Dodaj do ulubionych

Czy w Serocku potrzebna jest Straż Miejska ?.

12.10.12, 21:52
Jaką korzyść mają mieszkańcy gminy z istnienia Straży Miejskiej.Czy ktoś zna jakieś zasługi tej formacji dla mieszkańców gminy. W coraz większej grupie miast mieszkańcy żądają zlikwidowania tych bezużytecznych formacji. www.mmszczecin.pl/428235/2012/10/10/szczecin-domagaja-sie-likwidacji-strazy-miejskiej?category=news
Obserwuj wątek
    • serock2012 Re: Czy w Serocku potrzebna jest Straż Miejska ?. 13.10.12, 16:42
      Ja akurat mam pozytywne wrażenia odnośnie Straży Miejskiej. Zgłaszałem trzykrotnie rózne problemy i za każdym razem były załatwione w sposób zadawalający. Najlepiej to zlikwidujmy straż miejską, policję, straż pożarną, sądy,inne służby i żyjmy w Państwie bezprawia. Tylko ciekawe jak długo....
      • marynianka Re: Czy w Serocku potrzebna jest Straż Miejska ?. 13.10.12, 18:51
        Uważam że środki przeznaczane na straż miejską lepiej wykorzystałyby policja i straż pożarna. Straż miejska w Serocku nie wykonuje zadań, które powinna, również byłam świadkiem biegającego psa i nawet nie raczyli załatwić żeby Pani weterynarz sprawdziła czy ma czipa. W dodatku albo nie przyjeżdżają wcale do interwencji albo po h, gdzie palących śmieciarzy już na działce nie ma. Zauważyłam, że ich działalność ogranicza się do pilnowania bazarku na rynku. Strata kasy na nich, chętnie zagłosowałabym w referendum za ich likwidacją, Panie i Panowie radni do roboty!
          • obi_oba_ma Re: Czy w Serocku potrzebna jest Straż Miejska ?. 13.10.12, 22:14
            No nie tylko, jeszcze na zmianę z Policją pilnują ronda koło szkoły właśnie. Tak nawiasem mówiąc to cała ta inwestycja pod tytułem "park miejski" taki chyba głównie cel miała, żeby panowie strażnicy i funkcjonariusze mogli się wykazywać. Komu przeszkadzał przejazd od Wolskiego do Pułtuskiej i kilkanaście miejsc parkingowych? Można było rano sprawnie dziecko do szkoły czy przedszkola podrzucić bez konieczności "wydziwiania" na parkingu, w który chodnik się przeradza (gratuluję inteligentowi, który takie połaczenie wymyślił). Ale było za prosto i zbyt funkcjonalnie, więc teraz jest "lepiej".
        • serock2012 Re: Czy w Serocku potrzebna jest Straż Miejska ?. 14.10.12, 12:14
          Powiem wam że miałem kiedyś możliwość uczestniczenia w jednej z sesji rady miejskiej na której poruszany był właśnie temat bezpańskich psów który niestety dotyka nie tylko naszą gminę. Jakieś pieniądze w budżecie zostały własnie przeznaczony na ten cel. Byłem zszokowany gdy usłyszałem kwotę złapania jednego psa przez weterynarza. To ponad 2000 zł.Stwierdzono iż ta kwota przeznaczona jest na pobyt tego psa w schronisku. Pokreślono wtedy, że osobami decyzyjnymi co do złapania jest Ochrona Środowiska. Przez to ze straż zgłaszała za dużą liczbę zwierząt bezpańskich odebrano im prawo podejmowania decyzji. Ludzie którzy siedzą za biurkiem podejmują decyzję nie widząc psa.....pozostawię to bez komentarza....
          • chce_dobrze no 14.10.12, 21:27
            zlikwidować Straż Miejską i pieniądze przeznaczone na NOWY samochód przekazać na Policję albo Strażaków bo wg. mnie im się to bardziej należy. Bogata gmina, a nie może zainwestować w porządny sprzęt ratowniczy. Drodzy radni, weźcie przykład z innych gmin dookoła nas i pociągnijcie troszkę pieniędzy z Unii na nowe samochody. Przykłady
            Chotomów www.ospchotomow.ubf.pl/viewpage.php?page_id=3
            Jabłonna www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=35172&mode=search
            Legionowo www.osp-legionowo.pl/man.php
            i już w najbliższym czasie nawet Kąty Węgierskie nowy nabytek wstawią do swojego garażu.
            Niestety, lepiej zapłacić 100 tysięcy i kupić wysłużonego od Państwowej Straży Pożarnej www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=7914&sessionid=nj2muf0g46dlq2gpfj832jfu60
          • fischi-kella Re: Czy w Serocku potrzebna jest Straż Miejska ?. 29.10.12, 17:08
            Co miałaby robić? przeciwdziałać problemowi alkoholizmu- walczyć ze sprzedawaniem alkoholu nieletnim i nietrzeźwym, przegonić alkoholików z newralgicznych miejsc w Serocku, pilnować, żeby pijacy nie zaczepiali dzieci przed szkoła i ludzi na przystanku, pilnować, żeby nieletnia młodzież nie paliła w parku miejskim, żeby młodzież nie piła alkoholu na tzw. altance, na Barbarce, nad wodą, przyjeżdżać na wezwania, kiedy ktoś zgłasza problem palenia śmierdzących śmieci, przyjeżdżać na wezwania, kiedy zgłasza się problem łamania ciszy nocnej przez nietrzeźwych chuliganów, generalnie - ruszyć tyłki i odpowiadać na zgłoszenia w trybie natychmiastowym, a nie po godzinie (kiedy problem już sam się 'rozwieje'), albo wcale.
            • mellaverde Re: Czy w Serocku potrzebna jest Straż Miejska ?. 29.10.12, 17:14
              hmmm..... czyli Twoim zdaniem należy zatrudnić jakieś dodatkowo 95856746353764856096 osób?? bo tyle conajmniej będzie ich potrzebnych aby rodzice mogli swobodnie zrzucić na ich barki ciężar odpowiedzialności za własne dzieci, a w każdym razie tychże poczynania, o wychowaniu dzieci nie wspominając.

a z kolei aby przypilnować każdego pijaczka, co robi, gdzie robi, z kim robi, z kim rozmawia.... rachunek jest prosty, na każdego lokalnego pijaka - jeden strażnik, albo dwóch, bo jeden jest od gadania, a drugi od prowadzenia samochodu.

sądziłam, że koszty należy ciąć a nie mnozyć.
              • mellaverde Re: Czy w Serocku potrzebna jest Straż Miejska ?. 29.10.12, 17:23
                o przepraszam... masz na myśli policję z Serocka??

buahahahahahaaha..... optymista albo naiwny. przepraszam, nie chcę Cię urazić.
                chociaż może masz i rację, jak nie potrafią złapać złodzieja, wyniki ZEROWE (statystyka nie kłamie) to może niech chociaż za pijaczkami pobiegają, formę przy okazji złapią..
                • fischi-kella Re: Czy w Serocku potrzebna jest Straż Miejska ?. 29.10.12, 17:30
                  mellaverde, a Tobie, to coś pasuje w ogóle?
                  jak nie przyjeżdżają-źle, jak pisze, żeby przyjeżdżali, jeszcze gorzej.

nie chodzi o to, żeby łazili za każdym pijakiem, ale zrobili porządek z tymi, co wystają koło nocnego i grasuja po parku miejskim. Skoro nie robią nic, jak mówisz, i biorą kasę, to chyba lepiej, żeby te kasę brali za coś, co robią?
                  • marek_2005 Re: Kamery 30.10.12, 00:13
                    A kto obsługuje kamery w Serocku. Chyba Straż Miejska?! A pod okiem kamer samochód dostawczy parkuje codziennie na ulicy Nasielskiej róg Pułtuskiej zajmując cały pas ruchu, ograniczając widoczność przy przejściu dla pieszych i zmuszając innych kierowców do łamania przepisów i przekraczania dwóch linii ciągłych a więc wyjeżdżania na "czołówkę".
                    Kto dba o przestrzeganie prawa i bezpieczeństwo, gdzie jest Straż Miejska i Policja?
                    • tomik.w Re: Kamery 30.10.12, 11:58
                      W powyższych postach wyraźmie Państwo piszecie co Straż Miejska nie robi mimo, że to ich obowiązek. Dlatego nie warto dłużej utrzymywać tak źle pracujących pracowników. Jestem za likwidacją SM w Serocku. Jedyne co im dobrze wychodzi to wystawianie mandatów na rynku w soboty. Praca w SM to służba, a nie przykry obowiązek, bo ktoś dzwoni i zgłasza problem, a przecież " swoich " nie będą ścigać i karać.
                    • marek_2005 Re: Kamery 03.11.12, 18:56
                      Minęło kilka dni a samochód ciężarowy (dostawca sklepów "U Włada") nadal parkuje w miejscu niedozwolonym, tj. przy przejściu dla pieszych całkowicie zasłaniając widoczność przechodzących po przejściu i przy podwójnej ciągłej linii zmuszając innych uczestników ruchu do łamania przepisów i narażania się na zderzenie czołowe. Oczywiście wszystko dzieje się nadal w tym samym miejscu pod kamerą miejskiego monitoringu na skrzyżowaniu Nasielskiej i Pułtuskiej.
                      Czy w naszej miejscowości właściciele sklepów mają samochody "uprzywilejowane"?
                      Bardzo bym prosił Straż Miejską o wyjaśnienie do czego służy monitoring w Serocku.
      • bhojczyzna Re: Tymczasem w Serocku 24.01.13, 21:11
        Egzystencja Straży Miejskiej Made in Serock , w 2011 r kosztowało nas podatników prawie......................................

................................................
        .................................................
        ......................................................
        ...........................................................
        .................................................................800 tyś zł(osiemset tysięcy złotych w skali roku)
        !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        nie licząc zakupów inwestycyjnych dla podmiotu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        A ta informacja jest efektem interpelacji radnego z Jadwisina.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka