Dodaj do ulubionych

Ewidentnym celem projektu PiS jest

17.12.19, 12:21
Ewidentnym celem projektu jest także doprowadzenie do obsadzenia urzędu pierwszego prezesa Sądu Najwyższego przez urzędującego prezydenta, na wypadek gdyby przegrał wybory prezydenckie w 2020 roku - podkreślił Sąd Najwyższy w opinii do projektu nowelizacji ustaw o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Projekt został złożony przez klub PiS"Uniemożliwić skuteczne pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej"

Jak zaznaczono, "Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego jest bowiem przewodniczącym tego Trybunału z mocy prawa i ma realny wpływ na kształtowanie składów orzekających". "To z kolei może uniemożliwić skuteczne pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przed tym organem. Nie bez znaczenia jest również marginalizacja roli samorządu zawodowego sędziów, który powinien zostać pozbawiony dotychczasowych funkcji opiniodawczych, jak i kontrolnych wobec nominowanych przez Ministra Sprawiedliwości prezesów sądów powszechnych" - dodano w opinii SN.
tvn24.pl/opinia-sadu-najwyzszego-do-nowego-projektu-pis-w-sprawie-zmian-w-sadownictwie,993900,s.html

--
Uwaga szczur!
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Ewidentnym celem projektu PiS jest 17.12.19, 17:47
   Pisie bujdy na resorach. Zaorania ciąg dalszy.

   "To niedopuszczalne". Dziekan Paryskiej Rady Adwokackiej o projekcie nowelizacji ustaw o ustroju sądów

   tvn24.pl/dziekan-paryskiej-rady-adwokackiej-marie-aimee-peyron-o-projekcie-nowelizacji-ustaw-o-ustroju-sadow,993935,s.html
   --
   Uwaga szczur!
  • buldog2 Re: Ewidentnym celem projektu PiS jest 17.12.19, 20:34
   Oni do tego "formalnie", tzn. kontynuując łamanie Konstytucji i zgodnie z ich nielegalnymi i nieważnymi procedurami, doprowadzą.
   Trzeba się zastanawiać, jak się w tej sytuacji zachować, przy czym należy uwzględnić pokutującą w elektoracie PIS (nie tylko PISbolszewików) negację członkostwa w UE oraz idealizację życia po wyjściu z UE.
   Czy liczyć na możliwość przezwyciężenia tego zgubnego dla Polski kłamstwa w toku normalnej konkurencji politycznej?
   Czy zgodzić się z poglądem, że to nierealne i jedynym w obecnej sytuacji sposobem naprawy jest dać elektoratowi posmakować tego miodu życia poza Unią, może kolejne pokolenia czegoś to nauczy.

   To, że w perspektywie kilku lat PIS wykończy sytuacja gospodarcza, wiąże się z tematem, nawet należy do niego, ale nie wyczerpuje [go].

   Obecny fatalny stan rzeczy to wina ekipy Tuska, której nie chciało się ani walczyć z agenturą i sabotażem państwa (bo wygodnie i łudziła się, że tolerowanie przestępstw PIS zagra na jej korzyść), ani zadbać o odpowiedni poziom oświaty i edukacji politycznej i gospodarczej, nie tylko w szkołach.

   --
   Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
   • pies.na.czarnych Re: Ewidentnym celem projektu PiS jest 17.12.19, 23:27
    Opanują wszystko i beda mogli bezkarnie kraść.

    Dodatkowo: Adam Bodnar ma konkurenta. Premier powołał pełnomocnika rządu do spraw praw człowieka - co to oznacza? Każdy normalnie myślący człowiek wie o co im chodzi.
    tvn24.pl/marcin-warchol-powolany-pelnomocnikiem-rzadu-do-spraw-praw-czlowieka,994043,s.html
    --
    Uwaga szczur!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka