Dodaj do ulubionych

Zwierzęta Magurskiego parku proszą o azyl

03.10.19, 16:29
Ministerstwo Środowiska minowało nowego dyrektora Magurskiego Parku Narodowego.
Został nim szef koła łowieckiego zapalony myśliwy, który fotografował się m. in. z upolowanym głuszcem – rzadkim ptakiem będącym pod ochroną.

Na wieść o "dobrej" pisowskiej zmianie zwierzęta masowo występują o azyl na Słowacji.
Obserwuj wątek
      • qqazz Jaki znowu nietknięty Park Narodowy? 03.10.19, 20:46
        Taż w znacznej mierze teren tego parku to zrabowane przez PRL lasy i pola łemkowskie, których właściciele i ich spadkobiercy nie dostali nic poza symbolicznym "przepraszam" od Senatu RP w latach 90-tych.

pozdrawiam
        --
        wiadomosci.wp.pl/gid,9847763,gpage,5,img,9847780,galeria.html----
        "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."
        • eiran Re: Jaki znowu nietknięty Park Narodowy? 04.10.19, 13:32
          Mylisz się qaziu. Tereny zalesione to ok 95% obszaru parku. Legenda tolerancyjnej IIRP to legenda, ale rzeczywistość nie była aż tak różowa. Pozostałości po łemkowskich wsiach i przylegających do nich łąkach to jakieś 5% obszaru Parku. Ale nawet gdyby było to 50%, to nie jest to żadne usprawiedliwienie wystrzeliwania tamtejszej fauny przez pisiorskich myśliwych czy kłusowników.

--
          Przez 14 lat ayran.
          • qqazz Re: Jaki znowu nietknięty Park Narodowy? 04.10.19, 20:29
            Tereny zalesione w Beskidzie Niskim to obecnie spora część byłych wsi łemkowskich i przynależnych do nich gruntów rolnych i lasów prywatnych, to są często zalesione ziemie Łemków których w latach 1944-1947 wygnano najpierw pod dyktatem Moskwy a później już suwerennie.

pozdrawiam

--
            "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."
              • qqazz Re: Jaki znowu nietknięty Park Narodowy? 04.10.19, 20:49
                A świstak siedzi i zawija w te sreberka...

pzdrawiam

--
    • zjanekfranek Takie są PiSie standarTy 03.10.19, 16:53
      Gliński ministrem kultury!
      Ziobro ministrem sprawiedliwości
      Ułaskawiony szefem wszystkich służb
      Moczymorda z Cypru szefem dyscypliny partyjnej
      Prezes autorytetem w kwestii zakładania rodziny i wychowywaniu dzieci!!!
      Kępa...
      Piotrowicz...
      Terlecki...
      Brak słów
    • taniarada A co dalej z kozami Trzaskowskiego ? 03.10.19, 17:34
      Abdul Rustan Chajbulajew. Co szczególnie intrygujące dagestański uchodźca swego czasu był bohaterem „Wyborczej”. Niemal dwa lata temu redaktorzy z Czerskiej określili go mianem… „naszego pasterza. Okazuje się, że niemal dwa lata temu muzułmańskiego uchodźcę na swoje sztandary wzięła „Gazeta Wyborcza”. W artykule na stronie internetowej redaktorzy z Czerskiej zachwalali, jak Abdul „za pieniądze z UE ratuje polską przyrodę nad Wisłą przy moście Gdańskim. I taki post w tym artykule wyczytałem .Te kozy miały imiona. Rafał, Donek, Jerzy, Maciek, Ewa, Hanna, Grzegorz, Borys, Ryszard, Bronek, i inni, i wszyscy wołali jednym głosem Abdulu! Pasterzu nasz! Ja cię kręcę.
      • aniechto.only Re: A co dalej z kotami Jarka ? 03.10.19, 17:56
        Nie będzie zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Tylko pisdidiota uwierzył by Kaczelnikowi:

- To powinno być niedopuszczalne, my nie możemy być krajem drugiej kategorii i rzeczywiście musimy być prawdziwą Europą, i to jest krok w tym kierunku - mówi Jarosław Kaczyński o hodowli zwierząt futerkowych.

• sverir Re: A co dalej z kotami Jarka ? 04.10.19, 13:04
          Tak po prawdzie ochrona zwierząt to jeden z nielicznych przypadków, w których uwierzyłbym, że Kaczyński musiał ustąpić wewnętrznemu lobbingowi w PiS.

--
          „Chyba niedługo napiszę list do członków, który zacznie się słowami: Czujne organa bezpieczeństwa partii i bohaterski komitet polityczny zapobiegły spiskowi, wyrzucając ze swoich szeregów gada Zbigniewa Ziobrę oraz dwa płazy Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego"
          Pan Prezes
          • aniechto.only Re: A co dalej z kotami Jarka ? 04.10.19, 13:42
            Nie musiał, ustąpił, bo tak mu się politycznie opłacało. Dla władzy zrobi wszystko. Wyslal przecież ukochanego brata na przedwyborczy wiec samolotem, nie darował mu, choć wiedział, ze nie ma szans na wygraną w prezydenckich wyborach.
            • taniarada Koty to cwane bestie 04.10.19, 13:51
              Wyczują fałszywców z PO.Pamiętaj, jedna zasada jest dla mnie, święta ku*wa. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek... rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił ku*wa jak niepodległości. jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy to masz problem.Macie problem. Mija 6 godzina od ujawnienia taśm a na tvn24.pl nadal cisza. Jeszcze myślą jak to przedstawić lemingom jako winę pisu. W końcu zarzuty działają na korzyść peowcow przed ich inteligenckim elektoratem haha .Ja cię kręcę.
            • sverir Re: A co dalej z kotami Jarka ? 04.10.19, 14:47
              "Nie musiał, ustąpił, bo tak mu się politycznie opłacało"

W tym przypadku pewnie tak. Stwierdziłem tylko, że bym uwierzył. No, ale poprawiam się: mógłbym uwierzyć, że osobiście mógł być przeciw.

--
              „Chyba niedługo napiszę list do członków, który zacznie się słowami: Czujne organa bezpieczeństwa partii i bohaterski komitet polityczny zapobiegły spiskowi, wyrzucając ze swoich szeregów gada Zbigniewa Ziobrę oraz dwa płazy Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego"
              Pan Prezes
            • taniarada Re: A co dalej z kotami Jarka ? 04.10.19, 13:55
              eiran napisał:

> Bzdura. Kaczyński nie zrobił niczego dobrego dla zwierząt, choć uwielbia pozowa
              > ć na ich wielkiego miłośnika.
              >
              Czytaj to nie boli.Polscy emeryci dostali od rządu Prawa i Sprawiedliwości tzw. trzynastą emeryturę. Wśród osób, które otrzymały 1100 złotych brutto był także Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zadeklarował, że pieniądze przeznaczy na cel charytatywny. Tak rzeczywiście zrobił. Wsparł fundację, która wykupuje konie z rzeźni. Pieniądze przeznaczył także na inną ważną sprawę.Prezes PiS Jarosław Kaczyński przeznaczył trzynastą emeryturę na wykup koni z rzeźni, a po zwróceniu się z prośbą przez fundację "Dalej Razem" zajmującą się osobami z autyzmem wspomógł dodatkowo także fundację - poinformował media jego asystent Radosław Fogiel.
              Nie ośmieszaj się jełopie.
            • sverir Re: A co dalej z kotami Jarka ? 04.10.19, 14:44
              "Bzdura. Kaczyński nie zrobił niczego dobrego dla zwierząt, choć uwielbia pozować na ich wielkiego miłośnika"

Ja też niczego dobrego dla zwierząt nie zrobiłem, byłbym więc zwolennikiem hodowli zwierząt futerkowych i za nic miał dobrostan przyrody ożywionej?

--
              Pan Prezes
              • eiran Re: A co dalej z kotami Jarka ? 04.10.19, 14:57
                Nie mam pojęcia, czy kiedykolwiek wypowiadałeś się w sprawie hodowli norek. Ale jeśli - jak sam twierdzisz - nigdy nie zrobiłeś dla zwierząt niczego dobrego - to trudno byłoby cię uznać za przeciwnika hodowli futerkowych.

--
                Przez 14 lat ayran.
              • aniechto.only Re: A co dalej z kotami Jarka ? 04.10.19, 16:23
                > Ja też niczego dobrego dla zwierząt nie zrobiłem, byłbym więc zwolennikiem hodo
                > wli zwierząt futerkowych i za nic miał dobrostan przyrody ożywionej?
                >
                A zrobiłeś coś złego? Bo Kaczyński zrobił, mógł ale nie zechciał przepchnąć ustawę w obronie futrzaków.
                • sverir Re: A co dalej z kotami Jarka ? 04.10.19, 18:28
                  "A zrobiłeś coś złego?"

Też nie, zasadniczo lubię zwierzęta, swoimi - gdy miałem - opiekowałem się najlepiej jak mogłem. Ale nie wypuszczałem orki z basenu, małp z laboratoriów i koni wiezionych do rzeźni.

--
                  Pan Prezes
                  • taniarada Re: A co dalej z kotami Jarka ? 04.10.19, 19:49
                    sverir napisał:

> "A zrobiłeś coś złego?"
                    >
                    > Też nie, zasadniczo lubię zwierzęta, swoimi - gdy miałem - opiekowałem się najl
                    > epiej jak mogłem. Ale nie wypuszczałem orki z basenu, małp z laboratoriów i kon
                    > i wiezionych do rzeźni.
                    > Czyli nic .Bo nie walczyleś o nie .Lubić to słowo wszechstronne.Są różne stowarzyszenia co pomagają zwierzętom.Można w nich uczestniczyć lub pomagać datkiem. Ty tylko wyprowadzałeś psa pod okno sąsiada.No nie wytrzymam .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka