Samobójstwo Kościoła - procedura w toku. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W forum aktualności, nuncjusz napisał:

"Lista z danymi księży oskarżonymi o pedofilię. Zawiera ponad 560 wpisów z
    danymi i rośnie. Ciekawe czy w Polsce podobna lista byłaby dłuzsza?
    Odpowiedzi nie znajdziemy nigdy gdyż w Polsce sprawy te się tuszuje w imię -
    dzieci mogą cierpieć, księża nigdy. Sama tylko diecezja w Bostonie, o której
    teraz bardzo głośno, zapłaci ofiarom molestowania około $ 100 milionów albo
    więcej za wybryki swoich księży."
    Link do listy:
    www.survivorsfirst.org/db.html

Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
    Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym za
    łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
    ekonomicznie pozwami w bardzo krótkim czasie.
    Potwierdza to tezę o samozagładzie tej instytucji.
    • Gość: Macza IP: *.stenaline.com 24.11.02, 07:49
      Gość portalu: Palnick napisał:

>
      > Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
      > Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym za
      > łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
      > ekonomicznie pozwami w bardzo krótkim czasie.
      > Potwierdza to tezę o samozagładzie tej instytucji.

Dlatego Wojtyła rozpoczął jakieś pseudo działania ze strachu o kasę.
      • Gość portalu: Palnick napisał:
        Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
        Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym
        za łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
        ekonomicznie pozwami w bardzo krótkim czasie.
        Potwierdza to tezę o samozagładzie tej instytucji.

Gość portalu: Macza napisał:
        Dlatego Wojtyła rozpoczął jakieś pseudo działania ze strachu o kasę.

- Kosciol katolicki dawno przestal byc kosciolem chrystusowym, a stal sie
        instytucja papieska. Kult osoby tzw. Ojca Swietego i "swietych" obrazow czy
        figur jest bowiem sprzeczny z Dekalogiem - Wyjscia 20:3 Nie będziesz miał
        cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu
        tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co
        jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im
        służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze
        występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
        którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym,
        którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

A co do pedofilii i pederastii w kosciele katolickim. Winie za to glownie
        celibat, ktory jest wyraznie sprzeczny z Ewangelia:
        Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
        przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.
        (1 List do Tymoteusza 3:2)
        Jerzy

• Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 24.11.02, 18:05
          Myślę, że przeinwestowanie w kościoły, bedzie też elementem nie do udźwignięcia
          dla watykanu.
          • Gość: Adam IP: 217.153.53.* 24.11.02, 18:10

> Myślę, że przeinwestowanie w kościoły, bedzie też elementem nie do
            udźwignięcia
            >
            > dla watykanu.

Niekoniecznie - owieczki zapłacą.
            • Gość: ¤¤¤ IP: *.ipt.aol.com 24.11.02, 19:31
              Watykan doi jak moze owieczki ale dlugo tego nie bedzie mogl robic. Nawet
              ciemniacka, katolicka Polska, zaczyna jakby troche trzezwiec. Ludzie maja dosyc.
              • Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 24.11.02, 20:54
                Gość portalu: ¤¤¤ napisał:

> Watykan doi jak moze owieczki ale dlugo tego nie bedzie mogl robic. Nawet
                > ciemniacka, katolicka Polska, zaczyna jakby troche trzezwiec. Ludzie maja
                dosyc.

To tylko przyspieszy nieuniknione.
              • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.02, 15:57
                Fakt, że w Polsce można znaleźć setki tysięcy nawiedzonych, broniących Rydzyka
                to kategoria medyczna (psychiatria się kłania).
                Natomiast to, że państwo toleruje łamanie prawa przez grzyba to jest skandal.
                Mam nadzieję, że schizmatyk Rydzyk do końca skomplikuje sprawę Glempowym. Oni
                też nie wiedzą co zrobić. Boją się, że za rydzykiem ostatecznie pójdzie duża
                grupa potencjalnych zasilaczy tacy.
                • Gość: Sathya IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.02, 21:36
                  Gość portalu: Kafar napisał(a):

> Fakt, że w Polsce można znaleźć setki tysięcy nawiedzonych, broniących
                  Rydzyka
                  > to kategoria medyczna (psychiatria się kłania).
                  > Natomiast to, że państwo toleruje łamanie prawa przez grzyba to jest skandal.
                  > Mam nadzieję, że schizmatyk Rydzyk do końca skomplikuje sprawę Glempowym. Oni
                  > też nie wiedzą co zrobić. Boją się, że za rydzykiem ostatecznie pójdzie duża
                  > grupa potencjalnych zasilaczy tacy.
                  Czy nie można przyspieszyć procedury upadku K.K?
        • Gość: Macza IP: *.stenaline.com 24.11.02, 22:53
          jerzy44 napisał:

>
          > - Kosciol katolicki dawno przestal byc kosciolem chrystusowym, a stal sie
          > instytucja papieska. Kult osoby tzw. Ojca Swietego i "swietych" obrazow czy
          > figur jest bowiem sprzeczny z Dekalogiem - Wyjscia 20:3 Nie będziesz miał
          > cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego
          obrazu
          >
          > tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego,
          co
          > jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im
          > służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze
          > występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
          > którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym,
          > którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
          >
          > A co do pedofilii i pederastii w kosciele katolickim. Winie za to glownie
          > celibat, ktory jest wyraznie sprzeczny z Ewangelia:
          > Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
          > przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.
          > (1 List do Tymoteusza 3:2)
          > Jerzy
          >
          Czy sądzisz, że powrót do źródeł mógłby uratować tę instytucję?
          Ale kto miałby to zrobić?
          >
          >
          • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.03, 22:29
            Gość portalu: Macza napisał(a):

> jerzy44 napisał:
            >
            > >
            > > - Kosciol katolicki dawno przestal byc kosciolem chrystusowym, a stal sie
            > > instytucja papieska. Kult osoby tzw. Ojca Swietego i "swietych" obrazow c
            > zy
            > > figur jest bowiem sprzeczny z Dekalogiem - Wyjscia 20:3 Nie będziesz miał
            > > cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego
            > obrazu
            > >
            > > tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego
            > ,
            > co
            > > jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz
            > im
            > > służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze
            > > występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
            >
            > > którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia ty
            > m,
            > > którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
            > >
            > > A co do pedofilii i pederastii w kosciele katolickim. Winie za to glownie
            > > celibat, ktory jest wyraznie sprzeczny z Ewangelia:
            > > Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
            > > przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.
            > > (1 List do Tymoteusza 3:2)
            > > Jerzy
            > >
            > *****************************
            > Czy sądzisz, że powrót do źródeł mógłby uratować tę instytucję?
            > Ale kto miałby to zrobić?
            > >
            > >
        • Gość: Jerzy IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 30.11.02, 11:12
          jerzy44 napisał:

> Gość portalu: Palnick napisał:
          > Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym
          > za łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
          >
          > Gość portalu: Macza napisał:
          > Dlatego Wojtyła rozpoczął jakieś pseudo działania ze strachu o kasę.
          >
          > - Kosciol katolicki dawno przestal byc kosciolem chrystusowym, a stal sie
          > instytucja papieska. Kult osoby tzw. Ojca Swietego i "swietych" obrazow czy
          > figur jest bowiem sprzeczny z Dekalogiem - Wyjscia 20:3 Nie będziesz miał
          > cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego
          obrazu
          >
          > tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego,
          co
          > jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im
          > służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze
          > występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
          > którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym,
          > którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
          >
          > A co do pedofilii i pederastii w kosciele katolickim. Winie za to glownie
          > celibat, ktory jest wyraznie sprzeczny z Ewangelia:
          > Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
          > przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.
          > (1 List do Tymoteusza 3:2)
          > Jerzy
          >

• Gość: Palnick IP: *.stenaline.com 01.01.03, 05:30
            Gość portalu: Jerzy napisał(a):

> jerzy44 napisał:
            >
            > > Gość portalu: Palnick napisał:
            > > Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
            > > Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym
            > > za łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
            > > ekonomicznie pozwami w bardzo krótkim czasie.
            > > Potwierdza to tezę o samozagładzie tej instytucji.
            > >
            > > Gość portalu: Macza napisał:
            > > Dlatego Wojtyła rozpoczął jakieś pseudo działania ze strachu o kasę.
            > >
            > > - Kosciol katolicki dawno przestal byc kosciolem chrystusowym, a stal sie
            > > instytucja papieska. Kult osoby tzw. Ojca Swietego i "swietych" obrazow c
            > zy
            > > figur jest bowiem sprzeczny z Dekalogiem - Wyjscia 20:3 Nie będziesz miał
            > > cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego
            > obrazu
            > >
            > > tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego
            > ,
            > co
            > > jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz
            > im
            > > służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze
            > > występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
            >
            > > którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia ty
            > m,
            > > którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
            > >
            > > A co do pedofilii i pederastii w kosciele katolickim. Winie za to glownie
            > > celibat, ktory jest wyraznie sprzeczny z Ewangelia:
            > > Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
            > > przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania.
            > > (1 List do Tymoteusza 3:2)
            > > Jerzy
            ==========================
            ?
            >
            >
            >
      • Gość: Kafar IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.02, 17:41
        Gość portalu: Macza napisał:

> Gość portalu: Palnick napisał:
        >
        > >
        > > Na tym forum jest wątek o niszczeniu kościoła, oczywiście z zewnątrz.
        > > Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym
        > za
        > > łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony
        > > ekonomicznie pozwami w bardzo krótkim czasie.
        > > Potwierdza to tezę o samozagładzie tej instytucji.
        66666666666666666666666666
        KTO O KASĘ WALCZY OD KASY ZGINIE!

>
        >
        > Dlatego Wojtyła rozpoczął jakieś pseudo działania ze strachu o kasę.
    • Gość: Rob IP: ncroes* / *.kabel.telenet.be 24.11.02, 19:22

> W forum aktualności, nuncjusz napisał:
      >
      > "Lista z danymi księży oskarżonymi o pedofilię. Zawiera ponad 560 wpisów z
      > danymi i rośnie. Ciekawe czy w Polsce podobna lista byłaby dłuzsza?
      > Odpowiedzi nie znajdziemy nigdy gdyż w Polsce sprawy te się tuszuje w imię -
      > dzieci mogą cierpieć, księża nigdy. Sama tylko diecezja w Bostonie, o której
      > teraz bardzo głośno, zapłaci ofiarom molestowania około $ 100 milionów albo
      > więcej za wybryki swoich księży."
      > Link do listy:
      > www.survivorsfirst.org/db.html
      >
      > Pomyślcie ile jest diecezji w USA? Wiecie chyba co to oznacza być uznanym za
      > łatwy łup prawników w tym kraju. Myślę, że kościół zostanie zniszczony

Polskie spoleczenstwo bedzie musialo znowu swoje dolarki i funciki dorzucic.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

• Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.