Dodaj do ulubionych

rosyjska agenturka ujawnia dane agentów CIA...

21.10.19, 23:28
...udając, że robi to z głupoty.
wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/610837,ipn-cia-oficerowie-dane-osobowe-ujawnienie.html
Obserwuj wątek
  • eiran Re: rosyjska agenturka ujawnia dane agentów CIA.. 22.10.19, 10:20
   Wolontariusz jak zwykle nie odnosi się do meritum:

   W dokumentach z odtajnionego zbioru zastrzeżonego IPN można znaleźć dokładne dane osobowe byłych oficerów CIA – nazwiska, zdjęcia, ksera ich dokumentów.


   Raczej nieświadomie, ponieważ po prostu jest zbyt głupi, żeby zrozumieć w czym rzecz.


   --
   Przez 14 lat ayran.
  • pies.na.czarnych Re: rosyjska agenturka ujawnia dane agentów CIA.. 22.10.19, 10:29
   Mam nadzieje, ze CIA odpowiednio zareaguje...

   scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/72824111_1331986810309244_4302695600022880256_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQko8o7-1XVgAWwt5_k_ps28Owl4MWwB5lRqNwfuMSWIrt6fEQmYoQHe9A0dOyqufnLWMgieCdu_QdpEcaY52a-u&_nc_ht=scontent-bru2-1.xx&oh=91dd5709204f846bb40738bb68fe032b&oe=5E2DF4CB
   --
   Uwaga szczur!
   • mazala2 Re: rosyjska agenturka ujawnia dane agentów CIA.. 22.10.19, 11:32
    pies.na.czarnych napisała:

    > Bez komentarza
    > www.tvn24.pl/minister-henryk-kowalczyk-powolal-nowa-dyrektor-panstwowego-instytutu-geologicznego-jej-meza-skazano-za-szpiegostwo,979426,s.html


    Dlaczego bez komentarza?

    --
    ---------------
    Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
    • erte2 Re: rosyjska agenturka ujawnia dane agentów CIA.. 22.10.19, 15:41
     mazala2 napisał:
     Dlaczego bez komentarza?

     A co tu komentować? Każdy kto ma parę niezużytych szarych komórek czarno na białym widzi z czym i z kim mamy do czynienia. To nawet trudno nazwać amatorszczyzną, to po prostu kompletny debilizm.
     Na ważne państwowe stanowisko powołuje się żonę ruskiego szpiega, na szefa Najwyższej Izby Kontroli desygnuje się faceta powiązanego z przestępczym półświatkiem, superministrem d/s bezpieczeństwa państwa (w każdym jego aspekcie!) zostaje osobnik skazany prawomocnym wyrokiem* za nadużycie władzy.... To nawet nie jest amatorszczyzna, to wygląda na celowe działanie. Pytanie tylko jaki jest ten cel...?

     *Już tłumaczę: mariusz k. cztery lata temu został skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia przez sąd 1. instancji. Zapowiadał odwołanie i wtedy teoretycznie miałby szansę na uniewinnienie. Ale nie złożył go w wymaganym terminie bo w niejaki duda andrzej "w swoisty sposób" zastosował prawo łaski.
     Ale ostatnio Sąd Najwyższy orzekł że nie miał prawa tego zrobić bowiem:
     1). prawo łaski można zastosować jedynie wobec osób skazanych prawomocnym wyrokiem
     2). ułaskawienie nie oznacza uniewinnienia, ułaskawiający może jedynie w całości lub części darować karę.
     W związku z tym ułaskawienie Sąd uznał za niebyłe.
     Ergo - ponieważ mariusz k. nie złożył w terminie apelacji to wyrok orzeczony wcześniej stał się prawomocny, a mariusz k., jako skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo kryminalne nie może być ani posłem, ani ministrem.
     • mazala2 Re: rosyjska agenturka ujawnia dane agentów CIA.. 22.10.19, 19:10
      erte2 napisał:


      > A co tu komentować? Każdy kto ma parę niezużytych szarych komórek czarno na bia
      > łym widzi z czym i z kim mamy do czynienia. To nawet trudno nazwać amatorszczyz
      > ną, to po prostu kompletny debilizm.
      > Na ważne państwowe stanowisko powołuje się żonę ruskiego szpiega, na szefa Najw
      > yższej Izby Kontroli desygnuje się faceta powiązanego z przestępczym półświatki
      > em, superministrem d/s bezpieczeństwa państwa (w każdym jego aspekcie!) zostaje
      > osobnik skazany prawomocnym wyrokiem* za nadużycie władzy.... To nawet
      > nie jest amatorszczyzna, to wygląda na celowe działanie. Pytanie tylko jaki jes
      > t ten cel...?

      Niedorzeczności tak wiele - właściwie cały wpis jest zbiorem wykluczających się tez - że uwypuklę tylko zasadniczą:
      Pytasz o cel działań, które nazwałeś debilizmem?

      Ty, misiu kochany, udający inteligenta, publicznie o to pytasz?      --
      ---------------
      Pamiętaj o skutkach zniesławień lub pomówień zob. Art. 212 KK.
  • pies.na.czarnych Re: rosyjska agenturka ujawnia dane agentów CIA.. 22.10.19, 12:20
   W 2006 roku zlikwidowano Wojskowe Służby Informacyjne, instytucję powstałą w 1991 r. po rozwiązaniu Wojskowej Służby Wewnętrznej. Służba specjalna działała jako organ podległy Ministerstwu Obrony Narodowej. Wojskowe Służby Informacyjne zajmowały się kwestiami szpiegostwa i przestępstw przeciwko pokojowi.
   Pakt traktujący o likwidacji podpisali Jarosław Kaczyński, Andrzej Lepper i Roman Giertych. Likwidacją WSI zajęła się komisja weryfikacyjna, na której czele stał Antoni Macierewicz. W jego końcowym raporcie znalazły się zarzuty wobec służby, takie jak nielegalne źródła finansowania, inwigilowanie polityków, handel bronią, współpraca z członkami dawnej SB. Politycy opozycji już po publikacji raportu ocenili go jako szkodliwy ze względu na ujawnienie zbyt dużej ilości szczegółów dotyczących pracy służb specjalnych. Uznali, ze Macierewicz przekroczył swoje obowiązki, nigdy jednak za to nie odpowiedział politycznie.
   Aneks do "Raportu Macierewicza" znajduje się w posiadaniu prezydenta Dudy.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25333425,ipn-odtajnil-zastrzezone-dokumenty-z-danymi-agentow-cia-amerykanie.html#s=amtp_pnHP_breaking
   --
   Uwaga szczur!
  • man_sapiens Re: rosyjska agenturka ujawnia dane agentów CIA.. 22.10.19, 13:39
   Zdradzenie tych agentów to więcej niż ich spalenie. To także spalenie wszystkich, którzy się z nimi w Rosji i w ZSRR z nimi kontaktowali.

   Skutek będzie a zapewne już jest taki, że poważne instytucje wywiadowcze - CIA, MI5 itd. będzie traktować (traktuje) nie jako sojusznika a polski wywiad jako współpracujący z nimi. Dla nich Polska to wróg - razem z Rosją - a polski wywiad to nie współpracownik, ale przeciwnik współpracujący z FSB i GRU. Do tego nikt na świecie nie zgodzi się pracować dla polskiego wywiadu, żaden Rosjanin, Arab, Chińczyk itd. bo tylko idiota będzie pracować dla wywiadu, który zdradza swoich agentów.

   Nic w tym zaskakującego jeżeli sobie przypomnimy zdradzenie danych agentów pracujących dla polskiego wywiadu przez raport Macierewicza czy historię z najazdem Misiewicza & co i nocną rewizją w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO w grudniu 2015.

   Otlicznaja rabota, towariszczi!

   --
   Partia Interesów Sowieckich obraza.uczuc.religijnych
  • piq kompromitacja i upadek IPNu zaczął się, gdy w 2005 22.10.19, 15:09
   ...Janusz Kurtyka podłożył niejakiemu Fijakowi dokument-kompromat na pewnego kandydata na szefa IPN Andrzeja Przewoźnika, gdyż sam miał potrzebę objęcia tego stanowiska. Dzisiejszy IPN temu zaprzecza, ale materiały informacyjne z 2004-6 zaprzeczają IPNowi. Po objęciu stanowiska w końcu 2005 roku Kurtyka odpalił kilka smakowitych kąsków z zasobu IPN "dziennikarce" Hejke, z którą się pokładał (taki to już modus operandi ta dziewica miała). Ale w międzyczasie pod jego bokiem i zapewne z jego akceptacją w związku z hakami obyczajowymi tworzono przez 8 miesięcy "teczkę Jarosława Kaczyńskiego" z jakichś świstków, albowiem prawdziwa teczka Jarosława Kaczyńskiego już w 1982 roku wylądowała w archiwum i nigdy stamtąd nie została wydobyta, najprawdopodobniej ją zniszczono z prostego powodu: Jarosław Kaczyński został objęty "zabezpieczeniem" przez wypustkę rosyjskich służb w peerelowskim MSW, czyli stworzone w tajemnicy Biuro Studiów SB MSW, posiadające własne archiwum poza biurem "C" SB. BS SB MSW miało taką praktykę, że chroniło swoją agenturę przed innymi służbami peerelu oznakowując swoich ludzi kategorią "zabezpieczenie", co oznaczało "precz od niego, to nasz obiekt zainteresowania". Zaangażowanie IPNu w dorabianie dokumentacji opozycyjnej Jarosławowi Kaczyńskiemu (bo taki wielki działacz gdyby nie miał teczki, to byłoby to wielce podejrzane) otworzyło rozdział udziału IPNu w bieżącej polityce po stronie PiSu. A to oznaczało nominacje wiernych i niekompetentnych durniów oraz ludzi udających matołków dla kamuflażu na stanowiska wymagające nadzwyczajnej odpowiedzialności. Efekt dzisiaj widzimy, gdy polski instytut badawczy dokonuje skandalicznego ujawnienia danych i wizerunków byłych agentów CIA, największej NATOwskiej służby wywiadowczej. Szkopuł jest taki,że agentem nigdy się być nie przestaje. Jarosław Kaczyński ma już dużo lat.
  • buldog2 Wina Tuska, nie Kaczyńskiego i PIS 22.10.19, 19:33
   My tu już od dawna piszemy o tym. Mi się nie chce o szczegółach, bo tyle ich, że aby to usystematyzować, przy czym tylko to co na powierzchni, trzeba by nic innego nie robić. W mediach rosyjskich jest bardzo dużo konkretnych informacji na temat działania rosyjskich służb, przede wszystkim sposobów działań. Wystarczy popatrzeć i rozpocząć własne śledztwo i gwarantuję, że w ogromnej większości (80% ?) okaże się, że typowanie było bez pudła.
   Przygotuję niedługo coś na temat rosyjskich służb, ich uwarunkowań - nie są monolitem, a stopień infiltracji jest być może wyższy, niż to widzimy u nas. I to, że u nas robią co chcą, jest tylko dowodem impotencji, indolencji i ogólnej beznadziejności polskich władz.
   I nie chodzi tu obecny reżym, bo to nie polski rząd. Agentura ma postawione zadania i wypełnia je.
   Mowa o rządzie Tuska i tym, który po sobie zostawił. O kompletnym braku odpowiedzialności za państwo i reakcji na bezprecedensowe afery gospodarcze, akty zdrady i sabotażu państwa (od tajnych NATOwskich kodów rakiet, "Raportu" Antoniego i "Zamachu" smoleńskiego począwszy). Wysoki unijny urząd - tak, ale całe to towarzystwo nie nadaje się na odpowiedzialne stanowiska państwowe.

   --

   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   Partia Interesów Sowieckich - Obraza
   • no-popis Re: Wina agentów Tuska i Kaczyńskiego. 23.10.19, 06:55
    buldog2 napisał:

    > My tu już od dawna piszemy o tym. Mi się nie chce o szczegółach, bo tyle ich, ż
    > e aby to usystematyzować, przy czym tylko to co na powierzchni, trzeba by nic i
    > nnego nie robić. W mediach rosyjskich jest bardzo dużo konkretnych informacji n
    > a temat działania rosyjskich służb, przede wszystkim sposobów działań. Wystarcz
    > y popatrzeć i rozpocząć własne śledztwo i gwarantuję, że w ogromnej większości
    > (80% ?) okaże się, że typowanie było bez pudła.
    To bardzo podobnie jak Oni tu już od dawna piszą o tym, żę Tusk to dawny agent NRDowski przejęty wraz teczką przez służby Putina. Zresztą dowiedział się o tym na molo w Sopocie bezpośrednio od Putina i dostał od tego wytrzeszczu oczu, którego do dzisiaj nie może się POzbyć. Mi się nie chce pisać o szczegółach, bo tyle ich, że aby to usystematyzować, przy czym tylko to co na powierzchni, trzeba by nic innego nie robić. W mediach rosyjskich jest bardzo dużo konkretnych, dyskretnych informacji na ten temat jak i jawnych typo "Tusk to nasz człowiek w Warszawie". Typowanie więc to 99 % bez pudła.
    Podstawiłem Ci lustro abyś mógł się przejrzeć schorowany człowieku.
    lub zadaniowany , postsowiecki tr o llu. Braun z konfederacji to przy Tobie bardzo normalny człowiek.
    --
    Manifestacje LGBT powinny się odbywać pod domem Lecha Wałęsy jeżeli chciałyby być wiarygodne : youtu.be/BsNqORI78JU?t=4
    • buldog2 Re: Wina agentów Tuska i Kaczyńskiego. 23.10.19, 10:03
     Podbicie ważnego wątku zawsze się liczy. Nieskończenie kretyńskie też.

     --
     Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
     Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
     Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
     Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
     • no-popis Re: Wina agentów Tuska i Kaczyńskiego. 23.10.19, 16:18
      buldog2 napisał:

      > Podbicie ważnego wątku zawsze się liczy. Nieskończenie kretyńskie też.
      To jednak patrzyłeś w to lustro ? Zauważyłeś jakie to kretyńskie ?
      --
      Manifestacje LGBT powinny się odbywać pod domem Lecha Wałęsy jeżeli chciałyby być wiarygodne : youtu.be/BsNqORI78JU?t=4
  • buldog2 Re: rosyjska agenturka ujawnia dane agentów CIA.. 22.10.19, 23:01
   Ale jedną rzecz tu dodam, powtórzę, znaczy się, w związku z "...udając, że robi to z głupoty'.

   Z metodyczki:

   Różnica pomiędzy agentem wpływu i zwykłym szpiegiem jest ogromna. Agent wpływu z zasady działa tak, że postawione przeciwko niemu zarzuty można łatwo obalić, ponieważ jego działalność dopuszcza dwie lub więcej wyjaśnień. On wszystko robi dla „dobra” swojego kraju i tylko mu nie wychodzi, albo to nie przestępstwo, a niezręczny manewr polityczny.

   Każdy, nawet najbardziej utalentowany i przenikliwy funkcjonariusz kontrwywiadu będzie zmuszony przed nim ustąpić. Tradycyjny sposób prowadzenia śledztwa nie będzie w stanie dostarczyć dowodów sądowych, a intuicją nie da się oskarżenia uzasadnić.   --
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Partia Interesów Sowieckich - Obraza
   • no-popis Re: rosyjska agenturka ujawnia dane agentów CIA.. 24.10.19, 00:14
    buldog2 napisał:

    > Ale jedną rzecz tu dodam, powtórzę, znaczy się, w związku z "...udając, że robi
    > to z głupoty'.
    >
    > Z metodyczki:
    > Różnica pomiędzy agentem wpływu i zwykłym szpiegiem jest ogromna. Agent w
    > pływu z zasady działa tak, że postawione przeciwko niemu zarzuty można łatwo ob
    > alić, ponieważ jego działalność dopuszcza dwie lub więcej wyjaśnień. On wszystk
    > o robi dla „dobra” swojego kraju i tylko mu nie wychodzi, albo to nie przestęps
    > two, a niezręczny manewr polityczny.

    > Każdy, nawet najbardziej utalentowany i przenikliwy funkcjonariusz kontrwywiadu
    > będzie zmuszony przed nim ustąpić. Tradycyjny sposób prowadzenia śledztwa nie
    > będzie w stanie dostarczyć dowodów sądowych, a intuicją nie da się oskarżenia u
    > zasadnić.

    Wypisz , wymaluj PiG, Buldog i Gazeta Wyborcza.
    >
    --
    Manifestacje LGBT powinny się odbywać pod domem Lecha Wałęsy jeżeli chciałyby być wiarygodne : youtu.be/BsNqORI78JU?t=4
  • taniarada Tylko takie pierdoły Piqa 22.10.19, 23:48
   I Gazety Wyborczej.Te pierdoły powtarza dziennik pl.To było w czerwcu 2019. Na dzisiejsze doniesienia GW zareagował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn. "W związku z publikacjami prasowymi informuję, że w wyniku likwidacji zbioru zastrzeżonego IPN nie zostały ujawnione dane dotyczące współpracowników polskiego wywiadu. Informacje zawarte w publikacjach IPN dotyczą osób i działań Służby Bezpieczeństwa i służb PRL. W jawnych katalogach Instytutu nie znalazły się informacje o osobach, które kontynuowały współpracę ze służbami specjalnymi RP po 1990 roku. Z uwagi na realizację zapisów Ustawy o IPN działania polskiego wywiadu nie zostały zagrożone" - czytamy w przesłanym do mediów komunikacie.Żaryn przypomina też, że publikacja archiwów byłego zbioru zastrzeżonego IPN wynika z zapisów Ustawy przyjętej przez parlament 29 kwietnia 2016 r. Zgodnie z przepisami wskazanej ustawy zbiór zastrzeżony Instytutu Pamięci Narodowej przestał istnieć w dniu 17 czerwca 2017 r. Wraz z przejęciem zasobów archiwalnych przez IPN rozpoczęła się publikacja wskazanej dokumentacji. Przypomnijmy, zeszłym tygodniu "Dziennik Gazeta Prawna" pisał m.in., że wobec oficerów wywiadu z okresu PRL państwo polskie złamało zawartą wcześniej umowę. "Najpierw złamało ją poprzez ustawę przyjętą w okresie rządów PO w 2009 r. – pierwszy akt prawny, który obniżał świadczenia emerytalne funkcjonariuszy za okres pracy w PRL. Później ujawniając zbyt dużą ilość danych w ramach otwierania zbioru zastrzeżonego IPN. I w końcu poprzez ustawę dezubekizacyjną PiS z 2016 r. Jak wynika z informacji DGP, wisienką na torcie w czasie rządów PiS było dostarczanie przedstawicielom władz USA przez stronę polską materiałów archiwalnych z okresu PRL" - pisała gazeta. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym powinno być źródło informacji: GW nie reprezentuje interesów Polski, więc jeśli nad czymś rozpaczają, to zapewne dla Polski nie jest to dobre.
    • no-popis Re: Tylko takie pierdoły Piqa 23.10.19, 07:58
     yoma napisała:

     > O, taniysza. Wytrzeźwiało już po tym rohypnolu, co mu dali na uspokojenie?
     Napisał tr o ll , którego zdania, podobnie jak i Tani są wyrażnie widoczne.
     Wojna tro lli frakcji POPiSu trwa dalej !
     --
     Manifestacje LGBT powinny się odbywać pod domem Lecha Wałęsy jeżeli chciałyby być wiarygodne : youtu.be/BsNqORI78JU?t=4
   • piq towarzyszko podmoskiewska ulicznico Taniu,... 23.10.19, 03:30
    ...IPN wypowiadając się w sprawie własnych przecieków cennych informacji do Rosji nie jest ani trochę wiarygodne, bo chroni własny odbyt. To po pierwsze. A po drugie, rosyjska sługusko, chodzi o ujawnienie pełnych danych agentów CIA, o czym Żaryn nie ośmielił się zaprzeczająco bełkotać, bo by go Amerykanie kopnęli w dupę.

    Emerytowani agenci przekazują struktury, którymi zarządzali, swoim następcom. Wasze, Taniusza, rosyjskie służby znając tożsamości i wizerunki agentów mogą z łatwością iść ich tropem z czasów, gdy byli czynni i wyłapać lub odwrócić ich siatki.

    Jesteście, Taniusza, wy pisowcy, rabami waszych panów z Moskwy. Taka jest prawda.
    • taniarada Re: towarzyszko podmoskiewska ulicznico Taniu,... 23.10.19, 06:20
     piq napisał:

     > ...IPN wypowiadając się w sprawie własnych przecieków cennych informacji do Ros
     > ji nie jest ani trochę wiarygodne, bo chroni własny odbyt. To po pierwsze. A po
     > drugie, rosyjska sługusko, chodzi o ujawnienie pełnych danych agentów CIA, o c
     > zym Żaryn nie ośmielił się zaprzeczająco bełkotać, bo by go Amerykanie kopnęli
     > w dupę.
     >
     > Emerytowani agenci przekazują struktury, którymi zarządzali, swoim następcom. W
     > asze, Taniusza, rosyjskie służby znając tożsamości i wizerunki agentów mogą z ł
     > atwością iść ich tropem z czasów, gdy byli czynni i wyłapać lub odwrócić ich si
     > atki.
     >
     > Jesteście, Taniusza, wy pisowcy, rabami waszych panów z Moskwy. Taka jest prawd
     > a.
     Pieprzysz jak najęty .NATO już zrywa sojusze.Nikogo to nie zainteresowało oprócz Wyborczej ,ciebie i dziennika pl.Który klepie z Wyborczą.PS wycinasz się do postów czarnego kundla który nie ma argumentów i obraża ludzi .Ty też jak ta papuga.
     • buldog2 Re: towarzyszko podmoskiewska ulicznico Taniu,... 23.10.19, 10:27
      W rosyjskich służbach praca całymi rodzinami i pokoleniowa to tradycja, to samo dotyczy i agentury. Dziewica Smoleńska pilnie doskonali się w specjalności "łastoczki", choć nie wiadomo do końca, czy jej niezwykłe kwalifikacje i predyspozycje zostaną skonsumowane, próba podsunięcia jej Obamie zakończyła się kompletnym fiaskiem i kompromitacją. Już więcej szczęścia miał pisowski nibyprezydent, nieoficjalnie zwany Ruchadłem, najpierw nako chłopiec do rozlewania wina na spotkaniu Obamy i Putina, później w czasie mistrzowskiego świadczenia usługi w słynnym Gabinecie Owalnym. Dobre kadry reszaju usjo.

      Zagraniczni agenci Ochrany pracowali dla służb sowieckich i nikt żadnego Raportu na ich temat nie zamierzał publikować.

      --
      Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
    • buldog2 Re: towarzyszko podmoskiewska ulicznico Taniu,... 23.10.19, 21:15
     Nie przypadkiem delegację krepostnych pisowców Ławrow przyjmował w czworakach obok pałacyku MSW.

     --
     Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
     Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
     Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
     Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
     • no-popis Re: towarzyszko podmoskiewska ulicznico Taniu,... 24.10.19, 00:12
      buldog2 napisał:

      > Nie przypadkiem delegację krepostnych pisowców Ławrow przyjmował w czworakach o
      > bok pałacyku MSW.
      A Tuska honorowo na molo w Sopocie w cztery oczy. Ponoć opisywał mu co to ma na niego w teczce :)
      --
      Manifestacje LGBT powinny się odbywać pod domem Lecha Wałęsy jeżeli chciałyby być wiarygodne : youtu.be/BsNqORI78JU?t=4

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka