Dodaj do ulubionych

Optymalizacja codziennych zakupów

02.01.13, 16:50
Chciałbym zwrócić uwagę na sam proces robienia codziennych zakupów. Nie tylko sam dobór produktów się liczy - chociaż oczywiście jest kluczowy. Ale pieniądze, czas, a nawet środowisko możemy oszczędzić podejmując jeszcze inne czynności.
Napisałem od siebie sporo porad i zebrałem je w jednym miejscu. Powinny być interesujące, więc pozwolę je sobie zareklamować tutaj:
czasabsolwenta.pl/codzienne-zakupy-zoptymalizuj-je/Pozdrawiam!

--
<a href="www.czasabsolwenta.pl" alt="Czas Absolwenta - Start w samodzielne życie">Czas Absolwenta</a>
Edytor zaawansowany
  • skiela1 02.01.13, 17:23
    Wybacz ale porady w czesci "Jak zachowywać się przy kasie?" sa jak dla dzieci z przedszkola suspicious
    --
    [O!]
  • masster88 02.01.13, 17:45
    Cóż, dzięki za opinię.
    Przyznam jednak, że akurat nie zauważyłem, żeby ludzie się do tych zasad stosowali.
    A właśnie gdyby to robili, to szłoby sprawniej?
    Może nie chodzili do przedszkola? wink
    Ogólnie niektóre porady są rzeczywiście i z mojej perspektywy oczywiste - ale zdecydowanie nie dla wszystkich są.
    Pozdrawiam!
  • masster88 02.01.13, 18:36
    Aaa - i przepraszam, link w pierwszym wpisie złączył się z pozdrowieniem i może kogoś źle przekierować.
    www.czasabsolwenta.pl/codzienne-zakupy-zoptymalizuj-je/

Za to poprawiłem treść, żeby była bardziej czytelna. Porad i spostrzeżeń jest w sumie 25 smile
  • jhbsk 03.01.13, 08:45
    No cóż, nie mam zamiaru unikania płacenia kartą. Szybciej, sprawniej (bez szukania drobnych) i latania do bankomatu.
    --
    JS
  • sibeliuss 03.01.13, 09:08
    Powiem więcej, nie interesują mnie sklepy (poza Biedronką), gdzie nie mogę płacić kartą. To ogranicza moje zakupy, a przyznaję, że z kartką na zakupy chadzam tylko raz w tygodniu. Wchodząc do sklepu nie wiem ile wydam - wiem mniej więcej, zatem albo mi zabraknie, albo zostaną pieniądze w portfelu, a ich miejsce jest na oprocentowanym rachunku (nawet jeśli zarobię na nich 5 groszy).
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • masster88 03.01.13, 11:48
    Ja sam nie płacę kartą od około roku. Okazuje się, że nawet oferowane zniżki (karta za darmo po wykonaniu transakcji o jakiejś wartości) są mniejsze niż suma, którą zapłacą sklepy za moje transakcje.
    Co więcej - prowizje za płatność kartą są w Polsce najwyższe w Europie!
    Sklepy płacą w sumie nawet 4% od wartości transakcji. Czyli robisz zakupy za 100 zł, a sklep płaci 4 zł!
    Muszą takie koszty uwzględniać. A Biedronka właśnie m.in. przez wycofanie kart może oferować niższe ceny.
    Więc moim zdaniem - jednak warto, chociaż też kiedyś lubiłem płacić kartą.
    I w artykule opisałem, jak płacić gotówką, żeby jak najszybciej to poszło. Nie chciałem wchodzić w głupie szczegóły, ale idzie mi sprawnie, szybciej niż kartą.
    Pozdrawiam!

--
    Polecam: www.czasabsolwenta.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka