Dodaj do ulubionych

Vacatio legis spiritualis

02.12.19, 14:35
Jeszcze nie do końca opadł kurz po zawaleniu się projektu ustawy o 30-krotności ZUS, a już zaczyna się fermentacja wokół projektu podniesienia akcyzy. Jedno niekończące się pasmo sukcesów.

tvn24bis.pl/z-kraju,74/podwyzka-akcyzy-na-alkohol-i-papierosy-opinia-biura-legislacyjnego-senatu,989935.html

--
Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
Obserwuj wątek
        • sverir Re: Vacatio legis spiritualis 02.12.19, 15:34
          "A jakie będzie wielkie zdziwko w pisiu, że ustawa nie przechodzi w jedną noc..."

To źle świadczy o opozycji. PiS potrafił przejść w dwa dni dwa czytania, komisja zdołała zaopiniować nawet nie zajmując się projektem, a Senat potencjalnie może mielić i mielić ten temat. Potem znów pan prezydent będzie musiał podpisywać bez czytania, bo już nie wystarczy mu na to czasu.

--
          "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
        • sverir Re: Vacatio legis spiritualis 03.12.19, 05:45
          A co w tym dziwnego, jeśli mogę spytać?

--
          "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
            • sverir Re: Vacatio legis spiritualis 03.12.19, 13:00
              " Dodawanie. Na zasadzie, że 2+2 zazwyczaj =4, chyba że piś potrzebuje inaczej :)"

Akcyza jest od alkoholu etylowego 100%, podane zmiany dotyczą 40%. Wiesz, po rozrobieniu z wodą:)

--
            • sverir Re: Vacatio legis spiritualis 03.12.19, 13:04
              " Nie uważasz, ze cosik za niskie sa te wyniki banksterskiej wyliczanki?"

Akcyza od hektolitra alkoholu 100% ma wzrosnąć o 571 złotych, a podany wzrost cen dotyczy pół litra 40%. Może jednak dobrze policzyli?

--
                • sverir Re: Vacatio legis spiritualis 03.12.19, 13:14
                  "Uwazam, ze podając wzrost ceny flaszki zapomniał dodac VAT, ktory bedzie teraz naliczany od nowej ceny netto, w której zawarta jest rowniez akcyza"

Nie zapomniał podać, cena 1,4 zł właśnie ten VAT uwzględnia. Bez VAT to ok. 1,14 zł.

--
                  • adria231 Re: Vacatio legis spiritualis 03.12.19, 14:41
                    Bez względu na akcyzę, handel alkoholem ma się dobrze. Nawet ja, która kupuję alkohol tylko na prezent znajomemu ( 1 raz w roku), a sobie piwo ( 2 puszki w miesiącu) często się zaczęłam pojawiać w sklepie całodobowym, który wcześniej miał nazwę "alkohole", a teraz "alkohole market". Zaciekawiona weszłam- okazało się , ze nawet w każdą niedzielę i całą dobę magę tam kupić słodycze, mleko, cukier i wszystko, czego może mi w kuchni zabraknąć. Nie muszę więc w sobotę robić dokładnego remanentu w kuchennych szafkach, żeby w niedzielę nie przeżywać stresów w czasie gotowania. Brawo sklepy alkoholowe!
                    A nawet mały synek sąsiada wie, gdzie w niedzielę może kupić lody.
        • erte2 Re: Vacatio legis spiritualis 03.12.19, 12:59
          yoma napisała:
          Matołusz tęga banksterska głowa, musi być dobrze wyliczone. No chyba że łże.

Jak w ogóle możesz snuć takie przypuszczenia. No bo jak to - prezes rady ministrów rządu utworzonego przez partię która nazywa się Prawo i Sprawiedliwość, niezłomny opozycjonista od pieluszek, człowiek który nie chcąc obrazić boga w piątek obgryzał pierogi żeby nie skalać przewodu pokarmowego mięsem - i łże? To nieprawdopodobne jest, to podła zakamuflowana insynuacja jest, to można nawet podciągnąć pod obrazę uczuć religijnych :-))).
        • j-k bzdety... jestem niezaleznym obserwatorem 03.12.19, 15:15
          sverir napisał:
          > Niewiarygodne, ty naprawdę usprawiedliwiasz każde świństwo pis.

bzdety... jestem niezaleznym obserwatorem sceny politycznej
          i moje osobiste sympatie do Lewicy , nie wplywaja na moj obiektywizm.

w ocenie dzialan zarowno PO, jak i PiSu
          • sverir Re: bzdety... jestem niezaleznym obserwatorem 03.12.19, 15:20
            Bzdety. Usprawiedliwiasz każde świństwo PiS, także naruszenie dobrego zwyczaju, jakim było danie czasu podatnikom na przygotowanie się do zmian.

--
            • j-k nadal bzdety... 03.12.19, 15:45
              jestem w polityce REALISTA i oceniam glownie jej celowosc i skutecznosc.

a kwestie moralne, czy "dobre obyczaje" w polityce pozostawiam Mlodzi forumowej.
              • sverir Re: nadal bzdety... 03.12.19, 18:02
                " jestem w polityce REALISTA i oceniam glownie jej celowosc i skutecznosc"

To gównianie musisz oceniać, doktorze ekonomii. Nie uczyli cię, że miarą skuteczności polityki podatkowej jest m.in. zdolnosć do ponoszenia świadczeń przez podatników? Że trzeba dać podatnikom czas na przygotowanie, bo jak nie będą gotowi, to podatku nie zapłacą? Najwyraźniej nie. Albo uczyli, ale inaczej nie obronisz świństwa.

--
              • sverir Re: bzdety... jestem niezaleznym obserwatorem 03.12.19, 18:03
                " Zwyczaj zwyczajem, istnieje wyrok TK na ten temat. Prawdziwego TK"

Nie będę używał w dyskusji z jasiem argumentu konstytucyjności danego rozwiązania, bo to nie ten poziom. Skoro jednak pan doktor mierzy skuteczność polityki nie wiadomo czym, to cóż zrobić? Wzruszyć ramionami.

--
              • j-k istotnie... 03.12.19, 16:03
                pies.na.czarnych napisała:
                > Zwyczaj jeszcze nie jest świeckom tradycjom :)

istotnie.

tradycja - to aceptowany przez wszystkich i juz "ugruntowany" zwyczaj.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka