Dodaj do ulubionych

Doktor Judym-Karczewski...

06.12.19, 10:08
... czyli pisowski ideowiec w akcji.

Stanisław Karczewski jako senator, a potem wicemarszałek Senatu, w latach 2009-2015 zarobił ponad 400 tys. zł, odbywając płatne dyżury w szpitalu, w którym był na bezpłatnym urlopie na czas wykonywania mandatu senatora - ustalił portal tvn24.pl. Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że Ministerstwo Zdrowia uznało wtedy taką sytuację za niedopuszczalną. Podobną opinię wyrazili eksperci oraz Główny Inspektor Pracy. Sam Karczewski pytany o sprawę odpowiada: - Działałem w pełnym przekonaniu, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

[...]

Mieszkaniec miasteczka: - Ludzie się wściekli, jak to zobaczyli. Pamiętają, że jako wicemarszałek był w szpitalu niby wolontariuszem, a dostawał pieniądze za dyżury. Tak wyglądała praca Karczewskiego "dla idei". To nawiązanie do głośnych słów marszałka Senatu z października 2017 roku, który w czasie protestu lekarzy rezydentów wytknął młodym medykom, że powinni pracować "dla idei".

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/stanislaw-karczewski-jako-senator-i-wicemarszalek-senatu-pelnil-platne-dyzury-podczas-bezplatnego-urlopu,990802.html
--
Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
Obserwuj wątek
  • witek.bis Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 10:22
   Radziłem się też ówczesnego wiceministra zdrowia, który też poza pracą w ministerstwie wykonywał zawód lekarza i nie stanowiło to żadnego problemu – przekonuje. Chodzi o zmarłego w 2018 roku Andrzeja Włodarczyka, który był wiceministrem zdrowia w rządzie PO-PSL.

   Aż dziw, że nie poradził się poległego w 2010 roku wybitnego eksperta od prawa pracy.

   --
   Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
    • taniarada Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 10:50
     yoma napisała:

     > Dobre.
     >
     Co witia napisze to wszystko dobre.A jak czarny to znakomite.Ale żeby do psa się łasić .To sodoma i gomora .Prorok Ezechiel przywołał historię Sodomy i Samarii, jako przestrogę dla Jerozolimy (Ez 16, 46-58). Do Sodomy nawiązywał także Jezus, aby zobrazować nagłe nadejście dnia sądu: „Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich; tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi” (Łk 17, 28-30)🐩🐕🐶🐴
   • witek.bis Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 10:47
    I właśnie taki bezinteresowny ideowiec musi się teraz gnieździć w mieszkanku, które nie dość, że jest strasznie ciasne (trzy pokoiki z kuchenką, łazienką i gabinecikiem), to jeszcze tak przeraźliwie niskie, że koronka o sufit szoruje.

    --
    Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
    • taniarada Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 10:52
     witek.bis napisał:

     > I właśnie taki bezinteresowny ideowiec musi się teraz gnieździć w mieszkanku, k
     > tóre nie dość, że jest strasznie ciasne (trzy pokoiki z kuchenką, łazienką i ga
     > binecikiem), to jeszcze tak przeraźliwie niskie, że koronka o sufit szoruje.
     >
     No fajnie bo ma aneks kuchenny .Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę, plus dieta 2,5 tys. zł - powiedział w rozmowie z Interią Marcin Kulasek, poseł i sekretarz generalny SLD. Polityk podkreśla, że z powodu wyposażenia pokojów w poselskim hotelu, musi jadać na mieście.Ten ma gorzej.
     • pies.na.czarnych Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 14:49
      taniarada napisał(a):

      > No fajnie bo ma aneks kuchenny .Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za
      > 6,5 tys. zł na rękę, plus dieta 2,5 tys. z
      ł - powiedział w rozmowie z Interią
      > Marcin Kulasek, poseł i sekretarz generalny SLD. Polityk podkreśla, że z powodu
      > wyposażenia pokojów w poselskim hotelu, musi jadać na mieście.Ten ma gorzej.


      https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/78911567_2901141543281819_6089644536257052672_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ohc=Wmnrw6uLBKgAQmUFT0cqVjakjJmlpz-l7ZRzhmD0N0BVHDp_EqRe6jxpg&_nc_ht=scontent-bru2-1.xx&oh=694c2df7788e68a1537776af461113ac&oe=5E7ECCF6      --
      Uwaga szczur!
   • sverir Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 11:03
    Niech każdy sam sobie odpowie, czy pobieranie 400 tysięcy złotych z tytułu wolontariatu na bezpłatnym urlopie jest etyczne, zwłaszcza jeżeli innym każe się pracować dla idei:)

    --
    "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
   • ta Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 13:24
    Tak, złamał prawo. Będąc na urlopie bezpłatnym u tego pracodawcy jednocześnie pracował u niego pobierając wynagrodzenie. Dziecko zrozumie, że jest to wbrew przepisom prawa pracy. Jest winien złamania prawa on i jego pracodawca.

    Kolegom, młodym lekarzom, zalecał pracę dla idei. Cyniczny, pazerny oszust pasujący do partii PIS jak ulał.
  • eiran można mieć tylko ... 06.12.19, 11:55
   ... żal do dziennikarzy, że nie potrafili wyciągnąć tych faktów z życiorysu ideowego marszałka wcześniej, przed wyborami. Miał wprawdzie mizernego przeciwnika w okręgu (jakiegoś bliżej nieznanego radnego wojewódzkiego z PSL), ale i tak dobrze by mu zrobiło, gdyby informacje o jego pisiackiej pazerności poszła w świat w kampanii wyborczej, a jeszcze lepiej zrobiłoby to jego wyborcom.
   • taniarada Różne macie standardy zachowań 06.12.19, 16:58
    eiran napisał:

    > ... żal do dziennikarzy, że nie potrafili wyciągnąć tych faktów z życiorysu ide
    > owego marszałka wcześniej, przed wyborami. Miał wprawdzie mizernego przeciwnika
    > w okręgu (jakiegoś bliżej nieznanego radnego wojewódzkiego z PSL), ale i tak d
    > obrze by mu zrobiło, gdyby informacje o jego pisiackiej pazerności poszła w świ
    > at w kampanii wyborczej, a jeszcze lepiej zrobiłoby to jego wyborcom.
    Obywatelu erian.Ale co wy w ogóle możecie obywatelu .Tylko ponarzekać.Przed wyborami też by wyborcy mogli Karczewskiemu nadmuchać.
   • stasi1 Re: można mieć tylko ... 07.12.19, 08:40
    Akurat z Karczewskim to pewnie i tak by nie wygrał nawet jakby to się wydało. Raczej za duża przepaść była między nimi. Ale może rzeczywiście z jednego senatora i 5 posłów by stracili.
    Inna sprawa moja prawie teściowa która jeszcze 2 miesiące temu nie wiedziała z jakiego powodu Kuchciński stracił fotel (ale pamiętała że niby Borusewicz z 5 lat temu latał wyprowadzać psa) twierdzi że w lataniu PiS i PO jest remis. I ten latał i tamten. Ja na to że Kuchta latał specjalnym samolotem(czasem drugi stał i czekał jakby temu pierwszemu coś się stało) Borusewicz latał rejsowym. Pisowcowi jak mówił Kaczyńki nikt nie udowodni że białe to białe a czarne to czarne
     • stasi1 Re: można mieć tylko ... 08.12.19, 10:01
      Ale ona ma taki sam pogląd jak moja mama, tylko że moja dwa razy kupowała specjalnie radio aby słuchać Rydzyka a ani razu tego nie zrobiła. Prawie teściowa dlatego że to babcia mego dziecka, z małżeństwa nic nie będzie.
      A co do PiSu podobno teraz mają większe poparcie niż miesiąc temu, Jarek pewnie pluje sobie w brodę że tak wcześnie zarządził wybory
  • erte2 Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 13:00
   Ale o co chodzi? Przecież wiadomo że w Polsce brakuje lekarzy, więc Pan Marszałek w poczuciu obywatelskiego obowiązku łączył ciężką funkcję senatora a także wicemarszałka senatu z jakże potrzebną misją leczyciela obywateli. A że brał za to jakąś kasę? Przecież mu się należało.....
   • erte2 Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 14:45
    Poważniej - nic chyba nie oburza mnie bardziej niż hipokryzja pisuarów. karczewski bez cienia zażenowania prawi morały i poucza o pracy dla idei, a sam w tym czasie ciągnie grubą kasę ze szpitala w którym teoretycznie nie pracuje. Pinokio "z troską" pochyla się nad Polakami ledwo wiążącymi koniec z końcem, a na zamkniętym spotkaniu radzi im żeby "zapierdalali za miskę ryżu". Prezydencka dera bez cienia zażenowania mówi że "prezydent nie może nie zaprzysiąc wybranych przez sejm sędziów" podczas gdy ta sama duda od czterech już ponad lat "nie zauważa" trzech jak najbardziej prawidłowo wybranych za poprzedniej kadencji. Prokurator stanu wojennego i aktywny członek PZPR do końca z sejmowej komuny wrzeszczy "Precz z komuną"!
    Takich przykładów są dziesiątki a może nawet setki; wspomnę jeszcze tylko o pewnym kurduplu na żądanie którego obniżono uposażenie posłom i senatorom (nota bene ci z partii zwanej żartobliwie Prawo i Sprawiedliwość mają inne sposoby "dorobienia sobie" /vide wspomniany wyżej karczewski/), a sam porusza się w towarzystwie stada goryli (którzy pilnują jego cennej dupy nawet w nocy) w dwa samochody z kierowcami, co kosztuje podatnika ponad półtora miliona złotych rocznie - a wszystko to "bez żadnego trybu".
    • snajper55 Re: Doktor Judym-Karczewski... 10.12.19, 13:18
     horpyna4 napisała:

     > On nie brał, jemu tę kasę wcisnęli na siłę. Bidulek bronił się, ale nie dał rad
     > y - został ofiarą przemocy. Chlip.

     Mógł oddać na Caritas.

     S.
     --
     Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
   • sverir Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 17:39
    Ciekawe co na to Ziemowit? Zrobi materiał? Ach, zapomniałem, to przecież wina Pereiry.

    --
    "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
  • maotsetung PiSi ideowiec jego mati 06.12.19, 13:31
   witek.bis napisał:

   > ... czyli pisowski ideowiec w akcji.
   > Mieszkaniec miasteczka: - Ludzie się wściekli, jak to zobaczyli. Pamiętają,
   > że jako wicemarszałek był w szpitalu niby wolontariuszem, a dostawał pieniądze
   > za dyżury. Tak wyglądała praca Karczewskiego "dla idei". To nawiązanie do głośn
   > ych słów marszałka Senatu z października 2017 roku, który w czasie protestu lek
   > arzy rezydentów wytknął młodym medykom, że powinni pracować "dla idei".

   >
   > www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/stanislaw-karczewski-jako-senator-i-wicemarszalek-senatu-pelnil-platne-dyzury-podczas-bezplatnego-urlopu,990802.html
   --
   Dowcip dnia:"Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie łamało konstytucji"-Paweł Szefernaker, Dowcip,który wylądował na oślej ławce! Ciekawe dlaczego?
  • asdfg2018 Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 14:47
   Lekarz ze szpitala na peryferiach , on przeciesz taki utciwy , kryształowy wręcz . Jak kryształ Banaś .
   Myślę że to jakaś pomyłka w rocznych zeznaniach podatkowych . Sprawa sie wyjaśni .

   -
   " Kościół na Warmii stanął przed prawdziwym kryzysem. Do seminarium duchownego w Olsztynie nie zgłosił się ani jeden kandydat na pierwszy rok studiów. Hierarchowie będą się zastanawiać, dlaczego."
  • kawa_poranna1 Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 14:52
   A uż tak dobrze szło!
   Z inspektorem pracy załatwione, z Izbą Skarbową, z banasiami - załatwione, kasa sppokojnie wpływała za "wolontariat" aż tu znowu jakiś cholerny pismak wywęszył.
   ABW, CBŚ, J-23 - znowu "nie wiedziały, nie posdiadły wiedzy"
   Hłe, hłe?
   • adria231 Re: Doktor Judym-Karczewski... 07.12.19, 08:38
    Takie mamy służby, że o wszystkich przekrętach pisuarni dowiadujemy się z mediów.
    Dlatego ta podła zmiana tak tępi media( a nam wmawia, że to chodzi o polonizację mediów).
    Komuna też tępiła np. Wolną Europę, bo tylko tam mogliśmy usłyszeć prawdę, a o 19.30 szliśmy na spacer z psem lub bez, żeby nie słuchać kłamstw gadzinówki, która nadal nadaje o 19.30,ale jest tym razem pisią tubą.
  • bardzolysapala Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 16:00
   forsa, forsa, forsa.Chciwość, chciwość, chciwośc, Tenczłowiek dla polski,znaczy dla kasy ukradnie ile sie da. Gdzie trzyma te kilogramy banknotów? Ciekawe czy jest choć jeden pacjent, którego przyjął w trakcie swoich wieloletnich dyżurów?
  • man_sapiens Re: Doktor Judym-Karczewski... 06.12.19, 22:05
   O co te pretensje? Stanisław K. mówił do strajkujących lekarzy-rezydentów na głodowych pensjach Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracować dla idei. I on to robi, pracuje dla idei, tylko nikt się dotąd nie zastanawiał dla jakiej, a idee są różne.
   --
   Dojna zmiana. Podła zmiana. PiS
  • asdfg2018 Re: Doktor Judym-Karczewski... 23.01.20, 14:55
   Stachu , ty nam powiedz teraz jak ty teraz możesz żyć w tych "trzech malutkich pokoikach" , hę ?
   Cienszko co ?
   I ci niewdzięczni wyborcy nieprawdaż Stachu ?

   -
   " Kościół na Warmii stanął przed prawdziwym kryzysem. Do seminarium duchownego w Olsztynie nie zgłosił się ani jeden kandydat na pierwszy rok studiów. Hierarchowie będą się zastanawiać, dlaczego."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka