Dodaj do ulubionych

zniesienie wiz do USA nie ma żadnego znaczenia

05.10.19, 05:53
Pomyślałby ktoś ,że marzeniem każdego Polaka jest wyjazd do USA
Edytor zaawansowany
  • adria231 05.10.19, 06:39
    Myślałam, że do Ameryki nigdy nie wybiorę się. Mieszkając w Krakowie wielokrotnie widziałam te ogromne ,upokarzające kolejki pod Konsulatem USA starających się o wizy.
    Teraz zaczynam nabierać ochoty. Marzy mi się wycieczka do najpiękniejszych miejsc np kamperem, albo może z przewodnikiem
    większą grupą. Ile kosztowałaby taka eskapada? Ile czasu należałoby przeznaczyć na ten wyjazd?
  • taniarada 05.10.19, 07:43
    adria231 napisała:

> Myślałam, że do Ameryki nigdy nie wybiorę się. Mieszkając w Krakowie wielokrotn
    > ie widziałam te ogromne ,upokarzające kolejki pod Konsulatem USA starających si
    > ę o wizy.
    > Teraz zaczynam nabierać ochoty. Marzy mi się wycieczka do najpiękniejszych miej
    > sc np kamperem, albo może z przewodnikiem
    > większą grupą. Ile kosztowałaby taka eskapada? Ile czasu należałoby przeznaczy
    > ć na ten wyjazd?
    A po co ty tam.Antypisowców nie wpuszczają .
  • szwampuch58 05.10.19, 08:31
    pare lat temu zrobilem twoje "marzenie"(tylko zachodnie wybrzeze) w 1 miesiac i za okolo 2 tys dolarow,spokojnie ale skromnie,drugie 2 tys tez by poszlo

--
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • no-popis 05.10.19, 08:50
    szwampuch58 napisał:

> pare lat temu zrobilem twoje "marzenie"(tylko zachodnie wybrzeze) w 1 miesiac i
    > za okolo 2 tys dolarow,spokojnie ale skromnie,drugie 2 tys tez by poszlo
    Na razie zrobiłem NYC i Chikago . Planuję teraz coś podobnego ale z wschodniego na zachodnie wybrzeże.
    Jak podróżowałeś ? Wypożyczonym camperem ?

--
    youtu.be/VgQQKbqF56M
  • szwampuch58 05.10.19, 09:17
    glownie combi(duze) znajomych,za wypozyczenie malego campra musisz za 2 tygodnie okolo tyiaca dolarow wysuplac

--
  • no-popis 06.10.19, 05:58
    szwampuch58 napisał:

> glownie combi(duze) znajomych,za wypozyczenie malego campra musisz za 2 tygodn
    > ie okolo tyiaca dolarow wysuplac
    Duże Combi ...ok. Planuję to jednak właśnie wynajętym camperem z uwagi na delikatną żonę :)

--
    youtu.be/VgQQKbqF56M
  • qwardian 05.10.19, 13:03

no-popis napisała:

> Na razie zrobiłem NYC i Chikago . Planuję teraz coś podobnego ale z wschodniego
    > na zachodnie wybrzeże.

Stanowczo odradzam. Z wyjątkiem Montany byłem w nich wszystkich i są nudne jak flaki z olejem. Każda miejscowość jest podobna. Burger King, Mc Donald, Dunkin Donuts i tuzin takich samych sieci hotelowych wszystkie obsługiwane przez Hindusów. Polecam za to Kalifornię, jest zajebista wzdłuż wybrzeża drogą 1 i 101. Od San Diego po San Francisco i wyżej 101, bo winnice to nie tylko Napa Valley. Ale żeby zobaczyć tam wszystko co piękne trzeba lat, nie tygodni..

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • adria231 05.10.19, 13:27
    Jeżeli chodzi o zwiedzanie Stanów, wolałabym pominąć wielkie miasta i centra rozrywek wszelakich. Interesują mnie Parki Narodowe , góry, kaniony i wszystko to, co stworzyła natura. Znalazłam nawet w internecie programy wycieczek. Niestety,
    nic na moje zainteresowania i trochę za drogie. Mogłabym na ten cel wyłożyć ok 5 tys. dolarów.
  • szwampuch58 05.10.19, 15:11
    4 tygodnie na zachodnie wybrzeze spokojnie wystarczy

--
  • qwardian 05.10.19, 17:19

szwampuch58 napisał:

> 4 tygodnie na zachodnie wybrzeze spokojnie wystarczy

Biegusiem przez okno samochodu można w trzy dni zrobić. Ale żeby poznać bajeczne okolice Oceanside niedaleko San Diego z plantacjami Avocado, przespać się na plaży Santa Monica i pograć w siatkówkę plażową, wyjechać z LA Ventura Highway na północ (odnoszę do piosenki zespołu America) obudzić się na Pismo Beach przy wietrze Pacyfiku i hałasu mew. Hej, dopiero jestem w połowie drogi do San Francisco...

--
    Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
  • szczureks 06.10.19, 11:03
    tu taniusia ma racje
    Wpuszczaja tylko pisowcow i dlatego Amerykanie uwazaja, nieslusznie zreszta ze Polacy to debile.
    Oni nie maja pojecia ze maja do czynienia nie z Polakami a z Wolakami
  • 141288bs 06.10.19, 07:44
    Trzy miesiace to stanowczo za malo, by zwiedzic Stany Zjednoczone AP.
  • inocom 06.10.19, 08:56
    141288bs napisał:

> Trzy miesiace to stanowczo za malo, by zwiedzic Stany Zjednoczone AP.

Trzy miesiące to mało, by zwiedzić tylko Śląsk czy Czechy. Kto z was był np. w Czeskim Krumlowie?
    Można zaś sobie jako tako wyrobić opinię o tubylcach, już po paru dniach.

Dla Europejczyków europejska jest Kalifornia czy Massachusetts. Kompletnie inna jest Montana czy Idaho.

Tak czy owak, spokojny dostęp do wiz ułatwia poznanie się. Można go było uzyskać już dawno. SZA potrzebują "sojuszników" do rozbojów. Miler wlazł do Iraku na własne życzenie. Amerykanie nawet nie zdążyli się go zapytać za ile. Turcja na Iraku zrobiła deal.

Politykę wizową już dawno można było uczynić normalną. Zależna jest ona od limitu 3% odrzuconych wniosków. Dokręcić można było śrubę czy to Bushowi czy Obamie i powiedzieć OK jesteśmy z wami, ale bardzo nam się nie podoba, że wasz Ambasador daje tyle odmów.

--
    V politice začíná Evropská Unie připomínat doktora z Haškova příběhu "Osudy dobrého vojáka Švejka", který předepisoval na všechny zdravotní potíže pouze jediný lék - klystýr.
  • no-popis 05.10.19, 07:08
    Pomijając inne to ma znaczenie praktyczne.
    Dajmy na to, że mieszasz we Wocławiu. Odpada ci podróż do do Warszawy tylko po to aby złozyć wniosek o wizę no i koszt bodaj 160 usd.
    Ma więć znaczenie praktyczne.

--
    youtu.be/VgQQKbqF56M
  • pies.na.czarnych 05.10.19, 08:49
    Mimo, ze nie ma wizy musisz on-line zglosic wyjazd i wniesc pewna oplate. Tak jest dla krajow Starej Europy.

--
    Uwaga szczur!
  • inocom 06.10.19, 22:57
    no-popis napisała:

> Pomijając inne to ma znaczenie praktyczne.
    > Dajmy na to, że mieszasz we Wocławiu. Odpada ci podróż do do Warszawy tylko po
    > to aby złozyć wniosek o wizę no i koszt bodaj 160 usd.
    > Ma więć znaczenie praktyczne.

Jest inny aspekt ekonomiczny.
    Złoty był do tej pory niedoceniany. I słusznie, skoro kraj był na poziomie Bunga Buga jeśli chodzi o wiarygodność SZA. Zniesienie obowiązku wizowego dla niektórych (turystyka, biznes) spowoduje w ciągu pół roku spadek kurów choćby € do poniżej 4 zł za €. Co będzie miało wpływ stymulujący na polską gospodarkę. Kto nie inwestuje, ten plajtuje. Czasy taniej siły roboczej się skończyły.

--
    Coś na wyciszenie :)))))))))
  • taniarada 05.10.19, 07:36
    Tylko za PIS takie cuda.Przez osiem lat Platformy i jednej kadencji Komorowskiego Obama wiz nie zniósł.Nie lubią Platfusów w USA.Ja cię kręcę.I amen.
  • szwampuch58 05.10.19, 08:34
    ... Ociec,z tym cudem PiS ma tyle wspolnego co ty z samodzielnym mysleniem

--
  • no-popis 06.10.19, 06:01
    szwampuch58 napisał:

> ... Ociec,z tym cudem PiS ma tyle wspolnego co ty z samodzielnym mysleniem
    Polityka zbliżenia a wręcz asymilowania się z USA ma tu znaczenie. Ambasada i jej urzędnicy wydający wizy równeż otrzymują jakieś wytyczne z rządu.
    Gdyby za PO to się wydarzyło to były to jeden z cudów Tuska wynikających z jego geniuszu.

--
    youtu.be/VgQQKbqF56M
  • sverir 07.10.19, 08:38
    "Polityka zbliżenia a wręcz asymilowania się z USA ma tu znaczenie. Ambasada i jej urzędnicy wydający wizy równeż otrzymują jakieś wytyczne z rządu"

Amerykanie są przewrażliwieni na punkcie swojego bezpieczeństwa i nie dopuszczają za przeproszeniem byle kogo tylko dlatego, że jakiś kraj akuratnie jest sojusznikiem. Dlatego mimo bliskich kontaktów i stosunków dyplomatycznych programem "bezwizowym" nie są objęte Izrael czy Pakistan, a jest stosunkowo antyamerykańska Francja. Wysoce wątpliwe jest, aby Trump rzucił administracji hasło odrzucania mniejszej liczby wniosków Polaków. Spadek w tej statystyce wynika raczej z faktu, że podejrzani o możliwość podjęcia pracy w USA wyjechali w większości do Wielkiej Brytanii czy Niemiec i już nie udają, że do USA wybierają się w celach turystycznych.

--
    „Chyba niedługo napiszę list do członków, który zacznie się słowami: Czujne organa bezpieczeństwa partii i bohaterski komitet polityczny zapobiegły spiskowi, wyrzucając ze swoich szeregów gada Zbigniewa Ziobrę oraz dwa płazy Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego"
    Pan Prezes
  • inocom 08.10.19, 00:23
    sverir napisał:

> "Polityka zbliżenia a wręcz asymilowania się z USA ma tu znaczenie. Ambasada i
    > jej urzędnicy wydający wizy równeż otrzymują jakieś wytyczne z rządu"
    >
    > Amerykanie są przewrażliwieni na punkcie swojego bezpieczeństwa i nie dopuszcza
    > ją za przeproszeniem byle kogo tylko dlatego, że jakiś kraj akuratnie jest soju
    > sznikiem. Dlatego mimo bliskich kontaktów i stosunków dyplomatycznych programem
    > "bezwizowym" nie są objęte Izrael czy Pakistan, a jest stosunkowo antyamerykań
    > ska Francja. Wysoce wątpliwe jest, aby Trump rzucił administracji hasło odrzuca
    > nia mniejszej liczby wniosków Polaków. Spadek w tej statystyce wynika raczej z
    > faktu, że podejrzani o możliwość podjęcia pracy w USA wyjechali w większości do
    > Wielkiej Brytanii czy Niemiec i już nie udają, że do USA wybierają się w celac
    > h turystycznych.

To się kupy nie trzyma, gdyż znaczny odsetek Estończyków to Rosjanie.

Coś mi świta, że dość ostro postawili się Czesi i liczba odrzuconych wniosków wizowych drastycznie zmalała. Wiza turystyczna czy tranzytowa dla kraju Schengen nie jest czymś wygórowanym. Wielu Polakom pomoże w locie do Kanady, gdzie połączenie przez SZA jest tańsze.

Poza tym LOT otwiera nowe połączenia do SZA czyli w końcu wykorzysta swoje transatlantyckie samoloty.

--
    "Co ma wspólnego hasło "Miłość" z grzebaniem sobie w odbytach?" Autor nieznany.
  • no-popis 09.10.19, 11:02
    sverir napisał:

> "Polityka zbliżenia a wręcz asymilowania się z USA ma tu znaczenie. Ambasada i
    > jej urzędnicy wydający wizy równeż otrzymują jakieś wytyczne z rządu"
    >
    > Amerykanie są przewrażliwieni na punkcie swojego bezpieczeństwa i nie dopuszcza
    > ją za przeproszeniem
    I mają rację.

--
    youtu.be/VgQQKbqF56M
  • sverir 10.10.19, 01:23
    Owszem, mają. I dlatego nie sądzę, żeby Trump nagle zgodził się na przyjmowanie ludzi, którzy mieliby przyjeżdżać i pracować na czarno. Nie po to wyrzuca Meksykanów, żeby ich zastępowali Polacy, prawda? Dlatego uważam, że spadek liczby odrzuconych wniosków jest naturalny i nie wymagał interwencji amerykańskiego prezydenta.

--
    „Chyba niedługo napiszę list do członków, który zacznie się słowami: Czujne organa bezpieczeństwa partii i bohaterski komitet polityczny zapobiegły spiskowi, wyrzucając ze swoich szeregów gada Zbigniewa Ziobrę oraz dwa płazy Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego"
    Pan Prezes
  • adria231 10.10.19, 05:51
    Tak sobie myślę o tej Ameryce... To zniesienie wiz, to jeszcze nie wszystko. Na lotnisku docelowym siedzi sobie jakiś dupek i od niego zależy, czy nie wrócę od razu z powrotem do Polski. Np. doszuka się ,że kiedyś napisałam, że Amerykanie mają jeszcze gorszego prezydenta , niż my.
  • pies.na.czarnych 05.10.19, 08:53
    > Nie lubią Platfusów w USA.Ja cię kręcę.I amen.

Tanjuszka to nie jest za free. Pisi w zamian oplacaja budowe muru na granicy z Meksykiem, kupuja szmelc w amerykanskich fabrykach zbrojeniowych. W interesach nie ma sentymentow. Liczy sie tylko pieniadz. Amen z hosanna.:)

--
    Uwaga szczur!
  • taniarada 05.10.19, 07:41
    Same prezenty przed wyborami.Wcześniej Neumann teraz wizy .Polska to piękny kraj pod rządami PIS.🤣🤩😍😎
  • buldog2 05.10.19, 11:36
    To prawda.
    Chciałem sprawdzić, ile USA zarabiały na wizach dla Polaków i nie udało mi się znaleźć ilości wniosków wizowych. Odnoszę jednak wrażenie, że obecny model pobierania opłat wliczonych w zakup bezsensownych systemów uzbrojenia (artyleria rakietowa amerykańska zamiast polskiej itd.) opłaca się Trumpowi o wiele bardziej.

--
    Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
  • inocom 05.10.19, 07:43
    problemnoproblem666 napisał:

> Pomyślałby ktoś ,że marzeniem każdego Polaka jest wyjazd do USA

Można lecieć przez Stany do Kanady czy innego kraju. Wcześniej musiałeś mieć wizę.

--
    V politice začíná Evropská Unie připomínat doktora z Haškova příběhu "Osudy dobrého vojáka Švejka", který předepisoval na všechny zdravotní potíže pouze jediný lék - klystýr.
  • taniarada 05.10.19, 07:45
    inocom napisał:

> problemnoproblem666 napisał:
    >
    > > Pomyślałby ktoś ,że marzeniem każdego Polaka jest wyjazd do USA
    >
    > Można lecieć przez Stany do Kanady czy innego kraju. Wcześniej musiałeś mieć wi
    > zę.
    >
    > Problem myśłi że Polacy tylko do USA jeżdżą zrywać azbest.
  • qinto 05.10.19, 07:46
    Moim marzeniem jest wyjazd do Rosji - na Syberię.

--
    Troll i hejter to po prostu cyber-frustraci, którzy karmią się możliwością uprzykrzenia komuś życia. Są święcie przekonani, że i tak nic im za to nie grozi i nikt ich nie namierzy. Wierzą, że są nieuchwytnymi, anonimowymi bogami w cyfrowej przestrzeni. Ale tak nie jest.
  • taniarada 05.10.19, 08:07
    Porażka „Gazety Wyborczej” w Sądzie Najwyższym! Prezes Małgorzata Grsdorf nie zgodziła się na przekazanie redakcji z Czerskiej oświadczenia majątkowego Mariana Banasia, prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Co ciekawe, na I Prezes SN nie zrobiły wrażenia ani artykuły w „Gazecie Wyborczej”, ani materiał „Superwizjerze” TVN. Małgorzata Gersdorf stwierdziła, że nie istnieje „nadzwyczajna okoliczność”, by dziennikarze poznali oświadczenie Banasia. Mało tego! Nie widzi w działaniach służb niczego, co uzasadniałoby upublicznienie majątku prezesa NIK.
  • no-popis 05.10.19, 08:47
    taniarada napisał(a):

> Porażka „Gazety Wyborczej” w Sądzie Najwyższym! Prezes Małgorzata Grsdorf nie z
    > godziła się na przekazanie redakcji z Czerskiej oświadczenia majątkowego Marian
    > a Banasia, prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Co ciekawe, na I Prezes SN nie zro
    > biły wrażenia ani artykuły w „Gazecie Wyborczej”, ani materiał „Superwizjerze”
    > TVN. Małgorzata Gersdorf stwierdziła, że nie istnieje „nadzwyczajna okoliczność
    > ”, by dziennikarze poznali oświadczenie Banasia. Mało tego! Nie widzi w działan
    > iach służb niczego, co uzasadniałoby upublicznienie majątku prezesa NIK.
    Jak widać ta Najwyższa Kasta nie jest aż taka ZŁĄ jak ją PiS maluje :)

--
    youtu.be/VgQQKbqF56M
  • pies.na.czarnych 05.10.19, 09:03
    Zgodnie z prawem i bez naciskow politycznych. Tak jak powinno byc tanjuszka.

--
    Uwaga szczur!
  • pies.na.czarnych 05.10.19, 09:39
    Zniesienie wiz jest jedynie sprawa lepszego samopoczucia, mniejszych kosztow i szybszego zalatwiania formalnosci zwiazanych z wyjazdem. Tyle i tylko tyle. Jezeli Amerykanie maja na ciebie jakiegos haka to lepiej zapomnij o wyjezdzie.

"Przed wyjazdem do USA bez wizy konieczna będzie rejestracja w systemie ESTA (Electronic System for Travel Authorization, czyli Elektroniczny System Autoryzacji Podróży). Tylko wówczas zostaniemy wpuszczeni m.in. na pokład samolotu. Opłata za aplikację w systemie ESTA wynosi 14 dolarów.
    Kolejne ważne zastrzeżenie - poza koniecznością rejestracji w systemie ESTA - to takie, że aby wjechać do USA bez wizy, trzeba będzie mieć też bilet powrotny i paszport biometryczny. Warto też pamiętać, że ostateczną decyzję zawsze podejmuje oficer służby imigracyjnej m.in. na lotnisku".

--
    Uwaga szczur!
  • taniarada 05.10.19, 10:06
    Wiążąca będzie przynależność partyjna .Platfusy nie mają szans.Badanie wiarografem .
  • pies.na.czarnych 05.10.19, 10:20
    Glupia jestes tanju.

--
    Uwaga szczur!
  • problemnoproblem666 06.10.19, 05:51
    mentalnie PIS i ci co się z tego cieszą / bez wiz do USA / tkwią jeszcze w latach 80tych ubiegłego stulecia .
    Tymczasem tzw .Ameryka nie jest już upragnionym rajem ani pod względem zarobków ani zamieszkania .

• inocom 05.10.19, 11:58

Nie potrzebujesz wizy, by lecieć do Ameryki Środkowej przez Stany. Dotychczas, by lecieć przez Stany musiałeś mieć wizę.

Obywatele innych krajów będący w Stanach Zjednoczonych przejazdem i podróżujący docelowo do innego kraju powinni posiadać ważną wizę tranzytową. Wyjątek stanowią osoby będące w USA przejazdem objęte Programem Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program) lub osoby będące obywatelami kraju, który ma podpisaną umowę z USA, na mocy której, obywatele tego kraju mogą podróżować do USA bez wizy.

ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typecandd.asp
    Poza tym, przekraczając granicę lądową od strony Kanady nie jesteś automatycznie przestępcą.

Na tranzyt przez stany praktycznie nie istniał, gdyż:

Wymagania
    W celu ubiegania się o wizę tranzytową należy wykazać:
    zamiar przejazdu przez Stany Zjednoczone,
    bilet przewoźnika lub inny dowód potwierdzający transport do kraju docelowego,
    wystarczające środki do pokrycia kosztów podróży tranzytowej,
    zgodę na wjazd do innego kraju po wyjeździe ze Stanów Zjednoczonych.

--
    Jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy platformy, która nie decyduje się banować ludzi odbiegających od mentalności tłumu - Mikhaila Peterson.
  • pies.na.czarnych 05.10.19, 12:11
    Trzeba być pisim ciemniakiem aby lecieć na około do AmPd.

--
    Uwaga szczur!
  • inocom 05.10.19, 13:48
    pies.na.czarnych napisała:

> Trzeba być pisim ciemniakiem aby lecieć na około do AmPd.

Do Meksyku przez hub w Stanach jest taniej, podobnie jest często z Kanadą.
    Szczególnie, jeśli lotniskiem docelowym nie jest lotnisko stołeczne.

Poza tym, wzrasta wartość polskiego paszportu dla ludów Semickich.

--
    Aby dowiedzieć się kto naprawdę usiłuje Tobą rządzić, sprawdź po prostu kogo nie wolno Ci komentować.
  • margit49 05.10.19, 12:13
    Większość Polaków nie rozumie zasad obowiązujących w ramach programu ruchu bezwizowego w USA i dlatego wydaje im się, że mityczne "zniesienie wiz" coś zmieni.
    Na pewno nie trzeba będzie organizować wyjazdu do ambasady lub konsulatu.
    I nie w Polsce, nie w ambasadzie USA dowiemy się, że nas nie wpuszczą, lecz dopiero na lotnisku O'Hare czy JFK.
    Nie wiem, czy coś się zmieniło, ale kilka lat temu Europejczycy bezwizowi nie mogli przedłużać pobytu ponad 90 dni, musieli płacić za"autoryzację podróży" (Electronic System for Travel Authorization - ESTA), a na samą podróż do USA przed wejściem na pokład samolotu czy statku trzeba było dostać zgodę US Customs.
    A w ramach aplikacji ESTA trzeba było odpowiedzieć na szczegółowe pytania o dane osobowe, rodziców, zatrudnienie, choroby psychiczne, gruźlicę, syfilis, narkotyki, naruszenia prawa, etc.
    I trzeba za to płacić - kartą kredytową. Za zgłoszenie wniosku 4 USD, za rozpatrzenie - dodatkowo 10 USD.
    A w USA kolejka do Immigration dla "bezwizowych" wcale nie jest ani mniejsza, ani szybsza, ani nie gwarantuje prawa wstępu na amerykańską ziemię bardziej niż ta, w której stoją "wizowcy". Te same zasady sa dla Niemców, Czechów, Anglików, Francuzów, Irlandczyków etc.
  • inocom 05.10.19, 15:05
    margit49 napisała:

Znikają Ci wizy tranzytowe. To szczególnie ważne np. dla marynarzy czy personelu latającego.

W Stanach byłem, zobaczyłem, dostałem pozwolenie na pobyt do 6 miesięcy, wyjechałem po 5 dniach.
    Teraz będzie porostu normalnie. Nie wróżę jakiegoś zalewu Stanów przez Polaków, ale jak ktoś będzie miał ochotę tam pojechać to pojedzie na normalnych zasadach, tak jak cywilizowana reszta świata.

--
    Jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy platformy, która nie decyduje się banować ludzi odbiegających od mentalności tłumu - Mikhaila Peterson.
  • pies.na.czarnych 05.10.19, 17:48
    Marynarze dupku nigdzie nie musza mieć wiz, nawet tranzytowych. Posługują się Książeczka Żeglarska. Chyba podobnie jest z personelem latającym. Do Stanów nawet za komuny załoga statku w wypadku gdy przypadkowo miał płynąć do portu USA działały podobne procedury jak teraz ESTA.

--
    Uwaga szczur!
  • inocom 05.10.19, 19:07

> Marynarze dupku nigdzie nie musza mieć wiz, nawet tranzytowych. Posługują się K
    > siążeczka Żeglarska. Chyba podobnie jest z personelem latającym. Do Stanów nawe
    > t za komuny załoga statku w wypadku gdy przypadkowo miał płynąć do portu USA dz
    > iałały podobne procedury jak teraz ESTA.

Członkowie załogi samolotu lub statku (wiza D)

Członkowie załogi statku lub samolotu muszą posiadać wizę, aby wjechać na teren Stanów Zjednoczonych. Członkowie załogi samolotu lub statku przekraczającego terytorium lub wody terytorialne Stanów Zjednoczonych muszą posiadać wizę łączoną C-1/D. W niektórych przypadkach jest jednak wymagana tylko wiza D.

Członkowie załóg zatrudnieni na pokładzie jednostek na szelfie kontynentalnym mogą kwalifikować się do otrzymania wizy B-1 zamiast wizy D.

Członkowie załogi samolotu lub statku wjeżdżający do Stanów Zjednoczonych w czasie pomiędzy lotami lub rejsami powinni uzyskać dodatkowo wizę B-1/B-2 w celach turystycznych. Osoby ubiegające się jednocześnie o wizę C-1/D oraz wizę B-1/B-2 wnoszą tylko jedną opłatę za rozpatrzenie wniosku wizowego.

--
    Rodzina = jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku, i ich dzieci; za Konstytucją RP Art. 18.
  • pies.na.czarnych 06.10.19, 10:01
    Jeszcze gdybys wiedzial co wklejasz to byloby fajnie.

--
    Uwaga szczur!
  • inocom 06.10.19, 10:29

> Jeszcze gdybys wiedzial co wklejasz to byloby fajnie.

Mój cytat pochodzi z oficjalnego stanowiska Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Ambasada w Warszawie chyba je reprezentuje :)

Podałem zresztą odnośnik.
    Członkowie załogi samolotu lub statku (wiza D)

Członkowie załogi statku lub samolotu muszą posiadać wizę, aby wjechać na teren Stanów Zjednoczonych. Członkowie załogi samolotu lub statku przekraczającego terytorium lub wody terytorialne Stanów Zjednoczonych muszą posiadać wizę łączoną C-1/D. W niektórych przypadkach jest jednak wymagana tylko wiza D.

Członkowie załóg zatrudnieni na pokładzie jednostek na szelfie kontynentalnym mogą kwalifikować się do otrzymania wizy B-1 zamiast wizy D.

Członkowie załogi samolotu lub statku wjeżdżający do Stanów Zjednoczonych w czasie pomiędzy lotami lub rejsami powinni uzyskać dodatkowo wizę B-1/B-2 w celach turystycznych. Osoby ubiegające się jednocześnie o wizę C-1/D oraz wizę B-1/B-2 wnoszą tylko jedną opłatę za rozpatrzenie wniosku wizowego.

A ty co zapodałaś? Jakąś książeczkę sternika? Na książeczkę marynarską pewnie wpływasz do Korei Północnej.

--
    Sadists just want to have fun ... and the Internet is their playground - Personality and Individual Differences 67 (2014) 97–102
    doi.org/10.1016/j.paid.2014.01.016
  • pies.na.czarnych 06.10.19, 10:51
    Zobacz teraz co to jest "wizę łączoną C-1/D." i te inne numerki i porownaj to z moim wpisem.
    ".... działały podobne procedury jak teraz ESTA".

--
    Uwaga szczur!
  • inocom 06.10.19, 10:58

> Zobacz teraz co to jest "wizę łączoną C-1/D." i te inne numerki i porownaj to z
    > moim wpisem.
    > ".... działały podobne procedury jak teraz ESTA".

Gdzieś tam jest o książeczkach? :)

--
    Coś na wyciszenie :)))))))))
  • pies.na.czarnych 06.10.19, 11:23
    Przyglup jestes i tyle.

--
    Uwaga szczur!
  • inocom 06.10.19, 11:28

> Przyglup jestes i tyle.

I jego książeczce partyjnej.
    Pogadaj sobie z budką. Jest na twoim poziomie.

--
    Rodzina = jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku, i ich dzieci; za Konstytucją RP Art. 18.
  • pies.na.czarnych 08.10.19, 00:28
    > wyjechałem po 5 dniach.

Tak dlugo Immigration to the United States trzymali cie na lotnisku?:)

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 08.10.19, 00:43
    Nie trzymali go. Zabłądził 😁

--
    Warbell. Nienormalnie dobry melodeath, i to nasi.
  • pies.na.czarnych 08.10.19, 00:47
    Co ty. Gral glowna role w filmie The Terminal:)

--
    Uwaga szczur!
  • yoma 08.10.19, 10:02
    Podstawowe skojarzenie. Tylko tamten był w sumie sympatyczny :)

--
    Darker Mysteria. Killers.
  • j-k 05.10.19, 17:25
    wielu z tych, ktorym po Brexicie nie bedzie powodzic sie w Anglii - wyjedzie za poszukiwaniem roboty do USA - a jest tam obecnie dobra koniunktura.
  • pies.na.czarnych 05.10.19, 17:50
    a Trump koleś Borisa przyjmie wszystkich z otwartymi ramionami.

--
    Uwaga szczur!
  • j-k 05.10.19, 17:57
    - tobys wiedzial, ze w podtekscie jego wypowiedzi jest: - Ameryka jest dla BIALYCH.

bo podobnie jak ja - jest Bialym Rasista.
  • szwampuch58 05.10.19, 17:59
    U pomeranczowego obowiatuje limit 14 tys rocznie.....do porownania:za Obamy byl limit 120 tys

--
  • sverir 07.10.19, 08:50
    "wielu z tych, ktorym po Brexicie nie bedzie powodzic sie w Anglii - wyjedzie za poszukiwaniem roboty do USA - a jest tam obecnie dobra koniunktura"

Jasiu, wiza B-1/B-2 jest wydawana turystom - turystyka, turystyka biznesowa, tranzyt. Nie można na jej podstawie podejmować żadnej pracy, nawet tymczasowej. Od tego jest wiza H, o którą można się ubiegać się także i teraz, nic tu się nie zmienia.

--
    Pan Prezes
  • szczureks 06.10.19, 11:02
    Wizę dostaje sie na granicy z danym krajem, a nie w amerykanskiej ambasadzie
  • pies.na.czarnych 06.10.19, 11:25
    szczureks napisał:

> Wizę dostaje sie na granicy z danym krajem, a nie w amerykanskiej ambasadzie

"Warto też pamiętać, że ostateczną decyzję zawsze podejmuje oficer służby imigracyjnej m.in. na lotnisku".

--
    Uwaga szczur!
  • inocom 06.10.19, 11:29

> szczureks napisał:
    >
    > > Wizę dostaje sie na granicy z danym krajem, a nie w amerykanskiej ambasad
    > zie
    >
    > "Warto też pamiętać, że ostateczną decyzję zawsze podejmuje oficer sł
    > użby imigracyjnej m.in. na lotnisku".

>
    >
    >

--
  • inocom 06.10.19, 22:29

A innostrańcy?

wiadomosci.wp.pl/wizy-zniesione-lot-otwiera-nowe-polaczenie-do-usa-wiemy-jakie-6432176558048897a
    Jak informuje przewoźnik, "rozkład połączeń został ułożony tak, aby umożliwić również krótkie i dogodne przesiadki pasażerom z szeregu głównych miast w Europie". I nie tylko. Podróżując z Budapesztu, Tel Awiwu, Wiednia, Göteborga, Sztokholmu, Pragi, Sankt Petersburga, Sofii, Bukaresztu, Moskwy, Tallinna czy Kijowa pasażerów czeka niespełna dwugodzinna przesiadka na lotnisku w Warszawie.

--
    Aby dowiedzieć się kto naprawdę usiłuje Tobą rządzić, sprawdź po prostu kogo nie wolno Ci komentować.
  • no-popis 09.10.19, 07:15
    Wykupiłem bilety z tej okazji :) !
    Tym razem nie musze odzać ambasady, wypełniać kretyńskiej ankiety, płacić i czekać.
    Leminży frustraci nie widzą jednak różnicy :)
    Gdyby to było za Tuska czy Kopacz to spoty reklamowe tego sukcesu, wtedy sukceszu, zalewałyby wszystkie media.

--
    youtu.be/VgQQKbqF56M
  • sverir 09.10.19, 09:36
    A kiedyś musiałeś jeździć do ambasady, żeby kupić bilety?

--
    Pan Prezes
  • mamdomek 10.10.19, 01:02
    Istotne znaczenie praktyczne ma to dla ludzi, którzy jeździli do USA w celach zarobkowych. Najczęściej pracując tam na czarno jako budowlańcy (w USA dobrze płatni). Otóż dla nich eldorado kończy się.
    Rzecz w tym, że wiza pozwala na 6-miesięczny pobyt w USA a wjazd bezwizowy tylko na 3-miesięczny. Przed upływem 3 miesięcy trzeba się obowiązkowo zameldować na lotnisku i wrócić do Polski. Ten zabieg powoduje, że wyjazdy zarobkowe tracą sens albo istotnie maleje ich rentowność.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka