Dodaj do ulubionych

Ele mele dutki, gospodarz malutki

• manekin1 Pozerzy i S. . . syny! 05.10.05, 10:03
      Będzie ostro, bo puściły mi nerwy kiedy usłyszałem o tej kaczej agitce.
      Panienkom z dobrych domów proponuję zasłonic oczy i nie czytać.

Lech Kaczyński zobowiązał się do „Bezwzględnej, nieustępliwej walki z
      przestępczością...”.

Powiem krótko. 1. Mafia taksówkowa rżnie turystów w tyłek od kilku lat, do tej
      pory nikt nie zajął się tą sprawą. Doskonale wiadomo gdzie stoją te taksówki, w
      ciągu trzech lat prezydentury tego umysłowego kurdupla nic się nie zmieniło.
      Taksiarze bandyci śmieją się w swoich mercedesach. 2. Żule naciągacze rżną
      kierowców w tyłek w centrum miasta. "Kierowniku, popilnować? Duży ruch i coś
      się może stać autku..." słychać za każdym razem o ile chcesz zaparkować w
      centrum. Sraż miejska i administracja ma to w dupie 3. Stragany z wszelkiej
      maści chłamem na reprezentacyjnych ulicach W-wy ubliżają temu miastu. Urzędnicy
      mają to w dupie,a żule sprzedający sznurówki i filcowe wkładki do butów śmieją
      się dalej. 4. Stadion dziesięciolecia - wylęgarnia przestępczości i siedlisko
      przemytu działa w najlepsze. Ruscy, polscy, ormiańscy, kazachscy i c.h.u.j wie
      jacy jeszcze mafiozi rechoczą w najlepsze sprzedając tu trefny towar i
      rekrutując żołnierzy. Urzędnicy nie dają sobie rady. Mógłbym wyliczać jeszcze
      dużo ale nie mam normalnie już zdrowia. Podpisuję się obiema rękami pod tekstem
      P1 (z nurkowym pozdrowieniem). Aha - Ja głosowałem w ostatnich wyborach na
      Olechowskiego. PO kradło na potęgę, ale dla miasta przynajmniej coś z tego
      było. Przestrzegam - prezydentura Kaczyńskiego to BEZWŁAD I BEZCZYNNOŚĆ!
    • monosm Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 10:13
      Panie Wojtku !Nie można tego ująć lepiej.Mimo że jestem mieszkańcem Pabianic to
      jestem przerażony perspektywą rządów (stylu)pana którego nazwisko Pan
      wymienił.I ten (prawy)człowiek o tej broszurze nic nie wiedział a kierownik
      odpowiedniego wydziału stwierdził wczoraj w TV że wszystko było za wiedzą i
      zgodą kandydata.Również kandydat na premiera cierpi na chorobę (Cimoszewicza)
      tzn. kłopoty z pamięcią przy oświadczeniach majątkowych.Jak narazie bez
      konsekwencji politycznych.Mam nadzieję że znajdzie się ktoś np.P.Wasserman i
      nie daruje.
    • leozakapior Mann były czlonek zespołu KC PZPR ds młodzieży 05.10.05, 10:15
      Wojciech Mann to wyjątkowy kamelon polityczny, w czasach Gierka (rok 1976)
      prowadził w TVP 1 program propagandowy "Siódemka" było to między Dobranocką, a
      dziennikiem, taką typow socjalistyczną audycję dla młodych. Wspomagała go w tym
      Elżbieta Jaworowicz. To byl totalny syf!
      Potem tow. Leszek Miller, jako sekeratrz ds. młodzieży, wciągnął tow. Mana do
      zespołu ds. młodzieży przy KC PZPR, gdy był red. naczelnym Non Stopu.W wyboarch
      1989 Komitet centralny stworzył alternatywną liste wobec Solidarności do sejmu
      i senatu niby niezależnych, znalazł się tam miedzy innymi pan tow,. Mann.
      Dziś ten dość obleśny wizualnie i politycznie typ stra sie pouczać innych.
      Załosne.
      • babaula Re: Mann były czlonek zespołu KC PZPR ds młodzież 05.10.05, 11:13
        Ale wtedy wszystko sie mu podobalo, byl ladny, mlody i na fali. Warszawa byla
        ladna, zarzadzajacy czynili samo dobro. Nie bylo powodu aby sie odzywac.
        Teraz kilka ze wspomnianych "parametrow" sie zmienilo - jak widac na gorsze -
        wiec pan Wojciech wreszcie ruszyl do ataku. Trzeba nam takich odwaznych
        ludzi, dzieki ktorym zmienia sie Polska . Maja bogate doswiadczenie, umieja sie
        znalezc jak widac w kazdej sytuacji.
        Swiat stworzono w 7 dni, Warszawa przez 3 lata jest wciaz miastem pelnym
        dziur w asfalcie, a w urzedach wciaz biora lapowki. Oczywiscie wszystkiemu
        winien "Kaczor". Glupkowi wydawalo sie, ze cos moze zmienic. Przeciez nie
        pozwolimy mu naiwniakowi.
        • oraw A JEZUS BYŁ OBRZEZANYM ŻYDEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 05.10.05, 11:28
          babaula napisała:

> Ale wtedy wszystko sie mu podobalo, byl ladny, mlody i na fali. Warszawa byla
          > ladna, zarzadzajacy czynili samo dobro. Nie bylo powodu aby sie odzywac.
          > Teraz kilka ze wspomnianych "parametrow" sie zmienilo - jak widac na
          gorsze -
          >
          > wiec pan Wojciech wreszcie ruszyl do ataku. Trzeba nam takich odwaznych
          > ludzi, dzieki ktorym zmienia sie Polska . Maja bogate doswiadczenie, umieja
          sie
          >
          > znalezc jak widac w kazdej sytuacji.
          > Swiat stworzono w 7 dni, Warszawa przez 3 lata jest wciaz miastem pelnym
          > dziur w asfalcie, a w urzedach wciaz biora lapowki. Oczywiscie wszystkiemu
          > winien "Kaczor". Glupkowi wydawalo sie, ze cos moze zmienic. Przeciez nie
          > pozwolimy mu naiwniakowi.
          KOCHANA!
          A Jezus Chrystus Pan Wasz i Bóg , i Zbawiciel został obrzezany jak każdy Żyd,
          był Faryzeuszem i pochodził po kądzieli z Kapłańskiej Rodziny!!!!
          Potem tylko mu się coś poplątało i Zbawił Was zakładając Klub Znany dzisiaj
          Jako CHRzEŚCIJAŃSTWO i tylko wierząc w niego może wnijść do królestwa
          niebieskiego!!!
          Nie grzebmy więc w przeszłości , ale patrzmy na CZŁOWIEKA!!!!
          Serdecznie pozdrawiam

• miss.take Re: A JEZUS BYŁ OBRZEZANYM ŻYDEM!!!!!!!!!!!!!!!!! 05.10.05, 11:37
            oraw napisał:

> A Jezus Chrystus Pan Wasz i Bóg , i Zbawiciel został obrzezany jak każdy Żyd,
            > był Faryzeuszem i pochodził po kądzieli z Kapłańskiej Rodziny!!!!

Cicho, bo jak sie Ojciec Rydzyk dowie, ze Chrystus byl zydem, to zmieni Radio
            Maryja na Radio Mahomet.
            --
            Najkrotsza recenzja rzadow L.Kaczynskiego:
            Ele Mele dudki, gospodarz malutki...
      • zdzisbis oto kaczyzm właśnie 05.10.05, 11:13
        Podpis prezydenta na słowie przewodnim został sfałszowany ponieważ wielokrotnie
        p.Kaczyński publicznie powtarza że o publikacji nic nie wiedział.Pismo
        Niemczyka do Urzędu o zmianie terminu bez odpowiedzi,może do ratusza nie
        dotarło.Cacy cacy strategia to kolejne wydane pieniądze podatników przez pana
        Kaczyńskiego na prywatny cel.Prywatna publikacja teczki pana Kaczyńskiego o
        ujawnienie której nikt nie prosił odbyta w godz urzędowych w pomieszczeniach
        służbowych za pieniądze podatników.Prywatna konferencja seminarium na temat
        nowych interpretacji słowa przestępca odbyła się w pomieszczeniach służbowych w
        czsie urzędowania za pieniądze podatników.
        Od lat 16 Kaczyński jest poza prawem bo albo nie wiedział będąc wysokim
        urzędnikiem państwowym albo podlegli mu ludzie mieli za mało kwalfikacji.
        Do informacji magneta1 Pierwszą wizytówką stolicy jest Międzynarodowy Dworzec
        Autobusowy przy Dworcu Zachodnim.Turyści z całej Europy i świata chłoną tą
        wizytówkę,poczekalnia i węzły sanitarne nieczynne od 23.00 do 5.00 podróżni z
        innych miast przesiadający się na autobusy międzynarodowe koczują pod chmurką,a
        gdzie sobie robią ulgę? kierowcy taxi radzą turystą grupować się od strony
        postoju taxi żeby nie być ofiarami rabunku.OTO RZĄDY PREZYDENTA PORZĄDKOWEGO za
        trzy lata.O dworcu stadion lepiej nie wspominać w szczegółach dla ciekawych jak
        będzie wyglądać IV RzeczPiSpolita to jedźcie i zobaczcie.Stragedia dla Warszawy
        Czysta Warszawa to czysta fikcja podatnik zapłacił i to dwukrotnie za
        prezydencki bubel
    • kwiecien45 Wezmą się do roboty. Zlustrują, zdekomunizują... 05.10.05, 10:57
      Wezmą się do roboty. Zlustrują, zdekomunizują...
      Skatolicyzują.
      "Pedały' wtropione przez aktywistki Kółek Różańcowych wylecą z pracy w szkołach.
      Bo oni tylko niszczyć ptrafią.
      Marcinkiewicz zapowiadał wczoraj u Olejnik, że powoła polską CZEKA.
      A ma do dyspozycji Ziobro (procesy z kolegami, którzy zrobili mu przed laty
      głupi kawał), Wassermanna (wieloletni proces z instalatorami domowej wanny) i
      wielu innych, którzy chętnie zostaną polskimi Felkami Dzierżyńskimi.
      A może jakiegoś Ruska poprosić na ten urząd to się ze pomści na nas
      za "czerwonego kata Rosji".
      Nie wiem na co ludzie liczą...
      Ta ekipa nic nie umie oprócz totalnej destrukcji.
      Nie potrafiąc spełnić obietnic wyborczyć urządzą wielkie igrzyska.
      Polowanie na czarownice, lustracje, dekomunizacje, poszukiwanie afer, sądzenie,
      niszczenie.
      I nieustanne awantury we własnym gronie czego zapowiedź mamy aktualnie przy
      formowaniu rządu.
      Oj, będzie zabawa...
      • magissa Re: Wezmą się do roboty. Zlustrują, zdekomunizują 05.10.05, 11:26
        kwiecien45 napisał:

> Wezmą się do roboty. Zlustrują, zdekomunizują...
        > Skatolicyzują.
        > "Pedały' wtropione przez aktywistki Kółek Różańcowych wylecą z pracy w
        szkołach
        > .
        > Bo oni tylko niszczyć ptrafią.
        > Marcinkiewicz zapowiadał wczoraj u Olejnik, że powoła polską CZEKA.
        > A ma do dyspozycji Ziobro (procesy z kolegami, którzy zrobili mu przed laty
        > głupi kawał), Wassermanna (wieloletni proces z instalatorami domowej wanny) i
        > wielu innych, którzy chętnie zostaną polskimi Felkami Dzierżyńskimi.
        > A może jakiegoś Ruska poprosić na ten urząd to się ze pomści na nas
        > za "czerwonego kata Rosji".
        > Nie wiem na co ludzie liczą...
        > Ta ekipa nic nie umie oprócz totalnej destrukcji.
        > Nie potrafiąc spełnić obietnic wyborczyć urządzą wielkie igrzyska.
        > Polowanie na czarownice, lustracje, dekomunizacje, poszukiwanie afer,
        sądzenie,
        >
        > niszczenie.
        > I nieustanne awantury we własnym gronie czego zapowiedź mamy aktualnie przy
        > formowaniu rządu.
        > Oj, będzie zabawa...

i to jaka zabawa! jestem spoza Warszawy ale mialam okazje mieszkac tu przed
        kilkoma laty i trafic na Wwe sprzed prezydentowania pana Kaczynskiego.
        Wyjechalam z Polski na 5 lat. Tak sie ulozylo teraz ze znow wrocilam do Wwy i
        Polski. Zrobilam sobie runde po miescie (ktore tak szczerze mowiac podoba mi
        sie tylko noca-nie widac szarosci i brudu,ale nie badzmy wybredni kazde wielkie
        miasto na swiecie takie jest),samochodem i co? i przestraszylam sie. Drogi
        bardziej dziurawe niz kiedys (biedne podwozie)nowe piekne korki na ulicach
        (makabra). Stare tez zostaly-skrzyzowanie Gorczewskiej i Powstancow Slaskich
        juz 5 lat temu bylo w rozbudowie i jak wiedze nic sie nie zmienilo-nadal jest.
        a to tylko przyklad! mosty.... toz to hanba!stolica podzielona na dwie czesci
        (moze zrobmy oddzielne miasta co?)aby przedostac sie z jednej storny na druga
        trzeba miec mocne nerwy i dobre chlodzenie silnika (biedny samochod)... A jesli
        chodzi o tyrystow? Poniewz jezdzilam po swiecie (no,malym kawalku) goscie
        stamtad przyjechali tez do mnie i.... no wlasnie i... pokazalam im tylko
        starowke (warto) Lazienki,Wilanow i co niektorych zdziwi Palac kultury (i co
        dziwne podobal im sie-jakby nie bylo najlepszy punkt orientacyjny i nawet jako
        kicz ma swoj urok-lubie Palac Kultury,a jaki z niego widok! szkoda ze nikt nie
        wpadl na pomysl otwarcia tam restauracji czynnej do pozna w nocy,ja osobiscie
        chcialabym patrzec na Warszawe noca w milym towarzystwie i przy dobrym posilku
        lub kawie)Sumujac: warszawa ktora zastalam po powrocie wclae a wcale mi sie nie
        spodobala.... i jest mi wstyd przed wszystkimi przyjezdnymi ze stolica Polski
        jest taka... Jaka daje to opinie o calej Polsce skoro jej stolica jest tak
        zarzadzana....
    • loppe Re: Mann starsznie się napalił na rozwój 05.10.05, 11:03
      To że ktoś wydał parę razy mniej pieniędzy niż mógł z budżetu Warszawy - jak
      Kaczyński - nie świadczy o nim źle. Te pieniądze są w kasie miasta! Mosty więc
      będą, ale najpierw trzeba utworzyć urząd antykorupcyjny i zaostrzyć prawo.
      Jesli by dziś wydać te pieniądze, gdy w Polsce nie ma jeszcze przełomu
      antykorupcyjnego, to mostów będzie mniej, bo rozkradną. Niech pan Mann - kumpel
      Olechowskiego przegranego w wyborach w W-wie - uzbroi się w odrobinę
      cierpliwości.
    • jerber PANIE WOJTKU TRAFIŁ PAN W SEDNO SPRAWY Z HUMOREM i 05.10.05, 11:16
      RZECZOWO. Gdy dostałem tą broszurę tak samo pomyślałem. Mam nadzieję, że Pana
      felieton ukazał się we wszystkich wydaniach "GW" - nie tylko w Warszawie. Bo my
      już na własnej skórze ponad 2 lata odczuwamy prezydenturę pana L.K. Naprawdę
      dawno tak się nie uśmiałem, jak czytając "Elemele-dudki, gospodarz malutki".
      Panu L.K. należy powiedzieć tak jak on przed kamerą TV powiedział 2 lata temu
      mieszkańcowi warszawskiej Pragi.
    • oraw Z RYDZYKIEM MI NIE PO DRODZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 05.10.05, 11:18
      Pokaż mi swych przyjaciół a powiem Ci Kim jesteś!
      Przyjaciele pan Tuska(Religa,Gronkiewicz Waltz,Kamiński i Hołowczyc)
      odpowiadają w jakiś sposób moim poglądom!
      A pan Dyrektor RYDZYK NIE ODPOWIADA MI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Jestem grzybiarz zawołany lecz rydzyki tylko w lesie, a w polityce RYDZYKÓW
      nie trawię!!!!
      Gospodarz Malutki idzie ręka w rękę z Panem Dyrektorem RYDZYKIEM ,wspierają się
      jak mogą i użyczają sobie metod działania - czerpiąc wspólnie z przebogatej
      skarbnicy kościelnej metodologii!!!
      Co dobre to my , a wszystko inne złe!!!
      Tylko MY!MY!MY!
      A Warszawa ze strategii jest tak piękna jak królestwo boże na ziemi,które
      rydzykowcy budują już coś ok. 2 tys.lat!
      Serdecznie pozdrawiam!!!
      • babaula Re: Z RYDZYKIEM MI NIE PO DRODZE!!!!!!!!!!!!!!!!! 05.10.05, 11:42
        oraw napisał:

> Pokaż mi swych przyjaciół a powiem Ci Kim jesteś!
        > Przyjaciele pan Tuska(Religa,Gronkiewicz Waltz,Kamiński i Hołowczyc)
        > odpowiadają w jakiś sposób moim poglądom!
        > A pan Dyrektor RYDZYK NIE ODPOWIADA MI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        > Jestem grzybiarz zawołany lecz rydzyki tylko w lesie, a w polityce RYDZYKÓW
        > nie trawię!!!!
        > Gospodarz Malutki idzie ręka w rękę z Panem Dyrektorem RYDZYKIEM ,wspierają
        się
        >
        > jak mogą i użyczają sobie metod działania - czerpiąc wspólnie z przebogatej
        > skarbnicy kościelnej metodologii!!!
        > Co dobre to my , a wszystko inne złe!!!
        > Tylko MY!MY!MY!
        > A Warszawa ze strategii jest tak piękna jak królestwo boże na ziemi,które
        > rydzykowcy budują już coś ok. 2 tys.lat!
        > Serdecznie pozdrawiam!!!

Rozumiem, ze Europa Ci sie nie podoba? To gdzie jest lepiej? Wspolczesna
        Ameryka to w ogromnym % wynik pracy bylych Europejczykow. Do tych obu miejsc
        sciagaja ludzie z innych kultur, zadomawiaja sie a nawet (niektorzy)
        identyfikuja sie z nowym miejscem. Nie musisz byc katolikiem, moze byc Ci po
        drodze z kapalnami innych religii - masz wybor. Od kilkudziesieciu lat
        slyszalam, czytalam, ze kosciol katolicki jest nie "po linii" jest niewygodny.
        Chyba musisz sie jednak pogodzic z jego istnieniem...
        • oraw JESTEM POGODZONY BABAULO 05.10.05, 14:34
          Kochana BABAULO!
          Ja się ze wszystkim godzę!
          Z istnieniem Kosciołów,Religii,Państw,
          Ubezpieczeń,Reżimów,Internetu,Polityki,
          Mięsożerstwa,Księży,Rydzyków,Watykanu,
          Wojen , Pokoju,
          Plusa,Minusa,
          Jing i Jang
          Światła i Ciemności
          Zła i Dobra.................
          To wszystko BABAULO ma jeden smak
          A ja cieszę się
          bo mogę się delektować JEDNYM SMAKIEM!!!
          ROZTOPIĆ SIĘ WE WSZECHWSZYSTKOŚCI!!!
          ZJEDNOCZYĆ Z BOGIEM!!!!!!!!
          ZNIKNĄĆ W ABSOLUCIE!!!!!!!
          Serdecznie pozdrawiam!!!
    • tabler Nie ma najmniejszej wątpliwości 05.10.05, 11:25
      Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Lech Kaczyński za pieniądze Warszawy
      reklamuje własną osobę.
      W swej reklamówce wyborczej opwiada, że jest mecenasem kultury. Kto? Lech
      Kaczyński czy prezydent Warszawy? Oczywiście - prezydent, który sponsoruje z
      kasy miasta, a nie ze swojej pensji.
      Kandydat będzie walczył o to by inni nie kłamali, ale co jest, a co nie jest
      prawdą objawi w swoich słowach. Na razie uważa, że wszyscy kłamią - on jedynie
      nie całkiem precyzyjnie wyraża...
    • nonusia Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 11:31
      Fajnie tak kogoś zrównać z ziemią, prawda Panie Wojtku ?
      Poczuł się Pan lepiej?
      I pomyśleć, że uważałam Pana kiedyś za fajnego, inteligentnego faceta.
      Skoro uważa się Pan za takiego geniusza, to niech Pan sam kandyduje na
      prezydenta miasta.Ma Pan mój głos.
        • wujaszek.wania Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 13:04
          Opowiadasz totalne bzdury, bo akurat takie chałtury na 99% robione są jako działalność artystyczna na UoD. A na UoD, na którą sam pracuję, jest 50% kosztów uzyskania przychodu. Faktyczny podatek wynosi więc 9,5% i lepszego układu w Polsce wymarzyć sobie nie można. Dociera to do ciebie, że 15% to dla Manna (i dla mnie) faktycznie zwiększenie obciążeń podatkowych? A mimo to głosowałem na PO i będę głosować na Tuska, choć wiem, że przechodzi to twoje pojęcie.
          • loppe Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 13:18
            Ależ nie przechodzi to mojego pojęcia, ok, zdarza się ludziom głosować wbrew
            swojemu interesowi pieniężnemu.

I racz zwrócić uwagę, że zmanipulowałeś z tym swoim przykładem - owszem 50%
            koszt uzyskania, ale 9,5% to na poczatku roku gdy jest się w 19% pod. doch.,
            mistrzuniowie przecież w 40% pod. doch. szybko wchodzą - a 20% (nie 9,5%) to
            więcej niż 15% więc prosze nie opowiadaj bajek że jeszcze do tego by
            dokladał:))
      • xeno Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 11:54
        Może ktoś się pokusi o zrobienie strony www dotyczącej "OSIĄGNIĘĆ" pana
        Prezydenta Warszawy z ostatnich 3 lat jego rządów. Takie pogrupowane i
        usystematyzowane.... Niech ludzie w całej Polsce zobaczą jak fajnie jest mieć
        takiego prezydenta.

• mycha70 Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 12:46
          xeno napisał:

> Może ktoś się pokusi o zrobienie strony www dotyczącej "OSIĄGNIĘĆ" pana
          > Prezydenta Warszawy z ostatnich 3 lat jego rządów. Takie pogrupowane i
          > usystematyzowane.... Niech ludzie w całej Polsce zobaczą jak fajnie jest mieć
          > takiego prezydenta.
          >

Była taka, lubiłam nawet do niej zaglądać, ale od jakiegoś czasu (kampanii
          wyborczej) po wywołaniu strony pojawia się komunikat:

403 dostęp zabroniony

Ta strona została administracyjnie zablokowana lub konfiguracja serwera wyklucza
          Twój dostęp do niej.
    • an.ko1 Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 11:42
      w 100% zgadzam się z Panem Mannem. Codziennie do pracy przejeżdżam przez cała
      Warszawę a nawet więcej, bo z okolic Nowego Dworu Mazowieckiego na Służewiec.
      Najpierw Trasa Gdańska od sierpnia robią nawierzchnię (ta sama firma, co rondo
      przy Galerii Mokotów(!)), potem Wisłostrada na Wysokości Cytadeli- roboty i
      zwężenia po obu stronach jezdni, potem Czerniakowska - dziury i wykopaliska,
      potem Witosa - super inteligentne światła i.....mega korek, potem Rzymowskiego
      i rondo przy Galerii Mokotów, wreszcie od początku września rozkopana
      Marynarska...Uff po 1,5 godziny jestem w pracy
      ktoś może powiedzieć można jechać Trasa Siekierkowską - no niestety nie można,
      korek zaczyna sie juz na wysokości Powązek a przetarg na most Północny
      unieważniono

ale za to w weekend mogę wybrać się z rodziną do Muzeum Powstania
      Warszawskiego.......

Panie Tusk, niech Pan kupi prawa autorskie do tego artykułu i umieści jak
      najszybciej na plakatach wyborczych
      • voodeen Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 11:46
        alez Pan Tusk juz kupil. Tzn kupila to GW dla pana Tuska. A Ty Kolezanko
        zaglosuj na Donka jesli Ci serce tak dyktuje, a chlopcy z platformy zorganizuja
        dla Ciebie helikopter z Nowego Dworu prosto do pracy bez miedzyladowan.
        Rozumiem, ze jestes szefowa korporacji... Nie? ... a to zapomnij o
        helikopterze. Bedziesz tak samo dojezdzac do pracy 1,5 h tylko, ze bedziesz
        dumna z Polski.
    • igapaw Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 11:45
      A gdyby rzadzili piekni i duzutcy z Ukladu Warszawskiego to mielibysmy Most
      Polnocny z Bielan do Lomianek, piekny i nowoczesny i pierunsko drogi, tyle ze
      wzdluz Wisly i z wjazdem w Lasku Bielanskim a wyjazdem nad bajorami za Mlocinami
      (to dla nie tych z W-wy info), hala widowiskowa tez by powstala - tyle ze
      kosztowalaby tyle co cztery takich innych w swiecie, a po trzech latach
      zaczelaby sie sypac (tak wlasnie bylo z remontami basenu Warszawianki -
      kosztowal 130 mln zamiast ok 30 i po 3 latach do naprawy ten syf). Widze tez,
      ze nie jest idealnie, ale rozumiem, ze jak sie jedzie wstecz, to zeby pojechac
      naprzod trzeba zahamowac i dopiero wtedy jazda. Sa tez plusy - a ich pan Mann
      nie widzi a ja tak - jade rowna Jagiellonska a zakret smierci na Spojni wlasnie
      przebudowuja. (tego sie w 30 lat nie dalo). A jak Kaczor robi zgodnie z
      procedurami (patrz konkurs na Most Pln) to niestety trwa bo pieniacze sie
      odwoluja. Mozna inaczej - szybko oraz bylejak - tunel przekret najlepszym
      przykladem. Tylko ze to pieniadze podatnika przepadaja. A potem slysze kit ze
      gosc na gieldzie wygral lub stare graty z zyskiem sprzedal. Mam haslo: Kaczor
      ogrodnika - sam nie kradnie a innym nie da..
      • and7777rew Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 14:17
        igapaw napisał:

> A gdyby rzadzili piekni i duzutcy z Ukladu Warszawskiego to mielibysmy Most
        > Polnocny z Bielan do Lomianek, piekny i nowoczesny i pierunsko drogi, tyle ze
        > wzdluz Wisly i z wjazdem w Lasku Bielanskim a wyjazdem nad bajorami za
        Mlocinam
        > i
        > (to dla nie tych z W-wy info), hala widowiskowa tez by powstala - tyle ze
        > kosztowalaby tyle co cztery takich innych w swiecie, a po trzech latach
        > zaczelaby sie sypac (tak wlasnie bylo z remontami basenu Warszawianki -
        > kosztowal 130 mln zamiast ok 30 i po 3 latach do naprawy ten syf). Widze tez,
        > ze nie jest idealnie, ale rozumiem, ze jak sie jedzie wstecz, to zeby
        pojechac
        > naprzod trzeba zahamowac i dopiero wtedy jazda. Sa tez plusy - a ich pan Mann
        > nie widzi a ja tak - jade rowna Jagiellonska a zakret smierci na Spojni
        wlasnie
        >
        > przebudowuja. (tego sie w 30 lat nie dalo). A jak Kaczor robi zgodnie z
        > procedurami (patrz konkurs na Most Pln) to niestety trwa bo pieniacze sie
        > odwoluja. Mozna inaczej - szybko oraz bylejak - tunel przekret najlepszym
        > przykladem. Tylko ze to pieniadze podatnika przepadaja. A potem slysze kit ze
        > gosc na gieldzie wygral lub stare graty z zyskiem sprzedal. Mam haslo: Kaczor
        > ogrodnika - sam nie kradnie a innym nie da..

Ale przecież sąd uznał zasadność protestu w sprawie przetargu na projekt Mostu
        Północnego. I decyzją sądu ma być powtórzony. Więc? Spisek przeciwników K.?

Ile jeszcze K. będzie wyhamowywał?. Do końca tej kadencji? A może do następnej
        jeśli zostanie wybrany? (w co szczerze, jako mieszkaniec W-wy, wątpię)
        • igapaw Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 14:44

> Ale przecież sąd uznał zasadność protestu w sprawie przetargu na projekt
          Mostu
          > Północnego. I decyzją sądu ma być powtórzony. Więc? Spisek przeciwników K.?

To byl konkurs - i ten konkurs zanegowal sad. Wczoraj (04.10) rozstrzygnieto
          przetarg. miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34884,2952652.html
          Czy przegrani znowu beda sie odwolywac ?

1. Chcialbym zauwazyc ze pieniactwo w sprawie przetargow w zamowieniach
          publicznych jest w Polsce powszechne. Czesto przegrani dzialaja na zasadzie psa
          ogrodnika. W przypadku sprzetu komputerowego przedluzenie czasu w jakim ma byc
          zakup sprzetu o pol roku albo o rok wystarcza aby on sie nie odbyl a
          konkurencja byla w plecy.

>Ile jeszcze K. będzie wyhamowywał?. Do końca tej kadencji? A może do następnej
          > jeśli zostanie wybrany? (w co szczerze, jako mieszkaniec W-wy, wątpię)

2. Mnie tez drazni, ze sprawy ida tak wolno. Ze balagan, brak koordynacji, ze
          syf i brud. I mam wrazenie, ze Kaczor w tym swoja dzialke ma, ze powinien
          dzialac bardziej energicznie. Ale zwalanie na Kaczora wszystkiego nie jest
          wytlumaczeniem - wiele wynika ze zlego prawa i zastalego stanu stolicy
          (zadluzenie, ludzie)oraz z mentalnosci i innych cech rodakow. Tak samo albo i
          gorzej bylo bez Kaczora. Nie oszukujmy sie, nie ma idealow. Jeden Kaczor wiosny
          nie czyni. Ja w przypadku kampanii prezydenckiej wybieram mniejsze zlo i tyle.
          A artykul skadinad sympatycznego na wizji pana Manna jest mocno nieobiektywny -
          obwinia Kaczora za wszystko co zle w W-wie (a gdzie gradobicie, trzesienie
          ziemi i koklusz :-)).
      • rosenkrantz666 Re: Ele mele dutki, gospodarz malutki 05.10.05, 17:34
        > rozumiem, ze jak sie jedzie wstecz, to zeby pojechac
        > naprzod trzeba zahamowac i dopiero wtedy jazda

No tylko czemu Wa-wa nie dość, że 3 lata stoi na ręcznym, to i tak się stacza
        wstecz właśnie?.....

> A jak Kaczor robi zgodnie z
        > procedurami (patrz konkurs na Most Pln) to niestety trwa bo pieniacze sie
        > odwoluja

Ustawa o zamówieniach publicznych może nie jest doskonała, ale przygotować
        poprawnie dokumentację przetargową nawet mało rozgarnięty urzędnik powinien
        potrafić (bo jak nie potrafi, to powyżej posady operatora koparki ręcznej pchać
        się nie powinien). A tak naprawdę o to poszło.
    • darolek1967 ŚLĄZAK ON LINE 05.10.05, 11:45
      JO MOM W [...] CAŁO TA WASZA WARSZAWA. CZORNO TU, CAPI JSCOCHAMI JAK W CHLEWIKU.
      PRZEŻEROCIE ZA DUŻO PINIONZY ZE BUDŻETU. PYSZNEŚCIE SOM JAK MAGI W MLYCZYJ
      ZUPIE. MYŚLICIE ŻE INO KOLE WOS SIE WSZYSTKO OBROCO. NIEROBY ŻEŚCIE SOM. A WKOLE
      WOS JEST COŁKO BIEDNO POLSKO, BIEDNE LUDZIE NA WSIACH. GAŃBA BY WOS BYŁO PANIE
      WOJTEK WOGÓLE SIE ŁODZYWAĆ W TEMACIE "OJ AJ WAJ TA NASZA WARSZAWKA".
    • langston WSTYD PANIE WOJTKU-ANDRZEJEK O. KAZAL??? 05.10.05, 11:50
      Panie Wojtku szanuje Pana jako wybitnego krytyka muzycznego lecz o polityce ma
      Pan pojecie takie jak ja lub mniejsze a swym listem dowodzi Pan ze padl ofiara
      jak to nazywa "zabobonu" jak to nazywa o. Jozef Bochenski.
      Zabobon ow polega na tym ze autorytet w jednej dziedzinie sadzi ze jest autorytetem we wszyskich innych.

No ale coz polityczni bankruci i nieudacznicy, a Pana kolesie czyli
      Andrzej O. i Zbigniew R. rowniez swego czasu kandydaci na prezydenta dali prikaz wiec sie wykonuje.
      WSTYD!!!!!!!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka