Dodaj do ulubionych

Gmina Serock - jedeo wielkie WYSYPISKO ŚMIECI

24.10.10, 21:37
Czy uważacie, że mieszkamy w czystej gminie ????

Bo ja mam wątpliwości. Mieszkam już tu ponad 5 lat. Jeżdżę dużo na rowerze i obserwuję.
Śmieci zalewają naszą gminę. Warto jednak zastanowic się KTO ŚMIECI ??????????
Odpowiedź jest smutna ....
To nie są obcy, to nie są osoby będące przejazdem, TO MY SAMI SRAMY WE WŁASNE GNIAZDO !!!!!!!
Sam zauważyłem scenkę, kiedy wychodzi ~4 letnie dziecko z matką ze sklepu, dziecko wyrzuca papierek po lodzie a matka nie reaguje .... wniosek ..... matka robi tak samo.
Jak zwróciłem uwagę, to usłyszałem żebym się nie wp.....lał w wychowanie dziecka.
Nie wspomnę już o grupkach młodzieży.

Pytań mam kilka .... Gdzie są radni ????? Gdzie jest policja ?????? Gdzie jest Straż Miejska ?????? Co robi kościół ??????? Czy nie wstyd Panu Panie Burmistrzu Sokolnicki ?????????????
Wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytor zaawansowany
  • nahierneur 25.10.10, 09:39
    Biorąc pod uwagę, że cała Polska jest jak jeden wielki śmietnik. To Serock w tym rankingu jest najczystszym miastem.
  • victor2541 25.10.10, 17:01
    To jedź Stary nawet na Podlasie nie mówiąc o Wielkopolsce ... tam nie ma takiego syfu.

nahierneur napisał:

> Biorąc pod uwagę, że cała Polska jest jak jeden wielki śmietnik. To Serock w ty
    > m rankingu jest najczystszym miastem.
  • ppelagia 01.08.11, 10:05
    dobresmile)
  • raf602 25.10.10, 19:20
    Tak, szczególnie worki ze śmieciami leżące na poboczach dróg przykuwają uwagę. To świadczy o kulturze tych osób, które je tam pozostawiają.
    Ale... czy na ten proceder nie ma również wpływu wysoka cena wywozu śmieci ? Wiem, że w Legionowie funkcjonuje system gospodarowania odpadami, za który mieszkańcy płacą chyba(?) 8zł/osobę/miesiąc bez limitów na ilość śmieci. Jeszcze 5 lat temu płaciło się 54zł rocznie (!) i wyrzucało się śmieci do zbiorczych pojemników, aż nagle nastąpiła zmiana na 18zł (teraz 20zł) za 120l pojemnik.
  • aganiok32 25.10.10, 21:29
    Opłaty za śmieci są w naszej gminie zdecydowanie za wysokie. Dodatkowo chyba nikt nie sprawdza kto z kim i na jakich zasadach podpisał umowę na wywóz śmieci. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, kiedy rodzina powiedzmy 5-6 osobowa płaci za jeden 120 litrowy pojemnik na miesiąc! Co się dzieje ze śmieciami? Ano są właśnie wyrzucane gdzie popadnie - także do Zalewu Zegrz. lub są palone w piecach ( a później zdziwienie, że ktoś miał raka płuc, a przecież nie palił papierosów...) Pisałam już zresztą o tym. O ile śmieci z lasów można jakoś usunąć to jestem przerażona skalą spalania śmieci w piecach i skutkami tego procederu. Mieszkam w centrum Serocka i od kilku tygodni dym wdziera mi się do mieszkania przez rozszczelnione okna. Gmina chwali się, że prowadzi jakąś akcję przeciwko spalaniu śmieci, ale zupełnie nie wiadomo na czym a akcja polega i mam przeczucie, że to jakiś pic na wodę.

• spodeck 26.10.10, 08:50
    Troszkę też już kiedyś napisałem co na ten temat myślę. Dla przypomnienia:
    forum.gazeta.pl/forum/w,28448,116032841,116040013,Re_Ochrona_srodowiska_w_Serocku_nie_istnieje.html
    I dalej zastanawiam się co za geniusz w UMiG wyliczył, że indywidualnie będzie taniej. Tak jak napisałem już wcześniej - moim zdaniem dla 3-4 osobowej rodziny 2*120l miesięcznie to minimum, a to jest koszt ok. 40zł, czyli 10 zł na głowę - więcej niż podatek śmieciowy w Legionowie. Ogólnie stawki tego podatku w innych gminach w Polsce bywają wyższe, bo i np. 13,50 od osoby w gospodarstwie. Ale to jest też cena czystości naszego otoczenia. Niestety tak już w społeczeństwie jest, że niektórym nie wystarcza wyobraźni na tyle żeby ten problem ogarnąć od strony ekologicznej oraz ekonomicznej patrząc z perspektywy całej gminy.

Ale już od urzędnika UMiG należałoby tej wyobraźni wymagać i to nawet w szerszym zakresie niż przeciętnego obywatela. Ale mam wrażenie, że nie było rzetelnej analizy i prognozy ekonomicznej, analizy potencjalnego wpływu takiej czy innej decyzji na środowisko oraz chociażby prostej kalkulacji kosztów sprzątania porzuconych śmieci. Dlatego chyba tylko w Serocku mając w ręku taki atut jak społeczne "TAK" w referendum udało się ten temat tak pięknie zamieść pod dywan praktycznie trzema słowami - "bo będzie drożej". O ile drożej? I dla kogo? Dla tych co wywalają śmieci zawsze będzie drożej wrzucać je do pojemnika, chyba że będą musieli za niego obligatoryjnie płacić.
    Jak w tym momencie przeciętnie rozgarnięty mieszkaniec porównując stawki podatków śmieciowych i koszt indywidualnej umowy ma nie poczuć się zrobiony w balona? No jak?

Ale cóż, ważne że Rynek ładniutki, kwiatki rosną, zawsze można jakichś dostojnych gości dookoła oprowadzić, zdjęcie sobie do urzędowej gablotki pstryknąć. W końcu z Rynku śmieci nie widać...

M.
  • victor2541 26.10.10, 12:49
    Piszecie o tym, że 5-osobowa rodzina zużywa jedynie 120 l pojemnik ....... oczywiście to anormalne.

Jest jednak rozwiązanie, które od wielu lat z powodzeniem stosowane jest w spółdzielniach mieszkaniowych ......
    Wystarczy ustalić konkretną stawkę (np 8 PLN) za wywóz śmieci od zameldowanej osoby. Wówczas 3-osobowa rodzina zapłaci 24 PLN a 5-osobowa - 40 PLN. Nie zależało by to od ilości wyprodukowanych śmieci !!!!

Rozwiązanie proste a czemu nie jest to stosowane ???????
  • mackowy1 26.10.10, 18:32
    a ja nie wiem, jak wam się udaje zapełnić miesięcznie ten 120 l pojemnik. W mojej czteroosobowej rodzinie jeszcze się nie zdarzyło, żeby zapełnić cały. Jeśli naprawdę segregujemy śmieci zgodnie z zasadami segregacji, to do pojemnika wrzucamy naprawdę minimalną ilość śmieci. odpadki z posiłków zjadają zwierzęta, wszystko inne idzie praktycznie do worków z segregacją. Co wy wrzucacie do tych pojemników?

żeby nie było, nie uważam, że problem śmieciowy w gminie nie istnieje, bo istnieje - to oczywiste. przez ciekawość jeno pytam o te pojemniki wink
  • lezkalive 27.10.10, 18:59
    prawdę napisał mackowy1 jeżeli segreguje się śmieci zgodnie z zasadami to pojemnik 120 l wystarcza na miesiąc. Coraz więcej ludzi już to potrafi ale jeśli nasi włodarze myśleli że ludziom będzie lepiej to chyba tylko o swojej wygodzie myśleli nie widząc konsekwencji (zaśmiecone lasy,rowy przydrożne itd) .Podobno ma to się zmienić tzn. gmina ma zająć się wywozem śmieci czyli podpiszą umowę z firmą która będzie im odpowiadała a nas obciążą kosztami na osobę (?)

Tak czy inaczej mogliby się tym zająć
  • bishke 29.10.10, 11:07
    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchet
  • victor2541 29.10.10, 13:46
    dziękuję za głos w temacie !!!

bishke napisał:

> "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzenia
    > mi własnej osobowości" - Terry Pratchet
  • yet.i 30.07.11, 18:00
    Znam dom, który wcale nie ma kosza na śmieci, a te bynajmniej nie zalegają wokół domu.
    Wniosek, co się dzieje ze śmieciami, nasuwa się sam.
    Do tego niedawno wycieli kilka ogromnych świerków.
    Przypuszczać należy, że bez pozwolenia.
    Co radzicie zrobić z tym tematem?
  • imicus 30.07.11, 20:30
    MOzesz poinformowac wydzial ochrony srodowiska. Ale najprawdopodbniej uslysz tam ze kazdy musi sobie jakos radzic.
  • ppelagia 01.08.11, 10:09
    bishke napisał:

> "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzenia
    > mi własnej osobowości" - Terry Pratchet

bishke - to nie dotrze do ciemnogrodu - ale może masz rację, może próbować trzebasmile
  • annamanuela 22.10.11, 23:25
    Ja tez używam więcej niż trzy wykrzykniki i gdyby twierdzenie o zaburzeniu osobowości takich ludzi wysnuł światowej sławy, ceniony i uznany psycholog mogłabym w to uwierzyć, ale Terry Pratchett jest tylko pisarzem i to science fiction, więc może być tak, że on sam ma zaburzenia osobowości.
  • psychomaszyna 31.07.11, 23:16
    Śmieci wszędzie, to nie tylko jeden problem. Niech ktoś się przejdzie wieczorem, szczególnie kiedy robi się zimniej i powącha to co się wydziela z kominów. Z co drugiego, co trzeciego śmierdzi palonymi plastikami, czy gumami. I nikt tego nie pilnuje, ani za to nie gania.
    Szkoda, że UE nie nałożyła jakiś limitów na zanieczyszczenia z prywatnych kominów, bo może to by podziałało.
    A tymczasem gadu gadu w Serocku i nikt nie wpadł na to, że od takiego syfu w powietrzu, to się choruje na raka. Ale na wsi liczy się tylko, aby taniej, więc czego się spodziewać.
  • ppelagia 01.08.11, 10:22
    psychomaszyna napisał:

"Ale na wsi liczy się tylko, aby taniej, więc czego się spodziewać"

Serock to faktycznie nie metropolia (wioseczka bym powiedziała, wiocha nawet) - ale Ty kolego masz zdecydowanie jakiś kompleks ze wsią w szerszym znaczeniu tego słowa związany, z serca współczuję, na pocieszenie dodam, że statystycznie rzecz biorąc są spore szanse, że kiedyś i dla Ciebie zaświeci słońcesmile
  • imicus 21.10.11, 10:07
    katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10509704,Gonic_palaczy_smieci_bez_litosci.html
    Jak widac mozna walczyc z palaczami smieci, trzeba tylko chciec
  • ppelagia 01.08.11, 11:08
    victor2541 napisał:

> Czy uważacie, że mieszkamy w czystej gminie ????

Taksmile

spokojnie victorze2541 bo normalnie nie wytrzymasz tego napięciasmile
  • victor2541 03.08.11, 21:55
    ppelagia napisała:

> victor2541 napisał:
    >
    > > Czy uważacie, że mieszkamy w czystej gminie ????
    >
    > Taksmile
    >
    > spokojnie victorze2541 bo normalnie nie wytrzymasz tego napięciasmile

Ja jestem spokojny ale obawiam się ppelagio, że twój głos niewiele wniósł do sprawy wink
  • victor2541 02.10.11, 22:03
    Dzieci nasze sprzątają (patrz link)
    www.serock.pl/493-49ec6614ceb6d-31252-p_1.htm
    ... a nasze gminne lasy, pola i łąki wciąż robią za darmowe wysypiska.
    Nie dalej niż dziś jadąc na rowerze w miejscowości Łacha przy niebieskim szlaku rowerowym
    widziałem rzuconą wersalkę i komodę, a w Wierzbicy np. przy jednej z uliczek na czyimś żywopłocie (tak na wysokości 2 metrów nad ziemią) wisi namiot ... trochę podarty ale rozłożony. Zdolny, kreatywny i oszczędny mamy naród.
    Każde 20 PLN nie wydane na wywóz śmieci można przecież wydać na wódkę
  • bystra211 21.10.11, 23:57
    Mnie bardziej przeraża ogólne wypompowywanie szamba na działkach. Mieszkam w Borowej Górze i mój sąsiad wylewa nagminnie, a widać, że pieniędzy im raczej nie brakuje. Dziadostwo - mam dosyć. W lecie nie można opędzić się od much i otworzyć okna. A śmieci też pali i to w biały dzień - jak jestem z młodym na podwórku.
  • annamanuela 22.10.11, 23:09
    A czy nie można zgłosić takiego postępowania do odpowiednich służb?
    To chyba działanie niezgodne z prawem?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka