afera w urzedzie?! Dodaj do ulubionych

 • drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
 • drzewko odwrotne
 • widze pierwsza strone, ale nie mam gazety. o co chodzi, ktos wie?

  www.gazetapowiatowa.pl/index.php
  • - Wiecie jak się to załatwiało? Przynosiło się dokumenty do urzędu, a urzędniczka z Referatu Gospodarki Gruntami i Planowania Przestrzennego wykonywała bez faktury dokumentację na swoją firmę, dawała do podpisu innemu pracownikowi i sprawa zyskiwała priorytet. Ile takich przekrętów było, nie wiem, ale jakaś kontrola była kiedyś w urzędzie . Potem zrobiło się cicho, ale wiem, że coś się tam dzieje nadal, tylko pieczątki podbija ktoś inny - usłyszeliśmy w słuchawce telefonu, który anonimowy nie był. Jednak obawy przed zemstą spowodowały, że rozmówca poprosił, by nie ujawniać jego tożsamości.

   tyle udało mi się wyczytać z pierwszej strony. Na resztę muszę niestety zaczekać do jutra.
  • Mnie to już nic nie zdziwi jeśli chodzi urzędy państwowe i samorządowe. Władze państwowe i samorządowe oraz wysoce postawieni pracownicy urzędów i instytucji państwowych żyją w innym świecie niż my zwykli ludzie. To co robią i mówią świadczy, że są ponad wszystko i wszystko im wolno. Uważają się za nietykalnych i myślą, że wywiną się ze wszystkiego. Nie liczą się z ludźmi i mają gdzieś nasze potrzeby, a przecież istnieją dla ludności i ich obowiązkiem jest "dbałość o wykonywanie zadań publicznych, z uwzględnieniem interesów państwa oraz indywidualnych interesów obywateli."
   • fakt, dziś gadałem ze znajomymi, ta 'afera' ponoć już była nie raz odgrzewana.
    z jednej strony więc nie robi większego wrażenia na 'starszych' mieszkańcach, a z drugiej zastanawia, że skoro już tyle razy wychodziła, do tej pory nic z tym nie zrobiono. Ale właśnie przez takie akcje ja nie chcę być radnym- ludziom tak naprawdę jest wszystko jedno, kto nimi rządzi, byle 'gorzej' nie było.
  • Jakieś czarne chmury wiszą nad naszym Urzędemwink. Ciekawe czy Pan Burmistrz zareaguje jakoś na ten artykuł?. A Gazeta Powiatowa zaczyna mi się coraz bardziej podobać.
   • rodos321 napisała:

    > Ciekawe czy Pan Burmistrz zare
    > aguje jakoś na ten artykuł?

    Obrazi się, bo on się ostatnio na wszystko i na wszystkich obraża. Taki obrażalski się stał.
    • a ja myślę, że będzie cisza na ten temat, tak aby przeczekać. Potem się wszystko po kościach rozejdzie. Swoją drogą to jest dla mnie niepojęty cynizm, że człowiek, który wykorzystywał kierownicze stanowisko w samorządzie, to prowadzenia działalności gospodarczej, tym samym łamiąc ustawę, nadal bez najmniejszej żenady pracuje na swoim stanowisku.

     Plują im w twarz, a oni mówią, że deszcz pada...
     • Władza jest jak narkotyk!
      Ja myślę, że zostaną skrytykowani żurnaliści!
      • Ale mi afera, odgrzewanie kotletów . W urzędzie luzik - nic się nie stało ( chociaż pracowników się nie pytajcie ).
       Sekretarz ma list żelazny i nie musi być wykształciuchem - ważne że zna się na robocie , jak nikt inny potrafi ustawić jedyny słuszny kierunek .
       Ten artykuł to jątrzenie przed wyborami radnego , ja oddam w ciemno głos na kandydata Pana Burmistrza.

       • I bardzo dobrze! Przecież o to właśnie w demokracji chodzi, aby każdy głosował jak chce smile Daj Ci Panie Boże zdrowie - głosuj jak chcesz! Choćby w ciemno. Swoją drogą, to każda władza marzy o takim wyborcy, który nawet w ciemno by na nią głosował. No nic...


        -------------------------
        A cesarz Kaligula chciał mianować swojego konia konsulem...
        • dobrze więc, że są te wybory uzupełniające bo ciekawych rzeczy można się dowiedziećwink może choć paru nowym osobom otworzą się oczy po takich artykułach. Ja pójdę na wybory ale w ciemno nie będę głosować
       • zabullidor napisał:
        <Sekretarz ma list żelazny i nie musi być wykształciuchem - ważne że zna się na robocie , jak nikt inny potrafi ustawić jedyny słuszny kierunek .>
        Jedyny słuszny kierunek - czyli wracamy do czasów PRL-u?. A jaka jest rola w tej partii burmistrza?
       • zabullidor napisał:

        > Sekretarz ma list żelazny i nie musi być wykształciuchem - ważne że zna się na
        > robocie , jak nikt inny potrafi ustawić jedyny słuszny kierunek .

        Pozdrowienia dla Zabullidora oraz dla wszystkich zapatrzonych w jedynie słuszny kierunek i jedynie slusznego, umiłowanego przywódcę smile
        Wykształciuch
  • Podejrzewam, że warto by się przyjrzeć wykształceniu innych osób w urzędzie bo przecież wykształcenie nie jest ważnym kryterium przy wyborze urzędnika...
   • Czy sekretarz Kanownik dalej pracuje, czy może już nie? Ile jeszcze narobi przekrętów? Z artykułu wynika, że robił przekręty - tak? Ktoś sprawdzał, czy burmistrz planuje zareagować? Rozliczyć go z tego?
    • pracuje, nikt sobie nic z tego nie zrobił, ponoć tylko 'powiatowa' jest zła i wszyscy, którzy ją czytają. no i oczywiście my, że dyskutujemy tutaj o tym :]
    • ppelagia napisała:

     > Czy sekretarz Kanownik dalej pracuje, czy może już nie? Ile jeszcze narobi prze
     > krętów? Z artykułu wynika, że robił przekręty - tak? Ktoś sprawdzał, czy burmis
     > trz planuje zareagować? Rozliczyć go z tego?

     Wyspiański napisał w Weselu:
     Coż tam Panie w polityce ?
     Chińczycy trzymają się mocno.


     A ja napiszę: Kanownik trzyma się mocno, bardzo mocno.
     • Niestety, nie tylko sekretarz nadal piastuje swój urząd, również Pani wymieniona w artykule, nadal bez żadnych przeszkód świadczy odpłatne usługi na rzecz urzędu gminy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.