Samobójstwo Kościoła - procedura w toku. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W forum aktualności, nuncjusz napisał:

"Lista z danymi księży oskarżonymi o pedofilię. Zawiera ponad 560 wpisów z
    danymi i rośnie. Ciekawe czy w Polsce podobna lista byłaby dłuzsza?
    Odpowiedzi nie znajdziemy nigdy gdyż w Polsce sprawy te się tuszuje w imię -
    dzieci mogą cierpieć, księża nigdy. Sama tylko diecezja w Bostonie, o której
    teraz bardzo głośno, zapłaci ofiarom molestowania około $ 100 milionów albo
    więcej za wybryki swoich księży."
    Link do listy:
    www.survivorsfirst.org/db.html

Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
    Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym za
    łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
    ekonomicznie pozwami w bardzo krótkim czasie.
    Potwierdza to tezę o samozagładzie tej instytucji.
    • Gość: Macza IP: *.stenaline.com 24.11.02, 07:49
      Gość portalu: Palnick napisał:

>
      > Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
      > Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym za
      > łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
      > ekonomicznie pozwami w bardzo krótkim czasie.
      > Potwierdza to tezę o samozagładzie tej instytucji.

Dlatego Wojtyła rozpoczął jakieś pseudo działania ze strachu o kasę.
      • Gość portalu: Palnick napisał:
        Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
        Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym
        za łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony

Gość portalu: Macza napisał:
        Dlatego Wojtyła rozpoczął jakieś pseudo działania ze strachu o kasę.

- Kosciol katolicki dawno przestal byc kosciolem chrystusowym, a stal sie
        instytucja papieska. Kult osoby tzw. Ojca Swietego i "swietych" obrazow czy
        figur jest bowiem sprzeczny z Dekalogiem - Wyjscia 20:3 Nie będziesz miał
        cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu
        tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co
        jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im
        służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze
        występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
        którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym,
        którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

A co do pedofilii i pederastii w kosciele katolickim. Winie za to glownie
        celibat, ktory jest wyraznie sprzeczny z Ewangelia:
        Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
        przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.
        (1 List do Tymoteusza 3:2)
        Jerzy

• Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 24.11.02, 18:05
          Myślę, że przeinwestowanie w kościoły, bedzie też elementem nie do udźwignięcia
          dla watykanu.
          • Gość: Adam IP: 217.153.53.* 24.11.02, 18:10

> Myślę, że przeinwestowanie w kościoły, bedzie też elementem nie do
            udźwignięcia
            >
            > dla watykanu.

Niekoniecznie - owieczki zapłacą.
            • Gość: ¤¤¤ IP: *.ipt.aol.com 24.11.02, 19:31
              Watykan doi jak moze owieczki ale dlugo tego nie bedzie mogl robic. Nawet
              ciemniacka, katolicka Polska, zaczyna jakby troche trzezwiec. Ludzie maja dosyc.
              • Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 24.11.02, 20:54
                Gość portalu: ¤¤¤ napisał:

> Watykan doi jak moze owieczki ale dlugo tego nie bedzie mogl robic. Nawet
                > ciemniacka, katolicka Polska, zaczyna jakby troche trzezwiec. Ludzie maja
                dosyc.

To tylko przyspieszy nieuniknione.
              • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.02, 15:57
                Fakt, że w Polsce można znaleźć setki tysięcy nawiedzonych, broniących Rydzyka
                to kategoria medyczna (psychiatria się kłania).
                Natomiast to, że państwo toleruje łamanie prawa przez grzyba to jest skandal.
                Mam nadzieję, że schizmatyk Rydzyk do końca skomplikuje sprawę Glempowym. Oni
                też nie wiedzą co zrobić. Boją się, że za rydzykiem ostatecznie pójdzie duża
                grupa potencjalnych zasilaczy tacy.
                • Gość: Sathya IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.02, 21:36
                  Gość portalu: Kafar napisał(a):

> Fakt, że w Polsce można znaleźć setki tysięcy nawiedzonych, broniących
                  Rydzyka
                  > to kategoria medyczna (psychiatria się kłania).
                  > Natomiast to, że państwo toleruje łamanie prawa przez grzyba to jest skandal.
                  > Mam nadzieję, że schizmatyk Rydzyk do końca skomplikuje sprawę Glempowym. Oni
                  > też nie wiedzą co zrobić. Boją się, że za rydzykiem ostatecznie pójdzie duża
                  > grupa potencjalnych zasilaczy tacy.
                  Czy nie można przyspieszyć procedury upadku K.K?
        • Gość: Macza IP: *.stenaline.com 24.11.02, 22:53
          jerzy44 napisał:

>
          > - Kosciol katolicki dawno przestal byc kosciolem chrystusowym, a stal sie
          > instytucja papieska. Kult osoby tzw. Ojca Swietego i "swietych" obrazow czy
          > figur jest bowiem sprzeczny z Dekalogiem - Wyjscia 20:3 Nie będziesz miał
          > cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego
          obrazu
          >
          > tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego,
          co
          > jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im
          > służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze
          > występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
          > którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym,
          > którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
          >
          > A co do pedofilii i pederastii w kosciele katolickim. Winie za to glownie
          > celibat, ktory jest wyraznie sprzeczny z Ewangelia:
          > Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
          > przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.
          > (1 List do Tymoteusza 3:2)
          > Jerzy
          >
          Czy sądzisz, że powrót do źródeł mógłby uratować tę instytucję?
          Ale kto miałby to zrobić?
          >
          >
          • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.03, 22:29
            Gość portalu: Macza napisał(a):

> jerzy44 napisał:
            >
            > >
            > > - Kosciol katolicki dawno przestal byc kosciolem chrystusowym, a stal sie
            > > instytucja papieska. Kult osoby tzw. Ojca Swietego i "swietych" obrazow c
            > zy
            > > figur jest bowiem sprzeczny z Dekalogiem - Wyjscia 20:3 Nie będziesz miał
            > > cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego
            > obrazu
            > >
            > > tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego
            > ,
            > co
            > > jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz
            > im
            > > służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze
            > > występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
            >
            > > którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia ty
            > m,
            > > którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
            > >
            > > A co do pedofilii i pederastii w kosciele katolickim. Winie za to glownie
            > > celibat, ktory jest wyraznie sprzeczny z Ewangelia:
            > > Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
            > > przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.
            > > (1 List do Tymoteusza 3:2)
            > > Jerzy
            > >
            > *****************************
            > Czy sądzisz, że powrót do źródeł mógłby uratować tę instytucję?
            > Ale kto miałby to zrobić?
            > >
            > >
        • Gość: Jerzy IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 30.11.02, 11:12
          jerzy44 napisał:

> Gość portalu: Palnick napisał:
          > Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym
          > za łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
          >
          > Gość portalu: Macza napisał:
          > Dlatego Wojtyła rozpoczął jakieś pseudo działania ze strachu o kasę.
          >
          > - Kosciol katolicki dawno przestal byc kosciolem chrystusowym, a stal sie
          > instytucja papieska. Kult osoby tzw. Ojca Swietego i "swietych" obrazow czy
          > figur jest bowiem sprzeczny z Dekalogiem - Wyjscia 20:3 Nie będziesz miał
          > cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego
          obrazu
          >
          > tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego,
          co
          > jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im
          > służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze
          > występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
          > którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym,
          > którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
          >
          > A co do pedofilii i pederastii w kosciele katolickim. Winie za to glownie
          > celibat, ktory jest wyraznie sprzeczny z Ewangelia:
          > Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
          > przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.
          > (1 List do Tymoteusza 3:2)
          > Jerzy
          >

• Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 01.01.03, 05:30
            Gość portalu: Jerzy napisał(a):

> jerzy44 napisał:
            >
            > > Gość portalu: Palnick napisał:
            > > Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
            > > Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym
            > > za łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
            > > ekonomicznie pozwami w bardzo krótkim czasie.
            > > Potwierdza to tezę o samozagładzie tej instytucji.
            > >
            > > Gość portalu: Macza napisał:
            > > Dlatego Wojtyła rozpoczął jakieś pseudo działania ze strachu o kasę.
            > >
            > > - Kosciol katolicki dawno przestal byc kosciolem chrystusowym, a stal sie
            > > instytucja papieska. Kult osoby tzw. Ojca Swietego i "swietych" obrazow c
            > zy
            > > figur jest bowiem sprzeczny z Dekalogiem - Wyjscia 20:3 Nie będziesz miał
            > > cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego
            > obrazu
            > >
            > > tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego
            > ,
            > co
            > > jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz
            > im
            > > służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze
            > > występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
            >
            > > którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia ty
            > m,
            > > którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
            > >
            > > A co do pedofilii i pederastii w kosciele katolickim. Winie za to glownie
            > > celibat, ktory jest wyraznie sprzeczny z Ewangelia:
            > > Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
            > > przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.
            > > (1 List do Tymoteusza 3:2)
            > > Jerzy
            ==========================
            ?
            >
            >
            >
      • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.02, 17:41
        Gość portalu: Macza napisał:

> Gość portalu: Palnick napisał:
        >
        > >
        > > Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
        > > Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym
        > za
        > > łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
        > > ekonomicznie pozwami w bardzo krótkim czasie.
        > > Potwierdza to tezę o samozagładzie tej instytucji.
        66666666666666666666666666
        KTO O KASĘ WALCZY OD KASY ZGINIE!

>
        >
        > Dlatego Wojtyła rozpoczął jakieś pseudo działania ze strachu o kasę.
    • Gość: Rob IP: ncroes* / *.kabel.telenet.be 24.11.02, 19:22

> W forum aktualności, nuncjusz napisał:
      >
      > "Lista z danymi księży oskarżonymi o pedofilię. Zawiera ponad 560 wpisów z
      > danymi i rośnie. Ciekawe czy w Polsce podobna lista byłaby dłuzsza?
      > Odpowiedzi nie znajdziemy nigdy gdyż w Polsce sprawy te się tuszuje w imię -
      > dzieci mogą cierpieć, księża nigdy. Sama tylko diecezja w Bostonie, o której
      > teraz bardzo głośno, zapłaci ofiarom molestowania około $ 100 milionów albo
      > więcej za wybryki swoich księży."
      > Link do listy:
      > www.survivorsfirst.org/db.html
      >
      > Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym za
      > łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony

Polskie spoleczenstwo bedzie musialo znowu swoje dolarki i funciki dorzucic.
      • Gość: leziox IP: *.dialo.tiscali.de 24.11.02, 21:22
        Krótko powiedziawszy-niech sobie wszyscy czarni zafundują wycieczkę nad Morze
        Czerwone i tam rzucą się w fale,albo niech przynajmniej zostaną i nie wracają z
        powrotem.
        Chętnie dorzucę swoją złotóweczkę na ten zbożny cel,a i Bóg nam to wynagrodzi.
        • Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 25.11.02, 00:25
          • Gość: jan IP: *.multicon.pl 26.11.02, 16:54
            Racja kolego! Oni mysla ze im wiecej krzyzy ,kosciolow,kopcow i pomnikow tym
            lepiej. Jest odwrotnie. Rozsadni ludzie ktorych jest coraz wiecej maja tego
            dosc. To sa tylko cegly,cement,kamienie , zlotoweczki i funciki. Wiara jest w
            sercach i umyslach . A tej coraz mniej , a wiecej kamienia, cegiel i funcikow.
            Ten czarny Titanic juz tonie pod ciezarem tych kamieni i cegiel. Chociaz
            orkistra nie widzac tego dziarsko przygrywa....
            • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.02, 17:14
              Gość portalu: jan napisał:

> Racja kolego! Oni mysla ze im wiecej krzyzy ,kosciolow,kopcow i pomnikow tym
              > lepiej. Jest odwrotnie. Rozsadni ludzie ktorych jest coraz wiecej maja tego
              > dosc. To sa tylko cegly,cement,kamienie , zlotoweczki i funciki. Wiara jest w
              > sercach i umyslach . A tej coraz mniej , a wiecej kamienia, cegiel i
              funcikow.
              > Ten czarny Titanic juz tonie pod ciezarem tych kamieni i cegiel. Chociaz
              > orkistra nie widzac tego dziarsko przygrywa....
              Nie piszmy o tym otwarcie, bo jeszcze sie opamietają i nie dojdzie do
              zatoniecia.
          • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.02, 19:12
            Inaczej być nie może.
            • Gość: Sathya IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.11.02, 20:43
              Kościół Irlandzki jest zagrożony 500 pozwami w związku z wieloletnim
              tuszowaniem aktywności księży pedofilów!
              Złotóweczka, dolarek,funtek - mogą nie wystarczyć!
              Tym bardziej, że inaczej niż w Polsce kościół w Irlandii nie jest wyjety spod
              prawa.
              • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.02, 17:17
                Długi wydawnictwa Stella Maris - podmiot związany z kurią biskupią -
                spowodowały rozpoczęcie czynnosci przez komornika. Konta kurii zostały
                zablokowane, istnieje groźba egzekucji z nieruchomości. BRAWO GDAŃSK!
                Czytaj dzisiejszy Dziennik Bałtycki.
                • Gość: Clitoris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.02, 14:26

> Długi wydawnictwa Stella Maris - podmiot związany z kurią biskupią -
                  > spowodowały rozpoczęcie czynnosci przez komornika. Konta kurii zostały
                  > zablokowane, istnieje groźba egzekucji z nieruchomości. BRAWO GDAŃSK!
                  > Czytaj dzisiejszy Dziennik Bałtycki.
                  • Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 26.08.03, 23:53

Wszedłem na dominikańską stronę www.sekty.net i oto jaka definicję znalazłem:

KK często budzi wiele kontrowersji, a nawet poczucia zagrożenia i nie zawsze
                    wynika to z braku tolerancji w społeczeństwie, ale często spowodowane jest
                    kontestacją wartości leżących u podstaw ładu zbiorowego przez KK.

Uzależnienie

Jedną z cech odróżniających KK od innych negatywnie postrzeganych zbiorowości
                    jest uzależnienie jednostki od reszty grupy. Osoby zaangażowane gotowe są
                    zrobić wszystko, co nakazuje im grupa, z którą się identyfikują, lub jej
                    przywódca, nie zważając na irracjonalność i szkodliwość takich czynów. W
                    obrębie KK każde stanowisko odmienne od tego, które prezentuje grupa lub
                    lider, jest odrzucane nie dlatego, że jest ono racjonalnie uzasadnione, ale
                    tylko dlatego, że jest inne.

W przeciwieństwie do narkotyków, papierosów czy alkoholu czynnik
                    uzależniający w KK nie jest materialny, konkretny, łatwy do zidentyfikowania
                    i zlikwidowania.
                    Wyznawcy, zniewoleni wzajemnymi relacjami, ugruntowanymi w ideowym przesłaniu
                    grupy, nie zdają sobie sprawy ze swego uzależnienia i jego szkodliwości.
                    Stopień tego uzależnienia może być różny i dochodzi do niego czasem w wyniku
                    bardzo subtelnych zabiegów psychomanipulacyjnych. Chcąc pojąć, dlaczego
                    ludzie tak dają się uzależniać, trzeba zrozumieć, na czym polega religijny
                    charakter KK.
                    ===========================
                    A teraz w miejscach, gdzie użyto liter "KK" wpisz słowo "sekta" ;))))))
        • Gość: jmk IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 22:04
          Nie slychac ( widac) glosow uwzgledniajacych dzialanie praw natury i nikt? nie
          przewiduje jaj jakie nastapia po zejsciu JPII.
          Czeka mieszkancow tego kraju atak zbiorowej histerii, a(byc moze) sprowadzenie
          z.....k do Lichenia i zachwianie rownowagi, ktore spowoduje przesuniecie
          centrum duchowego? RPIII do tej miejscowosci, rownoczesnie wywolujac upadek
          Czestochowy (jako stolicy duchowej).
          Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?
          • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.02, 22:12
            Gość portalu: jmk napisał(a):

> Nie slychac ( widac) glosow uwzgledniajacych dzialanie praw natury i nikt?
            nie
            > przewiduje jaj jakie nastapia po zejsciu JPII.
            > Czeka mieszkancow tego kraju atak zbiorowej histerii, a(byc moze)
            sprowadzenie
            > z.....k do Lichenia i zachwianie rownowagi, ktore spowoduje przesuniecie
            > centrum duchowego? RPIII do tej miejscowosci, rownoczesnie wywolujac upadek
            > Czestochowy (jako stolicy duchowej).
            > Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?
            Na pewno histeria po zejściu JP II. Zwłoki zostana w Watykanie. Polski kosciół
            odłączy sie od oficjalnego. Pojawi się kult JP II zastepujacy Jezusa i Maryję.
            A tak w ogóle to mało kogo bedzie to obchodziło. Dewotki wymrą, reszta
            społeczeństwa otrzeźwieje.
            • Gość: jmk IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 22:26
              Obawiam sie ze jakims cudem szanowne z....i znajda sie w Licheniu.
              Funkcjonariusze zyja tylko dlatego ze On zyje.
              Do rzymu nie bedzie po co jezdzic, wzrosnie bezrobocie bo padna biura podrozy
              obslugujace ten kierunek, "polonia" watykanska wroci do kraju i stan utrzyma
              sie do czasu wyboru nastepnego polaka na nastepce Sw. Piotra ale tego to
              podobno ,jesli wierzyc w zakonczenie starego dowcipu,to nawt sam Pan Bog nie
              doczeka.
              Pozdrowienia i zycze wszystkim zdrowia zwlaszcza psychicznego.
              Po przezyciu wyzej opisanych jaj moze bedzie normalnie , ala to moze bedzie
              dostepne dla prawnukow, lecz nie jeste tego pewien do konca.
    • Gość: Kagan IP: *.eufaula.k12.ok.us / 164.58.28.* 29.11.02, 00:42
      Gość portalu: Palnick napisał(a):
      W forum aktualności, nuncjusz napisał:
      "Lista z danymi księży oskarżonymi o pedofilię. Zawiera ponad 560 wpisów z
      danymi i rośnie. Ciekawe czy w Polsce podobna lista byłaby dłuzsza?
      Odpowiedzi nie znajdziemy nigdy gdyż w Polsce sprawy te się tuszuje w imię -
      dzieci mogą cierpieć, księża nigdy. Sama tylko diecezja w Bostonie, o której
      teraz bardzo głośno, zapłaci ofiarom molestowania około $ 100 milionów albo
      więcej za wybryki swoich księży."
      Link do listy:
      www.survivorsfirst.org/db.html
      K: Polska to nie Ameryka, Torun czy Gdansk nie Boston...
      Ale fakt, ze admin ceznuruje ostanio nawet cytaty z Biblii, daje wiele
      do myslenia... ;)

- Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
      Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym za
      łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
      K: I dobrze! "Nosil wilk razy kilka...";)
      Podobno Wojtyla to ostatni bialy papiez. Po nim ma byc tylko murzyn
      i ostani papiez w ogole (oczywiscie rzymski, a nie np. koptyjski)...;)
      Pozdr.
      Kagan
      • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.02, 15:59
        W momencie kiedy kosciołowi brak jakichkolwiek argumentów zwykł twierdzić, że
        jego władza jest "nie z tego świata".
        To prawda kościół pochodzi ze świata niewolnictwa i feudalizmu. Tam było mu
        dobrze! Największym błędem ( śmiertelnie niebezpiecznym) jest niedocenianie
        przez hierarchów ogromnych zmian w świadomości ludzi,zmian w zakresie wolności
        obywatelskich itd. Jeżeli kościół bedzie dalej przykładał wczesno-
        średniowieczną miarę do współczesności, to musi upasć albo rewolucyjnie się
        odmienić.
        Jak miałaby ta odmiana wyglądać, skoro Wojtyła zadbał o to aby w gronie
        purpuratów spośród których wybrany zostanie nowy papież znaleźli się sami
        sztywni konserwatysci? To też działanie przyspieszające agonie watykanu.
        • Gość: Sathya IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.02, 22:13

> W momencie kiedy kosciołowi brak jakichkolwiek argumentów zwykł twierdzić, że
          > jego władza jest "nie z tego świata".
          > To prawda kościół pochodzi ze świata niewolnictwa i feudalizmu. Tam było mu
          > dobrze! Największym błędem ( śmiertelnie niebezpiecznym) jest niedocenianie
          > przez hierarchów ogromnych zmian w świadomości ludzi,zmian w zakresie
          wolności
          > obywatelskich itd. Jeżeli kościół bedzie dalej przykładał wczesno-
          > średniowieczną miarę do współczesności, to musi upasć albo rewolucyjnie się
          > odmienić.
          > Jak miałaby ta odmiana wyglądać, skoro Wojtyła zadbał o to aby w gronie
          > purpuratów spośród których wybrany zostanie nowy papież znaleźli się sami
          > sztywni konserwatysci? To też działanie przyspieszające agonie watykanu.
          • Gość: Clitoris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.12.02, 19:23
            Gość portalu: Sathya napisał(a):

> Gość portalu: Kafar napisał(a):
            >
            > > W momencie kiedy kosciołowi brak jakichkolwiek argumentów zwykł twierdzić,
            > że
            > > jego władza jest "nie z tego świata".
            > > To prawda kościół pochodzi ze świata niewolnictwa i feudalizmu. Tam było m
            > u
            > > dobrze! Największym błędem ( śmiertelnie niebezpiecznym) jest niedoceniani
            > e
            > > przez hierarchów ogromnych zmian w świadomości ludzi,zmian w zakresie
            > wolności
            > > obywatelskich itd. Jeżeli kościół bedzie dalej przykładał wczesno-
            > > średniowieczną miarę do współczesności, to musi upasć albo rewolucyjnie si
            > ę
            > > odmienić.
            > > Jak miałaby ta odmiana wyglądać, skoro Wojtyła zadbał o to aby w gronie
            > > purpuratów spośród których wybrany zostanie nowy papież znaleźli się sami
            > > sztywni konserwatysci? To też działanie przyspieszające agonie watykanu.
            Z Bogiem czerwone berety!!!!!!!!!!!!!!Adio!!!!!!!
    • Gość: Ed IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 03:18
      Raczej przypomina mi znaną formę istnienia w pewnych kręgach określaną
      jako "iść w zaparte".
      • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.02, 18:24
        Gość portalu: Ed napisał(a):

> Raczej przypomina mi znaną formę istnienia w pewnych kręgach określaną
        > jako "iść w zaparte".
        Mogą próbować iść w zaparte ale sądy w USA nie boją się tak sukienkowych jak w
        Polsce. Poza tym wysokość odszkodowań może być astronomiczna.
        • Gość: Ed IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 19:32
          W tym własnie problem. Czy na dzień dzisiejszy wyobrażasz sobie normalnie w
          pelni tego slowa znaczeniu funkcjonujacy wymiar sprawiedliwości? I oto własnie
          chodzi a nie problemy zastępcze np. na temat: czy krowa Leppera daje o litr
          mleka wiecej, czy mniej od holenderskiej.
          • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.02, 20:30
            Demokracja jest silna tylko wtedy, kiedy prawo stanowione przez parlament jest
            stosowane przez sądy, izby skarbowe,urzędy celne. Musi być też skutecznie
            egzekwowane przez policję, komorników itp.
            Mam nadzieję, że cały ten aparat otrząśnie się z uległości i wstanie z klęczek
            w obliczu sukienkowych.
            Drobne przebłyski takiej postawy już widać ( komornik u Gocłowskiego).
            • Gość: Ed IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 29.11.02, 20:32
              Jest to tak szybka reakcja, że nie dziwię się krążącym żartom.
              • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.02, 21:02

> Jest to tak szybka reakcja, że nie dziwię się krążącym żartom.
                Wiem ale od czegoś trzeba zacząć. Ważne jest też żeby skutecznie zakończyć
                każdy wątek a nie tuszować w imię"niskiej szkodliwosci społ. czynu".
                • Gość: Sathya IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.02, 01:43

> Gość portalu: Ed napisał(a):
                  >
                  > > Jest to tak szybka reakcja, że nie dziwię się krążącym żartom.
                  > *******************
                  > Wiem ale od czegoś trzeba zacząć. Ważne jest też żeby skutecznie zakończyć
                  > każdy wątek a nie tuszować w imię"niskiej szkodliwosci społ. czynu".
                  Może i u as klechy dostaną po portfelu. Co wpisze się w globalny trend!
            • Gość: Ryszard IP: *.abo.wanadoo.fr 30.11.02, 11:45
              Kosciol stoi w obliczu prawziwej schizmy rydzykowej. Biskupi sa slabi: z jednej
              strony po cichu go podziwiaja, z drugiej strony widza, ze im sie biznes
              rozpada. Swietopietrze trzeba do Rzymu regularnie odprowadzac a tu kasy brakuje
              bo grzybol zalozyl firme , ktora drenuje rynek. Stad tez i Glemp jak machnal
              lopata to sie przymowil i o dolarka i o funcika. O euraszkach nie wspomnial bo
              chyba wie ze w UE glupich juz od dawna brakuje. I tak co towarzystwo wzajemnej
              adoracji (i adoracji JPII + Maryji) kladzie sie spac co wieczor z mysla co to
              bedzie jak JPII w koncu zejdzie. A ze zejdzie , to rzecz pewna (my zreszta
              tez...) Bo wtedy ukladziki przestana dzialac i jak nowy papa pogoni schizmatyka
              z Torunia to zaczna sie schody: rozlam, brak kaski i odejscia wiernych z
              drobnymi na tace. I chyba ten szarmancki general Glodz nie stanal na wysokosci
              zadania z ta swoja komisja... Nic nie zadecydowali, wszyscy czekaja na nowe
              czasy i boja sie wychylic. Tylko nie zauwazyli, ze rozpoczal sie juz ich
              poslizg niekontrolowany. R.
              • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.02, 18:06
                Gość portalu: Ryszard napisał(a):

> Kosciol stoi w obliczu prawziwej schizmy rydzykowej. Biskupi sa slabi: z
                jednej
                >
                > strony po cichu go podziwiaja, z drugiej strony widza, ze im sie biznes
                > rozpada. Swietopietrze trzeba do Rzymu regularnie odprowadzac a tu kasy
                brakuje
                >
                > bo grzybol zalozyl firme , ktora drenuje rynek. Stad tez i Glemp jak machnal
                > lopata to sie przymowil i o dolarka i o funcika. O euraszkach nie wspomnial
                bo
                > chyba wie ze w UE glupich juz od dawna brakuje. I tak co towarzystwo
                wzajemnej
                > adoracji (i adoracji JPII + Maryji) kladzie sie spac co wieczor z mysla co to
                > bedzie jak JPII w koncu zejdzie. A ze zejdzie , to rzecz pewna (my zreszta
                > tez...) Bo wtedy ukladziki przestana dzialac i jak nowy papa pogoni
                schizmatyka
                >
                > z Torunia to zaczna sie schody: rozlam, brak kaski i odejscia wiernych z
                > drobnymi na tace. I chyba ten szarmancki general Glodz nie stanal na
                wysokosci
                > zadania z ta swoja komisja... Nic nie zadecydowali, wszyscy czekaja na nowe
                > czasy i boja sie wychylic. Tylko nie zauwazyli, ze rozpoczal sie juz ich
                > poslizg niekontrolowany. R.
                Przez stulecia przeczekanie było najlepszym sposobem na przetrwanie. Mam
                nadzieję, że te czasy odeszły już w niebyt.
    • Gość: Sathya IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.02, 19:23
    • Gość: Sathya IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.02, 19:24
      Żegnaj Watykanie!
    • Gość: Adam IP: 217.153.53.* 01.12.02, 14:42
      Gość portalu: Palnick napisał(a):

> W forum aktualności, nuncjusz napisał:
      >
      > "Lista z danymi księży oskarżonymi o pedofilię. Zawiera ponad 560 wpisów z
      > danymi i rośnie. Ciekawe czy w Polsce podobna lista byłaby dłuzsza?
      > Odpowiedzi nie znajdziemy nigdy gdyż w Polsce sprawy te się tuszuje w imię -
      > dzieci mogą cierpieć, księża nigdy. (...)

Może nie tyle chodzi tu o to, że księża nigdy (nie mogą cierpieć), ile o to, że
      kościół nigdy (nie może cierpieć). W tym kontekście można przypomnieć zauważone
      przez wielu komentatorów milcznie papieża na temat cierpień ofiar molestowania
      przez kisęży katolickich podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto.
      Najważniejsze było wtedy dla niego zaznaczenie, że wielu księży "jest dobrych",
      a moelstują rzekomo tylko nieliczni.
      • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.02, 19:16
        Gość portalu: Adam napisał(a):

> Gość portalu: Palnick napisał(a):
        >
        > > W forum aktualności, nuncjusz napisał:
        > >
        > > "Lista z danymi księży oskarżonymi o pedofilię. Zawiera ponad 560 wpisów z
        >
        > > danymi i rośnie. Ciekawe czy w Polsce podobna lista byłaby dłuzsza?
        > > Odpowiedzi nie znajdziemy nigdy gdyż w Polsce sprawy te się tuszuje w imię
        > -
        > > dzieci mogą cierpieć, księża nigdy. (...)
        >
        >
        > Może nie tyle chodzi tu o to, że księża nigdy (nie mogą cierpieć), ile o to,
        że
        >
        > kościół nigdy (nie może cierpieć). W tym kontekście można przypomnieć
        zauważone
        >
        > przez wielu komentatorów milcznie papieża na temat cierpień ofiar
        molestowania
        > przez kisęży katolickich podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto.
        > Najważniejsze było wtedy dla niego zaznaczenie, że wielu księży "jest
        dobrych",
        >
        > a moelstują rzekomo tylko nieliczni.

A do tego Wojtyła pozdrowił słuchaczy RM. Nie potępił Rydza! DEMENCJA czy
        PROWOKACJA?
        • Gość: Clitoris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.02, 22:03

> Gość portalu: Adam napisał(a):
          >
          > > Gość portalu: Palnick napisał(a):
          > >
          > > > W forum aktualności, nuncjusz napisał:
          > > >
          > > > "Lista z danymi księży oskarżonymi o pedofilię. Zawiera ponad 560 wpi
          > sów z
          > >
          > > > danymi i rośnie. Ciekawe czy w Polsce podobna lista byłaby dłuzsza?
          > > > Odpowiedzi nie znajdziemy nigdy gdyż w Polsce sprawy te się tuszuje w
          > imię
          > > -
          > > > dzieci mogą cierpieć, księża nigdy. (...)
          > >
          > >
          > > Może nie tyle chodzi tu o to, że księża nigdy (nie mogą cierpieć), ile o t
          > o,
          > że
          > >
          > > kościół nigdy (nie może cierpieć). W tym kontekście można przypomnieć
          > zauważone
          > >
          > > przez wielu komentatorów milcznie papieża na temat cierpień ofiar
          > molestowania
          > > przez kisęży katolickich podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto.
          > > Najważniejsze było wtedy dla niego zaznaczenie, że wielu księży "jest
          > dobrych",
          > >
          > > a moelstują rzekomo tylko nieliczni.
          >
          > ****************
          > A do tego Wojtyła pozdrowił słuchaczy RM. Nie potępił Rydza! DEMENCJA czy
          > PROWOKACJA?
          +++++++++++++++++++

Jedno i drugie!!!!!!!
    • Gość: Ed IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 04.12.02, 00:55
      Paetzomoralność jest przykładem daleko idącej demoralizcji seksualnej kleru
      katolickiego. Stanowisko Watykanu wydaje się tylko potwierdzać swoje uznanie
      dla tekiego stanu rzeczy zaingrowanego przeg papieża Grzegorza VII.

Do roku 1074 nikt nie ośmielał się otwarccie łamać w kościele pradawnych
      przecież praw utrwalonych w Naturze i występować przeciwko takiej też nauce
      apostołów. Kościół był wówczas w miarę "czysty" gdyż kler żył w legalnych,
      monogamicznych związkach małżeńskich.

Aż wreszcie znalazł się szalony mnich, nazwiskiem Hildebrandt, który na
      Rzymian sprowadził nowe doświadczenia. Został papieżem przybierając imię
      Grzegorza VII (1073-1085) w nader osobliwych okolicznościach. Zwołał do Rzymu
      sobór w roku 1074 w celu umocnienia swojej pozycji władcy absolutnego i pana
      świata, a przede wszystkim walki z niemieckim cesarzem Henrykiem IV w celu
      zrzucenie z siebie zwierzchności władzy świeckiej. W tak zwanym "Dyktacie
      papieskim" Grzegorz ogłosił całemu światu, że "nazwa papież przysługuje tylko
      rzymskiemu biskupowi" i, że papież jest "namiestnikiem Boga na ziemi".

To właśnie ten papież wynalazł w swojej kościelnej głowie nowy
      grzech "wstępowania w związki małżeńskie duchowieństwa". W związku z decyzją,
      u podstaw której leżały wyłącznie względy natury politycznej i ekonomicznej,
      wydano stosowne dekrety ignorujące odwieczną naturę człowieka oraz rozbito
      jednocześnie tysiące rodzin rzymskiego duchowieństwa. Jak widać głupota
      nawiedzonego papieża trwa prawie tysiąc lat i tyle też czasu w hipokryzji
      własnych słów w tym zakresie funkcjonuje tzw. duchowieństwo kościelne.

• Gość: Sathya IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.02, 12:33

> Paetzomoralność jest przykładem daleko idącej demoralizcji seksualnej kleru
        > katolickiego. Stanowisko Watykanu wydaje się tylko potwierdzać swoje uznanie
        > dla tekiego stanu rzeczy zaingrowanego przeg papieża Grzegorza VII.
        >
        > Do roku 1074 nikt nie ośmielał się otwarccie łamać w kościele pradawnych
        > przecież praw utrwalonych w Naturze i występować przeciwko takiej też nauce
        > apostołów. Kościół był wówczas w miarę "czysty" gdyż kler żył w legalnych,
        > monogamicznych związkach małżeńskich.
        >
        > Aż wreszcie znalazł się szalony mnich, nazwiskiem Hildebrandt, który na
        > Rzymian sprowadził nowe doświadczenia. Został papieżem przybierając imię
        > Grzegorza VII (1073-1085) w nader osobliwych okolicznościach. Zwołał do Rzymu
        > sobór w roku 1074 w celu umocnienia swojej pozycji władcy absolutnego i pana
        > świata, a przede wszystkim walki z niemieckim cesarzem Henrykiem IV w celu
        > zrzucenie z siebie zwierzchności władzy świeckiej. W tak zwanym "Dyktacie
        > papieskim" Grzegorz ogłosił całemu światu, że "nazwa papież przysługuje tylko
        > rzymskiemu biskupowi" i, że papież jest "namiestnikiem Boga na ziemi".
        >
        > To właśnie ten papież wynalazł w swojej kościelnej głowie nowy
        > grzech "wstępowania w związki małżeńskie duchowieństwa". W związku z decyzją,
        > u podstaw której leżały wyłącznie względy natury politycznej i ekonomicznej,
        > wydano stosowne dekrety ignorujące odwieczną naturę człowieka oraz rozbito
        > jednocześnie tysiące rodzin rzymskiego duchowieństwa. Jak widać głupota
        > nawiedzonego papieża trwa prawie tysiąc lat i tyle też czasu w hipokryzji
        > własnych słów w tym zakresie funkcjonuje tzw. duchowieństwo kościelne.
        >
    • Gość: jan IP: *.multicon.pl 06.12.02, 18:50
      O sw. Zyto ! Co te chlopaki sutannowe wyrabiaja !
      • Gość: Dupa Biskupa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.12.02, 20:09
        Największa archidiecezja USA prwdopodobnie zgłosi wniosek o bankructwo w
        obliczu grożących jej odszkodowań!
        • Gość: jan IP: *.multicon.pl 07.12.02, 18:49
          Gość portalu: Dupa Biskupa napisał(a):

> Największa archidiecezja USA prwdopodobnie zgłosi wniosek o bankructwo w
          > obliczu grożących jej odszkodowań!
          Pewnie wtedy adwokaci i sady zglosza sie z roszczeniami odszkodowawczymi do
          Watykanu. Przeciez tam jest derekcja tej firmy.
          • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.12.02, 20:59
            Gość portalu: jan napisał(a):

> Gość portalu: Dupa Biskupa napisał(a):
            >
            > > Największa archidiecezja USA prwdopodobnie zgłosi wniosek o bankructwo w
            > > obliczu grożących jej odszkodowań!
            > Pewnie wtedy adwokaci i sady zglosza sie z roszczeniami odszkodowawczymi do
            > Watykanu. Przeciez tam jest derekcja tej firmy.
            Żyjemy w czasach globalizmu.
            • Gość: Cyganka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.12.02, 22:02

> Gość portalu: jan napisał(a):
              >
              > > Gość portalu: Dupa Biskupa napisał(a):
              > >
              > > > Największa archidiecezja USA prwdopodobnie zgłosi wniosek o bankructw
              > o w
              > > > obliczu grożących jej odszkodowań!
              > > Pewnie wtedy adwokaci i sady zglosza sie z roszczeniami odszkodowawczymi d
              > o
              > > Watykanu. Przeciez tam jest derekcja tej firmy.
              > _____________________
              > Myślę, że tak być powinno. W takich sytuacjach poszukiwać należy rzeczywistej
              > siedziby firmy. Dlatego bankructwo odziału w Bostonie nie powinno wstrzymać
              > roszczeń ofiar pedofili - trzeba sięgnąć do centrali czyli watykanu!
              > Żyjemy w czasach globalizmu.
              Coś czyję, że sukienkowi padną ofiarami własnych grzechów!
            • Gość: jan IP: *.multicon.pl 07.12.02, 22:24

> Gość portalu: jan napisał(a):
              >
              > > Gość portalu: Dupa Biskupa napisał(a):
              > >
              > > > Największa archidiecezja USA prwdopodobnie zgłosi wniosek o bankructw
              > o w
              > > > obliczu grożących jej odszkodowań!
              > > Pewnie wtedy adwokaci i sady zglosza sie z roszczeniami odszkodowawczymi d
              > o
              > > Watykanu. Przeciez tam jest derekcja tej firmy.
              > _____________________
              > Myślę, że tak być powinno. W takich sytuacjach poszukiwać należy
              rzeczywistej
              > siedziby firmy. Dlatego bankructwo odziału w Bostonie nie powinno wstrzymać
              > roszczeń ofiar pedofili - trzeba sięgnąć do centrali czyli watykanu!
              > Żyjemy w czasach globalizmu.
              -------------------------------------------------------------------------------
              Pewnie KOMORNICY amerykanscy zjawia sie w Watykanie . Do tego doprowadza
              sztuczki prawne z oglaszaniem upadlosci diecezji kat. w Bostonie. Ofiary
              pedofilii i ich adwokaci nie popuszcza. Jak mowil klasyk: tak trzymac i nie
              popuszczac !
              • Gość: Clitoris IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.02, 20:46
                Gość portalu: jan napisał(a):

> > >
                > > > > Największa archidiecezja USA prwdopodobnie zgłosi wniosek o bank
                > ructw
                > > o w
                > > > > obliczu grożących jej odszkodowań!
                > > > Pewnie wtedy adwokaci i sady zglosza sie z roszczeniami odszkodowawcz
                > ymi d
                > > o
                > > > Watykanu. Przeciez tam jest derekcja tej firmy.
                > > _____________________
                > > Myślę, że tak być powinno. W takich sytuacjach poszukiwać należy
                > rzeczywistej
                > > siedziby firmy. Dlatego bankructwo odziału w Bostonie nie powinno wstrzyma
                > ć
                > > roszczeń ofiar pedofili - trzeba sięgnąć do centrali czyli watykanu!
                > > Żyjemy w czasach globalizmu.
                > ------------------------------------------------------------------------------
                -
                > Pewnie KOMORNICY amerykanscy zjawia sie w Watykanie . Do tego doprowadza
                > sztuczki prawne z oglaszaniem upadlosci diecezji kat. w Bostonie. Ofiary
                > pedofilii i ich adwokaci nie popuszcza. Jak mowil klasyk: tak trzymac i nie
                > popuszczac !
                Żegnaj watykańska szopko!
                • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.02, 22:33
                  Jak wynika z akt spraw o molestowanie w archidiecezji w Bostonie to papież
                  osobiście nakazywał przenoszenie pedofili z parafii do parafii w celu
                  tuszowania ekscesów księży! Jest tam jego list w tej sprawie.
                  Przyjdzie dziadku ciężko płacić za to kurestwo!
                  • Gość: Cyganka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.12.02, 20:35

> Jak wynika z akt spraw o molestowanie w archidiecezji w Bostonie to papież
                    > osobiście nakazywał przenoszenie pedofili z parafii do parafii w celu
                    > tuszowania ekscesów księży! Jest tam jego list w tej sprawie.
                    > Przyjdzie dziadku ciężko płacić za to kurestwo!
                    _________________-

Byłabyż sprawiedliwość już na tym świecie?
                    • Gość: ¤¤ IP: *.ipt.aol.com 13.12.02, 22:40
                      Dziadka nikt nie posadzi ! Moglby to zrobic Miedzynarodowy Trybunal
                      Sprawiedliwosci w Hadze ale nie ludz sie, ze sie wezmie za dziadka.
                      • Gość: Cyganka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.12.02, 22:55
                        Gość portalu: ¤¤ napisał(a):

> Dziadka nikt nie posadzi ! Moglby to zrobic Miedzynarodowy Trybunal
                        > Sprawiedliwosci w Hadze ale nie ludz sie, ze sie wezmie za dziadka.

Ja się jednak łudzę, że sprawiedliwość zwycięży zwłaszcza wobec tych, którzy
                        powinni być wzorem w sprawach moralności a dali taką straszną plamę!
                        • Gość: Macza IP: *.stenaline.com 27.12.02, 23:49
                          • Gość: JAN IP: *.multicon.pl 28.12.02, 21:53
                            Polski "wklad" ? Ten za przeproszeniem "wklad" to licencja Made in Vatican ,
                            a ten Kramek to tylko polskojezyczny sukienkowy.
                            • Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 23.07.03, 20:02
                              Gość portalu: JAN napisał(a):

> Polski "wklad" ? Ten za przeproszeniem "wklad" to licencja Made in Vatican ,
                              > a ten Kramek to tylko polskojezyczny sukienkowy.
                              --------------------------
                              Co z tym wkładem? Jakoś wszystko ucichło! A od czasu jego występu lawina
                              zboczeńców ruszyła z wierzchołków "polskiego" kościoła. Oni też mają swój wkład!
                              • Gość: Gość portalu: Palnick IP: *.stenaline.com 27.08.03, 08:35
                                Oskarzam

Oskarżam wszystko co jezuickie
                                A Polsce wrogie i katolickie,
                                Wszystko, co trąci rzymską kabałą.
                                Przez nią Rzecz Wielka stała się małą.
                                Ileż to wieków polakatolik
                                Bity po twarzy, pląsał w niewoli?
                                Po całym świecie poniewierany,
                                Po dziś dzień nosi ducha kajdany.
                                O to wielebnych oskarżam drani
                                Ja, jako Polak, jako Słowianin.
                                I zadrużanin.

A. Wacyk
      • Gość: ^^^ IP: *.ipt.aol.com 13.12.02, 21:51
        Musi kupic czapke i majtki wieksze o jeden numer.
    • Gość: Agosto IP: *.kv.net.pl 14.12.02, 01:08
      PIEPRZYCIE RÓWNO...
    • Gość: * IP: *.proxy.aol.com 03.01.03, 20:30
    • Gość: Q IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.03, 12:06
      • Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 27.01.03, 15:54
        Autor: Gość: ** IP: *.proxy.aol.com
        --------------------------------------------------------------------------------
        Ojciec Kościoła, św. Augustyn (354-430), w trosce o moralność, nawoływał:
        "Jeśli zniesiecie publiczne kobiety, to sprowadzicie bezwstyd powszechny!"
        Z racji własnej przeszłości, św. Augustyn wiedział dobrze co mówi...

Papież Benedykt IX[2] bullą z roku 1033 pozwolił założyć w Rzymie dom
        publiczny nieopodal kościoła św. Mikołaja.
        Podobnie postąpił Sykstus IV (1471-1484), który kosztem skarbu papieskiego
        wybudował dom publiczny, który następnie puścił w dzierżawę.
        W XV wieku w Sisteron prostytutki płaciły po 5 soldów podatku na rzecz
        klasztoru św. Klary, którego pensjonariuszki, ślubując co prawda ewangeliczne
        ubóstwo i czystość cielesną, również sprzedawały swoje ciało.

Za czasów papieża Leona X (1513-1521) wiele kurtyzan mieszkało w domach
        należących do kościołów lub klasztorów, sąsiadując przez drzwi z biskupami i
        klerykami.
        Paweł III (1534-1549) uskarżał się, że w Rzymie, kobiety lekkich obyczajów
        żyją w wielkim przepychu, oraz paradują po mieście w towarzystwie księży i
        zakonników.

Komisja pod przewodnictwem kard. Carafy, powołana przez papieża Pawła III w
        roku 1535, zgodnie oświadczyła:
        "W Rzymie, nierządnice paradują po mieście jak zamężne niewiasty, a za nimi
        idą szlachcice i duchowni z kardynalskiego domu. W żadnym mieście nie
        widzieliśmy takiego zepsucia, z wyjątkiem tego miasta, które powinno być
        przykładem dla innych."

Papież Benedykt VII (1294-1303) wyraził opinię, iż nierząd, prostytucja,
        cudzołóstwo i kazirodztwo nie są grzechem, bo przecież Bóg stworzył mężczyznę
        i kobietę w tym właśnie celu. Benedykt dając przykład, żył z zamężną kobietą
        i jej córką w konkubinacie.
        Swoich paziów wykorzystywał seksualnie, a najbliższe otoczenie papieża
        Benedykta VII nazywało ich "małżonkami".

Savonarola (1452-1498) włoski dominikanin, twierdził, że zakonnice są jeszcze
        gorsze od nierządnic. Dla niego kobiety lekkich obyczajów, to "kawał mięsa z
        oczami."
        - Jeden ksiądz spędza noc ze swoja konkubiną, inny z chłopcem, a rano obaj
        przystępują do ołtarza odprawić mszę. Co warta taka msza?! - grzmiał w
        trakcie jednego ze swych kazań z ambony.

Kiedy w roku 1489 na polecenie papieża Innocentego VIII (1484-1492), abp
        Canterbury zbadał domy zakonne swojej diecezji, okazało się, że wszystkie
        skażone były grzechem totalnego kurestwa.
        Opactwo św. Alberta było meliną prostytutek obsługujących lokalnych mnichów,
        a zakonnice były tam regularnie gwałcone. Jak odnotował kronikarz, była
        tam: "orgia spermy i krwi. "

Jakkolwiek wszystkie miasta włoskie, oraz europejskie miały swoje legiony
        kurtyzan, tak papieskiemu Rzymowi żadne z nich nie było w stanie odebrać
        pierwszeństwa w ilości oficjalnie rejestrowanych chorych wenerycznie.
        W papiesko-kurewskim Rzymie odnotowano najwyższy odsetek nosicieli "chorób
        miłości".

Wieloletni rektor Akademii Krakowskiej,, autor m.in. Chronica Polonorum,
        historyk, lekarz i geograf, Maciej z Miechowa (Miechowita ok. 1457-1523)
        odnotował, że kiłę do Polski przywlokła w roku 1496 "jedna niewiasta z Rzymu
        na odpust chodząca."
        Przynajmniej coś trwałego pozostało w Polsce, jako najdroższa pamiątka
        chrześcijańskiej rozpusty...

Zjawisko kurestwa kleru było tak powszechne, że w celu naprawienia tego stanu
        rzeczy, papież Leon X (1513-1521) wydał artykuł odnoszący się do
        księży "nałożników jawnych."

Świadkowie różnych epok opisali wydarzenia, jakie miały miejsce w
        zgromadzeniach męskich i żeńskich.
        Powiedzieli światu prawdę, podnosząc kurtynę zakrywającą zło dziejące się w
        klasztorach.
        Przywołali znane im fakty, jak często znajdowano w podziemiach klasztorów
        szkielety z długimi włosami i małe kosteczki, niezawodnie świadczące o
        morderstwach popełnionych na noworodkach i ich matkach-mniszkach...

Świat w końcu dowiedział się, że mnich-asceta znał od dawien dawna tajną,
        ukrytą przed wzrokiem niepowołanych, drogę do łoża zakonnicy...
        Byli najlepszymi kochankami, zdolnymi niespotykanymi metodami zadowolić
        najwybredniejsze chucie kobiet.
        Nikt nie potrafił tak kochać i pieścić jak właśnie duchowieństwo.

Zygmunt Luksemburski (1368-1437) nalegał na soborze w Konstancji (1414-1418)
        na zniesienie celibatu, argumentując, iż na tysiąc księży, można znaleźć
        ledwie jednego, który stosuje się do jego wymagań, a i to na dodatek z powodu
        przyrodzonej impotencji.
        Reszta kleru, jego zdaniem, prowadzi życie pełne wyuzdania i rozpusty, a poza
        tym, "są złodziejami małżeńskiej wierności."

Papież Jan XXIII (Baltazar Cossa: 1410-1415, nie mylić z papieżem o tym samym
        imieniu i numerze identyfikacyjnym, Angelo Giuseppe Roncali: 1958-1963),
        zanim usadowił się na Stolicy Piotrowej, zajmował się rabunkami i mordowaniem
        ludzi.
        Oskarżano go o kazirodztwo, cudzołóstwo i sodomię. Uwiódł 300 dziewic, a
        niektóre z nich w nagrodę mianował przeoryszami najbogatszych klasztorów.
        Jego osobisty sekretarz, opowiadał o nim, że w Bolonii utrzymywał harem,
        złożony z 200 młodych dziewcząt. Należy przyznać, że Jan XXIII żył w zgodzie
        z naturą ludzka, jakkolwiek nieco wybujałą.

Kardynał Boroniusz w X wieku pisał o papieskim dworze:
        "Jakżeż wyglądał rzymski Kościół w tych czasach - jaki ohydny! Tylko
        wszechwładne kurtyzany rządzą w Rzymie! One to nadają, zmieniają i odbierają
        biskupstwa, a wstyd mówić, one to sadzają na tronie św. Piotra swych
        kochanków, fałszywych papieży..."

O papieżu Janie XII (955-964) kremoński biskup, Luitprand zanotował:
        "...żadna kobieta nie miała odwagi pokazać się na ulicach Rzymu, ponieważ Jan
        gwałcił wszystko: dziewczęta, mężatki i wdowy, nawet na grobach świętych
        apostołów.
        Oskarżano go także o wykastrowanie pewnego kardynała. Jan XII zakończył życie
        bardzo romantycznie, jak w najlepszym melodramacie: uwiódł mianowicie żonę
        jednemu z bardziej pobożnych a zarazem krewkich Rzymian, a ten przydybawszy
        swoją żonę w objęciach Namiestnika Chrystusa, tak go obił, że papież zmarł w
        kilka dni później wskutek zadanych ran.

Biskup Ranulph z Durham żyje jak sułtan. Nagie dziewczęta usługują mu do
        stołu, a kuzynka biskupa dzieli łoże z papieskim legatem.
        Biskup Henryk z Luttich miał kochankę w osobie przełożonej klasztoru, oraz
        harem, w którym spłodził 14 synów.
        Biskup z Tarentu będąc legatem papieskim w Szwajcarii, pisał, że zakonnice
        pozwalały sobie tam na wszystko, a jedynie zajście w ciążę karane było
        ciemnicą. Natomiast nic nie wspomina o dzieciach zakonnic.

Biskup bazylejski, Henryk, pozostawił po sobie 20 dzieci, a jego imiennik,
        biskup z Leodium, za niemoralne prowadzenie się, wykluczony został ze stanu
        duchownego.
        Jednakże nie tak łatwo dał się spławić z posady biskupa... Zamordował
        następcę, a po swojej śmierci zostawia 61 sierot.

Zakonnice w Bamberii musiały zarabiać na chleb płatną miłością z powodu
        skąpstwa matki przełożonej.

Przeorysza klasztoru Corella w Navarze, miała kilkoro dzieci z prowincjałem
        karmelitów bosych, któremu dała później za kochankę swoją siostrzenicę, "iżby
        czyn ten miał większą zasługę w oczach Boga.

Widziano zakonnice i mnichów przy połogach innych mniszek których nowo
        narodzone niemowlęta natychmiast duszono, a czyniono to wszystko
        pośród "postów i tysiąca innych oznak świątobliwej pobożności."

W roku 1420 kanclerz uniwersytetu paryskiego, ganił rozwiązłość i rozpustę
        kleru...
        "Klasztory, zamieszkałe stale przez mnichów, przedstawiają się jako kramy
        handlujące; klasztory zaś zakonnic, są domami nierządu. Katedry zaś
        jaskiniami złodziei i zbójców.
        Pod imieniem służących i krewnych, księża utrzymują nałożnice. Różnorodne
        obrazki, rozpowszechniane masami, wnoszą do ludu bałwochwalstwo.
        Nieskończona ilość różnych zakonów religijnych nie może nie wywołać różnych
        nadużyć i zamieszek w kraju."
      • Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 26.04.03, 20:42

Zgwałcona na czarno

Rychlej popatrzysz na księżą oborę, niźli księdza
        spotka sprawiedliwość

Sprawa jest znana z łamów kilku gazet. Zajmujemy się
        nią jednak dlatego, że pewne istotne aspekty umknęły
        odważnym – wypada specjalnie podkreślić – kolegom
        dziennikarzom i ich szefom. Trzeba przecież mieć w
        Pomrocznej dużo odwagi, aby opisać sprawę księdza
        podejrzanego o brutalny gwałt na kilkunastoletniej
        uczennicy podstawówki.

Wedle oskarżenia prokuratorskiego i zeznań świadków,
        ksiądz zboczeniec zaatakował dziecko po zakończonej
        lekcji religii. Ksiądz Marek R., obecnie
        czterdziestolatek, znany jest w kilku parafiach jako
        ubawowy chłop nie wylewający za kołnierz. Był
        katechetą podstawówki w Mirosławcu w
        Zachodniopomorskiem.

Dopiero po półtora roku krzywda Ani wyszła na jaw:
        znerwicowana dziewczynka wyznała tajemnicę matce. I
        wtedy dla rodziny S. zaczęło się piekło. Teraz jest
        spokojnie, ale czas rozprawy w sądzie w Wałczu to
        kolejne upokorzenia.

Zanim sprawa trafiła do prokuratury w Wałczu i
        następnie na wokandę miejscowego Sądu Rejonowego,
        środowisko sąsiedzkie w "wojskowym" niegdyś Wałczu nie
        szczędziło szykan pokrzywdzonym. W trakcie procesu
        państwo S. z córką wyprowadzili się poza województwo
        zachodniopomorskie. Nie jest zachętą do wnioskowania
        przez poszkodowane o ściganie gwałcicieli, kiedy
        ofiara wraz z rodziną musi się wynosić ze swojego
        miasta, nie zaś gwałciciel. Przy zamianie mieszkania
        pomógł im Terenowy Komitet Obrony Praw Dziecka ze
        Szczecina.

Ryszarda Radke, przewodniczącego komitetu, sąd
        dopuścił do monitorowania procesu, który trwa już
        (kolejne) półtora roku. Łącznie trzy lata stresu.
        Rozprawę utajniono na wniosek matki pokrzywdzonego
        dziecka. – Pani S. występuje na procesie jako
        oskarżyciel posiłkowy. Utajnienie szczegółów –
        oczywiste ze względu na dobro dziewczynki – nie może
        oznaczać ochrony domniemanego sprawcy. Przy
        całkowitym, jak się zdaje, lekceważeniu nie tylko
        praw, ale i psychiki nastoletniej dziewczynki. Zdaniem
        obserwatorów procesu – tak właśnie się dzieje.

Pani Wiesława S. powiedziała "NIE": – W najmniejszym
        stopniu nie kwestionuję ani dobrej woli sądu, ani jego
        niezawisłości. Mam tylko ogromy żal do prokuratury.
        Oskarżyciel na siedemnastu rozprawach nie zadał ani
        jednego pytania świadkom obrony. Myślałam początkowo,
        że tak musi być, ale w końcu się zbuntowałam i to ja
        podważałam pytaniami wiarygodność świadków niewinności
        księdza (m.in. przedstawicieli Kurii Koszalińsko-
        Kołobrzeskiej – przyp. W.J.). Nie zdzierżyłam, gdy
        moja córka była poddawana bezpardonowej "obróbce"
        przez pełnomocników oskarżonego księdza Marka.
        Szczegółów, zwłaszcza pytań, które zadawano córce –
        ujawnić nie mogę, obowiązuje mnie klauzula tajności
        rozprawy. Pytania do dziecka to jedno poniżenie.

Mamy pytanie: dlaczego w procesie nie bierze przez
        cały czas udziału psycholog?

Ostatnio, na 18. rozprawie oskarżyciel publiczny
        wystąpił z wnioskiem o... badania poszkodowanej przez
        lekarza ginekologa. Choć takie były już przeprowadzane
        na wniosek sądu.
        Była już badana przez biegłego psychologa, który w
        opinii podkreślił, że dziewczynka nie wykazuje żadnych
        skłonności do konfabulacji.

Ryszard Radke z Komitetu Obrony Praw Dziecka: –
        Obserwując proces mam podstawy twierdzić, że w jego
        toku przede wszystkim przestrzega się praw należnych
        oskarżonemu, zaś prawa poszkodowanej są wyraźnie na
        drugim planie. Uważam to za niedopuszczalne. Komitet
        Obrony Praw Dziecka wystosował skargę do ministra
        sprawiedliwości – prokuratora generalnego Grzegorza
        Kurczuka.

Autor : Wojciech Jurczak
        • Gość: Krzys52 IP: *.proxy.aol.com 26.04.03, 20:55
          Polska parafialna liczy na kolejnych 18 rozpraw i ich naglasnianie. Po
          kosciolach Hosanny spiewaja i raduja sie niezmiernie z ubogacenia duchowego
          jakie zafundowal im ten ksiadz.
          Po tych wszystkich pedofilach, Palnick, i sugestiach jakoby w wiekszosci
          katabasy byli, za przeproszeniem, pedalami - ksiadz gwalciciel heteroseksualny
          im sie trafia. Toz to prawdziwy skarb taki ksiadz gwalcacy dziewczynki. Ide o
          zaklad ze parafianie modla sie by przypadkiem nie zostal ten ksiadz
          uniewinniony. Jego pociag do plci odmiennej bezsprzecznie stanalby wtedy pod
          znakiem zapytania.
          A jak to wydarzenie parafie podbudowalo duchowo. Dumni sa wszyscy z ksiedza i
          per "nasz kochany gwalciciel" mowia o nim. A co wspomna to zaraz gotowi
          wycalowac go sa z dubeltowki. Ich skarb - Dar Bozy.
          ..
          Pozdrawiam
          K.P.
przejdź do: 1-100 101-103
(101-103)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.