Dodaj do ulubionych

Dlaczego handel jest w obcych rękach?

16.12.19, 09:03
Wiadomo nie od dziś iż 95% handlu a zwłaszcza handlu wielkopowierzchniowego należy do zagranicznych koncernów które wprawie cały zysk transferują z Polski. Ba zagraniczne koncerny przyjęły nawet rodzinne firmy w sposób pośredni uzależniając od swych hurtowni. W efekcie tak siec ABC to tak naprawdę zagraniczny biznes z Polakami jako quasi najemcami. Jestem zadania iż Polski rząd jakim jest obecna władza coś z tym powinien zrobić. Sam zakaz handlu w niedzielę to zdecydowanie za mało.
Obserwuj wątek
    • buldog2 Tak. To prawda. 16.12.19, 09:46
      Znaczy w 1948 wygrana została bitwa, nie wojna o handel.
      Rozumiem, że teraz PIS poprowadzi handel do ostatecznego końca. To już pewne.
      Tak.
      To pewne.

--
      Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
      Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      • xyz_xyz1 Re: Tak. To prawda. 16.12.19, 10:10
        Jeżeli PiS spowoduje przejecie przez państwo handlu i sprzedaż produktów nie po cenach według wizji prywaciarzy a wedle cen urzędowych ustalonych przez Państwo zyska wdzięczność Polaków. A i państwo na tym zarobi. A to najważniejsze.
        • man_sapiens Re: Tak. To prawda. 16.12.19, 14:44
          xyz_xyz1 napisał:
          > Jeżeli PiS spowoduje przejecie przez państwo handlu i sprzedaż produktów nie po
          > cenach według wizji prywaciarzy a wedle cen urzędowych ustalonych przez Państw
          > o zyska wdzięczność Polaków. A i państwo na tym zarobi. A to najważniejsze.

Cytujesz tow. Bieruta?

Swoją drogą wzruszyłeś mnie. Od czasu upadku bolszewizmu w Polsce nie spotkałem się z określeniem "prywaciarz". Widać, że PiS bardzo stara się o zachowanie tradycji. Bolszewickiej.

--
          Marzę o Europie, gdzie bycie imigrantem nie byłoby przestępstwem Jan Paweł II
    • no-popis Re: Dlaczego handel jest w obcych rękach? 16.12.19, 10:04
      xyz_xyz1 napisał:

> Wiadomo nie od dziś iż 95% handlu a zwłaszcza handlu wielkopowierzchniowego nal
      > eży do zagranicznych koncernów które wprawie cały zysk transferują z Polski. Ba
      > zagraniczne koncerny przyjęły nawet rodzinne firmy w sposób pośredni uzależnia
      > jąc od swych hurtowni. W efekcie tak siec ABC to tak naprawdę zagraniczny bizne
      > s z Polakami jako quasi najemcami. Jestem zadania iż Polski rząd jakim jest obe
      > cna władza coś z tym powinien zrobić. Sam zakaz handlu w niedzielę to zdecydowa
      > nie za mało.
      Ty to masz problemy:) !
      Niech Polska Fundacja Narodową uruchomi sieci handlowe w Europie :)

--
      Donald Tusk wymordował wszystkich w Platformie Obywatelskiej, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało. Dzisiaj widać, za co on jest współodpowiedzialny. Kiedy on będzie siedział w Brukseli, będziemy, być może, skazani na rządy PiS-u przez parę lat.
      /Włodzimierz Cimoszewicz/
    • asdfg2018 Re: Dlaczego handel jest w obcych rękach? 16.12.19, 14:22
      A temu komuchowi siem śniom GS-y i PSS-y Społem . I kolejki za 2 rolkami srajtaśmy i wyrobem czekoladopodobnym . O luksusie jakim był sznurek do snopowiązałek i o trudnodostępnych gumofilcach nie wspomnę .
      A gdyby tak aktualnie rządząca Partia zapowiedziała jeszcze reaktywację kołchozów tj PGR to od razu w sondażach przybyłoby z 5 % .
      Oj komuchy , komuchy . Spadajcie do Lukaszenki , to taki wg was ciepły człowiek

-
      " Kościół na Warmii stanął przed prawdziwym kryzysem. Do seminarium duchownego w Olsztynie nie zgłosił się ani jeden kandydat na pierwszy rok studiów. Hierarchowie będą się zastanawiać, dlaczego."
      • xyz_xyz1 Re: Przed wojna handel tez byl w obcych rękach : 16.12.19, 14:44
        Mnie jest obojętne czy handle jest w rękach Polskich, Niemieckich, Francuskich czy Włoskich sieci mnie przeszkadza to że nie jest on PAŃSTWOWY. Nie powinno być czegoś takiego jak siec sklepów będąca własnością PRYWATNEGO KONSORCJUM. Bo prywaciarz każdy pilnuje jedynie własnego zysku a nie dba o interes Państwa i Pracownika. Jedynie Państwowy handel jest w stanie zapewnić odpowiednie standardy pracy, przestrzegane zasad etyki katolickiej oraz właściwe ceny. Państwo nie musi zarabiać na sprzedaży, nie muś kombinować i nie musi oszukiwać samo siebie. Dlatego własność PAŃSTWOWA czyli PUBLICZNA czyli WSZYSTKICH POLAKÓW , jest lepsza niż PRYWATNA.
        • man_sapiens Re: Przed wojna handel tez byl w obcych rękach : 16.12.19, 14:48
          xyz_xyz1 napisał:

> Mnie jest obojętne czy handle jest w rękach Polskich, Niemieckich, Francuskich
          > czy Włoskich sieci mnie przeszkadza to że nie jest on PAŃSTWOWY. Nie powinno by
          > ć czegoś takiego jak siec sklepów będąca własnością PRYWATNEGO KONSORCJUM. Bo p
          > rywaciarz każdy pilnuje jedynie własnego zysku a nie dba o interes Państwa i Pr
          > acownika. Jedynie Państwowy handel jest w stanie zapewnić odpowiednie standardy
          > pracy, przestrzegane zasad etyki katolickiej oraz właściwe ceny. Państwo nie m
          > usi zarabiać na sprzedaży, nie muś kombinować i nie musi oszukiwać samo siebie.
          > Dlatego własność PAŃSTWOWA czyli PUBLICZNA czyli WSZYSTKICH POLAKÓW , jest lep
          > sza niż PRYWATNA.

Widzę, że dotarłeś do materiałów II Zjazdu PZPR w 1948r. Mołodiec!

--
          Problem pedofilii nie dotyczy tylko Kościoła. Ale Kościół to jedyna znana mi instytucja, która pomaga ukrywać pedofilów i ich zbrodnie Jażdżewski
            • man_sapiens Re: Przed wojna handel tez byl w obcych rękach : 16.12.19, 15:19
              xyz_xyz1 napisał:

> Ale to były dobre rozwiązanie i się sprawdzało. Ja nie widze powodu aby do tego
              > nie powrócić. Interes Państwa musi być ponad interesem jednostki. A dodatkowo
              > to jedynie
              > Państwo potrafi zadbać o interes obywatela zwłaszcza tego najsłabszego.

Suusznie mówicie, towarzyszu. Gdy wszystkie sklepy były państwowe to państwo polskie i obywatele byli skutecznie chronieni przed naporem obcego nam ideowo i wyzyskującego nas papieru toaletowego i jeszcze okrutniejszego sznurka do snopowiązałek!

Z ci, którzy twierdzą, że państwo składa się z jednostek to pogrobowcy imperializmu, działający z określonych pozycji rewizjoniści!

--
              Jestem szczęśliwa, że kraj w środku Europy ma taki potencjał: nie węgiel, nie ropę, tylko literaturę Olga Tokarczuk
                • erte2 Re: Przed wojna handel tez byl w obcych rękach : 16.12.19, 19:14
                  xyz_xyz
                  Czy ty naprawdę jesteś taki durny czy tylko udajesz? Bo nie jest chyba możliwe żeby ktoś po 45. latach PRL-u, po totalnym braku wszystkiego w sklepach tzw. handlu uspołecznionego, po społecznych kolejkach za cytrynami, papierem do dupy, kawą, butami, po reglamentacji cukru, mięsa, papierosów i damskich majtek poważnie i z przekonaniem wypisywał takie brednie.
                  Więc zakładam że po prostu prowokujesz, ale może się mylę......
                  • xyz_xyz1 Re: Przed wojna handel tez byl w obcych rękach : 16.12.19, 20:09
                    Oświeć mnie - co ma wspólnego forma własności sklepu czy tez sieci sklepów z zaopatrzeniem czyli z tym co jest na pólkach. Byłem w 1986 roku na Węgrzech a w 1987 w NRD i to tuz przy granicy z Polską jakoś nie wdziałem ani kolejek ani problemów z brakiem towarów na pólkach w sklepach. Czekolady np. było chyba z 8 gatunków chciałeś 10 brałeś 10 chciałbyś 20 zapewne trochę by się dziwiono ale nie byłoby żadnych komentarzy bo i po co. Wędliny by wybór całkiem całkiem piwa chyba porównywalny z tym co dziś u nas w sklepach. To kwestia stanu gospodarki. A my teraz ją mamy w rewelacyjnym stanie.
                    • taniarada Re: Przed wojna handel tez byl w obcych rękach : 16.12.19, 20:25
                      xyz_xyz1 napisał:

> Oświeć mnie - co ma wspólnego forma własności sklepu czy tez sieci sklepów z za
                      > opatrzeniem czyli z tym co jest na pólkach. Byłem w 1986 roku na Węgrzech a w 1
                      > 987 w NRD i to tuz przy granicy z Polską jakoś nie wdziałem ani kolejek ani pro
                      > blemów z brakiem towarów na pólkach w sklepach. Czekolady np. było chyba z 8 ga
                      > tunków chciałeś 10 brałeś 10 chciałbyś 20 zapewne trochę by się dziwiono ale ni
                      > e byłoby żadnych komentarzy bo i po co. Wędliny by wybór całkiem całkiem piwa c
                      > hyba porównywalny z tym co dziś u nas w sklepach. To kwestia stanu gospodarki.
                      > A my teraz ją mamy w rewelacyjnym stanie.
                      Jestes prowokatorem .Spadaj na forum i tam wspieraj Matyjaszczyka.
                      • buldog2 Re: Przed wojna handel tez byl w obcych rękach : 16.12.19, 20:57
                        Skarbie,
                        On już kilka lat temu zapowiadał, że pod rządami PIS Polska uniezależni się od dyktatu mafi prawników Brukseli i będzie dążyła do przejścia z Unii. I Polska przechodzi. On jest nie prowokatorem, a balonem próbnym prezesa PIS i Antoniego.

--
                        Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
                        Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
                        Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
                        Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
                        • taniarada Re: Przed wojna handel tez byl w obcych rękach : 16.12.19, 21:18
                          buldog2 napisał:

> Skarbie,
                          > On już kilka lat temu zapowiadał, że pod rządami PIS Polska uniezależni się od
                          > dyktatu mafi prawników Brukseli i będzie dążyła do przejścia z Unii. I Polska p
                          > rzechodzi. On jest nie prowokatorem, a balonem próbnym prezesa PIS i Antoniego.
                          >
                          Jaki to balon PIS.Nie będę go ośmieszał .Na pewnym forum z pasją goni Pisiorów.I neguje ludzi co chcą w tym mieście coś zrobić.Obrońca komuny .Jest obrońcą i rzecznikiem pewnego prezydenta miasta.Niech spada.Nienawidzę ludzi obłudnych i zakłamanych.Masz swoje wizje i ideologię .Nie zmieniaj tego.Nie bądź chorągiewką.
                          • taniarada Re: Przed wojna handel tez byl w obcych rękach : 16.12.19, 21:26
                            xyz_xyz1 28.03.2019, 08:24
                            Dziwne ale Polak który wyjedzie za granice w błyskawicznym tempie uczy się przestrzegania przepisów ruchu drogowego ba uczy się nawet prawidłowo parkować czyli tak aby nie przekraczać wymalowanych linii. O przestrzeganiu zakazów nawet nie pisze bo to oczywiste. Podobnie jakoś tam nie za wiele tzw. wariatów drogowych. No ale zaparkowanie na zakazie na zachodzie europy najczęściej równa się szukaniu potem samochodu gdzieś na jakimś wysoko płatnym parkingu gdzieś na peryferiach niemałego miasta - i aby go odzyskać trzeba zapłacić słony mandat równowartości nawet naszych 1 -1,5 tyś zł + opłacić koszt lawety i parkingu co też sporo kosztuje. Prawdopodobieństwo ukarania jest w granicach 90 - 95% więc i chętnych na ryzykowanie brak. U nas na odwrót. Zakaz = bezpłatne miejsce parkingowe.
                            9
                            7
                            Odpowiedz
                            Ukryj odpowiedzi
                            Olek_44 28.03.2019, 13:01
                            @xyz_xyz1
                            Naprawde zna sie pan(i) na wszystkim?wszystko widział(a) Zauważyłem że jakikolwiek nie był by temat artykułu komentuje pan(i) jako expert i znawca.
                            7
                            4
                            Odpowiedz
                            zyczlliwy 28.03.2019, 15:18
                            @Olek_44
                            Podobne odczucie mam co do xyz_xyz1
                            jak czytam jakis artykul i nie ma komentarza tej osoby, to martwie sie ze moze netu nie ma albo cos sie stalo :)
                    • margit49 Re: Przed wojna handel tez byl w obcych rękach : 16.12.19, 20:40
                      xy_z napisał
                      Byłem w 1986 roku na Węgrzech a w 1987 w NRD i to tuz przy granicy z Polską jakoś nie wdziałem ani kolejek ani problemów z brakiem towarów na pólkach w sklepach.

Słusznie zauważyłeś-tak było w NRD, Czechach, na Węgrzech-ale nie w Polsce.
                      A że teraz mamy - jak piszesz gospodarkę w rewelacyjnym stanie, świetnie zaopatrzone sklepy. kwitnący handel - to pewnie zasługa tych obcych rąk, co dzierżą ten handel.
                      A że pracownicy handlu są przemęczeni, konieczny jest powrót do niedziel handlowych.
          • asdfg2018 Re: oponuje przeciw tej Twojej teorii. 16.12.19, 15:03
            j-k napisał:

> rozmawialem niedawno z pracownikami sieci "Spolem" - polska siec spoldzielcza
            >
            > plakali mi w rekaw, ze ci pracujacy u niemieckiego LIDLA - maja lepsze warunki
            > socjalne - niz u nich...

Byłem niedawno w Zoliborskim sklepie PSS Społem . Popatrzyłem na ceny . I nic nie kupiwszy wyszedłem .
            A temu mentalnemu bolszewikowi śniom siem gumofilce i kufajki na kartki oraz PSS Społem , MHD , PGR-y i GS-y

-
            " Kościół na Warmii stanął przed prawdziwym kryzysem. Do seminarium duchownego w Olsztynie nie zgłosił się ani jeden kandydat na pierwszy rok studiów. Hierarchowie będą się zastanawiać, dlaczego."
            • erte2 Re: oponuje przeciw tej Twojej teorii. 16.12.19, 19:23
              Ceny w "Społemie" (jaki ładny neologizm mi się udał!) są mniej więcej o 10 do 15.% wyższe niż w marketach czy dyskontach, ale od czasu do czasu udaję się tam żeby kupić coś, czego nie ma gdzie indziej - wędzoną, paprykowaną słoninę. Jest co prawda już horrendalnie droga (kiedyś była sporo tańsza) i równie niezdrowa, ale nie mogę się oprzeć. Świeży chleb (z prywatnej piekarni), cienko pokrojona słoninka i plasterki czerwonej cebuli.... Pyszota!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka