Dodaj do ulubionych

Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretyczne...

12.11.19, 12:32
Mieszkam na wsi i mam traktor. Kupiłem mu w prezencie komplet nowych oponek, i jako świadom obywatel i patryjota pojechałem oddać stare opony do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (wielce pięknego, za milijony unijne zbudowanego, nowoczesność, czystość i tak dalej). Zażądano ode mnie opłaty 480 zł, za 4 stare opony.... za nowe dałem 850... Oczywiście wróciłem z oponami do domu, i teraz myślę co z nimi zrobić:
- wypieprzyć do lasu;
- spalić w piecu;
- podarować Ministerstwu Ochrony Środowiska;
- zbudować z nich Pomnik Polskiej Głupoty.
Już sobie wyobrażam, jak w mojej biednej wsi ludzie wysupłują po 480 zł, tylko po to aby nie zanieczyszczać środowiska...... i już wiem, skąd się biorą śmieci po rowach.
Zastanawiam się także, ile kawy wychłeptano przy okazji rozmaitych konferencji, spotkań i sympozjów na temat ochrony środowiska.
Obserwuj wątek
    • pies.na.czarnych Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 12:55
      Mialem podobna sytuacje i zastanawiam sie czy twoja i moja sprawa była tylko widzi mi sie "pana" kierownika parku odpadów. Pojechałem na punkt odbioru z ziemia doniczkowa, jakies 20kg. Okazało sie, ze nie mogą tego wyrzucić na kupie z zielonymi odpadami tylko musze ta stara ziemie doniczkowa oddać do firmy specjalizującej sie utylizacja produktów skażonych. :O
      W końcu widząc moje zdziwienie "pan" kierownik zlitował sie i moglem ta nieszczęsna ziemie wyrzucić na kupę liści i gałęzi :)

--
      Uwaga szczur!
      • taniarada Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 16:48
        pies.na.czarnych napisała:

> Mialem podobna sytuacje i zastanawiam sie czy twoja i moja sprawa była tylko wi
        > dzi mi sie "pana" kierownika parku odpadów. Pojechałem na punkt odbioru z ziemi
        > a doniczkowa, jakies 20kg. Okazało sie, ze nie mogą tego wyrzucić na kupie z zi
        > elonymi odpadami tylko musze ta stara ziemie doniczkowa oddać do firmy specjali
        > zującej sie utylizacja produktów skażonych. :O
        > W końcu widząc moje zdziwienie "pan" kierownik zlitował sie i moglem ta nieszcz
        > ęsna ziemie wyrzucić na kupę liści i gałęzi :)
        >
        Straszne masz problemy na tym świecie.Ale pisać i czytać umiesz.
      • qwardian Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 17:34
        Pies, dwadzieścia kilo wrzuć do kosza z mieszanymi odpadami, ale już dwa metry sześcienne do kontenera. Duże graty ładuję na przyczepkę i jadę do Suchego Lasu gdzie wywozi się odpady komunalne, ale odmówili mi ziemi, więc korzystam z firmy, która zrzuca kontener..

--
        Kosiniak-Kamysz: Tęczowe barwy to barwy spółdzielczości.
      • lech1966 Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 19:02

> Mialem podobna sytuacje i zastanawiam sie czy twoja i moja sprawa była tylko wi
        > dzi mi sie "pana" kierownika parku odpadów. Pojechałem na punkt odbioru z ziemi
        > a doniczkowa, jakies 20kg. Okazało sie, ze nie mogą tego wyrzucić na kupie z zi
        > elonymi odpadami tylko musze ta stara ziemie doniczkowa oddać do firmy specjali
        > zującej sie utylizacja produktów skażonych. :O
        > W końcu widząc moje zdziwienie "pan" kierownik zlitował sie i moglem ta nieszcz
        > ęsna ziemie wyrzucić na kupę liści i gałęzi :)

W Belgii? Pan kierownik??? Może manager a nie kierownik?

--
        Nic nam teraz nie wychodzi
        PiS paskudny nas szkaluje MY NIEWINNI...Bo co złego,,, to ci inni.
        Autor KZP
        Tylko sądy z ławą przysięgłych są w stanie zdyscyplinować środowisko prawnicze
    • aniechto.only Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 13:00

Osoby fizyczne stare opony mogą przywieźć i nieodpłatnie zostawić na placach zbioru odpadów wielkogabarytowych (bezpłatnie można oddać do 5 opon).

Osoby prawne muszą się zwrócić do spółek gospodarujących odpady opon i oddać je zgodnie z umową dotyczącą przetwórstwa i wykorzystania odpadów.

m.l24.lt//pl/ekologia-i-przyroda/item/121685-gdzie-wyrzucic-stare-zuzyte-opony
        • taniarada Metoda cepa 12.11.19, 17:03
          dr.krisk napisał:

> To teoria. Dlatego piszę o państwie teoretycznym. W teorii jest pięknie, w pra
          > ktyce - jak widać.
          Jak masz taki problem.Bierzesz syna pakujesz opony z traktora.I wleczesz je do najlepszego zakładu oponiarskiego .Takiego na uboczu .Zostawiasz opony i w nogi.Nikt ci krzywdy nie zrobi.Co jakiś czas przyjeżdża auto bierze opony do utylizacji.I ma on z tego profity..Jak byś nie dał rady zadzwonię do Jarka Ten do Błaszczaka.To prześle ci OTK i po sprawie.Nie dziękuj.Amen.
        • lech1966 Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 19:06

> Czyli jest tak jak napisałem wyżej. > widzi mi sie "pana" kierownika

Nie widzimisię. I żaden zakład wulkanizacyjny nie ma z tego profitów. Jakiś czas temu hurtownie odbierały zużyte opony za darmo, a teraz trzeba już płacić za odbior. Nie wiem ile się płaci obecnie za oponę osobowa a ile za ciężarowa. Ale wiem że warsztat płaci firmie odbierającej opony.

--
          Autor KZP
      • inocom Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 18:19
        snajper55 napisał:

> W pszokach zbierają zużyte opony. Może twoje nie były dość zużyte?

Zasady zbiórki określa wójt. A wójt sobie wymyślił ponad 4 stówy. I co wójtowi zrobisz?

--
        Aby dowiedzieć się kto naprawdę usiłuje Tobą rządzić, sprawdź po prostu kogo nie wolno Ci komentować.
        • taniarada Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 20:48
          inocom napisał:

> snajper55 napisał:
          >
          > > W pszokach zbierają zużyte opony. Może twoje nie były dość zużyte?
          >
          > Zasady zbiórki określa wójt. A wójt sobie wymyślił ponad 4 stówy. I co wójtowi
          > zrobisz?
          >
          > Olać wójta .Pod jego chałupą spalić te opony.Jest tyle wyjść.Zadzwonię do psychiatry.On wskaże najlepsze.
      • lech1966 Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 23:15
        snajper55 napisał:

> W pszokach zbierają zużyte opony. Może twoje nie były dość zużyte?
        >
        > S.

Szkoda że zużytych mózgów nie odbierają. Ja bym za odbiór niektórych nawet zapłacił .

--
        Autor KZP
        • taniarada Nie podrzucaj mu pomysła 12.11.19, 16:46
          jabbaryt napisał:

> jeszcze możesz zrobić klomby na kwiaty albo plac zabaw dla psa
          Bo gotowy to zrobić.Doradzam niekumatemu .Ale usuwa moje posty.W Niemczech gospodarka kwitnie bo Niemiec drugiemu da zarobić.Ale Polak złota rączka wymieni oponę w traktorze.Obrobi całe pole ,wydoi krowy .Zrobi pranie kobicie.Tylko nie wie co z zużytymi oponami zrobić.Podpowiadam wieśniakowi to mnie kasuje .A problem sprowadza do PIS.
    • pies.na.czarnych Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 16:53
      video-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t42.9040-2/10000000_420798088521848_6404974236196143104_n.mp4?_nc_cat=105&efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6InN2ZV9zZCJ9&_nc_oc=AQktzPdeZO6-yAI47lGgSKb_72nqBmi2Oa14CJWH9ht8OkFtKik9ZVsr8dMLNXYPD_JnO3_bkpHCHdeSOvLQVGNb&_nc_ht=video-bru2-1.xx&oh=53c816910c3debc537751800fbf4dac3&oe=5DCB0C5D

--
      Uwaga szczur!
    • inocom Zdradzisz co to za gmina 12.11.19, 18:22
      dr.krisk napisał:

> Mieszkam na wsi i mam traktor

i kto jest tam wójtem?

--
      Głupiec, który wie że jest głupi, przynajmniej w tym jest rozumny. Głupiec, który siebie uważa za mędrca – ten to dopiero jest głupi. Budda Siakjamuni, Dhammapada
    • qqazz Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 21:23
      Problem znany od lat.
      Po zmianie przepisów, jeszcze przed 2015 że tak podpowiem, spowodowanych wdrożeniem regulacji unijnych, nawet najprostsze sprawy śmieciowe urosły do rangi nierozwiązywalnych problemów.
      Całkiem przyzwoicie funkcjonujący rynek odpadów zmienił się nagle w źródło problemów wszelkich a koszta urosły niebotycznie.

pozdrawiam

--
      wiadomosci.wp.pl/gid,9847763,gpage,5,img,9847780,galeria.html----
      "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."
      • dr.krisk Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 21:40
        Nie zwalałbym przyczyny na przepisy unijne. Ja rozumiem, że odbiór śmieci musi kosztować, ale jednak opłaty muszą być w rozsądnej relacji do przeciętnych dochodów. W innym przypadku śmieci wylądują w rowie.
        Sądzę, że obecna sytuacja (nie tylko jeżeli chodzi o śmieci) to efekt infantylizmu naszych rządzących (także poprzedniej ekipy). Znacznie łatwiej gaworzyć o genderze wszetecznym albo dziadku w Wehrmachcie, niż zajmować się moimi problemami z oponami, fatalnym stanem mojej drogi dojazdowej (sam zrobiłem część dojazdu, ale na całe 3 kilometry to mnie nie stać) albo innymi takimi drobiazgami.
        • qqazz Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 21:54
          Doktorku.
          Zaraz po zmianie przepisów opłaty w Warszawie skoczyły o 100%, ciotka z prowincji żaliła się że jak do tej pory miała odbiór zgodnie z zapotrzebowaniem i starczało raz na miesiąc kubik za około 8 PLN tak jej narzucono obowiązkową opłatę za kubik raz na dwa tygodnie po ponad 10 PLN. Przy gospodarce odpadami doszło do absurdu, wcześniej to firmy gotowe były płacic za wywóz odpadów, po zmianie to gmina musiała za to płacić (choć firmy startujące do pierwszych przetargów potrafiły proponować nie stawkę a cenę). Wcześniej mieszkańcy podpisywali umowy bezpośrednio z firmami, na jednej ulicy potrafiło operować kilka z których każda dbała o klienta, gminy to nadzorowały i się kręciło, zmiana przepisów spowodowała zawalenie rynku i usunęła z obrotu dotychczasowych odbiorców odpadów, oraz zaburzyła ich selekcję oraz odzysk. Teraz gminy muszą sobie z tym same radzić w ramach sztywnych regulacji i nie za bardzo potrafią, a odpady które jeszcze kilka lat temu leciały do odzysku z zyskiem dla wszystkich są poważnym problemem za które trzeba płacić.

pozdrawiam

--
          wiadomosci.wp.pl/gid,9847763,gpage,5,img,9847780,galeria.html----
          "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."
          • pies.na.czarnych Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 23:19
            > Zaraz po zmianie przepisów opłaty w Warszawie skoczyły o 100%...

System jest do dupy. Jeżeli mieszkaniec miasta opłaca wywóz sieci w zależności od zużycia wody to przecież to jest chore. Ja musze deponować sieci w worku firmy, ktora obsługuje moje miasto. W cenie worka jest zawarta usługa. Jeden worek 30 litrowy kosztuje 0,85€. Produkujesz wiecej sieci, nie segregujesz zużywasz więcej worków. Proste.
            BTW: kto mniej zużywa wody ten jest brudasem i z założenia więcej smieci :)

--
            Uwaga szczur!
            • lech1966 Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 23:33
              Dobrze że jeszcze nie płaci za spalarnie odpadów i drugi raz za wywózkę odpadów tirami. Myślę że w innym POdatku płaconym przez warszawiaków jest skitrana opłata za tiry z odpadami
              Za darmo nikt by ich nie woził.

--
              Autor KZP
      • taniarada Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 21:53
        qqazz napisał:

> Problem znany od lat.
        > Po zmianie przepisów, jeszcze przed 2015 że tak podpowiem, spowodowanych wdroże
        > niem regulacji unijnych, nawet najprostsze sprawy śmieciowe urosły do rangi nie
        > rozwiązywalnych problemów.
        > Całkiem przyzwoicie funkcjonujący rynek odpadów zmienił się nagle w źródło prob
        > lemów wszelkich a koszta urosły niebotycznie.
        >
        >
        > pozdrawiam
        >
        Pieprzycie Hipolicie .Tam na wiosce u doktorka maja problemy.U mnie w Częstochowie nie ma takich problemów.Trzeba czytać posty,a nie wklejać mordkę bez żadnego powodu.I wymyślać niestworzone rzeczy.Sam widzisz że doktorek nie ma problemów z oponami.On ma problem z PIS .Bo opony z jego traktora zużyte to wina PIS.Specjalnie użyłem słowo problem sześć razy .Bo to temat dla doktorka nie do ogarnięcia. Sami grafomani na tym forum.Siema.
      • pies.na.czarnych Re: Co zrobić z oponami - czyli państwo teoretycz 12.11.19, 23:09
        > Po zmianie przepisów, jeszcze przed 2015 że tak podpowiem, spowodowanych wdrożeniem regulacji unijnych...

Jest na kogo zgonić. Nie pomyślałeś o tym, ze to jest wina biurokratów, którzy dopasowują przepisy tak jak jest im wygodnie. W innych krajach te przepisy dobrze funkcjonują, w Polsce zawsze coś jest na bakier.

--
        Uwaga szczur!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka