Dodaj do ulubionych

Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie

12.01.20, 12:43
Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie - społeczny darwinizm. Śpiewając hity Zenka Martyniuka hordy patriotów będą lewaków opiekać przy ognisku. Szukam więc po szufladach mojego starego, nansenowskiego paszportu bezpaństwowca - uchodźcy, zanim zaczną w Polsce, wydawać nowe paszporty Neandertalczyka. Tego tradycjonalisty wyklętego z naszej ziemi. Jego IQ było równie wysokie, jak aspiracje, więc idealnie się nadaje dla nowej elity. Światełko pójdzie do Nieba, ale my tu zostaniemy, z bezprawiem, przemocą i faszyzmem".
polityczek.pl/facebook/12294-zahipnotyzowana-ciemna-masa-gretkowska-o-widzach-tvp?fbclid=IwAR1XWhyocwe-x3oWy4JqYypOp0m5GXORtp7Tu6ixS0b-5ipmHrw0DBNPmV0
--
Uwaga szczur!
Obserwuj wątek
  • najezyn Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 12.01.20, 13:35
   Bezprawie już dziś hula radośnie po kraju. Weźmy heroicznego sędziego Juszczyszyna. Ma oto dłużnika i jego wierzycieli. Dłużnik ma 500 tys zł w dobrach, które komornik może sprzedać, by wierzycieli spłacić. Dobra oddaje duet komornik+Juszczyszyn za 30 tys. Straty dłużnika+ wierzycieli = 470 tys zł. Co z takim sędziom należałoby zrobić? Dać łopatę i posłać do roboty przy rowach, bo ewidentnie nie nadaje się na sędziego. A tymczasem ten pożal się boże osobnik w togę ubrany - uchodzi za wzór do naśladowania. I dalej pieprzy ludziom życie, bo zamiast rozstrzygać sprawę, dość prostą, zawiesza ją czort wie na jak długo i zaczyna wnikać, kto w tym kraju jest sędzią a kto nie jest - bo on, Juszczyszyn, nabrał przekonania w niekonstytucyjność paru naczelnych organów państwa. A może w ogóle całego państwa, skoro to państwo nie stoi na baczność przed kolegami Juszczyszyna po fachu, sędziami pozbieranymi przez polityków w różnych krajach Europy i posłanymi do Strasburga.
   Tak że dużo gorzej być już nie może. Mamy sędziów, którzy umieją z 500 tys zrobić 30 tys, marnotrawiąc resztę. Co nam grozi? Że z 500 tys zrobią 0 zł? Ale to już naprawdę nie jest dużo gorzej.
   • margit49 Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 12.01.20, 16:39
    najezyn napisał(a):

    > Bezprawie już dziś hula radośnie po kraju.

    A weźmy choćby heroicznego sędziego, uwikłanego w aferę hejterską, a właściwie głównego rozgrywającego. I oto kara - podobno wyrzucony z MS, a jednak na stronie ministerstwa w dalszym ciągu pełni funkcję podsekretarza stanu-wraca do orzekania. On i jemu podobni. Jakby nic się nie stało! I na to nie może być zgody. A poza tym należy ujawnić listy poparcia dla sędziów KRS i tyle w temacie Juszczyszyna-w swoich dywagacjach pominąłeś ten problem.
    • najezyn Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 12.01.20, 22:51
     Nikt go statusu sędziego nie pozbawił, więc o co chodzi? Jeśli faktycznie pracuje w MS choć powiedzieli, że nie pracuje - to znaczy że ktoś u Ziobry łże. Ale to akurat nie jest złamanie prawa, bo żaden sąd nie skazał tego gościa na wyrzucenie z ministerstwa. To był gest pod publikę i tyle. Nie wiem, czemu by miał nie orzekać sędzia, którego "wina" na tym polega, że w gronie kumpli po fachu rozsiewa plotki (prawdziwe, zaznaczmy) o jakimś uwodzicielu cudzych żon. Nieładne? Może. Karalne? Bynajmniej. Poniósł ktoś niewinny szkodę? Nikt. W odróżnieniu od ofiar bylejakości albo głupoty Juszczyszyna.
     • spokojny.zenek Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 12.01.20, 23:05
      najezyn napisał(a):

      > Nikt go statusu sędziego nie pozbawił, więc o co chodzi?

      Ano między innymi o to. Jak to jest w ogóle możliwe, że ewentualność powrotu takiego kogoś do orzekania jest brana pod uwagę?


      > którego "wina" na tym polega, że w gronie kumpli po fachu ro
      > zsiewa plotki (prawdziwe, zaznaczmy) o jakimś uwodzicielu cudzych żon.

      Nie. Nie na tym polegała jego wina. Owszem, próbowaliście lansować taki przekaz dnia, ale chyba już dość dawno daliście sobie spokój, wobec jego oczywistej nieprawdziwości.
      • najezyn Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 12.01.20, 23:12
       Nie ma tematu powrotu do orzekania kogoś, kto jest sędzią i nigdy nim nie przestał być. A wina Piebiaka właśnie na tym miała polegać: że w gronie Małej Emi i jakichś jeszcze innych pomocników miał informować sędziów o prawdziwym (podkreślam - prawdziwym, bo niczego nie zmyślano) obliczu moralnym pana, który cudze żony tak skutecznie uwodził, że panie sędziowe rodziły mu dzieci. Magiel? Owszem. Ale czy bezprawie? Tu mam wątpliwość. A nie mam w temacie "czy sędzia Piebiak więcej szkodzi ludziom niż sędzia Juszczyszyn". Bo ten drugi rąbnął parę osób na 500-30 tys zł czyli 470 tys. I to jest już bardzo konkretna szkoda w dodatku wobec niewinnych, podczas gdy plotkarz Piebiak chciał dokuczyć, ale winnemu jak najbardziej. To samo robią dziennikarze i my ich za to chwalimy, więc trudno mi sie jakoś mocno oburzać. Choć bym wolał, by sędziowie się nie zniżali do takiego poziomu. Ale właśnie po to, by ten poziom im narzucić, ma być ta reforma sądownictwa. Bo dziś rozmaite łachudry w branży pracują.
      • buldog2 Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 14.01.20, 23:34
       Kolejna wrzutka PISu udająca obiektywną i myślącą. Toto już tutaj bywało. Obrzydliwość.

       --
       Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
       Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
       Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
      • lechutek1966 Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 14.01.20, 23:44
       "Nie dawniej niż tydzień temu „Rzeczpospolita" opisywała wyrok w sprawie dyscyplinarnej, w której Sąd Najwyższy poszukiwał usprawiedliwienia dla 488 dni opóźnienia w przygotowaniu uzasadnienia wyroku, wskazując na okoliczności, które mogą usprawiedliwiać sędziego. Nie zająknął się jednak na temat konsekwencji tego opóźnienia dla obywatela. Wszelkie samorządy zawodowe patrzą na świat ze swojej perspektywy i skutkiem tego dbają przede wszystkim o interesy swojego środowiska."

       Rok 2015 link

       www.rp.pl/artykul/1200144-Sady-w-nowej-konstytucji.html
    • najezyn Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 12.01.20, 22:57
     Ale co "wcześniej jak"? Pytasz, czy kiedyś w polskich sądach było dobrze? Nie było. Pewnie nigdy. No ale próbujemy tak robić, żeby było lepiej. A w tym celu takie typy jak Juszczyszyn powinny mieć nad sobą jakieś narzędzie do ich kontrolowania - czy nie łamią prawa i norm zawodu - oraz ewentualnego karania. Jak, zauważ, WSZYSCY INNI. Bo cała reszta świata działa jako tako właśnie dlatego, że w każdym innym zawodzie kontroluje się jakość pracy i tych, co źle pracują - usuwa, o ile inne środki nie pomagają. Z roboty wyleci zły lekarz, inżynier, kierowca, kelner, kasjer czy nawet polityk. I tylko ta jedna kasta nadzwyczajna żąda, by jej dano boską bezkarność - bo tak, bo oni tak chcą, z tym im wygodniej. To bardzo niebezpieczny pomysł, dziś, gdy uprawnienia sędziów tak dalece wzrosły. Bo dawniej taki sędzia z byle wiochy nie miał jak wezwać przeciw własnemu państwu choćby i obcych armii. Dziś, jak widać, jest tego coraz bliższy. Juszczyszyn podważa legalność bycia sędziami przez kolegów. Następny podważy legalność sejmu i prezydenta - po czym pogna z donosem do jakichś wrogów i teoretycznie zgodnie z prawem każe np armii rosyjskiej aresztować cały sejm :)
     • spokojny.zenek Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 12.01.20, 23:11
      najezyn napisał(a):

      > Ale co "wcześniej jak"? Pytasz, czy kiedyś w polskich sądach było dobrze? Nie b
      > yło. Pewnie nigdy. No ale próbujemy tak robić, żeby było lepiej.

      Na przykład co? Czterech lat nie wystarczyło nawet na opracowanie najogólniejszych założeń, co można by zmienić. Na razie gnojenie lepszych od was tak was absorbuje, że nie raczyliście zrobić niczego, za co bierzecie ogromne pieniądze.
      Gdzie te projekty? Przez ten czas sądu rozpoznały KILKADZIESIĄT MILIONÓW spraw. Nie rozpoznałyby nawet miliona, gdyby tak "pracowali" jak wy, złodziejskie lenie.


      A w tym celu t
      > . I tylko ta jedna kasta nadzwyczajna żąd
      > a, by jej dano boską bezkarność -

      A jakiś przykład takiego "żądania"? Jakiś cytat? Ano właśnie. Powtarzać jakieś prostackie kłamstwa potraficie. Pluć na oślep - potraficie. Robić tego, za co sobie wypłacacie pieniądze podatników - nie chce się wam. Zresztą i tak nie potrafilibyście - wasza niekompetencja jest już legendarna.


      > To bardzo niebezpieczny pomysł, dziś, gdy uprawnienia sędziów tak dalece wzrosł
      > y.

      Kiedy mianowicie "wzrosły" i na czym ten rzekomy "wzrost" miałby polegać?

      • najezyn Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 12.01.20, 23:21
       Po pierwsze, nie wiem czemu piszesz do mnie "wy" wrzucając do worka z PiS-em. Ani nie jestem PiS, ani nawet na niego nigdy nie głosowałem. Co do tego, że PiS niewiele zmienił przez 4 lata -zgoda. Dawno powinien takich Juszczyszynów wywalić z roboty. Cóż, brak mu widać siły politycznej. Mając przeciw sobie pół Polski i kumpli opozycji w Unii - boją się widać chłopaki i małymi krokami próbują do celu zmierzać. A sprawa nie jest prosta, bo opór kasty jest wielki i powszechny - bo przecież to wszyscy sędziowie mieliby stracić status świętej krowy i nikomu na tym naturalnie spośród sędziów nie zależy. To jest klasyczna jak z Marksa walka klas, byt ukształtował świadomość i sędziowie zajadle bronią przywilejów, jak każda inna grupa. Tylko tę trudno pokonać, bo niby kim zastąpić sędziów, gdyby ich trzeba masowo zwalniać i znajdować następców? Stąd pewnie takie powolne podchody i przepychanki.
       Uważasz, że to wielka zasługa sędziów - że ileś milionów spraw rozpatrzyli? No więc Polska ma tych sędziów podobno bardzo dużo na tle Europy, gdy policzyć ich liczbę w proporcji do liczby mieszkańców. Czyli żadnych rekordów nie biją nasi sędziowie. Robią swoje i tyle. Murarze ileś miliardów cegieł wmurowali - i co z tego? To im daje prawo do bycia bezkarnymi i nieponoszenia konsekwencji, gdy cegłę komuś zrzucą na łeb albo mur się zawali? No nie. I jeszcze raz - nie pisz do mnie "wy, PiS" bo nie mam z tymi panami nic wspólnego i nie odpowiadam za ich parcie na forsę i rozmaite wybryki. Po prostu widzę, co sędziowie w Polsce wyczyniają i uważam, że ten skądinąd głupi i szkodliwy PiS tu ma rację - trzeba z bezkarnością sędziów skończyć i wprowadzić tam po prostu normalność. A normalność zakłada, że każdy kto jakąś pracę wykonuje - odpowiada za jej jakość. I podlega karze, gdy drastycznie naruszy zasady obowiązujące w danym zawodzie.
      • taniarada Z kim ty rozmawiasz? 12.01.20, 23:21
       spokojny.zenek napisał:

       > najezyn napisał(a):
       >
       > > Ale co "wcześniej jak"? Pytasz, czy kiedyś w polskich sądach było dobrze?
       > Nie b
       > > yło. Pewnie nigdy. No ale próbujemy tak robić, żeby było lepiej.
       >
       > Na przykład co? Czterech lat nie wystarczyło nawet na opracowanie najogólniejsz
       > ych założeń, co można by zmienić. Na razie gnojenie lepszych od was tak was abs
       > orbuje, że nie raczyliście zrobić niczego, za co bierzecie ogromne pieniądze.
       > Gdzie te projekty? Przez ten czas sądu rozpoznały KILKADZIESIĄT MILIONÓW spraw.
       > Nie rozpoznałyby nawet miliona, gdyby tak "pracowali" jak wy, złodziejskie len
       > ie.
       >
       >
       Pora się kłaść spać ,wyluzować .A ty tu za jakimś człowiekiem wpadłeś z nowym nikusiem i wojenki toczyć.Tak gadasz jakbyś z całą chmarą Pisiorów rozmawiał .To da się leczyć.Na dzisiaj sobie kakao z podwójnym mlekiem i do wyra.Dość się dzisiaj natyrałeś .Jutro nowy dzień .Dobranoc.
      • lechutek1966 Re: Jeżeli pisowcy wygrają, wygra bezprawie 13.01.20, 11:29
       spokojny.zenek napisał:

       > A jakiś przykład takiego "żądania"? Jakiś cytat? Ano właśnie. Powtarzać jakieś
       > prostackie kłamstwa potraficie. Pluć na oślep - potraficie. Robić tego, za co s
       > obie wypłacacie pieniądze podatników - nie chce się wam.

       Kłamiesz zeniu. Nigdy nie miałem do czynienia z pieniędzmi podatników a co dopiero wypłacać ich pieniądze. Już prędzej ty wypłacasz te pieniądze niż ja.
       Bo tobie się należały.😂😂😂
  • qqazz Twój post wymownie świadczy o Tobie 14.01.20, 22:33
   A autorytet żeś sobie wybrała, że ho ho... .


   pozdrawiam
   ----
   wiadomosci.wp.pl/gid,9847763,gpage,5,img,9847780,galeria.html----
   "Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka