Dodaj do ulubionych

Walter staje w obronie dziedzictwa PRL...

27.03.07, 23:33
Puszcza w sobotni wieczór (o 18:00) przygody Klossa, wzgardzone przez rajfury
z TVP na Woroniza.
Walter robi słusznie, bo historia II wojny światowej nie była wcale
jednoznaczna - "Ruski" był raz wrogiem Polski (1939), raz jej przyjacielem, a
w każdym razie sojusznikiem (1941-45). Nie widzą tego tylko ślepi dogmatycy...
Muszę powiedzieć, że coraz bardziej sobie cenię telewizję TVN. Powoli i ja -
wzorem córki - staję się "walterówką"...
--
Tu każda partia ma swą szafę, a w każdej szafie swoje trupy
A rodak rękę w łokciu zgina, bo nie jest on już taki głupi!

(Olga Lipińska, 2000)
Edytor zaawansowany
  • bard333 27.03.07, 23:37
    Byłaś naszym sojusznikiem... No chociaż tyle dobrego.
  • tornson 27.03.07, 23:42
  • bard333 27.03.07, 23:59

--
    Mam swoje zdanie i nie podpieram się cytatami (w sygnaturce :))
  • jaceq 28.03.07, 01:16
    bard333 napisał:

> Mężczyznom z płci, Polakiem z obywatelstwa,

I jedno, i drugie będzie Ci ciężko udowodnić. Poszlaki są przeciwko Tobie.

--
    "Czytam to wstrząśnięty, z poczuciem, że uczestniczę w czymś bardzo groteskowym."
    [Abprall]
  • bard333 28.03.07, 01:22
    I do pierwszego i drugiego możesz sie przekonac na żywo, jeśli sie nie boisz, poza tym kogo obchodzi co ty myslisz i jakie masz poszlaki
  • ossey 27.03.07, 23:41
    Prawowity i polski rzad byl w Londynie. Sowiety zerwali z nim stosunki
    dyplomatyczne oskarzajac go o ...wspolprace z Niemcami ktorzy zamordowali
    polskich oficerow w Katyniu.
    Ten polski " sojuszik" na wschodzie zlozony byl z komunistow, agentow NKWD ,
    Rosjan i Zydow o polsko brzmiacych nazwiskach.
    --
    wiersze-ela.blog.onet.pl/
  • czubas 27.03.07, 23:43
    Pewnie, ze PKWN to zbiorowisko zdrajcow i sprzedawczykow, ktorzy zarzadzali
    Polska i Polakami w imieniu Sowietow.

Ale to nie zmienia faktu, ze TVN jest lepsza i Klossa tez mozna czasami
    obejrzec....
  • tornson 27.03.07, 23:46
    stwo.
  • ossey 27.03.07, 23:50
    panem a kto chamem..a teraz....patrzysz na Kwacha...geba zrobiona na pana...a
    jest chamem.
    --
  • tornson 27.03.07, 23:52
    już zapłacili za swoje sqrwysyństwo, więc miszczuniu nie proście się o repetę.
  • czubas 27.03.07, 23:55
    I dlatego teraz Polska to kraj chamow.
  • emerytka2006 27.03.07, 23:57
    .. wymordowanoby jeszcze więcej (a i sporo zesłano na Sybir).
    Tak więc chyba dobrze, że był ten PKWN...
    --

(Olga Lipińska, 2000)
  • czubas 28.03.07, 00:01
    Uwazasz wiec, ze PKWN to bylo mniejsze zlo? Moze i tak, ale moze i nie musialo
    byc stanu wojennego i nie musialo byc Polski jako panstwa satelickiego Sowietow.

• emerytka2006 28.03.07, 00:03
    W momencie, gdy Churchill zadecydował, że nie będzie otwarcia frontu na
    Bałkanach, byliśmy skazani na współpracę z ZSRR...
    --

(Olga Lipińska, 2000)
  • czubas 28.03.07, 00:07
    Wyboru faktycznie nie bylo, ale jakos nadal nie potrafie myslec o PKWN i jego
    ludziach z odrobina nawet sympatii...
  • tornson 28.03.07, 00:22
    Na szczęście po "stalinowskim czyścu" nastał w Polsce ustrój sprawiedliwości
    społecznej, z którego do dziś w niewielkiej części czerpiemy profity (darmowe
    szkoły i opieka medyczna to przecież pozostałość PRLu, nie mylić ze złym
    działaniem służby zdrowia i zaniżającą się od 1989 jakością nauczania co
    zawdzięczamy kapitalistycznym pseudoreformatorom.
  • czubas 28.03.07, 00:33
    Ludzie byli gnebieni przez sowieckich namiestnikow spod organizacji
    przestepczej o nazwie PZPR. Dzieki owemu namiestnictwu Polacy zyli w nedzy
    przez pol wieku....
  • tornson 28.03.07, 00:42
    czy Grecy, w latach 70ych na poziomie zbliżonym do Włoch. Jeśli to jest dla
    ciebie nędza to masz chyba nierówno pod sufitem.

• bard333 28.03.07, 00:47
    statystycznych, pewnie emerytka je pisała... Co ty możesz powiedziec o społeczeństwie włoskim lat 70-tych?

Ludzie byli wolni na zachodzie, każdy robił na co miał opchotę, a u nas takie barany co dzis biora emerytury mówiły wszystkim co jest dobre a co złe. Co zreszta weszło im w krew...

Tępota niektórych wznosi na wyzyny, uważaj bys czaszka nie walnął w sufit, bo sąsiadów obudzisz, będzie hałas, jakbys walił w pusty beben.
  • tornson 28.03.07, 00:52
    bard333 napisał:

> Ludzie byli wolni na zachodzie, każdy robił na co miał opchotę, a u nas takie
    > barany co dzis biora emerytury mówiły wszystkim co jest dobre a co złe.
    Wolność ludzką na Zachodzie wyznaczała zasobność portfela, większość była tak
    zależna od swego pracodawcy że miała jeszcze mniejsze swobody niż w obywatele w
    PRL, a to że garstka bogaczy mogła robić co chcieli nikomu normalnemu nie imponuje.

> Tępota niektórych wznosi na wyzyny, uważaj bys czaszka nie walnął w sufit, bo
    > sąsiadów obudzisz, będzie hałas, jakbys walił w pusty beben.
    I myślisz że jesteś zabawny?
  • bard333 28.03.07, 00:58
    e no mysle, że troche tak...;))

A ty myślisz, że jestes zabawny porównując kraj, w którym każdy ma mniej więcej podobne szanse do startu w życie, z krajem pałowania ludzi w Radomiu, bicia kobiet w ciąży, bo ośmieliły sie miec inne zdanie niż słoneczko tatr Gierek, czy jak ten óczesny buc i mały kretacz sie nazywał.

Kraj, w którym każdy młody człowiek mógł sie uczyć i robic karierę zgonie ze swoim umiejętnościami i ambicjami, bez potrzeby zapisaywania sie do jakiejs komunistycznej oragizacji, promującej żałosne typy.

Przed wojna ta wasza "elyta" to po pierdlach by siedziała, ewentualnie u mojego dziadka konie by czyscili w stajni, a nie te żule wyrastaja teraz do rangi autorytetu... żałosne...
  • tornson 28.03.07, 01:08
    A ty myślisz, że jestes zabawny porównując kraj, w którym każdy ma mniej więcej
    podobne szanse do startu w życie, z krajem pałowania robotników w Neapolu, bicia ko
    kobiet w ciąży, bo ośmieliły sie miec inne zdanie niż słoneczka alp - burżuje
    rządzący gospodarką, czy
    jak te óczesne buce i małe menadżerskie kretaczę sie nazywały.
    Kraj, w którym każdy młody człowiek mógł sie uczyć i robic karierę zgonie ze sw
    oim umiejętnościami i ambicjami, bez potrzeby patrzenia się na zasobność
    portfela swoich rodziców
    czy kaptalistycznej oragizacji, promującej żałosne typy.
    Przed wojna ta wasza "elyta" gierojów zgrywała bo miała pały i karabiny przeciw
    gołym pięściom walczących o lepszy byt robotników i chłopów. Ale wystarczyło
    dmuchnięcie słabiutkich jeszcze w 1939 roku Niemiec by sanacyjne ćwoki
    obiecujące nawet guzika nie oddać spie..ły do Rumunii zostawiając naród na
    pastwę nazioli.
  • bard333 28.03.07, 01:17
    Typowe dla lewactwa pisanie "historii" Niemcy były tak słabiutkie, że silna Angli i Francja jak pieski przed nimi skakali i oddawali im kraj za krajem, byle tylko te słabiutkie Niemcy nie zwróciły sie przeciw nim.

Jesli chcesz dyskutować, to nie kłam. Kto i kiedy bił kobiety w ciąży tak jak w Polsce te zwyrodnialce pachołki twoich ideowych wodzów, a może ciebie samego? Bo emerytki z pewnością.

I tylko w imie utrzymania władzy za wszelką cene! Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji, nie cofneli sie przed niczym...

A przed wojną jak piszesz wystarczyło dmuchnąć i Polska padła... hehehe, jakoś w 1920 twój dziadek z resztą tego bydła próbował i mój razem z całą Polską pogonil to tałatajstwo na powrót do moskwy.

I kto wie jakby sie wojna skończyła gdyby kacapy nie weszły zdrugiej strony, ale takie fakty zapewne nie zauważysz.

A co do zasobności portfeli... Każdy decvyduje za siebie, a dzis po 6o latach rządów komuny jak jest??? Uwłaszczyliście się na całym społeczeństwie, bezczelne typy!!! Gęby pełne frazesów o równości i czym tam jeszcze ale pały zawsze w gaeści..

Wierze w to, że dożyje takich czasów że na drzewach zamiast liści....
  • tornson 28.03.07, 01:39
    bard333 napisał:

> Typowe dla lewactwa pisanie "historii" Niemcy były tak słabiutkie,
    W 1939 były bardzo słabe. Czołgi tylko lekkie, przeciw Polsce szło jakieś 60
    słabo uzbrojonych (w porównaniu do tego co szło na Francję czy ZSRR) dywizji,
    samolotów trochę mieli fakt, ale to i tak cień tego co później bombardował Anglię.

> że silna Ang
    > li i Francja jak pieski przed nimi skakali i oddawali im kraj za krajem, byle
    > tylko te słabiutkie Niemcy nie zwróciły sie przeciw nim.
    A polskie żmijki sprytnie z tego korzystały zagarniając u boku Hitlera Zaolzię,
    Orawę i Spisz.

> Jesli chcesz dyskutować, to nie kłam. Kto i kiedy bił kobiety w ciąży tak jak
    Granatowe psy sanacji.

> I tylko w imie utrzymania władzy za wszelką cene!Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji
    > , nie cofneli sie przed niczym...
    Zdrajcy? Niby ci którzy zdracili Generalną Gubernię? Chwała im że nie cofali się
    przed niczym i zarżnęli to nazistowskie ścierwo razem z ich pachołkami (NSZ).

> A przed wojną jak piszesz wystarczyło dmuchnąć i Polska padła... hehehe, jakoś
    > w 1920 twój dziadek z resztą tego bydła próbował
    Mojego dziadka wtedy jeszcze na świecie nie było, łajzo.

> i mój razem z całą Polską pogonil to tałatajstwo na powrót do moskwy.
    To raczej sowieci pogonili Polaków pod Warszawę, wygnali ich z Mińska i Kijowa.
    Wszystko to w małoznaczącym epizodzie wojny trwającym od 1917 roku która
    zakończyła się zwycięstwem Sowietów. ZSRR miał bogaty w surowce Donbas, silne
    ośrodki przemysłowe Kijów i Mińsk, więc oddał Polakom małoznaczące kresy. ZSRR
    wolało się skópić na rozwoju przemysłu, Polska całe międzywojnie wymachiwała
    szabelką kto na tym lepiej wyszedł widać było gołym okiem.
  • bard333 28.03.07, 01:53
    Gdzie uczyłes sie historii??? Nic bnie zanczący epizod wojenny:)))
    ty sie chłopie lecz! Myslisz że sowieci oddają cos za darmo, przegoniliśmy ta bande tam gdzie ich miejsce, a reszty nie chce mi sie komentować, bo masz tak łeb zryty, że to aż nie mozliwe żeby takie tumany żyły w Polsce, no chyba że większośc czasu przebywasz na jakiejś wsi pod moskwą.

Na szczęście żadne wasze jęki nie zatrzymają nowej wiosny ludów i tak jak u bratanków Węgrów, tak i u nas, czerwone ścierwa nie maja szans na powrót!!!:)))

I wylewaj sobie ile chcesz pomyj na nasz kraj, tym sie różnimy od was, że jesteśmy za wolnością, całkowitą, gospoodarczą, ślowa i jaka sobie zażyzczysz> Byleby inni przez to nie cierpieli rób co chcesz, mów co chcesz i włos ci z głowy nie spadnie.

Czyli inaczej niż za waszych czasów, nikt cie nie spałuje, nie zabije i później w imieniu rządzącej władzy nie wrzuci w worku do wisly.

A każde społeczeństwo musi miec jakiś procent tumanów, więc żyj sobie w spokoju.
  • tornson 28.03.07, 02:06
    bard333 napisał:

> Gdzie uczyłes sie historii??? Nic bnie zanczący epizod wojenny:)))
    Ja się właśnie uczyłem historii, a nie jak ty faszystowskie indoktrynacji
    ministra Giertycha.

> ty sie chłopie lecz! Myslisz że sowieci oddają cos za darmo,
    Za darmo to może nie. Gdy towarzysze z Warszawy jechali po darmowe dostawy do
    Moskwy musieli sterroryzować towarzyszy z Moskwy że jak nie przyjdą dodatkowe
    transporty ropy,gazu i innych syrowców to w Polsce wybuchnie rewolta i tak się
    udawało wykorzystywać naiwność i dobroduszność ZSRR.

> przegoniliśmy ta bande tam gdzie ich miejsce,
    Wy czyli kto? WiN,NSZ,Wermacht,SS?? To raczej my was przegoniliśmy i ostro
    przetrzebiliśmy.

> a reszty nie chce mi sie komentować, bo masz tak ł
    > eb zryty, że to aż nie mozliwe żeby takie tumany żyły w Polsce, no chyba że
    > większośc czasu przebywasz na jakiejś wsi pod moskwą.
    Pod Moskwą nie ma już wiosek kretynie. niemal cały obwód moskiewski to region
    zurbanizowany. Ja tam niemieszkam, a szkoda bo nawet rozkradająca całą Polskę
    Warszawka w niczym się do Moskwy nie umywa.

> Na szczęście żadne wasze jęki nie zatrzymają nowej wiosny ludów i tak jak u bra
    > tanków Węgrów, tak i u nas, czerwone ścierwa nie maja szans na powrót!!!:)))
    Unia Europejska zdławi w zarodku wszelkie próby wprowadzania faszystowskiego
    zamordyzmu. Gdy odetnie dotacje to obywatele Polski sami zrzucą jarzmo kaczyzmu.

> I wylewaj sobie ile chcesz pomyj na nasz kraj,tym sie różnimy od was, że jeste
    > śmy za wolnością, całkowitą, gospoodarczą, ślowa i jaka sobie zażyzczysz>
    Wy, czyli faszyści. Wy to raczej za totlnym zamordyzmem jesteście.

> Byleby inni przez to nie cierpieli rób co chcesz, mów co chcesz i włos ci z
    > głowy nie spadnie.
    Ale wam niestety spadnie, faszyzmu w centrum Europy tolerować nie będziemy.
  • bard333 28.03.07, 02:11
    A co cie obchodzi europa ruski pachołku? dobrze że mieszkasz pod moskwa bo tam twoje miejsce jełopie, weź ze soba resztę tej czerwonej bandy i nie wracajcie tu więcej

i co mnie obchodzi jakis giertych, dla ciebie każdy kto ma w dupie czerwone ścierwa to zaraz gierteych... ale to juz takie. Już dawno skończyłem szkołe, ale w tej waszej komunistycznej nie wiele można było sie dowiedzieć o historii
  • tornson 28.03.07, 02:21
    bard333 napisał:

> A co cie obchodzi europa ruski pachołku?
    No rzeczywiście nastała godzina poalczków z jackowa.

> dobrze że mieszkasz pod moskwa bo tam
    > twoje miejsce jełopie, weź ze soba resztę tej czerwonej bandy i nie wracajcie
    > tu więcej
    Wolałbym już mieszkać w ROsji niż w tej durnej Polsce, ale w dobie UE wolę
    Niemcy, Francję lub Szwecję.

> i co mnie obchodzi jakis giertych, dla ciebie każdy kto ma w dupie czerwone ści
    > erwa to zaraz gierteych...
    Każdy kto pie.. o bogoojczyźnianej indoktrynacji i nazywa to historią.

> ale to juz takie. Już dawno skończyłem szkołe, ale w
    > tej waszej komunistycznej nie wiele można było sie dowiedzieć o historii
    Więcej niż za kapitalizmu.
  • bard333 28.03.07, 02:25
    Bogoojczyźniana... co ty bredzisz? To że ktoś jest patriota to źle? Jeżdżę po całej europie i znam patriotów Niemców, Anglików, Chorwatów i kogo tam jeszcze, nawet Szwajcarów. Więc nie zabraniaj mi byc patriotą polskim i tyle. A nie zaraz faszystą.

Ale nie wiem czy ty wiesz co to znaczy patriota
  • tornson 28.03.07, 02:34
    zlał mi się z chorą rusofobią innego kolesia z którym w tym samym czasie
    rozmawiałem i niechcący potraktowałem was jak jedno. Ale jak rozumiem tłumacząc
    na język polskiej polityki ty jesteś bardziej PO niż PiS.
  • czubas 28.03.07, 01:47
    Wiezieniem, zarzadzanym przez kremlowskich namiestnikow spod mafii zwanej PZPR>
  • tornson 28.03.07, 01:50
    kapitalistyczny, zarządzanym przez menagerów i finansistów którzy na niczym
    konkretnym się nie znają. A większość społeczeństwa zapieprza po 12-16 godzin na
    dobę bez prawa do wakacji i dnia wolnego (bo w niedzielę obowiązkowa dawka
    kato-indokrtynacji).
  • bard333 28.03.07, 01:58
    ty ta wiedzę o pracy menagera czerpiesz z brazylijskich seriali??? Jeśli ja nie sprzedam produkcji, nie ustawie w firmie wszystkiego by funkcjonowało, nie wezme na sibie odpowiedzialności rozwoju firmy, stresów w obrocie krociami pieniędzmi.
    Jesli mi sie nie uda, to firma padnie nary i twoja klkasa robotnicza równie na ten ryj zostanie wyrzucona.

Więc nie bredź, tylko w pas sie kłaniaj każdemu napotkanemu menagerowi, bo gdy klasa robotnicza stoi sobie przy maszynie 8 godzin mysląc o dupie maryni, menager od rana kombinuje, by ta klasa robotnicza dostała wypłatę i mogła wykarmić żone i dzieci.

Skąd węźmiesz pieniądze na socjal, jeśli nie będzie menagerów zarządzających mnóstwem prywatnych firm??
  • tornson 28.03.07, 02:06
    wykonywać.

bard333 napisał:

> ty ta wiedzę o pracy menagera czerpiesz z brazylijskich seriali??? Jeśli ja nie
    > sprzedam produkcji, nie ustawie w firmie wszystkiego by funkcjonowało, nie wez
    > me na sibie odpowiedzialności rozwoju firmy, stresów w obrocie krociami pienięd
    > zmi.
    > Jesli mi sie nie uda, to firma padnie nary i twoja klkasa robotnicza równie na
    > ten ryj zostanie wyrzucona.
    >
    > Więc nie bredź, tylko w pas sie kłaniaj każdemu napotkanemu menagerowi, bo gdy
    > klasa robotnicza stoi sobie przy maszynie 8 godzin mysląc o dupie maryni, menag
    > er od rana kombinuje, by ta klasa robotnicza dostała wypłatę i mogła wykarmić ż
    > one i dzieci.
    >
    > Skąd węźmiesz pieniądze na socjal, jeśli nie będzie menagerów zarządzających mn
    > óstwem prywatnych firm??
  • bard333 28.03.07, 02:12
    maszynę i nawet nie wiesz jakie to niełatwe. Dlatego teraz tylko automaty, im mniej klasy robotniczej tym lepiej.
  • tornson 28.03.07, 02:16
    i czuwał nad ich sprawnością techniczną?

bard333 napisał:

> maszynę i nawet nie wiesz jakie to niełatwe. Dlatego teraz tylko automaty, im m
    > niej klasy robotniczej tym lepiej.
  • bard333 28.03.07, 02:18
    na całej linii, produkującecj 10 tys elementów (nie powiem czego) jest trzech ludzi w tym dwóch na sztaplarce. Wcześniej to samo robiło 49 ludzi, na razie jeszcze pracują
  • tornson 28.03.07, 02:24
    Automatyzacja, rychło rzeście na to wpadli, może w końcu dogonicie Europę. Tyle
    że z tym waszym kapitalizmem nie wytrzymacie ciężaru >10% bezrobocia który jest
    skutkiem ubocznym postępu w dziedzinie robotyzacji i automatyzacji, tu więc
    rysuje się oczywista wyższość europejskiego socjalizmu.
  • bard333 28.03.07, 02:29
    Chłopie! Automaty właśnie dlatego że nie ma ludzi do pracy, poza tym maszyny są szybsze, dokładniejsze i tańsze. Nie przyjda w poniedziałek narąbane i nie chcą podwyżek.

Ale dzięki maszynom firma sie rozwija, może wykonywać coraz lepsze jakościowo i tańsze produkty, a co za tym idzie może sprzedawać swoją produkcje i kupowac nowe maszyny i dawać prace nowym ludziom,

Bez inwestycji w nowe technologie nie byłoby rozwoju, nie byłoby pracy i parafrazując klasyka niczego by nie było.
  • tornson 28.03.07, 02:46
    bard333 napisał:

> Chłopie! Automaty właśnie dlatego że nie ma ludzi do pracy, poza tym maszyny są
    > szybsze, dokładniejsze i tańsze.
    Tego mi nie tłumacz, bo sterowanie cyfrowe to mój zawód. :o]

> Bez inwestycji w nowe technologie nie byłoby rozwoju, nie byłoby pracy i
    > parafraazując klasyka niczego by nie było.
    Też tak uważam, dlatego drażni mnie że chory kapitalizm wyżej ceni menagera nad
    inżyniera. Zabierzesz śiwatu równomiernie parę tysięcy najlepszych menagerów nic
    się niezmieni bo istota ich działania polega na konkurowaniu ze sobą, zabierzesz
    śiwatu parę tysięcy najlepszych inżynierów i naukowców i rozwój technologii
    spowalnia.
    Do tego patologie tego rodzaju jak sprawa z Toyotą która za grube pieniądze
    polepszyła trwałość swoich samochodów, więc klienci dłużej nimi jeździli,
    rzadziej kupowali nowe samochody, więc zyski Toyocie spadły, firma musiała więc
    wydać znacznie więcej pieniędzy na pogorszenie jakości samochodów by się
    częściej psuły i częściej kupowane nowe. I wogóle całe multum przykładów gdzie
    krótkoterminowy zysk ekonomiczny hamuje rozwój technologii których wykorzystanie
    z punktu widzenia kapitalistycznej ekonomii jest zbyt odległe, czy też
    najbardziej kretyńskie patentowanie kodów programów i zakazywanie ich używania w
    innych niosących postęp aplikacjach, nawet gdy kod ten powstał niezależnia od
    dupka który go opatentował.
    Kapitalizm to ślepa uliczka, nie tylko produkuje nędzę, ale też chamuje postęp,
    dlatego go nienawidzę.
  • bard333 28.03.07, 10:22
    Jedni sa zależni od drugich... Nawet sobie nie wyobrażasz ile wynalazków zostaje zarejestrowanych na świecie codziennie i gdyby nie menagerowie, którzy pomagają wdrozyć je menagerom nigdy nie widzą światła dziennego...

Akurat (bez ściemy moge podać ci numer rejestracji) wdrażam i wprowadzam do produkcji, jak równiez sprzedaje wynalazek, który może zrewolucjonizować produkcje mebli. Zajmuje sie tym juz trzy lata i sa pierwsze efekty. Gdybym to zostawił, albi mnie podobni, to nikt o tym by nie usłyszał i nawet najlepszy inżynier poszedłby z torbami, bo nie miał by co do barnka włożyć.

Więc nie uogólniaj, bo to wszystko są delikatne naczynia połączene, Mercedes nie przepadkowo nazywał Deimler Benz. W historii zawsze tak było, jest i będzie, że jedni wymyslają a inni pokazują to światu.

Bez menagerów najlepsza firma, choćby wspomniany Mercedes padłaby na ryj i na prawde nie wiem skąd u ciebie takie przekonanie, że to takie proste. Spróbuj kiedyś to się dowiesz co znaczy miec na głowie ludzi, byc za nich i ich rodziny odpowiedzialnym. Decydować codziennie o rzeczach, o których oni nawet pojęcia nie mają że mają się zdarzyć.

Więć nie pieprz! Nie byłoby inżynierów bez menagerów i na odwrót.
  • tornson 28.03.07, 00:08
    Chyba tylko dla faszystów.
  • czubas 28.03.07, 00:35
    ale przed wojna aby zostac oficerem trzeba bylo miec wyksztalcenie.
    Z tzw. "Polski Ludowej" wprowadzono haslo "nie matura lecz chec szczera" -
    liczyli sie mierni ale wierni rezimowi i zaborcom.
  • tornson 28.03.07, 00:43
    czubas napisał:

> ale przed wojna aby zostac oficerem trzeba bylo miec wyksztalcenie.
    Co to było wtedy za wykształcenie, połowa zajęć to lekcje religii, patriotyzmu i
    tym podobne bzdety.

> Z tzw. "Polski Ludowej" wprowadzono haslo "nie matura lecz chec szczera" -
    > liczyli sie mierni ale wierni rezimowi i zaborcom.
    Bredzisz, każdy oficer musi skończyć wyższą szkołę wojskową.
  • czubas 28.03.07, 02:01
    Poziom umyslowy oficerow LWP byl przedmiotem dowcipow. Tak to wygladalo PRL-
    owskie wyksztalcenie wojskowych - po linii partyjnej mozna bylo robic doktoraty
    i zostawac profesorem bedac kompletnym idiota - PZPR to zalatwila...
  • ossey 27.03.07, 23:57
    czym jest prawdziwa elita...i ile Polska stracila na tym ze nasze elity zostaly
    praktycznie cale wymordowane przez komunistow.
    --
  • emerytka2006 27.03.07, 23:58
    Ossey, nie żyjemy już - na szczęście - przed 1939 rokiem...
    --

(Olga Lipińska, 2000)
  • ossey 28.03.07, 00:02
    i czym charakteryzuja sie prawdziwe elity. Genetyka odgrywa jednak wazna role i
    pewnie dlatego may takie "elyty"
    --
  • tornson 28.03.07, 00:15
    jeśli twierdzisz że te 14tys oficerów zabitych w Katyniu to wszystko co Polska
    miała.
    Zresztą ciężko mówić o przedwojennych elitach, gdy panował w Polsce sanacyjny
    faszyzm, do wyższych uczelni miały dostęp tylko rozpuszczone bachory z bogatych
    rodzin, a w całej IIRP studiowało mniej ludzi niż w pojedynczych uczelniach
    PRLu. PRL tak naprawdę stworzył elity kulturalne, naukowe i polityczne jakich
    Polska nigdy nie miała. Pod względem kultury, nauki i sprawiedliwości społecznej
    PRL deklasował wszystkie przeszłe i przyszłe wersje Polski. A to co najlepsze z
    IIRP (inżynierowie,ludzie kultury,wrażliwi społecznie politycy) przetrwało o ile
    nie zostało wymordowane przez nazistowską zarazę.
  • ossey 28.03.07, 00:24
    byla procentowo porownywalna do studiujacych na zachodzie Europy i oczywiscie
    pozim nauki niczym nie odbiegal od tego europejskiego czy tez amerykanskiego. W
    czasach komunizmu ilisc osob studiujacych drastycznie spadla...w 1980r w Polsce
    tylko 6,5% spoleczenstwa mialo ukonczone studia podczas gdy na zachdzie Europy
    ten procent wynosil srednio 20% a w przypadku Szwecji i USA przekraczal 30%.
    Tak ksztalcilo twoje PRL-wskie panstwo...po 1990 ilosc studentow ponownie
    gwaltownie wzrosla. Kapitalizm to ustruj dla ludzi wyksztalconych ...komunizm to
    zlodziejski system dla plebsu.
    --
  • asso1 28.03.07, 00:31
  • asso1 28.03.07, 00:39
    ...trzeba liczyć w miliony. Po wojnie dla tych wstrętnych komunistów
    najważniejszą sprawą było nauczyć ludzi pisać i czytać. Na wyższe uczelnie nie
    można było posyłać analfabetów!
    Porównywanie sytuacji Polski powojennej z państwami zachodniej Europy jest
    oczywistym nadużyciem. Polska była zrujnowana i zniszczona w znacznie większym
    stopniu niż tamta część Europy. Więc najpierw trzeba było odgruzować, odbudować
    i uczyć ludzi alfabetu i arytmetyki. Czyli posprzątać po skutkach polityki II
    RP! Suwerennego ale głupiego państwa.
  • ossey 28.03.07, 00:47
    II RP stala przed nawet wiekszym wyzwaniem niz PRL. II RP musiala nie tylko
    odbudowac zniszczony przez wojne kraj w stopniu niewiele mniejszym niz w podczas
    II WS ale rowniez stworzyc cala administracje panstwowa oraz zjednoczyc ziemie
    polskie ktore przeciez nalezaly do trzech roznych panstw. Broblemem byla chocby
    infrastruktura drogowa...inny rozstaw torow byl w Rosji inny w Niemczech.
    Do tego dochodzilo bardzo niekorzystny klimat i z tym ziazane ogromne wydaki
    panstwa na armie.
    --
  • asso1 28.03.07, 01:39
    Ale prawda! Rzeczywiście, inny rozstaw torów i niekorzystny klimat! To są
    argumenty!!!!! To za komuny klimat też się poprawił? A porównanie zniszczeń
    Polski po I wojnie światowej ze zniszczenami po II wojnie jest zwykłym
    draństwem! Nie wiem, kiedy się urodziłeś ale ja pamiętam, jak wyglądała
    Warszawa w 1945. I cała Polska! I nie pieprz głupot!!!!
  • tornson 28.03.07, 00:40
    studiujących na świecie, więc nie łżyj. W latach 80ych owszem spadła ale
    przedewszystkim liczba osób studiujących a nie tych z wyższym wykształceniem. A
    spadek liczby studentów to wina kretynizmu ludzi a nie systemu, bo jeszcze w
    1989 roku mieliśmy więcej nauczycieli akademickich niż Kanada,Hiszpania,Włochy
    czy Francja.
    Nie kłam też z tymi statystykami osób z wyższym wykształceniem bo nigdzie w
    świecie nie przekracza on 20%. Podajesz jakieś dane z sufitu, powinienem wogóle
    ciebie zignorować, ale znaj moją łaskę.
  • ossey 28.03.07, 00:41
    zacznij od rocznikow statystycznych.
    --
  • tornson 28.03.07, 00:44
    wystarczy??
  • tornson 28.03.07, 00:47
    na słowo bo dane mam z programu PC Globe Maps&Facts World Edition 1993 rok firmy
    Broderbund Software.
    Polska - 63tys
    Kanada - 59tys
    Włochy - 52tys
    Hiszpania - 48tys
    Francja - 46tys (oni stawiają na jakość nie na ilość stąd tak nieproporcjonalnie
    do znaczenia ich kraju liczba).
  • emerytka2006 27.03.07, 23:47
    ... byłaby tutaj Polska Republika Radziecka. Co byś wolał?
    Cóż, gdyby Polska została częścią ZSRR, może przynajmniej Lwów i Grodno byłyby
    nasze...
    --

(Olga Lipińska, 2000)
  • ossey 27.03.07, 23:54
    Wasilewska ze swoimi "patrotami". Stalin prowadzac realistyczna polityke
    zdecydowal sie na utworzenie "niepodleglego" panstwa...pod warunkiem zmiany
    granic. Podarowal nam ziemie zachodnie za ziemie wschodnie. Oczywiscie to byl
    szatanski sposob bo stawalismy sie zakladnikiem sowietow...wiedzac ze Niemcy nam
    tych ziem nie odpuszcza.
    --
  • emerytka2006 27.03.07, 23:56
    Dzięki temu mamy i piękne Mazury, i przemysłowy Śląsk, i Wrocław, i Szczecin, i
    Trójmiasto - chciałbyś zamienić to z powrotem na laski i piaski Polesia czy
    nędzne chaty Wołynia?
    --

(Olga Lipińska, 2000)
  • ossey 28.03.07, 00:00
    Polska jest taka jaka jest...i nich tak pozostanie. natomiast historia uczy nas
    jak powinismy postrzegac tych co do tego doprowadzili. Ci ludzie nie byli
    przyjaciolmi Polski i Polakow a Polacy ktorzy brali w tym udzial mozna ich
    nazwac delikatnie...zdrajcami.
    --
  • kika113 28.03.07, 00:31
    Zdrajcy, ponadto Polacy mieli w pamięci nie tak dawną wojnę polsko-bolszewicką
    i Pakt Ribentropp-Mołotow, jasne że zdrajcy.
  • bard333 28.03.07, 00:36
    miejsc, ale za to mamy takie szkodniki, jak emerytka i musieliśmy ścierpieć jej jej protoplastów jak bierut, gomułka, czy jaruzel, kiepski dil zrobiliśmy
  • tornson 28.03.07, 00:56
    lepszy Szczecin od Grodna, a Wrocław od Brześcia. Trezba być niespełna rozumu by
    się z tym niegadzać. Tymbardziej że dzisiaj miasta dawnych polskich kresów są
    potężnie rozbudowane i rozwinięte przez ZSRR, wtedy gdy należały do Polski to
    poza Lwowem który notabene był wtedy ze dwa razy mniejszy niż Wrocław nie było
    się czym chwalić.
  • bard333 28.03.07, 01:28
    POtężnie rozwinięte przez zsrr,hehehe, mało z krzesła nie spadłem. A byłes ty kiedy we Lwowie albo w Wilnie i widziałeś te potężne rozwinięcie???

Masz tam tylko polskie budynki, resztki przedwojennej świetności, nawet takiego pałacu kultury nie ma jak w warszawie...

W Wilnie np przed wojną mieszkało więcej ludzi nić dziś, Lwów potęzny ośrodek naukowo uniwersytecki, teraz zaczyna byc odbudowany po tych komunistycznych bydlakach.

Niespełna rozumu... i ty masz o tym decydować kto jest spełna, akto nie rozumu. Nic nowego przez 60 lat decydowaliści, to weszło w krew. Załosne typy, w Polsce nadszedł was kres, możecie sobie jeszcze poskamlec na forach gazetki, ale mały krętacz i jego sitwa już was nie uratuje
  • tornson 28.03.07, 01:43
    Lwowa,Brześcia,Grodna i reszty mias kresów za IIRP i dziś. Porównaj sobie liczbę
    fabryk i bloków mieszkalnych.
    Żałosny jesteś z tym zacietrzewionym małopolaczkowatym nacjonalizmem.
  • bard333 28.03.07, 02:04
    co tu porównywać? Skąd ty bierzesz wogóle jakieś dane, tak sie składa że często jestem na ukrainie w tym lwowie i wilnie. Fabryki, które nie produkują ludzie którzy nie pracują.
    We lwowie robie interesy i takiej ruiny przemysłowej ciężko gdziekolwiek szukać. Najgorsza jest degrengolada ludzi, którzy nie potrafia pracować, nawet jak sie jakąś fabryke wybuduje, to wydajność jest o połowe mniejsza niż w Polsce.
    W Rosji zresztą też. W każdej ukraińskiej fabryce spotykam polskich szefów, menagerów, pracowaników, po ruskich fabrykach zostały zgliszcza.
  • tornson 28.03.07, 02:11
    banderowcy ślepo zakochani w Juszczence i reszcie tej bandy nacjonalistów,
    nieroby korzystają z ciężkiej pracy rządzonego przez Partię Regionów i
    zamieszkałego w dużej części przez Rosjan Donbasu.
    Mi jednak chodziło o czasy radzieckie, gdzie banderowców skopano jak kundli i w
    Zachodniej Ukrainie był porządek.
  • czubas 27.03.07, 23:59
    a co sie by zmienilo?
    Polska Ludowa byla rzadzona przez namiestnikow ustalanych na Kremlu.
    NIe prowadzila samodzielnej polityki zagranicznej, ludzie nie mogli podrozowac,
    istniala cenzura i przymusowa kolektywizacja calego przemyslu.
    To, ze istnial PKWN to byl pomysl Stalina, ktory to wlasnorecznie potem
    poprawial "polska" konstytucje z 1952 roku....
  • tornson 28.03.07, 00:29
    czubas napisał:

> a co sie by zmienilo?
    > Polska Ludowa byla rzadzona przez namiestnikow ustalanych na Kremlu.
    Wymień jednego po 1956 roku.

> NIe prowadzila samodzielnej polityki zagranicznej,ludzie nie mogli podrozowac,
    Teraz też nieprowadzi tylko spełnia dyrektywy Waszyngtonu i Watykanu.

> istniala cenzura
    Dzisiaj też.

> i przymusowa kolektywizacja calego przemyslu.
    Lepsze to niż samowolka złodziejskich korporacji.

> To, ze istnial PKWN to byl pomysl Stalina, ktory to wlasnorecznie potem
    > poprawial "polska" konstytucje z 1952 roku....
    A ty wogóle widziałeś na oczy tą konstytucję?
  • czubas 28.03.07, 00:37
    opublikowaly kilka lat temu gazety. Otoz Stalin wlasnorecznie nanosil poprawki
    na te niby "polska" konstytucje uchwalona potem poslusznie przez rezimowy
    parlament w 1952 roku.
  • tornson 28.03.07, 00:58
    żył w kraju gdzie obowiązywała konstytucja Stalina. ;o>
  • czubas 28.03.07, 01:48
    I w imieniu swoich sowieckich mocodawcow dreczyli Polske i jej narod.
  • tornson 28.03.07, 01:51
    pierwszy raz w historii tego żałosnego kraju.
  • czubas 28.03.07, 02:26
    i to golymi rekami.
    Komunizm doprowadzil kazdego do nedzy. Byl ustrojem permanentnych brakow na
    rynku doslownie wszystkiego.
    A dzieci musialy sie cieszyc z wyrobow czekoladopodobnych czy
    pomaranczy "rzucanych" z okazji Bozego Narodzenia raz do roku.
    I do tego doprowadzily rzady kremlowskich namiestnikow 50 lat po wojnie.
  • tornson 28.03.07, 02:51
    czubas napisał:

> i to golymi rekami.
    Nie myl ludzi z motłochem. Motłoch już raz próbował, Generał Jaruzelski
    zdecydowanie choć nie brutalnie pokazał im że nie tędy droga.

> Komunizm doprowadzil kazdego do nedzy. Byl ustrojem permanentnych brakow na
    > rynku doslownie wszystkiego.
    Tylko że wtedy spożywano więcej mięsa i mleka i dziś, a polski przemysł
    przymierzał się do produkcji rodzimych komputerów kompatybilnych z PC (Mazovia).

> A dzieci musialy sie cieszyc z wyrobow czekoladopodobnych czy
    Chyba w głębokich latach 50-ych.

> pomaranczy "rzucanych" z okazji Bozego Narodzenia raz do roku.
    Czep się kapialistów którzy trzymali pod butem swoje byłe kolonie i zabraniły im
    z nami handlować, przez co cały Blok Wschodni zdany był na dostawy z jednej Kuby.

> I do tego doprowadzily rzady kremlowskich namiestnikow 50 lat po wojnie.
    Do powszechnego względnego dobrobytu i niemającego precedensu w dziejach postępu
    cywilizacyjnego i społecznego.
  • kika113 28.03.07, 00:39
    tornson niedobrze mi się robi, jak czytam te bzdury które wypisujesz, zrównując
    sytuację Polski teraźniejszą z tą za komuny, świadczy o twoim niedorozwoju
    umysłowym.
  • asso1 28.03.07, 00:46
    ...kiedy czytam bzdury, jakie wypisuje kika i jej podobni. Tornston niczego nie
    porównuje. Wtedy były inne czasy, dziś są inne. Można nie lubić PRL ale nikt
    nie zaprzeczy, że w sumie źle na tym okresie naszej historii nie wyszliśmy.
    Czy mogło być lepiej? Wątpię! Napewno mogło być gorzej.
  • kika113 28.03.07, 00:55
    skad tylu kretynów, za mało jodu? > a co sie by zmienilo?
    > Polska Ludowa byla rzadzona przez namiestnikow ustalanych na Kremlu.
    Wymień jednego po 1956 roku.

Fakty byly takie że to Sovieci w moskwie decydowali o polityce Polskiej a nie
    Polska, i to pod groźbą czołgów. Zdusili praska wiosnę i Węgry. Ani USA ani UE
    nie groża nam takimi konsekwencjami za zerwanie współpracy.

> NIe prowadzila samodzielnej polityki zagranicznej,ludzie nie mogli podrozowac,
    Teraz też nieprowadzi tylko spełnia dyrektywy Waszyngtonu i Watykanu.
    Nie rozśmieszaj mnie, bo pleciesz bzdury równoważąc te dwie sytuacje.

> istniala cenzura

Dzisiaj też.
    Dzisiaj cenzura antysemicka i antyhomofobiczna

> i przymusowa kolektywizacja calego przemyslu.
    Lepsze to niż samowolka złodziejskich korporacji.
    Zahamowanie swobodnego rozwoju gospodarczego pseudodoktrynami które
    doprowadziły teraz Kubę i koreę do skrajnego wyczerpania.
  • tornson 28.03.07, 01:02
    Wtedy mieliśmy dojną krowę ZSRR, dziś coprawda mamy dojną UE ale jest tez USA i
    Watykan które nas rozkradają i zmusza (USA) do brudnych wojen o naftę, ZSRR nie
    kazało nam umierać za Afganistan.
    Wtedy znaczyliśmy więcej niż Hiszpania, mieliśmy polską myśl techniczną i
    rodzimy polski przemysł, ludzie nieznali nędzy i bytowania poniżej progu
    egzystencji, nie było wielu chorób które dziś wracają (krzywica,gruźlica).
    Porównywać III/IVRP do PRL, to jak gó.. sera, rzeczywiście może się niedobrze
    zrobić.
  • kika113 28.03.07, 01:09
    Kuba i Korea pławią sie nadal w socjalistcznym dobrobycie o któym piejesz z z
    takim zachwytem, nie widzę żeby wyprzedazali zachodnie gospodarki, jak na razie
    żrą trawę w socjaliźmie, choć według ciebie pławia się w dobrobycie, taki
    dobrobyt byś nam chciał sprawić?
  • tornson 28.03.07, 01:10
    kika113 napisała:

> Kuba i Korea pławią sie nadal w socjalistcznym dobrobycie o któym piejesz z z
    > takim zachwytem, nie widzę żeby wyprzedazali zachodnie gospodarki, jak na razie
    >
    > żrą trawę w socjaliźmie, choć według ciebie pławia się w dobrobycie, taki
    > dobrobyt byś nam chciał sprawić?
  • kika113 28.03.07, 01:24
    Pokaż mi jakiś komunistyczny kraj który dobrze funkcjonuje.
  • ossey 27.03.07, 23:48
    Kloss owszem , pancerni tez sa fajne...ostnio chetnie obejrzalem na DVD
    wieloodcinkowa epopeje wojenna...radziecka pt Wyzwolenie. Propaganda sowiecka
    okropna ...ale film zrobiony z duzym rozmachem.
    Walter z TVN24 zrobil zwyklego tabloida...sam TVN komercja na niezlym poziomie.

--
  • tornson 27.03.07, 23:45
    bo przecież udając gierojów nie ryzykowali swoim życiem, lecz życiem zwykłych
    obywateli i szeregowych żołnierzy, a potem po dwóch tygodniach wojny w której
    nawet gózika obiecali nie oddać spieprzyli do Rumunii. Takie ćwoki które tak
    beztrosko i cynicznie szachowały życiem swoich obywateli nie mieli zadnego
    mandatu do sprawowania władzy po IIWŚ.
  • emerytka2006 27.03.07, 23:46

--

(Olga Lipińska, 2000)
  • tornson 27.03.07, 23:48
    Niemcom pretekst do unicetswienia Warszawy i wymordowania 200tys jej mieszkańców.
  • czubas 28.03.07, 00:03
    Stalin wyslal swoich agentow aby w jego imieniu zarzadzali Polska jako krajem
    podbitym - tez mi legitimizacja.
  • tornson 28.03.07, 00:17
    takie były realia powojennego świata. Porządek musiał być by niepowtórzyła się
    tragedia wojen światowych.
  • czubas 28.03.07, 00:37
    a nie Trumanowi.
  • tornson 28.03.07, 00:48
    eliminować terrorystów z WiN i faszystów z NSZ, taki był wkład sowietów i akurat
    za to należy im się podziękowanie.
  • kika113 28.03.07, 01:01
    NKWD chciało zabić mojego dziadka bo był oficerem polskim, wysłało go do łagru
    na koło podbiegunowe gdzie puchł z głodu, a rodzinę na Sybir, odmóżdżony
    komunisto
  • tornson 28.03.07, 01:09
  • kika113 28.03.07, 01:12
    spadaj zdrajco, do Korei gdzie według ciebie ludzie żyją w socjalistycznym
    dostatku, choć tak naprawdę żrą trawę z głodu. Takie państwa (twój
    wyidealizowany socjalistyczny raj) istnieją jeszcze, więc można sprawdzić jak
    tam się cudownie sprawdzają te komunistyczne brednie.
  • tornson 28.03.07, 01:18
    tam masz "dobrobyt" kapitalistyczny.
  • kika113 28.03.07, 01:27
    Pokaż mi jakiś komunistyczny kraj który dobrze funkcjonuje.
    Utopia (szkodliwa)
  • tornson 28.03.07, 01:41
    funkcjonuje i nie robi tego na zasadzie planu Hitlera (podbijamy pół świata i
    oni jako nasi niewolnicy na nas pracują), tak jak wygląda to w przypadku USA
    których gospodarka opiera się na wykorzystywaniu nędzy i półniewolniczego
    wyzysku w innych krajach.
  • czubas 28.03.07, 01:51
    Swoich obywateli. TAki, w ktorym panuja wolne wybory, nie ma cenzury i
    wiezienia za przekonania.
    Nie ma takiego, bo cala ideologia komunistyczna opierala sie na klamstwie i
    przemocy.
  • tornson 28.03.07, 01:56
    lat 70ych, Nikaragua lat 80ych. Ale niestety w dobie amerykańskiego imperializmu
    nie dało się demokratycznie zarządzać krajem komunistyczny bo kraj taki
    automatycznie był destabilizowany od wewnątrz za amerykańskie $$$$, wspierano
    kapitalistycznych bandytów którzy przy pomocy CIA wszczynali rewolty i mordowali
    ludzi tysiącami. I kraje te upadały bo demokracja małych państewek była bezradna
    w starciu z kapitalistycznym US-imperializmem. Tylko silne rządy a'la Fidel
    Castro czy Blok Wschodni pozwalały chronić kraj przed rozlewem krwi ze strony
    kapitalistów i bogoojczyźniaków.
  • czubas 28.03.07, 01:58
    na tym wlasnie sie opiera ta ideologia. dlatego wszedzie tam, gdzie istnieja
    wolne wybory i brak cenzury - nie ma komunizmu.
  • tornson 28.03.07, 02:08
    starają się wszelkimi środkami zniszczyć ten kraj, głównie poprzez wspieranie
    pospolitych bandytów przeciw komunstycznej władzy.
  • czubas 28.03.07, 02:28
  • tornson 28.03.07, 02:51
  • bard333 28.03.07, 00:39
    Kto cie uczył historii i jakiego kraju, niezły tandem tworzycie, z emerytka...
  • kika113 27.03.07, 23:49
    co dopiero Polacy w czasach pokoju, przy przejętych przez agentów mediach.
    Chłopaki maja sentyment do "Stawki", bo to jakby ich historia ale przeniesiona
    w inne warunki historyczno-polityczne. Walter pewnie się uważa za takiego Klosa.
  • mysz_polna5 27.03.07, 23:51
    emerytka2006 napisała:

55555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555

Wlasnego! I nie dziwie sie, ani ani. Ot co!
  • asso1 28.03.07, 00:56
    > Wlasnego! I nie dziwie sie, ani ani. Ot co!

- popisała się mysz elokwencją. Oczywiście! Własnego, mojego i 40 mln Polaków.
    No, może trochę mniej, bo trzeba odliczyć jakiś odsetek idiotów i idiotek,
    którzy, wolni od nawyku myślenia, uwazają, że jakby Anders przyjechał do Polski
    na białym koniu to wszystko byłoby ślicznie! Tylko czemu do q..wy nędzy nie
    przyjechał.
  • kika113 28.03.07, 00:58
    bo tacy zdrajcy jak ty dali sovietom dupy.
  • bard333 28.03.07, 01:01
  • asso1 28.03.07, 01:12
    Czyli lepszy! I zbudował tu kawałek Ojczyzny, wolnej od wojny, głodu i
    ciemnoty. Na przekór cymbałom takim jak ty!
  • kika113 28.03.07, 01:17
    zwijający się system. Co około 10 lat bunt, strzelanie do Polaków, grudzień 70,
    kopalnia Wujek, zabójstwa polityczne.
  • bard333 28.03.07, 01:29
    Jak ciemnota, może uchronić kraj od tejże?

• asso1 28.03.07, 01:47
    Niestety! Gdyby uchroniła do końca, to takie niedouczone ciemniaki jak ty nie
    umiały by obsługiwać kompa i nie musielibyśmy czytać takich bzdur.
  • bard333 28.03.07, 02:06
    niedouczone dobre... a ty się w jakiej wieczorówce douczałeś durniu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka