Dodaj do ulubionych

Cimoszewofobia i cimoszewofilia

01.07.05, 13:16
Czyż nie jesteśmy świadkami narodzin nowych masowych zjawisk społecznych? Nie pamiętam, aby poza papieżem ktoś był tak często umieszczany w tytułach wątków na FK. Liczba postów dotyczących Włodka też jest olbrzymia.

Pamiętam taki szum wokół kandydatury Kwaśniewskiego. Rokita zorganizował przeciw niemu Inicjacjatywę Trzy Czwarte (typowa dla Rokity bzdura), czym zapewne przysporzył Kwachowi elektoratu.
Nauka z historii podpowiada, ze Cimoszewicz jest bardzo blisko zwycięstwa. A im bliżej mu do tego, tym bardziej prawica traci nerwy i działa na korzyść wroga.
Pierwszym idiotycznym ruchem była deklaracja Kaczyńskiego o poparciu Tuska w drugiej turze. Tak nie powinien robić ktoś kto przypisuje sobie epitet "silny".

Cimoszewofilia z kolei jest wyrażana dużo spokojniej - przeważa ulga i nadzieja. Zmniejszyła się ilość ataków na Kaczora. Bo chyba miał rację Nietzsche, że pewność siebie i siła ducha są dalekie od agresji.
Edytor zaawansowany
  • michal00 01.07.05, 13:21
    Ilosc atakow na Kaczora nie wynika z pewnosci siebie, ale ze zwyklego
    wyrachowania. Nietsche nie ma z tym nic wspolnego.
  • pandada 01.07.05, 14:31
    Wątpię w coś takiego jak wyrachowanie niezależnych mas.
  • ksiundz 01.07.05, 13:22
    siły spokoju :))))))
  • pandada 01.07.05, 14:39
    Siła spokoju raczej może być odniesiona do zwolenników Cimoszewicza. Natomiast do Kaczora można odnieść zatracenie pewności siebie. Jeśli mówi już wyborcom, że możliwa jest druga tura bez niego i szykuje na to warianty, to dał się wytrącił ze swego wizerunku. Pomimo tego, że Tusk odpowiedział po jego myśli/ Ale Donald z kolei stracił chyba na tym jako mąż stanu - człowiek praw i idei. Ujawnił się jako przede wszystkim gracz o personalia i wpływy partyjne.
  • kahlil 01.07.05, 13:24
    pandada napisał:

> Czyż nie jesteśmy świadkami narodzin nowych masowych zjawisk społecznych? Nie
    p
    > amiętam, aby poza papieżem ktoś był tak często umieszczany w tytułach wątków
    na
    > FK. Liczba postów dotyczących Włodka też jest olbrzymia.
    >
    > Pamiętam taki szum wokół kandydatury Kwaśniewskiego. Rokita zorganizował
    przeci
    > w niemu Inicjacjatywę Trzy Czwarte (typowa dla Rokity bzdura), czym zapewne
    prz
    > ysporzył Kwachowi elektoratu.
    > Nauka z historii podpowiada, ze Cimoszewicz jest bardzo blisko zwycięstwa. A
    im
    > bliżej mu do tego, tym bardziej prawica traci nerwy i działa na korzyść
    wroga.
    > Pierwszym idiotycznym ruchem była deklaracja Kaczyńskiego o poparciu Tuska w
    dr
    > ugiej turze. Tak nie powinien robić ktoś kto przypisuje sobie epitet "silny".
    >
    > Cimoszewofilia z kolei jest wyrażana dużo spokojniej - przeważa ulga i
    nadziej
    > a. Zmniejszyła się ilość ataków na Kaczora. Bo chyba miał rację Nietzsche, że
    p
    > ewność siebie i siła ducha są dalekie od agresji.

> zgadzam się tym w zupełności ale nawet ty tym co napisałeś przysparzasz mu
    > punktów. Tak poprostu nakręcasz sprężynę dyskusji,w zasadzie nie powinno się
    > o tym dyskutować,chyba że chodzi właśnie ?
  • pandada 01.07.05, 14:29
    1. Od strony formalnej napisałem nie o Cimoszewiczu lecz o dyskusji na jego temat. Niczego do Włodka nie odniosłem. Jest to metapoziom: refleksja o dyskusji.
    2. Wiadomo jednak, że rzeczywiście dalej doszumiam swoje do tej obserwowanej wrzawy, ale już ze świadomością zjawiska.
    3. Raczej nie chce mi się już pisać o Cimoszewiczu, ponieważ przeciwnicy Włodka wykonują dla niego świetną robotę i szkoda to zepsuć.
    4. Dyskusja w tym wątku byłaby chyba zbyteczna, ponieważ to co napisałem jest bezdyskusyjne ;).
    5. Obserwowane zjawisko będzie się rozwijało bez względu na moją opinię.
  • lej_czerwonego 01.07.05, 14:16
    > Nauka z historii podpowiada, ze Cimoszewicz jest bardzo blisko zwycięstwa.

A to sie zdziwisz, hehehe.
  • ksenos 01.07.05, 14:21
    moze spytać o zdanie tych co w 97 usłyszeli od tej nadętej kreatury ze powinni
    sie ubezpieczyć.i to nie fobia,a tylko pamięc mówi ze to wyjątkowo
    mętna ,oschła i bezduszna postać.
  • sikaj_na_prawice 01.07.05, 14:34
    przeciez miał racje palancie jeden. kretaura to Cie zrobiła oszołomie prawicowy
  • ksenos 01.07.05, 14:39
    a gdzie byłeś człeczyno w czasie powodzi??pewnie patrzyłeś w TV i widziałeś
    ofoarną walke 1 sekretarza tow.cimoszewicza z woda.trzeba pamiętać,by
    wybrać,ale trzeba mieć troche w głowie,a tobie bozia poskąpiła-zal mi ciebie-ot
    co
  • sikaj_na_prawice 01.07.05, 14:59
    owszem siedziałem przed TV i co z tego ??
    Ja bynajmniej ubezpieczam sie bo nigdy nic nie wiadomo, a nie ciagne od panstwa
    wrazie jakiejs draki !!!
  • ksenos 01.07.05, 15:13
    jest takie słowo-empatia-spójrz do słownika a zrozumiesz o czm mówie,wyobraz
    sobie ze masz 3 metry wody w domu,siedzisz na dachu i słyszysz ze sam sobie
    jesteś winny.
  • pandada 01.07.05, 14:50
    Nie o tym mówiłem. Ograniczam się tu do zjawiska zmagań wyborczych i poziomu zainteresowania tematem "Cimoszewicz".
    Chodzi mi o bieżące ruchy na forum a także strategiczne reakcje polityków.
    Nie przesądzam jaką postacia jest Cimoszeicz, ponieważ o tym już nie mam ochoty rozmawiać - za dużo tego było.
  • pandada 01.07.05, 14:33
    Ja sie niczemu nie zdziwię. Przytoczyłem tylko analogię. Wiadomo jednak, że mechanizmy społeczne mają tylko tendencję do powtarzania się, ale nie ma w tym żadnej konieczności.
  • t-800 01.07.05, 14:34
    Poczekaj parę dni, przejdzie. :-)
    --
    Nie gniewaj się, Janek!
  • pandada 01.07.05, 14:56
    Zapewne wkrótce gorączka przejdzie, ale to już tydzień się kończy, a Cimoszewicz wciąż "gorącym tematem". Jednych grzeje, innych parzy.

A już 9. lipca Włodek idzie do komisji orlenowskiej. Znowu więc się temat jego osoby ożywi.

• bush_w_wodzie 01.07.05, 14:38
    pandada napisał:

> Czyż nie jesteśmy świadkami narodzin nowych masowych zjawisk społecznych?

mamy do czynienia ze swietnie zorganizowana kampania medialna. trzeba pochwalic
    rozmach i profesjonalizm propagandowego uderzenia - choc nietrudno o to jesli
    opanowane zostaly kluczowe media. poczatek byl niezly ale dalej bedzie tak jak z
    partia demokratyczna - czyli tylko w dol

zgadzam sie jednak z toba ze dosc juz koncentrowania sie na jednym z 15
    kandydatow. ostatnio zlapalem sie na tym ze boje sie otworzyc przecier pomidorowy...
  • pandada 01.07.05, 15:06
    Chyba nie myślisz, że np. GW, posiadająca zdaje się udziały w Polsacie, konsultowała z tą telewizją "my za, a wy przeciw". A Monice Olejnik kazali do kolażu z portretów członków komitetu wyborczego Cimoszki wtrącić jedno zdjęcie kogoś spoza niego - Czarzastego.
    TVN ostatnio jest dosyć prokwaśniewski, a Polsat anty. Nie wiem czy to jakieś zlecenia polityczne, czy raczej biznesowe obstawki Waltera i Solorza. Może też dziennikarze tam po prostu wyrażają swoje własne niezależne opinie ;).

Wcześniej TVP ładnie promowała Kaczory - tak, że codziennie jeden lub drugi był w okienku. Natomiast zmniejszyła się łaskawość dla Rokity (albo Jan Maria miał doła). I od razu były efekty w sondażach.
  • bawul 01.07.05, 14:43
    prezydent wszystkich polakow
  • mmkkll 01.07.05, 14:48
  • pandada 01.07.05, 15:10
    Takiego nie było i nie będzie. Wszystkich nikt nie zadowoli - co powiedział nawet Cimoszewicz w dniu zgłoszenia kandydatury.
    Mnie by chodziło jedynie o to, aby prezydent dzielił umiarkowanie, żeby nie był odbierany skrajnie.
  • pan.to.nima 01.07.05, 17:06
  • pan.to.nima 01.07.05, 17:10
    CIMOFIL - osobnik wypowiadajacy sie publicznie "a ja i tak zaglosuje na SLD
    i Cimcie. W UE szczepienie obowiazkowe. Patrz tez czynna i bierna masturbacja
    polityczna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.