Dodaj do ulubionych

O co chodzi z Tymatouszem Szydło

13.12.19, 08:17
Tak się media podniecają tym, że zrezygnował z księdzowania, i co, świat się zawalił?
Jego decyzja, jego wybór, a to że jego mamusia się na nim lansowała to jej problem, był i nie ma, i to powinno kończyć dyskurs, ale media robią z tego news dnia, jakby co najmniej Kaczyński cycki sobie doprawił.
Ludzie dajcie spokój, to jest niesmaczne.


--
Błogosławieni, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.
Obserwuj wątek
  • eiran Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 08:32
   Pan Tymoteusz był człowiekiem mocno dorosłym, kiedy mamusia lansowała się na jego święceniach kapłańskich - jako człowiek dorosły zdawał sobie sprawę że temu służył "swoją osobą".
   Poza tym pozostaje cały wątek związany nie tyle ze złamaniem celibatu (Bóg dał, Bóg wziął), ile z krążącymi po sieci domniemaniami współżycia płciowego z nieletnią (żadnych sprostowań); oraz spłodzenia z nią dziecka, co zostało zdementowane w sposób dla mnie mało jednoznaczny - nie został ojcem i nie planuje nim zostać. Zostawia to otwarte pole do domysłów.

   --
   Przez 14 lat ayran.
    • asdfg2018 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 24.12.19, 10:04
     Tadeusz Isakowicz-Zaleski :
     "...Po trzecie ta sprawa, jak i odejścia wielu innych młodych księży, stawia znak zapytania nad kondycją polskich seminariów duchownych. Kończyłem to samo seminarium w Krakowie, co ks. Tymoteusz, ale za moich czasów od kleryków bardzo wiele wymagano. Do tego dochodziły także szykany ze strony władz komunistycznych, w tym dwuletnia służba wojskowa. Dziś natomiast w wielu seminariach panuje atmosfera "cukierkowo-ptysiowa". Klerycy w niektórych diecezjach są traktowani jak, przepraszam za określenie, "dzieci specjalnej troski", o których dobre samopoczucie trzeba ustawicznie dbać. Znam taką diecezję na północy Polski, której biskup (skądinąd homoseksualista i były tajny współpracownik SB) ma specyficzne, "nadopiekuńcze" podejście do kleryków, nazywanych przez niego samego "moimi bąbelkami". Czy przyszli księża, tak formowani, będą w przyszłości gorliwymi duszpasterzami? "
   • piq zaraz zaraz, to działa w dwie strony,... 13.12.19, 13:26
    ..."krążące po sieci domniemania" to nie jest coś, wobec czego trzeba się tłumaczyć. Jeśli ktoś w sieci napisze, że nachodzisz domy starców i molestujesz pensjonariuszy w toaletach to też będziesz musiał wydawać oświadczenia, że nie, bo inaczej zostanie otwarte pole do spekulacji? Noszkurwa, zasady moralne nie działają wybiórczo, eiran, w zależności od tożsamości i uwikłania zaplątanej osoby. Albo się je stosuje, albo nie. Poniewieranie rodziną Tuska w takim wypadku byłoby rownie słuszne i uprawnione jak obecnie uprawiane poniewieranie Tymodeuszem Szydłą? Bez jaj.

    Tymoteusz został przez swoją skretyniałą i pozbawioną normalnych uczuć mać postawiony w parszywej sytuacji i należy mu współczuć, a nie kopać, bo leży. Prośbie mamy trudno odmówić, a sądzę raczej, że został postawiony przed faktami dokonanymi i przez rodzinę, i przez swoich przełożonych w kościele.

    Pozbywanie się zasad w zależności od potrzeb "politycznych" czy medialnych, w szczególności haniebne wobec osób prywatnych, to reguła działania bolszewii, naziolii i medialnej "demokracji", która w końcu zabije obecne zachodnie systemy polityczne. Chcesz w tym brać udział - twoja sprawa.
    • eiran Re: zaraz zaraz, to działa w dwie strony,... 13.12.19, 14:44
     Jak dla mnie sprawa jest jasna - plotki rozprzestrzeniły się tak mocno, że dla uzyskania (czy tez odzyskania) wiarygodności należałoby "stanąć w prawdzie" i jasno powiedzieć - nie - nigdy nie współżyłem z nieletnią, w szczególności jako ksiądz, nie - nigdy nie spłodziłem dziecka. Wypowiedź pełnomocnika nie przesądza tego, a nawet sprawia wrażenie celowego gmatwania z zamiarem ukrycia prawdy.

     Tymoteusz był człowiekiem dorosłym, kiedy jego "mać" lansowała się na jego prymicjach i jest za akceptacje tego zachowania w dużej mierze odpowiedzialny.

     --
     Przez 14 lat ayran.
     • piq łatwo się feruje wyroki z oddalenia,... 13.12.19, 15:42
      ...w stylu "ja to bym temu murzynowi w mordę dał na miejscu jej chłopaka" (chodzi o sprawę aresztowania siatkarza Ngapetha za łapanie tyłka dziewczyny w Brazylii). Ngapeth ma prawie 2 metry wzrostu i prawie 100 kilo samych mięśni. Dokładnie tak samo ty mówisz o nieszczęsnym Tymoteuszu, wtłoczonym w kąt między macią a przełożonymi z kościoła, który jest instytucją hierarchiczną. Chłopak machnął ręką, bo nie wiedział, jak to się potoczy. Teraz ma przesrane przez fejki i wzmożenie wybiórczych moralistów.

      Rozumiem, że znęcanie się nad synem Donka Józefem Bąkiem było w takim razie twoim zdaniem w porządku?
      • eiran Re: łatwo się feruje wyroki z oddalenia,... 13.12.19, 17:11
       Michał Tusk, w odróżnieniu od Tymoteusza, tłumaczył się sam, stanął przed komisją, odpowiadał na pytania tak jak umiał, bywało że nie najmądrzej. Może jedyne ułatwienie miał takie, że - pewnie dzięki ojcu - zyskał pełnomocnika w osobie Giertycha. Wcześniej próbował pracować i zarabiać bez pomocy ojca (pracę w gdańskim oddziałe Wyborczej rozpoczął, kiedy Donald nie był jeszcze premierem); a nawet wbrew ojcu (który odradzał mu pracę dla OLT). A przed Tymkiem = dzięki mamusi - otworzyła się szybsza ścieżka kościelnej kariery. Miał dużo łatwiej niż setki młodych księży niebędących dziećmi ważnych polityków partii rządzących.

       Paraleli z N'Gapethem, szczerze mówiąc, nie rozumiem, stąd nie będę w tej części odpowiadał.

       --
       Przez 14 lat ayran.
      • buldog2 Re: łatwo się feruje wyroki z oddalenia,... 13.12.19, 21:04
       Dla mnie też sprawa jest jednoznaczna, nie ma co tego uzasadniać, zostaje określić własną postawę wobec faktów:

       1. Ewidentny konsumujący dzieci pedofil, do tego świadomy kwalifikacji moralnej, ze względu na wykształcenie. Powinien siedzieć.
       Mnie też się podobają, budzą pożądanie, dziewczyny, kobiety (granica dość umowna). Dzieci wcale, ale choć inny obiekt pożądania, pożądanie podobne, chyba podobne. I obojętne, dzieci czy nie, człowiek może się opanować. Jeśli chce.

       2. Zainteresowanie i szum robiony przez media. Tu też nie mam do zarzucenia mediom nic, tym żółtym też nic. Bo jak kto sam stawia siebie na piedestał i w błysku fleszy, to tak ma, te flesze cały czas. A jak jeszcze chce się na tym dorabiać, to "sensacja" w tych mediach podwójnie zasłużona. Zasłużona przez Szydłową i niego samego, bo dorosły. A jak kto robi z siebie jakiego tam na pół świętego, to k..as, nic więcej. A jak podpiera się Kościołem, to ... nie wiem... kandydat na układ z Mefistofelesem?

       3. Ksiądz. Mnie to zwisa, natomiast cała ta episkopatowa hałastra, która łapy do wyniesienia PISu i tego ch..a dokładała, ma za swoje. Za mało.

       --
       Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
       Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
       Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
       Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
     • piq łatwo się feruje wyroki z oddalenia,... 13.12.19, 17:08
      ...w stylu "ja to bym temu murzynowi w mordę dał na miejscu jej chłopaka" (chodzi o sprawę aresztowania siatkarza Ngapetha za łapanie tyłka dziewczyny w Brazylii). Ngapeth ma prawie 2 metry wzrostu i prawie 100 kilo samych mięśni. Dokładnie tak samo ty mówisz o nieszczęsnym Tymoteuszu, wtłoczonym w kąt między macią a przełożonymi z kościoła, który jest instytucją hierarchiczną. Chłopak machnął ręką, bo nie wiedział, jak to się potoczy. Teraz ma przesrane przez fejki i wzmożenie wybiórczych moralistów.

      Rozumiem, że znęcanie się nad synem Donka Józefem Bąkiem było w takim razie twoim zdaniem w porządku?
   • taniarada Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 14:30
    eiran napisał:

    > Pan Tymoteusz był człowiekiem mocno dorosłym, kiedy mamusia lansowała się na je
    > go święceniach kapłańskich - jako człowiek dorosły zdawał sobie sprawę że temu
    > służył "swoją osobą".
    > Poza tym pozostaje cały wątek związany nie tyle ze złamaniem celibatu (Bóg dał,
    > Bóg wziął), ile z krążącymi po sieci domniemaniami współżycia płciowego z niel
    > etnią (żadnych sprostowań); oraz spłodzenia z nią dziecka, co zostało zdementow
    > ane w sposób dla mnie mało jednoznaczny - nie został ojcem i nie planuje nim zo
    > stać. Zostawia to otwarte pole do domysłów.
    >
    Sranie w banie takie gadanie.
  • ta Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 14:09
   Ale, ale. To pan Tymoteusz przypomniał sam o sobie, wydając publiczne oświadczenie o kryzysie wiary i posługi i powziętych krokach celem opuszczenia stanu kapłańskiego.
   Nikt już o nim nie mówił i nie roztrząsał powodów opuszczenia parafii i jego długiego urlopu, ucichły komentarze. On sam, nie kto inny wzniecił je na nowo.

   Do kogo pretensje? Dorosły jest i potrafi brać odpowiedzialność za to, co robi, lub czego zaniecha?
   Musi być oceniany jak dorosły człowiek, choć mam poważne wątpliwości, czy jest dojrzały.

   Wątpliwości jest wokół tej decyzji wiele i to w zakresie poważnego naruszenia prawa stanowionego jak i moralności, co bulwersuje zwłaszcza, gdy chodzi o księdza. I nie najważniejszym jest czy ten pan nazywa się Szydło, czy Kowalski.

   • czandra1 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 14:28
    A dlaczego ma bulwersować, czy to xiądz, czy inny kapłan obojętnie jakiej wiary, odejście od ichniego stanu jest li tylko jego prywatną sprawą, a to że mamunia jest pustakiem, nie jest jego winą.
    Prawie każde media roztrząsały jego odejście, a nie powinni, bo jak sama piszesz jest dorosły i powinien ponosić konsekwencje swoich czynów, a to czy ma dziecko, pięcioro, to akurat nikogo nie powinno obchodzić, lepiej że odszedł, niż miałby "pokochać" niewinne duszyczki.
    Tkie jest moje zdanie i tego będę się trzymał.


    --
    Są dwie możliwości, albo istnieje życie we wszechświecie, albo nie.
    Obie są przerażające.
    Arthur C. Clark.
    • ta Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 20:01
     czandra1 napisał:

     > A dlaczego ma bulwersować, czy to xiądz, czy inny kapłan obojętnie jakiej wiary
     > , odejście od ichniego stanu jest li tylko jego prywatną sprawą, a to że mamuni
     > a jest pustakiem, nie jest jego winą.

     Nie bulwersuje mnie jego odejście ze stanu duchownego, to chyba jasno wynika z mojego posta, a to, że jest domniemanie, iż złamał prawo uwodząc nieletnią dziewczynę. I to nie „mamunia pustak” tę dziewczynę uwiodła ani mu jej do loża nie wpakowała bez względu na stopień jej ograniczeń. To on jak najbardziej osobiście i dlatego ludzie domagają się wyjaśnień i drążą temat.
     To, że pan T.Szydło ma „kryzys wiary” mało kogo interesuje. Jego wiara, jego kryzys. Jego Bóg z nim.

   • taniarada Ale ale 13.12.19, 14:34
    ta napisała:

    > Ale, ale. To pan Tymoteusz przypomniał sam o sobie, wydając publiczne oświadcze
    > nie o kryzysie wiary i posługi i powziętych krokach celem opuszczenia stanu kap
    > łańskiego.
    > Nikt już o nim nie mówił i nie roztrząsał powodów opuszczenia parafii i jego dł
    > ugiego urlopu, ucichły komentarze. On sam, nie kto inny wzniecił je na nowo.
    >
    > Do kogo pretensje? Dorosły jest i potrafi brać odpowiedzialność za to, co robi
    > , lub czego zaniecha?
    > Musi być oceniany jak dorosły człowiek, choć mam poważne wątpliwości, czy jest
    > dojrzały.
    >
    > Wątpliwości jest wokół tej decyzji wiele i to w zakresie poważnego naruszenia p
    > rawa stanowionego jak i moralności, co bulwersuje zwłaszcza, gdy chodzi o księd
    > za. I nie najważniejszym jest czy ten pan nazywa się Szydło, czy Kowalski.
    >
    Media krążyły za nim jak sępy od rana do wieczora .Już pisałem był słabej wiary.W dzisiejszych czasach trzeba być twardym.Jak ci naplują ty dwa razy oddaj .Policzka nie nastawiaj ,jedynie piąchę .Amen ta.
  • taniarada Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 14:29
   Biskup bielsko-żywiecki przyjął prośbę o urlop, co jest dopuszczalne w ramach prawa kanonicznego. W tamtym okresie nie uważałem, że powinienem informować opinię publiczną o moich rozterkach duchowych. Uznałem, że nie jestem osobą publiczną i że mam prawo do prywatności. Wydawało mi się, że najlepszym wyjściem będzie odsunięcie się od posługi i przemyślenie wszystkiego w spokoju. Niestety ten czas przyniósł jeszcze więcej zamętu. Plotki, na mój temat podsycane przez media goniące za sensacją, właściwie uniemożliwiły mi refleksję. Co bardzo dla mnie bolesne, zainteresowanie tematem podsycały również osoby blisko związane z Kościołem, poprzez wielokrotne wracanie do domysłów na mój temat. Mam świadomość, że rozpoznawalność, której nigdy nie chciałem, jest związana z funkcjami, które pełni moja Mama. Oczywiście dziś zdaję sobie sprawę, że sam także popełniłem szereg błędów w kontaktach z mediami, zwłaszcza tuż po święceniach, kiedy nie oponowałem, gdy próbowano skojarzyć mnie z określoną opcją polityczną. Nigdy nie było to moim celem ani ambicją, jednak zabrakło mi siły woli, by zaprotestować przeciwko publikacjom na mój temat. Co gorsza, dałem się uwikłać w wydarzenia, które mogły zostać błędnie odczytane jako udzielenie poparcia politycznego. Przez następne lata mojej posługi unikałem mediów i protestowałem prywatną drogą przeciw publikacjom na mój temat.Zaszczuli gady .Amen i tyle w pacierzu Czaruś.www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://gazetakrakowska.pl/ksiadz-tymoteusz-syn-beaty-szydlo-przerywa-milczenie-oswiadczenie/ar/c1-14646875&ved=2ahUKEwjYuaOr3LLmAhXGs4sKHQWIAIsQqOcBMAB6BAgIEAQ&usg=AOvVaw1lJqZLji8fNqlfaTKNLbIv&cshid=1576243722940
  • xyz_xyz1 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 14:46
   No cóż. Przykrym jest to iż Pan / ksiądz Tymoteusz Szydło okazał się jednak osoba mało dojrzałą.Jak dla mnie okres formacji w seminarium jest na tyle długi aby poważnie zastanowić się nad kwestią swego powołania. I jakby co to nie słyszałem by robiono problem jeśli ktoś che odejść przez świeceniami. Przykre tylko to iż odchodzi osoba która częściowo stałą się osobą publiczną z racji funkcji pełnionej przez jego rodzicielkę. Przez to to co niestety się zdarza zostało niepotrzebnie nagłośnione i stosownie zinterpretowane. Ale lepsze to niż życie w niezgodzie ze samym sobą. Nie każdy nadaje się do bycia księdzem czy zakonnikiem. I lepiej sobie to uświadomić wcześniej niż później. Przykre jedynie jest to iż stało się to PO święceniach a nie PRZED świeceniami. I jedynie za to mogę udzielić księdzu Szydło nagany. Bo wyszło to niestety nie do końca poważnie. Z tych rzeczy nie należy sobie robić żartów ani traktować lekko.Pozostaje mieć nadzieję iż będzie umiał jako osoba świecka ułożyć sobie życie z zyskiem dla społeczeństwa.
   • czandra1 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 14:51
    Ale ja nie o tym, a o szału mediów które z tego zrobiły news takiej rangi jakby Kaczyński poronił.
    Jego sprawa co zrobił, nie nam to oceniać, niech zostanie pastafarianinem, i makaronu poje i zbawienia doczeka.

    --
    Są dwie możliwości, albo istnieje życie we wszechświecie, albo nie.
    Obie są przerażające.
    Arthur C. Clark.
    • xyz_xyz1 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 15:51
     Media zrobiły z tego cyrk z uwagi na kim jest a w zasadzie była jego makata Taki już niestety los dzieci polityków zwłaszcza tych co byli niedawno na świeczniku. Tak było jest i będzie.I trzeba na to wyrobić sobie odporność.
    • taniarada Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 15:35
     m.c.hrabia napisał:

     > a tak z ciekawości ,to co znaczą święcenia?
     Świecenia kapłańskie.Po diakonacie jest prezbiterat i tym był syn Szydło.Czyli na twój chłopski rozum bardziej zaawansowany w posłudze Bożej .Szczęść Boże.
    • xyz_xyz1 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 16:05
     Dla osób niewierzących nic. Dla wierzących sporo. Tak czy owak jest to swego rodzaju ciężar obowiązek ale ma się sporo czasu na zastanowienie nad tym czy mi to leży pasuje i czy dam rade. To coś jak zostanie żołnierzem zawodowym w jednostce specjalnej. Zostaje się nim na całe życie w zasadzie. Tyle jeszcze trudniejsze. I jedyny zarzut i pretensję które mam jako katolik i osoba wierząca do ks Szydło to o to że okazał się osobą mało dojrzałą i lekko sobie potraktował sprawę bardzo poważną. A to nie powinno mieć miejsca. - święcenia kapłańskie nie są zabawą ani rozrywką ani czymś dla ludzi niedojrzałych, Pan ksiądz Szydło miał DUŻO czasu na zastanowienie się nad tym kim chce być i co to oznacza. Jeśli nie wyrobił sobie odporności na ataki czy zainteresowanie mediów nie powinien iść do seminarium. Bo to oznacza iż zetknięcie ze sprawami dużo poważniejszymi jeszcze bardziej go przerośnie.
     • lumpior Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 17:10
      www.youtube.com/watch?v=MxhyhXXIuIw //-- Po co był ten spektakl,przedstawienie? Czy syn Szydłowej różnił sie od innych synów którzy zostali wyświęceni? Kto kogo zawiódł? A może nie mieszać polityki i wiary? To jakiś teatr,ściema.

      --
      www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
     • adria231 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 17:17
      Myślę , że chłopak jeszcze w seminarium miał wątpliwości w sprawie swojego powołania. To naciski matki spowodowały, że wtedy nie zrezygnował z kapłaństwa. Becia wszak koniecznie potrzebowała księdza w rodzinie do lansowania się przed wyborcami.
      To jest tak, jak z zamążpójściem. Dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości...Ale rodzina naciska, bo lokal zamówiony , sukienka wybrana, i co ludzie powiedzą....A potem ucieczka sprzed ołtarza, albo rozwód.....
      • taniarada Widzę że oglądasz serial policjantki i policjanci 13.12.19, 17:50
       adria231 napisała:

       > Myślę , że chłopak jeszcze w seminarium miał wątpliwości w sprawie swojego powo
       > łania. To naciski matki spowodowały, że wtedy nie zrezygnował z kapłaństwa. B
       > ecia wszak koniecznie potrzebowała księdza w rodzinie do lansowania się przed
       > wyborcami.
       > To jest tak, jak z zamążpójściem. Dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości...Ale rod
       > zina naciska, bo lokal zamówiony , sukienka wybrana, i co ludzie powiedzą....A
       > potem ucieczka sprzed ołtarza, albo rozwód.....
       Sprawa jest prozaiczna .Słabej wiary człowiek .Nawet Maryja z Jasnej była w tym temacie bezradna. Znamienne jest nie tyle to, co duchowny mówił podczas kazania, ale tuż przed mszą. – Zawsze chciałem być księdzem – przyznał w rozmowie z katolickimi mediami. – Wizyta na Jasnej Górze jest dla mnie ważna, ponieważ sam pochodzę z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to duchowe serce narodu, miejsce, skąd nasz katolicyzm, nasza wiara bierze swoją siłę. Sam potrzebuję tego wzmocnienia, dlatego też tu jestem – dodał ks. Tymoteusz.
       Trzymaj się cieplutko.
       • xyz_xyz1 Re: Widzę że oglądasz serial policjantki i policj 13.12.19, 17:58
        To samo mozna nazwać rożnie. Ty określasz iż jest to małej wiary człowiek ja to nazywam byciem osoba mało dojrzałą. Okres formacji w seminarium jest na tyle długi aby poważnie zastanowić się nad kwestią swego powołania. Jak widać został popełniony błąd, który będzie miał dla Zainteresowanego jednak pewne konsekwencje. Święceń kapłańskich nie da się cofnąć ani anulować. Przykre że refleksja przyszła PO świeceniach. Nie mniej mam nadzieje ze Pan Szydło ułoży sobie życie z zyskiem dla społeczeństwa. I to tyle w tym temacie.
       • erte2 Re: Widzę że oglądasz serial policjantki i policj 23.12.19, 11:27
        taniarada napisało:
        Sprawa jest prozaiczna .Słabej wiary człowiek .Nawet Maryja z Jasnej była w tym temacie bezradna.

        matołeczku, Maryja z Jasnej Góry ma głęboko w swej świętej dupie Tymoteudsza, jego mamusię, tatusia, prezesa a także i ciebie, i mnie. Ale ja sie tym nie przejmuję:-))).
  • haen2010 To jest przykre i niezrozumiałe 13.12.19, 18:12
   Już jego bezpłatny urlop wzbudził sensację. Na tym poziomie polityki można to wcześniej załatwić. Studia watykańskie etc, etc. Nie trzeba oficjalnego porzucenia wiary, lecz dyskretne przejście w stan świecki.

   Nie wiem, czy zaliczał jakieś dziewice, ale bajzel wokół Tymka nie wziął się z niczego - coś tu spieprzono i nie wiadomo czemu. W tych sprawach mafia nie chce sensacji. Ale ją dostała.

   Ostatnią przyczyną jest hejt w sieci.

  • suender Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 13.12.19, 19:50
   czandra1

   > Tak się media podniecają tym, że zrezygnował z księdzowania,
   > i co, świat się zawalił?

   Raz KSIĄDZ zawsze KSIĄDZ!
   Nawet upadły duchowny do końca jest Księdzem, przecież musi być czymś piekło wybrukowane, - ot co, .....


   Pozdrawiam.
  • asdfg2018 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 14.12.19, 11:36
   Miejmy nadzieję że pójdzie do uczciwej pracy , założy rodzinę taką czy inną i będzie żył uczciwie . Powodzenia .

   -

   " Kościół na Warmii stanął przed prawdziwym kryzysem. Do seminarium duchownego w Olsztynie nie zgłosił się ani jeden kandydat na pierwszy rok studiów. Hierarchowie będą się zastanawiać, dlaczego."
   • buldog2 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 16.12.19, 17:51
    Po tym, jak zostanie osądzony za pedofilię, za którą świadczą wszystkie znane okoliczności.
    Skoro powiedział, że nie będzie ojcem i nie został ojcem i nie planuje nim zostać, w kontekście przecieków można przypuszczać tylko, że wyrzekł się dziecka i matki, z którą je spłodził. Co się z nimi dzieje, czy dziecko, które jak słyszeliśmy, już się urodziło, trafiło do "okna życia" (czy podobnego), matka trafiła do klasztoru czy instytucji dla kobiet upadłych, trudno powiedzieć.

    Co należy o tym "ojcu" paniczu z wielkiego świata, świata Kościoła i polityki, pomyśleć, też trudno powiedzieć.

    --
    Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
   • asdfg2018 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 23.12.19, 10:19
    Dużo pytań w sprawie tego celebryty medialnego . Bardzo dużo .

    Tadeusz Isakowicz-Zaleski :
    "...Po trzecie ta sprawa, jak i odejścia wielu innych młodych księży, stawia znak zapytania nad kondycją polskich seminariów duchownych. Kończyłem to samo seminarium w Krakowie, co ks. Tymoteusz, ale za moich czasów od kleryków bardzo wiele wymagano. Do tego dochodziły także szykany ze strony władz komunistycznych, w tym dwuletnia służba wojskowa. Dziś natomiast w wielu seminariach panuje atmosfera "cukierkowo-ptysiowa". Klerycy w niektórych diecezjach są traktowani jak, przepraszam za określenie, "dzieci specjalnej troski", o których dobre samopoczucie trzeba ustawicznie dbać. Znam taką diecezję na północy Polski, której biskup (skądinąd homoseksualista i były tajny współpracownik SB) ma specyficzne, "nadopiekuńcze" podejście do kleryków, nazywanych przez niego samego "moimi bąbelkami". Czy przyszli księża, tak formowani, będą w przyszłości gorliwymi duszpasterzami? "

  • zoro_wieczorowo_poro Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 16.12.19, 17:40
   A ja mam taką teorię:
   Becia zdobyła w wyborach PE rekordowy, półmilionowy wynik. Była lepszym i pewniejszym kandydatem w wyborach prezydenckich niż Adrian. A tu nagle Tymek "Wydymek" odstawił numer, po którym cały misterny plan prezesa poszłedł w PiSdu

   --
   "Ojciec Rydzyk powinien dostać Nagrodę Nobla z fizyki, bo udowodnił, że fale radiowe mogą przyciągać ciemną masę - stwierdził Stefan Niesiołowski."
  • asdfg2018 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 17.12.19, 20:46
   Tymek , jak ty mnie zaimponowałeś , ty masz to cuś

   -
   " Kościół na Warmii stanął przed prawdziwym kryzysem. Do seminarium duchownego w Olsztynie nie zgłosił się ani jeden kandydat na pierwszy rok studiów. Hierarchowie będą się zastanawiać, dlaczego."
    • ta Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 20.12.19, 13:16
     adria231 napisała:

     > Podobno mama tymusia poprowadzi kampanię wyborczą pajaca z pałacu.

     Tak ma być i prawdopodobnie dlatego pojawiło się oficjalne oświadczenie pana T.Szydło o opuszczeniu stanu duchownego. Ma to na celu oczyszczenie atmosfery wokół rodziny Szydlów. Pani Szydło prowadząc kampanię będzie krótko kwitowala ew. pytania na ten temat stwierdzeniem, że syn już wydał oświadczenie i na tym koniec.

     To była próba ogarnięcia tematu, by pani Szydło mogła doprowadzić pana Dudę ponownie do pałacu bez przykrych dla niej pytań po drodze. Czy skuteczna, wątpię.
     • asdfg2018 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 20.12.19, 16:08
      ta napisała:

      > adria231 napisała:
      >
      > > Podobno mama tymusia poprowadzi kampanię wyborczą pajaca z pałacu.
      >
      > Tak ma być i prawdopodobnie dlatego pojawiło się oficjalne oświadczenie pana T.
      > Szydło o opuszczeniu stanu duchownego. Ma to na celu oczyszczenie atmosfery wok
      > ół rodziny Szydlów. Pani Szydło prowadząc kampanię będzie krótko kwitowala ew.
      > pytania na ten temat stwierdzeniem, że syn już wydał oświadczenie i na tym koni
      > ec.
      >
      > To była próba ogarnięcia tematu, by pani Szydło mogła doprowadzić pana Dudę pon
      > ownie do pałacu bez przykrych dla niej pytań po drodze. Czy skuteczna, wątpię.

      Tym bardziej tabloidy i tzw "kolorowa prasa plotkarska" zajmie się tematem syna ktorego mamunia świadomie wykreowała na celebrytę medialnego niczym na Lewandowskiego , Małysza czy Martyniuka . Tabloidy itp media tym sie żywią . Najprawdopodobniej fotoreporterzy tabloidów już warują w pobliżu domu Tymka czekając na dobre ujęcie ... Taki jest chleb tych żurnalistów . Sołtysowa powinna o tym wiedzieć robiąc m.in. w Częstochowie z syna medialnego celebrytę .
  • asdfg2018 Re: O co chodzi z Tymatouszem Szydło 26.12.19, 12:51
   " Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w krótkim komentarzu w mediach społecznościowych napisał o ks.Mateuszu Szydło iż "oznacza to tylko jedno". Ks. " Isakowicz-Zaleski w innym wpisie opisał z kolei sytuację w seminariach w Polsce, do których wstępuje niezwykle mało kandydatów; wielu innych porzuca kapłaństwo. ":Równocześnie z kapłaństwa odchodzi wielu młodych księży. Jedni zakładają rodziny, inni dokonują "coming out" jako geje. To wszystko świadczy o ogromnym kryzysie w Kościele polskim. Jednak prezydium Episkopatu, wybrane w tym samym składzie na kolejną 5-letnią kadencję, nie przedstawia ani analizy tego groźnego zjawiska, ani propozycji działań zaradczych" - pisał ks. Isakowicz-Zaleski. "
  • maotsetung Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa 26.12.19, 14:21
   Mamusia, wsiowa baba chciała mieć syna księdza, syn okazał się być normalnym, a nie zbokiem i wybrał barabara z kobietą zamiast z ministrantami!
   Znaczy zwyciężyła chuć i normalność, chłopak wybrał normalne życie , a nie zboka w sutannie!
   Brawo i tak trzymać Panie Tymoteuszu, a mamusia niech dalej klęczy z panemprezydentem i jego ferajną przed kieckowymi zbokami!
   --
   www.wiesci24.pl/2019/12/13/kuchcinski-trafil-na-stonoge-na-lotnisku-niech-pan-przekaze-ziobrze-trzy-che-wideo/
   • snajper55 Re: Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa 26.12.19, 14:22
    maotsetung napisał:

    > Mamusia, wsiowa baba chciała mieć syna księdza, syn okazał się być normalnym, a
    > nie zbokiem i wybrał barabara z kobietą zamiast z ministrantami!
    > Znaczy zwyciężyła chuć i normalność, chłopak wybrał normalne życie , a nie zbok
    > a w sutannie!
    > Brawo i tak trzymać Panie Tymoteuszu, a mamusia niech dalej klęczy z panemprezy
    > dentem i jego ferajną przed kieckowymi zbokami!

    Wzgardził dupciami ministrantów. Zbok.

    S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka