Dodaj do ulubionych

Zbyt dużo światła na drogach serockich

26.01.12, 18:24
Uważam, ze te drogi są zbyt mocno oświetlone, nie ma takiej potrzeby zwyczajnie. to kosztuje zbyt duzo.
Obserwuj wątek
    • zembaty66 Re: Zbyt dużo światła na drogach serockich 26.01.12, 20:05
      Przede wszystkim to kosztuje dużo za dużo, a nie jest potrzebne, bo można jechać wolniej albo/i ostrożniej. Spory kawał kiedyś przed skrętem na Dębe był nieoświetlony i nie było z tego powodu wypadku, każdy bowiem wiedział. Jeździłem tamtędy, żeby nie było głupich komentarzy... Oświetlenie dróg powoduje zwiększone zużycie energii do niepotrzebnego zupełnie oświetlenia ich czyli zwiększone zatrucie środowiska... I to nie węgiel jest winien jak chce UE, ale jej zasrane normy powodujące, że trzeba takie odcinki oświetlać...
        • zembaty66 Re: Zbyt dużo światła na drogach serockich 28.01.12, 12:20
          Bezsensowny to jest twój wpis. To, że ty musisz włączać gdzieś długie nie znaczy, że każdy jest taką gapą.
          Pojeździłabyś przez zaporę to dopiero byłaby tragedia, dlługie leśne odcinki całkowicie ciemne, no zgroza po prostu wink
          Takie świecenie zwyczajnie jest nie potrzebne i zwyczajnie zatruwa środowisko, to są fakty, a twój wpis... No cóż... Pominę milczeniem...
            • w.iwo Re: Zbyt dużo światła na drogach serockich 28.01.12, 17:15
              odnoszę wrażenie że ten wątek powstał po to by zdyskredytować forumowiczów... dopiero co narzekali że ciemno a teraz że za jasno wink)))

to że burmistrz chce dogadać się z generalną dyrekcją dróg i autostrad jest pozytywne, bo wiele z gmin z racji ponoszenia dużych kosztów i problemów z negocjacjami z trudnym przeciwnikiem, nie chce rozmawiać i ulice są nadal ciemne... koszty, normy, protestujące samorządy powodują że podobno nadal trwają prace nad prawnymi aspektami przejmowania oświetlenia przy drogach krajowych... tak czy siak to duże obciążenie dla budżetu gminy
              • zembaty66 Re: Zbyt dużo światła na drogach serockich 30.01.12, 23:33
                Nie tylko duże obciążenie, to pieniądze wyrzucone, jeśli nie w g...wno to w niebo. Jedyny zysk to może taki, że za sto tysięcy lat obca cywilizacja dostrzeże na swoim niebie te światła na moście w Zegrzu i wyśle do nas delegację biznesową założyć nam tu tę wymarzoną Biedronkę... no, ale to chyba nie wszyscy z nas doczekają, zwłaszcza ci torumowi śledziennicy mogą mieć kłopot, doczekan napewno ja i radny Tyka, ja bo zawzięty jestem a radny Tyka, bo on czekać będzie dalej na realizację tych postulatów swoich...
                PS. W Izbicy, zwłaszcza na odcinku z Dębego światła jest za dużo, oświetla tam głównie pola, sady i ryjące krety...
                • obi_oba_ma Re: Zbyt dużo światła na drogach serockich 01.02.12, 22:49
                  Każdy z nas ma prawo być egoistą, mieć w nosie dobro wspólne i dbać tylko o swoje interesy. Mają więc np. mieszkańcy Zegrza prawo molestować władze gminy o oświetlenie mostu bo im się przyjemniej przez ten most "spaceruje" przy romantycznym blasku latarni niźli w ciemnościach egipskich. Mają prawo kierowcy żądać oświetlenia, bo są tam przejścia w poprzek drogi dla owych pieszych autochtonów i czasowo przebywających w CSŁiI, a mało kto lubi występować w roli świadka w sprawie własnej. Mam prawo i ja powiedzieć, że wyłączenie oświetlenia przy pozostawieniu sygnalizacji świetlnej to błysk po oczach kierujących do oślepiania prowadzący. Więc choćby tą drogą - dzięki Panie Burmistrzu za pstryknięcie guziczkiem.
                  • zembaty66 Re: Zbyt dużo światła na drogach serockich 05.02.12, 05:56
                    obi_oba_ma napisała:

> Mają więc np. mieszkańcy Zegrza prawo molestować władze gminy o oś
                    > wietlenie mostu bo im się przyjemniej przez ten most "spaceruje" przy romantycz
                    > nym blasku latarni niźli w ciemnościach egipskich.

Heh, mało romantyczne pokolenie wyrosło, nikt tam nie spaceruje... A most jest "westchnień"...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka