze wygodne życie i zadziwiająco błyskotliwa kariera w bankowości i polityce jego syna historyka z wykształcenia daje kolejne dowody na...( jak to Kermit mawiał?- myśleć, myśleć...!)
 • mazala2 29.09.19, 13:15

  Czytaj prasę i słuchaj TV. One nie kłamią i nie przemilczają.

  --
  Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
 • ta 29.09.19, 15:47
  mazala2 napisał:

  > Czytaj prasę i słuchaj TV. One nie kłamią i nie przemilczają.

  Nie muszę :) Byłam w tamtych czasach dorosła i nie stałam tam gdzie obecny szef tzw Solidarności. Wszystko doskonale pamiętam. Pan Morawiecki poza pewną egzotyką działań, która wprawiała w zdumienie i konsternację, nie zapisał się niczym istotnym w działalności antyreżimowej. To teraz dorabiany i przerabiany jest jego życiorys. O swoim życiu prywatnym pan Morawiecki senior opowiadał w kolorowych pismach już za wolnej Polski i z pewnością nie pod przymusem.
 • mazala2 29.09.19, 10:35
  zasługi i podobnie, moim zdaniem, skuteczną walkę o wolną Polskę z tym samym " przeciwnikiem".

  --
  Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 09:40
  > Tutaj jego dokonania

  Moglbys jakis przyklad tych DOKONAN podac?
  Za te DOKONANIA SB dala mu bilet do Wloch gdzie sie wylegiwal w sloneczku.

  --
  Uwaga szczur!
 • mazala2 29.09.19, 10:29
  erte2 napisał:


  > A jakież to zasługi dla niepodległości Polski ma Morawiecki-senior?

  Wielu twierdzi, że bardzo podobne do tych jakie "wypracował" w więzieniach Michnik. Czy mają rację ?
  Michnik też otrzymał Order Orła Białego i nikt prawie nie wie za co.
  --
  Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
 • sverir 28.09.19, 09:15
  "2. Są wyznawcami jedynie obowiązującej w III RP wersji historii, zgodnie z którą jedyna prawdziwa opozycja to ta, na której czele stał Lech Wałęsa a która wywodziła się bezpośrednio z KOR. W tej wizji są jeszcze w stanie tolerować KPN (w końcu Moczulski ostatecznie okazał się "swój") ale SW już nie"

  Dla odmiany wy jesteście wyznawcami teorii, że opozycja to tylko Kaczyński i ci, których Kaczyński wskazał. Zatem Walentynowicz, Gwiazda, Wyszkowski, Morawieccy, Macierewicz i Olszewski, ale już nie Michnik, Mazowiecki czy Kuroń. Oni tak samo jak i wy roszczą sobie prawo do wskazywania, kto był tak naprawdę opozycjonistą w czasach komunistycznych. I powiedz jeszcze, że nie jesteście zaślepieni nienawiścią do tych, którzy po 89 nie poszli za Kaczyńskim, tylko przeciw niemu.

  --
  - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
  - Państwo Kuchcińscy.
 • piotr7777 28.09.19, 09:25
  > Dla odmiany wy jesteście wyznawcami teorii, że opozycja to tylko Kaczyński i ci
  > , których Kaczyński wskazał. Zatem Walentynowicz, Gwiazda, Wyszkowski, Morawiec
  > cy, Macierewicz i Olszewski, ale już nie Michnik, Mazowiecki czy Kuroń. Oni tak
  > samo jak i wy roszczą sobie prawo do wskazywania, kto był tak naprawdę opozycj
  > onistą w czasach komunistycznych. I powiedz jeszcze, że nie jesteście zaślepien
  > i nienawiścią do tych, którzy po 89 nie poszli za Kaczyńskim, tylko przeciw nie
  > mu.

  Sądziłem, że stać was na więcej niż sprowadzanie wszystkiego "ad kaczorum".
 • sverir 28.09.19, 09:33
  "Sądziłem, że stać was na więcej niż sprowadzanie wszystkiego "ad kaczorum".

  Nie znasz nas, więc trudno byłoby Ci sądzić na ten temat. Ad rem - stać nas, tylko po co? I tak wiadomo, o co chodzi. A może się mylę, może część z was, sympatyków PiS, potrafi wznieść się ponad podziały, potrafi przyznać, że w opozycji działali nie tylko późniejsi współpracownicy lub sympatycy Kaczyńskiego, ale także wielu innych? Na przykład - skoro o tym mowa - w Solidarności Walczącej był Schetyna, był Grupiński. A sam Kornel Morawiecki, zanim założył SW, współpracował ściśle z Frasyniukiem. Jak to brzmi, Piotrze7777?

  --
  - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
  - Państwo Kuchcińscy.
 • piotr7777 28.09.19, 09:38
  > Nie znasz nas, więc trudno byłoby Ci sądzić na ten temat. Ad rem - stać nas, ty
  > lko po co? I tak wiadomo, o co chodzi. A może się mylę, może część z was, sympa
  > tyków PiS, potrafi wznieść się ponad podziały, potrafi przyznać, że w opozycji
  > działali nie tylko późniejsi współpracownicy lub sympatycy Kaczyńskiego, ale ta
  > kże wielu innych? Na przykład - skoro o tym mowa - w Solidarności Walczącej był
  > Schetyna, był Grupiński. A sam Kornel Morawiecki, zanim założył SW, współpraco
  > wał ściśle z Frasyniukiem. Jak to brzmi, Piotrze7777?

  No i co z tego?
  Polemizujesz ze mną a ja przecież nie neguję tego, że wielu dzisiejszych totalsów zapisało piękną kartę w czasach PRL, choć wiążąc się z osobnikami pokroju płk. Mazguły zdają się przekreślać te życiorysy (tak, wiem po drugiej stronie jest Piotrowicz, oszczędzę ci tej polemiki).
  Tylko czemu polemizujesz ze mną a nie z założycielem wątku i tymi, którzy piszą po nim? To raczej im mógłbyś zwrócić uwagę.
 • sverir 28.09.19, 09:47
  "Tylko czemu polemizujesz ze mną a nie z założycielem wątku i tymi, którzy piszą po nim? To raczej im mógłbyś zwrócić uwagę"

  Bo sprawiasz wrażenie człowieka, z którym można polemizować, podyskutować, wymienić opinie. Autor wątku takiego wrażenia nie sprawia.

  --
  - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
  - Państwo Kuchcińscy.
 • piotr7777 28.09.19, 09:51
  > Bo sprawiasz wrażenie człowieka, z którym można polemizować, podyskutować, wymi
  > enić opinie. Autor wątku takiego wrażenia nie sprawia.

  No cóż, miło mi dziękuję.
  W takim razie kończę rozmowę i pozdrawiam.
 • mazala2 29.09.19, 10:40
  piotr7777 napisał:

  > > Bo sprawiasz wrażenie człowieka, z którym można polemizować, podyskutować
  > , wymi
  > > enić opinie. Autor wątku takiego wrażenia nie sprawia.
  >
  Prawdą co napisałeś Piotrze. Pierwszy sprawia, takie fałszywe w istocie rzeczy, takie wrażenie, drugi natomiast jest zapewne nickiem jakiegoś innego forumowicza sprawiającego podobne wrażenie jak pierwszy z wymienionych forumowiczów. :)  --
  Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
 • no-popis 29.09.19, 09:02
  piotr7777 napisał:

  > > Nie znasz nas, więc trudno byłoby Ci sądzić na ten temat. Ad rem - stać n
  > as, ty
  > > lko po co? I tak wiadomo, o co chodzi. A może się mylę, może część z was,
  > sympa
  > > tyków PiS, potrafi wznieść się ponad podziały, potrafi przyznać, że w opo
  > zycji
  > > działali nie tylko późniejsi współpracownicy lub sympatycy Kaczyńskiego,
  > ale ta
  > > kże wielu innych? Na przykład - skoro o tym mowa - w Solidarności Walcząc
  > ej był
  > > Schetyna, był Grupiński. A sam Kornel Morawiecki, zanim założył SW, wspó
  > łpraco
  > > wał ściśle z Frasyniukiem. Jak to brzmi, Piotrze7777?
  >
  > No i co z tego?
  > Polemizujesz ze mną a ja przecież nie neguję tego, że wielu dzisiejszych totals
  > ów zapisało piękną kartę w czasach PRL, choć wiążąc się z osobnikami pokroju pł
  > k. Mazguły zdają się przekreślać te życiorysy (tak, wiem po drugiej stronie jes
  > t Piotrowicz, oszczędzę ci tej polemiki).
  On polemizuje z własnymi urojeniami.
  > Tylko czemu polemizujesz ze mną a nie z założycielem wątku i tymi, którzy piszą
  > po nim? To raczej im mógłbyś zwrócić uwagę.
  Szach i mat.
  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • sverir 30.09.19, 09:15
  Zasłużony działacz komunistycznej młodzieżówki broni opozycjonistów. Piękne.

  --
  - Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze?
  - Państwo Kuchcińscy.
 • no-popis 28.09.19, 09:44
  sverir napisał:

  > "2. Są wyznawcami jedynie obowiązującej w III RP wersji historii, zgodnie z któ
  > rą jedyna prawdziwa opozycja to ta, na której czele stał Lech Wałęsa a która wy
  > wodziła się bezpośrednio z KOR. W tej wizji są jeszcze w stanie tolerować KPN (
  > w końcu Moczulski ostatecznie okazał się "swój") ale SW już nie"
  >
  > Dla odmiany wy jesteście wyznawcami teorii, że opozycja to tylko Kaczyński i ci
  > , których Kaczyński wskazał. Zatem Walentynowicz, Gwiazda, Wyszkowski, Morawiec
  > cy, Macierewicz i Olszewski, ale już nie Michnik, Mazowiecki czy Kuroń. Oni tak
  > samo jak i wy roszczą sobie prawo do wskazywania, kto był tak naprawdę opozycj
  > onistą w czasach komunistycznych. I powiedz jeszcze, że nie jesteście zaślepien
  > i nienawiścią do tych, którzy po 89 nie poszli za Kaczyńskim, tylko przeciw nie
  > mu.
  To sobie podyskutujcie w ramach POPiS. Mnie w to nie mieszaj tylko napisz co sądzisz o takim odznaczeniu dla Morawieckiego seniora oraz do tutejszego, w tym wątku, hejtu na ten temat.

  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • pies.na.czarnych 28.09.19, 10:27
  Tatusiowi sie nalezalo, a przyokazji sie polansuje. Wyborcow na litosc bede bral wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25243961,mateusz-morawiecki-skomentowal-stan-zdrowia-ojca-jest-we-mnie.html

  --
  Uwaga szczur!
 • rzewuski1 29.09.19, 08:54
  Virtuti Militari nie łaska?

  --
  Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
  Stanisław Lem
 • m.c.hrabia 29.09.19, 08:59
  Nie zapomnijcie o pomniku.
 • yoma 29.09.19, 13:05
  O sarkofagu k.a.

  --
  Warbell. Nasi klasy światowej.
 • mazala2 29.09.19, 09:47

  Moim zdaniem pasuje wyjątkowo. Może lepiej pasowałby duet Michnik - Urban, ale o to pretensje można mieć tylko do polityków.

  --
  Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
 • no-popis 29.09.19, 17:47
  mazala2 napisał:

  >
  > Moim zdaniem pasuje wyjątkowo. Może lepiej pasowałby duet Michnik - Urban, ale
  > o to pretensje można mieć tylko do polityków.
  Nieuczciwe jest zestawienie Urban-Michnik.
  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • mazala2 29.09.19, 10:45
  oczywiście także. Jego zasługi w walce z komuną są podobne jak innych, bohaterskich opozycjonistów. Nie sposób nie wymienić Halla i Bieleckiego.


  --
  Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 10:49
  "Walka z komuna". Daj sobie spokój z tym wyświechtanym sloganem.

  --
  Uwaga szczur!
 • mazala2 29.09.19, 10:52
  pies.na.czarnych napisała:

  > "Walka z komuna". Daj sobie spokój z tym wyświechtanym sloganem.
  >

  Nie mogę ponieważ on sensownie oddaje istotę tej bohaterskiej walki.
  --
  Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 10:59
  W takim razie powinni tez dac ten order Piecie. Przeciez on dzielnie okradal prywatne samochody, aby ... No wlasnie, dlaczego on okradal te samochody?

  --
  Uwaga szczur!
 • mazala2 29.09.19, 11:06
  pies.na.czarnych napisała:

  > W takim razie powinni tez dac ten order Piecie. Przeciez on dzielnie okradal pr
  > ywatne samochody, aby ... No wlasnie, dlaczego on okradal te samochody?
  >


  Myślę, że z tego samego powodu z jakiego Michnik nie "lubił" Gomułki i Moczara.

  Szkodziły Piecie związki trujące jakie wydzielają silniki spalinowe.

  --
  Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 11:17
  Za duzo "myslisz", a tak przy okazji: kto dal ci na to pozwolenie.

  --
  Uwaga szczur!
 • mazala2 29.09.19, 11:46
  pies.na.czarnych napisała:

  > Za duzo "myslisz", a tak przy okazji: kto dal ci na to pozwolenie.
  >

  Bóg.  --
  Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 11:49
  > Bóg.

  Na prywatnej audiencji dal ci to pozwojenie?

  --
  Uwaga szczur!
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 11:50
  pozwolenie, ale pozwojenie tez pasuje. Cos od uzwojenia, zwojów :)

  --
  Uwaga szczur!
 • no-popis 29.09.19, 17:48
  mazala2 napisał:

  > oczywiście także. Jego zasługi w walce z komuną są podobne jak innych, bohaters
  > kich opozycjonistów. Nie sposób nie wymienić Halla i Bieleckiego.
  >
  No Halll ma zasługi niesamowite !
  --
  Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
 • eiran 29.09.19, 18:26
  Hall prześladował Morawieckiego! Był ministrem w rządzie Mazowieckiego, przed którym Kornel musiał się ukrywać aż do połowy 1990 roku.

  --
  Przez 14 lat ayran.
 • pies.na.czarnych 30.09.19, 10:26
  > Hall prześladował Morawieckiego!

  Zasługa zaliczona.

  --
  Uwaga szczur!
 • eiran 29.09.19, 18:41
  No - no... ludzikow, zasłużony działacz SZSP (do dziś na ty z Włodkiem Czarzastym) rozdziela etykietki komuchów. Wot specjalist.

  --
  Przez 14 lat ayran.
 • eiran 30.09.19, 12:52
  No i umarł p Kornel. Proponuję zostawić ten wątek na jakieś dwa tygodnie, a przez ten czas poszukać w necie informacji, czy jego oceny były trafne czy nie.

  --
  Przez 14 lat ayran.
 • m.c.hrabia 30.09.19, 13:24
  a pośmiertnie
  Герой Российской Федерации
 • oszo-lom-z-rm 30.09.19, 13:25
  Zdążyli przed śmiercią ...uff..
 • m.c.hrabia 30.09.19, 13:34
  ładny?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka