Dodaj do ulubionych

Piotrowiczi Pawłowicz z PIS mają ponad 65 lat

21.11.19, 22:28
Kandydatury PISowskie do TK najlepiej pokazują prawdziwe gęby partii prezesa
Obserwuj wątek
  • no-popis Re: Piotrowiczi Pawłowicz z PIS mają ponad 65 la 22.11.19, 05:07
   I tu Kaczor wpadł sam we własne sidła.

   --
   Donald Tusk wymordował wszystkich w Platformie Obywatelskiej, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało. Dzisiaj widać, za co on jest współodpowiedzialny. Kiedy on będzie siedział w Brukseli, będziemy, być może, skazani na rządy PiS-u przez parę lat.
   /Włodzimierz Cimoszewicz/
    • taniarada Re: Piotrowiczi Pawłowicz z PIS mają ponad 65 la 23.11.19, 11:49
     eiran napisał:

     > ludzikow się nie zorientował, że nie wpadł we własne sidła, tylko nakazał wybór
     > starszych państwa wbrew uchwalonym wcześniej na własne polecenie przepisom. Pr
     > zepisy, tak jak sidła, są dla innych, a nie dla tych którzy je uchwalają.
     >
     Wiek dla sędziów, który został określony przepisami powszechnie obowiązującymi, to jest wiek 65 lat. Zasada jest taka, że jeżeli chodzi o dotychczasowych sędziów (Sądu Najwyższego – red.), to oni mogą być sędziami do 70. roku życia, w przypadku Trybunału Konstytucyjnego to nawet było dłużej, tylko że musieli mieć wiek mniejszy niż stan spoczynku w momencie wyboru" – tłumaczył w czwartek Adam Bodnar w TVN24. Jego zdaniem w tym przypadku nie mamy takiej sytuacji. – Od razu jest wybór osób, które przekraczają wiek 65 lat – wskazywał RPO.
     Inne zdanie ma konstytucjonalista prof. Ryszard Piotrowski. Jak tłumaczył w "Rzeczpospolitej", stan spoczynku sędziów TK nie jest określony w ustawie o SN, tylko w ustawie o statusie sędziów TK i jest to moment zakończenia kadencji.Coś tam grają aryanku.Tylko nie wiesz gdzie.
      • erte2 Re: Piotrowiczi Pawłowicz z PIS mają ponad 65 la 23.11.19, 12:30
       Alternatywa jest taka:
       1). Niejaki duda andrzej (osobnik zajmujący etat prezydenta) posłusznie odbierze przysięgę od tych dwojga wykazując jak zwykle ślepą lojalność i bezwarunkowe posłuszeństwo wobec kurdupla z Nowogrodzkiej - o czym mogliśmy się nie raz przekonać. I nie jest ważne czy będzie to zgodne z prawem, konstytucją czy innymi takimi duperelami; pan każe - sługa musi.

       2). Ale też możliwy jest inny scenariusz, bardziej makiaweliczny, który będzie elementem kampanii wyborczej.
       Otóż tenże duda andrzej "postawi się" większości sejmowej i nie odbierze od nich przysięgi, pokazując tym samym publiczności jaki to on jest "niezależny" i "niezłomny". Przy okazji niejako "usankcjonuje" niezaprzysiężenie trójki prawidłowo wybranych sędziów przez sejm głosami poprzedniej koalicji. A ten sejm bez szemrania się temu podporządkuje wybierając kolejnych, mniej kontrowersyjnych dublerów - i ciąg technologiczny się domknie.
   • danillko I te nienaganne maniery prof. Sałatki z Wachlarzyk 23.11.19, 14:47
    farkasarka napisał:

    > oczyszerokozamkniete66 napisała:
    >
    > > Kandydatury PISowskie do TK najlepiej pokazują prawdziwe gęby partii pre
    > zesa
    Pi@rdnie, beknie i orzeknie.
    Szkoda, że marszałek Witek nie powtarzała głosowań aż do skutku, bo Krychy nawet w PiS-ie wielu nie trawi. Na bank by wypadła na zieloną trawkę...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka