Dodaj do ulubionych

Załóżmy teoretycznie

14.12.19, 21:51
że do drugiej tury wyborów oprócz Dudy, wejdzie nie Kidawa lecz Zandberg.

I tu rodzi się całkiem zasadne pytanie:
jak zagłosują wyborcy PO / KO?

Obserwuj wątek
    • buldog2 Re: Załóżmy teoretycznie 14.12.19, 23:18
      Zandberg? Zandberg nie ma szans.
      Co innego Biedroń albo Pytlik.
      Biedroń już udowodnił, że uczciwy i na jego słowa można polegać. Pytlik też zademonstrował swoje zalety.
      Wezmą Pytlika.

--
      Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
    • inocom Re: Załóżmy teoretycznie 14.12.19, 23:34
      turbo-dymo-man napisała:

> że do drugiej tury wyborów oprócz Dudy, wejdzie nie Kidawa lecz Zandberg.
      >
      > I tu rodzi się całkiem zasadne pytanie:
      > jak zagłosują wyborcy PO / KO?

Jak im PO każe. Tacy są wolni i niezależni.

--
      Jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy platformy, która nie decyduje się banować ludzi odbiegających od mentalności tłumu - Mikhaila Peterson.
    • lechutek1961 Re: Załóżmy teoretycznie 14.12.19, 23:47
      turbo-dymo-man napisała:

> że do drugiej tury wyborów oprócz Dudy, wejdzie nie Kidawa lecz Zandberg.
      >
      > I tu rodzi się całkiem zasadne pytanie:
      > jak zagłosują wyborcy PO / KO?

Raczej pytanie ile ich z PRL zostało. Ja zerwałem z PRL. Może czas aby reszta zerwała.👍👍👍
      • mephlstopheles Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 13:56
        lechutek1961 napisał:

> Raczej pytanie ile ich z PRL zostało. Ja zerwałem z PRL. Może czas aby reszta zerwała.👍👍👍

Większość wyborców KO nie musi zrywać z PRL, bo pamiętają je jak przez mgłę z dzieciństwa lub wcale go nie pamiętają.
        Ale gratulujemy Lesiu, że Tobie się udało, to musiała być życiowa decyzja :-)
    • j-k masz 2/3 racji. 14.12.19, 23:53
      turbo-dymo-man napisała:

> że do drugiej tury wyborów oprócz Dudy, wejdzie nie Kidawa...

i do tego momentu masz racje

- ale kto oprocz Dudy wejdzie - to jeszcze dzis nie wiadomo.
      • turbo-dymo-man Re: masz 2/3 racji. 14.12.19, 23:58
        j-k napisał:

> - ale kto oprocz Dudy wejdzie - to jeszcze dzis nie wiadomo.

I dlatego, było to tylko założenie teoretyczne!
        Ale od założenia, istotniejsze było pytanie: jak zagłosują wyborcy PO / KO?

Myślę, że mając wybór między Dudą a kimś z lewicy - wybiorą Dudę!
        • yoma Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 11:15
          Uczciwie ci odpowiedziałam na zadane pytanie, a pewności w tym społeczeństwie mieć nie można :) Swoją drogą ciekawe, przy kim duda jawiłbysię jako lepsze zło. Jakimś faszyście?

--
          "possibly the most blindingly chaotic record I have ever heard"
          • adria231 Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 11:48
            Wkrótce poznamy kilku kandydatów na prezydenta.Poznajmy ich poglądy. W I turze wybierzemy "swojego " kandydata. Nie możemy obrażać się , jeżeli " nasz" przegra. W II turze wybierzemy tego, który nie jest pajacem z pałacu. Nie będzie bolało.
            • turbo-dymo-man Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 12:01
              adria231 napisała:

> Wkrótce poznamy kilku kandydatów na prezydenta.Poznajmy ich poglądy. W I turze
              > wybierzemy "swojego " kandydata. Nie możemy obrażać się , jeżeli " nasz" prz
              > egra. W II turze wybierzemy tego, który nie jest pajacem z pałacu. Nie będzi
              > e bolało.

To co napisałaś, to "oczywista oczywistość".
              Ja jednak, poszedłem ciut dalej i zawęziłem pole wyboru. Proszę zatem, o ustosunkowanie się tych warunków brzegowych.
          • turbo-dymo-man Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 11:51
            yoma napisała:

> Uczciwie ci odpowiedziałam na zadane pytanie,

I chwała ci za to, bo jako pierwsza i jak na razie jedyna udzieliłaś odpowiedzi na zadane pytanie a już
            zaczynałem się martwić, że pytanie jest przeintelektualizowane :-)

> Swoją drogą ciekawe, przy kim duda jawiłbysię jako lepsze zło.
            > Jakimś faszyście?

"Lepsze zło" przy moim założeniu?
            Na pewno konfederaci, z dużą dozą prawdopodobieństwa - PSL-owcy a także genetyczni irracjonalni antykomuniści, pokroju "buldoga", czy "hrabiego", których w szeregach PO jest całe mnóstwo!
            • yoma Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 11:55
              Bez personalnych wycieczek, jeśli łaska. Nienienie, najgorszy pslowiec byłby zdecydowanie lepszym złem niż duda - ale przy faszyście, cholera, przy faszyście byłby problem. Głos nieważny, jak mniemam, jeśli o mnie chodzi.

Konfederatów zaliczam do faszystów, jakby co.

--
              moja najnowsza kołysanka
            • turbo-dymo-man Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 12:10
              Źle się zrozumieliśmy. Pisząc:

turbo-dymo-man napisała:

> "Lepsze zło" przy moim założeniu?
              > Na pewno konfederaci, z dużą dozą prawdopodobieństwa - PSL-owcy a także genety
              > czni irracjonalni antykomuniści, pokroju "buldoga", czy "hrabiego", których w s
              > zeregach PO jest całe mnóstwo!

wymieniłem tych, którzy wg, mnie, uznali by Dudę za mniejsze zło zakładając, że w II turze stanąłby w szranki z Zandbergiem, czy innym lewicowcem.
              • yoma Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 12:25
                A, OK. A to jestem w stanie się zgodzić. Z tym, że pslowcy za mniejsze zło uznaliby tego, od kogo spodziewaliby się większych profitów, niezależnie od jego maści.

--
                blessed be my insomnia
    • eiran Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 12:01
      Myślę że można postawić jeszcze wiele równie zasadnych pytań:
      1. Co będzie, jeśli do drugiej tury wejdzie Krzysztof Bosak?
      2. Co będzie, jeśli do drugiej tury wejdzie Marian Kowalski?
      3. Co będzie, jeśli do drugiej tury wejdzie Zbigniew Stonoga?

W szczególności ciekawi mnie, jak zagłosują wtedy wyborcy partii Razem
      Bo tego, że nie zagłosują na Kidawę-Błońską, możemy być pewni.

--
      Przez 14 lat ayran.
        • eiran Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 12:33
          Należy głosować na takiego kandydata, którego wybór - w porównaniu do kontrkandydata w 2. turze - będzie oznaczał niższe prawdopodobieństwo wyjścia z UE. W postawionym przez autora wątku mocno absurdalnym zestawieniu, takim kandydatem byłby Zandberg, natomiast w zestawieniu z Bosakiem czy Kowalskim - mimo wszystko Dudyń.
          Ale trochę głupio dawać się wpuszczać w dyskusję gostkowi, który na forum pisze raz na pięć lat (w poprzednim najnowszym wpisie ujawnił się jako zwolennik opcji trotylowej); co nie przeszkadza mu recenzować czynnych forumowiczów.

--
          Przez 14 lat ayran.
          • yoma Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 12:44
            Twoja wola; ja z kolei z chęcią podyskutuję w wątku, który jednak stawia interesujące (tak) pytania i nie jest następnym wątkiem o banasiu zbawcy narodu ani o tym, co w tej chwili widać w gadzinówce. Wymiar czasowy pojawiania się wątkodawcy na forum nie ma znaczenia.

Ono nie jest takie absurdalne, to zestawienie, Ayran, bo odpowiedź na zadane pytanie mówi o nas dużo :)

--
            Shylmagoghnar
      • turbo-dymo-man Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 12:31
        eiran napisał:

> W szczególności ciekawi mnie, jak zagłosują wtedy wyborcy partii Razem
        > Bo tego, że nie zagłosują na Kidawę-Błońską, możemy być pewni.

Rozumiem, że optymistyczne zakładasz, że Duda odpadnie w I turze i że w II turze, Kidawa-Błońska spotka się z jednym z twojej trójki?
        Jeśli by tak było, to ja z całą pewnością zagłosuję na Kidawę
    • qinto Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 12:12
      Obrażą się na Polaków, tak samo jak Tusk po przegranych wyborach prezydenckich z Lechem Kaczyńskim i nie poprą Zandberga.
      Pytanie jest dobre, można je odnieść również do Hołowni, Kosiniaka i Bosaka.
      • turbo-dymo-man Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 13:55
        qinto napisał:

> Pytanie jest dobre, można je odnieść również do Hołowni,

- jeśli vs Duda - to Hołownia

> Kosiniaka

- jeśli vs Duda - to Kosiniak

> Bosaka.

jeśli vs Duda - to Duda!

Teoretycznie Zandberg ma większe szanse od Bosaka i raczej nie liczy się w starciu z Kidawą.
    • pies.na.czarnych Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 12:51
      Coraz cieniej z nim

16,1 proc. respondentów ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy "bardzo dobrze", a 23,2 proc. "dobrze" - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl. Ocenę "przeciętną" wystawia Andrzejowi Dudzie 25,5 proc. ankietowanych, a negatywną - 30,8 proc. 4,4 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

--
      Uwaga szczur!
    • taniarada Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 14:43
      Państwo teoretyczne i kamieni kupa już było i nie wróci . A na pewno nie w postaci rzecznika rządu Donalda Tuska Kidawy -Błońskiej.Nawet jak platfusy przeznaczą na jej promocję 20 mln złotych.Amen.
      • turbo-dymo-man Nie mów hop! 15.12.19, 15:59
        taniarada napisał(a):

> Państwo teoretyczne i kamieni kupa już było i nie wróci .

A przed państwem teoretycznym, było państwo totalitarne i też miało nie wrócić a jednak wróciło!

• snajper55 Re: Załóżmy teoretycznie 15.12.19, 16:07
        taniarada napisał(a):

> Państwo teoretyczne i kamieni kupa już było i nie wróci . A na pewno nie w pos
        > taci rzecznika rządu Donalda Tuska Kidawy -Błońskiej.Nawet jak platfusy przezna
        > czą na jej promocję 20 mln złotych.Amen.

Teraz mamy państwo banasiowe, w którym rządzą przestępcy.

S.
        --
        Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka