Dodaj do ulubionych

Żelazny Marian i układ

18.10.19, 12:38
Minister – Członek Rady Ministrów Mariusz Kamiński – Koordynator Służb Specjalnych wykonuje zadania wyznaczone przez Prezesa Rady Ministrów. To, że Kaminski nie wiedział o przedłużonym sprawdzaniu Banasia przez podległe jemu służby jest absurdem.
Przedłużenie sprawdzające musi zawsze być podyktowane określonymi w ustawie okolicznościami. Jeśli faktycznie o tym nie wiedział, to powinien być natychmiast wyrzucony z zajmowanego stołka a sprawą z urzędu powinien zająć się prokurator. Jeśli wiedział to tym bardziej jak wyżej. Jeśli znał wyniki postępowania sprawdzającego i o nich nie poinformował uprawnionych osób do uzyskania takiej informacji, to dodatkowo Trybunał Stanu. Jeśli poinformował błędnie albo zatajając pewne okoliczności to również TS. Jeśli rzetelnie poinformował o wynikach postępowania sprawdzającego, to należy ustalić kto zataił dalej informacje i nie poinformował rzetelnie posłów, którzy wybrali Banasia na szefa NIK.
Fetor coraz bardziej się rozchodzi i pobojowiska nie wywieje. Jeśli informacje o wynikach postępowania sprawdzającego były zatajane, to dlaczego? Kto miał w tym interes? Kto obawiał się narazić Banasiowi i dlaczego? I tak dalej, lista pytań i rodzących się do wyjaśnienia kwestii z minuty na minutę rośnie.


--
]:->
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka