Dodaj do ulubionych

Zarabia min 4 tyś zł a podatku .....

19.12.10, 00:29
płaci tyle co kasjerka w Biedronce ! lub płaci nawet mniej . Kasjerka nie zarabia więcej niż 2 tyś
Czyli wniosek prosty hania suchocka pod trybunał stanu za podpisanie konkordatu.

"O ile wówczas nie rozwinął wątku ich wysokości, tak w piątek w sądzie mówił o tym bez skrępowania: - Jako proboszcz miałem prawo do jednej intencji mszalnej - średnia to 50 zł, miesięcznie wychodziło przynajmniej 1,5 tys. zł. Do tego jedna trzecia kolędy, śluby, pogrzeby i chrzty, plus pełne wyżywienie. Miesięczny, autentyczny dochód proboszcza to minimum 4 tys. zł - wyliczał. - Trzeba zaznaczyć, że u księdza jest to dochód netto. Nie ma prądu, ogrzewania czy jedzenia."

Więcej... torun.gazeta.pl/torun/1,35576,8837635,Byly_proboszcz_z_Bielaw___Bylem_przetrzymywany_.html#ixzz18VcbYaKt
--
www.youtube.com/watch?v=fsDpznl8eIs
Obserwuj wątek
                  • kolter-xxl Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 12:37
                    nelsonek napisał:

> Co możliwe? Piętnujesz w tym wątku nieprzestrzeganie dekalogu przez kler czy to
                    > , ze wybrani płacą zryczałtowany podatek dochodowy a reszta "normalne" stawki?

Ano to na jedno wychodzi ;Nie będziesz kradł. przecież kler ewidentnie wykorzystał (konkordat) swoją wtedy jeszcze silną pozycje w społeczeństwie do wymuszenia na słabym państwie takich a nie innych korzystnych dla siebie ulg w podatkach .
                    --
                    • nelsonek Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 12:39
                      Aha. Nie zrozumiałem intencji wątku. Sądziłem, że chodziło o podatki, ale już wiem, że chodzi o końkordat. A jeśli chodzi o kradzież to komu niby kler ukradł pieniądze (w omawianej tutaj kwestii)?

--
                      "Dobra - zostanę ojcem twojego dziecka, ale najpierw wypisz mi receptę na vicodinę, żebym tylko mógł przebrnąć przez grę wstępną."
                      • kolter-xxl Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 12:47
                        nelsonek napisał:

> Aha. Nie zrozumiałem intencji wątku. Sądziłem, że chodziło o podatki, ale już w
                        > iem, że chodzi o końkordat.

Ahaa nie zrozumiałeś ze kasjerka z Biedronki zarabiając marne grosze płaci tyle samo podatku co ksiądz zarabiający co najmniej o więcej ?:)

A jeśli chodzi o kradzież to komu niby kler ukradł
                        > pieniądze (w omawianej tutaj kwestii)?

Ano tego też nie zrozumiałeś ?:)

"Ano to na jedno wychodzi ;Nie będziesz kradł. przecież kler ewidentnie wykorzystał (konkordat) swoją wtedy jeszcze silną pozycje w społeczeństwie do wymuszenia na słabym państwie takich a nie innych korzystnych dla siebie ulg w podatkach . "
                        --
                        • nelsonek Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 12:52
                          > Ahaa nie zrozumiałeś ze kasjerka z Biedronki zarabiając marne grosze płaci tyle
                          > samo podatku co ksiądz zarabiający co najmniej o więcej ?:)

No to zrozumiałem. Ale co ma z tym wspólnego jakiś konkordat?

> Ano tego też nie zrozumiałeś ?:)

Zadałem pytanie, na które nie raczyłeś odpowiedzieć. No ale spoko.

--
                          "Opracujcie listę zabiegów medycznych, których odmówimy pacjentom, w zależności od popełnionych przez nich przestępstw."
                          • kolter-xxl Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 15:07
                            nelsonek napisał:

> No to zrozumiałem. Ale co ma z tym wspólnego jakiś konkordat?

Wydaje ci się że kler uzyskał ulgi podatkowe strasząc poszczególnych misterów finansów ekskomuniką ? ,czy to raczej wynik " dialogu" kościelno rządowego ?

>Zadałem pytanie, na które nie raczyłeś odpowiedzieć. No ale spoko.

Pewno nie zrozumiałeś.
                            --
                            • nelsonek Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 15:18
                              > Wydaje ci się że kler uzyskał ulgi podatkowe strasząc poszczególnych misterów f
                              > inansów ekskomuniką ? ,czy to raczej wynik " dialogu" kościelno rządoweg
                              > o ?

Zatem przypomnę naszą wymianę zdań:

Kolter:
                              "Ano to na jedno wychodzi ;Nie będziesz kradł. przecież kler ewidentnie wykorzystał (konkordat) swoją wtedy jeszcze silną pozycje w społeczeństwie do wymuszenia na słabym państwie takich a nie innych korzystnych dla siebie ulg w podatkach ."

ja:
                              "A jeśli chodzi o kradzież to komu niby kler ukradł pieniądze (w omawianej tutaj kwestii)?"

Kolter:
                              "Ano to na jedno wychodzi ;Nie będziesz kradł. przecież kler ewidentnie wykorzystał (konkordat) swoją wtedy jeszcze silną pozycje w społeczeństwie do wymuszenia na słabym państwie takich a nie innych korzystnych dla siebie ulg w podatkach . "

Czyli dokładnie powtórzyłeś to co wcześniej. Zatem i ja powtórzę:
                              A jeśli chodzi o kradzież to komu niby kler ukradł pieniądze (w omawianej tutaj kwestii)?

> Wydaje ci się że kler uzyskał ulgi podatkowe strasząc poszczególnych misterów f
                              > inansów ekskomuniką ? ,czy to raczej wynik " dialogu" kościelno rządoweg
                              > o ?

Ja tego nie wiem. Ty za to twierdzisz, że to przez konkordat, więęc wybacz, że dopytuję o konkretny zapis tegóż. Człek całe życie się uczy. ;)

--
                              "Zostaliśmy pobłogosławieni nowym objawem!"
                              • kolter-xxl Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 15:30
                                nelsonek napisał:
                                >Zatem i ja powtórzę:
                                > A jeśli chodzi o kradzież to komu niby kler ukradł pieniądze (w omawianej tutaj
                                > kwestii)?

Qur,wa społeczeństwu !!! wykorzystując spolegliwość klerykalnych politykierów pokroju parafianki suchockiej !!! dotarło ??????

> Ja tego nie wiem. Ty za to twierdzisz, że to przez konkordat, więęc wybacz, że
                                > dopytuję o konkretny zapis tegóż. Człek całe życie się uczy. ;)

No to naucz się filozofie ze Konkordat to nie tylko ten zapis !!ale i wszystko co niekorzystne dla polski po jego ustanowieniu !!
                                --
                                • nelsonek Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 15:36
                                  > Qur,wa społeczeństwu !!! wykorzystując spolegliwość klerykalnych politykierów p
                                  > okroju parafianki suchockiej !!! dotarło ??????

Nie. Bo jakoś nie udowodniłeś tezy, że ulgi podatkowe to wynik konkordatu.

> No to naucz się filozofie ze Konkordat to nie tylko ten zapis !!ale i wszystko
                                  > co niekorzystne dla polski po jego ustanowieniu !!

Ja rozumiem, że konkordat jest niekorzystny dla Polski. Jednak nie wiem czy pamiętasz, ale założyłeś wątek o PODATKACH a nie o poszczególnych aspektach konkordatu. Ale dobrze. KONKRETNIE konkretnie to skąd wynika, że szczególne traktowanie kleru to wynik konkordatu?

A już tak całkiem na boku powtórzę to co pisałem w innym miejscu tego wątku: oczywiście należy zrównać wszystkich w kwestii podatków (i to bez względu na to czy to kler, dyrekcje, SJ czy inne grupy). Jednak wcale nie musi to być równanie w górę. Lepiej by kasjerka płaciła tak samoniskie podatki jak księżulo, niż ksiądz miał płacić tak samo wysokie podatki jak kasjerka. Chwytasz?

--
                                  "Jam jest doktor Jahwe!"
                                  • kolter-xxl Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 16:14
                                    nelsonek napisał:

Nie. Bo jakoś nie udowodniłeś tezy, że ulgi podatkowe to wynik konkordatu.

Nie dotarło że już sam konkordat podpisany z naruszeniem prawa , dał wiele klerowi wiele przywieli finansowych ? a reszta to już skutki poddańczej polityki wobec kleru włącznie z ulgami podatkowymi za czasów rządu AWS. Chcesz dowodu jak państwo bandycie oddaje haracz ? za wsparcie polityczne z ambony ?

Ja rozumiem, że konkordat jest niekorzystny dla Polski. Jednak nie wiem czy pam
                                    > iętasz, ale założyłeś wątek o PODATKACH a nie o poszczególnych aspektach konkor
                                    > datu. Ale dobrze. KONKRETNIE konkretnie to skąd wynika, że szczególne traktowan
                                    > ie kleru to wynik konkordatu?

Pomału pomału czy państwo nie prowadziło wielu rozmów z klerem w czasie kiedy podpisywano konkordat ? skoro nie , to czemu wszelakie ulgi dla kleru . To wszystko wiąże się z podpisaniem konkordatu, a nie koniecznie w nim zapisane są zawsze jakieś umowy wokoło dokumentu .

A j oczywiście należy zrównać wszystkich w kwestii podatków (i to bez względu na to c
                                    > zy to kler, dyrekcje, SJ czy inne grupy). Jednak wcale nie musi to być równanie
                                    > w górę. Lepiej by kasjerka płaciła tak samoniskie podatki jak księżulo, niż ks
                                    > iądz miał płacić tak samo wysokie podatki jak kasjerka. Chwytasz?

Ano coś już o tym wspomniałem o TU

--
                                    • nelsonek Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 16:21
                                      > Nie dotarło że już sam konkordat podpisany z naruszeniem prawa , dał wiele kler
                                      > owi wiele przywieli finansowych ?

Dotarło. Ja się jednak dopytuję o konkretną sprawę, czyli o szczególne traktowanie kleru w kwestii płacenia podatków. I wciąż doczekać się nie mogę. Za to mam coś obok tematu czyli o kasie ogólnie...

> a reszta to już skutki poddańczej polityki wo
                                      > bec kleru włącznie z ulgami podatkowymi za czasów rządu AWS.

No! Wreszcie coś konkretnego. Ale najpierw twierdziłeś, że ulgi w podatkach to wynik konkordatu, a teraz mówisz, że to skutek poddańczej polityki. No z tym to się zgadzam od razu. Było od początku tak mówić.

> Ano coś już o tym wspomniałem o TU

A ja odpisałem. Choćby tutaj

--
                                      "Kiedy włamujesz się do cudzego domu, zawsze lepiej mieć przy sobie białą laskę."
                                      • kolter-xxl Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 16:30
                                        nelsonek napisał:

> Dotarło. Ja się jednak dopytuję o konkretną sprawę, czyli o szczególne traktowa
                                        > nie kleru w kwestii płacenia podatków. I wciąż doczekać się nie mogę. Za to mam
                                        > coś obok tematu czyli o kasie ogólnie...

Mam ci film ze spotkania kleru z kimś z żadu pokazać ? jak obgaduja coś za coś ?
                                        Przypomnij sobie poparcie kleru dla wejścia do unii jak czerwoni lizali dupy episkopatowi coś za coś za darmo kler nie robi tego
                                        --
                      • nelsonek Tak przy okazji 19.12.10, 12:49
                        Który artykuł umowy między Watykanem a Polską, zwanej konkordatem, mówi coś o ulgach w podatkach? Bo jakoś znaleźć nie umiem...

--
                        "Moja diagnoza brzmi: idźcie!"
                        • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 14:59
                          nelsonek napisał:

> Który artykuł umowy między Watykanem a Polską, zwanej konkordatem, mówi coś o u
                          > lgach w podatkach? Bo jakoś znaleźć nie umiem...

Ustawy okołokonkordatowe .
                          Sam konkordat też sporo na temat państwowej kasy na pożytek kleru przeznaczanej mówi

Np art 12 .15.16.17.22.23.24.26.

--
                          • nelsonek Re: Tak przy okazji 19.12.10, 15:14
                            Nie przeczę. Ale coś konkretnego by się przydało. W którym miejscu konkordat mówi cokolwiek o ulgach podatkowych? Może być przecież zapis typu "ulgi podatkowe określi ustawa". Ja się niczego takiego doszukać nie mogę, ale liczę, że pomożesz. :)

--
                            "Kiedy włamujesz się do cudzego domu, zawsze lepiej mieć przy sobie białą laskę."
                            • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 15:17
                              nelsonek napisał:

> Nie przeczę. Ale coś konkretnego by się przydało. W którym miejscu konkordat mó
                              > wi cokolwiek o ulgach podatkowych? Może być przecież zapis typu "ulgi podatkowe
                              > określi ustawa". Ja się niczego takiego doszukać nie mogę, ale liczę, że pomoż
                              > esz. :)

Ustawy okołokonkordatowe , jak widać są dobrze ukryte choć powszechnie o nich wiadomo :)
                              --
                              • nelsonek Re: Tak przy okazji 19.12.10, 15:20
                                Jaki jest ten konkretny zapis, z którego wynika, że owa ulga to wynik konkordatu? Gdzie? Bo ja na prawdę chętnie się dowiem. Ogólniki zaś wystarczą na kogoś takiego jak enrque.

--
                                "Jestem TYM facetem, ale wolisz być z innym który z definicji nie jest TYM facetem?"
                                • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 16:02
                                  nelsonek napisał:

> Jaki jest ten konkretny zapis, z którego wynika, że owa ulga to wynik konkordat u? Bo ja na prawdę chętnie się dowiem. Ogólniki zaś wystarczą na kogoś t
                                  > akiego jak enrque.

Ponownie przypominam o ustawach okołokonkordatowych.

--
                                  • nelsonek Re: Tak przy okazji 19.12.10, 16:22
                                    > Ponownie przypominam o ustawach okołokonkordatowych.

Rozumiesz znaczenie słowa KONKRETNIE?

--
                                    "Zadajesz pytania, sam sobie odpowiadasz i na dodatek robisz świetne przekąski."
                                    • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 16:32
                                      nelsonek napisał:

> > Ponownie przypominam o ustawach okołokonkordatowych.
                                      >
                                      > Rozumiesz znaczenie słowa KONKRETNIE?

Rozumiesz znaczenie słów " trudno to namierzyć "
                                      --
                                      • nelsonek Re: Tak przy okazji 19.12.10, 16:37
                                        > Rozumiesz znaczenie słów " trudno to namierzyć "

Aha. Czyli Twoje gadanie to tylko teoria. Było tak od początku. A nie gadać, że niskie podatki to efekt konkordatu - bo gdyby tak było udowodniłbyś to bez trudu.

--
                                        "Jam jest doktor Jahwe!"
                                        • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 16:50
                                          nelsonek napisał:

> > Rozumiesz znaczenie słów " trudno to namierzyć "
                                          >
                                          > Aha. Czyli Twoje gadanie to tylko teoria. Było tak od początku. A nie gadać, że
                                          > niskie podatki to efekt konkordatu - bo gdyby tak było udowodniłbyś to bez tru
                                          > du.

Dupa tam poczytaj to ,a to ze napisałem "trudno to namierzyć" to wynik braku czasu spowodowany pisaniem na kilku forach :))

"Jest też konkordat i ustawy regulujące stosunki między państwem i kościołami zarejestrowanymi w Polsce. Są dziesiątki innych przepisów, wywierających ogromny wpływ na finansowanie działalności kościelnej, zawartymi choćby w ustawach podatkowych. "
                                          --
                                          • nelsonek Re: Tak przy okazji 19.12.10, 19:32
                                            > napisałem "trudno to namierzyć" to wynik brak
                                            > u czasu spowodowany pisaniem na kilku forach :))

Aha. Czyli przekładasz ilość nad jakość. Też tak można ;) Jak już znajdziesz chwilę czasu to namierz co trzeba i podziel się. Na prawdę chętnie się czegoś dowiem :)

--
                                            "Jestem TYM facetem, ale wolisz być z innym który z definicji nie jest TYM facetem?"
                                            • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 21:07
                                              nelsonek napisał:

Aha. Czyli przekładasz ilość nad jakość. Też tak można ;) Jak już znajdziesz ch
                                              > wilę czasu to namierz co trzeba i podziel się. Na prawdę chętnie się czegoś dowiem :)

Nie czytałeś przesłanego artykułu z Polityki ?
                                              --
                                              www.youtube.com/watch?v=BwxJ46HWXbA&feature=related
                                              • nelsonek Re: Tak przy okazji 19.12.10, 21:15
                                                > Nie czytałeś przesłanego artykułu z Polityki ?

Czytałem. I niewiele z tego wynika w omawianej kwestii. (Niewiele nie znaczy nic - żebyś nie jęczał)

--
                                                "Zadajesz pytania, sam sobie odpowiadasz i na dodatek robisz świetne przekąski."
                                                • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 21:27
                                                  nelsonek napisał:

> > Nie czytałeś przesłanego artykułu z Polityki ?
                                                  >
                                                  > Czytałem. I niewiele z tego wynika w omawianej kwestii. (Niewiele nie znaczy ni
                                                  > c - żebyś nie jęczał)

Ta daje pewien obraz ;

" Z uwagi na skomplikowany charakter tematu jak i jego drażliwość unikają go ekonomiści i specjaliści od polityki wyznaniowej – wyjaśnia prof. Jerzy Wisłocki, historyk ustroju państwa i były ekspert komisji sejmowej pracującej nad konkordatem, który ostrzegał wówczas, że jego zapisy spowodują, że Kościół w państwie znajdzie swego największego sponsora."

"W administracji rządowej istnieje dział „wyznania religijne”, a w MSWiA nawet departament wyznań. Ale nie znajdzie się tam zbiorczych danych o finansowaniu kościołów i związków wyznaniowych ze środków publicznych. Takiej wiedzy nie ma też Ministerstwo Finansów odpowiadające za budżet państwa. Dziś chyba tylko „Bóg raczy wiedzieć”, kto, ile i na jakie cele czerpie z publicznych źródeł. Informacje te trzymały pod korcem poprzednie władze, a obecnie rządząca koalicja też robi z nich temat tabu."

"Prof. Zyta Gilowska (PO), wiceprzewodnicząca sejmowej komisji finansów publicznych:
                                                  Wszystkie połączenia finansów publicznych i niepublicznych powinny być przejrzyste i jawne, bo tędy przechodzą naprawdę wielkie budżetowe pieniądze. Ale choć mówię o tym od lat, to niezależnie od tego, jakie byłyby siły polityczne u władzy, większego zainteresowania tą sprawą nie dostrzegam. Być może jest to wygodne."

--
                                                  www.youtube.com/watch?v=BwxJ46HWXbA&feature=related
                                      • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 16:43
                                        "Z uwagi na skomplikowany charakter tematu jak i jego drażliwość unikają go ekonomiści i specjaliści od polityki wyznaniowej – wyjaśnia prof. Jerzy Wisłocki, historyk ustroju państwa i były ekspert komisji sejmowej pracującej nad konkordatem, który ostrzegał wówczas, że jego zapisy spowodują, że Kościół w państwie znajdzie swego największego sponsora."

archiwum.polityka.pl/art/panstwo-daje-na-tace,376410.html
                                        --
                                        • nelsonek Re: Tak przy okazji 19.12.10, 16:46
                                          Dosyć ciężka rozmowa z Tobą, która wygląda mniej-więcej tak:
                                          - kosmici nas atakują!
                                          - konkretnie to gdzie?
                                          - to trudne do namierzenia, ale nas atakują!
                                          - no ale jakiś konkret masz?
                                          - nie, bo to trudne do namierzenia. (po czym jakiś cytacik)

No ale dobrze. Brakuje tylko stwierdzenia, że Nelsonek broni konkordatu.

--
                                          "Przepraszam. Pomyliłem panią z idiotką, która nie potrafi korzystać z antykoncepcji"
                          • nelsonek Re: Tak przy okazji 19.12.10, 15:32
                            > Ustawy okołokonkordatowe .
                            > Sam konkordat też sporo na temat państwowej kasy na pożytek kleru przeznaczane
                            > j mówi
                            >
                            > Np art 12 .15.16.17.22.23.24.26.

Sprawdzam:

Art 12 konkordatu:
                            1. Uznając prawo rodziców do religijnego wychowania dzieci oraz zasadę tolerancji Państwo gwarantuje, że szkoły publiczne podstawowe i ponadpodstawowe oraz przedszkola, prowadzone przez organy administracji państwowej i samorządowej, organizują zgodnie z wolą zainteresowanych naukę religii w ramach planu zajęć szkolnych i przedszkolnych.
                            2. Program nauczania religii katolickiej oraz podręczniki opracowuje władza kościelna i podaje je do wiadomości kompetentnej władzy państwowej.
                            3. Nauczyciele religii muszą posiadać upoważnienie (missio canonica) od biskupa diecezjalnego. Cofnięcie tego upoważnienia oznacza utratę prawa do nauczania religii. Kryteria wykształcenia pedagogicznego oraz forma i tryb uzupełniania tego wykształcenia będą przedmiotem uzgodnień kompetentnych władz państwowych z Konferencją Episkopatu Polski.
                            4. W sprawach treści nauczania i wychowania religijnego nauczyciele religii podlegają przepisom i zarządzeniom kościelnym, a w innych sprawach przepisom państwowym.
                            5. Kościół katolicki korzysta ze swobody prowadzenia katechezy dla dorosłych, łącznie z duszpasterstwem akademickim.

Słowem nie ma o szczególnym traktowaniu kleru w kwestii podatków.

Art. 15:
                            1. Rzeczpospolita Polska gwarantuje Kościołowi katolickiemu prawo do swobodnego zakładania i prowadzenia szkół wyższych, w tym uniwersytetów, odrębnych wydziałów i wyższych seminariów duchownych oraz instytutów naukowo-badawczych.
                            2. Status prawny szkół wyższych, o których mowa w ustępie 1, a także tryb i zakres uznawania przez Państwo kościelnych stopni i tytułów oraz status prawny wydziałów teologii katolickiej na uniwersytetach państwowych regulują umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Konferencją Episkopatu Polski upoważnioną przez Stolicę Apostolską.
                            3. Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski są dotowane przez Państwo. Państwo rozważy udzielanie pomocy finansowej odrębnym wydziałom wymienionym w ustępie 1.

Znowu słowem nie ma nie ma o szczególnym traktowaniu kleru w kwestii podatków.

Art 16:

1. Opiekę duszpasterską nad żołnierzami wyznania katolickiego w czynnej służbie wojskowej, w tym również zawodowej, sprawuje w ramach ordynariatu polowego Biskup Polowy zgodnie z prawem kanonicznym i statutem zatwierdzonym przez Stolicę Apostolską w porozumieniu z kompetentnymi władzami Rzeczypospolitej Polskiej.
                            2. Żołnierzom, o których mowa w ustępie 1, zapewnia się możliwość swobodnego uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta, jeśli nie koliduje to z ważnymi obowiązkami służbowymi.
                            3. Kapłani i diakoni oraz członkowie instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego po złożeniu profesji wieczystej zostają przeniesieni do rezerwy. Alumnom wyższych seminariów duchownych, osobom po złożeniu ślubów czasowych oraz nowicjuszom odracza się służbę wojskową ze względu na odbywanie nauki.
                            4. Kapłani przeniesieni do rezerwy mogą być powołani do odbywania ćwiczeń wojskowych tylko w celu przeszkolenia do pełnienia funkcji kapelana wojskowego na wniosek właściwego przełożonego kościelnego.
                            5. W czasie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny władza kościelna skieruje dodatkowych kapłanów do pełnienia funkcji kapelanów wojskowych, a diakonów, alumnów wyższych seminariów duchownych oraz członków instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego do służby sanitarnej lub służby w obronie cywilnej.

Znowu słowem nie ma nie ma o szczególnym traktowaniu kleru w kwestii podatków.

Art 17:

1. Rzeczpospolita Polska zapewnia warunki do wykonywania praktyk religijnych i korzystania z posług religijnych osobom przebywającym w zakładach penitencjarnych, wychowawczych, resocjalizacyjnych oraz opieki zdrowotnej i społecznej, a także w innych zakładach i placówkach tego rodzaju.
                            2. Osobom, o których mowa w ustępie 1, zapewnia się w szczególności możliwość uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta oraz w katechizacji i rekolekcjach, a także korzystania z indywidualnych posług religijnych w zgodzie z celami pobytu tych osób w zakładach wskazanych w ustępie 1.
                            3. Dla realizacji uprawnień osób, o których mowa w ustępie 1, biskup diecezjalny skieruje kapelanów, z którymi odpowiednia instytucja zawrze stosowną umowę.

A tu gdzie o szczególnym traktowaniu kleru w kwestii podatków?

Art 22:

1. Działalność służąca celom humanitarnym, charytatywno-opiekuńczym, naukowym i oświatowo-wychowawczym podejmowana przez kościelne osoby prawne jest zrównana pod względem prawnym z działalnością służącą analogicznym celom i prowadzoną przez instytucje państwowe.
                            2. Przyjmując za punkt wyjścia w sprawach finansowych instytucji i dóbr kościelnych oraz duchowieństwa obowiązujące ustawodawstwo polskie i przepisy kościelne Układające się Strony stworzą specjalną komisję, która zajmie się koniecznymi zmianami. Nowa regulacja uwzględni potrzeby Kościoła biorąc pod uwagę jego misję oraz dotychczasową praktykę życia kościelnego w Polsce.
                            3. Władzom państwowym wskazana zostanie instytucja kościelna lub instytucje kościelne kompetentne w sprawach wymienionych w ustępie 2.
                            4. Rzeczpospolita Polska w miarę możliwości udziela wsparcia materialnego w celu konserwacji i remontowania zabytkowych obiektów sakralnych i budynków towarzyszących, a także dzieł sztuki stanowiących dziedzictwo kultury.

Tu też ni widu ni słychu o szczególnym traktowaniu kleru w kwestii podatków.

Art 23:

Kościelne osoby prawne mogą zgodnie z przepisami prawa polskiego nabywać, posiadać, użytkować i zbywać mienie nieruchome i ruchome oraz nabywać i zbywać prawa majątkowe.

Znowu nic o podatkach.

Art 24

Kościół ma prawo do budowy, rozbudowy i konserwacji obiektów sakralnych i kościelnych oraz cmentarzy — zgodnie z prawem polskim. O potrzebie budowy świątyni i o założeniu cmentarza decyduje biskup diecezjalny lub inny właściwy ordynariusz. Budowę obiektów sakralnych i kościelnych oraz założenie cmentarza inicjują właściwe władze kościelne po uzgodnieniu miejsca z kompetentnymi władzami i po uzyskaniu wymaganych decyzji administracyjnych.

Cmentarze to też nie podatki.

Art 26:

Kościelne osoby prawne mogą zakładać fundacje. Do fundacji tych stosuje się prawo polskie.

I tu nic o podatkach...

Zaznaczam, że ja tutaj nie bronię konkordatu (bo tu bronić czego nie ma :D). Skupiam się jedynie na kwestii podatków płaconych przez kler.
                            --
                            "Tata wygląda na takiego co używa gumek."
                            • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 15:59
                              nelsonek napisał:

> Słowem nie ma o szczególnym traktowaniu kleru w kwestii podatków.

> Znowu słowem nie ma nie ma o szczególnym traktowaniu kleru w kwestii podatkó
                              > w.

> Znowu słowem nie ma nie ma o szczególnym traktowaniu kleru w kwestii podatkó
                              > w.

A tu gdzie o szczególnym traktowaniu kleru w kwestii podatków?

Potrafisz czytać ze zrozumieniem czy tylko szukasz ptaka do dupy !!
                              pisałem tu o podatkach czy może o kasie w ogóle ?

19.12.10, 14:59

"Ustawy okołokonkordatowe .

Sam konkordat też sporo na temat państwowej kasy na pożytek kleru przeznaczanej mówi

Np art 12 .15.16.17.22.23.24.26. "

--
                              • nelsonek Re: Tak przy okazji 19.12.10, 16:16
                                No wątek jest o podatkach, jka o nie dopytuję a Ty piszesz "ogólnie o kasie". No ale niech Ci będzie. To powiedz mi co ma wspólnego kasa to:

Art 24

Kościół ma prawo do budowy, rozbudowy i konserwacji obiektów sakralnych i kościelnych oraz cmentarzy — zgodnie z prawem polskim. O potrzebie budowy świątyni i o założeniu cmentarza decyduje biskup diecezjalny lub inny właściwy ordynariusz. Budowę obiektów sakralnych i kościelnych oraz założenie cmentarza inicjują właściwe władze kościelne po uzgodnieniu miejsca z kompetentnymi władzami i po uzyskaniu wymaganych decyzji administracyjnych.

??
                                --
                                • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 16:25
                                  nelsonek napisał:

>o założeniu cmentarza decyduje biskup diecezjalny lub inny właściwy ordy nariusz.

Wiesz jak oni zdzierają nawet na tym ze auto kamieniarza ma wjechać na ich teren ? o zdzieraniu haraczu do prawa do postawienia pomnika nie wspomnę nawet słowem :))

"§ 11
                                  Prace prowadzone bez nadzoru p. Kościelnego oraz bez zezwolenia Zarządu Cmentarza uważane są jako nielegalne. Za otworzenie cmentarza oraz za nadzór przy stawianiu pomnika Zakład Kamieniarski uiszcza p. Kościelnemu odpowiednią opłatę."
                                  § 12
                                  Stawiając pomnik należy złożyć w Biurze Parafialnym opłatę w wyso­kości 10% kosztów całkowitych inwestycji - zgodnie z obowiązującymi zasadami na wszystkich cmentarzach.

malgorzata.smilowo.parafia.info/cmentarz.htm
                                  --
                                    • kolter-xxl Re: Tak przy okazji 19.12.10, 16:52
                                      nelsonek napisał:

> Sądzisz, że cmentarze powinny zostać pozbawione zarządcy? Wtedy to się zrobi to
                                      > talnly burdel.

Przyjmijmy ze stawiasz dom wartości 500 tys zł czy państwo bierze od ciebie 50 tys za pozwolenie ?
                                      --
        • kolter-xxl Re: Zarabia min 4 tyś zł a podatku ..... 19.12.10, 11:22
          pocoo napisała:

Twój oczywisty wniosek jest niemożliwy do zrealizowania tak jak Dekalog wśród
          > kleru .

Ksiądz przynajmniej jedno z dziesięciorga przykazań respektuje;Nie będziesz cudzołożył.Szkoda tylko ze po ukończeniu 90 roku życia :)
          --
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka