Dodaj do ulubionych

komu wolno a komu nie publik list os.zydow pochodz

25.03.11, 12:43
własnie przeczytałem w wikipedii biografię niedawno zmarłej Liz taylor znanej amerykanskiej aktorki. Wszedłem na wikipedie i przeczytałem wszystkie zakładki. Na samym dole strony sa zamieszczone kategorie wyszukiwanych haseł i zapytan które moznaby powiązać ze śp Elizabeth Taylor. Sa tam takie kategorie jak: Amerykańskie aktorki • Aktorki dziecięce • Amerykańscy producenci filmowi. Moja uwage pozykuły dwie nastepne kategorie a mianowicie • Amerykańscy Żydzi • Brytyjscy Żydzi . wszedłem na jedną z tych dwóch ostatnich i na samym dole następna kategoria -uwaga! Zydzi wdeług państw i tu kolejna cała masa odnośników Żydzi albanscy amerykanscy polscy niemieccy itd itd.
Jakiś czas temu nie wiem czy to było 2 moze trzy lata temu było głosno o stronie redwatch która zamieściła polską listę osób pochodzenia zydowskiego. Jaki wtedy rwetes był! GW i TOK FM zyły ta sprawą przez dobre kilka tygodni i uruchamiała wszelkie procedury by te listy z netu usunąc a ich autorów aresztowac. Głosom oburzenia konca nie było. A tu prosze w wikipedii mamy rozbudowane całe działy w których pokategoryzowano Żydów wg państw w których oni się urodzili badź działali i co? I nic!
Po co scigac redwatch skoro w wikipedii mamy podobną listę i to o w ogóle bardziej obszerna?
O co tu chodzi? Czy ktos mógłby mi to wyjaśnic?
a swoją drogą jak się czyta te listy osob pochodzenia żydowskiego to znajduje się wiele znakomitosci świata polityki biznesu show biznesu itd itd. jakiś czas temu była sonda która GW nagłosniła chwalac sie wyciagając bardzo pochopny wniosek że Żydzi już nie rzadzą światem, po przestudiowaniu tylko listy brytyjskiej i amerykanskiej osób pochodzenia żydowskiego dochodzę do zgoła odmiennych wniosków
Edytor zaawansowany
  • klosowski333 25.03.11, 12:51
    Nie widzisz roznicy miedzy listami Redwatch i innych faszystowskich portali, a zwyklym encyklopedycznym szeregowaniem ludzi wg narodowosci badz pochodzenia? W tej samej wiki masz mnostwo zakladek odnosnie polskich Amerykanow, polskich Brytyjczykow, polskich Francuzow etc, ale to opiera sie na zwyklej informacji, a nie na probie dyskredytowania czy opluwania ludzi z powodu nienawisci rasowej badz narodowej.
  • oszolom-z-radia-maryja 25.03.11, 12:58
    jaka masz pewnośc że ta niby neutaralna kategoryzacja w wikipedii nie posłuzy neofaszystom? sama lektura nazwisk juz co niektórym daje do myslenia i do tworzenia spiskowych teorii
  • kolter-xxl 25.03.11, 13:04
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • oszolom-z-radia-maryja 25.03.11, 13:05
    nie mi tylko kłossowskiemu to on twierdzi że wikipedowska kategoryzacja Zydów jest neutralna
  • klosowski333 25.03.11, 13:20
    Generalnie jest neutralna. Natomiast na ile neutralne jest doszukiwanie sie przez faszystow pochodzenia zydowskiego u takich ludzi jak Lech Walesa, Jan Pawel II czy Krzysztof Penderecki to sam sobie ocen. Dodatkowo faszysci "demaskuja" ich rzekomo oryginalne nazwiska. Nie mow tylko, ze nigdy sie na takie debilne listy nie natknales. Zreszta komu ja to tlumacze.
  • klosowski333 25.03.11, 13:22
    Zabraklo przecinka. No nic.
    Oto jedna z tych debilnych list.
    informacja-gospodarcza.info/grupy/czy;sa;wsrod;nas;jeszcze;polacy;lista;zydow;w;polityce_watek_2461098.html
  • oszolom-z-radia-maryja 25.03.11, 13:25
    owszem znalezłem takie publikacjie i nie robią na mnie zadnego wrażenia, najlepiej cos takiego po prostu ignorowac
  • klosowski333 25.03.11, 13:34
    Natomiast to co jest w wiki generalnie (pomijajac wyjatki) ma charakter informacyjny, a nie propagandowy czy ideologiczny. Jezeli faktem jest, ze ojciec Chopina byl Francuzem, to taki fakt, taka informacje sie w notce biograficznej zamieszcza, a nastepnie w celach leksykograficznych i katalogowych podpina sie haslo pod tag np "francuscy Polacy" albo "Polacy francuskiego pochodzenia" a z innej manki "kompozytorzy", "urodzeni w Zelazowej Woli", czy "zmarli w Paryzu".
    I tak dalej.
  • oszolom-z-radia-maryja 25.03.11, 15:13
    ok ale czy nie uważasz ze takie listy moga byc wykorzystane w niecnych celach?
  • strikemaster 25.03.11, 17:29
    Spis lokatorów budynku na domofonie też można w niecnych celach wykorzystać. Co w związku z tym?
    --
    Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
    Forum kiltowe
  • oszolom-z-radia-maryja 28.03.11, 09:57
    te spisy powoli juz znikają z klatek
  • bling.bling 25.03.11, 15:26
    Zaiste nie ma różnicy pomiędzy encyklopedycznym zapisem narodowości a listą nazwisk według narodowości w hitlerowskich obozach śmierci. Żadnej różnicy.

--
    STOP SLAJDOM na gazeta.pl!
    ZAINSTALUJ AD-BLOCKA!!! FF, Chrome
  • Gość: skin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.11, 10:43
    wg żydów nie ma
  • paco_lopez 25.03.11, 17:54
    tam gdzie nie ma polowań na żydów można sobie robić takie klasyfikacje , ale w kraju gdzie stwierdzenie żyd ma znaczenie pejoratywne i skazujące na potępienie przez chamstwo i wieśniactwo oraz rózne inne formy napietnowań i chorych domniemań taka lista to przegięcie. są kraje gdzie człowiek przedstawia swoją historię mówiąc otwarcie, ze pochodzi z rodziny zydowskiej i nic, a są kraje w których ludzie zaczynają za takie wyznanie patrzyć na człowieka jak na kosmite. a ty polaku moze weź się na sposób i pisz te tytuły watków jakos bardziej gramotnie bo swiadczy to otopie nienajlepiej. całe twoje zaangażowanie w sprawe ukręcenia łba niekatolikom oraz promocja prezsa j.k i radia m staje się groteską de lux.
  • oszolom-z-radia-maryja 28.03.11, 09:58
    a kto dziś polowania na Żydów urzadza? oni sami polują dzis na tzw antysemitów szukają ich na siłe tam gdzie ich nie ma
  • kolter-xl 28.03.11, 11:43
    oszolom-z-radia-maryja napisał:

> a kto dziś polowania na Żydów urzadza? oni sami polują dzis na tzw antysemitów
    > szukają ich na siłe tam gdzie ich nie ma

Akurat tego gów nianego towaru u nas nie brak
    --
    www.youtube.com/watch?v=nM__lPTWThU
  • oszolom-z-radia-maryja 28.03.11, 14:03
    mimo wszystko dla mnie w odróżnieniu od ciebie Żydzi to tez ludzie
  • kolter-xl 28.03.11, 14:11

> mimo wszystko dla mnie w odróżnieniu od ciebie Żydzi to tez ludzie

Pisząc gó...any towar miałem na myśli antysemickich katolików
    --
    www.youtube.com/watch?v=nM__lPTWThU
  • oszolom-z-radia-maryja 28.03.11, 14:27
    ale wyszło żeś tym epitetem chalsnął w Żydów. Widzę że bardzo boisz się tych osobników kiwających się do ściany z pejsami
  • kolter-xxl 28.03.11, 14:32

> ale wyszło żeś tym epitetem chalsnął w Żydów. Widzę że bardzo boisz się tych o
    > sobników kiwających się do ściany z pejsami

Jesteś tak głupi ze komentować tego nie chce mi się przypomnę ci o co poszło ;

> a kto dziś polowania na Żydów urzadza? oni sami polują dzis na tzw antysemitów
    > szukają ich na siłe tam gdzie ich nie ma

To twój pot a to moja odpowiedz przeczytaj raz jeszcze barania głowo ;

Akurat tego gów nianego towaru u nas nie brak

--
    www.youtube.com/watch?v=J3I88wsFKao&feature=relmfu
  • oszolom-z-radia-maryja 28.03.11, 14:34
    kolter-xxl napisał:Akurat tego gów nianego towaru u nas nie brak

-czego ty jesteś tego najlepszym przykłądem
  • Gość: skin IP: *.icpnet.pl 26.03.11, 17:59
    faktycznie! Liz taylor Żydsówą? ta lista pokazujew że Hoollywoodem rządzą Żydzi
  • oszolom-z-radia-maryja 06.04.11, 11:06
    hm..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka