Dodaj do ulubionych

Jak tanio kupić mieszkanie

25.11.13, 22:46
MIESZKANIE DLA MŁODYCH!
Ostatnio pojawiła się nadzieja niczym światełko w tunelu, że młodym ludziom powstaje możliwość uzyskania pomocy od państwa przy zakupie pierwszego własnego mieszkania
27 września 2013r Sejm przyjął ustawę o pomocy państwa w nabyciu przez młodych ludzi pierwszego mieszkania.
Ustawa wprowadza program „Mieszkanie dla młodych”, którą obecnie rozpatrzy Senat a następnie zatwierdzi, bądź nie Prezydent RP.
Jest to pierwszy tego typu program wspierający rodziny w zakupie pierwszego mieszkania.
Rządowy program po raz pierwszy będzie dopłacał rodzinom do kredytu a nie odsetek.
Tak stwierdził Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, przed uchwaleniem ustawy.
Rozwiązanie takie poprawi znacznie zdolność kredytową młodych ludzi przy zakupie mieszkania.
Ustawa zakłada wsparcie w formie dofinansowania wkładu własnego osobom w wieku do 35 lat, kupującym pierwsze własne mieszkanie na rynku pierwotnym.
Rzeczone dofinansowanie wkładu własnego dla rodzin bezdzietnych i singli ma wynosić 10% a osobom wychowującym
2
co najmniej jedno dziecko - 15% przeciętnych kosztów budowy mieszkań w danej lokalizacji.
Oznacza to, że w przypadku zakupu przez uczestnika tego programu, mieszkania w cenie niższej od wartości przeciętnych na danym terenie, realna pomoc państwa, może być wyższa niż 10 – 15% ceny.
Jeżeli w ciągu pięciu lat od zakupu mieszkania w danej rodzinie urodzi się trzecie lub kolejne dziecko, rodzina taka będzie mogła liczyć na dodatkowe 5% dopłaty.
Takie wsparcie może być udzielone tylko raz.
Należy tutaj zwrócić uwagę, że dopłaty wspomogą głównie deweloperów, a ceny mieszkań będą nadal wysokie.
Dopłatą może być objęte maksymalnie 50m2, natomiast mieszkanie nie będzie mogło być większe niż 75m2 w przypadku lokalu mieszkalnego i 100m2 w przypadku domu jednorodzinnego.
Rodzinom posiadającym co najmniej troje dzieci, limity maksymalnej powierzchni zostały podniesione o dodatkowe 10m2.
Sejm odrzucił wszystkie poprawki zgłoszone przez PiS.
Przewidywały one: pomoc państwa w zakupie mieszkania lub domu również na rynku wtórnym, budowy domu systemem gospodarczym, utrzymania zapisu dotyczącego zwrotu części podatku VAT za materiały budowlane.
PiS również proponował aby zwiększono środki na realizację programu „Mieszkanie dla Młodych” do 1,200mld rocznie.
3
Z informacji ministerstwa wynika, że środki na ten cel wyniosą:
w 2014r 600mln zł, w 2015r 715mln, w 2016r, 730mln, w 2017r 746mln, w 2018r 762mln zł.
Dofinansowaniem na ten cel zajmie się ok. 20 banków w kraju.
Systemem pomocy państwa została objęta również budowa pierwszego mieszkania w systemie gospodarczym, realizowana na podst. Pozwolenia na budowę wydanego po 1 stycznia 2014r.
Po okresie obowiązywania ustawy uprawniającej do ubiegania się o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych, z zachowaniem praw nabytych do dokonywania odliczeń w kolejnych latach, prawo do zwrotu takich wydatków nadal zachowają młodzi ludzie budujący swoje pierwsze mieszkanie, dom jednorodzinny lub w ramach przebudowy budynku, lokal mieszkalny.
Program będzie obowiązywał w latach 2014 – 2018. Na jego realizację przeznaczono 3.553mld zł. Nie licząc wydatków budżetowych w formie zwrotów części poniesionych wydatków na zakup materiałów budowlanych.
Zanim jednak zacznie obowiązywać ustawa, możesz dowiedzieć się tutaj WWW.chata.co.pl więcej jak wykupić mieszkanie nawet za 5% jego wartości rynkowej.
- poznasz czym jest wykup mieszkań,
- jak skutecznie szukać mieszkań komunalnych, zakładowych i innych przeznaczonych do wykupu,
- co powinieneś zrobić aby uzyskać satysfakcjonujące zniżki.
4
Tego i wielu innych okoliczności z tym związanych dowiesz się na stronie WWW.chata.co.pl
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie całości, lub fragmentów bez zgody autora zabronione.
Copyright chata.co.pl
Edytor zaawansowany
 • pawelkos3 09.05.14, 10:54
  Minęło trochę czasu i wyszło szydło z worka. Jak zwykle to program na którym skorzysta garstka dobrze sytuowanych rodzin, a głównie deweloperzy. Ja proponuję szukać mieszkań również na rynku wtórnym, np poprzez agencje typu www.city-szczecin.pl. Wyjdzie taniej niż w MDM, a przynajmniej budownictwo normalne, a nie z kartonu, daleko na peryferiach miasta.
 • ajsza9 26.05.14, 18:05
  Dobre mieszkania są też tutaj tempo.wroc.pl/ , ciekawe oferty w ładnym budownictwie. Wlasnie sie zastanawiamy z mężem nad jednym z mieszkan - tym dokladnie tempo.wroc.pl/oferta-nieruchomosci,237,oferta-wynajmu-mieszkania-w-leszno-o-powierzchni-170m2-za-cene-3500.html , co o nim sądzicie?
 • 6doris 14.06.14, 18:15
  Najlepiej znaleźć w okolicy dobre biuro nieruchomości i oni pomogą znaleźć ci jakies atrakcyjne cenowo mieszkanie. Albo jak jestes z okolic Gorzowa to zobacz sobie tutaj www.radzinskinieruchomosci.pl/3,oferta.html warto miec rozeznanie przed szukaniem konkretnych mieszkań.
 • hensfons 14.10.14, 11:51
  My w sumie sami szukaliśmy po stronach deweloperów. Obecnie najbardziej skłaniam się ku mieszkaniom ze strony www.wechta.pl/ ale wiadomo - wszystko trzeba dobrze przemyśleć :)
 • zenekzenio 05.11.15, 10:48
  a ja polecam mieszkania w Toruniu i Bydgoszczy od red-co.net bo są w naprawde dobrej cenie i lokalizacji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.