Dodaj do ulubionych

Wróćmy jeszcze do kolektorów oczyszczalni Czajka

29.09.19, 17:25
Wróćmy jeszcze do kolektorów oczyszczalni Czajka.

Najgorszy jest efekt zaniechania. A zaniechał PiS w 2004 roku

Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że budowa oczyszczalni powinna być zrealizowana już w 2004 roku (uruchomiono ją dopiero w 2012 r.), jednak przez - jej zdaniem - opieszałość ówczesnego prezydenta stolicy Lecha Kaczyńskiego oraz jego współpracowników do tego nie doszło. Zaznaczyła, że umowa na budowę oczyszczalni była gotowa i czekała aż Lech Kaczyński i Sławomir Skrzypek podpiszą ją z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR).
- Pan Sławomir Skrzypek, jak myśmy przyszli do ratusza, odmówił podpisania tej umowy, nie wiem do dziś dnia dlaczego - dodała Hanna Gronkiewicz-Waltz.
- Niestety to była wina poprzednich rządów PiS-u, a nie moja, i nie dam sobie tego wmówić, bo mam to napisane na piśmie - stwierdziła. - Gdyby wcześniej to zrobić, to byłoby trochę więcej czasu na zrobienie, a potem trzeba było się śpieszyć - argumentowała. - (...) przez niedziałanie PiS-u tyle inwestycji było do zrobienia, do ogarnięcia (...). Najgorszy jest efekt zaniechania i o tym się nie pamięta. A zaniechał PiS w 2004 roku - podkreśliła była prezydent Warszawy.


--
Uwaga szczur!
Edytor zaawansowany
 • j-k 29.09.19, 17:29
  awaria tej oczyszczalni to blad konstrukcyjny przy laczeniu miedzy soba roznych rodzajow rur.

  i wine za to nie ponosi ani PO, ani PiS.

  wiec nie dorabiaj jednym i drugim geby.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 17:55
  Po pierwsze naukowcu, awarii uległy kolektory a nie oczyszczalnia. Po drugie już dawno w innym wątku pisałem o błędach konstrukcyjnych tego kolektora. Po trzecie ten wątek jest o odpowiedzialności politycznej, która pisi chcą zrzucić na PO.

  --
  Uwaga szczur!
 • j-k 29.09.19, 18:09
  pies.na.czarnych napisała:
  > Po pierwsze naukowcu, awarii uległy kolektory a nie oczyszczalnia.

  Awarii ulegl kolektor, czyli rura - a konkretnie w miescu na zlaczeniu roznych rodzajow
  rur (z roznych materialow)

  czy ty rozumiesz w ogole co czytasz ?
 • lech1966 29.09.19, 20:21
  pies.na.czarnych napisała:

  > Po pierwsze naukowcu, awarii uległy kolektory a nie oczyszczalnia. Po drugie ju
  > ż dawno w innym wątku pisałem o błędach konstrukcyjnych tego kolektora. Po trze
  > cie ten wątek jest o odpowiedzialności politycznej, która pisi chcą zrzucić na
  > PO.

  No ale co to dało że pisałeś? I kiedy pisałeś? Jak HGW budowala czy dopiero jak kolektory pierdynely?. Jak warszawskie szambo wybiło to pisałeś że POdmylo ten kolektor, albo że to wina rządu PiS. Ja akurat pamiętam co pisałeś kundelku.
  A teraz fakty.

  1. Oczyszczalnia od podpisania umów do oddania do uzytku była budowana przez HGW i nadzorowana przej jej prawników i inżynierów itp. Jak któryś inzynier mówił o złych rozwiązaniach projektowych to nie naprawiano projektu tylko zmieniano inżyniera na takiego który POdpisze wszystko
  2. To urzędnicy HGW odebrali oczyszczalnie czajka ze wszystkimi usterkami łącznie z wadliwa spalarnią odpadów.
  3. To Trzaskowski wywozi 380 tom na dobę które produkuje czajka i rozrzuca je po całym kraju żeby smród Warszawy był wyczuwalny w całym kraju

  Nie masz nic na obronę tych faktów. Jedynie snajper vel sea monster może cię wyratować kasując wątek bądź wywalając na osla


  --
  Nic nam teraz nie wychodzi
  PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  Autor KZP
  Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 22:45
  Co pisałem i kiedy pisałem to ty najlepiej wiesz. Na forum nie ma drugiego wielbiciela moich wątków takiego jak ty:)

  --
  Uwaga szczur!
 • taniarada 29.09.19, 18:01
  j-k napisał:

  > awaria tej oczyszczalni to blad konstrukcyjny przy laczeniu miedzy soba roznych
  > rodzajow rur.
  >
  > i wine za to nie ponosi ani PO, ani PiS.
  >
  > wiec nie dorabiaj jednym i drugim geby.
  Bo Trzaskowski uspokajał że nie ma niebezpieczeństwa.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 18:05
  Kaczyński nawet nie uspokajał. Nic nie robił bo przecież jak sam się tłumaczył, gdyby coś robił to można by podejrzewać go o korupcję.

  --
  Uwaga szczur!
 • erte2 01.10.19, 01:30
  j-k napisał:
  awaria tej oczyszczalni to blad konstrukcyjny przy laczeniu miedzy soba roznych rodzajow rur.

  O! I na tym też się znasz?
 • yoma 01.10.19, 01:39
  Dohtur w końcu, nie? 😁

  Ostatnio coś bełkotał, że mógłby zostać profesurem, tylko mu się nie chciało 😂😂

  --
  Dedicado a todos los casos de abuse sexual por parte de miembros de la Iglesia Cristiana
 • j-k 01.10.19, 23:48
  gdyz chemikiem jestem i wiem - jak trudno polaczyc stalowa rure i betonowa rure...

  - a na tym spojeniu to siadlo...
 • erte2 02.10.19, 00:36
  j-k napisał:

  gdyz chemikiem jestem i wiem - jak trudno polaczyc stalowa rure i betonowa rure.. - a na tym spojeniu to siadlo...

  Znaczy taki więcej Leonardo da Vinci jesteś ( w wersji z przeceny), człowiek "rezonansu", omnibus i koryfeusz nauk wszelakich.
  No więc misiu nie kompromituj się, bo akurat wiedza chemiczna nie ma tu nic do rzeczy. Bo stal doskonale łączy się z betonem, adhezja jest znakomita; dużą rolę odgrywa tu też zbliżony współczynnik rozszerzalności cieplnej obu materiałów. Wytłumacz ci to każdy projektant żelbetowych konstrukcji, majster na budowie a nawet doświadczony betoniarz- zbrojarz.
  A więc nie epatuj nas swoją "wiedzą" gdyż może ona zaimponować pisiemu matołowi, ale już prosty inżynier-mechanik (bez magisterium, ale po dobrym ogólniaku w którym uczył znakomity nauczyciel chemii) na to nabrać się nie da.
 • j-k 02.10.19, 00:51
  to ze ten "wspolczynnik rozszerzalnosci" jest podobny

  (vide: Zelazobeton)

  nijak nie zmienia faktu, ze rure betonowa i stalowa trudno polaczyc, gdyz one sie wzajemnie

  kupy nie trzymaja.

  Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
 • pies.na.czarnych 02.10.19, 08:51
  j-k napisał:

  > to ze ten "wspolczynnik rozszerzalnosci" jest podobny
  >
  > (vide: Zelazobeton)
  >
  > nijak nie zmienia faktu, ze rure betonowa i stalowa trudno polaczyc, gdyz one s
  > ie wzajemnie
  >
  > kupy nie trzymaja.
  >
  > Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.

  Krótko i naukowo!
  :)

  --
  Uwaga szczur!
 • jabbaryt 02.10.19, 10:06
  'No więc misiu nie kompromituj się, bo akurat wiedza chemiczna nie ma tu nic do rzeczy. Bo stal doskonale łączy się z betonem, adhezja jest znakomita; dużą rolę odgrywa tu też zbliżony współczynnik rozszerzalności cieplnej obu materiałów. Wytłumacz ci to każdy projektant żelbetowych konstrukcji, majster na budowie a nawet doświadczony betoniarz- zbrojarz.'
  Zastanawiam się co autor tej wypowiedzi chciał udowodnić. Widzę dwie możliwości
  Wersja1. Autor próbuje udowodnić że łączenie rur stalowej z betonową to prawie to samo co połączenie stali i betonu
  w żelbecie ( gdzie karbowany pręt zbrojeniowy jest zatopiony w otulinie betonowej). Otóż nie jest to to samo po pierwsze ze względów geometrycznych, a po drugie rura stalowa i betonowa nie stykają się bezpośrednio tylko są przedzielone jakaś uszczelką czy masą uszczelniającą. Po trzecie to się zastawiam jak uzyskać złącze adhezyjne stal -beton i to szczelne hydrostatycznie, przez połączenie stali i betonu w postaci rur? Zalewając cały tunel betonem? Czy może szpachlując połączenia zaprawą naprawczą?

  Wersja 2 Autor stara się udowodnić, że łączenie rur stalowych i betonowych to prosta sprawa i tylko peowskie niedojdy z ratusza mogły skopać tak prosta sprawę. Tu z wnioskiem ogólnym się zgadzam ale zastanawiam się czy podany przykład jest najlepszy.
 • taniarada 29.09.19, 18:08
  Marek Elas z WWF Polska wyjaśnia, że po awarii jest tak, jak byśmy cofnęli się do 2012 roku. - Nim zmodernizowano "Czajkę" i wybudowano kolektory pod dnem Wisły, każdego dnia do rzeki trafiały ścieki z części lewobrzeżnych dzielnic. Każdego dnia, przez lata, działo się to, co teraz, po awarii - tłumaczy (www.tvn24.pl). Przy budowie użyto 24 tysięcy ton stali, czyli ponad trzy razy więcej niż w przypadku wieży Eiffla oraz 218 tysięcy metrów sześciennych betonu, czyli ponad czterokrotnie więcej niż do budowy Pałacu Kultury i Nauki. Długość kolektora przesyłowego pod Wisłą to około 1300 metrów. W przybliżeniu odpowiada ona długości pociągu składającego się z 75 wagonów. Jedyna paskudna rzecz to o awarii spalarni w oczyszczalni "Czajka" w Warszawie ponad 100 tys. ton osadów ściekowych zostało rozwiezione do siedmiu miejscowości. Trafiły na składowiska, do kompostowni, w jednym wypadku do nadleśnictwa, gdzie ma powstać eksperymentalna plantacja lasu.W czwartek wyszło na jaw, że w oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło do kolejnej awarii. Na długo przed zrzutem ścieków do Wisły, nie działała spalarnia uciążliwych zapachowo osadów z oczyszczalni. Główny Inspektorat Ochrony Środowisk złożył w tej sprawie zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Instalacja, która kosztowała 447 mln zł netto, od momentu uruchomienia w 2012 roku borykała się z usterkami. Ostatnio jej wykonawca (firma Veolia Water Technologies) odmówił naprawy w ramach gwarancji.
 • adalberto3 29.09.19, 18:10
  Pani prezydent własną piersią osłoniłaby naszą królową rzek ?
 • taniarada 29.09.19, 18:27
  Wszystko wskazuje na to że prezydenci miast są oderwani od rzeczywistości. Traktują swoje włości jak państwo. A reszta polski ich nie interesuje. Przykład widać w Gdańsku ( interpretacja Drugiej Wojny Światowe), Warszawa Katastrofa ściekowa ( Trzaskowski najpierw wojował Polskim Rządem . A jak już posrał się po pachy to przystał na propozycję Rządu PIS. A co do picia wody z wodociągów to za czasów głębokiego PRLu można było pić w niektórych dzielnicach, ponieważ one miały Ujęcie wody Oligoceńskiej . Dla tego uważam że stanowisko Prezydenta Miasta powinno być zlikwidowane.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 18:22
  Co tu gadać Lech K. przez swoją nieudolność przyczynił się do dzisiejszych problemów. Nie tylko w tej dziedzinie.

  Skrzypek nie podpisał wiadomo z jakich powodów.

  --
  Uwaga szczur!
 • taniarada 29.09.19, 18:26
  Bzdury piszesz . W roku 2005, a od roku 2002 prezydent Kaczyński piastował funkcję prezydenta m.st. Warszawy, przez te trzy lata do roku 2005 udało się uzyskać wszystkie pozwolenia środowiskowe, pozwolenia na budowę, a także decyzję podstawową ze strony Brukseli do tego, aby te dwa wielkie projekty inwestycyjne, czyli oczyszczalnia „Czajka” oraz budowa kolektora, tego, z którym teraz są problemy, mogła być zrealizowana. I to w 2005 roku udało się zrobić i to był wielki sukces. Dopiero później te dwa wielkie projekty pani Hanna Gronkiewicz-Waltz realizowała – powiedział minister Sałek. - Dzisiaj jest tak, że dłużej pozyskuje się dokumentację i przygotowania pod inwestycje, a krócej się buduje – dodał minister.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 21:05
  Skoro mu sie wszystko tak pieknie udalo to dlaczego nie zaczal budowac?

  --
  Uwaga szczur!
 • taniarada 29.09.19, 22:18
  pies.na.czarnych napisała:

  > Skoro mu sie wszystko tak pieknie udalo to dlaczego nie zaczal budowac?
  >
  Ten kto przeprowadził budowę odpowiada za wyegzekwowanie od wykonawcy zobowiązń gwarancyjnych. Jeśli nie potrafili uzyskać gwarancji za budowę o takim budżecie, to cały odpowiedzialny zespół wraz znią powinni ponieść odpowiedzialność, w tym karną . Roszczenia gwarancyjne których miesiącami czy latami nie da się wyegzekwować nie zostały właściwie zabezpieczone. Tak jakby ich nie było.Już to pisałem w takim samym wątku. Lech w zarządzaniu Warszawą wykazał się nieudolnością, bał się każdej decyzji.A wracając do tematu.Kolejne kłamstwo tej żydóweczki . W 2004 roku Polska weszła dopiero do UE więc jak mógł wybudować oczyszczalnię . Ta oczyszczalnia to soczewka nieudolności złodziei z PO, przepłacona dwa razy ( zamiast 1.5 mld kosztowała prawie 4 ) bubel techniczny i maskowanie awarii a dodatkowo wywożenie za miliony przez znajomych królika nieczystości w mazurskie doły.Amen.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 22:46
  No alllle dlaszego nie budował? Nie potrafił?

  --
  Uwaga szczur!
 • taniarada 29.09.19, 18:30
  Jaki kolor medalu zdobytego przez siatkarzy polskich.Odpowiem to kolor Wisły .I amen z tym bzdurnym wątkiem.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 21:06
  Matoluszek ich nie powita bo co to jest za lans przy brazowych medalistach. Samolotu tez nie dostana.

  --
  Uwaga szczur!
 • lech1966 29.09.19, 21:25
  pies.na.czarnych napisała:

  > Matoluszek ich nie powita bo co to jest za lans przy brazowych medalistach. Sam
  > olotu tez nie dostana.

  Nawet gdyby wrócili bez medalu to i tak siatkarze zrobili więcej dla naszego kraju niż lemingi przez 8 lat swoich rządów. Niczego nie sprywatyzowali i nie sprzedali jakiegoś Ciechu, za to pokazali wolę walki i dumę z tego że są tak jak i my Polakami. Mogą się jedynie wstydzić tego że lemingi też się za Polaków uważają.
  --
  Nic nam teraz nie wychodzi
  PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  Autor KZP
  Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 22:48
  Powiedz to Matełuszkowi.
  Ciech sprzedał bank Matołusza.

  --
  Uwaga szczur!
 • lech1966 29.09.19, 22:52
  pies.na.czarnych napisała:

  > Powiedz to Matełuszkowi.
  > Ciech sprzedał bank Matołusza.

  To bank był właścicielem czy może SP? Skoro bank był właścicielem to dlaczego Kulczyk załatwiał sprzedaż wśród POlitykow PO? Mógł się dogadać z bankiem bez POśredników. Czy chodziło o prowizje?  --
  Nic nam teraz nie wychodzi
  PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  Autor KZP
  Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
 • krakers2017 30.09.19, 23:58
  Czy to dziwne, że kupujący rozmawiał ze sprzedającym o transakcji? Wydaje mi się, że to normalne… Prawda jest taka, że dobrze się stało że Ciech przeszedł w prywatne ręce - wystarczy spojrzeć jakie wyniki osiągał za czasów państwowych, a jakie za Kulczyka. Prawda jest taka, że politycy nie nadają się do zarządzania tak wielkimi firmami i w tym wypadku nie miało znaczenia z jakiego nadania politycznego akurat jest zarząd. O nieprawidłowościach przy sprzedaży najgłośniej mówią Ci co nie znają tematu - przecież Ciech sprzedano w drodze wezwania, czyli kupujący zapłacił za niego cenę rynkową (bo tyle były warte akcje Ciecha na giełdzie w momencie sprzedazy, a to najbardziej miarodajny sposób wyceny spółki) + każdy wiedział ile Kulczyk proponuje za ciecha i mógł przebić jego ofertę.
 • pies.na.czarnych 02.10.19, 08:55
  > Skoro bank był właścicielem to dlaczego Kulczyk załatwiał sprzedaż wśród POlitykow PO?

  Ponieważ miał tam swoją wtyczkę. Morawiecki był jego człowiekiem.

  --
  Uwaga szczur!
 • rzewuski1 29.09.19, 21:29
  Tłumaczy eis jak kaczsytowski minister.

  --
  Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
  Stanisław Lem
 • lech1966 29.09.19, 21:31
  rzewuski1 napisał:

  > Tłumaczy eis jak kaczsytowski minister.

  Mówisz do piesa czy do mnie?  --
  Nic nam teraz nie wychodzi
  PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  Autor KZP
  Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
 • rzewuski1 29.09.19, 22:01
  Mówię o Gronkiewicz.


  --
  Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
  Stanisław Lem
 • lech1966 29.09.19, 22:13
  Szkoda słów. Dali ciała ale ciągle mówią że to nie jest ich ręka. Czy można im ufać? Ja im już więcej nie zaufam.

  --
  Nic nam teraz nie wychodzi
  PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  Autor KZP
  Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
 • taniarada 29.09.19, 22:10
  rzewuski1 napisał:

  > Tłumaczy eis jak kaczsytowski minister.
  >
  Kamienice na ul. Noakowskiego też ukradł Lech Kaczyński ,a Bufetowa tylko ratowała sytuację.Tłumaczenie rzewuski na miarę przedszkola.
 • pies.na.czarnych 29.09.19, 22:49
  A kto podpisał? Duch Święty?

  --
  Uwaga szczur!
 • j-k 01.10.19, 00:26
  ale PO je przegra - chociaz nie wiadomo ile.

  i przy tym pozostanmy.
 • yoma 01.10.19, 01:19
  A ty coś się obudził wujek? To nie jest wątek o wyniku wyborów.

  --
  Josh
 • j-k 02.10.19, 00:53
  to jest wontek o tym, ze PO jest przegrane

  i do budy.

  please.
 • yoma 02.10.19, 01:28
  Spierdalaj, chamie.

  --
  Nowy Renounced, whoah!
 • adalberto3 01.10.19, 03:03
  Połowa z nich żyjąca nad Wisłą padła.
  metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25252492,warszawa-nie-zyje-polowa-stada-koz-i-owiec-znad-wisly-martwe.html#s=BoxLoCpMT
 • yoma 01.10.19, 03:25
  Kurde ale przeżywacie te kozy, spać wam nie dają :)

  --
  Warbell. Nasi klasy światowej.
 • snajper55 01.10.19, 03:36
  yoma napisała:

  > Kurde ale przeżywacie te kozy, spać wam nie dają :)

  A z kim mają spać, gdy kóz nie ma?

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • adalberto3 01.10.19, 23:40
  Podziwiam te zwierzęta od czasu, gdy zobaczyłem jak bardzo są sprawne. Jedna z nich wykonała perfekcyjny skok z miejsca na niski płot (ok. 80 cm). Trafiła idealnie każdym kopytkiem na jedną sztachetę, bez problemów z równowagą.
 • lech1966 01.10.19, 23:45
  adalberto3 napisał:

  > Podziwiam te zwierzęta od czasu, gdy zobaczyłem jak bardzo są sprawne. Jedna z
  > nich wykonała perfekcyjny skok z miejsca na niski płot (ok. 80 cm). Trafiła ide
  > alnie każdym kopytkiem na jedną sztachetę, bez problemów z równowagą.

  Ale snajper55 vel sea monster już tak nie umie. On trafia we wrota od stodoły.


  --
  Nic nam teraz nie wychodzi
  PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
  Autor KZP
  Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
 • yoma 02.10.19, 01:29
  Słuszna uwaga 😁

  --
  Darker Mysteria. Killers.
 • taniarada 02.10.19, 03:25
  snajper55 napisał:

  > yoma napisała:
  >
  > > Kurde ale przeżywacie te kozy, spać wam nie dają :)
  >
  > A z kim mają spać, gdy kóz nie ma?
  >
  > S.
  . Zwierzęta miały wyjadać rosnącą na wyspie trawę, by ułatwić gniazdowanie nadwiślańskim ptakom. Jak informowała fundacja, kóz pilnował „na czarno” bezdomny mężczyzna, który powiedział, że pozostałe padłe zwierzęta zakopał, a część wyrzucił do Wisły. Według jej informacji, bezdomny jako wynagrodzenie otrzymywał 50 zł miesięcznie i parówki. 50 zeta i parówki. Ludzki pan ten Trzaskowski. I czuły na ludzką biedę.
 • pies.na.czarnych 02.10.19, 09:00
  Bezdomny pisi czekał na mieszkanie+ i zachciało mu się seksu. Biedne te kozy.

  --
  Uwaga szczur!
 • taniarada 02.10.19, 03:22
  yoma napisała:

  > Kurde ale przeżywacie te kozy, spać wam nie dają :)
  >
  Gdyby kto inny to zrobił to byś to strasznie przeżywała .
 • nazimno 01.10.19, 08:23
  Pij z tego ruczaju, trafisz prosto do raju.
 • zjanekfranek 02.10.19, 09:18
  żenua porównywalna tylko z jego prezydenturą w pałacu na Krakowskim Przedmieściu.
  Tak samo jak żenującą była praca kjego brata na stanowisku premiera.
  To była jedna wielka szopka, oni zrobili z Polski pośmiewisko dla całego świata.
 • taniarada 02.10.19, 09:23
  zjanekfranek napisał:

  > żenua porównywalna tylko z jego prezydenturą w pałacu na Krakowskim Przedmieści
  > u.
  > Tak samo jak żenującą była praca kjego brata na stanowisku premiera.
  > To była jedna wielka szopka, oni zrobili z Polski pośmiewisko dla całego świata
  > .
  Pomyliły ci się wątki zaje Ryj .I spadaj.
 • jabbaryt 02.10.19, 09:45
  Wypowiedź pani Prezydent wcale mnie nie zdziwiła. Wręcz przeciwnie wydaje mi się ona logiczna i spójna z jej światopoglądem. Takiej wypowiedzi się spodziewałem. Nie od dziś wiadomo, że jedną z ważniejszych zasad w polskim półświatku jest: 'jak cię złapią za rękę to krzycz że to nie twoja ręka'. Nie od dziś jest mi wiadome że platforma to jedna z wielu grup przestępczych działających na terenie Polski - trudno więc wymagać aby jej przedstawiciele mieli inny styl myślenia niż np taki Masa albo Słowik.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka