Dodaj do ulubionych

Jaką herbatę kupujesz, jaką herbatę pijesz?

10.01.11, 11:00
Herbatę pijemy często, a często oznacza, niestety, byle jaką i z byle czego. Czasem warto sprawić sobie i bliskim trochę frajdy z herbaty: dobrej i dobrze zaparzonej.
www.logo24.pl/Logo24/1,86375,8880637,Czary_z_fusow____.html
W tej kwestii nie oszczędzam, nie kupuję Minutki, ani tandetnych zmiotków do ekspresowego zaparzania. Herbata ma być dobra, mocna, pachnieć naturalnie i być lekko cierpka. Kupuję sporo zielonej herbaty, zawsze sypanej i raz "sparzony" nie eksperymentuję.
--
Sibelius
Obserwuj wątek
    • skiela1 Dajcie znac 12.01.11, 00:06
      w ktorym sklepie mozna kupic herbate Pickwick.
      /nie chodzi mi o owocowe ani zielone,tylko o ta :www.utzcertified.org/index.php?pageID=104&showItem=507&filterCat=B /
      --
      Późno już
      Świta.
        • anula36 Re: Dajcie znac 12.01.11, 21:45
          czarna- Lipton
          czarna aromatyzowana- Dilmah
          "roibusz"- zwykle i smakowe z Lidla ( Lord Nelson)
          owocowa "Malwa" - krojone owoce luzem, nie torebki

No i czasem sie szarpne na jakis rarytas w herbaciarni z herbatami na wage.

--
          www.zdrowydzien.info/
          • matt.j Re: Dajcie znac 12.02.11, 13:45
            anula36 napisała:
            > "roibusz"- zwykle i smakowe z Lidla ( Lord Nelson)

Rooibos, ale ta zwykła, jest całkiem dobra i do tego nie zawiera żadnych aromatów.
            W dzień pijam głównie zieloną (w liściach), ale wieczorem właśnie rooibos’a. Praktycznie nie używamy już czarnej jak kiedyś, a zamiast tego właśnie tą, o smaku naturalnym, z Lidla. Kiedyś kupiłem w innym markecie rooibos’a i trochę mniej smak nam podchodził.
            Podobnie tej samej firmy herbata z dzikiej róży i hibiskusa też nie zawiera aromatów i jest całkiem dobra.

Czasem zielone herbaty Teekanne – szczególnie opuncja i brzoskwinia., z Herbapolu „herbaciany ogród” – dzika róża i żurawina.

--
            http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/hf/vd/dlyx/4Gr6Afgi3pptWixKwX.jpg
        • cleo1976 Re: Dajcie znac 11.02.11, 21:35
          Twinings - zwłaszcza ta jest pyszna
          www.goodnessdirect.co.uk/cgi-local/frameset/detail/724413_Twinings_Orange_and_Lotus_Green_tea_20b.html
          rooibos, dilmah - karmelowa.
          Czarna parzona w czajniczku - robię mieszanki (ceylon, assam, madras)
        • sibeliuss Re: Dajcie znac 11.02.11, 23:31
          skiela1 napisała:

> Nikt nie widzial,wniosek,ze prawdopodobnie zniknela z polek.

Pamiętałem, ale nigdzie jej nie było.
          --
          W życiu wszystko jest pożyczone
    • bebiak Re: Jaką herbatę kupujesz, jaką herbatę pijesz? 13.02.11, 13:44
      Kupuję (na wagę) w sklepach z herbatami: w jednej sieci "Smażone migdały" (uwielbiam), w innej: "Perła orientu", jeszcze innej "Grzane wino" czy "Zimowe marzenie". Takie herbaty ja akurat lubię.

W okresie świątecznym była dostępna w jednej z sieci (dwa sklepy w Warszawie) "Christmas tea" - zapijałam się dziesiątkami filiżanek a teraz.. nie ma, zniknęła na początku stycznia i będzie za roksad Nabyłam z tymi samymi składnikami zieloną - można wypić (jak dla mnie do przyjęcia) ale różnica znaczna oczywiście.

Jedną kupuję w sklepie przez allegro bo nie mogę znaleźć inaczej - to Ronnefeldta pomarańczowa z wanilią. Uwielbiam ją choć jest dość droga: 100 gramów = ok. 30 zł, no ale skoro mi smakujewink

Herbatę parzę w koszyczkach i staram się nie zapomnieć o ok. 5 minutach (chyba, że producent decyduje inaczej) - nie lubię "przeparzonych" herbat (są dla mnie gorzkie)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka