29.10.19, 08:41
Przez wiele lat "za Tuska" kupowałem kilka niedużych kajzerek śniadaniowych z jednej piekarni po 16 gr/szt. Dzisiaj ta sama kajzerka kosztuje 45 gr. Pewnie nie wszystko drożeje w takim pisowskim tempie.

Inna miarka - co tygodniowe zakupy w dyskoncie dla dwojga wynosiły ok 50 zł. Promocje, etc.
Dzisiaj to stówka.

Nie należymy do najgorzej sytuowanych, ale ci naprawdę z chudym kontem wkrótce zaczną wyciągać wnioski i myśleć prawidłowo o "dobrej zmianie".

Obserwuj wątek
    • yoma Re: Inflacja. 29.10.19, 08:50
      Warszawski Festiwal Filmowy - w zeszłym roku bilety po 15/20, w tym 18/22. Powiecie, że 2 zł nie pieniądz, ale to jest wzrost o 10%.

--
      - condemn them - castigate them - annihilate them -
      • buldog2 Re: Inflacja. 29.10.19, 08:56
        Kultura w ciężkich czasach drożeje najmniej, relatywnie tanieje. Co daje dodatkowe wyobrażenie o inflacji.

--
        Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
        Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
        Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
        Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
        • yoma Re: Inflacja. 29.10.19, 09:15
          Otusz.

Dzieciaka wzięłam niedawno do multipleksu, 1 bilet dorosły + 1 dziecięcy coś chyba 55 zł. Ciut dużo.

--
          a serious try to mess up my lists
          • manhu Stopy procentowe 29.10.19, 20:22
            Za to telewizory OLED staniały, za PO ok. 9999, a teraz nawet 3999 :) To jest oszczędność: 6000 zł :) To są wasze odczucia na małej próbce, inflacja jest mierzalna, a metodologia z UE.

Problem to: STOPY PROCENTOWE! Za PO były normalne, za PIS są komunistyczne. Te komuchy się uwzięły by okradać miliony Polaków. Ostatnia zmiana stóp procentowych 4,5 roku temu! Za PO inflacja bywała nawet wyższa, ale stopy też, zwykle normalnie wyższe od inflacji więc pieniądze na lokacie nie traciły na wartości.

A komuchy z PIS trzymają stopy 1,5% przy szalejącej inflacji, ani myślą obniżać jej. Nadają przekaz "dnia", że zarobki rosną szybciej. No i co z tego, że 7% gdy inflacja zje 3% lub dużo więcej gdy ktoś nie przepija wszystkiego od razu.
            • inocom Re: Stopy procentowe 29.10.19, 23:25
              Szalejącej inflacji nie ma. Cena bułeczki podrożała o 0.04€ za sztukę, w tym samym czasie pensja wzrosła z 500€ do 1500€, czyli 3 krotnie.
              --
              Głupiec, który wie że jest głupi, przynajmniej w tym jest rozumny. Głupiec, który siebie uważa za mędrca – ten to dopiero jest głupi. Budda Siakjamuni, Dhammapada
              • manhu Re: Stopy procentowe 29.10.19, 23:45
                Co? W 2015 średnia pensja to było 500 euro? Pewnie była, ale mediana i to netto (czyli w zasadzie rozsądnie), tyle że nie można tego porównać z 1500 euro.

A niezależne prognozy inflacji są tu:
                www.bankier.pl/wiadomosc/MFW-W-2020-r-inflacja-w-Polsce-najwyzsza-w-UE-7757060.html
                Realnie będzie dużo gorzej, bo zapewne ekonomiści jeszcze nie biorą pod uwagę szalonej pensji minimalnej 4000 zł w 2023 roku (przecież to niedawna propozycja).
                • inocom Re: Stopy procentowe 29.10.19, 23:52
                  manhu napisał:

> Co? W 2015 średnia pensja to było 500 euro? Pewnie była, ale mediana i to netto
                  > (czyli w zasadzie rozsądnie), tyle że nie można tego porównać z 1500 euro.
                  >
                  > A niezależne prognozy inflacji są tu:
                  > www.bankier.pl/wiadomosc/MFW-W-2020-r-inflacja-w-Polsce-najwyzsza-w-UE-7757060.html
                  > Realnie będzie dużo gorzej, bo zapewne ekonomiści jeszcze nie biorą pod uwagę s
                  > zalonej pensji minimalnej 4000 zł w 2023 roku (przecież to niedawna propozycja)
                  > .

Obecnie za 6000 netto, to delikwent typu spawacz, czy tokarz każe ci się umyć i zadzwonić z ofertą jeszcze raz. Nie mówimy o pensjach sprzątaczek.

--
                  Głupiec, który wie że jest głupi, przynajmniej w tym jest rozumny. Głupiec, który siebie uważa za mędrca – ten to dopiero jest głupi. Budda Siakjamuni, Dhammapada
                    • inocom Re: Stopy procentowe 30.10.19, 00:44
                      pies.na.czarnych napisała:

> > Obecnie za 6000 netto, to delikwent typu spawacz, czy tokarz
                      >
                      > Komuna wróciła. Wówczas spawacz też zarabiał więcej od inżyniera.

Ponad 30 średnich krajowych to spawacz nie wyciągnie :)

--
                      Aby dowiedzieć się kto naprawdę usiłuje Tobą rządzić, sprawdź po prostu kogo nie wolno Ci komentować.
                      • manhu Koszyk Dudy 31.10.19, 15:11
                        To są nadal wasze odczucia, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, średnia pensja jest dużo niższa i nie każdy spawacz mieszka w Warszawie.

Ponieważ nikt tu tego nie przypomniał to przypomnę koszyk Dudy: www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/koszyk-andrzeja-dudy-2019-ceny-w-gore-o-25-proc/jgx0znn?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2#slajd-9
                        To nadal odczucia, ale bardziej mierzalne bo Duda sam go wybrał żeby pokazać jak źle jest na Słowacji i w strefie Euro. Wzrost cen o 25% i to bez euro.

"Zdaniem eksperta w przyszłości ceny żywności będą dalej rosły. Jest to związane z zapowiedzianym wzrostem płacy minimalnej" - to oczywistość, te 4000 zostanie osiągnięte wysoką inflacją.
                • inocom Cena ≡ bułeczka 30.10.19, 13:35
                  eiran napisał:

> A "doktorkowi" dalej cena drożeje. Jednak ne ma lekarstwa na durnotę.

A po lekarstwo idź do apteki.

--
                  Szerszeń może mieć około 4,5 cm długości, 7,5-centymetrową rozpiętość skrzydeł i 6-centymetrowe żądło. W jednym gnieździe mogą żyć nawet tysiące owadów. Żądła wstrzykują toksyny, które prowadzą do wstrząsu anafilaktycznego, ciężkiego stanu nagłego, który charakteryzuje się szybkim obniżeniem ciśnienia tętniczego, stanowiąc realne zagrożenie dla życia.
              • manhu Re: Stopy procentowe 30.10.19, 16:02
                A co tu rozumieć? Czy tak trudno odjąć?

Tu masz historię pl.wikipedia.org/wiki/Podstawowe_stopy_procentowe_NBP
                Jak widać zmiany były częste, zwykle powyżej inflacji, często dużo powyżej więc nawet podatek Belki nie był straszny.

Wyjątkowo socjaliści w ten sposób pobudzają gospodarkę - okradając ciułaczy zmusza ich się do kupowania dzięki czemu PKB rośnie na niby, tzn. rośnie realnie, ale bogactwo spada (tak jakbyś zarejestrował to co robisz za darmo, np. sprzątanie, PKB by wzrósł a rodzina by zbiedniała). Komuniści z PIS chwalą się wysokim wzrostem PKB, to nie 0-1%, nie mają powodu do pobudzania gospodarki (przez okradanie ciułaczy).
                  • manhu Re: Stopy procentowe 30.10.19, 20:54
                    Ma ogromny wpływ, bo są okradani! Gdy ktoś ma drobne 10 tys zł to go PIS okrada na 150 zł w rok + podatek Belki, jeśli wytrzyma więcej lat to straci 1-2 tys. Więc wielu decyduje się przepić oszczędności tak jak nakazuje Kaczyński (spec od 5000 oszczędności przy ogromnych dochodach).
                    *10 tys wygląda na kupę kasy, ale skąd ludzie mają na samochody czy domy? Dom to dużo wyższa kwota! A większość ludzi gdzieś mieszka, mało kto wynajmuje.

Na inwestorów też ma wpływ: bogacze mogą się utuczyć kosztem ciułaczy, dzięki temu pożyczają taniej. Banki też mogą pożyczyć rządowi i mają pewny zysk, nawet gdy państwo przestanie spłacać obligacje to nie będzie naciskać na banki żeby spłacały ciułaczy (w końcu to wina "państwa").

Gdy ktoś ma drobniaki to w nic ich nie inwestuje, może tylko w pewne obligacje jak GetBack - bardzo polecane przez banksterów jako lepsza lokata, większy % z zerowym ryzykiem, pewnością że będzie jak na lokacie lub lepiej. Potem jest afera GetBack i zero kar.
      • 141288bs Re: Inflacja. 29.10.19, 09:04
        yoma napisała:

> Warszawski Festiwal Filmowy - w zeszłym roku bilety po 15/20, w tym 18/22. Powi
        > ecie, że 2 zł nie pieniądz, ale to jest wzrost o 10%.
        >
        - wszystko zalezy od frekwencji ... gdyby byla wyzsza, bilety byly by tanie
      • x2468 Re: Inflacja. 29.10.19, 09:28
        Makowiec nie zdrożał,lecz zawiera 1/3 maku którym był wypełniony za Tuska, za to pączki zamiast nadzienia różanego zawierają 3x więcej taniej marmolady i cukru dzięki czemu ich waga jest w normie a produkcja tańsza. (kilogram ciasta drożdżowego to 23-30 zł, kilogram cukru 2,30).

--
        Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.
        • haen2010 Re: Inflacja. 29.10.19, 12:26
          Jeżeli o pączkach, to tak samo dobre wcześniej w mojej zaprzyjaźnionej cukierni skoczyły z 2.50 do 3.50 zł. Myślę, ze to jest mniej więcej stopień inflacji pisowskiej.
          • lech1966 Re: Inflacja. 30.10.19, 11:48
            haen2010 napisał:

> Jeżeli o pączkach, to tak samo dobre wcześniej w mojej zaprzyjaźnionej cukierni
            > skoczyły z 2.50 do 3.50 zł. Myślę, ze to jest mniej więcej stopień inflacji pi
            > sowskiej.

Może cię zaprzyjaźniona piekarnia skreśliła z listy " zaprzyjaźnionych"???..

--
            Nic nam teraz nie wychodzi
            PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
            Autor KZP
            Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
          • haen2010 Re: Inflacja. 29.10.19, 13:34
            Ja piszę o cukierni, która w czasach przełomu tak się dorobiła na samych pączkach, że dzisiaj przeskoczyła Bliklego. Świetne wypieki tradycyjne, bez zbędnych bajerów. Ludzie to doceniają. Pączki jak za komuny.
                • pies.na.czarnych Re: Inflacja. 29.10.19, 18:08
                  > Ach ta nostalgia za młodością

i za dobrymi pączkami z lukrem i z marmoladą. Dzisiaj sprzedają racuchy z jakimś pomarańczowym świństwem i kasują jak za pączki. Tak samo mój ulubiony sernik jest już nie do kupienia 😭😭😭

--
                  Uwaga szczur!
                  • haen2010 Re: Inflacja. 30.10.19, 08:13
                    Coś w tym jest. Od ponad roku sami pieczemy chleb na naturalnym zakwasie. Podobny widziałem w galerii - 10 zł za nieduży półkilowy bochenek Ja z kilograma mąki po 2.19 zł w promocji mam takie trzy bochenki. Kalkulacji szczegółowej nie sporządziłem - ważny jest smak i jakość. I staranność wykonania.

Kajzerek, niestety, nie dałem rady opanować wiedeńskiej technologii. Dlatego wspomagamy się takimi za 45 gr. Dla urozmaicenia. Stąd mój wpis o inflacji, między innymi.
                        • lech1966 Re: Inflacja. 31.10.19, 23:30

> Ten bardzo przypomina komunistyczny sernik :)
                          > Kiedys go sam piekłem. Pycha :)
                          > kotlet.tv/sernik-krakowski/

Wczoraj skończył mi się własnie taki domowy sernik z rodzynkami. Ty nie możesz go kupić, ale ja go mam bez kupowania. Choć większość produktów muszę kupić, ale za to robię go PO swojemu w smaku takim jaki lubię. Następnym razem wkleję ci zdjęcie żebyś się nie czepiał ( jak zwykle)

--
                          Autor KZP
                            • lech1966 Re: Inflacja. 08.11.19, 21:58

> Też mogę kupić w polskich sklepach, ale to nie jest to samo. :(

Ja tylko niektóre produkty kupuje. Piekę w domu samodzielnie.

--
                              Autor KZP
                      • inocom Re: Inflacja. 08.11.19, 21:44
                        haen2010 napisał:

> Na pewno? Podaj przepis. Nie bardzo ci wierzę.

Otóż to. Wbrew pozorom, łatwiej upiec chleb, którego ciasto to tak naprawdę "gnijąca" mąka i filozofii z nim nie ma.

--
                        [url=https://web.archive.org/web/20190613101459/www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1796358,1,to-juz-jest-pogrom-czyli-antysemicki-wpis-pzpn.read]„GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”. Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji.[/url]
                        wpolityce.pl/polityka/450497-to-juz-jest-pogrom-polityka-atakuje-pzpn-za-wpis-na-fb
                        • wroclawskidworek Re: Inflacja. 08.11.19, 21:53
                          W nowym artykulę piszę, dlaczego "ulica" (95% społeczeństwa) doprowadziła do bański na rynkach i wysokiej inflacji. wroclawskidworek.pl/2019/11/08/dlaczego-jest-banka-na-rynkach/

--
                          Blog o FINANSACH, RYNKU NIERUCHOMOŚCI - wroclawskidworek.pl/
                          • inocom Ceny nieruchomości rosną i będą rosły 08.11.19, 23:11
                            wroclawskidworek napisała:

> W nowym artykulę piszę, dlaczego "ulica" (95% społeczeństwa) doprowadziła do bański na rynkach i wysokiej inflacji. wroclawskidworek.pl/2019/11/08/dlaczego-jest-banka-na-rynkach/

Ceny nieruchomości rosną i będą rosły z racji na przybywanie ludzików lub ich dążenie do luksusu.
                            Miasta się rozrastają, rzeczą naturalną jest posiadanie mieszkania. Ludzie do tego będą zawsze dążyć.
                            Rosną miasta, ludziki potrzebują wytchnienia i rosną ceny nieruchomości w sensownej odległości od miast, gdzie ludzik jest w stanie zbić szopę i odreagowywać tydzień.

Zgodzę się jednak z tobą, że obecnie cena nie ma pokrycia w wartości. Byle gówno we Wrocławiu to bańka.
                            Ale dzieje się tak na skutek nieprzemyślanej gospodarki przestrzennej włodarzy. Pierwszą oznaką pęknięcia bańki będzie zarząd komisaryczny w Sukiennicach 9. To magistrat kreuje popyt choćby sprzedając czarnoziemy pod blokowiska.

--
                            Sadists just want to have fun ... and the Internet is their playground - Personality and Individual Differences 67 (2014) 97–102
                            doi.org/10.1016/j.paid.2014.01.016
      • inocom :))))))))))) 03.11.19, 21:07
        141288bs napisał:

> W PSS mozesz kupic po 17 gr/szt.

--
        Sadists just want to have fun ... and the Internet is their playground - Personality and Individual Differences 67 (2014) 97–102
        doi.org/10.1016/j.paid.2014.01.016
    • inocom Cena fachowca 29.10.19, 09:03
      Ceny staniały, jako procent dochodów.
      Cena fachowca przekroczyła magiczne 6000 zł Bieńkowskiej. Kto pracuje tego stać.
      Gowin jak ranny łoś broni 30 krotności wynagrodzenia.

Teraz czas na nowe pokolenie. Ty już masz emeryturę od Tuska. Podziękuj.

--
      Jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy platformy, która nie decyduje się banować ludzi odbiegających od mentalności tłumu - Mikhaila Peterson.
      • haen2010 Re: Cena fachowca 29.10.19, 09:23
        No, ja się na ekonomice państwa nie wyznaję. Piszę o najprostszych ludzkich obserwacjach. Jak uważałem deflację Tuska za kretyństwo polityczne, tak samo określam szalone rozdawnictwo wspólnej forsy na wyborcze łapówki.

Nie ma tzw darmowych dań obiadowych. Ktoś musi je sfinansować. Tego kogoś w pewnym momencie zabraknie.
        • inocom Za Tuska ludzie zarabiali 500 € 29.10.19, 18:47
          haen2010 napisał:

> No, ja się na ekonomice państwa nie wyznaję. Piszę o najprostszych ludzkich obs
          > erwacjach. Jak uważałem deflację Tuska za kretyństwo polityczne, tak samo okreś
          > lam szalone rozdawnictwo wspólnej forsy na wyborcze łapówki.
          >
          > Nie ma tzw darmowych dań obiadowych. Ktoś musi je sfinansować. Tego kogoś w pew
          > nym momencie zabraknie.

Obecnie zarabiają 1500 €. Bułeczki zdrożały o 0.04 € na sztuce. Katastrofa :)

--
          ~Dawid
          "Na listach bezpartyjnych są wszyscy Ci, którym nie wyszło w partiach. I tyle w temacie."
            • inocom Re: Za Tuska ludzie zarabiali 500 € 30.10.19, 11:22
              haen2010 napisał:

> Jakbyś pokazał mi emeryta, któremu z 200 euro urosło do 600, to byłbym bardzo s
              > kłonny ci uwierzyć, drobny krętaczu.

A co to emeryci nie mają dzieci?
              Moi rodzice kiedyś łożyli na moje utrzymanie, z wiekiem sytuacja się odwraca. Single mają pecha.
              Od tysiącleci funkcjonuje coś takiego co się zwie RODZINĄ.
              W Chinach na tym opiera się od około 6000 lat cały system opieki nad osobami starszymi.

To nie żadne akcje dadzą ci spokojną starość, ale dzieci. Karma wraca.
                • inocom Re: Za Tuska ludzie zarabiali 500 € 30.10.19, 12:46
                  haen2010 napisał:

> Ależ oczywiście. Np JKM, osiemdziesiątka blisko a płodzi jak sułtan. I na pewno
                  > bierze 500+.

Nie chodzi o branie, a o opiekowanie. JKM wiedzie co robi. Żaden fundusz nie da ci tego, co może dać ci twoje dziecko. Jeśli liczyłeś na emeryturę od państwa to byłeś w błędzie. W Holandii AOW to coś koło 1300 €. Przy pobieraniu 16% wynagrodzenia przez 50 lat :)

--
                  "Co ma wspólnego hasło "Miłość" z grzebaniem sobie w odbytach?" Autor nieznany.
                  • pies.na.czarnych Re: Za Tuska ludzie zarabiali 500 € 30.10.19, 17:18
                    > Holandii AOW to coś koło 1300 €. Przy pobieraniu 16% wynagrodzenia przez 50 lat

Łżesz jak pies.
                    Dodam jedynie, ze w Holandii nie płacisz podatku od emerytury. Myśli się również aby każdemu emerytowi bez względu na to ile dostaje dorzucić 1000€.

--
                    Uwaga szczur!
                    • inocom Ile wynosi AOW? 30.10.19, 17:23

> > Holandii AOW to coś koło 1300 €. Przy pobieraniu 16% wynagrodzenia przez
                      > 50 lat
                      >
                      > Łżesz jak pies.
                      > Dodam jedynie, ze w Holandii nie płacisz podatku od emerytury. Myśli się równie
                      > ż aby każdemu emerytowi bez względu na to ile dostaje dorzucić 1000€.
                      >

--
                      "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
              • pies.na.czarnych Re: Za Tuska ludzie zarabiali 500 € 30.10.19, 17:15
                > A co to emeryci nie mają dzieci?

Nie wszyscy maja. Kaczynski na przyklad nie ma, ale on nie musi sie martwic. Jego dziecmi jest Partia, ktora ponad jego emeryture, pensje poselska dopłaca do jego utrzymania.

Teraz na powaznie. Twoje myślenie jest identyczne jak myślenie komunistow podczas kryzysu. Nie starcza ci do pierwszego do zatrudnij sie na trzy etaty? :(
                Nie po to czlowiek zapieprzal cale zycie aby na starość musiały go utrzymywać dzieci.

--
                Uwaga szczur!
                • lech1966 Re: Za Tuska ludzie zarabiali 500 € 30.10.19, 22:48

> > A co to emeryci nie mają dzieci?

> Teraz na powaznie. Twoje myślenie jest identyczne jak myślenie komunistow podcz
                  > as kryzysu. Nie starcza ci do pierwszego do zatrudnij sie na trzy etaty? :(

To chyba amnezja. Toż to nie wymysł komunistów,,,,,a może i komunistów ale z PO. Mówisz premierem Tuskiem jak własnymi słowami.. -:)

--
                  Autor KZP
        • dystans4 Re: Ojczyzna Wolszczyzna 29.10.19, 20:45
          "Ekonomia musi być ekonomiczna" - W.W. Putin

buldog

--
          Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - Magdolot. Opozyturę wymyślił ukos - Miętowe Loczki.
          Czyli reaktywować RWPG i Układ Warszawski. - naPiSał xyz_xyz1 14.08.2015
          Zachowaj ostrożność: Anwad patrzy na ciebie - Obraza.uczuć.religijnych
          • inocom Re: Ojczyzna Wolszczyzna 29.10.19, 22:49
            dystans4 napisał:

> "Ekonomia musi być ekonomiczna" - W.W. Putin
            >
            > buldog

Ajranek tego nie pojmie.

--
            Szerszeń może mieć około 4,5 cm długości, 7,5-centymetrową rozpiętość skrzydeł i 6-centymetrowe żądło. W jednym gnieździe mogą żyć nawet tysiące owadów. Żądła wstrzykują toksyny, które prowadzą do wstrząsu anafilaktycznego, ciężkiego stanu nagłego, który charakteryzuje się szybkim obniżeniem ciśnienia tętniczego, stanowiąc realne zagrożenie dla życia.
    • borrka Nośny temat propagandowy 29.10.19, 09:10
      Seweryn "o kiszce" rozumie.
      Dodawąć "wina Dudy" - czas przejąć najlepsze wzorce !

PS. Żartuję oczywiście. Właśnie nie możemy wzorców hołoty dla hołoty przejmować.
      Za żadną cenę.

--
      Andrzej Duda nam się udał !
      • aga-kosa Re: Nośny temat propagandowy 29.10.19, 09:26
        Radio Poznań dziś podało, ze w Koninie za segregowane śmieci będzie się od listopada płaciło 20 zł od osoby. 100% więcej.
        Dwa stare pryki przygotowujące sobie zapasy w słoikach i - jak to emeryci - oglądający każdą złotówkę za 40 zł (od dwóch osób ) wyniosą swoje śmieci w tytce do sortowni podczas spaceru.
        Dlaczego odbiór śmieci ciągle drożeje i dlaczego ostatnio tyle wysypisk płonie.
        Dobra zmiana w ochronie środowiska:( aga
        • x2468 Re: Nośny temat propagandowy 29.10.19, 09:33
          Wysypiska pluną ponieważ pisia mafia sprowadza śmieci z całego świata w ilości niemożliwej to przerobienia przez narodowe zakłady utylizacji śmieci.

--
          Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.
    • rzewuski1 Re: Inflacja. 29.10.19, 09:50
      Zdrożało i będzie drożeć ,ale powoli żeby ludzie się przyzwyczajali.
      Gdyby od razu nałożono takie ciężary to by po prostu padli a tak kręgosłup się jak dostosuje.

--
      Nie ma takich bredni, w które ludzie nie byliby w stanie uwierzyć.
      Stanisław Lem
    • inocom Cena fachowca 29.10.19, 12:17
      Cena fachowca przekroczyła magiczne 6000 zł Bieńkowskiej. Kto pracuje tego stać.

--
      Jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy platformy, która nie decyduje się banować ludzi odbiegających od mentalności tłumu - Mikhaila Peterson.
    • inocom Cena fachowca 29.10.19, 12:17

--
    • lech1966 Re: Inflacja. 29.10.19, 14:46
      haen2010 napisał:

> Przez wiele lat "za Tuska" kupowałem kilka niedużych kajzerek śniadaniowych z j
      > ednej piekarni po 16 gr/szt. Dzisiaj ta sama kajzerka kosztuje 45 gr. Pewnie ni
      > e wszystko drożeje w takim pisowskim tempie.
      >
      > Inna miarka - co tygodniowe zakupy w dyskoncie dla dwojga wynosiły ok 50 zł. Pr
      > omocje, etc.
      > Dzisiaj to stówka.
      >
      > Nie należymy do najgorzej sytuowanych, ale ci naprawdę z chudym kontem wkrótce
      > zaczną wyciągać wnioski i myśleć prawidłowo o "dobrej zmianie".

W czasach Tuska zarabiałeś na umowie zlecenie 650 pln dziś zarabiasz 1700 PLN netto. ( Najniższa krajowa a walkę abyś za taka pracował)

--
      Autor KZP
      • lech1966 Re: Inflacja. 29.10.19, 14:52
        * wątpię

--
        Autor KZP
        • haen2010 Re: Inflacja. 29.10.19, 15:09
          Ależ ja zawsze pisałem, że tuskowo - rostowskie wyciskanie kasy z kieszeni ludzi było kompletną głupotą polityczną. Wzmacniane sztucznym bezrobociem. Tylko zarobili kasę dla naszej polskiej swołoczy.

Role się odwróciły. Rozdawnictwo tej kasy bez zahamowań zemści się na PiS. Jak to mój pisowski sąsiad mawia - panie to s...syny i złodzieje, ale przynajmniej się dzielą.
          • lech1966 Re: Inflacja. 29.10.19, 15:23
            Jeśli chcesz dogonić UE to musisz podnieść pensje i jednocześnie ceny. Innej rady nie ma. Nie wierz tez ze PO ich rządach zostały jakieś pieniądze. "Piniedzy nie bylo i nie będzie" tak mówił Rostowski

--
            Autor KZP
              • lech1966 Re: Inflacja. 29.10.19, 15:51
                haen2010 napisał:

> Przestałbyś po pisowsku pieprzyć od rzeczy.

Skoro widzisz to inaczej to może ujawnisz te tajemnicę. Jaka to metoda Heniu?

--
                Autor KZP
              • lech1966 Re: Inflacja. 29.10.19, 15:50
                Wygląda na to że nigdy nie będzie warunków aby w Polsce pracować i zarabiać normalnie. Jak się nie ukradnie albo nie zarząda łapówki tak jak burmistrz Woli to jest się skazanym na wegetację.
                Nie mogę jednak zrozumieć dlaczego kierwinski i PO tak się spieszy do zawieszenia członka PO w obowiązkach.

www.tvp.info/45083303/
                --
                Autor KZP
                  • lech1966 Re: Inflacja. 29.10.19, 17:01
                    mil.107 napisała:

> Mozna jeszcze pokój na godziny udostępnić. Nie zapominaj o tej opcji!

To jest mniej naganne jak żądanie i przyjęcie łapówki czy bardziej?

--
                    Autor KZP
                    • snajper55 Re: Inflacja. 29.10.19, 17:10
                      lech1966 napisał:

> mil.107 napisała:
                      >
                      > > Mozna jeszcze pokój na godziny udostępnić. Nie zapominaj o tej opcji!
                      >
                      > To jest mniej naganne jak żądanie i przyjęcie łapówki czy bardziej?

Uważam że przyjęcie łapówki, na przykład 50.000 przez Kaczyńskiego, jest bardziej naganne.

S.
                      --
                      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
                      • lech1966 Re: Inflacja. 29.10.19, 19:05
                        snajper55 napisał:

> lech1966 napisał:
                        >
                        > > mil.107 napisała:
                        > >
                        > > > Mozna jeszcze pokój na godziny udostępnić. Nie zapominaj o tej opcj
                        > i!
                        > >
                        > > To jest mniej naganne jak żądanie i przyjęcie łapówki czy bardziej?
                        >
                        > Uważam że przyjęcie łapówki, na przykład 50.000 przez Kaczyńskiego, jest bardzi
                        > ej naganne.
                        >
                        > S.

Wiedziałem że u ciebie 50 tys w PiS jest ważniejsze niż 400 tys z PO KO. Nic nowego nie powiedziałeś. Spodziewałem się że powiesz że to nie był burmistrz Woli.

--
                        Autor KZP
                    • mil.107 Re: Inflacja. 29.10.19, 17:52
                      Oczywiście, że wzbogacanie sie na nierządzie to pikuś tymbardziej jak dotyczy to tylko prezesa Najwyższej Izby Kontroli i jakiś tam kobiet.

Ps. To jakiś plebiscyt o dobre noty u suwerena na mniej naganne zachowanie?

• lech1966 Re: Inflacja. 29.10.19, 18:50
                        mil.107 napisała:

> Oczywiście, że wzbogacanie sie na nierządzie to pikuś tymbardziej jak dotyczy t
                        > o tylko prezesa Najwyższej Izby Kontroli i jakiś tam kobiet.
                        >
                        > Ps. To jakiś plebiscyt o dobre noty u suwerena na mniej naganne zachowanie?

Ja się pytam tylko czy korupcja według ciebie jest wyżej w rankingu od wynajmowania pokoi na godziny.

--
                        Autor KZP
                  • inocom Re: Inflacja. 04.11.19, 22:33
                    mil.107 napisała:

> Mozna jeszcze pokój na godziny udostępnić. Nie zapominaj o tej opcji!

Można.

--
                    [url=https://web.archive.org/web/20190613101459/www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1796358,1,to-juz-jest-pogrom-czyli-antysemicki-wpis-pzpn.read]„GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”. Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji.[/url]
                    wpolityce.pl/polityka/450497-to-juz-jest-pogrom-polityka-atakuje-pzpn-za-wpis-na-fb
            • buldog2 Re: Inflacja. 30.10.19, 15:43
              I pozostawić jak jest wydajność pracy. Tylko pensje w górę i rewaloryzowane skromne kilkaset miliardów euro na potrzeby JARa i Co., po PISowsku.

--
              Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      • mil.107 Re: Inflacja. 29.10.19, 15:23
        no i nadal zarabia się 650pln tylko w umowie wpisane 1/2 etatu a siedzi się w pracy 8 godzin, nic sie w tej kwestii nie zmieniło, tylko ceny wzrosły
        • pies.na.czarnych Re: Inflacja. 29.10.19, 15:40
          Zauważ, że za czasów Tuska rozszalał się kryzys, który dzięki jego polityce nie dotknął Polski. Teraz zbliża się następny kryzys. Zobaczymy jak pisi uchronią przed nim Polaków.

--
          Uwaga szczur!
              • dystans4 Re: Inflacja. 29.10.19, 21:00
                lesiu sobie poradzi. Wina Tuska wyjaśnia wszystko.

--
                Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - Magdolot. Opozyturę wymyślił ukos - Miętowe Loczki.
                Czyli reaktywować RWPG i Układ Warszawski. - naPiSał xyz_xyz1 14.08.2015
                Zachowaj ostrożność: Anwad patrzy na ciebie - Obraza.uczuć.religijnych
            • pies.na.czarnych Re: Inflacja. 29.10.19, 18:10
              eiran napisał:

> Czyli Tusk, nie dość że własnoręcznie doprowadził do Brexitu, to jeszcze wywoł
              > ał kryzys.

To nie wszystko. Poczekaj jeszcze trochę... :)

--
              Uwaga szczur!
              • lech1966 Re: do Brexitu doprowadzili po spolu Niemcy i Fra 30.10.19, 14:26
                obrotowy napisał:

> zawlaszczajac dla siebie wladze nad UE.
                >
                > Tusk im w tym tylko troche pomagal.
                >
                > J.K.

Ja uważam że brak wyrazu i POlityczne niezdecydowanie Tuska POpchnelo Wielka Brytanię i Brytyjczyków do tego aby wyjść z UE. Tusk się zachowywał jak panna na wydaniu, "chciałby ale bal się". To POtwierdza tezę że bez akceptacji Niemiec nie kiwnie palcem.

--
                Autor KZP
                • x2468 Re: do Brexitu doprowadzili po spolu Niemcy i Fra 30.10.19, 18:44
                  Co ty paskudo pitolisz. Przecież Tusk nie ma nic do gadania jest tam w Brukseli nic nie znaczącym pionkiem służącym do podawania marynarek a ty tu go przeceniasz. Uważaj bo ober-kartofelek pogrozi serdelkowatym paluszkiem.

--
                  • lech1966 Re: do Brexitu doprowadzili po spolu Niemcy i Fra 30.10.19, 18:49
                    Dokładnie iksie. Nie przypuszczalem że się kiedykolwiek domyslisz.
                    Fasada, a za fasadą nic- pustka

--
                    Autor KZP
    • pies.na.czarnych Re: Inflacja. 29.10.19, 18:20
      Juz się wykręca sianem bo suweren się wkulsonia
      next.gazeta.pl/next/7,151003,25359422,jadwiga-emilewicz-prostuje-wlasne-slowa-o-nowym-podatku-reaguje.html#s=BoxOpImg5
      --
      Uwaga szczur!
    • szczureks Re: Inflacja. 29.10.19, 19:47
      Inflacja na podstawowe produkty zywnosciowe przez 4 lata rzadow Pislamu to bez watpienia 30-50%
      Oczywiscie tak jak napisal jeden z forumowiczow wazne sa tez dochody.
      wiec pytam was pisowcy
      Czy przez 4 lata dostaliscie 40% podwyzki?
      Jezeli tak to stopa zyciowa od czasu Tuska wam sie nie zmienila, jezeli nie, to twoja praca jest mniej platna.
      Mowie to wam ja, lewak, wyjasniem dlatego bo z tego ze badania ujawnily to ze nie rozumiecie co to inflacja
      • pies.na.czarnych Re: Inflacja. 29.10.19, 21:33
        Pisi mało kumają. Im się wydaje, że siedzą pod parasolem ochronnym i ich nic nie dotyczy. Następny podatek, który ich nie dotyczy :)
        tvn24bis.pl/pieniadze,79/congestion-tax-komentarz-renaty-juszkiewicz,981370.html
        --
        Uwaga szczur!
            • szczureks Re: faktem pozostaje ze supermarkety... 30.10.19, 16:29
              Ale to PIS je dobija zakazem handlu w niedziele. Ja dzieki PISowi stalem sie klientem hipermarketow, a bylem w 2/3 klientem mniejszych sklepow i w 1/3 malych sklepikow
              Duze sklepy zastapily te mniejsze, ale tak bylo wszedzie na swiecie!!!
              Nie powinno byc duzych sklepow?
              • obrotowy nie az tyle. 30.10.19, 17:46
                w znanych mi dobrze (rodzina) Kielcach (ca. 200 tys mieszkancow) - sa trzy wielkie hipermarkety... a do tego jeszcze kilka supermarketow.

jakis zagraniczny Inwestor pchal sie - by wybudowac kolejny hipermarket.

Prezydent miasta nie wydal zgody informujac , ze obecna siec handlowa az zanadto wystarcza.

• lech1966 Re: nie az tyle. 30.10.19, 17:59

> > obecna siec handlowa az zanadto wystarcza.
                    >
                    > W łapę nie ostał i tyle.

Właśnie ci chciał to POwiedziec że w tym mieście nie rządzi POKO. I Artur W dobry przyjaciel M Kierwinskiwgo z PO nie jest burmistrzem.

--
                    Autor KZP
                    • lech1966 Re: nie az tyle. 30.10.19, 18:08
                      obrotowy napisał:

> o tym decyduje cala rada miasta...
                      >
                      > trudno byloby wszystkich przekupic - gdyz pochodza z roznych partii
                      >
                      > a PiS tam nie rzadzi :)

A co tam PiS.🤗 Ważne że nie rządzi POKO.😁😁😁

--
                      Autor KZP
                  • x2468 Re: nie az tyle. 30.10.19, 20:57
                    Może dostał w łapę od konkurencji?
                    W biedronce karton soku jabłkowego 12.50, w małym ABC ten sam sok 38 zł.

--
                • szczureks Re: nie az tyle. 30.10.19, 20:46
                  Prawda jest taka ze maly handel zniszczyl PIS, a teraz go dobije
                  I juz mowie dlaczego
                  - zakaz handlu w niedziele sprawil ze sensowniejsze staja sie duze zakupy czyli wzrasta popularnosc duzych sklepow
                  - podatek co ma byc dla duzych sklepow podniesie ceny i inflacje. To wielkie i duze sieci handlowe sprawia ze inflacja jeszcze wzrosnie. Wzrosnie tez w hurcie dla malych sklepikow gdzie ceny sa juz b wysokie.
                  - kiedys wymyslono pozwolenia dla sklepow o ile pamietam pow 3000m. To spowodowalo ogrom marketow w polskich miastach. Gdyby hipermarkety mialy latwiej powstawac nie byloby tylu marketow

Mozna sie zgodzic z prezydentem Kielc, ale on moze wydawac zgody na wielkie sklepy. Duze sklepy (markety, dyskonty) mozna sobie budowac jak kto chce i to one powoduja upadek maluczkich.
                  I teraz spojrzcie kompleksowo - polski handel a dokladniej rodzinny handel zostal zniszczony przez przepisy politykow ktorzy chcieli ten maly handel chronic
                  • x2468 Re: nie az tyle. 30.10.19, 22:19
                    Koszalin był miastem bez dużych sklepów, za to z najwyższymi kosztami utrzymania w Polsce.

--
    • no-popis Re: Inflacja. 30.10.19, 05:34
      haen2010 napisał:
      > Inna miarka - co tygodniowe zakupy w dyskoncie dla dwojga wynosiły ok 50 zł. Pr
      > omocje, etc.
      > Dzisiaj to stówka.
      Skończyła się promocja na wódkę ?
      --
      Manifestacje LGBT powinny się odbywać pod domem Lecha Wałęsy jeżeli chciałyby być wiarygodne : youtu.be/BsNqORI78JU?t=4
      • buldog2 Re: Inflacja. 30.10.19, 20:55
        W PISie promocja na darmową wódkę dla PISowców teraz i zawsze?
        No to się ciesz.
        I s...dalaj!

--
      • x2468 Re: Inflacja. 30.10.19, 21:04
        Cen wódki pis nie podniósł, kartofle nie chcą zrażać do siebie elektoratu.

--
        • haen2010 Re: Inflacja. 01.11.19, 08:46
          Chyba nie całkiem. Bo praktycznie zniknęła najtańsza "nasza matka czysta rodzona". Pojawiło się mnóstwo wódek gatunkowych. Małpek. I wcale nie są takie tanie jak za Tuska. Poradzili sobie z tą absurdalną, tuskową akcyzą. Nie będę już wypominał masówki papierosów bez akcyzy. Też robota Rostowskiego.
          • inocom Re: Inflacja. 03.11.19, 22:21
            haen2010 napisał:

> Chyba nie całkiem. Bo praktycznie zniknęła najtańsza "nasza matka czysta rodzon
            > a". Pojawiło się mnóstwo wódek gatunkowych. Małpek. I wcale nie są takie tanie
            > jak za Tuska. Poradzili sobie z tą absurdalną, tuskową akcyzą. Nie będę już wyp
            > ominał masówki papierosów bez akcyzy. Też robota Rostowskiego.

Po wsiach robią swoje okowity. Smakowe, np. gruszkowe. Czysta do dla warszawiaków.

--
            V politice začíná Evropská Unie připomínat doktora z Haškova příběhu "Osudy dobrého vojáka Švejka", který předepisoval na všechny zdravotní potíže pouze jediný lék - klystýr.
      • inocom Re: Inflacja. 30.10.19, 11:26
        derff napisał:

> Kiedyś książki w podstawówce były darmowe. Teraz trzeba wtdać 500 albo i więcej
        > . Dobra zmiana?

Owszem płaci się dziś, ale za zniszczone podręczniki przez Arianki.

--