Dodaj do ulubionych

kto pisze jeszcze kartki?

17.12.10, 16:01
tak sie zastanawiam.
kto pisze jeszcze kartki?
ja uwielbiam je pisac, al enie do wszytskich..przeciezni znajomi. dostaja na swieta maila...
ale najblizsi zawsze kartki,. mam wrazenie, ze pisanie kartki jest czyms bardzej osobistym, poswiecamy tej osobie kilka minut czasu, a nie robimy copy & paste gotowy tekst.

a jak jest u was?
Edytor zaawansowany
  • yoma 17.12.10, 16:02
    Zlituj się nad pocztą, i tak ledwo zipie :)
    --
    Chłop jest tyle wart, do ilu ukończonych miast przylega
  • maki-l 18.12.10, 18:23
    Kartki odchodzą do lamusa. Już są praktycznie tylko stopą poza lamusem. Ja daje kilka lat i w ogóle przestaną istnieć. I się temu nie dziwie w erze internetu.
  • Gość: err IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.10, 21:30
    > Kartki odchodzą do lamusa. Już są praktycznie tylko stopą poza lamusem. Ja daje
    > kilka lat i w ogóle przestaną istnieć. I się temu nie dziwie w erze internetu.

typowy życiowy leming. era internetu może istnieje w świadomości tych co potrafią i chcą z niego korzystać. W tym kraju ( i nie tylko tym zresztą) jest cała masa ludzi którzy z neta nie korzystają a jeśli już to poprzez osoby trzecie. Takie to dziwne ze ktoś chce wysłac komuś kartkę a nie wklepywać z maila templates z głupkowatymi tekstami o mikolajach czy zajaczkach?
    Zdziwiłbyś się gdybym Ci powiedział ze kartki nie odchodzą do lamusa? Co co wysyłali nadal wysyłają bo takie mają przywyczajenia po prostu a wśród jaśnie oświeconych to może i tylko mail czy sms
  • zarafi 18.12.10, 22:42
    Daremne Twoje tłumaczenia. Są ludzie, którzy zawsze będą uważać, że to co oni robią to norma społeczna, bo nie są zdolni do szerszego spojrzenia na rzeczyswitość.
  • pensioner63 19.12.10, 03:52
    Każda metoda utrzymywania więzi społecznych jest dobra. Więc wysyłam kartki do osób, które mi je wysyłają. Wysyłam ozdobny email do osób, które wolą wysyłać emaile. Do znajomych, którzy mi nie odpisali w ubiegłym roku nic nie wysyłam. Od dzieci odbieram życzenia świąteczne przez telefon.
  • Gość: Dorcia IP: *.bethere.co.uk 19.12.10, 13:00
    Dokładnie, robię tak samo. :) To chyba najrozsądniejsze podejście w obecnych czasach...

--
    dbam-o-komputer.pl/
  • Gość: ??? IP: *.acn.waw.pl 19.12.10, 17:58
    pogięło cię??? do jakiego lamusa???? mnóstwo ludzi pisze kartki, ja dostaję coroczbnie kilkanaście. kartka to przecież co innego niż sms czy jakiś tam mail.
  • Gość: geisha 74 IP: *.76-83.cust.bluewin.ch 19.12.10, 22:27
    Ja tam pisze kartki od lat..nie wszyscy przeciez maja dostep do internetu..
    zreszta milo jest dostac kartke..zamiast rachunkow czy innych smieci ktore n aogol znajdujemy w skrzynce pocztowej..wysylam srednio 15 kartek..otrzymuje 3-4..wyslylam je do osob,ktore sa mi w szczegolny sposob bliskie..i mysle ze jest to bardzo fajna tradycja..i nawet jesli bedzie wygasac..ja nadal bede ja utrzymywac!
    to samo jesli chodzi o urodziny..to piekne dostac karteczke urodzinowa..a nie jakies tam bla bla w sms''sie..
    nie odpisuje na zadne sms'y swiateczne..nie ma mowy!!!
  • ten_co_ma_racje 17.12.10, 16:14
    ja wysyłam kartki - w tym roku 15 sztuk do rodziny.
    Znajomym nie wysyłam ani kartek ani życzeń - ustawiam sobie tylko taki opis na GG:
    "Życzę Ci wesołych świąt Bożego narodzenia".

--
    Czy wiesz, że żyjesz w socjal-faszystowskim systemie?
    Wiesz, że faszyzm jest odmianą socjalizmu i ma ten sam cel - pozbyć się wyznawców religii? III Rzesza walczyła z wyznawcami judaizmu, IV Rzesza UE walczy z wyznawcami chrześcijaństwa i muzułmanami, bo wyznawców judaizmu niewiele zostało po socjalistycznej rewolucji Adolfa Hitlera - socjalisty nr 1 w historii świata.
    Socjaliści napadają silnych (np. żydów) aby rozdawać słabym (np. biednym Niemcom).
  • billy.the.kid 17.12.10, 16:34
    życzenia na gg-alem sie usmiał.
    --
    rzecz się dzieje w POLSCE- czyli NIGDZIE.
  • ten_co_ma_racje 17.12.10, 17:02
    lepsze niż e-mailem :P

--
    Czy wiesz, że żyjesz w socjal-faszystowskim systemie?
    Wiesz, że faszyzm jest odmianą socjalizmu i ma ten sam cel - pozbyć się wyznawców religii? III Rzesza walczyła z wyznawcami judaizmu, IV Rzesza UE walczy z wyznawcami chrześcijaństwa i muzułmanami, bo wyznawców judaizmu niewiele zostało po socjalistycznej rewolucji Adolfa Hitlera - socjalisty nr 1 w historii świata.
    Socjaliści napadają silnych (np. żydów) aby rozdawać słabym (np. biednym Niemcom).
  • zloty.strzal 18.12.10, 15:54
    Od jakiegoś czasu świątecznych nie wysyłam, tak samo jak mejli i esemesów.
    --
    69,5
  • Gość: MR IP: 77.252.122.* 18.12.10, 16:07
    w tym roku tylko 26... zredukowałam liczbę do tych na prawdę ważnych i tych, których cieszy to tak jak mnie :))
  • mallina 18.12.10, 16:15
    ja pisze, duzo wysylam. ale nie napisze ile sama otrzymuje;-)
    kartke mailowa to moge zrozumiec od osoby, ktora ma problem z dojsciem na poczte, albo od kogos z kim mam bardzo luzny kontakt.
    a zyczenia smsowe to nawet nie napisze co o nich mysle, szczegolnie takie ktore "wysylaja" sie do wszystkich z listy
  • obiezy_swiatka 18.12.10, 16:17
    Ja! :) Mnóstwo kartek wysyłam i nie tylko na święta.
    Dostawać też lubię :)
    O.
    --
    www.toniemojebuty.blox.pl
  • Gość: kroffa IP: *.adsl.inetia.pl 18.12.10, 17:06
    Sporo kartek (opócz widokówek) wysyłanych jest przez ludzi zarejestrowanych na www.postcrossing.com .
  • swarozyc 18.12.10, 17:21
    Szwedzi. Podobno pisanie kartek świątecznych dalej jest popularne. Ilość wysyłanych kartek jest taka sama jak 30 lat temu.

--
    Extremis malis extrema remedia. Nadzwyczajne zło wymaga nadzwyczajnych środków zaradczych.
    πάντων χρημάτων μέτρον άνθρωπος panton chrematon metron anthropos.
    Człowiek jest miarą wszechrzeczy.
  • Gość: elibre IP: *.7-1.cable.virginmedia.com 18.12.10, 17:59
    Anglicy! I to na potęgę! Większość z nich nie jest nawet wysłana tylko wręczona odbiorcy (nawet jeśli widuje się owego dzień w dzień), żeby ten mógł przykładnie ustawić jak największą ich ilość w oknie (koniecznie bez zasłonek i/lub firanek), widocznym z ulicy przez ich sąsiadów, w celu pokazania ilu to ma się pamiętających przyjaciół. Życzenia na kartkach są "wypisane" przez producenta, wręczający tylko je podpisuje.
    A lasy giną..
  • Gość: m...m IP: *.ghnet.pl 18.12.10, 17:23
    Ja wysyłam kilka na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Natomiast nie odpisuję na życzenia przesłanych smsem, szczególnie z kretyńskimi rymowankami
  • lady.godiva 18.12.10, 17:59
    Ja piszę.
  • Gość: awenju IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.10, 18:05
    nie piszę, nie mam do kogo, bywa.
  • Gość: x IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.10, 18:22
    Nie znam adresu domowego prawie żadnego z moich znajomych. Nie ma sensu ich o nie pytać tylko po to żeby raz w roku wysłać kawałek kartonu, szczególnie że niektórzy z nich lubią przeprowadzki ;)
  • mjot1 18.12.10, 18:35
    Moja Zdecydowanie Lepsza Połowa (ale już skończyła i wysłała).
    Od lat. Niezmiennie. Kilkadziesiąt sztuk. Taki „hurt” to nawet jest konkretny wydatek ;-)
  • zagator 18.12.10, 19:05
    Nawet nad tymi mailowymi długo pracuję,każdy mail świąteczny ma inny tekst,inny obrazek,w tle melodia kolędowa.
    A te tradycyjne oby się nigdy nie skończyły,jak ktoś napisał,są bardzo osobiste i ja je sobie ustawaim obok choinki,a nawet robie ranking:-), co przy dzisiejszym wyborze kartek jest mozliwe.
  • Gość: Zuza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.10, 18:51
    Ja wysyłam. Nie lubię życzeń SMSowych, mailowych. Kupuję ciekawe kartki lub sama je robię i chce mi się dreptać po śniegu do skrzynki i wysłać życzenia przyjaciołom, którzy są daleko. Tym, którzy są blisko składam życzenia osobiście.
  • Gość: bukietowa IP: 79.110.200.* 18.12.10, 18:54
    A ja lubię pisać kartki. Wysyłam zawsze na Wielkanoc i Boże Narodzenie. Do rodziny i znajomych Kiedyś było ich po prawie 30. Teraz ok 20 . Miło też jak dostaję kartki ale niestety coraz mniej ich jest :(
  • Gość: milo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.10, 19:23
    Dostałam od wujostwa z odległej wsi :) Nie utrzymujemy kontaktów (oprócz wesel i pogrzebin), a tu taka niespodzianka :0 nawet nie wiedziałam, że znają mój adres...
  • jarka63 18.12.10, 19:47
    Ja wysyłam kartki świąteczne, bo kosztują mnie więcej wysiłku niż mail czy sms, a tym samym świadczą o szacunku i sympatii do adresata. Poza tym uwielbiam wybierać kartki w sklepie.
    --
    What are days for?
  • Gość: aluna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.10, 21:08
    Ja pisze, a nawet robię!
    A lasy nie są przez to wycinane na potęgę, istnieje coś takiego jak recykling :).
  • Gość: mimoza67 IP: *.dip.t-dialin.net 18.12.10, 21:14
    Ja pisze. Okolo 10 sztuk. Staram sie zawsze, by byly to osobiste slowa, nie takie oklepane formulki. Mysle, ze wysylanie kartek to cudowna, magiczna sprawa.
    Listy to co innego - te pisze przez internet, zeby bylo szybciej, ale kartki swiateczne i imieninowwe to zupelnie inna kategoria.
  • lucyna_n 18.12.10, 22:17
    ja nie piszę ani kartek, ani maili ani smsów, nie chce mi się.
    --
    little less conversation, little more action
  • kolter-xxl 18.12.10, 22:43
    Ja jak idę do sklepu , nawet po 3-4 rzeczy, skleroza .
    --
    www.youtube.com/watch?v=fsDpznl8eIs
  • Gość: Ninna 60 IP: *.150.155.119.internetia.net.pl 18.12.10, 23:11
    Ja od zawsze piszę kartki z okazji świąt,imienin,urodzin oraz z podróży przeważnie do najbliższej rodziny oraz przyjaciół...po prostu podoba mi się właśnie taka forma wyrażania uczuć lub sympatii do moich bliskich.Sama także lubię otrzymywać kartki i widokówki...jest to bardzo subtelna informacja,że gdzieś daleko ktoś o mnie pomyślał.
  • stworzenje 18.12.10, 23:16
    piszę kartki. Ogólnie sama też lubię dostawać życzenia: osobiście, telefonicznie lub kartką. Smsowe i mailowe życzenia jak dla mnie są na tzw. odczepnego,takie bez emocji itd.

--
    w reportażu, jak w życiu - nie ma powtórzeń.
  • Gość: lop IP: *.89-161.tel.tkb.net.pl 19.12.10, 00:22
    Ja nie piszę, ale w Stanach gdzie przecież praktycznie każdy ma net jest to nadal bardzo popularne i to nie tylko wśród ludzi "starszej daty". Potem te co dostają rozwieszają po całym domu. Są i tacy co wysyłają i dostają bez kitu kilka setek i narzekają, że miesiąc zajmuje im pisanie :)
  • Gość: edek IP: 79.97.75.* 19.12.10, 00:28
    kupuje zestaw 10 kartek ktore wydawane sa przez organizacje charytatywna i wysylam
  • klosowski333 19.12.10, 01:58
    Ja pisze. Do ludzi mi drogich, ale takich, z ktorymi z roznych przyczyn nie utrzymuje intensywnych relacji.
  • cafe_justysia 19.12.10, 01:59
    Ja wyślę kartki w poniedziałek do rodzinki w PL,wysyłam co roku :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.