Dodaj do ulubionych

Młodzi chcą pracować!

21.03.11, 11:08
Dla młodych najistotniejszym problemem jest brak perspektyw i pracy. Obecnie aż pół miliona młodych ludzi nie ma w Polsce pracy. Co gorsza, problem z zatrudnieniem ma co trzeci absolwent wyższej uczelni. Dane są aż o połowę wyższe niż 3 lata temu, dlatego młodzi łakną zmian.

Skończyć z układami i układankami.
Edytor zaawansowany
  • mariner4 21.03.11, 11:12
    Namnożyło się marketingowców, politologów i innych po "modnych" kierunkach i teraz płaczą.
    Ale leniom nie chciało się matematyki uczyć, to teraz mają.
    M.
  • kiemlicz88 21.03.11, 11:14
    Znam inżynierów, którzy zapychają w call-center, więc nie kłam.
  • mariner4 21.03.11, 12:39
    Po jest Wasz PiSowski sposób postrzegania świata.
    W Polsce brakuje absolwentów politechnik.
    Niestety zbyt wielu młodych studiuje kierując się modą nie bacząc czy robota będzie.
    Dokonano niemal zbrodni na narodzie wycofując z matur obowiązkową matematykę. wyrosły pokolenia debili. Nawet na uczelnie techniczne przychodzą ludzie beznadiejnie słabi z matematyki.
    Pamiętam wypowiedzi aktorów, dziennikarzy i "celebrytów", którzy bez żenady z głupią miną wręcz chwalili się "brakiem zdolności do matematyki".
    To jest proste. Najpierw prześliznąć się bez wysiłku przez studia, a potem labidzić nad brakiem pracy. Winne są też uczelnie dostosowujący programy dla wygody kadry, a nie dla rynku pracy.
    M.
  • dr.krisk 21.03.11, 13:27
    mariner4 napisał:

> Dokonano niemal zbrodni na narodzie wycofując z matur obowiązkową matematykę. w
    > yrosły pokolenia debili. Nawet na uczelnie techniczne przychodzą ludzie beznadi
    > ejnie słabi z matematyki.
    Pani Łybacka (bo to ona chyba wymyśliła) powinna pójść pod Trybunał Stanu. Nie żartuję.
  • wos9 21.03.11, 13:55
    tematycznych i wykładowca akademicki nie tylko nie wymyśliła tej bzdury (bo człowiek legitymujący się średnim wykształceniem musi zdać matematykę, choćby na mierny), ale to ona będąc ministrem edukacji walczyła o przywrócenie matematyki na maturze.

dr.krisk napisał:

> mariner4 napisał:
    >
    >
    > > Dokonano niemal zbrodni na narodzie wycofując z matur obowiązkową matematykę. w
    > > yrosły pokolenia debili. Nawet na uczelnie techniczne przychodzą ludzie beznadiejnie słabi z matematyki.

> Pani Łybacka (bo to ona chyba wymyśliła) powinna pójść pod Trybunał Stanu. Nie
    > żartuję.

--
    Prezes Kaczyński ma sumienie czyste - nieużywane.

"Ja już napisałam,że ufam tylko sobie,a nie aŁtorytetom..." - by anwad 18.03.11 godz. 16.25.
  • dr.krisk 21.03.11, 15:04
    wos9 napisała:

> tematycznych i wykładowca akademicki nie tylko nie wymyśliła tej bzdury (bo czł
    > owiek legitymujący się średnim wykształceniem musi zdać matematykę, choć
    > by na mierny), ale to ona będąc ministrem edukacji walczyła o przywrócenie m
    > atematyki na maturze.

Bo wydawało mi się, że to niejaki Faron zniósł, a potem Łybacka znów przyklepała:
    www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1858&Itemid=598
    Ale może się mylę?
  • wos9 21.03.11, 15:13
    dr.krisk napisał:

> wos9 napisała:
    >
    > > tematycznych i wykładowca akademicki nie tylko nie wymyśliła tej bzdury (bo człowiek legitymujący się średnim wykształceniem musi zdać matematykę, choćby na mierny), ale to ona będąc ministrem edukacji walczyła o przywrócenie matematyki na maturze.
    > Bo wydawało mi się, że to niejaki Faron zniósł, a potem Łybacka znów przyklepała:
    > www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1858&Itemid=598
    > Ale może się mylę?

Zapewniam Cię Doktorze, że walczyła o matematykę na maturze jaki lwica. Rozmawiałam z nią na ten temat wielokrotnie.
    I choć sama jestem humanistką z krwi i kości, zawsze podzielałam pogląd, że matura ogólnokształcąca bez egzaminu z matematyki jest ułomna.
    Mogę się jeszcze pochwalić, że na świadectwie dojrzałości mam z matematyki czwórkę (z okresu, kiedy najwyższym stopniem była piątka), ale pewnie dlatego, że mi "podeszły" zadania.
    --

"Ja już napisałam,że ufam tylko sobie,a nie aŁtorytetom..." - by anwad 18.03.11 godz. 16.25.
  • dr.krisk 21.03.11, 17:51
    wos9 napisała:

> I choć sama jestem humanistką z krwi i kości, zawsze podzielałam pogląd, że mat
    > ura ogólnokształcąca bez egzaminu z matematyki jest ułomna.
    A ja jestem technikiem z krwi i kości, ale zawsze uważałem, że należy sprawnie władać językiem ojczystym (oraz jakimiś obcymi też...), jak też posiadać stosowne wykształcenie ogólne. Pomysł, że można obyć się bez postawowych elementów owego wykształcenia uważam za wybitnie idiotyczny. Niestety, modne i trendy stało się publiczne przyznawanie się do rozkosznej nieznajomości matematyki, języka ojczystego, fizyki, chemii, itp.
  • mariner4 21.03.11, 17:59
    zrozumiale i prawidłowo opisać swoje dokonania. Matematyka to logiczne myślenie przydatne każdemu humaniście. Wielu wybitnych filozofów było matematykami z wykształcenia.
    Przeciwstawianie humanistów "umysłom ścisłym" to bzdura, która narobiła mnóstwo szkody.
    Ale to nie młodzieży trzeba tłumaczyć tylko durnym rodzicom.
    M.
  • dr.krisk 21.03.11, 18:07
    mariner4 napisał:

> zrozumiale i prawidłowo opisać swoje dokonania.
    Tłumaczę to moim studentom - trzeba umieć nie tylko poprawnie coś zaprojektować, ale także to czytelnie i jednoznacznie opisać. Każdy, kto zżymał się na niezrozumiałe instrukcje obsługi, wie o czym piszę......
    Ale to co naprawdę mnie przeraża, to "humaniści" którzy nie czytają książek, albo "inżynierowie" nie znający np. trygonometrii (z zakresu dawnej szkoły podstawowej). Horror. I tu mam pretensje do wszystkich rządów po 1989 roku. O zaniedbanie tego co najważniejsze - edukacji.
  • mariner4 21.03.11, 18:15
    Pseudonaukowy bełkot. Autorzy niezależnie od słabej znajomości języka popisują się przed kolegami, zamiast przystępnie wyłożyć zagadnienie.
    Do tej pory kupiłem dużo książek z dziedziny informatyki. Zawsze staram się kupić tłumaczenia z angielskiego. Jeszcze lepiej książki napisane przez doświadczonych użytkowników jakiejś aplikacji, niż informatyków.
    Muszę jednak przyznać, że przystępność podręczników polskich rośnie.
    M.
  • strikemaster 21.03.11, 11:34
    Fajnie się bazuje na stereotypach, prawda? Swiat wtedy staje się bardzo prosty, prostacki wręcz.
    --
    Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
    Forum kiltowe
  • dr.krisk 21.03.11, 11:56
    Moi studenci wszyscy mają już pracę w trakcie robienia dyplomu. Lepszą, gorszą - ale mają. I to w zawodzie.
    No chyba że ktoś jest "inżynierem" bio-energo-euro-technologii (czy czegoś w tym rodzaju). Wtedy fakt, mogą być problemy. Spawalnik, mechanik, energetyk, budowlaniec - pracę znajdą.
  • strikemaster 21.03.11, 13:03
    > Moi studenci wszyscy mają już pracę w trakcie robienia dyplomu. Lepszą, gorszą
    > - ale mają. I to w zawodzie.

Budowlańcy? Wyobraź sobie, że gdyby wszyscy studiowali budownictwo, nie byłoby dla nich pracy. Wychodzi, ze rada "idźcie wszyscy do budowlanki jest bezsensowna.

> Spawalnik, mechanik, energetyk, budo
    > wlaniec - pracę znajdą.

Poprawka, na liście powinni znaleźć się tylko spawalnik i budowlaniec, bo do wykonywania ww. zawodów potrzebne są trudno uzyskiwalne uprawnienia.
    --
    Forum kiltowe
  • dr.krisk 21.03.11, 13:26
    strikemaster napisał:

> Budowlańcy? Wyobraź sobie, że gdyby wszyscy studiowali budownictwo, nie byłoby
    > dla nich pracy. Wychodzi, ze rada "idźcie wszyscy do budowlanki jest bezsensown
    > a.
    A gdzie ja taką radę daję? Piszę po prostu, że jest sporo kierunków studiów, po których jest praca. Ale trzeba trochę się napocić podczas studiów.... a to nie każdemu pasuje.

> Poprawka, na liście powinni znaleźć się tylko spawalnik i budowlaniec, bo do wy
    > konywania ww. zawodów potrzebne są trudno uzyskiwalne uprawnienia.
    Jasne - lepiej skończyć politologię...... Łatwe studia, żadnych uprawnień po nich nie trzeba :)
  • strikemaster 21.03.11, 14:07
    > A gdzie ja taką radę daję? Piszę po prostu, że jest sporo kierunków studiów, po
    > których jest praca.

Na co odpowiadam, że wcale nie tak sporo, właściwie tylko kilka takich kierunków jest.

> Ale trzeba trochę się napocić podczas studiów.... a to nie
    > każdemu pasuje.

Wciskasz stereotypy. Jest też sporo kierunków, na których też trzeba się napracować, a pracy po nich nie ma.

> Jasne - lepiej skończyć politologię...... Łatwe studia, żadnych uprawnień po ni
    > ch nie trzeba :)

Myślisz, ze kierunki dzielą się na budownictwo i politologię?
    --
    Forum kiltowe
  • gazakil 21.03.11, 11:13
    ile można czytać ofert o składaniu długopisów, akwizytorstwie i tańcu na rurze?
  • strikemaster 21.03.11, 11:53
    Pracy nie ma od dawna, taki model gospodarczy przyjęliśmy, o tym, że w innych krajach UE i w USA sytuacja jest podobna nie wspominając. Nawet gdyby bardzo chcieli się zbuntować, nie mają kogo poprzeć.
    --
    Forum kiltowe
  • gazakil 21.03.11, 11:15
    i aż rewoltę przez internet zrobili
  • kiemlicz88 21.03.11, 11:15
    Polska ma być krajem zbytu towarów i dostarczycielem taniej siły roboczej. Do tego prowadzą nie-rządy układu z PO.
  • gazakil 21.03.11, 11:17
    i zawodowym wykształceniem?
  • gazakil 21.03.11, 11:17
    w kolejnej kadencji Sejmu
  • obraza.uczuc.religijnych 21.03.11, 11:24
    Tak jak Putra?
    --
    Karol Karski:
    "(Pietruczuk) wbrew woli przetrzymywał Prezydenta w samolocie wojskowym i pozbawiając wolności przetransportował do miejsca, gdzie Prezydent nie chciał się znaleźć".
    Na lotnisku zapasowym prezydent też nie miał woli się znaleźć. Jego wolą było znalezienie się w Smoleńsku.
  • obraza.uczuc.religijnych 21.03.11, 11:24
    Albo tak jak Kuchciński?
    --
    Karol Karski:
    "(Pietruczuk) wbrew woli przetrzymywał Prezydenta w samolocie wojskowym i pozbawiając wolności przetransportował do miejsca, gdzie Prezydent nie chciał się znaleźć".
    Na lotnisku zapasowym prezydent też nie miał woli się znaleźć. Jego wolą było znalezienie się w Smoleńsku.
  • gazakil 21.03.11, 11:20
    a nie do Sejmu, taka jest prawda
  • wos9 21.03.11, 11:24
    gazakil napisał:

> a nie do Sejmu, taka jest prawda

Owszem.
    --

• wos9 21.03.11, 11:21
    kiemlicz88 napisał:

> Dla młodych najistotniejszym problemem jest brak perspektyw i pracy. Obecnie aż
    > pół miliona młodych ludzi nie ma w Polsce pracy. Co gorsza, problem z zatrudni
    > eniem ma co trzeci absolwent wyższej uczelni. Dane są aż o połowę wyższe niż 3
    > lata temu, dlatego młodzi łakną zmian.
    >
    > Skończyć z układami i układankami.

Wyższe uczelnie mają bardzo różny poziom. Absolwenci tych najlepszych rzadko mają problem ze znalezieniem pracy.
    Chyba, że wybrali kierunek kompletnie niepotrzebny na rynku pracy, lub specjalistów w tej dziedzinie jest nadmiar.
    --

• gazakil 21.03.11, 11:25
    jak nie ma pracy to jak można dzieci robić, jak jego syn pracuje w Gazecie Wyborczej to może mieć dzieci
  • obraza.uczuc.religijnych 21.03.11, 11:29
    Albo skoro brat Jacka Kurskiego pracuje w Gazecie Wyborczej to też może dzieci robić.
    --
    Karol Karski:
  • wos9 21.03.11, 14:03
    obraza.uczuc.religijnych napisał:

> Albo skoro brat Jacka Kurskiego pracuje w Gazecie Wyborczej to też może dzieci
    > robić.

Albo jak sam Jacek jest posłem do Parlamentu Europejskiego (a przedtem wieloletnim posłem w naszym Sejmie) powinien sobie "dorobić" jeszcze kilkoro dzieci. A "dorobił" sobie tylko jednego synka.
    --

• kiemlicz88 21.03.11, 11:35
    Więcej miejsc pracy = więcej etatów.
    Ile miejsc pracy stworzył rząd Tuska? 30 tysięcy nowych urzędoli w 2010 to na pewno. A poza tym?
    Stocznie, FSO, cukiernie, likwidacja szkół...
  • obraza.uczuc.religijnych 21.03.11, 11:39
    U mnie pod domem są dwie cukiernie. Twierdzisz że upadły?
    --
    Karol Karski:
  • wos9 21.03.11, 14:08

> U mnie pod domem są dwie cukiernie. Twierdzisz że upadły?

U mnie pod domem też dwie. I mają się całkiem dobrze.
    A na warszawskim Mokotowie czynsze są bardzo wysokie. Ale jakoś nie zauważyłam, żeby w nieco dalszej okolicy jakakolwiek upadła. Przeciwnie - kilka przybyło.
    --

• obraza.uczuc.religijnych 21.03.11, 11:40
    No tak, szkoły powinny istnieć pomimo że nikt by do nich nie chodził.
    --
    Karol Karski:
  • kiemlicz88 21.03.11, 11:44
    Szkoły na wsi to nie tylko szkoły, ale ośrodki kultury, biblioteki itd. Z biedaków zrobimy żebraków bez przyszłości.
  • obraza.uczuc.religijnych 21.03.11, 11:45
    Dlatego też powinna być szkoła w każdej wsi. Glosuję na PiS bo dzięki nim tak będzie.
    --
    Karol Karski:
  • wos9 21.03.11, 14:24
    może być biblioteka. Też chyba się na to zdecyduję.

> Dlatego też powinna być szkoła w każdej wsi. Glosuję na PiS bo dzięki nim tak b
    > ędzie.

--

• gazakil 21.03.11, 11:41
    kto będzie robić dzieci, kto je wychowywać, szkolić, kto będzie pracować na emerytów? bez dobrze płatnej pracy nie ma startu w życie, to wegetacja, stąd Egipt
  • kiemlicz88 21.03.11, 11:45
    Młodzi nie chcą dzieci, bo nie ma pracy, a jak jest to na umowę o dzieło za 1500.
    Jakimś dziwnym trafem Polki na Wyspach rodzą dużo dzieci.
  • wos9 21.03.11, 14:33
    kiemlicz88 napisał:

> Młodzi nie chcą dzieci, bo nie ma pracy, a jak jest to na umowę o dzieło za 1500.
    > Jakimś dziwnym trafem Polki na Wyspach rodzą dużo dzieci.

Dzieci powinno być więcej, ale w rodzinach odpowiedzialnych! Pisi rząd (i jego koalicjanci) wymyślili "becikowe", które kusi głównie rodziny, które nie myślą perspektywicznie. Często patologiczne, które i tak miałyby kupę dzieci i żyłyby z zasiłków.
    Czy te dzieci miałyby szansę na przyzwoite wykształcenie, które zapewniłoby im pracę, a dzięki temu lepszy los emerytów?
    --

• joolz 21.03.11, 14:36
    wos9 napisała:

> Dzieci powinno być więcej, ale w rodzinach odpowiedzialnych!

Eugenika?

--
    Świat to tylko wrażenie
  • wos9 21.03.11, 14:47
    joolz napisał:

> wos9 napisała:
    >
    >
    > > Dzieci powinno być więcej, ale w rodzinach odpowiedzialnych!
    >
    > Eugenika?
    >
    BZDURA! Nie ma to nic wspólnego z "dobrym urodzeniem" (bo co to dzisiaj znaczy?)
    Rodziny odpowiedzialne, to takie, które zdają sobie sprawę z tego, że wychowanie i kształcenie dzieci jest przede wszystkim ich obowiązkiem, a nie te, które liczą tylko na pomoc państwa, bo przecież im się należy.

--

• obraza.uczuc.religijnych 21.03.11, 11:46
    Jak to kto będzie pracował na emerytów? przecież błogosławione OFE zapewnią nam dostatek na starość.
    --
    Karol Karski:
  • gazakil 21.03.11, 11:46
    żaden rząd nie był takim pupilem mediów jak władza PO, stąd odpowiedzialność mediów za to co się dzieje w Polsce jest taka sama jak PO, tego co czują ludzie nie zabijecie
  • obraza.uczuc.religijnych 21.03.11, 11:47
    Nieprawda, rząd Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego były większymi pupilami mediów.
    --
    Karol Karski:
  • wos9 21.03.11, 14:37

> Nieprawda, rząd Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego były większy
    > mi pupilami mediów.

Przede wszystkich tych publicznych i o największym zasięgu. Jak TVP, PR i... media Rydzyka (Radio Maryja i TVTrwam, bo "Ich nocnik" tego statusu nie ma).
    --

• gazakil 21.03.11, 11:59
    nie z własnej winy, wszyscy przez 20 lat nie potrafią rządzić, jedni lepiej drudzy gorzej, ale jeszcze rządu na 5 to Polska nie miała
  • wos9 21.03.11, 14:50
    powiedział CZEGO oczekujesz od rządu, któremu byś tę 5-tkę postawił.

gazakil napisał:

> nie z własnej winy, wszyscy przez 20 lat nie potrafią rządzić, jedni lepiej dru
    > dzy gorzej, ale jeszcze rządu na 5 to Polska nie miała

--

• gazakil 21.03.11, 12:08
    są wyjątki, ale generalnie tak jest, popatrzcie na dziennikarzy, przecież to najlepszy przykład, ile zarabiają a co potrafią? robią propagandę taką jak im szefostwo stacji karze, nie są kreatywni, nie jezdzą w Polskę i nie robią reportaży o tym jak jest naprawdę, siedzą i całymi dniami powtarzają głupoty przeczytane w gazetach, a kaska leci
  • wos9 21.03.11, 14:53
    czy tylko tak sobie gadasz?

gazakil napisał:

> są wyjątki, ale generalnie tak jest, popatrzcie na dziennikarzy, przecież to na
    > jlepszy przykład, ile zarabiają a co potrafią? robią propagandę taką jak im sze
    > fostwo stacji karze, nie są kreatywni, nie jezdzą w Polskę i nie robią reportaż
    > y o tym jak jest naprawdę, siedzą i całymi dniami powtarzają głupoty przeczytan
    > e w gazetach, a kaska leci

--

• gazakil 21.03.11, 12:17
    ale Polska ich nie chce
  • wos9 21.03.11, 14:53
    gazakil napisał:

> ale Polska ich nie chce

BZDURA!
    --

• gazakil 21.03.11, 12:28
    www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/269327,Sikorski-zatrudnia-corke-Rostowskiego
  • wos9 21.03.11, 14:58
    gazakil napisał:

> www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/269327,Sikorski-zatrudnia-corke-Rostowskiego

Widzę, że lubisz stare, odgrzewane kotlety.
    Przypomnij więc sobie sprawę żoneczki Hofmana z PiS.
    --

• x2468 21.03.11, 18:31
    Przypomnę ze córka Rostowskiego przynajmniej zna perfekt angielski.Zona Hofmana nawet listy obecności nie potrafiła podpisać.Mogę jeszcze przypomnieć prace krewnych i znajomych genseka Kaczoruskiego.
  • gazakil 21.03.11, 12:29
    newsgroups.derkeiler.com/Archive/Soc/soc.culture.polish/2009-09/msg01075.html
  • obraza.uczuc.religijnych 21.03.11, 12:53

--
    Karol Karski:
  • wos9 21.03.11, 15:00
    gazakil napisał:

> newsgroups.derkeiler.com/Archive/Soc/soc.culture.polish/2009-09/msg01075.html

Nie ma kwalifikacji?
    --

• gazakil 21.03.11, 12:30
    miedzyrzecpodl.pl/zona-ministra-grada-i-jej-miedzyrzecki-interes/
  • wos9 21.03.11, 15:03
    gazakil napisał:

> miedzyrzecpodl.pl/zona-ministra-grada-i-jej-miedzyrzecki-interes/

Znowu stary materiał.
    I po raz kolejny rada - przyjrzyj się żonie Hofmana.
    --

• kiemlicz88 21.03.11, 12:37
    Jak widać nie tylko Grabarczyk ma swoją spółdzielnie pracy:

www.inwestycje.pl/polska/kasjerzy_ministra_skarbu;107575;0.html
    Młodzi, wysyłajcie cefałki do Grada, Mira i Grabarczyka. Oni dają pracę i kasę.
  • cookies9 21.03.11, 14:43
    > problem z zatrudnieniem ma co trzeci absolwent wyższej uczelni.<

praca sama nie przyjdzie,trzeba spakować plecak i ruszyć d*** za pracą;tak się dzieje
    w świecie
  • agnostic5 21.03.11, 14:48
    cookies9 napisała:

> praca sama nie przyjdzie,trzeba spakować plecak i ruszyć d*** za pracą;tak się
    > dzieje
    > w świecie

Polacy to wiedzą już od XVII wieku. Z Polski trzeb sp..., żeby coś osiągnąć.
    No chyba, że się wisi u klamki.

--
    agnostyk.salon24.pl/
  • cookies9 21.03.11, 14:53
    Na pocztę przyszło ogłoszenie o targach pracy.Napisać CV,wysłać,czekać na rozmowę...

targipracy.gazeta.pl/targi/0,39.html?utm_source=gazeta&utm_medium=AutopromoZew&utm_content=mailing_gazeta_ITP210311&utm_campaign=a_ITP210311
  • agnostic5 21.03.11, 15:23
    Ciekawa analiza na salonie:

lewastrona.salon24.pl/289358,mity-wyzszej-edukacji
    --
    agnostyk.salon24.pl/
  • wos9 21.03.11, 16:22
    ktywy, ale nie gwarancje.
    Mój syn legitmujący się wyższym wykształceniem przynajmniej w 4-tym pokoleniu zdaje sobie z tego sprawę i dlatego bez kompleksów pracuje czasami (sporadycznie, to prawda) na stanowiskach poniżej jego kwalifikacji.
    Tylko durnie wolą nic nie robić, byle tylko udowodnić, że są kimś więcej niż pozostali. Byt rodziny ich nie obchodzi.
    A mógłby postępować tak samo, bo rodziny jeszcze nie ma, ale czuje się odpowiedzialny za związek z narzeczoną.

agnostic5 napisał:

> Ciekawa analiza na salonie:
    >
    > lewastrona.salon24.pl/289358,mity-wyzszej-edukacji

--

• honeyr 21.03.11, 17:55
    Pamiętam, jak wielki guru PO, pani Maryja Rokita, swoim eunuchowatym POPiSkiwaniem gromił SLD za podniesienie płacy minimalnej. "To uderza w młooodych"- bredził.

Bo szansa dla młodych wg PO - to płaca minimalna na poziomie 200 zł miesięcznie.
  • x2468 21.03.11, 18:33
    Przypomnij sobie "prace" wielkiego wizjonera czyli kuzyna Kaczyńskich.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka