Dodaj do ulubionych

Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjnej...

29.10.19, 10:33
... z tym, że na razie skazują Śpiewaka, który te afery ujawniał.
A dzika reprywatyzacja ma się dobrze, bo rząd PiS przez 4 lata tylko dużo gadał, a ustawy reprywatyzacyjnej jak nie było, tak nie ma.

Wklejam tekst Jana Śpiewaka, który dzięki temu, że wczorajsza jego rozprawa była jawna, wreszcie może przedstawić publicznie argumenty na swoją obronę. Do tej pory sądy utajniały wszystkie rozprawy, więc wyglądało to jak u Kafki. To jest porażające, mam nadzieję, że sąd drugiej instancji uchyli wyrok na społecznika.

Czy w Polsce można trafić do więzienia za zepsucie ministrowi i jego córce wczasów w Bułgarii?

Dzięki temu, że wczorajsza rozprawa odbywała się jawnie mogę wreszcie podać szczegóły wstrząsającej sprawy nielegalnej reprywatyzacji kamienicy na Joteyki.

Bogumiła Górnikowska-Ćwiąkalska została w 2008 roku kuratorem osobny nieznanej z miejsca pobytu. Stało się tak na wniosek adwokata Porwisza, który reprezentował rzekomych spadkobierców połowy kamienicy na Ochocie. Do reprywatyzacji budynku potrzebował jednak reprezentantów drugiej połowy nieruchomości. W tym celu złożył wniosek do sądu w Radomiu o ustanowienie kurateli dla Aleksandra Piekarskiego a na kuratora wyznaczył córkę ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Pani Mecenas nie znała adresu ani daty urodzin swojego kuranta. Zgodnie z obowiązującym prawem nie znała jego tożsamości. Imię i nazwisko to za mało - osób o takim imieniu i nazwisku w Warszawie przed wojną była ponad setka. Złamała więc prawo zostając kuratorem osoby, której tożsamości nie znała. Sąd w Radomiu też złamał obowiązujące przepisy. Nałożył na Ćwiąkalską jednak bardzo jasny i wąski zakres pełnomocnictw. Miała reprezentować swojego kuranta jedynie w procesach administracyjnych tj. procesach reprywatyzacyjnych. Jak udowodniliśmy w I instancji mecenas nie zrobiła przez prawie trzy lata dosłownie nic, żeby ustalić jego tożsamość. Tym samym złamało prawo. Pomimo tego w maju 2010 roku w imieniu swojego kuranta przejęła pół kamienicy na Ochocie.

Odbyło się to bez decyzji reprywatyzacyjnej - jedynie na podstawie tajemniczego zarządzenia Hanny Gronkiewicz-Waltz, która umożliwiała szybką ścieżkę reprywatyzacji z pominięciem procedury wydawania decyzji administracyjnej. Było to zarządzenie całkowicie pozbawione jakichkolwiek podstaw prawnych. HGW wycofała się z tego zarządzenia bez podania przyczyn, gdy wybuchła afera reprywatyzacyjna jesienią 2016 roku. Mecenas Górnikowska-Ćwiąkalska zaczęła pełnić funkcję zarządcy nieruchomości na co nie miała zgody sądu. Po blisko dwukrotnym podwyższeniu mieszkańcom czynszu zaczęli oni naciskać na rzekomych spadkobierców na wyjaśnienie kim tak naprawdę jest jej kurant. Mecenas Porwisz wynajął wówczas profesjonalnego archiwistę, który ustalił, że kurant pani mecenas nie żyje od 1959 roku, a w dniu przejęcia nieruchomości musiałby mieć 120 lat. Pomimo tej wiedzy Górnikowska-Ćwiąkalska nie wystąpiła do sądu o zniesienie kurateli czym złamała prawo. Zrobił to dopiero mecenas Porwisz blisko rok po odkryciu tego faktu. W tym czasie trwał koszmar lokatorów, którzy byli wpędzani w długi i zakładano im sprawy komornicze. Jak zeznał mieszkaniec kamienicy na procesie doszło z tego powodu do czterech przedwczesnych zgonów wśród lokatorów. W międzyczasie skarb państwa wypłacił reprezentantom rzekomych spadkobierców wielomilionowe odszkodowanie za sprzedanie przez miasta lokale w kamienicy. W 2017 roku Naczelny Sąd Administracyjny unieważnił podstawę dzikiej reprywatyzacji. Możemy więc otwarcie mówić, że było to nielegalne działanie ze strony władz miasta i organów administracji. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie reprywatyzacji kamienicy na Joteyki.

Na procesie zeznawał ojciec Górnikowskiej Zbigniew Ćwiąkalski, który skarżył się w większości swojej wypowiedzi na to, że zepsułem mu wczasy z córką w Bułgarii moją konferencją prasową. Była to jedyna właściwie udokumentowana krzywda jaką zaznała Pani mecenas. Inne to były bliżej nieokreślone „nieprzyjemne komentarze ze strony kolegów”. Ta krzywda rozpoczęła kampanię prawną w celu ograniczenia mojej wolności i uczynienia mnie kryminalistą. Kancelaria Zbigniewa Ćwiąkalskiego wystosowała prywatny akt oskarżenia przeciwko mnie z 212 kodeksu karnego.

W I instancji sąd skazał mnie na 15 tysięcy złotych kary. 5 tysięcy grzywny i 10 tysięcy złotych nawiązki za krzywdy jakich doznała córka ministra. Sąd dał pełną wiarę zeznaniom ojca oskrażycielki prywatnej pomijając zupełnie zeznania mieszkańca kamienicy na Joteyki i krzywdy jakich doznali od mecenas Bogumiły. Pani mecenas korzystając znowu z kancelarii ojca, w której zresztą pracuje, zaskarżyła ten wyrok żądając podwyższenia kary do 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu i kary grzywny.

To jest sprawa jak z Kafki. Rodzina Ćwiąkalski nigdy nie przeprosiła za to co zrobiła mieszkańcom kamienicy na Joteyki. Nigdy nie starała się im zadośćuczynić. Minister Ćwiąkalski chodzi po mediach jako obrońca demokracji a sam jest postacią, która chce wsadzać do więzienia ludzi, którzy walczą o elementarną sprawiedliwość i praworządność. To jego córka wielokrotnie złamała prawo. To ja mam jednak ponieść surowe konsekwencje karne i mieć do końca życia łatkę kryminalisty.

Bardzo Was proszę o udostępnienie tego posta. Niech prawda dotrze do Krakowa. Nasze elity są skrajnie autorytarne, przemocowe, gardzą słabszymi od siebie. Teraz próbują skryminalizować głos tych, którzy stoją po stronie sprawiedliwości i słabszych. Walka trwa i my tę walkę wygramy.

Obserwuj wątek
    • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 29.10.19, 10:36
      jureek napisał:

> ... z tym, że na razie skazują Śpiewaka, który te afery ujawniał.
      > A dzika reprywatyzacja ma się dobrze, bo rząd PiS przez 4 lata tylko dużo gadał
      > , a ustawy reprywatyzacyjnej jak nie było, tak nie ma.

Gdy PiS-owi chodziło o ustawy, żeby wprowadzić swoich kolesi do różnych organów, to pisowcy posłowie potrafili je uchwalać w ciągu jednej nocy. Natomiast w sprawie reprywatyzacji mają gęby pełne współczucia dla krzywdzonych lokatorów, ale ustawy uchwalić nie potrafią - pieprzeni hipokryci
    • zachodnikomuch bądżmy cierpliwi 29.10.19, 11:02
      Ponieważ dzieje tu się rażąca społeczna niesprawiedliwość i krzywda to spodziewajmy się tutaj interwencji ludzi Solidarności jak Wałęsa, Borusewicz i Frasyniuk. Nie odpuszczą sprawcom takiej krzywdy .
      Solidarność ! Solidarność ! Solidarność !
      • lech1966 Re: bądżmy cierpliwi 29.10.19, 15:07
        zachodnikomuch napisał:

> Ponieważ dzieje tu się rażąca społeczna niesprawiedliwość i krzywda to spodziew
        > ajmy się tutaj interwencji ludzi Solidarności jak Wałęsa, Borusewicz i Frasyniu
        > k. Nie odpuszczą sprawcom takiej krzywdy .
        > Solidarność ! Solidarność ! Solidarność !

Masz na myśli że mogą chcieć dopisać się do spadku????

--
        Nic nam teraz nie wychodzi
        PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
        Autor KZP
        Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
        • jureek Re: bądżmy cierpliwi 29.10.19, 15:45
          lech1966 napisał:

> Masz na myśli że mogą chcieć dopisać się do spadku????

Jak już tu jesteś, to zapytam - jak tam ustawa reprywatyzacyjna? Dużo gadania, dużo lansowania się w mediach - a ustawy jak nie było, tak nie ma.
          • no-popis Re: bądżmy cierpliwi 29.10.19, 15:48
            jureek napisał:

> lech1966 napisał:
            >
            > > Masz na myśli że mogą chcieć dopisać się do spadku????
            >
            > Jak już tu jesteś, to zapytam - jak tam ustawa reprywatyzacyjna? Dużo gadania,
            > dużo lansowania się w mediach - a ustawy jak nie było, tak nie ma.
            CH%j, Dup%a i kamieni kupa....jak za waadzy ich braci z plemienia PO.

--
            Manifestacje LGBT powinny się odbywać pod domem Lecha Wałęsy jeżeli chciałyby być wiarygodne : youtu.be/BsNqORI78JU?t=4
            • snajper55 Re: bądżmy cierpliwi 29.10.19, 16:04
              no-popis napisała:

> CH%j, Dup%a i kamieni kupa....jak za waadzy ich braci z plemienia PO.

Nie, symetrysto. Dziś mamy - chuj, dupa i Banasiów kupa.

S.
              --
              Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
                • lech1966 Re: bądżmy cierpliwi 30.10.19, 14:44
                  aniechto.only napisała:

> Banaś to wina Tuska. Tako rzecze ludzikowy symetrysta spod znaku PiS.

W pewnym sensie tak, bo rozpiepszyl służby na trzy wiatry o czym mówił Sienkiewicz jako o hu u, dupie i kamieni kupie. Tak w istocie wyglądała polska pod jego rzadami

--
                  Autor KZP
                  • aniechto.only Re: bądżmy cierpliwi 31.10.19, 05:56
                    Oczywista oczywistość, lesiu. Tak bardzo rozpieprzył, że nawet omnipotentny ułaskawiony przestępca, koordynator wszystkiego ze wszystkim nie dał rady przez cztery lata prześwietlić Banasia. Jak powiedział Sienkiewicz , teraz państwo jest teoretyczne do kwadratu.
                  • sverir Re: bądżmy cierpliwi 31.10.19, 06:05
                    "W pewnym sensie tak, bo rozpiepszyl służby na trzy wiatry o czym mówił Sienkiewicz jako o hu u, dupie i kamieni kupie"

Lechu, jeszcze raz, bo znowu "zapomniałeś" - kamieni kupa to polskie inwestycje rozwojowe. Działanie służb - ale w ramach działania państwa jako takiego - to państwo teoretyczne. Przy czym nie chodziło o ujawnienie agentów polskich (jak to zrobił Antek), tylko o to, że każda służba działa niezależnie od innych.

--
                    "Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania"
              • x2468 Re: bądżmy cierpliwi 31.10.19, 20:27
                Dzisiaj z woli pis mamy czyściciela kamienic na czele NIK.

--
                Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.
          • lech1966 Re: bądżmy cierpliwi 29.10.19, 16:05
            jureek napisał:

> lech1966 napisał:
            >
            > > Masz na myśli że mogą chcieć dopisać się do spadku????
            >
            > Jak już tu jesteś, to zapytam - jak tam ustawa reprywatyzacyjna? Dużo gadania,
            > dużo lansowania się w mediach - a ustawy jak nie było, tak nie ma.

Pisałem do zachodniegokomucha. Bo on liczy chyba na to że ktoś z wymienionych stanie w obronie Śpiewaka, Dokładnie tak jak stawali w obronie tych wywalanych na bruk ludzi. Myślałem że coś tam ci Jurku zaświtało w głowie albo na moment zdjąłeś różowe okulary. Ale teraz już nie wiem przeciw komu jesteś, tak jak nadal nie wiem za czyimi racjami stajesz. Ja z tworzeniem prawa nie mam nic wspólnego, czy to że strony PO czy PiS

--
            Autor KZP
    • sverir Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 29.10.19, 12:13
      "Wklejam tekst Jana Śpiewaka, który dzięki temu, że wczorajsza jego rozprawa była jawna, wreszcie może przedstawić publicznie argumenty na swoją obronę. Do tej pory sądy utajniały wszystkie rozprawy, więc wyglądało to jak u Kafki. To jest porażające, mam nadzieję, że sąd drugiej instancji uchyli wyrok na społecznika"

Nie oglądałem rozprawy, ale były przedstawione argumenty ministra, czy jedyne źródło tych argumentów to wypowiedź pana Śpiewaka? Pytam poważnie.

--
      "Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania"
      • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 29.10.19, 13:51
        sverir napisał:

> Nie oglądałem rozprawy, ale były przedstawione argumenty ministra, czy jedyne ź
        > ródło tych argumentów to wypowiedź pana Śpiewaka? Pytam poważnie.

Nie bardzo rozumiem pytania? Czy oskarżycielka mogła się wypowiedzieć na rozprawie? Pewnie mogła, przecież to ona też odwołała się od wyroku pierwszej instancji, więc pewnie przedstawiła argumenty za surowszym wyrokiem.
        • sverir Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 29.10.19, 17:24
          Przepraszam, zagmatwałem. Chodzi o to, że znam wersję i relację rozprawy z jednej strony, tj. pana Śpiewaka. Gdzie można zapoznać się z argumentacją drugiej strony? Czy też na słowo mam przyjąć, że było tak, jak pan Śpiewak napisał?

--
          • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 29.10.19, 18:11
            sverir napisał:

> Przepraszam, zagmatwałem. Chodzi o to, że znam wersję i relację rozprawy z jedn
            > ej strony, tj. pana Śpiewaka. Gdzie można zapoznać się z argumentacją drugiej s
            > trony? Czy też na słowo mam przyjąć, że było tak, jak pan Śpiewak napisał?

Tego Ci nie powiem, bo nie wiem. Ktoś tutaj w wątku cytował fragmenty wypowiedzi Ćwiąkalskiej, ale bez linkowania do źródła i są to chyba starsze wypowiedzi, nie bezpośrednio po wczorajszej rozprawie.
          • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 29.10.19, 19:18
            sverir napisał:

> Przepraszam, zagmatwałem. Chodzi o to, że znam wersję i relację rozprawy z jedn
            > ej strony, tj. pana Śpiewaka. Gdzie można zapoznać się z argumentacją drugiej s
            > trony? Czy też na słowo mam przyjąć, że było tak, jak pan Śpiewak napisał?

Na facebooku u Jana Śpiewaka jest link do transmisji z rozprawy z wystąpieniami obu stron.
            • eiran Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 07:13
              Zajrzałem na profil Jana i znalazłem coś takiego:

www.facebook.com/JanDawidSpiewak/photos/a.1528675940483966/2777781698906711/?type=3&theater

Oczywiście, w tym wpisie nie ma nawet cienia insynuacji i jego autor ani słowem nie sugeruje czegokolwiek niecnego swojemu przeciwnikowi procesowemu. Gdyby p. Ćwiąkalski poczuł się dotknięty i podjął jakiekolwiek kroki prawne wobec Śpiewaka, to jeszcze raz okaże się mściwym, małostkowym pieniaczem, wykorzystującym swoją uprzywilejowaną pozycję w nadzwyczajnej kaście.

--
              Przez 14 lat ayran.
    • snajper55 Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 13:20
      jureek napisał:

> Do reprywatyzacji budynku potrzebował jednak reprezentantów drugiej połowy
      > nieruchomości. W tym celu złożył wniosek do sądu w Radomiu o ustanowienie kurateli dla
      > Aleksandra Piekarskiego a na kuratora wyznaczył córkę ówczesnego ministra sprawiedliwości
      > Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Pani Mecenas nie znała adresu ani daty urodzin swojego kuranta
      > . Zgodnie z obowiązującym prawem nie znała jego tożsamości. Imię i nazwisko to
      > za mało - osób o takim imieniu i nazwisku w Warszawie przed wojną była ponad se
      > tka. Złamała więc prawo zostając kuratorem osoby, której tożsamości nie znała.

Co ma obowiązek wiedzieć kurator o osobie, której interesy reprezentuje? Kto przed sądem miał reprezentować interesy Aleksandra Piekarskiego, właściciela kamienicy, jak nie kurator? Ilu jest na świecie Aleksandrów Piekarskich, właścicieli kamienicy przy ulicy Joteyki 13? Jakie przepisy zostały złamane, jak twierdzi Śpiewak? Żadne?

S.
      --
        • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 13:56
          jureek napisał:

> snajper55 napisał:
          >
          > > Co ma obowiązek wiedzieć kurator o osobie, której interesy reprezentuje?
          >
          > Nie sądzisz, że wypadałoby wiedzieć, czy chociaż taka osoba żyje?

Nie, przyjmując role kuratora nie musi oczywiście tego wiedzieć. Bo kto miałby to udowodnić?

S.
          --
          • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 14:14
            snajper55 napisał:

> Nie, przyjmując role kuratora nie musi oczywiście tego wiedzieć. Bo kto miałby
            > to udowodnić?

A ona sama nie ma obowiązku zainteresować się, kogo zastępuje?
            • eiran Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 14:26
              Powiedzmy sobie szczerze, w tym procesie kluczową rolę odgrywa to, o co ją Śpiewak junior w swojej zapalczywości oskarżył. Jeśli kiedyś przypadkiem będziesz miał na sumieniu niedopełnienie obowiązków w sprawie urzędowej, a zostanie oskarżony o zabójstwo, to ocena trafności pierwszego oskarżenia schodzi na dalszy plan.

--
              Przez 14 lat ayran.
              • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 14:58
                eiran napisał:

> Powiedzmy sobie szczerze, w tym procesie kluczową rolę odgrywa to, o co ją Śpie
                > wak junior w swojej zapalczywości oskarżył. Jeśli kiedyś przypadkiem będziesz m
                > iał na sumieniu niedopełnienie obowiązków w sprawie urzędowej, a zostanie oskar
                > żony o zabójstwo, to ocena trafności pierwszego oskarżenia schodzi na dalszy pl
                > an.

Śpiewak oskarżał Ćwiąkalską o zabójstwo?
                • eiran Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 15:03
                  Jeszcze raz. Jeśli kogoś, kto - być może jest winny czynu mniejszej wagi (A) - oskarżysz o czyn (B), którego nie popełnił, ale taki którego waga jest zacznie większa; to oskarżony przez ciebie ma zbójeckie prawo uznać się za oszczercę. I do udowodnienia tego wystarczy że wykaże, że świadomie oskarżyłeś go o popełnienie (B). To czy popełnił (A) jest w tej sprawie bez znaczenia.
                  Brak umiaru w rzucaniu oskarżeń to problem Śpiewaka juniora.

--
                  Przez 14 lat ayran.
                  • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 15:42
                    eiran napisał:

> Jeszcze raz. Jeśli kogoś, kto - być może jest winny czynu mniejszej wagi (A) -
                    > oskarżysz o czyn (B), którego nie popełnił, ale taki którego waga jest zacznie
                    > większa; to oskarżony przez ciebie ma zbójeckie prawo uznać się za oszczercę.

No więc pytam, o co takiego strasznego oskarżył Śpiewak Ćwiąkalską, że uważasz to za godne porównania z oskarżeniem o zabójstwo.
                    • eiran Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:06
                      – Ani ja, ani sąd nie znaliśmy wtedy daty urodzin. Tylko imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania dawnego właściciela. Nie było wtedy numeru PESEL, który pozwalałby domyślić się daty urodzenia – mówiła. Zapewniała, że szukała dawnego właściciela, ale efekty przyniosła dopiero praca wynajętego archiwisty, który doszukał się informacji o śmierci Piekarskiego w latach 50. Informacja została natychmiast przekazana do sądu, a ten zaraz po tym cofnął kuratelę pani mecenas. Był rok 2010.

A junior twierdzi, że zgodnie z polskim prawem powinna znać datę urodzenia. Nie podaje wprawdzie żadnego przepisu który nakładałby tna nią taki obowiązek, ale to przecież drobiazg.

W styczniu 2018 r. mec. Górnikowska-Ćwiąkalska zażądała od Śpiewaka przeprosin. Wskazywała, że aktywista użył sformułowań, z których wynikało, że przejęła część budynku dla siebie. Przekonywała, że miało to charakter zniesławienia, narażający ją na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania przez nią zawodu. Na wezwania z kancelarii wzywające do zaprzestania naruszeń dobrego imienia Śpiewak – wówczas śródmiejski radny – nie reagował

Pewnie pan Jan ma liczne warianty wyjaśnień, dlaczego nie reagował, ale właśnie takie zdarzenia przyczyniają się do tego, że ma opinię pieniacza. Przecież mógł zwyczajnie wyjaśnić, że nie było jego intencją sugerowanie, że pani G-Ć. przejęła część budynku, ale najwyraźniej Jan uznał że - wizerunkowo - bardziej się opłaca iść w zaparte.
                      --
                      Przez 14 lat ayran.
                      • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:16
                        eiran napisał:

> – Ani ja, ani sąd nie znaliśmy wtedy daty urodzin. Tylko imię i nazwisko ora
                        > z miejsce zamieszkania dawnego właściciela. Nie było wtedy numeru PESEL, który
                        > pozwalałby domyślić się daty urodzenia – mówiła. Zapewniała, że szukała dawnego
                        > właściciela, ale efekty przyniosła dopiero praca wynajętego archiwisty, który
                        > doszukał się informacji o śmierci Piekarskiego w latach 50. Informacja została
                        > natychmiast przekazana do sądu, a ten zaraz po tym cofnął kuratelę pani mecenas
                        > . Był rok 2010.

Problem w tym, że zanim się to stało, wykonała wiele czynności w związku z przejmowaną kamienicą.

> W styczniu 2018 r. mec. Górnikowska-Ćwiąkalska zażądała od Śpiewaka przepros
                        > in. Wskazywała, że aktywista użył sformułowań, z których wynikało, że przejęła
                        > część budynku dla siebie.

Jak dosłownie brzmiały te zaskarżane sformułowania?

> Przekonywała, że miało to charakter zniesławienia, na
                        > rażający ją na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania przez nią zawodu. Na
                        > wezwania z kancelarii wzywające do zaprzestania naruszeń dobrego imienia Śpiewa
                        > k – wówczas śródmiejski radny – nie reagował

>
                        >
                        > Pewnie pan Jan ma liczne warianty wyjaśnień, dlaczego nie reagował, ale właśnie
                        > takie zdarzenia przyczyniają się do tego, że ma opinię pieniacza.

Opinię pieniacza to ma tylko w pewnych kręgach, którym zalazł za skórę.
                        • eiran Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:24
                          jureek napisał:

> Problem w tym, że zanim się to stało, wykonała wiele czynności w związku z prze
                          > jmowaną kamienicą.

Inny problem natomiast, że junior nie oskarży ją o wykonanie wielu czynności, tylko o to że przejęła część budynku na własna rzecz.

> Jak dosłownie brzmiały te zaskarżane sformułowania?

Sorry, ale nie będę przeszukiwał wpisów młodego Śpiewaka w mediach społecznościowych, zwłaszcza że pewnie konkretne wpisy wykasował.
                          --
                          Przez 14 lat ayran.
                          • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:43
                            eiran napisał:

> Inny problem natomiast, że junior nie oskarży ją o wykonanie wielu czynności, t
                            > ylko o to że przejęła część budynku na własna rzecz.

Nigdzie nie czytałem, żeby Śpiewak dosłownie napisał, że przejęła część budynku dla siebie. To jest nadinterpretacja. Dlatego właśnie poprosiłem o dokładne brzmienie tych sformułowań.

> > Jak dosłownie brzmiały te zaskarżane sformułowania?
                            >
                            > Sorry, ale nie będę przeszukiwał wpisów młodego Śpiewaka w mediach społeczności
                            > owych, zwłaszcza że pewnie konkretne wpisy wykasował.

A nie wystarczy zacytować pozew Ćwiąkalskiej?
                            • eiran Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:48
                              Czyli nie pytasz o to, co powiedział/napisał/zaśpiewał Jan, tylko o to, co w pozwie napisała Ćwiąkalska? Rozumiem, że gdybym to napisał, to kolejnym twoim oczekiwaniem byłoby, bym zacytował Jana, bo być może Bogumiła manipuluje jego wypowiedzią?

--
                              Przez 14 lat ayran.
                            • eiran PS. 29.10.19, 16:51
                              Obaj wiemy co napisał (twitt sprzed 2 lat).
                              Nie wierzę, byś nie by w stanie tego znaleźć.
                              • snajper55 Re: PS. 29.10.19, 17:06
                                eiran napisał:

> Obaj wiemy co napisał (twitt sprzed 2 lat).
                                > Nie wierzę, byś nie by w stanie tego znaleźć.

A co, nie będę mu żałować. Śpiewak napisał:

„Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letniego kuratora kamienice na Ochocie

www.tvp.info/45054842/reprywatyzacja-kamienicy-i-corka-b-ministra-w-tle-ruszyla-apelacja-jana-spiewaka

Ciekawe, że Śpiewak nie potrafi wykazać przed sądem tego faktu przejęcia przez córkę Ćwiąkalskiego kamienicy? Dokumentów nie ma? Wypisu z księgi wieczystej nie chce mu się pokazać? No dziwne to jakieś.

S.
                                --
                                • jureek Re: PS. 29.10.19, 18:13
                                  snajper55 napisał:

> eiran napisał:
                                  >
                                  > > Obaj wiemy co napisał (twitt sprzed 2 lat).
                                  > > Nie wierzę, byś nie by w stanie tego znaleźć.
                                  >
                                  > A co, nie będę mu żałować. Śpiewak napisał:
                                  >
                                  > „Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letni
                                  > ego kuratora kamienice na Ochocie

>
                                  > www.tvp.info/45054842/reprywatyzacja-kamienicy-i-corka-b-ministra-w-tle-ruszyla-apelacja-jana-spiewaka
                                  >
                                  > Ciekawe, że Śpiewak nie potrafi wykazać przed sądem tego faktu przejęcia przez
                                  > córkę Ćwiąkalskiego kamienicy? Dokumentów nie ma? Wypisu z księgi wieczystej ni
                                  > e chce mu się pokazać? No dziwne to jakieś.

No i gdzie tam jest, że przejęła dla siebie? Mówiłem, że nadinterpretacja.
                                  • snajper55 Re: PS. 29.10.19, 18:34
                                    jureek napisał:

> snajper55 napisał:
                                    >
                                    > > eiran napisał:
                                    > >
                                    > > > Obaj wiemy co napisał (twitt sprzed 2 lat).
                                    > > > Nie wierzę, byś nie by w stanie tego znaleźć.
                                    > >
                                    > > A co, nie będę mu żałować. Śpiewak napisał:
                                    > >
                                    > > „Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118
                                    > -letni
                                    > > ego kuratora kamienice na Ochocie

> >
                                    > > www.tvp.info/45054842/reprywatyzacja-kamienicy-i-corka-b-ministra-w-tle-ruszyla-apelacja-jana-spiewaka
                                    > >
                                    > > Ciekawe, że Śpiewak nie potrafi wykazać przed sądem tego faktu przejęcia
                                    > przez
                                    > > córkę Ćwiąkalskiego kamienicy? Dokumentów nie ma? Wypisu z księgi wieczys
                                    > tej ni
                                    > > e chce mu się pokazać? No dziwne to jakieś.
                                    >
                                    > No i gdzie tam jest, że przejęła dla siebie? Mówiłem, że nadinterpretacja.

Jureek, stosując metodę "na wnuczka", zabrał dużą kwotę pieniędzy starszej kobiecie.

Rozumiem, że nie widzisz w takim stwierdzeniu pomówienia?

S.
                                    --
                                  • eiran Re: PS. 29.10.19, 18:37
                                    Pan Janek miał czas przed procesem, żeby sprostować, wyjaśnić i przeprosić za ewentualne nieporozumienie. Nie zrobił tego uznając, że sąd oceni, czy jeśli napisał "przejęła" to oznacza, że nie dla siebie przejęła. No sąd ocenił.

--
                                    Przez 14 lat ayran.
                                    • jureek Re: PS. 29.10.19, 18:47
                                      eiran napisał:

> Pan Janek miał czas przed procesem, żeby sprostować, wyjaśnić i przeprosić za e
                                      > wentualne nieporozumienie. Nie zrobił tego uznając, że sąd oceni, czy jeśli nap
                                      > isał "przejęła" to oznacza, że nie dla siebie przejęła. No sąd ocenił.

A sąd drugiej instancji oceni, czy sąd pierwszej instancji dobrze ocenił.
                                      • eiran Re: PS. 29.10.19, 18:51
                                        Na miejscu pana Janka od razu poprosiłbym o pomoc Strasbourg.
                                        Przy rozprawie w obcym języku rosną szanse że sąd uwierzy, że "przejęła", to nie to samo, co "przejęła dla siebie".

--
                                        Przez 14 lat ayran.
                                        • jureek Re: PS. 29.10.19, 18:58
                                          eiran napisał:

> Przy rozprawie w obcym języku rosną szanse że sąd uwierzy, że "przejęła", to ni
                                          > e to samo, co "przejęła dla siebie".

Oczywiście, że to nie to samo. Można przejąć w zarząd, można przejąć powierniczo itd.
                                          A Strasburg to dopiero po wyczerpaniu krajowej drogi odwoławczej. Lepiej, żeby sprawa tam nie trafiła, bo będzie kolejny obciach dla naszego wymiaru sprawiedliwości.
                                          • eiran Re: PS. 29.10.19, 19:13
                                            Jasne. Wszystko przez to na ograniczenie liczby znaków na twitterze. W rzeczywistości Janek chciał napisać

„Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku, w zarząd lub powierniczo, metodą na 118-letniego kuratora, kamienice na Ochocie”

--
                                            Przez 14 lat ayran.
                                          • spokojny.zenek Re: PS. 31.10.19, 16:51
                                            Niby dlaczego obciach? Zakładasz, że w Strasburgu siedzą naiwni idioci, którzy się nabiorą na skamlanie Śpiewaka skazanego za oszczerstwo i nieczującego nawet cienia skruchy, ba - nadal obrażającego swoją ofiarę?
                        • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:59
                          jureek napisał:

> Opinię pieniacza to ma tylko w pewnych kręgach, którym zalazł za skórę.

Nieprawda. Mnie nie zalazł a uważam go za pieniacza.

S.
                          --
                          • lech1966 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 17:04
                            snajper55 napisał:

> jureek napisał:
                            >
                            > > Opinię pieniacza to ma tylko w pewnych kręgach, którym zalazł za skórę.
                            >
                            > Nieprawda. Mnie nie zalazł a uważam go za pieniacza.
                            >
                            > S.

Jureek miał na myśli zwyczajnych ludzi a nie sympatyków czyścicieli kamienic.

--
                            Autor KZP
                            • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 17:08
                              lech1966 napisał:

> Jureek miał na myśli zwyczajnych ludzi a nie sympatyków czyścicieli kamienic.

Widzę że potrafisz czytać cudze myśli. A jestem zwyczajnym ludziem a nie sympatykiem czyścicieli kamienic.

S.
                              --
                              • lech1966 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 17:16
                                snajper55 napisał:

> lech1966 napisał:
                                >
                                >
                                > > Jureek miał na myśli zwyczajnych ludzi a nie sympatyków czyścicieli kamie
                                > nic.
                                >
                                > Widzę że potrafisz czytać cudze myśli. A jestem zwyczajnym ludziem a nie sympat
                                > ykiem czyścicieli kamienic.
                                >
                                > S.

Nie muszę czytać ludzkich myśli, wystarczy że POtrafie czytać ze zrozumieniem i samodzielnie wyciągać wnioski. No ale nie każdy z nas sobie może POzwolic na ten luksus.

--
                                Autor KZP
                                • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 17:37
                                  lech1966 napisał:

> Nie muszę czytać ludzkich myśli, wystarczy że POtrafie czytać ze zrozumieniem i
                                  > samodzielnie wyciągać wnioski.

Lesiu, ty to masz poczucie humoru. :D

S.
                                  --
                      • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:55
                        eiran napisał:

> A junior twierdzi, że zgodnie z polskim prawem powinna znać datę urodzenia. Nie
                        > podaje wprawdzie żadnego przepisu który nakładałby tna nią taki obowiązek, ale
                        > to przecież drobiazg.

Przecież nawet jeśli takiego przepisu nie ma, to bezwzględnie powinien on być. Możemy więc przyjąć, że jest.

S.
                        --
                • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 15:43
                  jureek napisał:

> Śpiewak oskarżał Ćwiąkalską o zabójstwo?

Bezpodstawnie oskarżył ją o udział w aferze reprywatyzacyjnej.

To nie jest zresztą jedyny wyrok za oszczerstwa, jakim może pochwalić się Śpiewak. To drogi sposób lansowania się, ale cóż, jego wybór.

S.
                  --
                  • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 15:51
                    snajper55 napisał:

> Bezpodstawnie oskarżył ją o udział w aferze reprywatyzacyjnej.

Ja uważam, że miał do tego podstawy. I poczekam na wyrok sądu drugiej instancji.
                    Oczywiście jako człowiek honoru, gdy będzie on dla Śpiewaka korzystny, to przeprosisz go za zarzucanie mu oszczerstwa.

> To nie jest zresztą jedyny wyrok za oszczerstwa, jakim może pochwalić się Śpiew
                    > ak. To drogi sposób lansowania się, ale cóż, jego wybór.

Nie przypisuj innych niskich intencji (lansowanie się), jeśli nie masz do tego podstaw.
                    • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:02
                      jureek napisał:

> snajper55 napisał:
                      >
                      > > Bezpodstawnie oskarżył ją o udział w aferze reprywatyzacyjnej.
                      >
                      > Ja uważam, że miał do tego podstawy.

A jakież to podstawy? Śpiewak ich przed sądem nie wykazał.

> Oczywiście jako człowiek honoru, gdy będzie on dla Śpiewaka korzystny, to przep
                      > rosisz go za zarzucanie mu oszczerstwa.

Nie. Czytam co mówi Śpiewak, a czasem nawet słucham co Śpiewak mówi i to jest moja ocena Śpiewaka. Sądy jej nie zmienią.

> > To nie jest zresztą jedyny wyrok za oszczerstwa, jakim może pochwalić się
                      > > Śpiewak. To drogi sposób lansowania się, ale cóż, jego wybór.
                      >
                      > Nie przypisuj innych niskich intencji (lansowanie się), jeśli nie masz do tego
                      > podstaw.

Mamy wolność słowa, na którą ciągle powołuje się Śpiewak rzucając swoje oskarżenia, których potem nie potrafi w żaden sposób wykazać przed sądami.

S.
                      --
                      • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:11
                        snajper55 napisał:

> Mamy wolność słowa, na którą ciągle powołuje się Śpiewak rzucając swoje oskarże
                        > nia, których potem nie potrafi w żaden sposób wykazać przed sądami.

Jeszcze się przekonamy, czy potrafi, czy nie potrafi. Parę spraw mu wytoczonych już wygrał, czyli jednak potrafi.
                        • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:58
                          jureek napisał:

> snajper55 napisał:
                          >
                          > > Mamy wolność słowa, na którą ciągle powołuje się Śpiewak rzucając swoje o
                          > skarże
                          > > nia, których potem nie potrafi w żaden sposób wykazać przed sądami.
                          >
                          > Jeszcze się przekonamy, czy potrafi, czy nie potrafi. Parę spraw mu wytoczonych
                          > już wygrał, czyli jednak potrafi.

Ma już parę wyroków na koncie, więc już się przekonaliśmy. A nie, ciebie to nie przekonało. Bo sądy wydają niesłuszne wyroki?

S.
                          --
                          • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 18:14
                            snajper55 napisał:

> Ma już parę wyroków na koncie, więc już się przekonaliśmy. A nie, ciebie to nie
                            > przekonało. Bo sądy wydają niesłuszne wyroki?

Ciebie też wyroki na jego korzyść nie przekonują, więc...
                    • eiran Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 16:09
                      jureek napisał:

> Ja uważam, że miał do tego podstawy.

Ja natomiast uważam że nie miał.

> I poczekam na wyrok sądu drugiej instancji

Ja tez poczekam,
                      > .
                      > Oczywiście jako człowiek honoru, gdy będzie on dla Śpiewaka korzystny, to przep
                      > rosisz go za zarzucanie mu oszczerstwa.

To wprawdzie pytanie nie do mnie, ale i tak deklaruję, że mogę go przeprosić. Rozumiem że ty przeprosisz córkę byłego ministra, jeśli wyrok będzie dla Ś. niekorzystny.

> Nie przypisuj innych niskich intencji (lansowanie się), jeśli nie masz do tego
                      > podstaw.

Bardzo trudno uznać, że Jan nie próbuje się lansować na własnym procesie.

--
                      Przez 14 lat ayran.
                    • sverir Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 17:31
                      "Oczywiście jako człowiek honoru, gdy będzie on dla Śpiewaka korzystny, to przeprosisz go za zarzucanie mu oszczerstwa"

A jeśli sąd w drugiej instancji podtrzyma wyrok? A co jeśli sąd potwierdzi, że zarzuty Śpiewaka były bezpodstawne, ale mimo wszystko nie miały charakteru zniesławiającego? Lub też i miały, ale właściwie mieściły się w granicach debaty publicznej? Będziesz bronił Śpiewaka? Tak tylko pytam.

--
                      • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 18:09
                        sverir napisał:

> A jeśli sąd w drugiej instancji podtrzyma wyrok? A co jeśli sąd potwierdzi, że
                        > zarzuty Śpiewaka były bezpodstawne, ale mimo wszystko nie miały charakteru znie
                        > sławiającego? Lub też i miały, ale właściwie mieściły się w granicach debaty pu
                        > blicznej? Będziesz bronił Śpiewaka? Tak tylko pytam.

A ja odpowiadam, że nie wiem. Zapoznam się z argumentami sądu (jeśli nie zostaną utajnione) oraz z argumentami Śpiewaka i postaram się wyrobić sobie zdanie.
                        • sverir Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 19:31
                          "A ja odpowiadam, że nie wiem. Zapoznam się z argumentami sądu (jeśli nie zostaną utajnione) oraz z argumentami Śpiewaka i postaram się wyrobić sobie zdanie"

Czyli nie oczekujesz, że snajper przeprosi pana Śpiewaka za oszczerstwa, jeśli w drugiej instancji zostanie on uniewinniony?

--
                          • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 20:42
                            sverir napisał:

> Czyli nie oczekujesz, że snajper przeprosi pana Śpiewaka za oszczerstwa, jeśli
                            > w drugiej instancji zostanie on uniewinniony?

Owszem, oczekuję. Różnica między mną a Snajperem jest taka, że jak w przeciwieństwie do Snajpera nie traktuję wyroku sądu jako kryterium prawdy obiektywnej.
                            • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 21:03
                              jureek napisał:

> sverir napisał:
                              >
                              > > Czyli nie oczekujesz, że snajper przeprosi pana Śpiewaka za oszczerstwa,
                              > jeśli
                              > > w drugiej instancji zostanie on uniewinniony?
                              >
                              > Owszem, oczekuję. Różnica między mną a Snajperem jest taka, że jak w przeciwień
                              > stwie do Snajpera nie traktuję wyroku sądu jako kryterium prawdy obiektywnej.

Ja też nie traktuję, dlatego wyrok uniwiewinniajacy Śpiewaka nie będzie dla mnie powodem do przeprosin. Dla mnie Śpiewak jest pospolitym, podłym oszczercą, żerujacym na nieszczęściu lokatorów dla korzyści własnych.

S.
                              --
            • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 15:38
              jureek napisał:

> snajper55 napisał:
              >
              > > Nie, przyjmując role kuratora nie musi oczywiście tego wiedzieć. Bo kto m
              > iałby
              > > to udowodnić?
              >
              > A ona sama nie ma obowiązku zainteresować się, kogo zastępuje?

Przed zostaniem kuratorem czy po?

S.
              --
                • snajper55 Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 15:44
                  jureek napisał:

> snajper55 napisał:
                  >
                  > > > A ona sama nie ma obowiązku zainteresować się, kogo zastępuje?
                  > >
                  > > Przed zostaniem kuratorem czy po?
                  >
                  > Najpóźniej zaraz po.

No i po zostaniu kuratorem tym się zajęła.

S.
                  --
                • sverir Re: Czy Śpiewak kłamie? 29.10.19, 17:51
                  " Najpóźniej zaraz po"

Kuratora ustanawia się pod nieobecność zainteresowanego w celu ochrony jego interesu. Cóż więc znaczy w tym kontekście "najpóźniej zaraz po"? 15 minut? Miesiąc? Dwa miesiące? A co ze sprawą reprezentowanego? Co jeżeli reprezentowany jednak się odnajdzie, ale okaże się, że sprawa jest spieprzona, bo kurator całą energię poświęcił na odnalezienie osoby, którą reprezentuje?

--
            • spokojny.zenek Re: Czy Śpiewak kłamie? 31.10.19, 16:39
              jureek napisał:

> snajper55 napisał:
              >
              > > Nie, przyjmując role kuratora nie musi oczywiście tego wiedzieć. Bo kto m
              > iałby
              > > to udowodnić?
              >
              > A ona sama nie ma obowiązku zainteresować się, kogo zastępuje?

Kurator ma wykonywac obowiązki nałożone przez niego przez sąd. Na pewno nie ma się bawić w detektywa-amatora. To najzupełniej oczywiste. Masz jakiś inny pomysł?
              • jureek Re: Czy Śpiewak kłamie? 31.10.19, 19:49
                spokojny.zenek napisał:

> Kurator ma wykonywac obowiązki nałożone przez niego przez sąd.

Podnoszenie czynszów lokatorom nie wchodziło w zakres tego, co nałożył na nią sąd.
      • no-popis Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 29.10.19, 14:02
        m.c.hrabia napisał:

> bełkot

Dla ludów pierwotnych angielski odkrywców też był bełkotem bo nie rozumieli. Być może jednak byli bardziej rozsadni od Ciebie i inteligencja im podpowiedziala , że może po prostu nie rozumieją.

--
        Manifestacje LGBT powinny się odbywać pod domem Lecha Wałęsy jeżeli chciałyby być wiarygodne : youtu.be/BsNqORI78JU?t=4
    • eiran Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 29.10.19, 13:58
      "Pani Mecenas nie znała adresu ani daty urodzin swojego kuranta. Zgodnie z obowiązującym prawem nie znała jego tożsamości."

Zgodnie z jakim przepisem?

Imię i nazwisko to za mało - osób o takim imieniu i nazwisku w Warszawie przed wojną była ponad setka.

Bez żartów z tą ponad setką. W ogóle dziś w Warszawie jest ok. 700 Piekarskich. Jakimż to cudem przed wojną miałaby ich być setka z jednym, nieszczególnie popularnym imieniem?

--
      Przez 14 lat ayran.
      • lech1966 Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 30.10.19, 17:20
        no-popis napisała:

> Korupcja dotarła do sądów.

Ona tam zawsze była. Ale ze myślą że już niewiele godzin zostało to teraz idą na rympał..

POdobnie jest tak jak i z Arturem W i jego znajomym Kierwinskim M. Kierwinski się w tej sprawie wypowiadał, ale nie był,,, ani słowem nie wspomniał o tym że ta sytuacja go zaskoczyła czy zbulwersowała. Ot, żałował kumpla że dał się złapać.

--
        Autor KZP
        • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 31.10.19, 05:40
          lech1966 napisał:

> no-popis napisała:
          >
          > > Korupcja dotarła do sądów.
          >
          > Ona tam zawsze była. Ale ze myślą że już niewiele godzin zostało to teraz idą n
          > a rympał..

Jakim trzeba być naiwnym, żeby wierzyć, że pisowskie reformy sprowadzające się wyłącznie do awansowania swoich biernych, miernych ale wiernych piebiakow czy innych cichockich poprawią pracę sądów. Ty naprawdę wierzysz w to, że maszyna losujaca trzy razy pod rząd w sprawach Pawłowicz losuje tego samego przyjaznego jej sędziego?
          • lech1966 Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 31.10.19, 20:45
            jureek napisał:

> lech1966 napisał:
            >
            > > no-popis napisała:
            > >
            > > > Korupcja dotarła do sądów.
            > >
            > > Ona tam zawsze była. Ale ze myślą że już niewiele godzin zostało to teraz
            > idą n
            > > a rympał..
            >
            > Jakim trzeba być naiwnym, żeby wierzyć, że pisowskie reformy sprowadzające się
            > wyłącznie do awansowania swoich biernych, miernych ale wiernych piebiakow czy i
            > nnych cichockich poprawią pracę sądów. Ty naprawdę wierzysz w to, że maszyna lo
            > sujaca trzy razy pod rząd w sprawach Pawłowicz losuje tego samego przyjaznego j
            > ej sędziego?

Więc lepiej według ciebie zostawić to tak jak było? Bo niby lepsze "było to co było"???

--
            Autor KZP
    • no-popis Śpiewak jr 31.10.19, 06:09
      ...tak sobie wyobrażam mojego prawie ideaalnego działacza społecznego.
      Szacunek dla niego i dla rodziców.

--
    • zachodnikomuch wstydżcie się SLDowcy 31.10.19, 08:57
      Gdyby nie ta mafia reprywatyzacyjna to stałbym po stronie PO. Wyglądałoby to na spór partii populistycznej czyli PIS z partią racjonalną, nie lubiącą zbędnych wydatków socjalnych a więc PO- co bym popierał.
      Jednak znieczulica PO i SLD w sprawie nieludzkich przestępstw, nieudowodnionych w większości bo jest tu współpraca prawników w sądach, w prokuraturze i adwokaturze wraz z urzędnikami w ministerstwie i to wsparte kryszą ochronną trwającą lata a poczynioną przez PO, wskazuje, że PO to jednak partia cyników bez empatii społecznej.
      Smucą mnie byli SLDowcy, którzy mienili się lewicowcami a teraz pracują dla tej pozbawionej wrażliwości partii a tym bardziej, że dwóch z nich dobrze poznałem. Wstydżcie się !
      Uznanie dla pana Śpiewaka i Ikonowicza ale u Piotra tylko za reprywatyzację w Warszawie. To jest prawdziwa lewica.
      Kto by pomyślał, że są nawet politolodzy, którzy tłuściutkiego birbanta i hedonistę Kalisza, Czarzastego określają pojęciem LEWICA.
      • jureek Re: wstydżcie się SLDowcy 31.10.19, 09:29
        zachodnikomuch napisał:

> Kto by pomyślał, że są nawet politolodzy, którzy tłuściutkiego birbanta i hedon
        > istę Kalisza, Czarzastego określają pojęciem LEWICA.

Ba. Są tacy, którzy nawet Millera do lewicy zaliczają.
        • eiran Re: wstydżcie się SLDowcy 31.10.19, 10:33
          Miller ma w żopu podziały na lewicę i prawicę. Zależało mu, żeby się odkleić od łatki postkomunisty, oraz żeby figurować jako ten, który wprowadził Polskę do UE. Pierwsze się nie udało, drugie - jak najbardziej, tyle nie dla każdego to pozytyw.

--
          Przez 14 lat ayran.
      • no-popis Re: wstydżcie się SLDowcy 31.10.19, 10:21
        zachodnikomuch napisał:

> Gdyby nie ta mafia reprywatyzacyjna to stałbym po stronie PO. Wyglądałoby to na
        > spór partii populistycznej czyli PIS z partią racjonalną, nie lubiącą zbędnych
        > wydatków socjalnych a więc PO- co bym popierał.
        > Jednak znieczulica PO i SLD w sprawie nieludzkich przestępstw, nieudowodnionych
        > w większości bo jest tu współpraca prawników w sądach, w prokuraturze i adwoka
        > turze wraz z urzędnikami w ministerstwie i to wsparte kryszą ochronną trwającą
        > lata a poczynioną przez PO, wskazuje, że PO to jednak partia cyników bez empati
        > i społecznej.
        > Smucą mnie byli SLDowcy, którzy mienili się lewicowcami a teraz pracują dla tej
        > pozbawionej wrażliwości partii a tym bardziej, że dwóch z nich dobrze poznałem
        > . Wstydżcie się !
        > Uznanie dla pana Śpiewaka i Ikonowicza ale u Piotra tylko za reprywatyzację w W
        > arszawie. To jest prawdziwa lewica.
        > Kto by pomyślał, że są nawet politolodzy, którzy tłuściutkiego birbanta i hedon
        > istę Kalisza, Czarzastego określają pojęciem LEWICA.
        100 % zgoda.
        PS
        SLD było jedyną partią , która dotychczas rządziła, obok MAzowieckiego i pierwszego Balcerka, która realizowała program liberalny.

--
    • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 31.10.19, 19:53
      Widzę, że sprawa jest poważna, skoro w wątku pojawił się chamowaty Zenek. Oj, zalazł ten Śpiewak co niektórym za skórę, gdy zepsuł im świetnie rozwijające się wałki. Nawet sam deweloper Kaczyński wymienia jego nazwisko jako tego, który może nabruździć w sprawie dwóch wież. Wuzetki można kupić, ale Śpiewaka kupić się nie da.
      • lech1966 Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 31.10.19, 20:48
        jureek napisał:

> Widzę, że sprawa jest poważna, skoro w wątku pojawił się chamowaty Zenek. Oj, z
        > alazł ten Śpiewak co niektórym za skórę, gdy zepsuł im świetnie rozwijające się
        > wałki. Nawet sam deweloper Kaczyński wymienia jego nazwisko jako tego, który m
        > oże nabruździć w sprawie dwóch wież. Wuzetki można kupić, ale Śpiewaka kupić si
        > ę nie da.

Zenek atakuje każdego kto odważy się krzywo spojrzeć na nadzwyczajną kastę ludzi.

--
        Autor KZP
    • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 31.10.19, 20:50
      scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/73264422_2780181672000047_3591812254074404864_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQlifvmjnI2erke3NJkSEtLFKv7KQ6Fx6K8hWnUzWOUWi5ghEFCmtNEviAWaE3T5hA0&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=769b065044e3bb6e00dbc76495b36d95&oe=5E187D87
      Ciekawe, czy aresztowany burmistrz (sąd zgodził się na areszt) zacznie sypać.
      • lech1966 Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 31.10.19, 21:24
        Zapewne ma czym handlować. Ale CBA musi go dobrze pilnować bo jest duża szansa że już szukają "rozwiązania palącego problemu".
        Mafia nie wybacza.

--
        Autor KZP
      • eiran Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 31.10.19, 21:45
        Nie znam tych ludzi (poza Ćwiąkalskim rzecz jasna). Domyślam się, że gość z zakrytymi oczyma to jakiś złoczyńca, być może nawet burmistrz z maserati czy lamborghini. Zatem zdjęcie dowodzi, że Ćwiąkalski to taki sam przestępca i łapówkarz jak ten z zasłoniętymi oczami. Podobnie było z Adamowiczem, który okazał się przestępcą na podstawie zdjęcia z Rębiechowa, na tle holowanego samolotu OLT.

--
        Przez 14 lat ayran.
        • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 31.10.19, 21:52
          eiran napisał:

> Nie znam tych ludzi (poza Ćwiąkalskim rzecz jasna). Domyślam się, że gość z zak
          > rytymi oczyma to jakiś złoczyńca, być może nawet burmistrz z maserati czy lambo
          > rghini. Zatem zdjęcie dowodzi, że Ćwiąkalski to taki sam przestępca i łapówkarz
          > jak ten z zasłoniętymi oczami.

Jak zwykle nadinterpretujesz. Niczego takiego nie napisałem.
            • lech1966 Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 31.10.19, 22:14
              eiran napisał:

> Czyli - co chciałeś wykazać, pokazując owo zdjęcie?

Moim zdaniem chciał POkazać to że wielu ludzi znał,,Wielu ludzi znało jego. I zapewne wielu ludzi ma się czego obawiać. Nie szukaj tu drugiego dna ayranku.

--
              Autor KZP
            • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 09:01
              eiran napisał:

> Czyli - co chciałeś wykazać, pokazując owo zdjęcie?

Ładne zdjęcie, fajne towarzystwo na zdjęciu - no to pomyślałem sobie, nie będę tego chował dla siebie, podzielę się, niech inni sobie też obejrzą. A że tam ktoś może sobie pomyśleć, że ten Artur W. nie może być tak całkiem zepsuty, skoro fotografują się z nim takie szanowane osoby jak były minister, to ja już za to nie odpowiadam. Każdy może sobie wyciągać wnioski, jakie chce.
                • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 09:54
                  eiran napisał:

> Uważasz to za dowcipne? Ewentualnie masz czytelników za połgłówków? Skopiowałeś
                  > z profilu Śpiewaka,

ZALINKOWAŁEM, a nie kopiowałem. No a jeśli z profilu Śpiewaka, to na pewno jest to kompromitujące. Na poklask nie liczyłem, ale na wkurwienie obrońców cwaniackiej wersji kapitalizmu jak najbardziej - no i jak widać nie przeliczyłem się.
                  • sverir Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 10:47
                    Nie miej złudzeń - nie o zdjęcie chodzi, tylko o komentarze. Zaczynasz przypominać Leppera i jego pytania o łapówki.

--
                      • sverir Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 12:50
                        "Gdybyś mnie wtedy porównał do Leppera, pewnie bym się obraził, teraz już nie"

Wtedy, czyli kiedy? Kiedy pytał o łapówki i upierał się, że nikogo nie oskarża? Taką metodę przyjąłeś?

--
                        • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 13:37
                          sverir napisał:

> "Gdybyś mnie wtedy porównał do Leppera, pewnie bym się obraził, teraz już nie"
                          >
                          > Wtedy, czyli kiedy? Kiedy pytał o łapówki i upierał się, że nikogo nie oskarża?

Tak, wtedy.

> Taką metodę przyjąłeś?

Nie, nie przyjąłem takiej metody, ale przebywając dużo więcej w kraju i patrząc z bliska na różne układy i układziki na wszystkich szczeblach coraz lepiej rozumiem bezsilność Leppera wobec elit władających trzecią RP.
                    • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 12:31
                      eiran napisał:

> Obcowanie z myślą polityczną Jana Śpiewaka sprawa, że używany przez ciebie języ
                      > k stał się bardziej wulgarny, niż w czasach fascynacji Adrianem Zandbergiem.

Widzę tutaj nieudolną próbę upupienia Zandberga i przeciwstawienia go Śpiewakowi. Nie ze mną te numery!
                        • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 13:33
                          eiran napisał:

> Nie żeby mnie to jakoś szczególnie pasjonowało, ale w trakcie ostatniej kampani
                          > i wyborczej Śpiewak chyba nie lubił Zandberga:
                          >
                          > www.wprost.pl/tygodnik/10242989/koniec-biedronia-i-zandberga.html
                          >

Dzięki za link. Nie czytałem tego i teraz z zainteresowaniem przeczytałem. Nie zgadzam się z ocenami autora, szczególnie wtedy, gdy ocenia on, że błędem Razem było to, że przed wyborami do PE nie zgodziło się na propozycje Wiosny. Uważam, że propozycje Biedronia to była pułapka w celu spacyfikowania Razem, uważam, że w ogóle taki był (oprócz odrodzenia SLD) główny cel pompowanego przez biznesowe pieniądze projektu Wiosna.
                          • eiran Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 13:58
                            Ja natomiast uważam, ze głównym celem Wiosny było wejście Roberta Biedronia do PE. Euforia w wieczór wyborczy to potwierdziła. Ale intencją mojego wpisu było pokazanie, że nie ma najmniejszej potrzeby antagonizowania Śpiewaka i Razem, bo jest to stan faktyczny. Zandberg być może jest marksistą, ale - w odróżnieniu od Jana nie jest pieniaczem, oszczercą i wartogłowem. Zresztą Marks był bardzo inteligentny.i sprawny metodologicznie, a wzorem dla Śpiewaka faktycznie jest Lepper.

--
                            Przez 14 lat ayran.
                            • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 14:06
                              eiran napisał:

> Ja natomiast uważam, ze głównym celem Wiosny było wejście Roberta Biedronia do
                              > PE. Euforia w wieczór wyborczy to potwierdziła. Ale intencją mojego wpisu było
                              > pokazanie, że nie ma najmniejszej potrzeby antagonizowania Śpiewaka i Razem, bo
                              > jest to stan faktyczny.

Linkujesz artykuł z sierpnia, a potem piszesz w czasie teraźniejszym.

> Zandberg być może jest marksistą, ale - w odróżnieniu
                              > od Jana nie jest pieniaczem, oszczercą i wartogłowem. Zresztą Marks był bardzo
                              > inteligentny.i sprawny metodologicznie, a wzorem dla Śpiewaka faktycznie jest L
                              > epper.

Ani Zandberg nie jest marksistą, ani Śpiewak tym wszystkim, jak go elegancko określasz.
                              A tak przy okazji, to co tak wpłynęło na wulgaryzację Twojego języka?
                              • eiran Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 15:21
                                jureek napisał:

> Linkujesz artykuł z sierpnia, a potem piszesz w czasie teraźniejszym.

To co napisałem linkując było jak najbardziej w czasie przeszłym. A to że treść ocen przedstawia faktyczne nastawienie Śpiewaka do Zandberga wynika stąd, że dwa miesiące to dość krótko na tak radykalną zmianę oceny, ale może faktycznie nie doceniam niestabilności uczuć juniora.

> A tak przy okazji, to co tak wpłynęło na wulgaryzację Twojego języka?

Żadne z użytych przeze mnie słów nie jest wulgaryzmem. Nie lubię zabawy w przechytrzanie algorytmów.

--
                                Przez 14 lat ayran.
                                • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 15:41
                                  eiran napisał:

> Żadne z użytych przeze mnie słów nie jest wulgaryzmem.

No to zapytam specjalistę. Które ze słów w zdaniu "Faszyści, burżuje, wasz koniec się szykuje" jest wulgaryzmem? Pytam, bo na procesie Piotra Ikonowicza, któremu Amica Wronki chce zamknąć usta, sąd zadał oskarżonemu pytanie, czy używał takiego wulgarnego okrzyku.
                                    • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 20:21
                                      eiran napisał:

> Nie słyszałem o tym procesie,

To akurat mnie nie dziwi, że zarówno pisowskie, jak i tefauenowskie media proces Ikonowicza raczej przemilczają. Natomiast pozytywnie zaskoczyła mnie Wyborcza zamieszczając parę miesięcy temu obszerny reportaż o tej sprawie.

> a do twoich relacji, zwłaszcza w odniesieniu do s
                                      > zczegółów, podchodzę z rezerwą.

Szczegóły wziąłem stąd:
                                      www.youtube.com/watch?v=W_q6DOSLN2U
                                      • eiran Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 20:45
                                        Szkoda że nie zechciałeś powiedzieć, w której minucie filmu mam tego szukać.
                                        Przyjmując, że notatki robione przez pracowników na sali rozprawy są dokładne - tak, pani sędzia błędnie użyła przymiotnika "wulgarny". Skandowany okrzyk nie zawierał wulgaryzmów, natomiast był obraźliwy i miał znamiona groźby.

--
                                        Przez 14 lat ayran.
                                        • sverir Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 20:50
                                          "Skandowany okrzyk nie zawierał wulgaryzmów, natomiast był obraźliwy i miał znamiona groźby"

Ale to nie sprawa o groźbę, widocznie więc Amica nie poczuła się zagrożona. Zwracam jednak uwagę na inny aspekt. Ikonowicz broni się historycznym i politycznym kontekstem swojego hasła, a jednocześnie ludzi od sierpa, młota i czerwonej hołoty nazywa świrami i wyśmiewa ich, że przecież komuna 30 lat temu się skończyła. Niestety tak to właśnie zazwyczaj działa po lewej stronie sceny - wolność słowa tak, ale dla Ikonowicza, Lempart i ich przyjaciół, ale już nie dla ich adwersarzy.

--
                                          • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 01.11.19, 21:22
                                            sverir napisał:

> Niestety tak to właśnie zazwyczaj działa po lewej stronie sceny - wolność s
                                            > łowa tak, ale dla Ikonowicza, Lempart i ich przyjaciół, ale już nie dla ich adw
                                            > ersarzy.

Po prawej stronie jest inaczej? Narodowcy upominają się o wolność słowa dla lewicy, czy tylko dla siebie?
                                            • sverir Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 02.11.19, 07:40
                                              "Po prawej stronie jest inaczej? Narodowcy upominają się o wolność słowa dla lewicy, czy tylko dla siebie?"

Prawa strona dla odmiany wyśmiewa wolność słowa, a jednocześnie krytykuje poprawność polityczną. Oczywiście skutek jest dokładnie taki sam: obrażać to my, ale nie nas.

Ale jest jeszcze centrum: obrażamy albo wszystkich, albo nikogo;-)

--
                                      • eiran Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 02.11.19, 07:48
                                        jureek napisał:

> To akurat mnie nie dziwi, że zarówno pisowskie, jak i tefauenowskie media proce
                                        > s Ikonowicza raczej przemilczają. Natomiast pozytywnie zaskoczyła mnie Wyborcza
                                        > zamieszczając parę miesięcy temu obszerny reportaż o tej sprawie.

Ja akurat czytuję Wyborczą, a na temat jakoś nie natrafiłem. Ale teraz zrobiłem przegląd zasobów internetowych i wyszło mi z tego, że z ogólnopolskich mediów, najwięcej uwagi tematowi poświęciły media związane z RAS (Dziennik Gazeta Prawna i forsal.pl) oraz liczne media lokalne.

Przy okazji zapoznałem się z inkryminowaną wypowiedzią Ikonowicza

Stosunki pracy rozpoczynają się na wyzysku, a kończą na pomiataniu pracownikami. Można rzucić ochłap i traktować jak bydło. To jest pomiatanie ludźmi (...) Mamy do czynienia z dwoma zjawiskami: bezprzykładnym wyzyskiem i z mobbingiem wobec kobiet. To ja jednak namawiam, by nie kupować produktów Amiki, bo ci ludzie mają krew na rękach

... i muszę stwierdzić, że w zasadzie jej zarząd nie miał innego wyjścia, jak pozew.

wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/575388,amica-wronki-proces-piotr-ikonowicz-krew-pracownik-samobojstwo.html

--
                                        Przez 14 lat ayran.
                                        • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 02.11.19, 09:46
                                          eiran napisał:

> Ja akurat czytuję Wyborczą, a na temat jakoś nie natrafiłem.

To był bardzo długi tekst. Dziwne, że nie trafiłeś.
                                          wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24872475,nie-placz-bo-bedzie-zwarcie-dlaczego-ilona-popelnila.html
                                          > Przy okazji zapoznałem się z inkryminowaną wypowiedzią Ikonowicza
                                          >
                                          > Stosunki pracy rozpoczynają się na wyzysku, a kończą na pomiataniu pracownik
                                          > ami. Można rzucić ochłap i traktować jak bydło. To jest pomiatanie ludźmi (...)
                                          > Mamy do czynienia z dwoma zjawiskami: bezprzykładnym wyzyskiem i z mobbingiem
                                          > wobec kobiet. To ja jednak namawiam, by nie kupować produktów Amiki, bo ci ludz
                                          > ie mają krew na rękach

>
                                          > ... i muszę stwierdzić, że w zasadzie jej zarząd nie miał innego wyjścia, jak p
                                          > ozew.

Co groziło zarządowi, gdyby pozwu nie złożył?
                                          No bo dzięki temu pozwowi ma firma reklamę jak cholera.
                                          • eiran Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 02.11.19, 10:25
                                            jureek napisał:

> To był bardzo długi tekst. Dziwne, że nie trafiłeś.
                                            > wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24872475,nie-placz-bo-bedzie-zwarcie-dlaczego-ilona-
                                            > popelnila.html

To "Duży Format", czyli osobny magazyn tygodniowy. Czytam Gazetę jako dziennik.

> Co groziło zarządowi, gdyby pozwu nie złożył?
                                            > No bo dzięki temu pozwowi ma firma reklamę jak cholera.

To zależy. Zarząd mógł uznać, że wezwanie do bojkotu, przez polityka prowadzącego kampanię wyborczą, jest niebezpieczne. Zwłaszcza, gdyby uzyskało ciche wsparcie PR ze strony konkurencji.
                                            --
                                            Przez 14 lat ayran.
                                            • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 02.11.19, 10:55
                                              eiran napisał:

> To zależy. Zarząd mógł uznać, że wezwanie do bojkotu, przez polityka prowadzące
                                              > go kampanię wyborczą, jest niebezpieczne. Zwłaszcza, gdyby uzyskało ciche wspar
                                              > cie PR ze strony konkurencji.

Już to widzę, jak konkurencja wspiera Ikonowicza. Potrafisz czasem rozśmieszyć.
                                            • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 02.11.19, 11:55
                                              eiran napisał:

> To zależy. Zarząd mógł uznać, że wezwanie do bojkotu, przez polityka prowadzące
                                              > go kampanię wyborczą, jest niebezpieczne.

Jaką to kampanię wyborczą prowadził Ikonowicz na początku 2017 roku? Widzę, że gdzie tylko się da, próbujesz przypisać jakieś niskie motywy działaczom społecznym.
                                              • eiran Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 02.11.19, 18:07
                                                Nie wszędzie gdzie się ta, tylko nie wierzę w czyste intencje Ikonowicza. I jeszcze raz, bo udajesz że nie zrozumiałeś, nigdy nie twierdziłem, że mógłby liczyć na poparcie konkurentów Amiki w produkcji AGD. Natomiast obawę zarządu w to, że rozsiewanie przezeń półprawd, oszczerstw i wezwań do bojkotu może zaszkodzić spółce, uważam za jak najbardziej realną. Dodam jeszcze, że sposób zarządzania Amiką i traktowania niektórych jej pracowników oceniam źle, nie wiem natomiast czy konkretne samobójstwo p. Ilony było sporo mobbingiem przełożonego i nie sądzę, by Ikonowicz to wiedział. Natomiast towarzyszące wezwaniu do bojkotu , a rzucane przezeń oskarżenia dalece wykraczają poza ten przypadek.

--
                                                Przez 14 lat ayran.
                                                • jureek Re: Sądy działają w sprawie mafii reprywatyzacyjn 03.11.19, 06:59
                                                  eiran napisał:

> Nie wszędzie gdzie się ta, tylko nie wierzę w czyste intencje Ikonowicza.

No to jakie nieczyste intencje mu teraz przypiszesz, gdy kampania wyborcza odpadła? Czyste intencje Śpiewaka też oczywiście podważasz. A jak tam z Twoją wiarą w czyste intencje Trzaskowskiego czy Balcerowicza?

> Dodam jeszcze, że sposób zarządzania
                                                  > Amiką i traktowania niektórych jej pracowników oceniam źle, nie wiem natomiast
                                                  > czy konkretne samobójstwo p. Ilony było sporo mobbingiem przełożonego i nie są
                                                  > dzę, by Ikonowicz to wiedział. Natomiast towarzyszące wezwaniu do bojkotu , a r
                                                  > zucane przezeń oskarżenia dalece wykraczają poza ten przypadek.

Posługiwanie się sądami w celu zamknięcia ust działaczom społecznym czy związkowym (przypadek LOT i Żelazik) daleko wykracza poza zakres działalności firmy. Poza tym tak faktycznie, jest to działanie na niekorzyść firmy. Gdyby nie proces sądowy mało kto wiedziałby, co Ikonowicz krzyczał podczas pikiety zagłuszanej firmowym młotem pneumatycznym. To wezwanie do bojkotu to tylko pretekst, firma najbardziej obawia się tego, żeby pracownicy się nie zbuntowali. Dlatego chce zastraszyć tych, którzy mogą być przywódcami buntu.