Dodaj do ulubionych

Rząd bezczynnie przygląda się agonii przedsiębiors

13.01.20, 23:57
Plan Morawieckiego w pełnej krasie. Spółka ST3 Offshore, zajmująca się produkcją turbin wiatrowych znajduje się na krawędzi upadku. Nie może pozyskać zleceń, bo nie dysponuje własnymi środkami, przez co nie ma z czego wytwarzać towarów. Jej właścicielem jest fundusz zasilany pieniędzmi Skarbu Państwa. Mimo to rząd bezczynnie przygląda się agonii przedsiębiorstwa.
strajk.eu/wielka-fabryka-w-szczecinie-w-stanie-upadlosci-pracownicy-pisza-do-premiera-gdzie-obietnice-wyborcze/?fbclid=IwAR3hf55we0-fWE5LtPzbzrOtJXledGnHuunbizz8NZCO6KuDuCeRMTtMuIc


--
Uwaga szczur!
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Rząd bezczynnie przygląda się agonii przedsię 14.01.20, 00:00
   Pracownicy ST3 Offshore przypominają premierowi, że ich firma miała produkować elementy do polskich elektrowni wiatrowych. Te jednak wciąż pozostają na papierze. Nie mają wątpliwości, że odpowiedzialność za zapaść fabryki ponosi nieudolny rząd, a dokładniej – „papierowy prezes Funduszu Mars przywieziony w teczce z Warszawy, który nie ma elementarnej wiedzy o zarządzaniu firmą”.

   --
   Uwaga szczur!
  • inocom Niewidzialna ręka wolnego rynku - Balcerowicz. 14.01.20, 00:01
   pies.na.czarnych napisała:

   > Plan Morawieckiego w pełnej krasie. Spółka ST3 Offshore, zajmująca się produkcj
   > ą turbin wiatrowych znajduje się na krawędzi upadku.

   --
   Szerszeń może mieć około 4,5 cm długości, 7,5-centymetrową rozpiętość skrzydeł i 6-centymetrowe żądło. W jednym gnieździe mogą żyć nawet tysiące owadów. Żądła wstrzykują toksyny, które prowadzą do wstrząsu anafilaktycznego, ciężkiego stanu nagłego, który charakteryzuje się szybkim obniżeniem ciśnienia tętniczego, stanowiąc realne zagrożenie dla życia.
  • taniarada Re: Rząd bezczynnie przygląda się agonii przedsię 14.01.20, 09:09
   Bzdury . Ministerstwo aktywów państwowych chce uratować spółkę ST3 Offshore, która zajmuje się produkcją stalowych fundamentów morskich farm wiatrowych. Przedsiębiorstwo jest w złej kondycji finansowej. Zarząd zgłosił wniosek do sądu o upadłość. W szczecińskim zakładzie pracuje obecnie około 300 pracowników.

   Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych, zwrócił uwagę, że na obecną kondycję spółki wpływ mają decyzje z przeszłości.

   Pierwszy kontrakt przyniósł stratę w wysokości 10 mln euro. Dodatkowo spółka nie jest w stanie wykonać niektórych, największych zamówień ze względu na park maszynowy. Rząd chce uratować miejsca pracy.

   – Agencja Rozwoju Przemysłu, która jest takim operatorem podmiotów Skarbu Państwa, które w tym zakresie działają wyszła z inicjatywą zakupu przedsiębiorstwa i uzdrowienia tej sytuacji, ale niestety nie było zgody z sądu. Nie było także konsensusu wokół tego projektu. Tym niemniej nasz plan jest taki, by doszło do wydzierżawienia przedsiębiorstwa i kontynuacji działalności tak żeby pracownicy mogli utrzymać swoje miejsca pracy – powiedział Zbigniew Gryglas.www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/ministerstwo-aktywow-panstwowych-chce-uratowac-spolke-st3-offshore/&ved=2ahUKEwiEns-a0YLnAhVkxosKHW9IAZ4QxfQBMAB6BAgEEAQ&usg=AOvVaw0jIBnHUv98NmN7FQRFQTB0&cshid=1578989332864
  • pies.na.czarnych Re: Rząd bezczynnie przygląda się agonii przedsię 14.01.20, 13:23
   Pod koniec 2018 roku Ministerstwo Finansów wprowadziło w życie nowe, restrykcyjne przepisy dla spółek. Ich celem było uszczelnienie podatków i zablokowanie ucieczki przed polskim fiskusem. "Puls Biznesu" twierdzi, że w efekcie LOT o mało nie stracił płynności, a kiedy urzędnicy zaczęli "naprawiać" przepisy okazało się, że te są jeszcze gorsze.
   next.gazeta.pl/next/7,151003,25596536,ministerstwo-finansow-omal-nie-uziemilo-lot-u-kolejne-kola.html#s=BoxOpLink
   --
   Uwaga szczur!
  • buldog2 Re: Rząd bezczynnie przygląda się agonii przedsię 14.01.20, 17:51
   Firma upadnie, a PISowcy uwłaszczą się na masie upadłościowej. Znaczy, rozkradną majątek ST3, tak jak rozkradli Ekspres Wieczorny.

   --
   Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka