17.10.10, 14:13
Zamierzam przeprowadzić się do Serocka i chciałabym dowiedzieć się jak oceniacie szkoły w mieście, jaki jest poziom w podstawówce i gimnazjum, jak wyglądają zajęcia pozaszkolne i wszystko co dotyczy nauki i spędzania wolnego czasu przez dzieci.
Edytor zaawansowany
 • aganiok32 18.10.10, 22:37
  no cóż.....na pewno jest wysoki poziom muzyki wink
  a poważnie - słyszałam, że podstawówka w Serocku jest jeszcze ok, natomiast gimnazjum nie prezentuje najwyższego poziomu. Sporo rodziców wozi dzieci do gimnazjów w Legionowie.
  A skąd się przeprowadzasz?
 • smyklaki 21.10.10, 16:20
  Z miasteczka pod Łodzią . A duże to serockie gimnazjum, liczne klasy, bo mam adhd-owca i im mniejsze klasy tym lepiej. A liceum? A jak wygląda służba zdrowia? W ogóle ciekawi mnie życie w miasteczku, jak ze sklepami i z pracą?
 • aganiok32 21.10.10, 22:27
  Liceum to na pewno lepiej wybrać w Legionowie lub Warszawie. Na serockie bym się nie zdecydowała.
  Pracy w Serocku tyle co na lekarstwo, sensowniejsze zarobki i praca to Warszawa, ale dojazd masakryczny ( ok. 1,5 godz w jedną stronę). W sklepach bardzo drogo i mały wybór, jeden niezły sklep jest w Stasim Lesie, dobrze zaopatrzony, ale drogi. Najbliższe sieciówki - ok 20 km ( Legionowo lub Pułtusk). Ja obecnie jestem na etapie takim, że najchętniej bym się stąd wyniosła.
 • casetta 22.10.10, 11:27
  Ojej!
  Powiało chłodem i niechęcią!
  Może jednak znajdą się jakieś plusy mieszkania w Serocku?
  W końcu ciągle ktoś nowy się tutaj sprowadza.
 • smyklaki 22.10.10, 17:19
  Uff rzeczywiście nieciekawie, to jak wy tam żyjecie, czy po każdą "pierdołę" trzeba jechać do W-wy lub Legionowa? Gdy przyjeżdżam do Serocka to moje wrażenia są bardzo pozytywne małe, czyściutkie miasteczko. A czy ktoś wie jak liczne są klasy w podstawówce i gimnazjum, i wogóle ile uczniów jest mniej więcej w szkole. Czy z tym poziomem nauczania jest naprawdę aż tak źle?
 • lezkalive 27.10.10, 19:07
  Moje dziecko chodzi do gimnazjum w Serocku. Przeżyłam szok! Nauczanie dużo poniżej średniej krajowej. Nauczyciele mają się za ostateczną bezdyskusyjną wyrocznie, mało tego odzywki do uczniów w stylu "tylko do kopania dołów się nadajecie-nie ma dla was przyszłości" są na porządku dziennym. Obowiązkowe uczestnictwo w nieobowiązkowych zajęciach "Omnibus" - masakra! No i od tego roku szkolnego obowiązkowe chodzenie na dodatkowe lekcje - to tylko w Serocku jest możliwe. A który rodzic się zbuntuje i chce to wyjaśnić no to wiadomo- dziecko ma już "ciepło" u pani dyrektor.
  Lepiej dziecko wozić do Legionowa.
 • johnywalker69 26.11.10, 16:31
  witam. jeżeli chodzi o gimnazjum to faktycznie poziom taki sobie ( tak od co najmniej od 8 lat), natomiast podstawówka ma wielu ŚWIETNYCH nauczycieli (np. p.Widawska nauczanie początkowe,p.Różycki muzyka,p.Affek Dyrektorka polski) i jest dośyć wysoko w rankingu szkół. Moja córka poszła do najlepszego gimnazjum w Legionowie i dalej świetnie sobie radzi. Wszystko zależy od chęci i zdolności dziecka.
  Polecam nie słuchać starych mieszkańców w kwestii nauczycieli bo ci najlepsi i najbardziej wymagający mają u nich ogólnie złe opinie.
  Jeżeli chodzi o zajęcia dodatkowe w podstawówce to jeżeli dziecko będzie chciało chodzić na kółka zainteresowań to może nie wychodzić ze szkoły do wieczora przez cały tydzień.
 • awitold 26.11.10, 18:42
  Witam ,
  Tak z ciekawości zapytam które gimnazjum w Legionowie jest tym najlepszym ?
  podr
 • johnywalker69 26.11.10, 22:43
  nr4 na piaskach , jak na razie nie do pobicia w powiecie
 • johnywalker69 26.11.10, 22:45
  szczególnie klasy o autorskich programach nauczania
 • mariolka997 30.11.10, 14:07
  Często się zastanawiam bo mam syna w podstawówce w Serocku,do czego dzieciom wysoki poziom muzyki???
  To słynne granie na flecie?Nie wszystkie dzieciaki mają zdolności muzyczne,mozna zapisac się do chóru,zespołu i tam dawac upust zdolnosciom.
  Języki obce owszem ale ta muzyka...
 • johnywalker69 30.11.10, 17:30
  granie na flecie występuje we wszystkich szkołach, nie tylko w naszej. Mam ponad 40-tkę a też byłem tego uczony (nie w Serocku). Cieszę się, że jest ktoś kto tego uczy skutecznie, przynajmniej wtedy ma to sens.
 • mariolka997 30.11.10, 19:30
  Może ja chodziłam do "nienormalnej" szkoły bo u nas nie było grania na flecie,ale o dziwo do niczego mi się to nie przydało,a studia dzienne ukończyłam juz 10 lat temu wink
  Mąż mój raczej niezbyt miło wspomina zajęcia muzyczne w serockiej podstawówce,zresztą znam pare innych osób,które nabawiły się wrzodów...
  Pozdrawiam miłego grania!brrr...
 • ro_bb 01.12.10, 07:43
  Chciałbym aby każdy nauczyciel z takim zaaongażowaniem uczył swojego przedmiotu. Na lekcjach matematyki "duszenie" każdego z zadań, po południu dwa razy w tygodniu kółko matematyczne, z polskiego na każdej lekccji wypracowanie, do tego w sobotę kółko teatralne, z biologi praca na lekcji przy mikroskopie, po południu wycieczki przyrodnicze, itd, itd... Przy takim podejściu każdy uczeń mógłby wybrać jakie zajęcia naprawdę go interesują. A tak to jeden z bardziej zaangażowanych nauczycieli jest krytykowany za to, że dobrze wykonuje swoją robotę.
 • mariolka997 01.12.10, 09:30
  Wydaje mi się,że mnie przeceniasz Kolego.Wcale nie myslę,że inni nauczyciele się nie angażują,wręcz przeciwnie.
  Generalnie jestem zadowolona z poziomu nauczania w naszej szkole podstawowej,nauczycieli.
  Na kółka chodzą dzieci jeśli chcą,mają predyspozycje ku temu.
  Ale zajęcia muzyczne z dawna słyną stresującą atmosferą...
  Co mnie jeszcze zaskakuje to prace z techniki,plastyki-dzieci same tego nie robią tylko rodzice w domach ślęczą,wieczorami i się produkują.Dawniej nauczyłam się szyc,piec,narysowac zwierzaka a teraz...cuda wianki.Co z tego dla dzieci??na przyszłośc?skoro same nie mają pojęcia jak się zabrac do zadanej pracy??
  Z muzyką podobnie-ogólny rozwój w tym zakresie owszem,co z tego,że córka czy syn będzie z musu grała na flecie- jak nie będzie znała żadnej fajnej piosenki,albo może słow hymnu.A do nauki grania zawsze można powrócic ja uwielbiam granie na gitarze przy ognisku np.
 • ro_bb 01.12.10, 14:48
  Oczywiście nie można uogólniać, że inni się nie angażują, tak samo jak nie można powiedzieć,że cała edukacja muzyczna polega tylko na grze na flecie. Uważam jednak, że oferta zajęć pozalekcyjnych jest uboga, jak również osiągnięcia uczniów w konkursach pozaszkolnych nie są oszałamiające. Jednak zespół muzyczny i chór ze szkoły podstawowej i gimnazjum odnoszą regularnie sukcesy a przygotowanie dzieci i wstępna selekcja odbywa się na lekcjach muzyki.
 • mariolka997 01.12.10, 15:03
  Moim zdaniem zajęc pozalekcyjnych nie brakuje,omnibusy,sksy,tenis stołowy,są jakies tańce chór zespół,klub sokół Serock była oferta karate nie wiem czego wymagac więcej???
  Dzieciaki i tak mają niewiele czasu dla siebie,przynajmniej mój wink
  Ja nie miałam tyle zajec poza nauką w szkole i naprawdę na dziwaka nie wyrosłam.A to przesciganie się gdzie i na co chodzi moje dziecko jest niezdrowe dla mnie wink
  A szkoła w Serocku jest na poziomie!!!Naprawdę!
  Troszkę życiowego nastawienia na przedmiotach praktycznych i będzie dobrze!!!To tyle,pozdrawiam wink)
 • justm33 02.12.10, 14:02
  Też tak uważam, chociaż co do stresu na muzyce, nie zgadzam się. To, że się od dzieciaków wymaga, to dobrze, bo uczą się dyscypliny, solidności, odpowiedzialności. Stresują się moim zsdaniem tylko te, którym kompletnie nic nie chce się robić, lub te od których poza lekcjami muzyki nikt niczego nie wymaga, a to bardzo źle. Ja uważam, że szkoła podstawowa w Serocku jest ok i oby tak dalej!
 • johnywalker69 01.12.10, 19:57
  zupełnie się nie zgodzę z osiągnięciami w konkursach pozaszkolnych. w zeszłym roku klasy szóste prezentowały bardzo wysoki poziom i zajmowały w konkursach wysokie miejsca między innymi z polskiego w powiecie pierwsze miejsce w konkursie polonistycznym, 2 i 3 w mitologicznym,wyróżnienia w kangurze matematycznym, drugie etapy w konkursach kuratoryjnych z matematyki,polskiego,przyrody . osiągnięć sportowych nie potrafię przytoczyć od ręki natomiast kto ma nagranie z zakończenia klas szóstych to może sprawdzić ( pamiętam że nagród było sporo). klasy piąte też nieźle rokowały. czego jeszcze chcieć od naszych dzieciaków więcej. uważam,że nasza szkoła nie ma się zupełnie czego wstydzić.
 • annamanuela 10.12.10, 23:53
  Jestem przerażona tym co czytam w tym wątku o serockim gimnazjum ?
  Moje dziecko niedługo kończy podstawówkę i nawet nie brałam pod uwagę wożenia go do innego miasta.
  Czy naprawdę jest tak źle?
  Czy naprawdę lepiej szukać gimnazjum gdzie indziej?
 • mariannajeden 26.11.10, 18:21
  jeśli chodzi o szkoły to mam dobre zdanie na temat nauczycieli, natomiast warunki w jakich muszą uczyć są tragiczne. nie wiem jakim cudem można zmieścić podstawówkę, gimnazjum i zerówkę w jednym budynku, oddzielając dzieci ścianką i zabronić gimnazjalistom wchodzić do podstawówki i odwrotnie, notabene szatnia i stołówka są wspólne. klasy liczą po 30 osób i więcej, jeśli w takiej grupie pierwszaków czy drugoklasistów nauczyciel jest w stanie jeszcze czegoś nauczyć oprócz pilnowania wszędzie obecnych dzieci to musi być cudotwórcą lub geniuszem. w gimnazjum klasy są również przepełnione, ale najważniejsze są chodniki, bo nawet na przejściu dla pieszych przy szkole niema na stałe osoby przeprowadzającej dzieci, prze ruchliwą drogę , pełną tirów, tylko 15 minut przed ósmą stoi straż miejska i to ma zapewnić bezpieczeństwo naszych dzieci na cały dzień, to co idą na 9,10 czy wracają ze szkoły mogą być ??????????
 • justm33 26.11.10, 22:28
  Do tego dojdą wszystkie sześciolatki, które zacznie obejmować obowiązek szkolny, czyli coś pomiędzy 60 a 90 dzieci ( 2, lub 3 klasy)....
 • aktywny15 27.11.10, 20:43
  Nie dziwmy się że są złe warunki w szkole w końcu została wybudowana przed wojną . W latach dwudziestych ubiegłego wieku ta szkoła była ogromna na tamte czasy ale ktoś zapomina że od tamtego czasu niedługo upłynie 100 lat . Czas najwyższy wybudować gimnazjum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • zielonaala 29.11.10, 11:08
  Podstawówka jest tu jeszcze w miarę... ok. Gimnazjum jednak raczej omijaj szerokim łukiem. Nauczuciele prezentują tu (włącznie z p.dyrektor) masakrycznie niski poziom - nie tylko nauczania, ale i kultury (niestety). Średnie szkoły są całkiem niezłe ( bardzo wymagający nauczyciele). Kiedyś było gorzej.
 • ro_bb 29.11.10, 13:46
  Może faktycznie coś się zmieniło... To w takim razie które gimnazjum w gminie jest lepsze oraz jak się plasuje w sercoka Alma Mater na tle innych szkół średnich w powiecie?
 • ro_bb 29.11.10, 14:17
  Częściowo sam znalazłem odpowiedź:
  Wyniki z roku 2009, Średni wynik egzaminu gimnazjalnego w gminie: część humanistyczna – 31,51; część matematyczna – 27,82, Serock 33,84/27,99, Zegrze 30,48/27,76, Wola Kiełpińska 30,20/27,71

  Szkół średnich z Serocka nie mogę znaleźć w żadnym rankingu
 • smyklaki 29.11.10, 18:02
  Dzięki za informacje, trochę powiało optymizmem, bo już zaczęłam się martwić. Mam jeszcze pytanie o przedszkole, czy trudno się dostać i jak oceniacie opiekę?
 • johnywalker69 29.11.10, 20:36
  opieka spoko można bezpiecznie jechać do pracy, natomiast dostać się do naszego przedszkola nie jest łatwo,trzeba trzymać rękę na pulsie, ale w przyszłym roku zerówki przechodzą do szkoły,więc w przedszkolu będzie więcej miejsc, niestety szkoła pęknie w szwach .
 • aktywny15 02.12.10, 07:53
  W kwietniu zobaczysz dwie podobnej wielkości listy przyjętych do przedszkola i takiej samej wielkości listę dzieci nie przyjętych . Fajnie????????
 • johnywalker69 02.12.10, 11:32
  No nie tak pesymistycznie. Według wypowiedzi wyborczych p.Burmistrza oraz p.Przewodniczącego Rady w przyszłym roku sytuacja w przedszkolu ulegnie zmianie!!!!!!!! Przedszkole opuszczą zerówki (3 grupy) i będą miejsca dla innych dzieci (40-60 miejsc).Prawdziwa rewolucja, więc głowa do góry, uśmiechy na twarze.
 • zielonaala 02.12.10, 13:05
  Dokładnie tak jak mówisz. Może być troszkę lepiej po przeniesieniu zerówek. Ale nie zmienia to faktu, że na takie miasto - przedszkole jest stanowczo za małe. Najgorsze jest to, że nikogo we władzach miasta to nie interesujesad.
 • aktywny15 02.12.10, 13:23
  Może będzie lepiej odrobinkę ?????
  A gdzie się pomieszczą trzy grupy zerówek w szkole jak już teraz dzieci uczą się na korytarzu.
  Ciekawe podejście do edukacji w Serocku
 • johnywalker69 02.12.10, 16:43
  kochani czytajcie sarkazm w wypowiedziach.
  moim zdaniem sytuacja lokalowa przedszkola,szkoły podstawowej i gimnazjum jest tragiczna .
  niestety nasze władze z panią radną Zawadzką na czele (była przewodnicząca komisji oświaty) nie chcą tego dostrzec. Mam nadzieję (po ostatniej sesji nikłą),że tym razem inny radny zajmie stanowisko przewodniczącego komisji oświaty. Choćby Pan Szajda, który jest nauczycielem czynnym i pewnie lepiej zrozumie problemy naszych szkół ,a nie tak jak była przewodnicząca która mówi publicznie,że Oświata jest jej konikiem a efekty wszyscy widzimy(znaczy się nie widzimy, bo nie ma na co patrzeć).
 • zielonaala 03.12.10, 11:34
  Tak, to bardzo smutne. Przecież dzieci uczą się w koszmarnych warunkach. Dojdą zeróweczki - a to są małe dzieciaczki. Czy w końcu ktoś zakasze rękawy i weźmie się do roboty? Miejmy nadzieję, bo już siedzą jak sardynki w puszce, to co będzie za rok?
 • aktywny15 03.12.10, 12:02
  W Serocku stosuje się rzymską maksymę "chleba i igrzysk" jak się pospólstwo dobrze zabawi to i o swoich kłopotach zapomni. Co prawda chleba czyli pracy nam nie dają za to igrzysk mamy w lato co weekend pod dostatkiem. Ale kłopoty same się nie rozwiążą , a i Rzym upadł . Problemy trzeba rozwiązywać a nie udawać że ich nie ma bo inaczej będzie to co z Cesarstwem Rzymskim tylko w wydaniu mikro.
 • johnywalker69 03.12.10, 12:24
  Na pierwszej sesji Radni otrzymali projekt budżetu na przyszły rok przygotowany przez p.Burmistrza i poprzednia Radę. Mam obietnicę,że już wkrótce będę mógł do niego zajrzeć i przeanalizować (szkoda ,że nie ma go na stronach gminy). Gdy się z nim zapoznam dam znać jakie są szanse na poprawę sytuacji szkoły i przedszkola w przyszłym roku. Poza tym polecam masowy udział w sesjach rady. Tylko poprzez obecność i wyrażanie woli mieszkańców możemy wesprzeć radnych ktorzy chcą zmian (nowych i starych).Jeżeli będziemy dalej chować głowy w piasek, to naszym władzom nie możemy tak naprawdę nic zarzucić, zawsze mogą powiedzieć,że nie było wyrażonej woli zmiany sytuacji,więc postępowali zgodnie z własną znajomością potrzeb gminy(i będą mieli rację). A w warunkach deficytu budżetowego zawsze są wybierane inwestycje pokazowe;mało nakładowe, mało ryzykowne, a mogące przynieść popularność.
 • green.california 03.12.10, 23:16
  Witam. Mogę Ci odpowiedzieć co ustaliła poprzednia Rada. Gimnazjum będzie przeniesione do szkoły średniej, gdzie jest sporo więcej miejsca i piękna sala gimnastyczna. Będzie również oddzielne wejście do gimnazjum. BRAVO.
 • si.gma 04.12.10, 12:12
  ...też to wiem od znajomego, który pracuje w szkole średniej.
 • zielonaala 04.12.10, 13:52
  Wszystko fajnie.... Tylko, że to jest zamiatanie problemu pod dywan. Przecież będzie to samo co było. Nierozumiem, jaki sens kisić teraz gimnazjalistów z uczniami szkoły średniej? Na dobre im to napewno nie wyjdziesad
 • si.gma 04.12.10, 14:14
  Witam. To nie będzie kiszenie, bo szkoła ma być rozbudowana. Przecież wszystkie szkoły w W-wie mają po kilka pięter więc spokojnie. Pozdrawiam
 • fredekzpoczty 04.12.10, 16:01
  A skąd to wiesz moja droga sig.mo . Przede wszystkim jest to na razie tylko pomysł( przyznaję dobry) ale zespół szkół należy do szkół powiatowych,więc i powiat ma coś do powiedzenia (od razu dodajmy kilka miesięcy na załatwienie formalności). Przyznaję, że faktycznie na spotkaniu z forum samorządowym p.Burmistrz to rozwiązanie zasugerował ale sam nie sprawiał wrażenia przekonanego. Poza tym przedstawił to jako kolejne rozwiązanie czasowe (bez propozycji rozbudowy, a rozbudowę uważam za sensowny pomysł).Pozostanie ciągle problem braku sali do ćwiczeń i występów w przedszkolu, ale zdaję sobie sprawę,że na dzień dzisiejszy nie ma jak go rozbudować (brak miejsca).
  A tak w ogóle wkrótce poznamy budżet gminy przygotowany przez Burmistrza i jego Radę i wtedy będziemy mogli operować faktami a nie tylko obietnicami.Szczerze pragnę nie mieć się do czego przyczepić; zdaję sobie dobrze sprawę ze stanu finansów gminy, więc nie oczekuję cudów.
 • si.gma 04.12.10, 16:13
  Odpowiedź na Twoje pytanie jest kilka postów wyżej drogi fredkuzpoczty, wiem, ze szkoła należy do powiatu i mam nadzieję, że nie będzie to kilka miesięcy. Czy tak nie przyjemniej się rozmawia. Pozdrawiam
 • aktywny15 04.12.10, 16:58
  Wszystko jest fajnie ale nie rozumiem dlaczego robić kolejną prowizorkę z gimnazjum bo jedną zrobiono w szkole podstawowej . Czy naprawdę nasza gmina jest taka biedna i nie stać jej na budowę nowego gimnazjum w serocku nie wierzę że tak jest . Budowę można przecież rozłożyć na kilka lat jak to zrobił Nieporęt . Myślmy perspektywicznie.
 • si.gma 04.12.10, 17:49
  ...czy ja wiem czy byłaby to prowizorka, gdyby dostawiono np. piętro. Zresztą pożyjemy - zobaczymy. pozdrawiam
 • aktywny15 04.12.10, 18:07
  Według starego przysłowia gdy coś jest do wszystkiego to jest do niczego . Ale masz racje zobaczymy co przyniesie nam kolejny rok .
 • psychomaszyna 04.12.10, 18:49
  Czyli powiat ratuje sytuację, bo gmina Serock nie umie sobie poradzić. Była i jest do wzięcia kasa z Unii, ale UG Serock stać tylko na kolejny "park", który nie zaspokaja żadnych rzeczywistych potrzeb społecznych, ale tylko potrzeby "estetyczne" burmistrza. No chyba meneli, którzy będą mięli znakomite miejsce do obalania piwka, albo jaboli w letnie wieczory, że aż nieprzyjemnie będzie przejść.

  Niech ktoś spojrzy na statystyki jakie jest wykorzystanie funduszy europejskich w gminie Serock. Żałość, żałość.
  Wynik wyborów gwarantuje, że obecne władze dalej będą tkwiły w maraźmie nie widząc potrzeb społecznych.

  Dlaczego nie ma w Serocku żadnego porządnego placu zabaw dla dzieci? To co jest przy "parku" koło Pułtuskiej wywołuje pusty śmiech. Żwir, piaskownica gdzie sikają psy, żadnych urządzeń dla mniejszych dzieci. Dla mnie wzorem jak można to urządzić jest plac zabaw w Warszawie w parku koło placu Wilsona. Czemu gmina nie ubiegała się o coś takiego z funduszy unijnych?

  Postawię jeszcze jeden temat - czemu jedyny żłobek w powiecie jest w Legionowie? Czy Serock nie mógłby rozbudować przedszkola i zrobić czegoś dla małych dzieci? A jeżeli przepisy nie pozwolą, to czy gmina Serock w jakikolwiek sposób próbuje rozwiązać taki problem np. wspierając jakieś inicjatywy oddolne?

  Wszyscy się podniecają, że w Serocku jest czysto, wysprzątane. I że to zasługa władz i burmistrza. Dopowiem, że jedna z nielicznych. Bo w Serocku nie udało się wiele więcej.

  Czym więcej się może Serock pochwalić?
 • chce_dobrze 04.12.10, 22:50
  przeciez w "sorbonie" i tak duzo miejsca nie ma. gdyby wybudowali nowy budynek z drugiej strony hali sportowej to moze byłby sens bo dobudowywać piętro w obecnej szkole to bezsens..
 • zielonaala 06.12.10, 09:20
  Przede wszystkim, to nie jest dobre dla dzieci. Wiadomo co się dzieje, kiedy upchnięto gimnazjum do podstawówki. Oczywiście ucierpiały dzieci młodsze. Teraz chce się dać wycisk dzieciom z gimnazjum (ci z ze średnich nie będą ich głaskać po głowach niestety...). Skoro miasto stać na jakieś durne drzewka i kostkę do parku, to może ktoś zajmie się takim problemem. Jest przecież tyle możliwości ( mniejsze gminy potrafiły wybudować gimnazja). Dlaczego w naszym UG wszyscy mają gdzieś potrzeby młodszych? Dlaczego za głupotę i brak wyobraźni dorosłych mają płacić dzieci??
 • aganiok32 06.12.10, 10:28
  Dlaczego? Dlatego, że łatwiej jest posadzić drzewka i wyłożyć kostkę niż zrobić coś sensownego. Gimnazjum mogłoby spokojnie powstać w miejscu obecnego "parku".
 • aktywny15 06.12.10, 14:30
  Serock nie jest biedną gminą . Przy dochodach blisko 40 milionów stać miasto na wybudowanie gimnazjum. Jedynie czego brak to tylko dobrej woli władz żeby podjąć taką decyzje. Biedniejsze gminy już dawno wybudowały gimnazja dla dobra swoich dzieci .
 • annamanuela 10.12.10, 23:55
  Jestem przerażona tym co czytam w tym wątku o serockim gimnazjum ?
  Moje dziecko niedługo kończy podstawówkę i nawet nie brałam pod uwagę wożenia go do innego miasta.
  Czy naprawdę jest tak źle?
  Czy naprawdę lepiej szukać gimnazjum gdzie indziej?
 • zielonaala 21.12.10, 22:29
  w zasadzie... wziełabym to pod uwagę. Jeśli nie stanowi to dla Was większego kłopotu, to radzę pomysleć o innych miastach. Serockie gimnazjum - to ostateczność, niestety..
 • oliwkawawa 25.03.14, 13:01
  Podbijam temat.

  Jakieś nowe wieści o serockiej podstawówce, gimnazjum? ew. o przedszkolu państwowym też mile widziane wink
 • mellani81 30.03.14, 11:35
  Witam.
  Ja mam syna, który jako sześciolatek poszedł do pierwszej klasy w Serocku. Mamy ponad połowę roku szkolnego za sobą i jest dobrze. Nie mogę narzekać na nastawienie nauczycieli i zajęcia dodatkowe. Od razy zostały nam zaproponowane zajęcia wyrównujące /z których mój syn po pół roku już nie musi korzystać, bo nie potrzebuje/. Wiem, że są też dodatkowe zajęcia sportowe dla chętnych - bezpłatnie. Generalnie uważam, że zrobiłam bardzo dobrze posyłając go do szkoły wcześniej.
  To co na pewno utrudnia życie szkolne, to ogromny tłok w starym budynku. A od września mają dość kolejne 4 klasy pierwszaków.
  Jeżeli chodzi o przedszkole, to dla mnie tylko Samorządowe. Mój syn był przez rok w Zegrzu i powiedziałam - po moim trupie pójdzie tam moje drugie! Tam był dramat. Tu trafiliśmy na kochane, bardzo czujne na dzieci Panie. Można było zapytać i porozmawiać o wszystkim. W tym roku zrobię wszystko żeby dostała się tam moja córka.
  Pozdrawiam
 • jaworsen 28.04.15, 09:48
  Gimnazjum serockie kończyło w zeszłym roku moje dziecko. Naprawdę byłem zadowolony i nie żałuję, że nie woziłem go gdzieś dalej. Teraz uczy się w bardzo dobrym liceum w Warszawie, gdzie bez problemów się dostało. Jedno na pewno nie ulega wątpliwości: Serock bije inne szkoły gminne na głowę.
 • serockadama 31.03.14, 22:10
  też mam córkę w tej klasie i jest OK!
  Szkoła w Serocku jest na 100% najlepsza w gminie.
 • oliwkawawa 01.04.14, 22:54
  Mój syn we wrześniu rusza właśnie jako 6latek do szkoły. Jestem lekko przerażona tą myślą, ale zobaczymy. Typ dziecka które nie usiedzi w miejscu i skupieniu dłużej niż 7 minut...

  Córka startuje do przedszkola, jutro składam papiery, więc może będą w jednej grupie dziewczynki wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.