Dodaj do ulubionych

Kto kandyduje w Zegrzu

22.04.12, 17:48
W Zegrzu kandydują trzy osoby:
1. Leszek Bielowicz - z własnego komitetu
2. Betina Dubiel - KWW Pana Mroza z Serocka
3. Adam Lipowski - z własnego komitetu
Obserwuj wątek
    • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 22.04.12, 22:30
      Witam

potwierdzam - Adam Lipowski mieszkaniec Zegrza z własnego komitetu. Bardzo ciekawe są podane tutaj kandydatury z komitetów serockich. Serock bardzo się troszczy o sprawy Zegrza, czy chodzi o to aby Zegrze coraz mniej znaczyło w Gminie? Każdy znajdzie wygodną dla siebie odpowiedź.

pozdrawiam
      Adam Lipowski
        • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 23.04.12, 10:30
          Witam Pana

otóż w przypadku naszej gminnej społeczności, w tym zegrzyńskiej, uważam że ważne są oba aspekty. W tym temacie trochę za wcześnie zabrałem głos. Poczekajmy na ogłoszenie Komisji Wyborczej. Jeśli chodzi o Pana stwierdzenie, to idąc dalej tym tokiem rozumowania bardzo dobry człowiek np. ze Szczecina byłby dobrym kandydatem z Serocka lub Zegrza? Mówimy tutaj o samorządzie lokalnym. Reasumując, zdecydują nasi wyborcy - mieszkańcy danego okręgu wyborczego. Co do mojego programu, to przedstawiam go na spotkaniach w poszczególnych wspólnotach mieszkaniowych w Zegrzu. Dzień po dniu jestem do dyspozycji kolejno każdej z 20 wspólnot. Niestety, na Osiedlu w Zegrzu nie mamy sali, którą można by wynająć i zaproponować spotkanie mieszkańcom (a jest ich niecałe 1200). Będzie także mój program dostępny na mojej stronie na Facebook'u. Tutaj, na forum, nie wiem jakie jest zainteresowanie tematem, ilu jest forumowiczów z Zegrza. Jeśli będą, to także taki program się pojawi.

pozdrawiam
          Adam Lipowski
          • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 23.04.12, 10:51
            adamzegrze napisał:

Jeśli chodzi o Pana stwierdzenie, to idąc dalej
            > tym tokiem rozumowania bardzo dobry człowiek np. ze Szczecina byłby dobrym kan
            > dydatem z Serocka lub Zegrza? Mówimy tutaj o samorządzie lokalnym.

Nie zrozumał Pan. To jasne, że kandydaci muszą być z Zegrza (tam zameldowani) a to czy startują z komitetu serockiego, czy zegrzyńskiego to bez znaczenia.

Co do mojego prog ramu, to przedstawiam go na spotkaniach w poszczególnych wspólnotach mieszkanio
            > wych w Zegrzu. Dzień po dniu jestem do dyspozycji kolejno każdej z 20 wspólnot.
            > Niestety, na Osiedlu w Zegrzu nie mamy sali, którą można by wynająć i zapropon
            > ować spotkanie mieszkańcom (a jest ich niecałe 1200). Będzie także mój program
            > dostępny na mojej stronie na Facebook'u. Tutaj, na forum, nie wiem jakie jest z
            > ainteresowanie tematem, ilu jest forumowiczów z Zegrza. Jeśli będą, to także ta
            > ki program się pojawi.

Otóż robi Pan spotkania we wspólnotach tylko frekwencja podobno licha. Może właśnie wrzucić do netu to sobie ludzie poczytają skoro nie chcą przychodzić. Na tym forum jest pewnie paru ludzi piszących z Zegrza ale czytających jest na pewno dużo więcej. Czy mógłby Pan coś napisać także o swojej dotychaczasowej działalności społecznej ?
            • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 23.04.12, 11:28
              Ponownie się z Panem do końca nie zgodzę.
              Czy komitet wyborczy utworzony w Serocku, a wystawiający kandydata z Zegrza w Zegrzu robi to całkowicie bezinteresowanie z "miłości" do Zegrza? Czy gdyby wybory nie były równocześnie w okregu nr 1 w Serocku, to taki komitet by powstał? Oczywiści mój komitet mógł także wystawić kandydata w okręgu wyborczym nr 1 w Serocku (mieszkańca Serocka), ale takiego pomysłu na serio nie braliśmy pod uwagę. Czy taki radny jest w pełni niezależny.
              Moje spotkania są organizowane dla tych, którzy chcą się zapoznać z moimi propozycjami, a nie dla frekwencji.
              Ma Pan rację, że w necie może sobie niektórzy poczytają i dlatego napisałem, że się taki program tutaj pojawi. Co do forum, także przyznaję Panu rację, napewno są czytelnicy z Zegrza i program pojawi się także i tutaj.
              Moja działalność społeczna związana była z jedną ze wspólnot mieszkaniowych w Zegrzu, w której byłem przewodniczącym zarządu. Był to okres kształtowania się wspólnoty przez nowych właścicieli, a jednocześnie spora ilość kłopotów związanych z działalnością instytucji wojskowych na terenie Zegrza. Hasłowo tylko, nagłe zamknięcie kotłowni osiedlowej i pozostawienie nas samych z sobą w obliczu braku ogrzewania i ciepłej wody, działanie wspólnie z mieszkańcami osiedla wobec ofert instytucji wojskowych (WAM), które były niekorzystne dla mieszkańców (pisma do różnych instytucji i osób - MON, RPO, posłowie komisji ON - wszystko aby mieszkańcy nie zostali całkowicie sami wobec tego co zrobiono nam na Osiedlu, prowadzenie sprawy sądowej (wygranej) z WAM przez moją Wspólnotę w sprawie dotyczącej wszystkich właścicieli - pokrzywdzonych przez tą instytucję w procesie sprzedaży zasobów mieszkaniowych, organizacja ofert i wybór wykonawcy własnych kotłowni (współpraca sąsiednich wspólnot), działanie na rzecz dostarczenia wody na teren osiedla - ponownie instytucje wojskowe ogłosiły, że przestaną dostarczać wodę na teren osiedla i wiele innych. Potem, z racji wyjazdu do pracy do W-wy o 6:00 rano i powrotu ok. 17:00 - 18:00, trzeba było zaprzestać działalności społecznej, która byłaby fikcją. Nie chce się dłużej nad tym rozwodzić, bowiem wielu mieszkańców Zegrza o tym doskonale wie, a nie te wątki są ważne w obecnej kampanii.
              Jestem jednakże do Pana dyspozycji.

pozdrawiam
              Adam Lipowski
              • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 23.04.12, 12:29
                adamzegrze napisał:

> Ponownie się z Panem do końca nie zgodzę.
                > Czy komitet wyborczy utworzony w Serocku, a wystawiający kandydata z Zegrza w Z
                > egrzu robi to całkowicie bezinteresowanie z "miłości" do Zegrza? Czy gdyby wybo
                > ry nie były równocześnie w okregu nr 1 w Serocku, to taki komitet by powstał? O
                > czywiści mój komitet mógł także wystawić kandydata w okręgu wyborczym nr 1 w Se
                > rocku (mieszkańca Serocka), ale takiego pomysłu na serio nie braliśmy pod uwagę
                > . Czy taki radny jest w pełni niezależny.

Skoro Pan tak pisze, to pewnie ma Pan jakieś podejrzenia. Można coś bliżej ? Dobrze żeby ludzie wiedzieli kto jest kto.

> Moje spotkania są organizowane dla tych, którzy chcą się zapoznać z moimi propo
                > zycjami, a nie dla frekwencji.

Słusznie ale czy Pana program w ten sposób trafi do wyborców ? Nie sądzę

Potem, z racji wyjazdu do pracy do W-wy
                > o 6:00 rano i powrotu ok. 17:00 - 18:00, trzeba było zaprzestać działalności s
                > połecznej, która byłaby fikcją.

Jaka jest teraz Pana sytuacja zawodowa ? Czy zdoła Pan połączyć obowiązki radnego z pracą zawodową ? Czy potrafi Pan odpowiedzieć na pytanie jak często będzie Pan musiał uczestniczyć w pracach rady w skali miesiąca ? Chodzi mi o to czy zna Pan tryb pracy rady,bo z tego będzie wynikało Pana obciążenie.
                • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 23.04.12, 13:19
                  Co do pierwszej kwestii, pozostawiam pytanie otwartym do własnej oceny czytających ten wątek. Nie mam podejrzeń, taka jest moja ocena sytuacji. Proszę się także nie martwić jak trafię do wyborców, to jednak mój kłopot oraz mojego KWW. Wszelkie rady w tym wzgledzie przyjmuję jednak z uwagą, nie jestem wszak wszechwiedzący - mądrość innych ludzi trzeba umieć docenić i wykorzystać.
                  Odpowiem na ostatni wątek. Aktualnie jestem na emeryturze i prowadzę jednoosobową włąsną działalność gospodarczą (własna pasja) - fotograficzną. Nie jestem zależny od żadnego pracodawcy ani partii. Mam więc wystarczająco dużo czasu aby w sprawy Osiedla i prace Rady zaangażować się w pełni. Inaczej, jestem w pełni dyspozycyjny. Dlatego moja decyzja o kandydowaniu. Mogę się w pełni zaangażować, a nie myśleć o tym jak pogodzić swoją pracę z aktywnością społeczną.
                  pozdrawiam
                  Adam Lipowski
                  • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 23.04.12, 14:05
                    Z Pana wpisów wiem tyle: czas Pan ma, chęci ma, tylko nie znam Pana programu, czyli rzeczy najważniejszej. Mam nadzieję, że przedstawi Pan swój program na tym forum. Musi go Pan przecież mieć skoro robi Pan zebrania ze wspólnotami. Co stoi na przeszkodzie opublikować od razu ?
                    • mackowy1 Re: Kto kandyduje w Zegrzu 23.04.12, 14:38
                      wygląda to tak, jakby Pan Adam nie chciał napisać swojego programu, zachowując go tylko dla mieszkańców Zegrza. A tymczasem wspominaliśmy sobie tu wcześniej, że dobrze, żeby radni byli dla całej gminy, a nie wybranych miejscowości (czy osiedla). z jednej strony zegrze nie chce, żeby go pomijano w różnych inicjatywach gminnych, a z drugiej sam się odcina od innych. takie jest moje zdanie po przeczytaniu wypowiedzi Pana Adama.
                      • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 23.04.12, 15:14
                        mackowy1 napisał:

z jednej strony zegrze nie chce, żeby go pomijano w różnych inicjatywa
                        > ch gminnych, a z drugiej sam się odcina od innych. takie jest moje zdanie po pr
                        > zeczytaniu wypowiedzi Pana Adama

Jak na ironię Pan Adam na zebraniach przedwyborczych podnosi temat izolowania Zegrza przez gminę i konieczność zmiany tej sytuacji, a na forum utajnia swój program i zatrzymuje go tylko dla mieszkańców. Trochę to niepoważne. Ja mam nadzieję, że jednak go w końcu opublikuje.
                      • white.kornelka100.1 Re: Kto kandyduje w Zegrzu 23.04.12, 15:16
                        Reasumując Panów wymianę poglądów USTAWA JASNO MÓWI, ŻE KANDYDAT MA BYĆ ZAMELDOWANY NA TERENIE DZIAŁANIA DANEJ RADY CZYLI GMINY SEROCK, WIĘC MOŻE BYĆ Z ZEGRZA, A STARTOWAĆ W OKRĘGU SEROCKIM I NA ODWRÓT.
                        RADA PODEJMUJE DECYZJE DOTYCZĄCE CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI I CAŁEGO DOBRA GMINY.
                      • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 28.04.12, 08:55
                        uwielbiam takie spiskowe teorie dziejów... ech Panie Maćkowy.. .....

Panie Adamie, gotąco Panu kibicuję i mój głos już Pan ma.
                        jak dla mnie osoby startujące z komitetów serocka jako radni zegrzyński to kolosalna pomyłka.
                          • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 28.04.12, 10:25
                            mackowy1 napisał:

> wygląda to tak, jakby Pan Adam nie chciał napisać swojego programu, zachowując
                            > go tylko dla mieszkańców Zegrza. A tymczasem wspominaliśmy sobie tu wcześniej,
                            > że dobrze, żeby radni byli dla całej gminy, a nie wybranych miejscowości (czy o
                            > siedla). z jednej strony zegrze nie chce, żeby go pomijano w różnych inicjatywa
                            > ch gminnych, a z drugiej sam się odcina od innych. takie jest moje zdanie po pr
                            > zeczytaniu wypowiedzi Pana Adama.

czyżby?
                            znam, w przeciwieństwie do Ciebiesmile
                            • mackowy1 Re: Kto kandyduje w Zegrzu 28.04.12, 17:43
                              ah, w takim razie zwracam honor, myślałem, że odnosiło się to do ostatniej mojej wypowiedzi.
                              nie jest moją intencją snucie spisku, natomiast - o wyborów pozostał niespełna miesiąc. Kandydat, który na ten czas nie ma przygotowanego programu wyborczego trochę dla mnie jest niepoważny.
                              Ale wybaczam to Panu Adamowi, bo po pierwsze nie jestem z Zegrza, więc głosował na niego nie będę, a po drugie gro kandydatów z Serocka również jeszcze nie zaistniała wśród wyborców ze swoim programem.
                              • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 28.04.12, 20:52
                                echhhh..... a skąd wiesz, że Pan Adam nie ma tego planu?
                                przecież nigdzie tak nie napisał....
                                ale OK wybaczam, bo to takie nasze, polskie, nie słuchamy a słyszymy/czytamy to co chcemy.

a poza tym, wszystkim miłego, dłuuuuuuuuuugiego weekendu życzęsmile
                                        • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 28.04.12, 23:25
                                          Szanowni Państwo

obiecałem, że mój program się tutaj pojawi. Wbrew niektórym wpisom ja nie mam nic do ukrycia. Program ten niekoniecznie ma zadowolić wszystkich, ja kandyduje w Okręgu wyborczym nr 10 Zegrze i jest oczywistym, że będę potrzeby społeczności tego Okręgu starał się pokazywać i pozyskiwać wsparcie Rady i Gminy na rzecz ich rozwiązania. Sądzę, że co najmniej kilka elementów dotyczy także i innych obszarów naszej Gminy. To nie jest tylko patrzenie na czubek własnego nosa. Będę starał się poznać problemy, potrzeby i priorytety wszystkich pozostałych Radnych i współpracować z nimi na rzecz rozwoju całej Gminy. Jest oczywistym, że Gmina to nie tylko misato Serock i Oseiedle Zegrze. Najważniejszym jest aby była to Gmina równych szans. Uznałem, że długi weekend bedzie dobrym czasem do ewentualnej debaty z Państwem.
                                          Zanim przejdę do meritum. Wybory są uzupełniające na okres 2 lat. Budżet tegoroczny jest nie tylko uchwalony, ale i realizowany. Mój program jest raczej skonstruowany na okres dłuższy - oceniam to na 6, a może i nawet 8 lat. Mieszkańcy Zegrza znają priorytety na najbliższe dwa lata w odniesieniu do spraw dla nas tutaj, na naszym terenie ważnych. Są one elementami programu, o którym tutaj mowa. Państwu przedstawię całość programu, który dotyczy także zdefiniowanych spraw do rozwiązania dla całości Gminy. Takie wnioski można wyciągnąć po zapoznaniu się z dostępną dokumentacją w postaci przyjętych uchwał i załaczników im towarzyszących, wystąpieniami na posiedzeniach Rady, wystąpieniami na forum, inicjatywami Radnych - np. w kwestii komunikacji, rozmów z mieszkańcami.
                                          Chciałbym się odnieść także do pytań dotyczących mojego stosunku do Władz Gminy. Szanowni Państwo, nie po to kandyduję, aby a'priori określić że jestem w opozycji lub koalicji, a po to aby uczestniczyć w rozwiązywaniu ważnych spraw dla mieszkańców Gminy. W zależności od sprawy mogę być zarówno za jak i przeciw. Uważam, że nie można z założenia być w każdej kwstii za lub w każdej kwestii przeciw. Są tutaj możliwości działania już na szczeblu komisji, interpelacji i zapytań na sesjach, inicjatyw radnego, klubów radnych (mam nadzieję, że radni skorzystają z takiej możliwości stworzenia klubu/klubów i wyrażania swojego stanowiska w określonej sprawie). Zawsze będzie jednakże ograniczenie w postaci budżetu choćby. A więc do rzeczy, po tym bardzo długim wstępie, chociaż także krótko nie będzie:
                                          Rozwój Gminy – Zegrze w pełni w Gminie Serock
                                          Najpilniejsze problemy do rozwiązania w Gminie, patrząc z perspektywy Osiedla Zegrze, na przestrzeni najbliższych 6 lat (2012 – 2018):
                                          • dalsze działania i poparcie dla wszelkich działań Gminy w zakresie inwestycji związanych z przejęciem sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków na terenie Osiedla - przejęcie jej od Skarbu Państwa - instytucji podległych MON i przeprowadzenie niezbędnego remontu (jest już w przedmiotowej sprawie kilka Uchwał Rady Miejskiej);
                                          • po przejęciu i remoncie sieci kanalizacyjnej, remont nawierzchni głównych dróg (Groszkowskiego, Drewnowskiego, Pułku Radio) na terenie Osiedla w ciągu których przebiega aktualnie sieć kanalizacyjna. W ramach remontu nawierzchni w/w ulic, remont oświetlenia tych ulic polegający m.in. na przesunięciu latarni ze środka chodnika na jego obrzeże;
                                          • intensywne działanie i wsparcie dla Gminy na rzecz przejęcia (zakupu) działek na Osiedlu będących własnością Skarbu Państwa reprezentowanego przez podmioty podległe MON;
                                          • przebudowa (remont) dróg gminnych w rejonie ul. Drewnowskiego 12 oraz przy Przedszkolu Samorządowym ul. Oficerska wraz z budową miejsc parkingowych w w/w miejscach;
                                          • realizacja chodnika wraz z oświetleniem pomiędzy Osiedlem a Zespołem Szkół w Zegrzu. Aktualnie jest to „ścieżka” zagrażająca bezpieczeństwu i zdrowiu dzieci oraz innych osób poruszających się pomiędzy Osiedlem a Zespołem Szkół;
                                          • dostęp mieszkańców gminy do szerokopasmowego Internetu, za rozsądną cenę – praca nad uruchomieniem i wsparcie merytoryczne dla przedmiotowego projektu, także dla projektu publiczno – prywatnego w tym zakresie – start projektu już w 2013 roku;
                                          • wsparcie wszelkich inicjatyw dla rozwoju gminnej opieki zdrowotnej oraz ułatwień w dostępie mieszkańców Gminy do placówek ochrony zdrowia na jej terenie wraz z dobrym systemem informacji o dostępności usług medycznych;
                                          • dbanie wraz z władzami Gminy, Radą Osiedla i mieszkańcami o to, aby nowe inwestycje na terenie Osiedla Zegrze były zgodne z zapisami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Serock z 2009 r. (zmienionym w 2012 r.), nie burzyły jego harmonii i komfortu życia mieszkańców.
                                          Komunikacja
                                          • poparcie i praca nad projektami rozwoju komunikacji publicznej na terenie Gminy, z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców w zakresie jej funkcjonowania na terenie Gminy jak i w zakresie skomunikowania Gminy z systemem transportu zbiorowego na terenie powiatu i dalej z Warszawą;
                                          o wsparcie projektów zintegrowanych z koleją systemów Park and Ride (Legionowo, Michałow Reginów, Wieliszew);
                                          o wsparcie dla projektu wahadłowego połączenia kolejowego Zegrze Płd. - Wieliszew – Legionowo
                                          o działanie na rzecz i wsparcie projektu budowy ścieżki rowerowo – pieszej Jadwisin – Zegrze, jako brakujący fragment ścieżki od Wierzbicy do Jadwisina;
                                          o wsparcie dla projektów połączenie Zegrza ze ścieżkami rowerowymi na terenie Gminy Serock i gmin ościennych.
                                          Działania na rzecz dzieci i młodzieży
                                          • małe place zabaw z zielenią i ławkami na terenie Gminy, w tym w Zegrzu - gdzie brak jest jakiejkolwiek infrastruktury w tym zakresie (nie można w tym kontekście mówić o zrealizowanym wiele lat temu, ale już prawie kompletnie zdewastowanym placu zabaw);
                                          • wsparcie dla wszelkich inicjatyw dotyczących rozwoju i podniesienia poziomu edukacji dzieci i młodzieży na terenie Gminy, w tym Przedszkola Samorządowego i Zespołu Szkół w Zegrzu, którego znaczenie może być coraz większe także dla innych miejscowości Gminy;
                                          • wsparcie dla wszelkich projektów dotyczących budowy wielofunkcyjnych boisk sportowych w różnych miejscach na terenie Gminy, w tym na Osiedlu w Zegrzu (przykład budowy takiego boiska, placu zabaw i infrastruktury towarzyszącej w Nowej Wsi wraz z dofinansowaniem);
                                          • wsparcie dla projektów utworzenia świetlic dla dzieci i młodzieży na terenie Gminy, w tym na Osiedlu Zegrze gdzie całkowicie brak jest tego typu obiektów.
                                          Bezpieczeństwo
                                          • działanie wraz z władzami Gminy, policją i służbami gminnymi powołanymi do działania w zakresie bezpieczeństwa, na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie Gminy i w tym kontekście na terenie osiedla Zegrze gdzie na przestrzeni ostatnich lat, by nie rzec wprost miesięcy, mamy do czynienia z dużym wzrostem kradzieży na szkodę naszych mieszkańców;
                                          • główne drogi dojazdowe na terenie Osiedla Zegrze, nie powinny być traktowane jako miejsca parkingowe, dotyczy to ulic Groszkowskiego, Pułku Radio i Drewnowskiego;
                                          • należy rozpatrzyć możliwości i zasadność wprowadzenia monitoringu, nie tylko w Serocku ale i w innych częściach Gminy w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.
                                          Kultura
                                          • działanie na rzecz pozyskanie budynków warsztatowych przy ul. Drewnowskiego, ich renowacja i adaptacja na szeroko rozumiane cele kulturalne na potrzeby Osiedla Zegrze:
                                          o filia biblioteki gminnej ze stanowiskami dostępu do Internetu;
                                          o świetlice dostępne dla dzieci, młodzieży, mieszkańców – w tym Klubu Seniora. Miejsce spotkań dla mieszkańców Osiedla.
                                          Rada Miejska Uchwałą Nr 152/XVI/2011 z 30.11.2011r. wyraziła zgodę na odpłatne nabycie w/w nieruchomości z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe. W uzasadnieniu Uchwały podaje się, że mają tutaj powstać mieszkania socjalne. Są to jednakże jedyne do pozyskania zabudowania na terenie Osiedla, które można by przeznaczyć na zaspokojenie szeroko rozumianych potrzeb kulturalnych mieszkańcó
                                          • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 28.04.12, 23:26
                                            Część 2 programu

Promocja aktywności i wspieranie oraz upowszechnianie idei samorządowej
                                            • Działanie na rzecz spotkań Burmistrza i przedstawicieli Rady Miejskiej Serocka pod hasłem „bliżej mieszkańców” – raz w roku spotkanie mieszkańców okręgu wyborczego z Burmistrzem oraz przedstawicielami Rady Miejskiej (odrębna kwestia od dyżurów Burmistrza i radnych). Spotkana takie nie powinny odbywać się tylko przy okazji kampanii wyborczej.;
                                            • pozyskanie wsparcia Gminy dla stowarzyszeń oraz innych form zorganizowanej aktywności na jej terenie;
                                            • zabieganie o pozyskanie funduszy unijnych wynikających z inicjatyw obywatelskich;
                                            • wsparcie dla organizacji okresowych (np. półrocznych czy też kwartalnych) bezpłatnych porad dla mieszkańców różnych rejonów Gminy, np. z zakresu spraw obywatelskich, jeśli będzie taka potrzeba mieszkańców.
                                            Turystyka i rekreacja oraz ochrona środowiska
                                            • działanie na rzecz realizacji ścieżki rekreacyjnej wraz z kilkoma ławkami oraz pojemnikami na śmieci nad brzegiem Zalewu sąsiadującym z terenem Osiedla Zegrze;
                                            • działanie na rzecz pozyskania środków i zabezpieczenie oraz późniejsze wykorzystanie na potrzeby turystyczno – rekreacyjne obiektów zabytkowych będących w ewidencji gminnej.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów
                                            Adam Lipowski
                                            • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 02.05.12, 22:07
                                              Panie Adamie, kilka uwag i pytań ws. Pana programu.

1.Napisał Pan, że Pana program jest obliczony na 6-8 lat. Myślę, że powinien Pan przyjąć jednak bliższą, dwuletnią perspektywę. Wkrótce rozpoczną się pracę na budżetem na 2013 r. Jakie wnioski do budżetu zamierza Pan złożyć, gdyby został radnym ?
                                              2.Pisze o Pan o przejęciu sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków przez gminę. Ten proces się rozpoczął, o ile wiem, ale przyznam, że nie znam uchwał RM w sprawie remontu sieci, o czym Pan napisał. Chyba, że coś innego miał Pan na myśli. Tak przy okazji, to w Zegrzu nie ma oczyszczalni ścieków tylko 2 przepompownie (pompownie).
                                              3.Jak Pan zamierza realizować „wsparcie dla Gminy na rzecz przejęcia (zakupu) działek na Osiedlu będących własnością Skarbu Państwa reprezentowanego przez podmioty podległe MON” ? Czy orientuje się Pan, które jeszcze działki w Zegrzu można pozyskać dla gminy ?
                                              4.Jak Pan widzi „poparcie i pracę nad projektami rozwoju komunikacji publicznej” ? Jak Pan zamierza rozwiązać problem dojazdu mieszkańców Zegrza do Legionowa i do Warszawy ? Czym ? ZTM, lokalni przewoźnicy czy zupełnie coś innego. Tylko niech Pan nie pisze o kolejce do Zegrza Płd. bo to może perspektywa kilku lat (w najlepszym przypadku). Chodzi o ten rok i następny. Ludzie bardzo narzekają i trzeba coś pilnie zrobić.
                                              5.Napisał Pan: „wsparcie dla projektów utworzenia świetlic dla dzieci i młodzieży na terenie Gminy, w tym na Osiedlu Zegrze gdzie całkowicie brak jest tego typu obiektów”. Lokalizacja świetlicy w Zegrzu ?
                                              6.Napisał Pan: „główne drogi dojazdowe na terenie Osiedla Zegrze, nie powinny być traktowane jako miejsca parkingowe, dotyczy to ulic Groszkowskiego, Pułku Radio i Drewnowskiego”. Niezbyt fortunne sformułowanie, pewnie po prostu przejęzyczenie, bo chyba nie ma Pan pretensji do ludzi, że tam parkują ? Nie mają gdzie po prostu. Jak Pan widzi rozwiązanie tego problemu ?
                                              • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 16:00
                                                your-duzymisio napisał:

> 1.Napisał Pan, że Pana program jest obliczony na 6-8 lat. Myślę, że powinien Pa
                                                > n przyjąć jednak bliższą, dwuletnią perspektywę. Wkrótce rozpoczną się pracę na
                                                > budżetem na 2013 r. Jakie wnioski do budżetu zamierza Pan złożyć, gdyby został
                                                > radnym ?
                                                Wybory uzupełniające zaiste dotyczą najbliższych dwóch lat, a więc budżetów 2013 i 2014. Co do programu, to trzeba mieć wizję dłuższej perspektywy czasowej, bowiem budżety najbliższych dwóch lat nie są w stanie „załatwić” potrzeb Osiedla, a także innych rejonów Gminy. Pisałem, że Osiedle jest częścią Gminy, ale wiem że radni działają na rzecz zaspokojenia potrzeb społeczności całej Gminy. Patrząc na budżety ostatnich lat, długookresowe prognozy dotyczące dochodów i wydatków Gminy oraz na projekty wieloletnie, trzeba dokonać przeglądu potrzeb i ustalić ich priorytet. Ze swej strony (oczywiście po dogłębnej analizie tego, o czym powyżej) uważam, że w budżetach najbliższych dwóch lat powinny znaleźć się środki na niezbędne wydatki wokół spraw Osiedlowej kanalizacji, remontów dróg Gminnych wraz z miejscami parkingowymi na terenie Osiedla, mały plac zabaw dla dzieci (ewentualnie remont istniejącego – wydano tam przecież już środki publiczne), kilka ławek i pojemniki na śmieci nad Zalewem, filia biblioteki, środki na pozyskanie działek Skarbu Państwa na terenie Osiedla (numery poniżej – odpowiedź na pytanie dotyczące takich działek na Osiedlu), środki na projekt renowacji budynków warsztatowych przy ulicy Drewnowskiego z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową, środki na projekty: szerokopasmowy dostęp do Internetu – dotyczy całej Gminy; boisko wielofunkcyjne na terenie Osiedla Zegrze. To z pewnością dużo, ale czas pędzi, a zdaniem mieszkańców a zwłaszcza młodych ludzi, Zegrze to beznadzieja i sypialnia. Jak napisałem wyżej, trzeba to dobrze rozważyć i zmierzyć siły na zamiary, ale aby móc trzeba chcieć.
                                                > 2.Pisze o Pan o przejęciu sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków przez gmi
                                                > nę. Ten proces się rozpoczął, o ile wiem, ale przyznam, że nie znam uchwał RM w
                                                > sprawie remontu sieci, o czym Pan napisał. Chyba, że coś innego miał Pan na my
                                                > śli. Tak przy okazji, to w Zegrzu nie ma oczyszczalni ścieków tylko 2 przepompo
                                                > wnie (pompownie).
                                                Po pierwsze dziękuję za zwrócenie uwagi na fakt, że na terenie Osiedla są dwie przepompownie ścieków, a nie ma oczyszczalni. Tak mówiliśmy potocznie w odniesieniu do obiektu obok przedszkola. Uchwały RM 151/XVI/2011 i 172/XVIII/2012 traktują o nieodpłatnym nabyciu nieruchomości (działki 111/49 i 111/231 obręb Jadwisin) w Zegrzu wraz z urządzeniami przepompowni ścieków. Związane jest to z faktem, że zbiorowe odprowadzanie ścieków jest zadaniem własnym Gminy. Pisząc, że są już podjęte pewne Uchwały RM w Serocku w przedmiotowej sprawie miałem na myśli w/w Uchwały. Biorąc pod uwagę szykowane inwestycje na terenie Zegrza, koniecznym będzie remont istniejącej kanalizacji, którą Gmina wraz z w/w przepompowniami przejmuje. Uzasadnienie jednej z uchwał powiada, że inwestorzy poprzez brak dostępu do infrastruktury kanalizacyjnej, nie mieli możliwości realizacji swoich projektów. Nie bez znaczenia jest, że obecnie mieszkańcy Osiedla wnoszą wysokie opłaty za odprowadzanie ścieków – 8,33 zł. za 1 m3. Proszę podać kwotę jaka jest dla pozostałych mieszkańców Gminy? Ja znam oficjalny cennik MPWiK dla Gminy Serock.
                                                > 3.Jak Pan zamierza realizować „wsparcie dla Gminy na rzecz przejęcia (zak
                                                > upu) działek na Osiedlu będących własnością Skarbu Państwa reprezentowanego prz
                                                > ez podmioty podległe MON” ? Czy orientuje się Pan, które jeszcze działki
                                                > w Zegrzu można pozyskać dla gminy ?
                                                Jestem gotów występować do wszelkich podmiotów w/w podległych MON i nie tylko podległych MON w przedmiotowej kwestii. Jestem gotów ciągle zachęcać władze Gminy do nieustannego działania w tych sprawach. Nie może być to tylko skwitowane powiedzeniem na posiedzeniu Rady, że to jest trudny partner do rozmów i sytuacja Osiedla jest skomplikowana. To wszyscy mieszkańcy wiedzą, mimo że od 1989 roku minęło już trochę czasu, który jak można przeczytać w jednym z oficjalnych dokumentów Rady Gminy powoduje, że Osiedle zaczęło odzyskiwać cywilny charakter i rozpoczął się proces kształtowania tożsamości lokalnej. Zachęcam do zapoznania się z tym akapitem (nie jest długi) na str. 52 Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami na lata 2011 -2014. Minęły już 23 lata tego procesu, ile jeszcze trzeba? Wracając do meritum, co do działek na Osiedlu o których mowa, to wiem oczywiście o które chodzi – np. 111/23, 111/33, 111/35, 111/42, 111/50 i 111/9 z elementem zabytkowej fortyfikacji. Co do działki 111/40, to jest już Uchwała RM. Inne, pewnie zbyt duże działki, jak np. 111/18 pewnie nie do przeskoczenia, ale nad pokazaną listą trzeba by się pochylić. Jest jeszcze działka dawnego boiska przy ul. Juzistek, którą można by przeznaczyć na przyszłe boisko wielofunkcyjne, takie jakie są już w Gminie realizowane.
                                                > 4.Jak Pan widzi „poparcie i pracę nad projektami rozwoju komunikacji publ
                                                > icznej” ? Jak Pan zamierza rozwiązać problem dojazdu mieszkańców Zegrza d
                                                > o Legionowa i do Warszawy ? Czym ? ZTM, lokalni przewoźnicy czy zupełnie coś in
                                                > nego. Tylko niech Pan nie pisze o kolejce do Zegrza Płd. bo to może perspektywa
                                                > kilku lat (w najlepszym przypadku). Chodzi o ten rok i następny. Ludzie bardzo
                                                > narzekają i trzeba coś pilnie zrobić.
                                                Ja sam niestety nie rozwiążę problemu komunikacji, o którym Pan wspomina. ZTM to bardzo duży koszt i niepewna w tym względzie przyszłość. Jedzie przez Nieporęt, a więc praktycznie dla tych co do dojeżdżają do Warszawy byłoby coś na plus. Nam potrzeba raczej kierunku do Legionowa i dalej do Warszawy – tak transportem drogowym jak i kolejowym – SKM z Legionowa. Systemy P+R, to sprawdzony schemat w krajach europejskich, także tych o lepszej infrastrukturze drogowej niż Polska. Grupa Radnych wraz z powiatem już pracuje w tym temacie, ma zebrany pewien materiał i wnioski. Ja dołączyłbym do tej grupy. Zegrze Płd. to perspektywa kilku jeszcze lat, ale z pomysłu nie powinno się rezygnować. Trzeba zobaczyć jak wyglądają koncesje lokalnych przewoźników. Współpraca publiczno – prywatna może być tutaj rozwiązaniem. Temat powinien żyć dalej. Jak Pan wie, ruszą 2 linie wewnętrzne na terenie Gminy. Mam nadzieję, że będzie to także ulga dla mieszkańców, którzy i tego potrzebowali. Następny krok, to dojazd z Gminy do wspomnianego Legionowa i Warszawy.
                                                > 5.Napisał Pan: „wsparcie dla projektów utworzenia świetlic dla dzieci i m
                                                > łodzieży na terenie Gminy, w tym na Osiedlu Zegrze gdzie całkowicie brak jest t
                                                > ego typu obiektów”. Lokalizacja świetlicy w Zegrzu ?
                                                Tak w Zegrzu. Gmina chce przejąć (zakupić za symboliczną kwotę) działkę wraz z budynkami warsztatowymi przy ul. Drewnowskiego – Uchwała 152/XVI/2011. Chciałbym aby te zabudowania służyły mieszkańcom na zaspokojenie szeroko rozumianych potrzeb kulturalnych. Oczywiście remont i adaptacja kosztuje, ale budowa nowego obiektu (gdzie?) chyba jeszcze bardziej.
                                                > 6.Napisał Pan: „główne drogi dojazdowe na terenie Osiedla Zegrze, nie pow
                                                > inny być traktowane jako miejsca parkingowe, dotyczy to ulic Groszkowskiego, Pu
                                                > łku Radio i Drewnowskiego”. Niezbyt fortunne sformułowanie, pewnie po pro
                                                > stu przejęzyczenie, bo chyba nie ma Pan pretensji do ludzi, że tam parkują ? Ni
                                                > e mają gdzie po prostu. Jak Pan widzi rozwiązanie tego problemu ?
                                                Nie mam pretensji do ludzi, że parkują. Nie mniej w sytuacji jakiegoś nieszczęścia dojazd wozów straży i karetek byłby bardzo utrudniony. Napisałem, że interesuje mnie opinia mieszkańców w tym zakresie. Jednocześnie należy rozszerzać bazę parkingową na Osiedlu, co Gmina od jakiegoś czasu czyni i sądzę, że jeszcze kilka inwestycji w tym zakresi
                                              • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 16:03
                                                your-duzymisio napisał:

> Panie Adamie, kilka uwag i pytań ws. Pana programu.

Dokończę jeszcze tutaj swoją odpowiedź, bowiem są ograniczenia w liczbie znaków i poszła ona niekompletna. A więc pełna odpowiedź na Pana pyt. 6:

6.Napisał Pan: „główne drogi dojazdowe na terenie Osiedla Zegrze, nie powinny być traktowane jako miejsca parkingowe, dotyczy to ulic Groszkowskiego, Pułku Radio i Drewnowskiego”. Niezbyt fortunne sformułowanie, pewnie po prostu przejęzyczenie, bo chyba nie ma Pan pretensji do ludzi, że tam parkują ? Nie mają gdzie po prostu. Jak Pan widzi rozwiązanie tego problemu ?

Nie mam pretensji do ludzi, że parkują bo rzeczywiście brak jest miejsc na zaparkowanie pojazdów mieszkańców. Nie mniej w sytuacji jakiegoś nieszczęścia dojazd wozów straży i karetek byłby bardzo utrudniony. Napisałem także, że interesuje mnie opinia mieszkańców w tym zakresie. Jednocześnie należy rozszerzać bazę parkingową na Osiedlu, co Gmina od jakiegoś czasu czyni i sądzę, że jeszcze kilka inwestycji w tym zakresie będzie możliwych. Nawiasem, na ulicach Groszkowskiego i Pułku Radio są zakazy i parkowania takiego jak na Drewnowskiego nie ma.
                                                Dziękuję bardzo za pytania.
                                                Adam Lipowski

• your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 04.05.12, 12:09
                                                  Panie Adamie, dziękuję za odpowiedzi i za wskazanie miejsca ich umieszczenia, gdyż nie wychwyciłem wczoraj. Ustosunkuję się teraz do odpowiedzi. Dla czytelności nie będę kopiował Pana wypowiedzi tylko odniosę się do poszczególnych odpowiedzi.

1.Moim zdaniem zakres planowanych przez Pana wniosków do budżetu na 2013 i 2014 jest zbyt szeroki, co może spowodować, że złożone propozycje zostaną przez burmistrza pominięte. Przykładem są wnioski radnego Tyki do budżetu na 2012 r. Było ich bardzo dużo i praktycznie nic nie weszło. Konieczne jest wyznaczenie spraw priorytetowych dla Zegrza. Czy mógłby Pan uszeregować sprawy w kolejności ważności ? Czemu pominął Pan w swoich propozycjach zagwarantowanie środków na transport publiczny ? To bardzo bolesny problem i Zegrza także dotyczy ?
                                                  Jeśli chodzi o były budynek warsztatowy z przeznaczeniem na świetlicę i filię biblioteki to bardzo dobry pomysł, tylko jak Pan zamierza przekonać burmistrza, który planuje tam zrobić mieszkania komunalne ?

2. Zgadzam się z Panem w tej kwestii.

3. Do kogo konkretnie zamierza Pan występować w sprawie przejęcia przez gminę działek będących jeszcze we władaniu MON ? Jakie argumenty chciałby Pan przytoczyć w tych wystąpieniach ?

4. Czy jest znany Panu projekt grupy radnych ? Jeśli nie, to o ile mi wiadomo, zaproponowali oni linie L do SKM w Legionowie (podobnie jak w Nieporęcie i Wieliszewie). Bilet ZTM obowiązywałby już w autobusach L i potem dalej – w SKM, autobusach, tramwajach i metrze. Tak więc oparli oni swój projekt o współpracę z ZTM. Co Pan o tym myśli ? Jeśli chodzi o 2 linie planowane do uruchomienia, to w żadnym stopniu nie usprawniają one dojazdu mieszkańców Zegrza do Legionowa i Warszawy. Tak więc sprawa usprawnienia wyjazdu z Zegrza stoi w miejscu. Jak Pan zamierza wpłynąć na dotychczasowego głównego przewoźnika w Zegrzu, tj. Z-bus aby poprawił jakość i częstotliwość swoich usług. Do czasu wypracowania innych rozwiązań Zegrze jest na niego skazane. Jaką Pan widzi perspektywę zdecydowanego rozwiązania problemu komunikacji w Zegrzu ? 2012, 2013, czy 2014 i dlaczego ?

5. Lokalizacja świetlicy jest bardzo dobra, tylko mam wątpliwości, które umieściłem w punkcie1. Tak przy okazji, gmina ma przejąć działkę nie za symboliczną złotówkę ale 2.174, 10 zł (99 % bonifikata), ale rozumiem, że użył Pan pewnej przenośni.

6. Jakie widzi Pan miejsca na nowe parkingi, które odblokują ulicę Drewnowskiego i inne miejsca ? Oczywiście proszę nie wymieniać tegorocznej inwestycji parkingowo-drogowej.
                                                  Jak Pan zapatruje się na parkowanie pojazdów na parkingu przykościelnym ? Czy w przypadku pojawiających się trudności jest Pan gotów do mediacji z księdzem proboszczem ?
                                                  Czemu podkreśla Pan istnienie znaków zakazu parkowania na ulicach Groszkowskiego i Pułku Radio ? Czy sugeruje Pan, że wystawienie takiego znaku na ulicy Drewnowskiego rozwiąże problem drożności ? A takie prywatne pytanie, jeśli można oczywiście, gdzie Pan parkuje swoje auto ?

Jeszcze kilka pytań z innej materii, ale wydaje mi się, że istotnych:

A. Jak Pan ocenia działalność burmistrza Sokolnickiego w kwestiach zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Zegrza ?
                                                  B. W kim spośród radnych upatruje Pan kandydatów do bliższej współpracy ?
                                                  C. Jak Pan ocenia obecną działalność promocyjną gminy ?
                                                  D. Czy uważa Pan, że obecna forma obchodów święta patrona jest właściwa ?
                                                  E. Jak Pan ocenia działalność dyrektora Ośrodka Kultury ?

• adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 04.05.12, 17:48
                                                    Odpowiedź na post your-duzymisio z 4.05 godz. 12:09

Witam Pana ponownie
                                                    Jest Pan bardzo dobrze zorientowany w sprawach Zegrza… Postaram się jednak odpowiedzieć na Pana pytania możliwie krótko. Jeśli jest Pan moim potencjalnym wyborcą i chciałby Pan uzyskać więcej wyjaśnień, zapraszam na bezpośrednie spotkanie, np. przy kawie gdzie chętnie Panu odpowiem na więcej interesujących Pana kwestii.
                                                    Dla czytelności nie będę także kopiował Pana wypowiedzi, lecz odniosę się do poszczególnych kwestii.
                                                    Ad. 1. Proszę zwrócić uwagę nie tylko na moją listę potrzeb (choć i tam jest mowa o środkach na projekty, a to nie są raczej duże kwoty), ale także i na to co napisałem nieco wcześniej. Wszystkie te kwestie nadal pozostają do dyskusji. Środki na transport publiczny, to nie projekt tylko Zegrza, lecz całej Gminy i raczej jasno powiedziałem, że włączę się w prace nad tym projektem.
                                                    Jeśli chodzi o były budynek warsztatowy, to dla ścisłości mają być tam nie mieszkania komunalne lecz socjalne. Napisałem, że jest to jedyny budynek, gdzie Gmina może zrealizować zadania własne z zakresu szeroko rozumianej kultury na Osiedlu. Inaczej, odwrócę pytanie – niech Burmistrz przekona mieszkańców Osiedla, że potrzeby o których tutaj mowa Gmina zabezpieczy w inny sposób. Jaki?
                                                    Oczywiście budżet Gminy przygotowuje i przedstawia Radzie Burmistrz. Zawsze można osiągnąć taki sam efekt jak przywołany tutaj Radny Tyka. Sądzi Pan, że to była wina Radnego?
                                                    Ad. 3. Do wszystkich instytucji oraz ich władz nadrzędnych, a także do posłów komisji ON i każdej innej instytucji aby osiągnąć cel. Nawet dla kilkudziesięciu procent osiągnięcia celu warto. Wszelkie możliwe argumenty chciałbym przytoczyć w tych wystąpieniach dla osiągnięcia celu. Trzeba to robić ustawicznie. Wojsko jest na terenie jednostki.

Ad. 4. Odniosłem się do niego, jako osoba popierająca go. I gotowa do pracy w tej grupie. Pisząc o ZTM, miałem na myśli linię kończącą się w Zegrzu Płd. Linie L, na przykładzie Wieliszewa to bardzo dobry projekt. Nie napisałem, że 2 linie planowane do uruchomienia, usprawnią dojazd mieszkańców Zegrza do Legionowa i Warszawy. To są Pana słowa. Tylko osoba nie znająca topografii Gminy mogłaby tak pomyśleć. Sprawa usprawnienia wyjazdu z Zegrza stoi Pana zdaniem w miejscu, a wcześniej wspomina Pan o projekcie Radnych wobec linii L, które jak wiem Zegrza by nie omijały. Napisałem, że trzeba się przyjrzeć koncesji przewoźników, a te to chyba powiat wydał. Sądzę, że nie tylko Zegrze jest skazane na Z-bus. Perspektywa zdecydowanego rozwiązania problemu komunikacji nie tylko w Zegrzu, ale w całej Gminie to już nie rok 2012. Byłbym szczęśliwy gdyby to był rok 2013. Dlatego, ze mieszkańcy poczuliby lepszy komfort. Niestety jak Pan doskonale wie, nigdy nie będzie 100% zadowolenia.

Ad. 5. Ma Pan rację, Gmina ma przejąć działkę nie za symboliczną złotówkę ale 2.174, 10 zł (99 % bonifikata), ale zgadza się że użyłem pewnej przenośni. W odniesieniu do tego zakupu możemy tak powiedzieć, chociaż budynki wymagają jeszcze dużych nakładów aby przystosować je do funkcji użytkowych. Tak na marginesie, nasuwa się pytanie w kontekście zasadności zakupu przez Gminę terenów w Zegrzu takie samo, jak o zasadność sprzedaży działki 111/56 Uchwałą nr79/IX/2011 na rzecz prywatnego inwestora, wcale nie dla potrzeb mieszkańców Osiedla.

6. Znając dobrze (tak wnioskuję po Pana wypowiedziach i pytaniach) sprawy naszego Osiedla pewnie Pan doskonale to wie. Wie Pan nawet, ze coś jest w budżecie na bieżący rok. Nie wiem także do końca dlaczego tak bardzo martwi się o ulicę Drewnowskiego, a Pułku Radio i Groszkowskiego są ok? Powiem tylko tyle: widzę konieczność wykonania np. takiej inwestycji wraz z dojazdem od ul. Pułku Radio przy ul. Drewnowskiego 12. Jest tam jednocześnie dojazd do jednej z przepompowni ścieków. Parking przy kościele powinien być tak dostępny jak był wcześniej. Nawiasem mówiąc od początku walczyłem z próbą jego ogrodzenia tak wspaniałym betonowym płotem jak od strony sąsiednich budynków. Jednocześnie proszę zwrócić uwagę, że jak jest np. ślub to chyba jasne, że co najmniej para młoda chce tam podjechać i na to miejsce być powinno. Parking kościół ma także od strony Groszkowskiego i Ksiądz Proboszcz go udostępnia. Oczywiście jestem gotów do rozmów z Księdzem w tym temacie.
                                                    Podkreślam istnienie znaków zakazu parkowania na ulicach Groszkowskiego i Pułku Radio, bo takowe są. Sugeruję, że wystawienie takiego znaku na ulicy Drewnowskiego rozwiąże problem drożności tej ulicy na pewno. Co do parkowania mojego auta to nie bardzo czuję jego intencję, tym bardziej że nie wiem o które Pan pyta.

A. Jak Pan ocenia działalność burmistrza Sokolnickiego w kwestiach zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Zegrza ?
                                                    Sądzę, że kilka spraw zostało zrobionych dla Osiedla, ale tempo tego działania na Osiedlu nie jest dla mieszkańców imponujące, jeśli to właściwe słowo, patrząc na Serock ale i inne rejony Gminy.
                                                    B. W kim spośród radnych upatruje Pan kandydatów do bliższej współpracy ?
                                                    Wszystkich pozostałych Radnych, w każdej ważnej i słusznej sprawie, chyba że ktoś a’priori zadeklaruje zdecydowane NIE dla jakiejkolwiek współpracy.
                                                    C. Jak Pan ocenia obecną działalność promocyjną gminy ?
                                                    O jaką promocję Panu konkretnie chodzi? Internet, materiały drukowane, prasa, spoty telewizyjne, inne?
                                                    D. Czy uważa Pan, że obecna forma obchodów święta patrona jest właściwa ?
                                                    Jeśli zostanę radnym, to zobaczę bliżej jak ten temat wygląda, także od strony kosztów tego typu formy. Jest to w końcu święto i czas dla mieszkańców, ale przecież i dla promocji Gminy o co pytał Pan wcześniej.
                                                    E. Jak Pan ocenia działalność dyrektora Ośrodka Kultury ?
                                                    Nie jestem pracodawcą Dyrektora OK, a więc nie stawiam mu zadań ani nie rozliczam. Ostatnio na Radzie była dyskusja o raporcie z kontroli przedłożonym przez Komisję Rewizyjną. Jako ewentualny Radny miałbym możliwość przyjrzeć się takiej ocenie i wówczas mógłbym wyrazić swoją opinię.

pozdrawiam
                                                    Adam Lipowski
                                                  • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 04.05.12, 20:11
                                                    Witam Panie Adamie, cieszę się, że Pan odpisuje na bieżąco i wyjaśnia wiele spraw. Owszem jestem zorientowany w sprawach Zegrza, Pan też się stara. Za zaproszenie na spotkanie dziękuję ale nie skorzystam, zarobiony jestem smile . Kontakt internetowy w pełni mnie zadawala.
                                                    Stosując sprawdzoną formułę odnoszenia się do kolejnych punktów napiszę kilka zdań.

1. Transport publiczny to rzeczywiście sprawa całej gminy ale ktoś musi złożyć wniosek do budżetu na 2013 w tej sprawie. Ktoś z radnych, bo burmistrz na to nie wpadnie, gdyż sprawa komunikacji jest dla niego jak kolec siedzący w… Jeśli chodzi o budynek warsztatowy to burmistrz nikogo nie zapyta tylko zrobi jak chce, założymy się ? Jeśli chodzi o niespełnione wnioski radnego Tyki to uważam, że jego wina jest tylko częściowa (nie ustalił priorytetów) ale burmistrz ewidentnie się na niego wypiął (przepraszam za sformułowanie).

3. Odpowiedź trochę mało konkretna ale niech tam… Nie rozumiem zdania „Wojsko jest na terenie jednostki”. Chyba wojsko jest na terenie Zegrza ? O to Panu chodziło ?

4. Napisałem, że sprawa usprawnienia wyjazdu z Zegrza stoi w miejscu, bo projekt radnych, moim zdaniem dobry, nie znalazł zrozumienia u burmistrza. Te 2 linie to jest taka zmyłka, żeby wywiązać się z zadania własnego gminy. Zegrza to absolutnie nie zadawala. Koncesji Z-busa niech Pan szuka w urzędzie marszałkowskim w Warszawie, nie w powiecie. Warto pochylić się nad tą sprawą.

6. Są jeszcze inne miejsca na parkingi. Podpowiem Panu jak Pan wygra. Pana walkę z płotem kościelnym pamiętam, wielu pamięta. Nie znaczy, że potępiam. Wierzę, że włączy się Pan w mediacje ws. parkingu kościelnego (w razie potrzeby), gdyż zauważyłem, że Pana stosunki z księdzem proboszczem nie są najgorsze. Martwi mnie Pana zamiłowanie do stawiania znaków zakazu, to niezbyt dobrze wróży. O miejsce parkowania Pana auta (aut) już nie pytam, bo to był żart taki smile

A. Tu się zgadzam.

B. Odpowiedź ogólnikowa, raczej brak odpowiedzi ale może dlatego, że nie zna Pan radnych.

C. Chodzi mi o działalność referatu komunikacji społecznej, wcześniej referatu promocji. Strona internetowa, Informator Gminy Serock, akcje promocyjne, itd.

D. Chodziło mi o formę a nie o koszty. Czy był Pan w Serocku 22 kwietnia ? Wrażenia ?

E. Istotnie pracodawcą dyr. Kowalczyka jest burmistrz ale chyba ma Pan zdanie ws. działalności Pana Piotra, zegrzyniaka zresztą. Nie sądzę aby nie uczestniczył Pan w życiu kulturalnym gminy. Żeby ułatwić Panu odpowiedź powiem, że ja bardzo dobrze oceniam jego działalność.
              • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 02.05.12, 22:50
                Na fejsie Pan Adam "przejechał się" po dwóch kandydatkach, które startują z komitetów serockich. Czy słusznie ? Pani Suchecka faktycznie nie jest zegrzynianką ale Pani Dubiel tak. No i ta wątpliwość: "kto za tym stoi ?". Za tym stoją na pewno wiadome siły, imperialiści albo Putin z Miedwiediewem. Panie Adamie, niech Pan trzyma poziom. Jak do tej pory nieźle Pan sobie radził.
                • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 02.05.12, 22:57
                  nie czytałam tego o czym piszesz, w każdym razie co do Betiny to ja, zupełnie subiektywnie, zastanowiłabym się milion razy zanim oddałabym na Nią 1/10 swojego głosu.
                  zero aktywności odnośnie spraw Zegrza, nie widac jej, nic nie słychać jakoby chciała, albo niechby próbowała, coś zrobić. jedno udzielać się w kółkach dramatycznych i ex paskudach zegrzyńskich, a drugie być radną.

mierz siły na zamiary - cisnie się na usta.
                  • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 02.05.12, 23:06
                    Cóż, ja akurat bardziej znam Panią Betinę z jej działalności niż Pana Adama. Ale, ale, aktywność w sprawach Zegrza ma np. Pan Bielowicz to może na niego zagłosuj, jak przykładasz taką miarę.
                    Nikt nie urodził się radnym. Ważne żeby był mądrym i rozsądnym człowiekiem, aktywnym i poświęcającym się pracy społecznej.
                    P.S. Uwagi o kółkach dramatycznych złośliwe i nie na miejscu. Takie jest moje zdanie, subiektywne rzecz jasna.
                    • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 02.05.12, 23:15
                      i dlatego zaznaczyłam, że opinia będzie subiektywna.
                      złośliwe? cóż, porównaj FB Pana Adama i Betiny... u Betiny teatrzyk pełną gębą. I tylko tyle. gdzie chociażby pół wzmianki o tym, że kandyduje.

a to, że złośliwa i uszczypliwa bywam, to wiem.
                      wiesz jak mówią starzy, dobrzy górale? złośliwość jest oznaką inteligencjismile wiem, wiem.... do tego mało skromna, tudzież wcale.... well, no taką mnie Panie Boże stworzyłeś, taką mnie masz.

p.s. przy okazji, chciałabym pozdrowić panów z małej, żółtej chatki na wjeździe do serockasmile
                        • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 02.05.12, 23:25
                          prawda, szczera, w stosunku do siebie, Betiny i innych.

ale wiesz o którym budynku mówię? wjeżdżasz od strony wawy, to zaraz na samym początku wjazdu "do miasta" po lewej stroniesmile a żółty ładnie koresponduje z niebieskimsmile

znowu wylazła moja złośliwość... cóż mój stosunek do pracowników tego miejsca. poświęciłam już temu tematowi kilka wątków na forum, a w dzisiejszym wydaniu powiatowej jest cały artykuł na ten temat. a za tydzień będzie część druga.
                          • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 02.05.12, 23:30
                            Ach, powienienem się domyśleć, że chodzi o policję.
                            To na kogo będzie głosować w wyborach i dlaczego na Pana Adama ? Sympatia osobista, przyjaźń sąsiedzka, wspaniałe cechy charakteru czy całkiem coś innego ?
                            • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 02.05.12, 23:37
                              ehehee....smile decyzję ostateczną na kogo zagłosuję podejmę po zapoznaniu się z programem Pana Bielowicza. a więc na chwilę obecną 50/50.

Pana Adama, zaspokoję Twoją ciekawość, osobiście nie znam, jedynie z widzenia, trudno mówić o sympatii do osoby, sympatyzuję z Jego programem, który przedstawił, aczkolwiek, chciałabym poznać odpowiedzi na pytania, które i Ty zadałeś dzisiaj odnośnie tego programu. zdaję sobie również sprawę z faktu istnienia tzw. kiełbasy wyborczej, ale cóż, taki urok demokracji i wolnych wyborów.

pisałeś wcześniej, że Betinę znasz z jej działalności. na rzecz Zegrza? Jakiej?
                              • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 02.05.12, 23:52
                                Decyzję proponuję podjąć także po zapoznaniu się z programem pozostałych kandydatek. Bedziesz się lepiej czuła podejmując świadomą decyzję smile
                                Panią Dubiel znam z jej działalności i pasji (albo odwrotnie) kulturalnej, nie tylko w Serocku. Niedawno zdaje się zorganizowała Klub Miłośników Zegrza przy Klubie CSŁiI gdzie pracuje. Postrzegam ją dobrze, gdyż do spraw zabiera się z dużym zaangażowaniem i uparcie dąży do celu, co akurat w przypadku radnego jest ogromną zaletą. Ale oczywiście trzeba poznać program Pana Bielowicza smile
                                • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 02.05.12, 23:58
                                  pozostaje tylko pytanie gdzie te programy, dwa brakujące, znaleźć?
                                  czy to wyborca ma biegać za kandydatem i prosić o łaskę rozmowy czy przypdkiem to nie kandydatowi winno zależeć na zapoznaniu swoich wyborców z programem?
                                  pytanie retoryczne, rzecz jasna.

pozostałych kandydatek? o Pani Sucheckiej z Serocka, która zapewne w Zegrzu bywa przejazdem (i to nie po osiedlu), nie zamierzam poświęcić swojego czasu, gdyż już sam fakt, że zgodziła się na takie posunięcie jest dla mnie wystarczająco bezczelny i nosi znamiona tzw. parcia na szkło.

co do Betiny, dlaczego KWW kandydata z Serocka? nie węszę tutaj spiskowej teorii dziejów, aczkolwiek jest to dla mnie conajmniej dziwne.
                                  • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 00:13

Ja też mam nadzieję, że przeczytam programy kandydata i kandydatek. Pan Adam się zbierał, zbierał ale się zebrał. Mam nadzieję, że reszta też to zrobi.

Pani Dubiel kandyduje z komitetu serockiego ale ja bym tu nic nie węszył. Przyczyny mogą być rozmaite, niekoniecznie spisek, nie sądzę.
                                    • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 00:18
                                      jakie by nie były, na pewno są dziwne i lekko zastanawiające.

dla jasności, nic nie mówię o spisku, ale powinna to wyjaśnić otwarcie i publicznie.

a już tak poza konkursem, to gdyby nie to forum nie wiedziałabym nawet, że:
                                      1. są wybory uzupełniające
                                      2. kto kandyduje
                                      itd.

cóż, świadczy to o kompletnym braku infromacji na osiedlu, braku incjatywy ze strony samych kandydatów, być może chęci dotarcia do wyborców? w serocku byłam wczoraj, na cmentarzu i zaraz po tym jak wysiadłam z samochodu uderzyły mnie porozklejane plakaty jednego z serockich kandydatów. biją po oczach. można? można!
                                      • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 00:26
                                        Pan Adam też "nie wisi" w Zegrzu. Nikt nie wisi. Na tablicy przy przystanku jest informacja o wyborach. Myślę, że wkrótce pojawią się ulotki i plakaty. Pojawią się też obwieszczenia gminnej komisji wyborczej, takie są procedury.
                                        Jeśli chodzi o Panią Dubiel to może właśnie coś wyczytamy z ulotek czy plakatów.
                                        Co sądzisz o Panu Bielowiczu, bo co o Pani Dubiel to już wiem. Pan Bielowicz był kiedyś przewodniczącym Zarządu Osiedla a teraz jest przewodniczącym Rady Osiedla, czyli w pracy społecznej aktywny.
                                        • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 00:48
                                          wiem, wiem.. nikt nie "wisi" i właśnie o tym mówię.

mieszkam tutaj, jestem codziennie... nie widziała ani pół informacji o wyborach.
                                          część z mieszkańców zegrza rano wyjeżdża, wraca wieczorem, trudno oczekiwać, że w ramach wieczornego przemykania uliczkami osiedla, z duszą na ramieniu, bo bezpiecznie nie jest, pójdę czytać co tam nowego wywiesili na tablicy...

może info na klatkach?

co do Pana Bielowicza, pełna zgoda, aktywny, aczkolwiek bez programu się nie wypowiem.
                                          • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 22:37
                                            Szanowna Pani

na klatkach wywieszałem ogłoszenia (zawsze za zgodą osoby z Zarządu Wspólnoty) o zaproszeniu na spotkania ze mną. Często były zrywane. W jednym z przypadków stwierdziłem, że nie wisiało więcej jak do ok. 1 godz., bowiem w takim czasie zaobserwowałem to ciekawe zjawisko. Przecież to jeszcze nie lista wyborcza i urna. Jestem do Państwa dyspozycji i proszę o kontakt. Proszę skorzystać z informacji zawartych na stronie:
                                            www.facebook.com/ AdamLipowskiZegrze
                                            pozdrawiam
                                            Adam Lipowski
                                      • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 00:36
                                        Witam Państwa mimo późnej pory. Cieszę się, że po opublikowaniu mojego programu, rozpoczęła się po kilku dniach dyskusja w gronie kilku osób, ale jednak. Nie odniosę się dzisiaj do kwestii merytorycznych, związanych z moim programem a wynikającymi z Państwa pytań. Uczynię to w najbliższym czasie. Chciałbym tylko poinformować, że: informacje o wyborach uzupełniających są dostępne na tablicach ogłoszeń: Gminy i Rady Osiedla, na stronie internetowej Miasta i Gminy Sereock oraz w Informatorze Gminy Serock (dostępny był 2 maja w miejscowym sklepie). Jednocześnie informuję, że na 20 wspólnot mieszkaniowych w Zegrzu, organizowałem spotkania - byłem dostępny dla wyborców - w 10 z nich. Po bieżącym tygodniu będę dostępny w pozostałych. Ogłoszenia będą na bieżąco. Dodam jeszcze, że nikt nie wietrzy tutaj spiskowej teorii dziejów i proszę tylko o odpowiedzi niektórych kandydatów na postawione pytania. Dla nas wszystkich - wyborców - jest to ważne aby wiedzieć jak najwięcej o kandydatach. Nie wiem także dlaczego nbiektórzy z Państwa uważają, że jeśli poproszą o program, to ma być on już - natychmiast. Opublikowałem swój późną porą w sobotę 28.04, a dyskusja rozpoczęła się we środę 2 maja. Wiem, że piekna pogoda, długi weekend itp. itd., ale proszę dać mi działać wg moich planów. Tak jak napisałem, niczego nie taję, program już jest publicznie dostępny. Wkrótce odpowiem na zadane pytania.
                                        Pozdrawiam mimo późnej pory i życzę dalszego odpoczynku
                                        Adam Lipowski
                                        • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 12:42
                                          adamzegrze napisał:

> Witam Państwa mimo późnej pory. Cieszę się, że po opublikowaniu mojego programu
                                          > , rozpoczęła się po kilku dniach dyskusja w gronie kilku osób, ale jednak. Nie
                                          > odniosę się dzisiaj do kwestii merytorycznych, związanych z moim programem a wy
                                          > nikającymi z Państwa pytań. Uczynię to w najbliższym czasie.
                                          Panie Adamie, rozumiem, potrzebuje Pan trochę czasu.

. Dodam jeszcze, że nikt ni
                                          > e wietrzy tutaj spiskowej teorii dziejów i proszę tylko o odpowiedzi niektórych
                                          > kandydatów na postawione pytania. Dla nas wszystkich - wyborców - jest to ważn
                                          > e aby wiedzieć jak najwięcej o kandydatach.
                                          Panie Adamie, a kto za Panem stoi ? Nie uważa Pan takiego pytania za idiotyczne ?

• adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 14:35
                                            Witam Pana
                                            na Forum wpadam na chwilę i patrzę co tutaj nowego. Nie odpowiadam z marszu na Pana pytania postawione wczoraj, bowiem chcę je na spokojnie przeczytać ponownie i udzielić Panu możliwie najpełniejszej odpowiedzi (moim zdaniam, choć to oczywiście subiektywne). Po prostu szanuję Pana pytania. Żadne pytanie nie jest idiotyczne, ponoć idiotyczne mogą być tylko odpowiedzi.
                                            A więc co do drugiej kwestii, to nikt za mną nie stoi (jeśli właściwie rozumiem intencję pytania).
                                            Nie jestem członkiem żadnej partii ani stowarzyszenia. Nie mam pracodawcy, który być może w jakiejś sytuacji mógłby próbować wywierać pewne naciski na działania takie, a nie inne. Jestem niezależny i bardzo to sobie cenię. Czy o poruszone w odpowiedzi kwestie Panu chodziło?
                                            Adam Lipowski
                                            • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 03.05.12, 18:53

Panie Adamie, na Pana odpowiedzi zaczekam i nie będę ponaglał.

Jeśli chodzi o moje pytanie kto za Panem stoi ?, to intencja jego zadania była taka sama, jaką miał Pan gdy zadawał pytania kto stoi za kandydatkami z komitetów serockich. Z tego powodu nie Pan sobie sam odpowie czy udzielone wyjaśnienie jest zadawalające. Jak Pana zadawala, to mnie też.
      • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 04.05.12, 21:04
        mackowy1 napisał:

> your-duzymisio, potrzebuję się z Tobą skontaktować prywatnie mailowo- na jaki a
        > dres mogę pisać, bo ani Ty ani ja nie mamy na gazecie.

Ha, i co mam na forum podać swój prywatny adres mailowy. Wymyśl coś innego. Kontaktu nie wykluczam.
          • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 09.05.12, 11:33
            Panie Adamie, zdaję sobie sprawę, że zanudzam Pana pytaniami i utrudniam Panu spotkania ze wspólnotami ale może kilka słów nt. moich refleksji w komentarzu z 04.05. 20.11. Dochodzę już do finału, tj. wyrobienia sobie zdania o Panu jako kandydacie (mojego własnego zdania). Niech Pan nie pozostawia mnie w niedosycie...
            • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 09.05.12, 16:51
              Witam, witam
              sądziłem, że już zakończyliśmy. Ja się wypowiedziałem, Pan się wypowiedział. Oczywiście możemy dyskutować dalej i dalej, ale my dwaj? Spotkać się Pan nie chce, ale chyba tylko ze
              mną? Tym bardziej, że wątek nie był dalej przez innych forumowiczów kontynuowany. Moich konkurentów także tutaj oficjalnie nie widzę. Co do Wspólnot w Zegrzu, to miło jest nawet z garstką ludzi porozmawiać, bo oni chcą się czegoś dowiedzieć, coś podpowiedzieć - a to są już jakieś konkrety. 20 maja pokaże jak mieszkańcy wybiorą. Pana refleksje są cenne i może do nich powróce, ale teraz przygotowuję odpowiedzi na konkretne pytania z innych miejsc i chyba tam może być większa liczba odbiorców, niż tylko my dwaj odpowiadający na pytania i następnie generujący kolejne pytania. Szanuję Pana i jak powiadam, mogę do tematu powrócić. A tak na marginesie nie odpowiedział mi Pan jaka jest cena za ścieki w Gminie?
              Obiecał Pan również przepytać innych kandydatów. Chyba, że ma Pan już gotową opinię. Chetnie bym się z takową zapoznał. Napisał Pan w jednym ze swoich postów, że jest Pan u.... Chyba ja również? Jak Pan sądzi czytając to co powyżej?
              Pozdrawiam serdecznie Adam Lipowski
              • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 09.05.12, 21:32
                Widzę, że jednak dobiegliśmy do finału dwustronnej dyskusji. Zdanie o Panu jako kandydacie sobie wyrobiłem. Nie odbiega ono wiele od tego jakie miałem wcześniej. Mimo to czas poświęcony na dyskusję z Panem nie uważam za stracony. 20 maja już niedługo i wszystko będzie jasne. Pana szanse rosną proporcjonalnie do spadku ilości komentarzy pisanych przez Mellaverde. Taka jest moja złośliwa refleksja.
                • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 09.05.12, 21:38
                  your-duzymisio napisał:

Pana szanse rosną proporcjonalnie do spa
                  > dku ilości komentarzy pisanych przez Mellaverde. Taka jest moja złośliwa reflek
                  > sja.

Misiek Jasnowidz Wszechwiedzący.
                  a Ktoś kiedyś mi zarzucał złośliwość...

żal.pl Mr Misiek Nieomylny
                • adamzegrze Re: Kto kandyduje w Zegrzu 09.05.12, 22:04
                  Witam Pana ponownie
                  właśnie tutaj zajrzałem i jest Pana odpowiedź. Ja także jak i Pan, tak to odebrałem, potrafię być dociekliwy i mam poczucie humoru. Tutaj trafiliśmy chyba obaj. Tak Pana odbieram. Gdyby jednak chciał Pan sprawdzić moją wiedzę w sprawach Zegrza, a Pan ma przyznam bardzo dobrą, to proszę bardzo, ale myślę że mnie Pan zrozumie nie chcę całego czasu do 20 maja spędzić na Forum. Widzimy przecież, że i Pan Tomasz jakby "zamilkł". Pani mallaverde ma i owszem kąśliwy język, ale może tak trzeba. Uderz w stół a nożyce... itd. NIe wiem, czy owacje od Niej dla mnie były ironiczne czy nie, ale każdy ma prawo do wygłoszenia swojego zdania. Chciałbym jednak, aby dyskusja tutaj była merytoryczna (tak jak sugeruje Pani Matuszewska) a nie "pyskówka". Ze względu na wiele ciekawych merytorycznych wątków i ja się tutaj pojawiłem. I nie koniecznie tylko jako kandydat, choć uznałem że trzeba się przedstawić jeśli Forum o tym dyskutuje i moje nazwisko tutaj pada. To jaka jest cena tych ścieków w Gminie? Chyba, że Pan jest z Zegrza i wie Pan, że mamy 8,33 zł.
                  pozdrawiam
                  Adam Lipowski

PS. Naprawdę cenię sobie Pana wiedzę i dociekliwość.
                  • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 09.05.12, 22:20

Panie Adamie,
                    i tym się właśnie Pan różni od Mellaverde...
                    Nasza Mellaverde nie robi dobrego PR-u ani Panu ani Zegrzu. Lepiej merytorycznie, grzecznie i spokojnie.
                    Widziałem dziś, że wisi Pan u Banderasa na witrynie i zdecydowanie znam cenę ścieków w Zegrzu smile
                    • mellaverde Re: Kto kandyduje w Zegrzu 09.05.12, 22:31
                      Miś, jak będziesz mnie tak rozpieszczał swoim niebywałym poczuciem humoru, to gotowa jestem zakochać się w Tobiesmile

już drugi raz w ciągu jednego dnia, doprowadziłeś mnie do łez. ze smiechu, rzecz jasnasmile
                      • your-duzymisio Re: Kto kandyduje w Zegrzu 09.05.12, 22:42
                        mellaverde napisała:

> Miś, jak będziesz mnie tak rozpieszczał swoim niebywałym poczuciem humoru, to g
                        > otowa jestem zakochać się w Tobiesmile
                        >
                        > już drugi raz w ciągu jednego dnia, doprowadziłeś mnie do łez. ze smiechu, rzec
                        > z jasnasmile

Między nami rzeczywiście od dawna iskrzy smile Niestety nie chodzi tu o relacje damsko-męskie. Lubię doprowadzać ludzi do łez ze śmiechu. Jeśli nawet na Ciebie to zadziałało, to znaczy, że naprawdę jestem skuteczny.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka