Dodaj do ulubionych

Kurski ruszył temat i się zaczęło

18.06.06, 21:47
"Najbliżsi współpracownicy liderów PO - 27-letni Marcin Rosół i jego rówieśnik
Piotr Wawrzynowicz - przez kilka lat wyprowadzali pieniądze z partyjnej kasy.

Nie chodzi o to, by zrobić najtaniej i urwać kilka złotych. Chodzi o to, by
zrobić jak najdrożej i wziąć duży, uczciwy procent" - to zdanie z filmu "Miś"
w dniach, gdy Stanisław Tym przygotowuje się do realizacji drugiej części
kultowej produkcji, staje się wyjątkowo aktualne. Mogłoby wręcz stać się
mottem historii, na jaką natknęliśmy się, badając finansowe kulisy minionych
kampanii wyborczych. Są tu - jak w "Misiu" - publiczne pieniądze, wielkie
wydatki i obrotny działacz, choć nie sportowy, a polityczny."

Więcej jutro w Newsweeku. Jak widać Kurski ruszył temat i poszło. Być może to
jest powód niechęci liderów PO do komentowania zarzutów Kurskiego, w
Platformie musiało huczeć o tych dwóch panach i ich okołowyborczych interesach.

Jak to mówił Donald? Nasze finanse są przejrzyste do bólu?
Obserwuj wątek
      • basia.basia ale Kurski... 18.06.06, 21:52
        basia.basia napisała:

> niech drążą i sprawdzają jednych i drugich, i... resztę.

to moje "dobrze" nie odnosiło się do Kurskiego, bo to wyjątkowy podlec, tylko do
        dziennikarzy, którzy niech się przyłożą.
        • palnick Re: ale Kurski... 19.06.06, 09:48
          basia.basia napisała:

> basia.basia napisała:
          >
          > > niech drążą i sprawdzają jednych i drugich, i... resztę.
          >
          > to moje "dobrze" nie odnosiło się do Kurskiego, bo to wyjątkowy podlec, tylko
          do dziennikarzy, którzy niech się przyłożą.
          ------
          Dziennikarze :-)))))))))))))))))))))))
    • leszek.sopot Co to ma wspólnego z Kurskim? 18.06.06, 21:58
      Z tego fragmentu można się domyślić, że ci partyjni złodzieje okradali swoją
      partię od wielu lat.
      Ja się temu nie dziwię. Trochę tych młodych liberałow poznałem - nie mają
      żadnych skrupułów. Natomista partyjnym liderom nie zależy przecież na
      uczciwości ale skuteczności. Młodzi musieli więc wykazać się skutecznym
      potakiwaniem i służeniem swym panom na każde skinienie. Nikt im za to nie
      płacił a więc w dobie wolnego rynku postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.
      --
      Minister Edukacji Roman Giertych: "przy okrągłym stole SB dogadała się z SB,
      żeby oddać władzę SB". Co na to bracia Kaczyńscy - byliście esbekami?
    • pyt99 Re: Kurski ruszył temat i się zaczęło 18.06.06, 22:21
      Co to ma wspólnego z Kurskim? I w jakim kontekscie to przytaczasz? Jeśli wyprowadzali pieniądze z partyjnej kasy, to tylko i wyłącznie wewnętrzny proglem PO. Tym bardziej, że do tej pory PO nie brało subwencji z budżetu. Nie rozumiem co chcesz osiągnąć przytaczając ten fragment i łącząc go z skłonnościami liderów PO do komentowania 'rewelacji' Kurskiego.
      • kataryna.kataryna Re: Kurski ruszył temat i się zaczęło 18.06.06, 22:58
        pyt99 napisała:

> Co to ma wspólnego z Kurskim?

Temat ma wspólny, człowieku niedomyślny.

> I w jakim kontekscie to przytaczasz?

A w jakim kontekście pytasz?

Jeśli wyprow
        > adzali pieniądze z partyjnej kasy, to tylko i wyłącznie wewnętrzny proglem PO.
        > Tym bardziej, że do tej pory PO nie brało subwencji z budżetu.

Za tę kampanię wezmą więc nie jest to wyłącznie wewnętrzny problem PO bo artykuł
        jest o kampanii za którą będzie zwrot kasy.

Nie rozumiem co
        > chcesz osiągnąć przytaczając ten fragment i łącząc go z skłonnościami liderów P
        > O do komentowania 'rewelacji' Kurskiego.

Rozumiem, że nie rozumiesz. Choć to nic skomplikowanego.
    • bush_w_wodzie `ruszyl temat'??? 19.06.06, 09:55

czy wyglosil serie oszczerczych oskarzen bez dowodow? jak to bylo "jesli sprawa
      jest prawdziwa to nie ma dowodow?'. zalosne

i wyglada na to ze to wlasnie ma byc pisowska kampania pt zatapiamy po a nie
      jakies przypadkowe `ruszanie tematu'. tylko ze na swojej mialkosci i malosci sie
      tym razem prezesunio przejedzie. tak przewiduje

--
      Jakie to szczęście dla rządzących, że ludzie nie myślą.

While the State exists, there can be no freedom. When there is freedom there
      will be no State.
      • bryt.bryt Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:02
        bush_w_wodzie napisał:

> czy wyglosil serie oszczerczych oskarzen bez dowodow? jak to bylo "jesli
        > sprawa jest prawdziwa to nie ma dowodow?'. zalosne
        >
        > i wyglada na to ze to wlasnie ma byc pisowska kampania pt zatapiamy po a nie
        > jakies przypadkowe `ruszanie tematu'. tylko ze na swojej mialkosci i malosci
        > sie tym razem prezesunio przejedzie. tak przewiduje

Sprawa tych gosci, ktorzy kradli kase z kasy PO ma sie nijak do oszczerczych
        bluzgow Kurskiego, ale to nie przeszkadza niektorym odlozyc na bok logike i
        powiazac tych spraw w ciag przyczynowo-skutkowy. Rzeczywiscie jest to zalosne,
        ale PiS juz wie, ze nie musi sie martwic dobrymi manierami, ze rzucanie blotem,
        albo i go..nem nie przeszkadza w uzyskiwaniu wysokich notowan w spoleczenstwie.
        Wielu ludzi tego wlasnie chce, i cieszy sie jak dzieci, ze polityczni
        przeciwnicy dostaja po ryju.
        • bush_w_wodzie Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:08
          bryt.bryt napisał:

>
          > Sprawa tych gosci, ktorzy kradli kase z kasy PO ma sie nijak do oszczerczych
          > bluzgow Kurskiego, ale to nie przeszkadza niektorym odlozyc na bok logike i
          > powiazac tych spraw w ciag przyczynowo-skutkowy.

zwlaszcza ze `niektorzy' potrafia byc czasami do bolu precyzyjni w
          najdrobniejszych szczegolach jesli tego wymaga akurat dobro partii

> Rzeczywiscie jest to zalosne,
          > ale PiS juz wie, ze nie musi sie martwic dobrymi manierami, ze rzucanie
          > blotem, albo i go..nem nie przeszkadza w uzyskiwaniu wysokich notowan
          > w spoleczenstwie.

ta taktyka dala im zwyciestwo wyborcze ale nie zastapi strategii. co moze
          przystoi opozycji jest zalosne w wykonaniu ugrupowania rzadzacego. juz za rok
          polska najbiedniejsza w ue? i co wtedy?

> Wielu ludzi tego wlasnie chce, i cieszy sie jak dzieci, ze polityczni
          > przeciwnicy dostaja po ryju.

to dosyc ludzkie ale bardzo zle jesli komus ta potrzeba przeslania caly swiat.
          bedzie duzy wstyd gdy sie otrzezwieje

--

will be no State.
        • rekontra Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:13
          bryt.bryt napisał:

> Sprawa tych gosci, ktorzy kradli kase z kasy PO ma sie nijak do oszczerczych
          > bluzgow Kurskiego,

jeden od Drzewieckiego, drugi od Schetyny. Fajne towarzycho w tej PO.
          • bryt.bryt Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:22
            rekontra napisał:

> bryt.bryt napisał:
            >
            > > Sprawa tych gosci, ktorzy kradli kase z kasy PO ma sie nijak do oszczercz
            > > ych bluzgow Kurskiego,
            >
            > jeden od Drzewieckiego, drugi od Schetyny. Fajne towarzycho w tej PO.

Chocby bylo i gorsze, pytanie jest inne - jak to sie ma do oszczerstw Kurskiego?
            Gdzie tu zwiazek?
            • kataryna.kataryna Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:27
              bryt.bryt napisał:

> rekontra napisał:
              >
              > > bryt.bryt napisał:
              > >
              > > > Sprawa tych gosci, ktorzy kradli kase z kasy PO ma sie nijak do osz
              > czercz
              > > > ych bluzgow Kurskiego,
              > >
              > > jeden od Drzewieckiego, drugi od Schetyny. Fajne towarzycho w tej PO.
              >
              > Chocby bylo i gorsze, pytanie jest inne - jak to sie ma do oszczerstw
              Kurskiego
              > ?
              > Gdzie tu zwiazek?

A ktoś pisze, że jest związek z zarzutami o PZU? Bo na pewno nie ja.
              • bryt.bryt Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:30
                kataryna.kataryna napisała:

(...)
                > > Gdzie tu zwiazek?
                >
                > A ktoś pisze, że jest związek z zarzutami o PZU? Bo na pewno nie ja.

Piszesz, ze Kurski ruszyl temat i poszlo. A co "ruszyl" Kurski? Ja zyje w
                przeswiadczeniu, ze "ruszyl" PZU.
                • kataryna.kataryna Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 11:04
                  bryt.bryt napisał:

> kataryna.kataryna napisała:
                  >
                  > (...)
                  > > > Gdzie tu zwiazek?
                  > >
                  > > A ktoś pisze, że jest związek z zarzutami o PZU? Bo na pewno nie ja.
                  >
                  > Piszesz, ze Kurski ruszyl temat i poszlo. A co "ruszyl" Kurski? Ja zyje w
                  > przeswiadczeniu, ze "ruszyl" PZU.

A ja, że ruszył temat finansowych przekrętów przy kampanii wyborczej. I to
                  właśnie miałam na myśli choć powinnam pamiętać, że forum to nie miejsce dla
                  skrótów myślowych.
              • michal00 Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:34
                Pewien zwiazek jest - Wawrzynowicz byl pelnomocnikiem finansowym komitetu
                Tuska. Widocznie postanowiono go poswiecic. Teraz bedzie mozna powiedziec, ze
                W. jest winien w sprawie bilboardow, kradziezy kasy, przekroczenia limitu
                wydatkow w kampanii wyborczej, a Tusk jest niewinna oszukiwana ofiara.
                Oczywiscie kozla ofiarnego w ramach kolejnego oczyszczenia sie pozbeda. A teraz
                drodzy wyborcy mozecie juz ufac platformeriuszom...do nastepnego "oczyszczenia".
        • michal00 Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:17
          Sprawa tych gosci, ktorzy kradli kase z kasy PO ma sie nijak do oszczerczych
          > bluzgow Kurskiego, ale to nie przeszkadza niektorym odlozyc na bok logike i
          > powiazac tych spraw w ciag przyczynowo-skutkowy.

i wbijaja Tuskowi szpilki - to nie ludzie, to wilki... A Wawrzynowicz byl
          pelnomocnikiem finansowym Tuska. Oczywiscie dobrze wiemy, ze to nic nie znaczy,
          bo pelnomocnicy finansowi z wydatkami na reklame nic wspolnego nie maja.
          • kataryna.kataryna Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:29
            michal00 napisał:

> i wbijaja Tuskowi szpilki - to nie ludzie, to wilki... A Wawrzynowicz byl
            > pelnomocnikiem finansowym Tuska. Oczywiscie dobrze wiemy, ze to nic nie
            znaczy,
            >
            > bo pelnomocnicy finansowi z wydatkami na reklame nic wspolnego nie maja.

Po lekturze artykułu z Newsweeka zadaję sobie pytanie czy takie przekręty są
            możliwe bez żadnej wiedzy szefów tych chłopaczków. No i oczywiście nietrudno
            sobie wyobrazić jak można w taki sposób zwiększać kasę na kampanię, i to kasę
            nigdzie potem nie odnotowaną w dokumentach.
            • michal00 Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:43
              Po lekturze artykułu z Newsweeka zadaję sobie pytanie czy takie przekręty są
              > możliwe bez żadnej wiedzy szefów tych chłopaczków.

oczywiscie ze nie sa mozliwe. przymykano oko na machloje. Tuz po wyborach
              Schetyna mowil, ze wydatki wymknely sie spod kontroli, a winni zostana ukarani.
              Nikt ukarany nie zostal. O sprawie calkiem przypadkowo przypomniano sobie, gdy
              Kurski zaczal gadac o przekretach w komitecie. Teraz "czarne owce" sie
              napietnuje, a Tusk z bolesciwa mina wytlumaczy, ze jest niewinna ofiara i
              doznal wstrzasu. spektakl nazywa sie "Oczyszczanie Platformy" czesc 2. ciag
              dalszy nastapi.
      • kataryna.kataryna Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:25
        bush_w_wodzie napisał:

>
        > czy wyglosil serie oszczerczych oskarzen bez dowodow?

Właśnie dokładnie tak jak napisałam - "ruszył temat". Nie udowodnił, nie
        wykazał ale po prostu "ruszył temat" i się zaczyna szperanie w temacie. A że
        temat jest niewygodny to już naprawdę nie moja wina. Nie ja Schetynie i
        Drzewieckiemu takich asystentów dobierałam.
        • bush_w_wodzie Re: `ruszyl temat'??? 19.06.06, 10:33
          kataryna.kataryna napisała:

> bush_w_wodzie napisał:
          >
          > >
          > > czy wyglosil serie oszczerczych oskarzen bez dowodow?
          >
          >
          >
          > Właśnie dokładnie tak jak napisałam - "ruszył temat".
          >

wiem co napisalas i uwazam ze to proba zaklamywania rzeczywistosci. najwyrazniej
          akceptujesz falszywe oskarzenia jako metode sporu politycznego.

> Nie udowodnił, nie
          > wykazał ale po prostu "ruszył temat" i się zaczyna szperanie w temacie.

metoda godna urbana albo moczarowcow.

> A że temat jest niewygodny to już naprawdę nie moja wina.
          > Nie ja Schetynie i Drzewieckiemu takich asystentów dobierałam.

moze ci sie zdaje ze zatopienie po jest sprawa najwazniejsza dla kraju ale ma
          szczera nadzieje ze ludzie predzej czy pozniej zrozumieja czym powinien zajmowac
          sie rzad. to ze dwoch mlodziakow w po naduzylo zaufania po nijak nie wplynie na
          pogarszajacy sie odbior spoleczny rzadow pis i tego bajzlu i stagnacji ktore te
          rzady za soba pociagaja

--

will be no State.
    • haen1950 Re: Kurski ruszył temat i się zaczęło 19.06.06, 10:16
      A ja to sobie lubię popatrzeć na sprawy abstrakcyjnie, czyli ogólnie. Nie od
      dziś wiadomo, że sztama Springera z kaczorkami stanęła i potwierdza się z
      kazdym dniem. Ostatnio kampania przyśpieszyła. Obsesja Jarusia na punkcie Tuska
      daje znać o sobie.
      Jest w tym też sporo wyrachowania. PiS nie może swobodnie zawłaszczać sobie
      państwa z byle jaką, ale kontrolą społeczną. Szkopy wykonują brudną, antypolską
      robotę, bo nędzna, biedna i skłócona Polska leży w ich i Rosji interesie.
      Kaczory wpisują się w ich politykę jak ulał. Nigdy nie znajdą w Polsce tak
      głupich wykonawców swojej Drang nach Osten Politik.
      Kieruję skromny apel do myślących Polaków - bojkot springerowskiej prasy.
      Bo będziemy wpier.dalać na śniadanie, obiad i kolację do końca życia ich sposób
      na życie z głupimi polaczkami. Dziś PiS i Springer to jedno, ale pozostaje cała
      reszta społeczeństwa. Tej swołoczy jest raptem 12 tysięcy, i trzy zas.rane
      gazety. Wehrmacht bohaterskiego dziadka Józefa Tuska to było genialne
      odwrócenie uwagi od rzeczywistych zamiarów tej antypolskiej i antykościelnej w
      sumie swołoczy.
      Proszę mi zarzucić brak patriotyzmu, moje sympatyczne pisiorki.
        • haen1950 Re: Tłumaczenie jak zwykle miałkie i POkrętne 19.06.06, 11:13
          banfield napisał:

> ale to u Was z definicji.

Dziękuję za Was z dużej litery. Ostatnio w pociągu zrobiłem sobie dość
          gruntowną prasówkę różnych tytułów. Nie kupię springerowskiej prasy do końca
          dni swoich i rodzinie też zabronię. Z przykrością skonstatowałem, że wielu
          publicystów zapisała się do tego chóru kaczorów, bo co tu gadać o rządowym.
          Stracili dotyk za pieniadze nowego układu. Niewielu w tym kraju dziennikarzy
          niezależnych.
          A wracając do nagonki na platformę wg kataryny, to zapomina ona, że jeszcze nie
          wszyscy zwolennicy platformy zostali zmuszeni do szukania nadziei za granicą. W
          międzyczasie wiele moherów przejrzało na oczy. Nie będzie żadnej poprawy, tylko
          wyższe podatki i akcyzy. PiS musi mieć forsę na funkcyjnych i funkcjonalnych.
          Tutaj żadne drobiazgi w postaci przewałki PO na parę zł ich nie uratują.
          Obserwujmy rzeczywistość, a nie słowa przaśne pewnego kurdupla.
          • zzzyziu Re: Tłumaczenie jak zwykle miałkie i POkrętne 19.06.06, 12:37
            > gruntowną prasówkę różnych tytułów. Nie kupię springerowskiej prasy do końca
            > dni swoich i rodzinie też zabronię. Z przykrością skonstatowałem, że wielu

Po pierwsze jestes strasznie nietolerancyjnych dla cudzych pogladow. To bardzo
            niepostepowe.

Po drugie kierujesz sie ksenofobicznymi uprzedzeniami do obcego kapitalu, a
            kapital przeciez nie ma narodowosci.

Po trzecie wreszcie, wszedzie wietrzysz spiski. Wychodzi z ciebie maly oszolom.
            Moze czas na wizyte u specjalisty?

:-)
    • homosovieticus Jarosław Kaczyński jest przekonany 19.06.06, 10:58
      Jestem przekonany, że Jacek Kurski wie, co mówi - powiedział Jarosław Kaczyński
      zapytany przez "Dziennik" o zarzut, jakoby PZU nielegalnie finansowało kampanię
      Platformy i jej kandydata na prezydenta Donalda Tuska.

J. Kaczyński, spytany czy wierzy w prawdziwość zarzutów Kurskiego, powiedział,
      że to nie jest kwestia wiary albo niewiary. Prezes PiS przyznał, że tego typu
      informacje rozchodziły się od dłuższego czasu dodając, że trzeba je sprawdzić.
      Jak tłumaczył, jeżeli polskie życie publiczne ma być uczciwe, to nie może być
      tak, że jednych sprawdza się niesłychanie dokładnie, a inni kryją się za
      immunitetem.

Szef PiS zauważył, że nagle w kampanii Tuska nastąpił gwałtowny zwrot przeciwko
      PiS, a później zaraz była ta wielka kampania billboardowa. Myślę, że te dwie
      sprawy mają ze sobą jakiś związek i należy to zbadać - zaznaczył J. Kaczyński.

"Dziennik" zauważył, że poprzednio, gdy Kurski mówił o służbie w Wehrmachcie
      dziadka Tuska, natychmiast został za to wyrzucony z partii. Wtedy sądziliśmy,
      że w sposób skrajnie nieostrożny Kurski ujawnił pewne plotki. Zresztą do głowy
      nam nie przyszło, że to może być prawda. A ponieważ liczyliśmy jeszcze na
      koalicję z Platformą, podjęliśmy taką decyzję. Teraz jest inna sytuacja. Jestem
      przekonany, że Jacek Kurski wie, co mówi - stwierdził prezes PiS.

Zapytany co się powinno stać, jeżeli te zarzuty się potwierdzą, J. Kaczyński
      odpowiedział: To byłaby megakompromitacja, koniec kariery Donalda Tuska.
      Oznaczałoby to, że w pewnym momencie Platforma postanowiła pójść na układ z
      układem.(PAP)
      • rekontra Kaczynski zagląda na forum KRAJ :) 19.06.06, 11:08
        homosovieticus napisał:

> To byłaby megakompromitacja, koniec kariery Donalda Tuska.

mówi to, co my piszemy. Na pewno zagląda. Tylko na forum kraj, we właściwcyh
        proporcjach oceniono wagę sprawy, która nie istnieje w mediach.

MEGA kompromitacja - bez wątpienia. Nawet, jeżeli potwiersi się tylko we
        fragmencie.

--
        test antycenzury
        • bush_w_wodzie Re: Kaczynski zagląda na forum KRAJ :) 19.06.06, 11:30
          rekontra napisał:

> homosovieticus napisał:
          >
          > > To byłaby megakompromitacja, koniec kariery Donalda Tuska.
          >
          > mówi to, co my piszemy. Na pewno zagląda. Tylko na forum kraj, we właściwcyh
          > proporcjach oceniono wagę sprawy, która nie istnieje w mediach.
          >

zgadzam sie ze horyzont poznawczy jaroslawa kaczynskiego dobrze koresponduje ze
          srednia forum kraj. nie wiem czy mozna jednak twierdzic -tak jak sugerujecie -
          ze forum kraj jaroslawa kaczysnkiego niejako przerasta. to chyba jednak
          krzywdzace...

> MEGA kompromitacja - bez wątpienia. Nawet, jeżeli potwiersi się tylko we
          > fragmencie.

wiecie - dla zgaorzalych pisowcow - to tusk jest skompromitowany ostatecznie i
          od dawna - nie bardzo co prawda wiadomo za co - ale to nie szkodzi. tylko ze
          akurat aktyw pisowski to zdecydowana mniejszosc spoleczenstwa - ktora szybko
          utraci jakiekolwiek zanczenie polityczne jesli okaze sie ze rzady pis sa tak
          kiepskie na jakie wygladaja

--

will be no State.
            • bush_w_wodzie Re: Kaczynski zagląda na forum KRAJ :) 19.06.06, 12:30
              homosovieticus napisał:

> Jesli Kaczyński zagląda na forum Kraj, to czyni to, nie ze wzgledu na sredni
              > poziom forumowych głosów ale tylko i wyłacznie ze względu na docenianie głosu
              > mądrali forumowego, jakim bez wątpienia, jest Bush.

milo mi. w takim razie pozdrowienia dla pana jarka i jego brata blizniaka z
              zyczeniami by zrzucili z siebie jarzmo czlowieka sowieckiego

--

will be no State.
    • homosovieticus A jednak prokuratura wszczęła śledztwo 19.06.06, 12:23
      Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego
      nielegalnego finansowania kampanii wyborczej Donalda Tuska.

Prokuratura przesłuchała w poniedziałek 5 świadków. Zawiadomienie o możliwości
      popełnienia przestępstwa złożył w zeszłym tygodniu poseł PiS Jacek Kurski
      Kurski twierdzi, że PZU pośrednio finansowało billboardy lidera Platformy
      Obywatelskiej przed wyborach prezydenckimi. Aby było to możliwe, dokonano
      manipulacji w związku z kampanią "Stop wariatom drogowym". Przeciw temu hasłu
      zaprotestowali psychiatrzy. Wówczas - według Kurskiego - PZU miało kampanię
      przerwać i sprzedać billboardy za zaniżoną cenę agencji reklamowej, która ich
      następnie użyła w kampanii prezydenckiej Donalda Tuska.

Donald Tusk stanowczo zaprzecza zarzutom Jacka Kurskiego. Zapowiada pozwanie
      Kurskiego do sądu. (sm)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka