Dodaj do ulubionych

PiSwładza produkuje w państwie oszczerców...

12.01.20, 17:07
i donosicieli za łapówę, Werbuje tzw. sygnalistów.

PS.
Ludzie, jak mogliście na takie g[oo]wno zagłosować.
Sąsiad będzie donosił za kasę na sąsiada ( jak za Stalina),
ksiądz na parafian ( jak za PRL),
PiSmoher będzie niuchał czy prawidłowo oddychacie, czym się żywocie, czy seks uprawiacie po bożemu,
czy przypadkiem nie wrażacie poglądów niezgodnych z linią programową PiSłagarstwa, czy przypadkiem, prezesa nie wyzywacie od kulawego albo jeszcze gorzej, czy się modlicie wraz z słuchaczami Radia Ma Ryja,
czy wnosicie datki na KK i czy przypadkiem nie donosicie na katabasa, któremu ręka niechcący poleciała pod sukienkę dziewczynki.
Takiej Polski chcecie? Głosując braliście taką opcję pod uwagę? Opcję, która staje się teraz rzeczywistością?

--
]:->
Obserwuj wątek
      • weteran-czasu Re: PiSwładza produkuje w państwie oszczerców... 12.01.20, 17:43
        Wiem o tym,
        kilka miesięcy temu dostałe wezwanie do zapłacenia mandatu (30 Euro) z niemieckiego landu za przekroczenie prędkości o 13 km/h.
        Na zdjęciu uwidocznione auto ale bez numerów rekestracyjnych ( sama przednia szyba z gębą jakiegoś typa) oraz informacja, że świadkiem potwierdzającym numer rejestracyjny samochodu jest .... jakaś Hermenegilada.
        Zdęcie z fotoradaru jak napisałem wcześniej przycięte bez tablicy rejestracyjnej wykonane o 2:00 w nocy.
        Szybko wysłałem do tego landu informację, że przód mojego samochodu zupełnie inaczej wygląda inny kształt lusterka, kierownicy i szyby info że od dawien dawna w Niemczech nie byłem a z samochodu korzystam tylko ja. ( przesłałem też zdjęcie przodu mojego samochodu). Otrzyymałem informację z przeprosinami że automatycznie nr rej. pojazdu został błędnie odczytany a świadek (ww. Hermenegilda) w ciemnościach mogła żle numer zapamiętać. W związku powyższym postępowanie uznają za za zakończone.
        Stąd też wiem że tam jest też sygnalistów sporo. Dobrze, że tam rzetelnie i uczciwie podchodzą do faktów, nie naginając ich, jak to robi u nas PiSwładza.

--
        ]:->
                • spokojny.zenek Re: PiSwładza produkuje w państwie oszczerców... 12.01.20, 21:21
                  To ma do rzeczy, że sprawca nieszczęścia Komendy, który tak nalegał na wysłanie do sądu aktu oskarżenia, choć prokuratorzy byli przeciwni - zginął w tym wypadku lotniczym.
                  A tak był zawzięty, że aż odwołał CAŁE kierownictwo prokuratury, gdy po raz kolejny odmówili oskarżania Komendy na podstawie tak wątpliwych dowodów (przyznanie i wyniki DNA potwierdzające, że był na miejscu)
                  Lesiu, tobie się naprawdę wydaje, że ktoś się jeszcze nabiera na to twoje wieczne udawanie, że nie wiesz o czym mowa?
                    • spokojny.zenek Re: PiSwładza produkuje w państwie oszczerców... 12.01.20, 22:48
                      lechutek1966 napisał:

> Manipulujesz faktami zeniu. Nawet jeśli tak było to chodziło o postawienie prze
                      > d sądem prawdziwego mordercy

Nie lesiu. Naciski dotyczyły KONKRETNEGO sprzeciwu przeciwko skierowaniu aktu oskarżenia KONKRETNIE przeciwko Komendzie. Za to i nie za co innego zdegradowano prokuratorów, że odmawiali zrobienia tego.

> Tu zawiodła policja,

To prawda i to powtarzali prokuratorzy. Bez skutku. Na ich miejsce przyszli tacy, któzy wykonali polecenie.

> i na końcu sąd

Nie. Sąd dostał przyznanie i dowody to skazał. W drugiej instancji uznano to za prawidłowe. Wtedy nie było wiadome to, co wiemy dziś.

I kto tu manipuluje lesiu? Tak, zgadłeś. Jak zwykle ty.
                      • lechutek1966 Re: PiSwładza produkuje w państwie oszczerców... 13.01.20, 07:49
                        spokojny.zenek napisał:

> lechutek1966 napisał:
                        >
                        > > Manipulujesz faktami zeniu. Nawet jeśli tak było to chodziło o postawieni

> > Tu zawiodła policja,
                        >
                        > To prawda i to powtarzali prokuratorzy. Bez skutku. Na ich miejsce przyszli tac
                        > y, któzy wykonali polecenie.
                        >
                        > > i na końcu sąd
                        >
                        > Nie. Sąd dostał przyznanie i dowody to skazał. W drugiej instancji uznano to za
                        > prawidłowe. Wtedy nie było wiadome to, co wiemy dziś.
                        >
                        > I kto tu manipuluje lesiu? Tak, zgadłeś. Jak zwykle ty.

W takim przypadku policja nie działa sama z siebie. Działa pod nadzorem prokuratora. Wykonuje czynności zlecone przez prokuraturę. Wiec uzasadnionym jest twierdzenie że to prokuratura zagięła parol na Komendę. Zgadzam się z tobą że sąd dostał spreparowane dowody i przyznanie się do winy więc skazał. Choć to sąd powinien weryfikować dowody i te fałszywki powinny zostać odrzucone w przewodzie sądowym. Prokuratura "wyprodukowala" dowody i nie chciało im się zaczynać od nowa. A sąd doskonale zdawał siebie sprawę ( jeśli jest taki wykształcony i inteligentny jak utrzymujesz) że na komendach policji stosuje się bicie i inne metody aby uzyskać przyznanie się do winy więc takie oświadczenie ( nie potwierdzone przed sądem) powinno być brane pod uwagę jako ostatnie. To nie ja manipuluje faktami tylko ty.
    • najezyn Re: PiSwładza produkuje w państwie oszczerców... 12.01.20, 22:29
      W donoszeniu nie ma niczego złego. Anglicy mają za punkt honoru donoszenie policji o przestępstwach. Problem w tym, co władza zrobi z takimi donosem: czy potraktuje jak wymagająca sprawdzenia informację, czy ofiarę donosu z marszu zamknie albo wręcz rozstrzela. I tu jest pies pogrzebany - w reakcjach na donosy. To my, w Polsce, gdzie władze były często albo opresyjne albo bardzo opresyjne, niekiedy wręcz rwące się do mordowania poddanych - mamy taki odruch obronny na dźwięk słowa "donos". No ale dziś państwo jest nasze, demokratyczne, i w domyśle cała ta policja, prokuratury i sądy mają nas bronić przed łajdakami. I my powinniśmy w tym władzy pomagać, bo póki co nie ma wszędzie kamer i mikrofonów.
      Widzisz coś złego w tym, że ludzie wcześnie doniosą na skorumpowanego urzędnika? Na złodzieja ot, choćby tylko koszy na śmieci (kupowanych za ich, podatnika, pieniądze) czy dilera narkotyków? Bo ja nie widzę. Ba, chciałbym by takie donosicielstwo kwitło i by obok policji pilnowali naszego bezpieczeństwa sąsiedzi. Żeby się nie dało bić żony czy dzieciaków. Podpalać dla zabawy kota. Albo dla jaj wybijać szyb w samochodach. Co jest złego w zachęcaniu narodu, by strzegł własnego bezpieczeństwa?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka