Dodaj do ulubionych

Liberały kradną nam Zandberga :)

26.11.19, 15:38
kulturaliberalna.pl/2019/11/26/zandberg-tusk-liberalizm-lewica-wystapienie-sejm
Po sejmowym wystąpieniu Zandberga zaczęło się jego zagłaskiwanie. Strategia zniszczenia Razem ręcami Biedronia powiodła się tylko częściowo, więc zaczyna się wariant B - próba "ucywilizowania" socjaldemokraty przez odpowiednie dozowanie pochwał i połajanek. Jeżeli jednak ktoś myśli, że za cenę zaoferowania Adrianowi kandydatury na prezydenta uda się go upupić, a przy okazji spacyfikować Razem, tego muszę rozczarować - nie z nim takie numery.
Obserwuj wątek
   • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 15:52
    m.c.hrabia napisał:

    > a kto mu oferuje ?

    Nie ma poranka w TOK FM, żeby nie mówili o Zandbergu. Ze skrajności w skrajność. Najpierw kompletne przemilczanie, teraz wygląda to jak lansowanie. Czerwona lampka zapaliła mi się, gdy zaczął go chwalić nawet taki skrajny liberał jak Jeżdżewski.
    • eiran Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 16:02
     Az sprawdziłem:     Leszek Jażdżewski
     @LesJazd
     20 minut przygotowanego i dobrze wygłoszonego politycznego przemówienia wstrząsnęło polskim sejmem i mediami. To znaczy, że naprawdę najwyższy na zmianę pokoleniową.     To raczej przygana pod adresem mediów i Sejmu niz jakaś szczególna pochwała Zandberga. Jażdżewski, w imię różnicy poglądów, powinien był twierdzić, że Zandberg źle przygotował i źle wygłosił?


     --
     Przez 14 lat ayran.
      • eiran Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 16:55
       Z tego co słyszałem, Gawkowski mówił o dwóch kandydatach - Biedroniu I Zandbergu, ewentualnie o jakiejś hipotetycznej kobiecie. Ponieważ Biedroń raczej nie będzie chciał wystartować, to być może Zandberg będzie jakoś tam namawiany, choć wątpię by mu się to politycznie opłacało.

       --
       Przez 14 lat ayran.
       • aniechto.only Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 17:11
        eiran napisał:
        . Ponieważ Biedroń raczej nie bę
        > dzie chciał wystartować, to być może Zandberg będzie jakoś tam namawiany, choć
        > wątpię by mu się to politycznie opłacało.
        >


        Odniosłam wrażenie, że Biedroń marzy o tym, żeby zostać prezydentem. Ale zgodzi się kandydować, tylko i wyłącznie jeżeli sondaże dadzą mu realną szansę, inaczej nie porzuci ciepłej posady w EU. A juz nawstepoie przegrywa z kandydatem z własnego podwórka. Przegrana w wyborach prezydenckich dla Biedronia to to właściwie już emerytura polityczna.
        Zandberg jest na początku drogi, kandydując w wyborach ma szansę zaistnieć medialnie na prawdę szeroko, a przegrana w żaden sposób nie uszczupli jego i Razem szans w następnych wręcz przeciwnie, vide przegrana Tuska z L.Kaczyńskim .
          • eiran Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 17:53
           taniarada napisał(a):


           > Gdyby wygrał Biedroń to parówki by poszły o 500%.

           Nie jesteś w stanie, niedorozwoju, znaleźć sobie kogoś innego, do kogo mógłbyś się dopisywać ze swoimi żałosnymi niegramotami?


           --
           Przez 14 lat ayran.
           • qinto Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 06:03
            eiran napisał:

            > taniarada napisał(a):
            >
            >
            > > Gdyby wygrał Biedroń to parówki by poszły o 500%.
            >
            > Nie jesteś w stanie, niedorozwoju, znaleźć sobie kogoś innego, do kogo mógłbyś
            > się dopisywać ze swoimi żałosnymi niegramotami?
            >
            >

            Tak jasiu - ja mam dokładnie takie same pytanie
            dla ciebie.
         • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 17:55
          eiran napisał:

          > Biedroń już wie, że najkorzystniejsze sondaże, to miał już dość dawno temu. A n
          > igdy nie były az tak dobre, żeby mógł liczyć na zwycięstwo.

          Bo nie po to sponsorzy wspierali Biedronia, żeby wygrał. Jego zadanie było inne - rozpieprzyć Razem, które zagrażało interesom korzystających z tego, że można w Polsce praktycznie bezkarnie wykorzystywać pracowników, że PIP ma związane ręce, że można brać dziwne dotacje, że deweloperzy korzystając z braków planów zagospodarowania robią, co chcą itd. Zadanie udało mu się wykonać tylko częściowo, Razem zostało mocno osłabione, ale nadal istniejemy.
          • sverir Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 18:15
           "Jego zadanie było inne - rozpieprzyć Razem, które zagrażało(...)"

           Przepraszam, ale co robiło???

           --
           "Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania"
            • sverir Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 06:11
             " Spytaj Brzóski, tego od InPostu"

             Ciebie pytam, bo to Ty postawiłeś taką tezę. Jeśli potrafisz posiłkować się jednym przypadkiem, to teza jest wysoce nieudowodniona, zważywszy że piszesz o jakiejś zbiorowości.

             --
             "Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania"
             • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 06:52
              sverir napisał:

              > " Spytaj Brzóski, tego od InPostu"
              >
              > Ciebie pytam, bo to Ty postawiłeś taką tezę. Jeśli potrafisz posiłkować się jed
              > nym przypadkiem, to teza jest wysoce nieudowodniona, zważywszy że piszesz o jak
              > iejś zbiorowości.

              No to dołożę właściciela huty szkła w Zawierciu, który podobnie jak Brzoska myślał sobie, że jak państwo jest z dykty, to można bezkarnie okradać pracowników z należnych im wynagrodzeń.
              • sverir Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 08:17
               "No to dołożę właściciela huty szkła w Zawierciu, który podobnie jak Brzoska myślał sobie, że jak państwo jest z dykty, to można bezkarnie okradać pracowników z należnych im wynagrodzeń"

               No to świetnie, mamy więc dwóch przedsiębiorców, którzy sponsorowali Biedronia, żeby rozwalił Razem.
               A serio i bez ironii - robiliście kiedyś sondaż wśród swoich wyborców, kto Was popiera i wyszło wam z niego, że są to uciśnieni pracownicy i lokatorzy kamienic? Bo tak po prawdzie, to szczerze wątpię, aby na pana Zandberga w przeważającej większości głosowali uciśnieni robotnicy warszawskich fabryk.

               --
               "Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania"
               • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 16:04
                sverir napisał:

                > No to świetnie, mamy więc dwóch przedsiębiorców, którzy sponsorowali Biedronia,
                > żeby rozwalił Razem.

                Nie, nie, nie zrozumieliśmy się. Nie napisałem, że akurat ci dwaj sponsorowali Biedronia. Wymieniłem ich w odpowiedzi na Twoją kpinę z tego, że Razem zagrażało jakimś interesom. Interesom tych dwóch akurat dość skutecznie zagroziło. Firmy oferujące chwilówki też najchętniej wysłałyby "razemitów" na Sybir. Nie twierdzę też, że wszyscy sponsorzy, zanim Biedroń w ogóle wypłynął, spiknęli się, żeby go wylansować na pohybel Razem. Wystarczyło, że dołączyli później, gdy siódmym zmysłem przedsiębiorcy zwąchali jakiś interes. Pamiętam taką sytuację, gdy robiliśmy akcję ulotkową "dług to nie wyrok" w Kobierzycach, że zagadał do mnie jakiś biznesmen z branży paliwowej. Najpierw żartem, że ADB bardzo mu się podoba, ale potem zaczął przechodzić do konkretów. Że Razem mu się podoba jako partia i chętnie by nas wsparł finansowo, tylko powinniśmy być bardziej nowocześni, a nie bronić jakichś dziewiętnasrowiecznych umów o pracę itp. Oczywiście powinniśmy też być elastyczni, gdyby potrzebował coś załatwić. Posłałem gościa na drzewo, ale widzę, że potencjał jest :)

                > A serio i bez ironii - robiliście kiedyś sondaż wśród swoich wyborców, kto Was
                > popiera i wyszło wam z niego, że są to uciśnieni pracownicy i lokatorzy kamieni
                > c? Bo tak po prawdzie, to szczerze wątpię, aby na pana Zandberga w przeważające
                > j większości głosowali uciśnieni robotnicy warszawskich fabryk.

                Masz dość archaiczny obraz uciskanych pracowników. To niekoniecznie musi być pracownik fizyczny, to są też pracownicy call-center na dziwnych umowach, to są absolwenci zaliczający kolejny bezpłatny staż i z marnymi widokami na umowę o pracę przed trzydziestką, to są pracownicy placówek bankowych zmuszani do wciskania klientom niekorzystnych dla nich kredytów czy lokat, bo inaczej nie starczy im na czynsz.
                Zdaję sobie sprawę, że wielu z tych wymienionych głosuje na PiS czy Konfederację, ale czy z tego wynika, że partia socjaldemokratyczna, jaką jest Razem ma odpuścić prawa pracownicze i sprawy socjalne i zająć się wyłącznie tym, co interesuje pijących latte z mlekiem sojowym?
                Wyobraź sobie, że podczas spotkań z wyborcami wyrażali dla nas poparcie także przedsiębiorcy (są i tacy wśród naszych działaczy i kandydatów), którzy chcieliby uczciwie płacić swoim pracownikom, ale państwo z kartonu nie daje im szans na uczciwą konkurencję z cwaniaczkami nastawionymi na maksymalne wydojenie i pracowników, i klientów.
                • sverir Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 17:35
                 "Wymieniłem ich w odpowiedzi na Twoją kpinę z tego, że Razem zagrażało jakimś interesom"

                 Napisałeś to w kontekście tego, że pojawili się sponsorzy, bo Razem zagrażało interesom. Znów - wybacz - bawisz się w Leppera.

                 "Masz dość archaiczny obraz uciskanych pracowników. To niekoniecznie musi być pracownik fizyczny(...)"

                 Traktujesz pewne rzeczy zbyt dosłownie. Oczywiście, że nie chodzi mi tylko o pracowników fizycznych i to w dodatku w fabrykach. Bardziej mam na myśli to, czy rzeczywiście wśród waszego elektoratu są ludzie z tego marginesu ekonomicznego? To nie złośliwość, ale przy całym swoim programie socjaldemokratycznym, jawicie się raczej jako partia inteligencka. Zatem - naprawdę bez złośliwości - wasz elektorat bardziej mi się kojarzy z mlekiem sojowym, niż śmieciówką.

                 "to są pracownicy placówek bankowych zmuszani do wciskania klientom niekorzystnych dla nich kredytów czy lokat, bo inaczej nie starczy im na czynsz"

                 Z czystej ciekawości - po czyjej stronie w takiej sytuacji byście stanęli? Oszukującego czy oszukanego?

                 "Wyobraź sobie, że podczas spotkań z wyborcami wyrażali dla nas poparcie także przedsiębiorcy (są i tacy wśród naszych działaczy i kandydatów)"

                 Wyobraź sobie, że potrafię to sobie wyobrazić. Podejrzewam, że to raczej dla wielu z was było zaskoczeniem, że nie każdy przedsiębiorca jest XIX-wiecznym kapitalistą, który myśli tylko o tym, żeby zedrzeć skórę z klienta i pracownika.

                 " którzy chcieliby uczciwie płacić swoim pracownikom, ale państwo z kartonu nie daje im szans na uczciwą konkurencję z cwaniaczkami nastawionymi na maksymalne wydojenie i pracowników, i klientów"

                 Ktoś mądry kiedyś powiedział: jeśli okazja czyni złodzieja, to znaczy że każdy jest złodziejem, tylko nie każdy miał okazję. Myślę, że jedną z różnic między nami jest to, że ja nie usprawiedliwiam oszusta tym, że inni też oszukują. Jeśli ktoś chce uczciwie traktować pracownika, to go traktuje uczciwie. Jeśli chce go oskórować, to elementarna uczciwość nakazuje powiedzenie o tym, a nie zapewnianie o młodym dynamicznym zespole i zmuszanie do bezpłatnych nadgodzin pod hasłem "na twoje miejsce jest dziesięciu chętnych". Nie powiem, że każdy z przychodzących taki jest, absolutnie. Śmiem jednak twierdzić, że chodzi o zwykłą protekcję własnych interesów, a nie o troskę o pracownika.

                 --
                 "Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania"
             • no-popis Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 07:59
              sverir napisał:

              > " Spytaj Brzóski, tego od InPostu"
              >
              > Ciebie pytam, bo to Ty postawiłeś taką tezę. Jeśli potrafisz posiłkować się jed
              > nym przypadkiem, to teza jest wysoce nieudowodniona, zważywszy że piszesz o jak
              > iejś zbiorowości.
              Jeżeli w jakimkkolwiek systemie możliwy jest jakiś jeden "przypadek" jak piszesz to możliwe jest też tysiąc, dzisiesięć tysięcy itp takich przypadków.
              Teaz, oczywiście, jest udowodniona. Przypadki zdarzają się w świecie Wieńczysława Nieszczególnego:)
              --
              Donald Tusk wymordował wszystkich w Platformie Obywatelskiej, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało. Dzisiaj widać, za co on jest współodpowiedzialny. Kiedy on będzie siedział w Brukseli, będziemy, być może, skazani na rządy PiS-u przez parę lat.
              /Włodzimierz Cimoszewicz/
          • eiran Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 18:19
           Litości. Razem naprawdę nie jest taką potęgą, żeby przeciw niemu sprzysięgali się jacyś sponsorzy. I to jeszcze w tak wyrafinowany sposób - popierając Biedronia, żeby ten, zamiast samemu osiągnąć sukces, zniszczył Razem.Przykład Słupska pokazuje, że Biedroń jest w stanie dobrze i skutecznie poprowadzić jedną kampanię. W tym roku tą kampanią była ta do PE, tyle że rozpoczął ją za wcześnie, ale swój, osobisty cel osiągnął. Zarazem prawie wszystkie badania pokazywały, że wtedy, kiedy rosło poparcie dla Biedronia, to malało dla PO, czy KE, ale poparcie dla Razem po prostu utrzymywało się na niskim poziomie. Gdyby Biedroń chciał przede wszystkim zniszczyć Razem, to stanąłby na głowie, żeby utworzyć koalicję tylko z sld. W oparciu o przeszłe doświadczenia praktycznie każdy by uwierzył, że koalicja z Razem nie powstaje z winy Razem. Razem po prostu ma szczęście, że Biedroń wszedł do PE i olał wybory do Sejmu.

           --
           Przez 14 lat ayran.
           • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 18:31
            eiran napisał:

            > Litości. Razem naprawdę nie jest taką potęgą, żeby przeciw niemu sprzysięgali s
            > ię jacyś sponsorzy.

            I nadal nie wiadomo, jacy to sponsorzy. Oprócz tego jednego discopolowego kandydata do PE z Lublina.
            Oczywiście, że Razem nie było i nie jest polityczną potęgą. Ale tak jak kiedyś napisał Buldog - ideowcy są najgorsi. Nawet jako pozaparlamentarna opozycja napsuliśmy trochę krwi różnym beneficjentom systemu pt. "kamieni kupa".
  • buldog2 Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 16:33
   no to i ja go pochwalę. Muszę jeszcze zobaczyć, za co, ale pochwalę.

   --
   Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
   • buldog2 Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 17:15
    Widać już w nim zadatki na liberała, al jeszcze nie do końca wiadomo.
    A dokonująca się w nim metamorfoza jest wyraźna.

    --
    Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
    • aniechto.only Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 17:27
     Liberałem raczej nie zostanie,ale metamorfoza rzeczywiście jest wyraźna. Po przegranych z kretesem wyborach samorządowych i do EU razemowcy wreszcie poszli po rozum do głowy i wystartowali w ostatnich całym lewicowym blokiem, no i proszę, udało się. Wreszcie Razem jest w medialnych przekaziorach, wreszcie Zandberg ma szanse zabłysnąć.
     • buldog2 Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 18:36
      Zandberg idzie ścieżką przetartą przez Millera. Jest już blisko podatku liniowego, prowadzi prace studyjne nad uproszczeniem systemu podatkowego i zastąpienia wszystkich podatków pogłównym.

      --
      Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
    • taniarada Karol Marks 26.11.19, 17:48
     buldog2 napisał:

     > Widać już w nim zadatki na liberała, al jeszcze nie do końca wiadomo.
     > A dokonująca się w nim metamorfoza jest wyraźna.
     >
     Tak my socjaliści chcemy takiego prezydenta. Ma budować mieszkania i rozdawać je swojemu wiernemu elektoratowi. Skąd na to weźmie pieniądze? On sam nie wie. Ale należy gnębić kapitalistów i rozdawać ich dobra biednemu elektoratowi lewicy.
     • buldog2 Re: Karol Marks 26.11.19, 18:38
      Skarbie,
      Tak, to prawda. Czekamy, aż zadeklaruje 3 miliony mieszkań, oczywiście w jednej kadencji prezydenckiej.

      --
      Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
  • no-popis Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 16:56
   jureek napisał:

   > kulturaliberalna.pl/2019/11/26/zandberg-tusk-liberalizm-lewica-wystapienie-sejm
   > Po sejmowym wystąpieniu Zandberga zaczęło się jego zagłaskiwanie. Strategia zni
   > szczenia Razem ręcami Biedronia powiodła się tylko częściowo, więc zaczyna się
   > wariant B - próba "ucywilizowania" socjaldemokraty przez odpowiednie dozowanie
   > pochwał i połajanek. Jeżeli jednak ktoś myśli, że za cenę zaoferowania Adrianow
   > i kandydatury na prezydenta uda się go upupić, a przy okazji spacyfikować Razem
   > , tego muszę rozczarować - nie z nim takie numery.

   Wypadnie dobrze, lepiej niż RAZEM w wyborach.


   --
   Donald Tusk wymordował wszystkich w Platformie Obywatelskiej, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało. Dzisiaj widać, za co on jest współodpowiedzialny. Kiedy on będzie siedział w Brukseli, będziemy, być może, skazani na rządy PiS-u przez parę lat.
   /Włodzimierz Cimoszewicz/
   • buldog2 Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 18:45
    Skarbie,
    Biedroń wicepremier i minister ds. edukacji. Tak jak Giertych.

    --
    Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
   • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 18:52
    dr.krisk napisał:

    > Zandberg jest OK, tylko pomysły jego partii już mniej. Rozjuszyli mnie bolszewi
    > ckim konceptem emerytalnym: składka emerytalna do oporu, ale już maksymalna eme
    > rytura - z ograniczeniem. Nieładnie.

    Ty też nie widzisz różnicy między ubezpieczeniem społecznym a lokatą bankową?
    • taniarada Pies drapał emerytury ,może być czarny 26.11.19, 19:15
     jureek napisał:

     > dr.krisk napisał:
     >
     > > Zandberg jest OK, tylko pomysły jego partii już mniej. Rozjuszyli mnie bo
     > lszewi
     > > ckim konceptem emerytalnym: składka emerytalna do oporu, ale już maksymal
     > na eme
     > > rytura - z ograniczeniem. Nieładnie.
     >
     > Ty też nie widzisz różnicy między ubezpieczeniem społecznym a lokatą bankową?
     Bezpłatne podpaski i pieluchy prawem każdego obywatela.To jest mus i najlepsza lokata.Nie podoba się podcierasz ,wyrzucasz i po sprawie.Oczywiście jeszcze woda do tej lokaty.Darmowa.I już mają mój głos.
     • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 19:46
      dr.krisk napisał:

      > Pieniądze są jedne. I jakoś nie podoba mi się pomysł janosikowania na moich skł
      > adkach emerytalnych. mam obowiązkowo płacić składkę ZUS, ale jak przyjdzie do w
      > ypłacania mi emerytury, to państwo ograniczy jej wysokość?

      Tobie się nie podoba, a mi się podoba. Jakości leczenia też nie uzależnia się od wysokości płaconej składki zdrowotnej. Taka jest zasada ubezpieczenia. Jeśli można być posłem za trzykrotność minimalnej, to spokojnie można też być emerytem za jej sześciokrotność. Nie wiem, jak Tobie, ale mi taka emerytura w zupełności wystarczy.
      • dr.krisk Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 19:55
       Jestem zwolennikiem uczciwości i jasności rozliczeń. Jeżeli dobrze zarabiam i wpłacam MOJE pieniądze do systemu to chcę je potem otrzymać w postaci emerytury. I nie chcę, aby jacyś Janosikowie decydowali jaką część tych pieniędzy mi oddadzą.
       Do janosikowania służą podatki (wszyscy zrzucamy się do wspólnej kasy, bez gwarancji że coś z niej dostaniemy), a nie składki. Nie mieszajmy pojęć.
       • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 20:02
        dr.krisk napisał:

        > Jestem zwolennikiem uczciwości i jasności rozliczeń. Jeżeli dobrze zarabiam i w
        > płacam MOJE pieniądze do systemu to chcę je potem otrzymać w postaci emerytury.

        Tylko, że ten system tak nie działa, bo nie jest to lokata bankowa, gdzie tyle wybierasz, ile wpłaciłeś plus odsetki. Latami wmawiano ludziom, że ubezpieczenie emerytalne to to samo, co wpłacenie pieniędzy do banku. A to nieprawda. To, co wpłacasz, jest wypłacane obecnym emerytom. Trybunał Konstytucyjny (jeszcze nie rozwalony przez PiS) jasno stwierdził, że nie są to Twoje pieniądze.
        • dr.krisk Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 20:08
         Wiem, ale nie oznacza to, że ktoś ma mi ograniczać moja emeryturę, bo... no właśnie, dlaczego? Bo nie wystarczy dla tych, co mało wpłacili?
         Dlatego obecne rozwiązanie jest dobre: w pewnym momencie przestajesz płacić składki ZUS, bo ZUS nie będzie w przyszłości w stanie wypłacić odpowiedniej emerytury. Dodatkowe pieniądze mogę zainwestować, przepić lub zrobić z nimi co tylko chcę.
         Jakoś nie lubię pracować na innych. Wiem, rzecz to naganna, ale jakoś z wiekiem tak mi się porobiło.
         • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 20:16
          dr.krisk napisał:

          > Wiem, ale nie oznacza to, że ktoś ma mi ograniczać moja emeryturę, bo... no wła
          > śnie, dlaczego? Bo nie wystarczy dla tych, co mało wpłacili?

          Dokładnie tak. Bo pielęgniarka, która mojemu dziadkowi zmieniała pampersy, miała tak niską pensję (albo była w ogóle wypchnięta na śmieciówkę), że wyliczona z jej składek emerytura nie wystarczyłaby jej na przeżycie.

          > Jakoś nie lubię pracować na innych. Wiem, rzecz to naganna, ale jakoś z wiekiem
          > tak mi się porobiło.

          Ja też nie lubię, ale co mam robić - z czegoś trzeba żyć, więc pracuję na tych pracodawców-kapitalistów. Ktoś pracować musi. Nie da się tak, że będą sami przedsiębiorcy.
          • dr.krisk Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 20:28
           Dotykamy podstawowego pytania: w jakim stopniu mamy dzielić się z innymi? Uważam, że do wyrównywania szans, dopłat do najniższych świadczeń, itp są podatki. Nie ukrywajmy dodatkowych opodatkowań w przedziwnych konstrukcjach, bo psuje to przejrzystość finansów.
           Pisałem o pracowaniu "na innych" a nie "dla innych". Moi sąsiedzi pracują na lewo, opłacają grosze w KRUS i mam im oddawać część mojej emerytury?
           • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 22:04
            dr.krisk napisał:

            > Dotykamy podstawowego pytania: w jakim stopniu mamy dzielić się z innymi? Uważa
            > m, że do wyrównywania szans, dopłat do najniższych świadczeń, itp są podatki.

            Ja zaś uważam, że do dopłat do najniższych emerytur jak najbardziej nadają się aktualnie płacone składki emerytalne. Zresztą terminologia akurat nie jest tu dla mnie najważniejsza. Istotne jest to, że godzę się na ograniczenie emerytury, bo wiem, jak wyglądało wypychanie na śmieciówki, jak wyglądała "zielona wyspa", czyli przezwyciężanie kryzysu kosztem najsłabszych. Nie przekonują mnie argumenty, że jak ktoś pracował nie na etacie, tylko na ucp, to powinien był sobie sam składać na emeryturę, bo rozumiem dylematy ludzi, czy kupić chleb, czy coś do chleba.

            > Pisałem o pracowaniu "na innych" a nie "dla innych".

            Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Pracuję dla pracodawcy i na tegoż pracodawcę. Tak to już ten system jest urządzony.

            > Moi sąsiedzi pracują na le
            > wo, opłacają grosze w KRUS i mam im oddawać część mojej emerytury?

            OK. Odniosę się do Twoich sąsiadów, jak Ty odniesiesz się do "mojej" pielęgniarki.
            • dr.krisk Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 22:52
             Ewidentnie jestem draniem bez serca. Idę wytarzać się w smole i pierzu. Ale dalej uważam, że składki emerytalne są moje, i nie po to zasuwałem na kilku etatach całe życie, aby pod koniec owego życia dalej płacić ukryte podatki.
             Co innego dopłata z moich podatków do minimalnych emerytur. Po to płacę (niemałe) podatki, abym nie potykał się o żebrzących staruszków.
             • buldog2 Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 09:36
              Niewątpliwie jesteś draniem, w odróżnieniu i przeciwieństwie do tych, którzy w akcie sprawiedliwości dziejowej zabierają ci pieniądze, które ci się nie należą, choć na nie pracowałeś.

              dr.krisk napisał:

              > Ewidentnie jestem draniem bez serca. Idę wytarzać się w smole i pierzu. Ale dal
              > ej uważam, że składki emerytalne są moje, i nie po to zasuwałem na kilku etatac
              > h całe życie, aby pod koniec owego życia dalej płacić ukryte podatki.
              > Co innego dopłata z moich podatków do minimalnych emerytur. Po to płacę (niemał
              > e) podatki, abym nie potykał się o żebrzących staruszków.
              --
              Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
              Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
              Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
              Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
            • sverir Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 06:49
             "Ja zaś uważam, że do dopłat do najniższych emerytur jak najbardziej nadają się aktualnie płacone składki emerytalne. Zresztą terminologia akurat nie jest tu dla mnie najważniejsza"

             Jeśli przez "terminologia akurat nie jest tu dla mnie najważniejsza" masz na myśli to, że nie chciałbyś składkę nazwać np. zrzutką, to faktycznie, nie to jest najważniejsze. Jeśli natomiast masz na myśli to, że nie widzisz różnicę między podatkiem a składką, to jesteś w błędzie, że tego nie uwzględniasz. Istotą podatku jest brak ekwiwalentu, to czysty przymus jednostki do wnoszenia danin na rzecz państwa. Tym się to różni od składki, że w składkę wpisany jest mechanizm uzależnienia wysokości świadczenia od wniesionych składek. Oczywiście nie musi to oznaczać 1 do 1, ale ten mechanizm musi być. Inaczej to jest faktycznie tylko nazewnictwo, a chodzi po prostu o podatek, ale to jest tak jak krisk napisał - od jednego wora to są podatki, nie składki. I tu naprawdę nie chodzi o konkretne nazewnictwo, tylko o mechanizm, który się za tym kryje.


             --
             "Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania"
             • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 07:00
              sverir napisał:


              > - tu naprawdę nie chodzi o konkre
              > tne nazewnictwo, tylko o mechanizm, który się za tym kryje.
              >
              >

              W projekcie lewicy mechanizm ten jest zachowany. Wysokość emerytury nadal będzie zależała od tego, ile się wplaciło do systemu.
              • buldog2 Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 09:38
               Zależność ta ma być pozorna, fikcyjna. Zniechęcająca do odkładania w systemie pieniędzy, które i tak zostaną ukradzione.

               --
               Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
               Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
               Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
               Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
               • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 09:51
                buldog2 napisał:

                > Zależność ta ma być pozorna, fikcyjna. Zniechęcająca do odkładania w systemie p
                > ieniędzy, które i tak zostaną ukradzione.
                >

                Różnica między 1600 a 15000 emerytury jest dla Ciebie pozorna?
                Przypominam również, że system jest obowiązkowy, więc zachęcanie czy zniechecanie do niego nie ma tu nic do rzeczy
      • sverir Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 06:23
       "Jeśli można być posłem za trzykrotność minimalnej, to spokojnie można też być emerytem za jej sześciokrotność"

       Posłowi nie potrącają składek przez 40 lat, żeby dać mu potem pomniejszone uposażenie poselskie z twierdzeniem, że to sprawiedliwość społeczna. Emeryt zaś nie dostaje diet na pokrycie ryczałtowych kosztów swojego funkcjonowania. Nie dostaje ryczałtu na prowadzenie mieszkania ani nie pokrywają kosztów zamieszkania dotacją. Nie opłacają emerytowi kosztów telefonów czy podróży własnym samochodem. Jeśli poseł zawodowy będzie w stanie faktycznie funkcjonować wyłącznie za 1/3 uposażenia, to będziesz mógł pisać "jeśli można być posłem za trzykrotność".

       --
       "Nie można wykluczyć, że osoby, które nie znalazły się w aktach sprawy, realizowały przedsięwzięcia tak dalece naruszające prawo, że prowadzący sprawę nie zaryzykowali ich udokumentowania"
   • eiran Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 20:45
    To chyba kolejny dowód na to, że Razem jest sekowane przez liberalne media.
    (nie wiem, czy pisząc Razem w rodzaju nijakim nie popełniam faux pas, ale tak to jest, kiedy jako nazwę partii, zamiast rzeczownika, wybiera się przysłówek).

    --
    Przez 14 lat ayran.
    • jureek Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 26.11.19, 22:08
     eiran napisał:

     > To chyba kolejny dowód na to, że Razem jest sekowane przez liberalne media.

     Przecież ten wątek jest o czymś dokładnie przeciwnym. Jest o tym, że po przemilczaniu i sekowaniu zaczęło się zagłaskiwanie
     • buldog2 Re: Liberały kradną nam Zandberga :) 27.11.19, 09:03
      Tak. To prawda.
      Zandberg to już prawdziwy liberał.

      --
      Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
  • no-popis na pewno lepszy jest Zanberg 27.11.19, 16:59
   ...niż ten Urbanowy klown Rozenek.
   --
   Donald Tusk wymordował wszystkich w Platformie Obywatelskiej, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało. Dzisiaj widać, za co on jest współodpowiedzialny. Kiedy on będzie siedział w Brukseli, będziemy, być może, skazani na rządy PiS-u przez parę lat.
   /Włodzimierz Cimoszewicz/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka