Dodaj do ulubionych

Z Zegrza na Marymont bez przesiadki :-D

02.10.12, 16:02
Autobusy linii 705 i 735 połączą Białobrzegi, Rynię i Zegrze Płd. ze stacją metra Marymont. Wydłużone trasy zaczną obowiązywać 6 października.

Od soboty, 6 października trasy linii autobusowych 705 i 735 zostaną wydłużone do METRA MARYMONT.

Linia 705 będzie kursowała na trasie: BIAŁOBRZEGI/RYNIA…- Modlińska – most Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – Włościańska – METRO MARYMONT.

Autobusy linii 735 pojadą trasą: ZEGRZE PŁD:…- Modlińska - most Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – Włościańska – METRO MARYMONT.

Obecnie linie 705 i 735 kończą kursy na przystanku ŻERAŃ FSO.

Źródło: www.ztm.waw.pl
Obserwuj wątek
      • tomjani Re: Z Zegrza na Marymont bez przesiadki :-D 02.09.13, 16:14
       A kto jeździłby Zegrzykiem, zwłaszcza mając bilet ZTM na 2 strefy, skoro nawet w takim przypadku trzeba by dopłacać za bliet KM na odcinku Nieporęt - Legionowo Piaski, skoro autobusów w Nieporęcie jak mrówków?
       Tym niemniej, wieczorem w sobotę 3 sierpnia, gdy uciekł mi ostatni 735 z Zegrza - najpierw przewędrowałem z buta do Nieporętu wzdłuż brzegu Zalewu, a następnie mając w perspektywie kilkadziesiąt minut kwitnięcia na przystanku 705 - powlokłem się na peron, a tu... zaraz nadjechał SA135 do Tłuszcza. Co mi tam: zafundowałem sobie nocną przejażdżkę przez Tłuszcz, skąd zabralem się ostatnim kiblem do Wileniaka...
       --
       Bufet sam się wyżywi!
       Tomek Janiszewski
       • tomjani Re: Z Zegrza na Marymont bez przesiadki :-D 03.09.13, 20:13
        Niestety jak podają na stronie KM - obecnie nie jeździ nic osobowego przez Nieporęt. Jak parę lat temu, podsyły szynobusów z linii sierpeckiej do szopy w Tłuszczu kierowane są od Warszawy Gdańskiej przez ZOO, WWT, Rembertów i Zielonkę. Można tylko żywić nadzieję że ma to związek z zapowiadanym od pewnego czasu remontem linii Legionowo - Tłuszcz na potrzeby objazdów linii Warszawa - Wołomin - Tłuszcz przewidzienej do całkowitej przebudowy w ramach projektu Rail Baltica, a dziś mocno już zajechanej.
        --
        Bufet sam się wyżywi!
        Tomek Janiszewski
        • tomjani Re: Z Zegrza na Marymont bez przesiadki :-D 12.01.14, 10:36
         Tylko tak dla porządku napiszę że duch "Zegrzyka" w postaci dwóch par szynobusowych podsyłów w relacji Tłuszcz - Wieliszew - Legionowo - Warszawa Gdańska powrócił tydzień temu, i znów można dojechać pociągiem nad Zalew.
         --
         Bufet sam się wyżywi!
         Tomek Janiszewski
  • 7stalker Re: Z Zegrza na Marymont bez przesiadki :-D 23.09.13, 22:44
   Właśnie Ożarów Mazowiecki (do Płochocina) i Piaseczno (do Bobrowca) puściły dwie nowe linie, wsie zamieszkane przez 400 i 1000 mieszkańców są już obsługiwane przez ZTM, a Serock miasto zamieszkane przez prawie 5 tysięcy osób, nie wspominając o gminie która ma 13 tyś obywateli nie ma nawet jednego autobusu podmiejskiego, kpina!
   • marek_2005 Re: Tymczasem w Sokołowie Podlaskim..... 12.10.13, 09:19
    Sokołów wystąpił o 2 mln. dotacji unijnej aby zapewnić swoim mieszkańcom dobrą, darmową komunikację i ją dostał. A nam się mówi, że nie można przedłużyć warszawskiej linii 735 o dokładnie 8 kilometrów. Te 8 kilometrów pozwoliłoby nam na wykupienie jednego biletu w strefie warszawskiej. A tak to nadal musimy kupować bilet warszawski i jeszcze serocki. Czy ktoś wie ile miasto wydaje rocznie na komunikację lokalną w Serocku? Czy ktoś wie ile kosztowałoby przedłużenie linii 735? Dlaczego nie podaje się tych wyliczeń mieszkańcom?
    • grzeczny_m Re: Tymczasem w Sokołowie Podlaskim..... 13.10.13, 20:27
     Witam wszystkich smile
     to ja napisałem do Burmistrza to długaśne zapytanie na serockiej stronie które to wspominaliście jakiś czas temu, czasem też przeglądam to forum i zastanawiam się - czemu TU zadajecie pytania na które NIKT nie odpowie?
     Kierujcie je bezpośrednio do p. Sokolnickiego i Rady, to są osoby decyzyjne i najbardziej kompetentne aby odpowiadać na trudne pytania.
     Więc, komu zależy na "cywilizacji" w Gminie Serock wchodzi na www.miasto.serock.pl/ i przez "zadaj pytanie Burmistrzowi" pyta o koszty i niechęć włodarzy do warszawskiej komunikacji.
     • grzeczny_m Na stronie Serocka burza 16.10.13, 21:38
      Nie spodziewałem się że temat jest tak drażliwy że pytania do Burmistrza zasypią kolejne pytania o linię ZTM.
      Cieszę się że tyle osób ma takie samo zdanie na temat twory zwanego "komunikacją lokalną" jak jak. Po dziś opublikowanych odpowiedziach serockich urzędników pogrzebałem trochę w archiwach i znalazłem ten artykuł:
      archiwum.serock.pl/493-4a02a1c85e89b-34334-p_12.htm
      No to negocjacje z ZTM zakończyły się w styczniu 2012 roku i od tamtej pory nasi dzielni urzędnicy jako środek zastępczy wydumali busiki za które płacimy UWAGA! ponad 2,4 mln złociszy rocznie!
      Że jest nas 13 tyś. zameldowanych w Gminie Serock to przypada na głowę prawie 185 złotych za wożenie powietrza i dublowanie autobusów szkolnych ALE tylko w kierunku Serocka.
      Swoje zdanie na ten temat i komentując ostatnie odpowiedzi na stronie serockiej przekazałem Burmistrzowi, niecierpliwie czekam na odpowiedz a kopie pisma zostawiam na "wszelki wypadek".

      Poprosiłem również o to aby osoby udzielające odpowiedzi na tej stronie podpisywały się imieniem i nazwiskiem - są to urzędnicy, ich ustawa o ochronie danych nie obowiązuje.

      Jak pisałem jest nas 13 tysięcy, na tym forum pojawiają się tylko bardzo nieliczni. Proszę jeśli Wam zależy na tej sprawie, mówcie o tym znajomym, przekazujcie linki...
      Tylko razem możemy coś zdziałać - jednostki będą traktowani jak pieniacze, setka osób to masa, tysiąc to siła...
      • psychomaszyna Re: Na stronie Serocka burza 16.10.13, 22:57
       Teraz kiedy rozpoczyna się remont mostu Grota przydałby się bardziej szynobus z Zegrza do Legionowa, a jeszcze lepiej z Zegrza do Warszawy. Lokalna mogłaby dowozić do szynobusu w Zegrzu.

       Przedłużenie autobusu z Żerania do Serocka w sytuacji remontu Grota to jakiś totalny absurd.
       • tomjani Re: Na stronie Serocka burza 12.01.14, 10:39
        psychomaszyna napisał:

        > Teraz kiedy rozpoczyna się remont mostu Grota przydałby się bardziej szynobus z
        > Zegrza do Legionowa, a jeszcze lepiej z Zegrza do Warszawy.

        Z Zegrza niedasie, póki wieczny prezio Legionowa nie zostanie zwalony ze stołka. Załozycielem "Frematy", która przegradza końcówkę linii był jego brajdak.
        --
        Bufet sam się wyżywi!
        Tomek Janiszewski
      • marek_2005 ZTM SEROCK-WARSZAWA 17.10.13, 10:08
       A tymczasem gm Radzymin posiada autobus ZTM nr 734, który obsługuje małą wioskę Załubice, po drugiej stronie Serocka. Autobus ma do pokonania ok 29 km z Żerania FSO czyli tyle co do Serocka. Opłaca się miastu utrzymywać taki autobus? Dlaczego u nas się nie opłaca? Pewnie dlatego, że władza jeździ samochodami, pracuje w Serocku i nie dba o nas-mieszkańców zmuszonych pracować w Warszawie.
       • marek_2005 Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 17.10.13, 10:37
        W odpowiedzi na „pytanie do Burmistrza” dotyczące możliwości współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie w zakresie wydłużenia linii 735 do Serocka informuję, że były prowadzone rozmowy w tym zakresie, ale ze względu na bardzo wysokie koszty w chwili obecnej nie ma możliwości wydłużenia wyżej wymienionej linii.
        Informuję również, że kwestia finansowa nie jest jedynym powodem.
        Z pisma otrzymanego od Kierownika Sekcji Linii Strefowych ZTM wynika, że samo przedsiębiorstwo nie jest zainteresowanie współpracą z gminą Serock. Świadczy o tym chociażby odpowiedź na wystosowane przez nas pismo, cyt.: „ W nawiązaniu do naszej rozmowy podtrzymujemy nadal nasze stanowisko ws. przedłużenia trasy linii 735 na obszar gminy Serock. W chwili obecnej nie planujemy takiej zmiany (brak dodatkowego taboru)”.


        Panie Burmistrzu, po raz kolejny Pan pokazuje ile znaczą dla Pana wyborcy.
        To nie my jesteśmy dla Pana ale Pan dla nas.
        To my Pana wybraliśmy a teraz wymagamy aby Pan nam służył i pomagał.

        Po pierwsze prosimy o przedstawienie pisma z wyliczeniami o jakiej kwocie mowa!
        Po drugie braki w taborze ZTM-u podane były w piśmie z przed 2 lat!
        Czy przez ostatnie 2 lata nikt się tą sprawą w urzędzie nie zainteresował?
        • grzeczny_m Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 17.10.13, 20:20
         @psychomaszyna, jazda z Serocka autobusem ZTM przez Nieporęt jest bez sensu nie tylko z powodu remontu części Trasy AK i mostu Grota - bez remontu DW633 jest zakorkowana i jazda nią ciągnie się jak... A w lato czy wyjazdy weekendowe do co się tam dzieje trudno nazwać ruchem.
         Sens ma linia autobusowa z Serocka dalej zgodnie z przebiegiem "starej" DK61 przez Legionowo, Jabłonnę i dalej Modlińska i mostem Curie-Skłodowskiej do pętli na Młocinach.
         Dlaczego? Bo jeździmy nie tylko w centrum Warszawy i omijanie Legionowa, Białołęki było by błędem.
         Oczywiście można powiedzieć że przebieg linii będzie pokrywał się z "setkami" autobusów pekaesopodobnych pędzących z Serocka, każdemu kto tak twierdzi będę proponował wsiąść do takiego autobusu gdzieś z Modlińskiej.
         Śmiem również twierdzić że 3/4 autobusów które obecnie kursują przez Serock "wypadło by z obiegu" przy pierwszej kontroli ITD lub Policji, jestem przekonany że kiedyś takowe nastąpią a wtedy pozostaną nam prywatne auta.
         Uważam że jedynie ZTM jest w stanie zapewnić pewny, punktualny i bezpieczny transport.

         Co do szynobusu to nie zgadzam się, tylko przywrócenie do poprzedniego stanu linii kolejowej 28 ma sens. Żadne busiki na szynach, tylko jak było wcześniej składy EZT.

         Moim marzeniem jest SKM do Zegrza i wygodny parking przed stacją... smile
         A jest gdzie to zrobić...

         @Marku, już wczoraj wysłałem do Pana Burmistrza zapytanie co przez okres 2 lat było zrobione w tej sprawie. Poprosiłem o publikacje korespondencji pomiędzy ZTM a UMiG Serock z nadzieją że nie jest ona tajna.
         Chciałbym poznać warunki jakie proponował ZTM by porównać koszty funkcjonowania "komunikacji lokalnej" a linii ZTM. Również chciałbym się dowiedzieć kto był "negocjatorem" z ramienia Urzędu Gminy.
         Czekam na publikacje tego zapytania waz z odpowiedziami urzędników, może one rozjaśnią trochę tą sytuacje.
         Oczywiście zapytam też ZTM o ich zdanie w tej sprawie, warto poznać opinię drugiej strony na ten temat.
         • psychomaszyna Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 21.10.13, 06:58
          Do pętli Młociny? Przecież autobus ZTM utkwi w korku na Modlińskiej.

          Jeżeli cokolwiek miałoby sens to autobus do pętli tramwajowej na Winnicy, kiedy w końcu ZTM Warszawa dociągnie tam tramwaj w jakieś sensowne miejsce - czytaj: z możliwością dojazdu samochodów i autobusów od strony Modlińskiej.
          • 7stalker Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 21.10.13, 11:00
           psychomaszyna napisał:

           > Do pętli Młociny? Przecież autobus ZTM utkwi w korku na Modlińskiej.
           >
           > Jeżeli cokolwiek miałoby sens to autobus do pętli tramwajowej na Winnicy, kiedy
           > w końcu ZTM Warszawa dociągnie tam tramwaj w jakieś sensowne miejsce - czytaj:
           > z możliwością dojazdu samochodów i autobusów od strony Modlińskiej.

           Sens ma wszystko poza tym co jest aktualnie. Aż tak przeraża Cię wizja stania w korku? Przecież to normalne w Warszawie. Zanim pociągną tramwaj do winnicy to miną wieki a taki środek komunikacji dojeżdża przecież na Żerań, a stamtąd dojedziesz na Ratusz albo na Gdański. Jak ludzie zaczął wybrzydzać to tym bardziej nic z tego nie będzie.
           • grzeczny_m Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 21.10.13, 11:22
            Na Modlińskiej autobusy maja wyznaczony bus-pas od Fortu Piontek do Mostu Curie.
            Najbardziej problematycznym miejscem jest wiadukt w Legionowie wraz kawałkami 61-ki które do niego prowadzą.

            A na tramwaj jadący przez Tarchomin jeszcze poczekamy, jest decyzja i ogłoszono przetarg.
            Zgłosiło się 12 oferentów i zanim przebrną przez oferty i odwołania minie sporo czasu.
            A gdy ta linia powstanie pewnie będziesz narzekać że tramwaj jedzie okrężną drogą i autobusem było by szybciej i bez przesiadki...
            • grzeczny_m Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 30.10.13, 20:08
             Mam obawy czy temat linii ZTM do Serocka wróci jako odpowiedź Burmistrza (czy kto tam pisze te odpowiedzi) na stronę UG.
             Od mojego pytania mijają 2 tygodnie ni widu i słychu... Ale w odpowiedzi na pytanie p. Anety która min. zapytała również o autobus ZTM napisano:

             "dziękuję za słowa krytyki z Pani strony i wyrażenie opinii co do poruszonych kwestii. Każdy ma do tego prawo. Ważne aby nie przekraczać granicy pomiędzy oceną a okazywaniem jawnej pogardy wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia obecnego wizerunku naszej gminy"

             Czyżby się obrazili? Bo jakby coś to byłem grzeczny i to co napisałem (mam kopie tego zapytania) nie miało na celu obrażania kogokolwiek czy też pogardą.
             Mam nadzieję że nie obraziłem nikogo, że to tylko moje domysły i ktoś z urzędników choć spróbuje odpowiedzieć na część pytań.
             • gregory.b1980 Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 06.11.13, 13:00
              Witam Państwa

              Ja też wysłałem zapytanie do Pana Burmistrza o linie dowozową L-xx do SKM-ki w Legionowie i kiedy zostanie uruchomiona. Odpowiedź jest już na stronie Miasta Serock

              Uzystkałem wymijającą odpowiedź na temat uruchomienia linii 735, ważnych inwestycji dla mieszkańców oraz że linia dowozowa w pewnym sensie spełnia swojje oczekiwania i tyle.

              A oto co sam ustaliłem z ZTM z racji tego że charakter mojej pracy powoduje że mam częste kontakty z pracownikami ZTM-u.

              Tu potwierdzam wypowiedź Pana Burmistrza.
              Cytuję: "Z rozmowy przeprowadzonej z pracownikami ZTM-u sekcji Linii Strefowych wynika, że ZTM nie chce dublować długiego i bezpośredniego połączenia bezpośrednio z Serocka do Metra Marymont jeżeli może zapewnić ten dojazd poprzez linię L-xx z przesiadką do SKM-i".

              Ja ze swojej strony zauważam, tak jak inni rozmówcy tutaj, że obecna linia dowozowa uruchomiona prze Miasto Serock jest oderwana od rzeczywistości nie sposób z nie skorzystac to po co wyżucać w błoto 140 zł.

              Natomiast rozwiązaniem problemu byłaby na pewno linia strefowa uzupełniająca L-xx (uruchomiona przez ZTM) z której można korzystać na podstawie ważnych biletów komunikacji. Taka linia kursuje przez cały dzień (a nie tak wyrywkowo jak lokalna linia Serocka) jak również w weekendy

              ZTM jest chętny uruchomić taką linie łączącą Serock z PKP Legionowo i nawet przedstawiał taką propozycję w roku ubiegłym oraz na prośbe burmistrza odbyły się rozmowy w Październiku br.
              ZTM podał koszty na spotkaniu i cisza

              Z uzyskany dalej informacji z ZTM-u wynika że koszt uruchomienia dwóch linii dowozowych L-xx na poniższych trasach to:
              1. Serock - PKP Legionowo
              Częstotliwość przewidywana co 60 min. szczyt 30-40min. Kursowanie 7 dni w tygodniu
              2. Dębe - PKP Legionow
              Częstotliwość nieznana. Kursowanie 7 dni w tygodniu

              Koszt uriuchomienia połaczenia to ok. 100.000 zł miesięcznieco daje rocznie 1.200.000,00 zł

              Może koszty samego uruchomienia są wyższe od obecnego rozwiązania linii lokalnej, ale spoglądając z perspektywy mieszkańca i korzyści idących dla rozwoju Miasta czy też udogodnień dla mieszkańców nie sposób się oprzeć że takie roziązanie jest zdecydowanie lepsze.

              Jeszcze z informacji uzyskanych w ZTM, teraz trzeba chodzić , pytać i drążyć temat w Serocku u Pana Burmistrza bo on jako jedyny może podjąć dalsze działania i podpisać porozumienie dotyczace uruchomienie linii dowozowej L-xx opartej na taryfie przewozoej ZTM-u

              Pozdrawiam
              Grzegorz


              • grzeczny_m Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 20.11.13, 19:35
               Witam,
               czytając odpowiedz Burmistrza na kolejne zapytania dotyczące spraw komunikacji coraz częściej odnoszę wrażenie że depczemy komuś po szczególnie bolesnym odcisku - bo jak inaczej można określić odpowiedz na pytanie p. Grzegorza?
               Urzędniczy informator nadal pozostaje anonimowy w swoich odpowiedziach a jego odpowiedzi są coraz bardziej wymijające i nie związane z tematem sprawy - urzędowy "odpowiadacz" bo tak go będę nazywał gdyż dalej nie podpisuje się pod odpowiedziami (mam nadzieje że Pan/Pani urzędnik czyta ten wątek i choć trochę się zawstydzi) miesza sprawy inwestycji z komunikacją, tumani tłumaczeniami o braku środków ale... Drodzy Państwo!
               Wystarczy poczytać BIP Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, dowiemy się że... budżet nie jest dziurawy! Budżet Serocka od początku roku ma nadwyżki!
               Link:
               www.bip.serock.pl/plik,2411,informacja-burmistrza-miasta-i-gminy-serock-o-wykonaniu-budzetu-miasta-i-gminy-serock-za-okres-od-1-stycznia-do-30-wrzesnia-2013-roku.pdf
               Gdzie trafią te pieniądze? Na nagrody? Do kotłów z "darmową" grochówką na chwałę lokalnym radnym? PKS Ciechanów i Pana Bilińskiego?
               My dalej mamy słuchać o braku środków i kryzysie? Tyle że ten kryzys to tylko nowe podatki dla nas, mieszkańców a dla Urzędników pycha i rozpasanie.
               "Odpowiadacz" pisał o pogardzie zawartej w pytaniach do Urzędu, odpowiedzi jego a w szczególności do p. Grzegorza to nie pogarda - to szczyt chamstwa i prostactwo!
                • janczp Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 20.11.13, 22:04
                 Piszmy do Burmistrza ile wlezie, a jak nie zorganizuje z 1 stycznia autobusu ZTM czy to bezpośredniego, czy linii L-xx do SKM, wystawmy w najbliższych wyborach swoich kandydatów do rady gminy i wtedy sami obie komunikację załatwimywink
                 • janczp Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 20.11.13, 22:45
                  Szanowny Panie Burmistrzu,
                  W odpowiedziach odpisuja Panstwo, ze komunikację z SKM Legionowo zapewnia obecnie linia Zbus oraz komunikacja PKS Ciechanów. Jednak żadna z nich nie pozwala dotrzeć do SKM na jednym bilecie sieciowym. Rozumiem, ze Serock zawarł umowę z PKS Ciechanów. Ale z zadawanych do Pana pytań jasno wynika, iż to rozwiazanie sie nie sprawdza i nie satysfakcjonuje mieszkańców. Może wiec zakończyć z 1stycznia 2014 współpracę z PKS Ciechanów, a rozpoczac z ZTM? Miesięczne koszty dojazdow dla jednego mieszkańca spadlyby z 400 kilku złotych do niecałych 200, a z tego, co jeden z mieszkańców napisał, ZTM rownież byłby o polowe tańszy dla miasta Serock od obecnego rozwiązania (1,2 Mln PLN rocznie vs obecne 2,4 Mln PLN). skoro wiec wszyscy moga zyskać, w czym tkwi problem?
                  Takie zapytanie wysłałem, zobaczymy, czy będzie odpowiedz.smile
            • janczp Re: ZTM SEROCK-WARSZAWA 20.11.13, 19:17
             Witam, ja rownież zadawalem pytanie na stronie Serocka o komunikację na Warszawskim bilecie. Niestety nie wszystkie listy są publikowane, ale z tego co wiem od znajomych, coraz wiecej ludzi sie tym interesuje. Niedlugo wybory, i. "rok cudów" wiec myśle, ze jak sie zjednoczymy, ratusz zauważy, ze nie będzie kolejnej kadencji bez linii ZTM. Musimy tylko ciagle wysyłać zapytania i nasi znajomi tez niech to robią.
             • grzeczny_m Odpowiedz Burmistrza 17.12.13, 19:52
              Witajcie,
              trochę mnie nie było, trochę musiałem odpuścić ten temat z powodu natłoku spraw zawodowych ale z radością przeczytałem na serockiej stronie odpowiedź Burmistrza Sokolnickiego dotyczącą komunikacji w naszej gminie. Jeśli ktoś przegapił poniżej link:
              www.miasto.serock.pl/redir,index?wiecej=2954&wiecej_news=1
              Bardzo się cieszę że nasze posty i pytanie do Urzędu przyniosły choć taki skutek że o "sprawie się mówi". Mam również nadzieję że to co do tej pory pisaliśmy przestało być traktowane jako wymysły garstki ludzi a może będzie traktowane jako wniosek obywatelski.

              Wracając do tematu, nie znam się na sprawach finansów publicznych ale zastanawiają mnie kwestie:
              - czemu UG funkcjonowanie sprawnej komunikacji wiąże ze sprawami infrastruktury? To są osobne sprawy i współfinansowane z innych źródeł niż tylko nasze podatki (dotacje UE, środki województwa mazowieckiego itp...)

              - czemu Pan Burmistrz pisząc o kosztach "komunikacji lokalnej" podaje kwotę 330 tyś. złotych? Czego to koszt? Miesiąca? Roku? Wszak kwotę 2,4 mln. złotych wziąłem ze strony serockiego archiwum:
              archiwum.serock.pl/493-4a02a1c85e89b-34334-p_12.htm
              - Burmistrz pisze o niskich podatkach w Gminie, a nasi sąsiedzi gmina Nieporęt mająca kilka BEZPOŚREDNICH linii ZTM które też współfinansuje ma podatki ..... niższe niż w Serocku!
              Serock - www.bip.serock.pl/plik,1204,uchwala-nr-269-xxx-2012-rady-miejskiej-w-serocku-z-dnia-28-11-2012r-w-sprawie-okreslenia-wysokosci-stawek-podatku-od-nieruchomosci-i-inkasa.pdf
              Nieporęt - www.bip.nieporet.pl/pliki/rada_gminy/Kadencja%20_2010_2014/sesja%20XXXIII/U_109.pdf

              Podsumowując... czym dalej tym straszniej....
              • janczp Re: Odpowiedz Burmistrza 06.01.14, 20:10
               Zadałem poniższe pytanie:
               Szanowny Panie Burmistrzu,
               Bardzo dziękuję za artykuł dotyczący połączeń ZTM do Warszawy. Niestety nie mogę się z Panem zgodzić, iż problem dojazdów dotyczy niewielkiej części mieszkańców. Z obserwacji moich jak i znajomych mieszkających w Serocku jasno wynika, iż znacznie więcej osób jeździ w stronę Warszawy niż komunikacją lokalną po terenie gminy Serock. Autobusy PKS Ciechanów należące do dużego izraelskiego przewoźnika Mobilis ciągle w większości wożą powietrze, a nasze pieniądze dofinansowują firmę z obcym kapitałem. Z przykrością zauważam, iż mimo iż napisał Pan w artykule rozważenie uruchomienia połączeń ZTM z Warszawą, w zatwierdzonym budżecie na rok 2014 nie widać zabezpieczonych środków na ten cel. Powołuje się Pan na ważniejsze cele typu rozbudowa turystyki, a wie Pan dlaczego Warszawiacy tłumnie przybywają na plaże w Nieporęcie, Białobrzegach oraz Ryni? Pewnie dlatego, że mają tam czym dojechaćsmile(Linie ZTM). Napisał Pan również, że część mieszkańców być może będzie wolała dojeżdżać do Warszawy bezpośrednio jak dotychczas, a będzie to niemożliwe, gdyż przewoźnicy zaczną omijać Serock. Nie mogę się z tym zgodzić, gdyż: 1. Regularne dojazdy do Warszawy będą o połowę tańsze dzięki ZTM, więc ewentualnie osoby sporadycznie jadący do W-wy mogłyby nie być zadowolone z nowego rozwiązania,
               2. Rozwiązanie ZTM byłoby i tak szybsze -łączny dojazd wyniósłby 20 min do L-wa+15 min SKM do Dworca Gdańskiego
               3. Prywatni przewoźnicy oraz PKS Ciechanów nie zaczną i tak omijać Serocka, gdyż obecnie ponad połowę ich pasażerów stanowią mieszkańcy gminy Serock.
               Mam nadzieję, że prace mające na celu połączenie Serocka z Warszawą linią ZTM nie skończą się na Pana artykule, tylko będą kontynuowane. Liczy Pan na wzrost liczby mieszkańców aktywnych zawodowo choćby ze względu na przychody z PIT, a tylko dobre, szybkie i tanie skomunikowanie z Warszawą spowoduje wzrost mieszkańców.
               Artykuł zamieszczam również na forum Serocka prowadzonym na stronach jednej z ogólnopolskich gazet. Szkoda, że na stronie Serocka nie ma możliwości zakładania forum oraz komentowania artykułów, Wtedy może niepotrzebne byłoby czekanie do marca na ankietę?smile
               Pozdrawia mieszkaniec Serocka płacący tu swe podatki.
  • janczp Re: Z Zegrza na Marymont bez przesiadki :-D 16.01.14, 20:17
   Szanowny Panie,

   w artykule, który pojawił się na stronie internetowej poinformowałem Państwa, że w najbliższym czasie zostanie przeprowadzona ankieta, która pokaże faktyczne oczekiwania mieszkańców względem komunikacji. Poprosiłem o cierpliwość.
   Aby działać, musimy znać konkretne potrzeby. To jest zbyt poważny temat, aby podejmować decyzje pod presją kilku osób piszących na forach internetowych czy poprzez zakładkę „pytania do Burmistrza”.

   Odpowiedź Pana Burmistrza w sprawie komunikacji. Pokażmy, że komunikacja z Warszawą to problem większości, nie mniejszości. Dołączcie do grupy działającej na rzecz komunikacji ZTM do Serocka. www.facebook.com/groups/ZTM.Serock/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka