Dodaj do ulubionych

Będzie następne ułaskowaionko

16.12.19, 11:05
Będzie następne ułaskowaionko


Jan Śpiewak poprosi Andrzeja Dudę o ułaskawienie. Prezydent ma się przychylić
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25517352,jan-spiewak-poprosi-andrzeja-dude-o-ulaskawienie-prezydent.html#s=BoxOpImg5
Juz niedlugo duda nie bedzie musial sie fatygowac. Wszystkie wyroki beda konsultowane w KC PiS.

--
Uwaga szczur!
Obserwuj wątek
  • sverir Re: Będzie następne ułaskowaionko 16.12.19, 11:29
   Może się podobać, moze nie, ale prezydent ma prawo stosować akt łaski. Nawiasem, gdyby córka Ćwiąkalskiego nie była tak uparta i zamiast procesu karnego wytoczyła cywilny, to więcej by na tym zyskała.

   --
   "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
  • man_sapiens Re: Będzie następne ułaskowaionko 16.12.19, 22:11
   Pan Śpiewak spełnia podstawowy warunek niezbędny dla związku z PiS - z łatwością mija się z prawdą.

   Proces był utajniony bo tego wymagają przepisy - proces karny o zniesławienie jest niejawny (art. 359 KPK).

   Kiedy mec. Górnikowska zorientowała się, że spadkobierca, którego kuratorem była nie żyje, to natychmiast powiadomiła o tym sąd i przestała być kuratorem w tym procesie. Przed wojną w Warszawie mieszkało kilkudziesięciu Aleksandrów Piekarskich i dopiero badania z pomocą archiwisty powojennych dokumentów pozwoliły jej stwierdzić, że ten Piekarski, który był współwłaścicielem kamienicy nie żyje.

   Kamienica do dzisiaj nie została sprywatyzowana - toczą się spory żyjących spadkobierców i miasta - a tym bardziej "przejęta przez Górnikowską". Śpiewak napisał „Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 r. metodą na 118-letniego kuratora kamienicę na Ochocie” i o to toczył się proces karny.

   Mógł po prostu przeprosić publicznie Górnikowską tak, jak ją publicznie pomówił - i sprawy zapewne by nie było.

   --
   Łż jak pis (dawniej: łże jak pies)
   • jureek Re: Będzie następne ułaskowaionko 17.12.19, 06:46
    man_sapiens napisał:

    > Kiedy mec. Górnikowska zorientowała się, że spadkobierca, którego kuratorem był
    > a nie żyje, to natychmiast powiadomiła o tym sąd i przestała być kuratorem w ty
    > m procesie. Przed wojną w Warszawie mieszkało kilkudziesięciu Aleksandrów Pieka
    > rskich i dopiero badania z pomocą archiwisty powojennych dokumentów pozwoliły j
    > ej stwierdzić, że ten Piekarski, który był współwłaścicielem kamienicy nie żyje
    > .

    Co zdanie, to kłamstwo. Po pierwsze wcale nie natychmiast przestała być kuratorem, a po drugie to wcale nie ona zleciła kwerendy w archiwach w celu ustalenia, czy żyje osoba, dla której była kuratorem. Zlecił to adwokat innych współwłascicieli kamienicy i to on, a nie Gornikowska zawiadomił sąd o wynikach kwerendy.

    > Kamienica do dzisiaj nie została sprywatyzowana - toczą się spory żyjących spad
    > kobierców i miasta - a tym bardziej "przejęta przez Górnikowską".

    Z tego, że poprzednie pospieszne decyzje o reprywatyzacji zostały cofnięte i kamienica wróciła do miasta, nie wynika wcale, że kamienica ta nigdy nie została przekazana Górnośląskiej i przez nią przejęta. Na profilu fejsbukowym Śpiewaka można obejrzeć sobie protokół przekazania-przejęcia kamienicy z podpisem córki Ćwiąkalskiego
    • sverir Re: Będzie następne ułaskowaionko 17.12.19, 07:40
     "Co zdanie, to kłamstwo. Po pierwsze wcale nie natychmiast przestała być kuratorem, a po drugie to wcale nie ona zleciła kwerendy w archiwach w celu ustalenia, czy żyje osoba, dla której była kuratorem. Zlecił to adwokat innych współwłascicieli kamienicy i to on, a nie Gornikowska zawiadomił sąd o wynikach kwerendy"

     W tej sprawie mecenas Porwisz był pełnomocnikiem pani Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej, a nie adwokatem innych współwłaścicieli.

     "nie wynika wcale, że kamienica ta nigdy nie została przekazana Górnośląskiej i przez nią przejęta. Na profilu fejsbukowym Śpiewaka można obejrzeć sobie protokół przekazania-przejęcia kamienicy z podpisem córki Ćwiąkalskiego"

     I właśnie z tego protokołu wynika, że nie przejęła kamienicy, tylko podpisała protokół w imieniu przejmujących. Nawet pan Śpiewak podkreśla, że tak należy odczytywać jego słowa o przejęciu kamienicy, jako podpisanie protokołu w imieniu nieżyjącego kuranta, a nie jako faktyczne przejęcie kamienicy. Pan Śpiewak twierdzi, że to było jasne od początku. Nagle jednak pojawiasz się Ty i upierasz się, że pani Górnikowska-Ćwiąkalska przejęła kamienicę. Czyli pan Śpiewak się myli, pomimo publikacji dokumentów nadal znajdują się osoby, które opacznie rozumieją sens jego wypowiedzi.

     Nawiasem mówiąc - nie tak dawno uprzedzałeś o wyciąganiu konsekwencji wobec osób, które w ślad za TVP powtarzały słowa o kradzieży przez waszego fotografa. To jak to działa: waszego fotografa nie można nazwać złodziejem, bo to była pomyłka (choć w momencie pierwszej publikacji informacji wcale nie było to jasne), ale można mówić o przejęciu przez panią Górnikowską-Ćwiąkalską kamienicy metodą na kuratora, bo podpisała protokół?

     --
     "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
     • eiran Re: Będzie następne ułaskowaionko 17.12.19, 07:51
      Swoją drogą, oryginalny wpis Śpiewaka brzmiał ""Boom. Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letniego kuratora kamienicę na Ochocie".
      Co zdaje się wskazywać, że to kurator miał aż tyle lat, a więc pani Górnikowska mogła się słusznie poczuć dotknięta.

      --
      Przez 14 lat ayran.
  • jureek Re: Będzie następne ułaskowaionko 17.12.19, 06:29
   pies.na.czarnych napisała:

   > Będzie następne ułaskowaionko

   No bo oczywiście ułaskawionka należą się tylko takim jak Słowik czy Vogel, ale na pewno nie tym, którzy podważają podstawową zasadę ustrojową jak Ikonowicz (Komorowski odmówił ulaskawienia) czy właśnie Śpiewak. Im nie przysługuje prawo obywatelskie do ubiegania się o ulaskawienie.
    • sverir Re: Będzie następne ułaskowaionko 17.12.19, 07:41
     Swoją drogą takie to ciekawe - pan prezydent twierdził, że ułaskawić może dopiero na wniosek. Oczywiście powiedział nieprawdę (jak to pan prezydent), bo ułaskawić może z urzędu. Żaden wniosek nie jest mu do tego potrzebny. Ale przecież jemu nie chodzi o pana Śpiewaka, tylko o blask fleszy i ludzką twarz.

     --
     "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka