Dodaj do ulubionych

uprasza się o nieużywanie tytułu naukowego Profeso

28.06.07, 22:11
r w przypadkach gdy jest to bezzasadne i/lub bezpodstawne.
Przykład: p. Geremek jest cenionym specjalistą od sredniowiecznych kurew i
złodziei i jego profesorska wiedza zawężona jest do tej dziedziny;
obserwowany ostatnio festiwal p. Geremka w mediach, dotyczy Geremka posła a
wiec poprawniej byłoby pisać Poseł Geremek (ew. Autorytet Moralny)
w przypadku p. Balcerowicza nazywanie Go profesorem jest bezzasadne - równie
uprawnione byłoby pisanie Profesor Lepper
Obserwuj wątek
    • gat45 Re: uprasza się o nieużywanie tytułu naukowego Pr 28.06.07, 22:18
      w11mil napisała:

> r w przypadkach gdy jest to bezzasadne i/lub bezpodstawne.
      > Przykład: p. Geremek jest cenionym specjalistą od sredniowiecznych kurew i
      > złodziei i jego profesorska wiedza zawężona jest do tej dziedziny;
      > obserwowany ostatnio festiwal p. Geremka w mediach, dotyczy Geremka posła a
      > wiec poprawniej byłoby pisać Poseł Geremek (ew. Autorytet Moralny)
      > w przypadku p. Balcerowicza nazywanie Go profesorem jest bezzasadne - równie
      > uprawnione byłoby pisanie Profesor Lepper

A Profesor Kaczyński (L.) ? Przecież to tylko funkcja, a nie nominacja ?

A propos Geremka : tak jak w/w był wyładowcą, tylko na nieco bardziej cenionej
      uczelni Paris IV - Sorbonne.

Uprasza się o mierzenie podobną miarką, niezależnie od sympatii politycznych. A
      poza tym - tak między nami : co to komu szkodzi, jeżeli grzecznie "profesorem"
      tytułujemy wykładowcę uniwersyteckiego bez nominacji ?
      • w11mil nie widuję na FK i w GW nagłowków z "Profesor Kacz 28.06.07, 22:24
        ynski"
        gat45 napisała:
        > A Profesor Kaczyński (L.) ?

> poza tym - tak między nami : co to komu szkodzi, jeżeli
        >grzecznie "profesorem" tytułujemy wykładowcę uniwersyteckiego bez nominacji ?
        popieram!

chodzi mi jednak o przypadki gdy tytulem profesorskim wali sie jak cepem
        przeciwnikow politycznych tegoż Profesora
    • jorge.martinez Re: uprasza się o nieużywanie tytułu naukowego Pr 28.06.07, 22:24
      Jak ktoś jest dr. hab. to się mówi profesorze. Tak samo jak na Leppera nie mówi
      się Vicepremierze tylko premierze.

Balcerowicz jest dr. hab. i profesorem SGH. Prezydent zaś jest dr. hab. i prof.
      UKSW.

Ale w sumie co do posła Geremka to się zgadzam. Tak samo jak do Śpiewaka winno
      mówić się panie pośle, a do Legutki panie Senatorze.
      --
      "Świnio!
      Ty świniopasie świński dziwki świnia
      Świński świńtuchu wyświniarz!" - W. Gombrowicz "Ślub"
    • dr.krisk Przykro mi, ale gadasz głupoty. 28.06.07, 22:24
      Profesor zwyczajny - to tytuł. W kulturze łacińskiej tytuły używane są zawsze
      przy okazjach oficjalnych, tudzież w rozmowach kurtuazyjnych.
      Do twojego ukochanego mamrotka też mówi się "Panie Prezydencie" - nawet jeżeli
      rozmowa dotyczy tematu z prezydenturą niezwiązanego.
      Jak ci się nie podoba, to wyjedż gdzieś w dżunglę Amazonii - tam może tytułów
      nie używają.
      • marouder Uzywaja nawet w Afryce. 28.06.07, 22:28
        Tylko nie wiem, czy jesli ktos przestal byc Wielkim Mzimu, to nadal go tym
        Mzimem tytuluja? W Afryce bylem tylko raz, w Amazonii nigdy, wiec nie wypowiadam
        sie autorytatywnie.
        --
        "Простота хуже воровства." abtop: rusek11 (Forum Swiat)
          • gat45 Kurtuazja na tym polega, że obowiązuje wszystkich 28.06.07, 22:39
            dr.krisk napisał:

> w11mil napisała:
            >
            > > polskiego" do narodów europejskich to nie zasluguje na kurtuazję
            > I czy Geremek na nią zasługuje czy nie. Mały miś o mokrym nosku z ciebie, ot
            co

A przynajmniej konwencjonalna grzeczność. Ale tego się nie nosi na
            forum "Kraj" - przepraszam za niedzisiejszość
            • dr.krisk Ba... ale kto o tym teraz pamięta... 28.06.07, 22:43
              gat45 napisała:

> A przynajmniej konwencjonalna grzeczność. Ale tego się nie nosi na
              > forum "Kraj" - przepraszam za niedzisiejszość
              No nie. Tutaj raczej sobie dokopujemy i pryskamy jadem po oczach.
              Gorzej, jeżeli takie obyczaje przenosimy do realu - a tak właśnie jest.
              No ale jeżeli wicepremierem jest Lepper...
              • gat45 Kurtuazja zanika ? A Pan Lepper ???? 28.06.07, 22:47
                dr.krisk napisał:

> gat45 napisała:
                >
                > > A przynajmniej konwencjonalna grzeczność. Ale tego się nie nosi na
                > > forum "Kraj" - przepraszam za niedzisiejszość
                > No nie. Tutaj raczej sobie dokopujemy i pryskamy jadem po oczach.
                > Gorzej, jeżeli takie obyczaje przenosimy do realu - a tak właśnie jest.
                > No ale jeżeli wicepremierem jest Lepper...

A Pan Premier Lepper niedawno powiedział coś, co mnie zachwyciło i z zachwytu-m
                nie wyszła po dziś dzień : "Pan Premier powinien okazać swoją WYŻSZOŚĆ i z tymi
                paniami porozmawiać"

Bardzo lubię, żeby ktoś właściwy ustawiał mi wyższe i niższe pozycje na skali,
                bo nie każdą skalę laik potrafi czytać. Teraz już wiem, że od podziałki
                wyższości i niższości moralnych jest Pan Lepper. Tylko gdzie czerwona kreska ?
                • dr.krisk Bardzo ładne.... 28.06.07, 22:58
                  gat45 napisała:

> A Pan Premier Lepper niedawno powiedział coś, co mnie zachwyciło i z zachwytu-
                  m
                  >
                  > nie wyszła po dziś dzień : "Pan Premier powinien okazać swoją WYŻSZOŚĆ i z
                  tymi
                  >
                  > paniami porozmawiać"
                  Coś pięknego! Umkło mi zupełnie....
                  To się nazywa kur..tuazja. Wolska chyba?
                  Bardzo tez lubię, gdy nasi Przywódcy witając Urocze Panie cmoktają je po
                  łapkach. A że zginanie otyłych korpusów wychodzi im marnie, ciągną owe łapki
                  damski na wysokość swych usteczek - i cmok!!
                  Kurtuazja jak na imieninach u cioci Janeczki....
                  Jak to widzę to się brzydzę!
                  • gat45 Re: Bardzo ładne.... Prawda ? W ogóle - WERSAL 28.06.07, 23:07
                    dr.krisk napisał:

> gat45 napisała:
                    >
                    > > A Pan Premier Lepper niedawno powiedział coś, co mnie zachwyciło i z zach
                    > wytu-
                    > m
                    > >
                    > > nie wyszła po dziś dzień : "Pan Premier powinien okazać swoją WYŻSZOŚĆ i
                    > z
                    > tymi
                    > >
                    > > paniami porozmawiać"
                    > Coś pięknego! Umkło mi zupełnie....
                    > To się nazywa kur..tuazja. Wolska chyba?
                    > Bardzo tez lubię, gdy nasi Przywódcy witając Urocze Panie cmoktają je po
                    > łapkach. A że zginanie otyłych korpusów wychodzi im marnie, ciągną owe łapki
                    > damski na wysokość swych usteczek - i cmok!!

Jeżeli chodzi o rączki, to należę do płci całowanej, a nie całującej. Mogę więc
                    spokojnie powiedzieć, że taki wyciąg pod górę do ust koralu całującego jest
                    najczęściej naprawdę krępujący. Szczególnie że zjawisko to coraz rzadsze i na
                    ogół białogłowa wyciąga rękę z pewną prężnością (do uścisku normalnego) i
                    jednej mojej koleżance lubującej się w szatkach obcisłych raz bluzka pod pachą
                    pękła od takiej męskiej galanterii.

Panowie ! Zanim damom się rzucicie rączki calować - uwaga na konfekcję, czy aby
                    tkanina/dzianina to zniesie !
                    • dr.krisk No więc właśnie!!!! 28.06.07, 23:15
                      Jak już kto uparł się obśliniać owe damskie delicyje, to niestety - trzeba
                      skłon o jakie 60 stopni wykonać, aby dłon nadobnej pani oblizać gdzieś na
                      wysokości jej pępka, a nie ócz modrych!!!
                      Ale Pan Premier z Panem Prezydentem chwacko wyrywają kobietom ręce ku górze.
                      Szczęściem ów szlachecko-zaściankowy obyczaj zamiera, na rzecz zwykłego
                      sympatycznego uścisku dłoni wspartego uśmiechem.
                      Ale w Woslce inaksze panujom zwyczaje....
                      • gat45 Re: No więc właśnie!!!! 28.06.07, 23:23
                        dr.krisk napisał:

> Jak już kto uparł się obśliniać owe damskie delicyje, to niestety - trzeba
                        > skłon o jakie 60 stopni wykonać, aby dłon nadobnej pani oblizać gdzieś na
                        > wysokości jej pępka, a nie ócz modrych!!!
                        > Ale Pan Premier z Panem Prezydentem chwacko wyrywają kobietom ręce ku górze.
                        > Szczęściem ów szlachecko-zaściankowy obyczaj zamiera, na rzecz zwykłego
                        > sympatycznego uścisku dłoni wspartego uśmiechem.
                        > Ale w Woslce inaksze panujom zwyczaje....

Ja się tam nie upieram, nie musi być pępek, niech już będzie pierś wyniosła...
                        Ale proporcyjom między poziomem uściech własnych a resztą damskiej anatomii
                        każdy kto "damom k' ruczkie podchodit" powinien znać. No i niech - brzydkie
                        słowo - jakoś o swoich zamiarach uprzedzi, to się niewiasta rozluźni i nastawi
                        odpowiednio. Obrzydzenie z liczka zetrze. Uśmiechem do drugich trzonowych
                        zastąpi. Słyszałam, że jedna z wojujących polskich feministek odwzajemniła się
                        Kawalerowi Całującemu takimże ręcznym pocałunkiem. Na mnie proszę nie liczyć.
                      • wos9 Re: No więc właśnie!!!! 29.06.07, 11:23
                        dr.krisk napisał:

> Jak już kto uparł się obśliniać owe damskie delicyje, to niestety - trzeba
                        > skłon o jakie 60 stopni wykonać, aby dłon nadobnej pani oblizać gdzieś na
                        > wysokości jej pępka, a nie ócz modrych!!!
                        > Ale Pan Premier z Panem Prezydentem chwacko wyrywają kobietom ręce ku górze.
                        > Szczęściem ów szlachecko-zaściankowy obyczaj zamiera, na rzecz zwykłego
                        > sympatycznego uścisku dłoni wspartego uśmiechem.
                        > Ale w Woslce inaksze panujom zwyczaje....

To może nie jest kwestia uporu - tylko WYBORU. Może być sympatyczny uścisk
                        dłoni wsparty uśmiechem, może być ów - jak go nazywasz - szlachecko-zaściankowy
                        (?) obyczaj.
                        Ja zawsze podaję rękę tak, by mężczyzna zachował się tak, jak mu serce
                        dyktuje. A dla mnie to nie ma znaczenia.
                        A mój Śp. Tata zawsze całował panie w rękę. I mój mąż robi to samo. I
                        pierwszy do tych rąk się zawsze się pochylał, a drugi robi to także.
                        • dr.krisk Objaśniam. 29.06.07, 19:05
                          wos9 napisała:

>- szlachecko-zaściankowy
                          >
                          > (?) obyczaj.
                          Samo cmokanie w rękę, o ile wykonane zgodnie w savoir-vivre'm, ma urok
                          staroświeckiej galanterii, i nie razi. "Szlachecko-zaściankowe" jest
                          sprowadzanie tego do parodii: owo wyrywanie niewieścich rąk ku górze, a także
                          całowanie w rękę przy całkowicie oficjalnych, zawodowych spotkaniach. Premier
                          całujący po łapkach pielęgniarki, z którymi za chwile będzie toczył twarde
                          negocjacje.. śmieszne.
                          • wos9 Re: Objaśniam. 29.06.07, 20:15
                            dr.krisk napisał:

> wos9 napisała:
                            >
                            > >- szlachecko-zaściankowy
                            > >
                            > > (?) obyczaj.
                            > Samo cmokanie w rękę, o ile wykonane zgodnie w savoir-vivre'm, ma urok
                            > staroświeckiej galanterii, i nie razi. "Szlachecko-zaściankowe" jest
                            > sprowadzanie tego do parodii: owo wyrywanie niewieścich rąk ku górze, a także
                            > całowanie w rękę przy całkowicie oficjalnych, zawodowych spotkaniach. Premier
                            > całujący po łapkach pielęgniarki, z którymi za chwile będzie toczył twarde
                            > negocjacje.. śmieszne.

Tu się zgadzamy.
        • obraza.uczuc.religijnych Słusznie 29.06.07, 12:27
          kurtuzaja podobnie jak dyplomacja to taka politoprawność.
          --
          z wałęsowej teczki:
          "zażądali [solidarnościowcy] od Walentynowicz (...) aby do głodówki byli
          dobierani ludzie z opozycji, a nie panie chcące zrzucić kilka kg"
    • alistair-p Re: uprasza się o nieużywanie tytułu naukowego Pr 28.06.07, 22:49
      Jak widać świat się bardzo nie zmienił.Teraz rozumiem skąd Geremek tak dogłębnie
      zna PiS.Pewnie przez analogię ze średniowieczem.
      --
      "Czerwona róża nie jest egoistką, pragnąc pozostać czerwoną różą. Byłaby
      straszną egoistką, gdyby chciała, by wszystkie kwiaty w ogrodzie były czerwone i
      były różami."
      Oscar Wilde
      • gat45 Oj, nie ! 28.06.07, 22:52
        alistair-p napisał:

> Jak widać świat się bardzo nie zmienił.Teraz rozumiem skąd Geremek tak
        dogłębni
        > e
        > zna PiS.Pewnie przez analogię ze średniowieczem.

Francois Villon to też poeta kurew i złodziejaszków. Ale w średniowiecznym
        świecie "niepokornych" obowiązywał żelazny kodeks moralny. Żadnych podejrzanych
        i szemranych koalicji !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka