Dodaj do ulubionych

To jedzie młodość, młodość, młodość i... krewa

14.12.19, 06:03
Kierowca Jarosława Gowina ma 28 lat, około 3 lata służby w BOR i SOP i nikłe doświadczenie jako kierowca VIP-ów; wcześniej przez kilka miesięcy jeździł z Markiem Kuchcińskim - ustalił portal tvn24.pl. - Wjechał w tira drzwiami, przy których siedział Gowin. Gdyby nie pasy, mogłoby być z nim źle, bo uderzenie było mocne - przyznaje nasz informator.

[...]

- Jest zasada, że jadąc na sygnałach nie powinno się jechać pod prąd, a tym bardziej wyprzedzać na wysepce - wyjaśnia były oficer Służby Ochrony Państwa. - Oficer ochrony powinien zwrócić uwagę kierowcy, że przegina. Gdyby tam siedział stary wyjadacz, to do tego wypadku by nie doszło - dodaje drugi rozmówca tvn24.pl. Nasz kolejny rozmówca precyzuje: - Z wicepremierem jechał nie tylko młody kierowca, ale też młody oficer ochrony. Z ochroną Gowina jest problem, bo jej skład się wyjątkowo często wymienia. Trafiają przez to do niego słabi funkcjonariusze - zaznacza.


www.tvn24.pl/zderzenie-limuzyny-wiozacej-jaroslawa-gowina-kim-jest-kierowca-sop-ustalenia-tvn24-pl,993024,s.html
I w tym momencie na scenę wkracza wicepremier Gowin (ten sam, który przed chwilą szczęśliwie uniknął rozsmarowania na burcie TIR-a) i odśpiewuje arię ze znanej opery komicznej "Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało":

"Nie było żadnego zagrożenia ani dla życia, ani dla zdrowia".

Myślicie, że Gowin starał się w ten sposób zminimalizować odpowiedzialność niedoświadczonych młodzieńców, którym jakiś stary rep z SOP-u powierzył ochronę zdrowia i życia wicepremiera?

Nie sądzę.

Myślę, że bardziej zależało mu na zbagatelizowaniu całej sprawy i uniknięciu pytań o to, czy aby pewien niemłody już dygnitarz nie zechciał tego dnia pospać sobie dłużej, zmuszając tym samym młodego kierowcę do szaleńczej jazdy.

A więc kiedy dojdzie do tragedii (a w końcu pewnie dojdzie), to nie dajcie sobie wmówić, że zawiniła młodzieńcza brawura, bo winna będzie starcza głupota.

--
Strefa wolna od Jarosława Kaczyńskiego w oczywisty sposób nie jest wymierzona przeciwko jego osobie, tylko przeciw promowaniu ideologii niskiego wzrostu.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka