Dodaj do ulubionych

Kto głosuje na Konfederację.

28.11.19, 12:44
1. Osoby niezaradne życiowo ale z przerośniętym ego. Dostają po dupie od tzw. rynku, ale nie przyjmują do wiadomości tego że nie radzą sobie w realiach polskiego neoliberalizmu gospodarczego i wierzą w bajeczki że ich niepowodzenia to wina tego że neoliberalizmu w Polsce jest za mało.
2. Tzw. Janusze Biznesu, osoby które nie mają żadnych predyspozycji do tego by prowadzić własny biznes, a mimo to biorą się za to i za swoją nieudolność na tym polu obwiniają "zły system" (podatki, prawo pracy, płacę minimalną).
3. Młodzi mężczyźni którzy nie potrafią znaleźć sobie kobiety, są nieatrakcyjni czy to wizualnie czy to we łbie mają pusto, kobiety ich odrzucają, a oni reagują na to nienawiścią do kobiet, Konfederacja która kobietami gardzi, poniża je i widzi kobietę głownie jako inkubator rozpłodowy jest dla nich naturalnym wyborem.
4. Ukryci geje, którzy nie mogą się pogodzić z tym że wolą chłopców, więc stosując zasadę wyparcia reagują nienawiścią do całego środowiska LGBT (typowe zachowanie dla chłopaków z ruchawek narodowych), inaczej trudno wytłumaczyć tak skrajną nienawiść wobec homoseksualistów.
5. Pedofile, dla nich to chyba jedyna opcja polityczna, Korwin-Mikke który nie raz wypowiadał się w obronie pedofilii, a zboczeńcy w sutannach mają w Konfederacji więcej wsparcia nawet niż od PiSu.
6. Jednostki aspołeczne, negują podatki a co za tym idzie instytucję państwa i wszystko co się z nią wiąże, są wrogami solidaryzmu społecznego, zawsze głośno krzyczą przeciw niemal wszystkim inicjatywom prospołecznym mającym na celu budować pozytywnie rozumianą wspólnotę i polepszać warunki życia ogółu obywateli.
7. Darwiniści społeczni, "masz kasę będziesz mógł wszystko, jesteś biedny zdychaj", o tyle to dziwne że na Konfederację głosują głównie ludzie niezaradni, no ale cóż poziomem intelektu elektorat tej partii nie poraża.
8. Faszyści, wszelkie hasła wymierzone w uchodźców, w środowiska LGBT, głoszenie supremacji tzw. "białej rasy" i "czystości rasowej", wszechobecny antysemityzm.
9. Po prostu bezrozumni idioci, bo jak można psioczyć na wielkie koncerny i zarazem popierać politykę cięcia podatków dla najbogatszych i totalną deregulację gospodarki, jak można nazywać siebie wolnościowcem i zarazem popierać antyaborcyjny zamordyzm wobec kobiet, prześladowanie osób LGBT, dyskryminowanie obcokrajowców.
Obserwuj wątek
   • yoma Re: Kto głosuje na Konfederację. 28.11.19, 15:17
    Żebyście się o własne sznurowadła nie przewrócili, fasolku 😁

    Kurde faszol, który nawet nie umie napisać nazwy ukochanej formacji. To podpada chyba pod kategorię 4 😂😂😂

    --
    sateet palata saavat
  • sverir Re: Kto głosuje na Konfederację. 28.11.19, 16:28
   Jako dawny wyborca Konfederacji powinienem się z tobą zgodzić, gdyby nie kilka detali:
   ad 1 - nie tyle niezaradni, co na utrzymaniu rodziców. Niezaradni życiowo popierają formacje lewicowe, które zapowiadają pełną opiekę dla osób, których sytuacja majątkowa wynika z niezaradności lub z braku chęci;
   ad 2 - rzeczywiście januszy biznesu jest sporo, ale oni też lubią lewicę, bo to od lewicy oczekują objęcia ich interesów jakimś szczególnym patronatem, preferencyjnymi warunkami w stosunku do konkurencji;
   ad 3 - też tak kiedyś myślałem, ale ku mojemu zaskoczeniu zawsze wokół upeerów czy konfederacji kręciło się sporo atrakcyjnych kobiet;
   ad 4 - co do gejów to nie wiem, bo nikt orientacji seksualnej nigdy nie badał, ale w związku z tym nie można tego wykluczyć;
   ad 5 - raczej niekoniecznie pedofile, może jacyś krypto, bo to Konfederaci odpowiadają za przekonywanie społeczeństwa, że pedofilia jest zła, LGBT to pedofilia, więc LGBT jest złe;
   ad 6 - to rzeczywiście prawda, sporo osób neguje instytucje państwowe i solidaryzm społeczny, który już od dawna nie jest solidaryzmem, tylko przerzucaniem kasy z kieszeni do kieszeni; trudno jednak się zgodzić na odrzucanie inicjatyw prospołecznych, bo punktem negacji jest źródło inicjatywy, a nie jej cel;
   ad 7 - to samo, co w punkcie pierwszym - nie tyle niezaradni, co na czyimś utrzymaniu; dlatego mogą sobie pozwolić na "zdychaj, jak nie masz kasy";
   ad 8 - to prawda, dlatego odszedłem od popierania ruchów korwinowskich, bo namnożyło się tam faszystów i nazioli;
   ad 9 - popiera się politykę w ogóle cięcia podatków, nie tylko dla najbogatszych; tak jakoś to jednak w naszej rzeczywistości wygląda, że wszystkie cięcia obudowane są ideologią lewicową (biednych trzeba wspierać, burżuazja jest bogata, więc oni nie) albo tzw. kapitalistyczną (my to tniemy najbogatszym, bo to oni mają kapitał, a biednych mamy gdzieś); a co do nazywania się wolnościowcem - tak samo jak niektórzy mówią, że są liberałami, a chcą ograniczać wolność gospodarczą w imię tzw. solidaryzmu, który solidaryzmem już od dawna nie jest.

   --
   "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
   • el.commendante Re: Kto głosuje na Konfederację. 29.11.19, 10:41
    sverir napisał:

    > Jako dawny wyborca Konfederacji powinienem się z tobą zgodzić, gdyby nie kilka
    > detali:
    "Dawny" Przecież ten twór ledwie od roku istnieje.

    > ad 1 - nie tyle niezaradni, co na utrzymaniu rodziców.
    Czyli niezaradni, zgrywają wielkich "self-made-man'ów" a po 30tce wciąż są na garnuszku rodziców, ŻAŁOSNE!

    > Niezaradni życiowo popie
    > rają formacje lewicowe, które zapowiadają pełną opiekę dla osób, których sytuac
    > ja majątkowa wynika z niezaradności lub z braku chęci;
    Co innego ludzie zniszczeni przez chory kapitalistyczny system, którzy zdają sobie sprawę z patologii systemu i tego że potrafi on zmielić i zgnoić każdego, a co innego pajace którzy ten system wychwalają, twierdzą że oni w warunkach czystego kapitalizmu byliby niewiadomo kim, a nie potrafią się nawet o rodziców usamodzielnić.

    > ad 2 - rzeczywiście januszy biznesu jest sporo, ale oni też lubią lewicę, bo to
    > od lewicy oczekują objęcia ich interesów jakimś szczególnym patronatem, prefer
    > encyjnymi warunkami w stosunku do konkurencji;
    Janusze biznesu żerują na niskich płacach i możliwości unikania opodatkowania, więc są oni jak najdalej od lewicy i jej wizji państwa.

    > ad 3 - też tak kiedyś myślałem, ale ku mojemu zaskoczeniu zawsze wokół upeerów
    > czy konfederacji kręciło się sporo atrakcyjnych kobiet;
    Pisałem o wyborcach konfederacji, a nie o spryciulach żerujących na tych idiotach.

    > ad 6 - to rzeczywiście prawda, sporo osób neguje instytucje państwowe i solidar
    > yzm społeczny, który już od dawna nie jest solidaryzmem, tylko przerzucaniem ka
    > sy z kieszeni do kieszeni;
    Na tym polega solidaryzm społeczny, by ludzie którzy żerują na innych w ramach stosunku pracy oddawali potem część zagarniętej kasy swoim ofiarom porzez instytucje państwowe i ich usługi.

    > ad 9 - popiera się politykę w ogóle cięcia podatków, nie tylko dla najbogatszyc
    > h; tak jakoś to jednak w naszej rzeczywistości wygląda, że wszystkie cięcia obu
    > dowane są ideologią lewicową (biednych trzeba wspierać, burżuazja jest bogata,
    > więc oni nie)
    Burżuje mają w realiach kapitalizmu ogromne wsparcie jakim jest sam konstrukt kapitalistycznej ideologii.
    • sverir Re: Kto głosuje na Konfederację. 29.11.19, 11:25
     "Co innego ludzie zniszczeni przez chory kapitalistyczny system, którzy zdają sobie sprawę z patologii systemu i tego że potrafi on zmielić i zgnoić każdego, a co innego pajace którzy ten system wychwalają, twierdzą że oni w warunkach czystego kapitalizmu byliby niewiadomo kim, a nie potrafią się nawet o rodziców usamodzielnić"

     Może niekoniecznie "nie wiadomo kim", po prostu nie na marginesie społecznym. Wiesz, mnie od dłuższego czasu zastanawia "niezaradność życiowa" części Polaków. Tych, którzy do 2004 byli niezdolni do samodzielnego poradzenia sobie, a gdy pojawiła się okazja, to wyjechali do Wielkiej Brytanii i okazało się, że mogą. Że wystarczy dać im wędkę, to potrafią złowić sobie rybę sami. Rzeczywiście wielu korwinowców zwyczajnie gardzi uboższymi, ale też są tacy, którzy wierzą w zdolność jednostki do rozwiązywania własnych problemów.

     "Janusze biznesu żerują na niskich płacach i możliwości unikania opodatkowania, więc są oni jak najdalej od lewicy i jej wizji państwa"

     Zapytaj ich, czy chcieliby udupienia konkurencji:) Większość z nich chętnie poparłaby interwencjonizm państwowy, jeśli ich biznes by na tym skorzystał.

     "Na tym polega solidaryzm społeczny, by ludzie którzy żerują na innych w ramach stosunku pracy oddawali potem część zagarniętej kasy swoim ofiarom porzez instytucje państwowe i ich usługi"

     Nie. Solidaryzm społeczny polega na tym, że osoby, które sobie poradziły, mają moralny obowiązek wspierania tych, którzy sobie nie dają rady. Jeśli nawet ująć to w karby prawa, to i tak pozostaje wsparcie w takim zakresie, w jakim jednostka sobie nie radzi. Natomiast przerzucanie kasy dla samego przerzucania czy umożliwienie komuś funkcjonowania ze świadczeń socjalnych na wyższym poziomie niż osobie pracującej, to nie jest solidaryzm społeczny. To jest marnotrawienie kasy i zwyczajna nieuczciwość.

     " Burżuje mają w realiach kapitalizmu ogromne wsparcie jakim jest sam konstrukt kapitalistycznej ideologii"

     Konstrukt kapitalistycznej ideologii to przepływ pieniądza, swobodny przepływ, dlatego kapitalizm jest tak mocno związany z ogólnie pojętym liberalizmem. Ale liberalizm gospodarczy nie stoi w sprzeczności z zasadą, że umów należy dotrzymywać, bo się na niej opiera (to raczej lewicowe przekonanie, że umowy mozna łamać z ważnych przyczyn społecznych lub osobistych). Liberalizm wcale z definicji nie zakłada, że pracownik jest niewolnikiem pracodawcy (zwłaszcza, że to liberałowie w znacznej mierze są odpowiedzialni za wprowadzenie do ekonomii dość popularnego przekonania, że praca jest towarem oferowanym przez pracownika w zamian za kapitał pracodawcy - tak w skrócie). Liberalizm raczej unika dzielenia na biednych i bogatych, podkreślając rolę właściciela i osoby korzystającej z własności (i dlatego wolę go od lewicy, wg której operator maszyn z uprawnieniami zarabiający 9 tysięcy netto i tak jest ciemiężonym robotnikiem, w przeciwieństwie do janusza biznesu zarabiającego 6 tysięcy brutto).

     --
     "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
  • buldog2 Re: Kto głosuje na Konfederację. 28.11.19, 20:08
   Znam tylko jednego Konfederatę, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej.
   W życiu sobie radzi. Nie ma nic wspólnego z antykobiecymi hasłami, LGBT go nie rusza.

   Ale myślę, że jakiś dobry psycholog, specjalista od dewiacji umysłowych dobrze by ci zrobił, w sensie poradził.
   Ale spróbuj przekonać się, które z wymienionych istniejących w twojej świadomości gnębią Cię najokrutniej. A może chcesz o tym porozmawiać?

   --
   Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
   • el.commendante Re: Kto głosuje na Konfederację. 29.11.19, 10:44
    buldog2 napisał:

    > Znam tylko jednego Konfederatę, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej.
    > W życiu sobie radzi. Nie ma nic wspólnego z antykobiecymi hasłami, LGBT go nie
    > rusza.
    Czyli jest skończonym idiotą jeśli głosuje i nie zdaje sobie sprawy na co.
    • taniarada No i pogadaleś sobie Śliniaka 29.11.19, 11:33
     el.commendante napisał:

     > buldog2 napisał:
     >
     > > Znam tylko jednego Konfederatę, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej.
     > > W życiu sobie radzi. Nie ma nic wspólnego z antykobiecymi hasłami, LGBT .
     > o nie
     > > rusza.
     > Czyli jest skończonym idiotą jeśli głosuje i nie zdaje sobie sprawy na co.
     Amen

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka