Dodaj do ulubionych

"Nocna zmiana" Kurskiego w TVP. Po co ?

01.06.07, 23:51
Podziały z 4 czerwca 1992r. nie pokrywają się z dzisiejszymi.
Niesiołowski (ZChN) bronił rządu Olszewskiego.
Dwaj aktualni wiceprezesi PiS byli wtedy w UD.
Po co w poniedziałek TVP pokaże ten znany wszystkim zainteresowanym "film" ?
Obserwuj wątek
    • 1normalnyczlowiek Nie kłam! 02.06.07, 00:02
      tylko_smutek napisał:
      > Podziały z 4 czerwca 1992r. nie pokrywają się z dzisiejszymi.
      > Niesiołowski (ZChN) bronił rządu Olszewskiego.
      > Dwaj aktualni wiceprezesi PiS byli wtedy w UD.
      > Po co w poniedziałek TVP pokaże ten znany wszystkim zainteresowanym "film" ?

---> Myślisz, że rzucisz parę nazwisk i problem z głowy? Dorzuć jeszcze tych,
      którzy odeszli, całkowicie.
      Ci sami ludzie, te same grupy ludzi, te same środowiska, które dogadały sie
      przed Okrągłym Stołem z komunistami, ręka w rękę obalały rząd Olszewskiego i
      teraz "Razem" chcą obalić rząd Kaczyńskiego.
      Tak to wyglądało i wygląda - i żadne lamenty nie pomogą.
      --
      inteligencja zastępcza, autorytety zastępcze - co jeszcze nam fundowano przez 16 lat
      • a12zzzz0 Re: Nie kłam! 02.06.07, 00:26
        To Ty kłamiesz.
        Z komunistami przy okrągłym stole dogadywali sięm. in., Kaczyńscy. Lech
        Kaczyński był w Magdalence.
        W demokracji bywa tak,że jak rząd nie ma większości w parlamencie,to opozycja
        go obala. Rząd Olszewskiego od początku nie miał większości i dlatego
        J. Kaczyński chciał rozszerzyć koalicję o Unię Demokratyczną,czego nie chciał z
        kolei Olszewski.
        • 1normalnyczlowiek Ja nie mam w zwyczaju kłamać i konfabulować 02.06.07, 00:35
          a12zzzz0 napisał: To Ty kłamiesz.

> Z komunistami przy okrągłym stole dogadywali sięm. in., Kaczyńscy. Lech
          > Kaczyński był w Magdalence.

---> "Był" ale z komuchami sie nie dogadywał.

> W demokracji bywa tak,że jak rząd nie ma większości w parlamencie,to opozycja
          > go obala. Rząd Olszewskiego od początku nie miał większości i dlatego
          > J. Kaczyński chciał rozszerzyć koalicję o Unię Demokratyczną,czego nie chciał
          z kolei Olszewski.

---> Co to ma wspólnego z "negocjacjami" i z faktami, które postkomuniści sami
          potwierdzają? Uważasz, że nie było uwłaszczenia nomenklatury na majątku
          narodowym i oddania komuchom prawie wszystkich stanowisk w bankach i innych
          intratnych instytucjach?
          --
          inteligencja zastępcza, autorytety zastępcze - co jeszcze nam fundowano przez 16 lat
          • gryziec Re: Ja nie mam w zwyczaju kłamać i konfabulować 02.06.07, 01:41
            1normalnyczlowiek napisał:

> Uważasz, że nie było uwłaszczenia nomenklatury na majątku
            > narodowym i oddania komuchom prawie wszystkich stanowisk w bankach i innych
            > intratnych instytucjach?

Taaaaaaaaaaa. Komuchy zaraz po Okragłym Stole rzucili się np. na majątek
            Ekspresu Wieczornego, zagarnęli biurowce w centrum i wszystkie banki dawały im
            bezzwrotne pożyczki.
            Albo ta komusza inicjatywa:

W 1990 roku powstała spółka Telegraf, założyli ja liderzy z Porozumienia
            Centrum obecnego PiS, we władzach spółki zasiadł Maciej Z., Jarosław K. i
            Marian P. Stworzona przez polityków PC spółka miała zajmować się właściwie
            wszystkim poczynając od wydawania czasopisma `Telegraf', budowy stacji TV,
            stacji benzynowych, centrów handlowych i szeroko pojeta działalność usługowa.
            Telegraf przez pierwsze miesiące działalności nie wykazał najmniejszej
            aktywności gospodarczej (do końca niczego nie wydał i nie wybudował żadnej
            stacji TV), a mimo to zgromadził gigantyczne pieniądze około 250 mln tłumacząc
            ten fakt zainteresowaniem inwestorów, którzy wpłacali kolejne kwoty na rozwój
            firmy. W czasie gdy funkcjonował Telegraf Jarosław K. był szefem kancelarii
            prezydenta Wałesy, a Maciej Z. sekretarzem stanu w tejże, wówczas we władzach
            Telegrafu zasiadali również Lech K. i Andrzej U., były poseł KLD, obecny szek
            kancelarii Lecha K. Do kasy Telegrafu spływały pieniądze z różnych źródeł
            miedzy innymi: państwowego Banku Przemysłowo-Handlowego, centrali handlu
            zagranicznego Budimex, firmy prywatnych Pol-Kaufring czy RDS Bankier. Wszystkie
            te inwestycje nie wzbudziły takich kontrowersji jak trzy najgłośniejsze sprawy:

1) podpisanie przez ówczesnego ministra Adma G. (PC) listu intencyjnego
            popierającego staranie włoskiego inwestora Itelco, który miał za 80 mln dolarów
            pożyczonych we włoskich bankach wybudować 7 regionalnych stacji TV, w uzyskaniu
            kredytu miało być pomocne wsparcie polskiego rządu. Nigdy do realizacji
            projektu nie doszło
            2) Powiązania spółki Telegraf z Art-B poprzez kontakty Macieja Z. z prezesami
            Baksikiem i Gasiorowskim.
            3) Powiązania afery FOZZ ze spółka Telegraf, przekazywanie kwot uzyskanych z
            nielegalnego procederu FOZZ na rzecz Telegrafu.

Ad1. Afery Telgrafu nigdy nie rozwikłano ....
            polityka.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=122&Itemid=48
      • frank_drebin Chwilunie :) Tam jest pare scen z nazwe to kulisow 02.06.07, 00:34
        Jak to wyszlo nie wiem, ale wyszlo. Reszta to zapisy z dziennikow tiwi.
        Nie demonizuje filmu, ale fajnie jest przyjrzec sie jak .... reszte obejrzysz
        lub nie twoj wybor.
        Problem polega na tym, ze ktos w ogole jak zalozyciel watku sie oburza ze to
        wyemituja.
        To mamy te wolnosc slowa w koncu czy nie ? Tym bardziej, ze dzis w erze
        internetu mozna zrobic setki filmow podwazajacych "Nocna zmiane" wpuscic je do
        sieci. Wiec w czym problem ?

wujaszek_joe napisał:

> nie pasuje mi, że ten film ujawnia działanie machin piekielnych, a jest
        kręcony
        > jawnie, na zywo.
        > te kurski był tam niewidzialny?

--
        Podyskutować można - wszystkie te chwile, przeminą jak łzy na deszczu. Ona nie
        będzie żyła wiecznie, ale kto żyje wiecznie ......?
        www.youtube.com/watch?v=fRY6fO8AajE
        • tylko_smutek Re: Chwilunie :) Tam jest pare scen z nazwe to ku 02.06.07, 01:10
          frank_drebin napisał:

Wiec w czym
          problem ?

Chodzi o to,że telewizja publiczna,jeśli chce być szanowana,powinna trzymać
          pewien poziom. "Nocna zmiana" była pokazana w TVP w 1995r.
          TVP nawet wybitne filmy dokumentalne nieczęsto powtarza,a produkcja Kurskiego
          na miano filmu dokumentalnego nie zasługuje. Jest to posklejane z cudzych
          materiałów byle co.

• frank_drebin Mam rozumiec, ze emisja filmu jakiegokolwiek raz 02.06.07, 01:18
            na 12 lat to jest nie trzymanie poziomu ? To poprosze o definicje trzymania
            poziomu w takim razie. Rozumiem, ze jestes wybitnym aŁtorytetem od trzymania
            poziomu jesli napisales to co ponizej ;)
            I musisz miec chyba jakis zgryz na temat tego filmu bo taki watek juz zalozyles
            (szukalem - wyciety z FK)
            A i dodam - jesli sie nie bedzie podobac zawsze mozna przelaczyc na inny kanal
            jakiejkowliek tiwi :) Az taka wolnosc ci sie nie podoba ? ;)
            tylko_smutek napisał:

> frank_drebin napisał:
            >
            > Wiec w czym
            >
            problem ?
            >
            >
            > Chodzi o to,że telewizja publiczna,jeśli chce być szanowana,powinna trzymać
            > pewien poziom. "Nocna zmiana" była pokazana w TVP w 1995r.
            > TVP nawet wybitne filmy dokumentalne nieczęsto powtarza,a produkcja Kurskiego
            > na miano filmu dokumentalnego nie zasługuje. Jest to posklejane z cudzych
            > materiałów byle co.
            >
            >

--
            • tylko_smutek Re: Mam rozumiec, ze emisja filmu jakiegokolwiek 02.06.07, 01:37
              Trzymanie poziomu to np. nie zniżanie aię do insynuacji i obelg.
              Ja na Twoje insynuacje i inwektywę (ałtorytet) nie odpowiem tym samym.
              Wyraźnie napisałem,że dzieło Kurskiego nie jest filmem ("posklejane z cudzych
              materiałów byle co"). "Nocna zmiana" należy do gatunku "propaganda",a nie film
              dokumentalny.
              • frank_drebin O pojal inwektywe na Ł i tak heros ;) A co z wol- 02.06.07, 01:52
                scia slowa na co raczyles nie odpowiedziec kto ma decydowac co bedzie
                gdziekolwiek emitowane ? Rozumiem, ze takie aŁtorytety jak ty ? I co ci w ogole
                przeszkadza ten film ? Napisz prosto a nie sciemniasz, ze tam posklejane byle
                co bo nawet jako film propagandowy ma dramaturgie. Chyba, ze sie chowales na
                operach mydlanych i nie wiesz co co to jest dramaturgia wyksztalciuszku.
                No napisz co ciebie tam widac ? ;) Ze tak "heroicznie" walczysz juz drugi
                raz ? ;)
                tylko_smutek napisał:

> Trzymanie poziomu to np. nie zniżanie aię do insynuacji i obelg.
                > Ja na Twoje insynuacje i inwektywę (ałtorytet) nie odpowiem tym
                samym.
                > Wyraźnie napisałem,że dzieło Kurskiego nie jest filmem ("posklejane z cudzych
                > materiałów byle co"). "Nocna zmiana" należy do gatunku "propaganda",a nie
                film
                > dokumentalny.

--
                • antynazista UPR - owskie prymitywne dno 02.06.07, 02:34
                  frank_drebin,jak wszyscy z UPR,walczy o "wolność" w stylu Pinocheta.
                  UPR - owcy kochają taką wolność,która najlepiej realizowałaby się w Polsce
                  w warunkach dyktatury.
                  Koleś ziejącego nienawiścią do ludzi innej rasy Michalkiewicza,śmie pisać o
                  wolności.
                  Wolność tak,ale dla swoich - białych (z wyłączeniem Żydów) skrajnych
                  prawicowców.
                  • frank_drebin O typowy ziejacy "tolerancja" watek :) Kogos kto 02.06.07, 02:39
                    jest oficjalnie antynazista a mnie pewnie by reedukowal za pomoca nagana.
                    Reedukacja polegalaby na "ostrzegawczym" strzale w tyl glowy ;)
                    Niech zyja antynazisci ;)
                    antynazista napisał:

> frank_drebin,jak wszyscy z UPR,walczy o "wolność" w stylu Pinocheta.
                    > UPR - owcy kochają taką wolność,która najlepiej realizowałaby się w
                    Polsce
                    >
                    > w warunkach dyktatury.
                    > Koleś ziejącego nienawiścią do ludzi innej rasy Michalkiewicza,śmie pisać o
                    > wolności.
                    > Wolność tak,ale dla swoich - białych (z wyłączeniem Żydów) skrajnych
                    > prawicowców.

--
    • 440417mz Re: "Nocna zmiana" Kurskiego w TVP. Po co ? 02.06.07, 02:59
      Po co?W Generalnej Guberni zwanej dla niepoznaki IV RP czy do siebie mam
      odwrócić się tyłem?Moraliści surowi cedzą słowa niemiłe bo w sondażach coś nie
      tak.Ja przepraszam że żyłem,nie ja jeden-miliony bylo takich jak ja.Wciąż
      wracają do przeszłości dziennikarze tropiący,biorąc ją za cel!!Ja przepraszam że
      żyłem,ja przepraszam że żyję!!Ale co zrobić mam?Niech już lepiej przyjdzie
      Gaspadin Kałasznikow i herr Glock.Będą te same klimaty i gipsowe kwiaty.!!
      • cr00t Po to by wszyscy znali prawde 02.06.07, 04:48
        Czego sie boja ci co brali w tym udzial. Przeciez minelo tyle lat ? Ano boja
        tego ze pokazana zostanie postawa ludzi ktorzy dokonali zamachu stanu. Pozwole
        sobie przypomniec ze kazdy minister urzeduje doputy dopoki nie zostanie wybrany
        jego nastepca. W tym przypadku starych nie wpuszczono nawet do gmachow
        ministerstw. Dlaczego czego sie bano i czego. Bano sie ludzi ktorzy chcieli
        spoleczenstwu pokazac prawde.
    • alistair-p Re: "Nocna zmiana" Kurskiego w TVP. Po co ? 02.06.07, 05:24
      Sprawa jest prosta.Kurski potrzebuje pieniędzy na spłatę zadośćuczynień dla
      obrażonych ludzi.PiS mu pomaga,tantiemy pokryją część tych wydatków.
      --
      "Czerwona róża nie jest egoistką, pragnąc pozostać czerwoną różą. Byłaby
      straszną egoistką, gdyby chciała, by wszystkie kwiaty w ogrodzie były czerwone i
      były różami."
      Oscar Wilde
    • xxxxxxxx12 Już wiadomo 03.06.07, 18:17
      dlaczego - w ramach państwowych obchodów obalenia mniejszościowego rządu
      Olszewskiego.
      Kiedy obchody obalenia rządów Suchockiej i Pawlaka ?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka